Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Klub Agora není "rokáč".

Odesílatel:  Šance pro Tebe

Datum:  26.10.2005 12:32

Napište nám svůj názor na nová pravidla v Agoře, na hudební večery v Agoře a na poslední události.
Zaměstnanci

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filipsz

Datum:  05.11.2005 16:57

Ja osobne se domnivam ze nejvetsi potiz je s umistenim Agory - centrum mesta neni pro klub idealni misto...Kdyz uz tam ale je, melo (by) se vyresit nekolik veci - 1. Odhlucneni klubu, 2.
Shromazdovani pred klubem a nasledny bordel tamtez a 3. a to je nejdůležitější a nejtěžší - naučit toleranci sousedy klubu.
Pokud se toto vyresi (ale jak to dopadne je vic nez zrejme)myslim ze rapidne ubyde ruznych stiznosti a konfliktu v podstate s kymkoliv...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myza

Datum:  02.11.2005 21:33

Děkujeme všem, kteří doposud projevili zájem a ať už jakýmkoliv způsobem se doposud zapojili do diskuse na téma Agora. Pokusíme se na většinu otázek a připomínek odpovědět v co nejkratším čase.
Zaměstnanci o.s. Šance pro Tebe

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Marcela Adámková

Datum:  02.11.2005 17:22

Dobrý den,

Pročítám příspěvky na foru a téměř ve všech se objevuje téma ‚RUŠÍTE MUZIKU‘. Nastavili jsme tato pravidla: 1.koncert začíná ve 21:00 hodin a končí nejpozději ve 23:00 hodin.
2.bar je otevřen od 19:00 do 23:00 hodin.
3.dům se zavírá nejpozději ve 24:00.
4.v den konání koncertu podáváme nealko, víno a pivo 10°.
5.pokud přijdete po 22:30 nebo podnapilí, nebudete vpuštěni do klubu.
6.pořadatel ( je označený ) vás může vykázat z klubu.

Které z těchto opatření je likvidační pro koncerty? -To, které omezuje návštěvníky v konzumaci alkoholu? -To, které nepustí do Agory ty, co se sem přišli jen dopít a koncert mají jako zástěrku? -To, kterým dodržujeme zákon 37/1989 Sb? ( říká, že na akcích nesmíme podávat tvrdý alkohol ) -To, které omezuje dobu koncertu? Tomu moc nevěřím, tohle pravidlo koncert nezruší, možná se na něj někteří z nás nedostanou. A že muzika nemůže hrát po celou noc není problém jenom Agory, ale mnoha klubů.

Možná se zlobíte, že veřejně říkáme, že Agora není rokáč. Já osobně jdu do rokáče na muziku, popít, zapařit s kamarády, zatancovat si a čekám, že za svoje peníze dostanu kompletní servis: kvalitní zvuk, dostatek prostoru, k pití co chci, když mě bude někdo otravovat tak přiběhne vyhazovač, když to přeženu a budu venku hlučná, tak na mě ihned někdo nezavolá poldy,….
Přemýšlím, kolik z těchto podmínek může Agora objektivně splnit.

Proč si myslíte, že tato pravidla musí platit na věky věků? Na letácích stojí „Vzhledem k událostem v noci z ………“. Konec konců, právě tohle je jeden z důvodů, proč jsme iniciovali diskusi.
Taky tam stojí: „Rozhodovali jsme se mezi tím mít muziku, nebo alkohol…“.

Marcela Adámková zástupkyně ředitele o. s. Šance pro Tebe

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  03.11.2005 11:49

(Slečno?) Adámková, nezlobte se, ale podle mého názoru si nevidíte na špičku nosu.


Vámi zavedená opatření jsou likvidační. To, čeho jimi docílíte, je takové to "ani ryba, ani rak", jakýsi hybrid, pseudohudební klub, kde se sice může blbnout, chlastat, tančit, ale tak jen jakoby napůl, místo šesti piv a třech panáků si dát radši jenom žlutou limonádu, abych se jako moc nerozpařil, chodit na čas, protože hospoda přece není holubník... HAHAHA! )

Nezlobte se, ale opravdu jste mě rozesmála. Měla byste se radši porozhlédnout v jiných městech a taměnjších klubech, jak to tam chodí.

Nikdo neříká, že kolem Agory musí být bordel do pěti do rána. Ale skončit to v jedenáct? To se milá slečno já teprve - jen s mírnou nadsázkou - probouzím a chystám se na noční pařbu.

Jistě, problémy mají kluby všude. Ale je to otázka míry, a to 1) jak jsou ty problémy velké 2) jak hodně si je ten který klub bere jejich řešení na vlastní zodpovědnost

Chápu, že v Agoře přesáhl bod č. 1) únosné meze a ničí jméno Agoře, resp. Šanci pro Tebe jako celku. A tenhled dodatek odkazuje i k bodu 2)

Holt Vám asi nezbyde než opravdu radikální řez. Buď ryba, nebo rak. Nikoliv ploutvonožec klepétkový Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Marcela Adámková

Datum:  04.11.2005 17:50

Vážený... ( oslovovat anonime vás nebudu )

Ani netušíte, jak mě vaše reakce potěšila. Pochopil jste to naprosto správně. Jestliže se ve 23 hodin rozkoukáváte a chystáte na pařbu, přeji vám aby jste si ji užil. Pokud se před tím chcete stavit na muziku v Agoře, budeme rádi. Co si dáte k pití je na vás, my vám ale nenabídneme víc než pivo, víno nealko ( zákon už jsem jednou citovala ). Jak to chodí v jiných klubech vím. Ráda bych vás odkázala na název diskuse. Proč to tvrdíme? Agora na rokáč objektivně nemá ( málo místa, centrum, filosofie zřizovatele ). Co se týče vašich opakovaných obav o pověst Šance, potažmo Agory - z toho vážně strach nemáme. Poskytujeme zavedené sociální služby a vývoj v Agoře ( tedy části Agory, které se říká hudební klub ) je, ani rozvojové projekty, neohrožují.
A věřte mi, že ostatní projekty nemají potřebu se schovávat za Agoru. Jestli máte zájem, podívejte se na www.klubagora.cz, je tam naše výroční zpráva.

Z vašich příspěvků se mi zdá, že o věcech přemýšlíte a že vás osud Agory vážně zajímá - nechcete se stát členem o. s. Šance pro Tebe ( pokud jím už nejste ). To je myslím příležitost, jak věci uchopit do svých rukou, zarazit / nařídit nám věci, které se vám líbí / nelíbí.

Marcela Adámková

P.S. Jedna osobní - strašně se mýlíte! Špičku nosu si vidím pokaždé, když sundám brýle, má drobná oční vada mi nedá jinak.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  lukas

Datum:  31.10.2005 12:20

Možná jste si mohli ušetřit "práci" s psaním Vašich oblíbených tiskových prohlášení a prostě Agoru zavřít.
Protože ta opatření,co zavádíte,k ničemu jinému nepovedou.
Snažte se už pochopit,že Agora (naštěstí) není 29 a ani nikdy nebude. A co se týče neustálého schovávání se za ty Vaše sociální programy, asi by nebylo od věci dělat buď jedno nebo druhé.
Doufám, že ve Vašem případě si vyberete to druhé a Agoru přenecháte někomu povolanějšímu. Nemohu se zbavit pocitu, že od jisté doby se někdo snaží z Agory udělat si to vysněné zašívací pracovní místečko a už ho asi nebaví řešit ty neustálé stížnosti na kravál atd.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myza

Datum:  02.11.2005 21:34

Milý Lukáši… Z Tvého tónu usuzuji, že jsi mladým, rozhněvaným mužem, mířícím k zářným zítřkům, které jsou už za nejbližší zatáčkou. To je dnes vskutku potřeba… mít ostré lokty a nebát se do věcí říznout. V tomhle případě se Ti to ale úplně nepovedlo: - tiskové prohlášení je běžně používaný ( a pro svou rychlost a univerzálnost oblíbený hlavně novináři) prostředek pro komunikaci s médii a širokou veřejností… Šance až zas tak dobrá v PR není ( považujeme to ostatně za jednu z velkých slabin, že prostě věci nestíháme medializovat tak, jak bychom chtěli, hlavně proto, že lidé mají právo vědět, co se děje v jejich okolí a taky za jejich peníze), takže během uplynulého roku těch prohlášení bylo co bys na jedné ruce spočítal.
- co se týče 29 a „schovávání za … sociální programy“ a povolanosti, myslím že Ti odpoví někdo z mých kolegů, takže sleduj diskusi! - co mě trochu dohřálo, je poslední věta o někom, kdo se snaží udělat si z Agory (myslels ze Šance, že?) to svoje „vysněné …zašívací místečko“. No jestli si „zašívání“ představuješ jako cca dvacet přesčasových hodin měsíčně ( samozřejmě neplacených), kvalifikovanou samostatnou koncepční práci hodnocenou platem ani zdaleka nedosahujícím průměru, většinou odpoledne a večer ( což je vzhledem k opačnému rytmu většiny z dlouhodobého hlediska tak trochu diskvalifikující) s neustálým průšvihem ve vzduchu ( protože je to práce především s lidmi a pro lidi), tak tomu teda moc nerozumím. Nepíšu ti to ani tak za sebe, já už jsem si za těch patnáct let, co podobné věci dělám, tak trochu zvyknul a asi by mi to i chybělo, ale za ty kolegy v branži, kteří se teprve rozkoukávají a čas od času potřebují pochválit a taky za ty, kteří pracovali v Šanci před námi a byli na tom podobně. Ale nestěžuju si, mě to vážně „baví“, nebo jinak mám pocit, že je na té práci něco smysluplného a užitečného.
„Teplé místečko“ , jak si ho představuji já, by se možná dalo přirovnat k dobře fungujícímu rodinnému statku. Lidé po několik generací pracující na kultivaci svého místa, vědí velmi dobře, co a kdy mají dělat, vědí i proč to dělají a taky vědí, že ti po nich to budou dělat taky tak. Oni nepracují protože musí, ale protože je baví se oten jejich statek starat a taky proto, že je ten statek živí, dává jim bezpečí a jejich životům smysl. A pokud se přihodí něco nečekaného, nepoloží je to, protože vědí… Kdyby Šance a potažmo Agora a třeba Chrudim byla takovým teplým místečkem, cítil bych se potěšen, že jsem při tom mohl být.
A že nás nebaví „řešit ty neustálé stížnosti na kravál“ – no nebaví, ale ještě víc to myslím nebaví sousedy. Ale o to teď zas až tak moc nejde, jak jistě chápeš.

Michal Zahradník o.s. ŠpT

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myza

Datum:  28.10.2005 15:20

Vpodstatě jste si odpověděl. Jen bych opravil jedno Vaše nepřesné tvrzení: Klub Agora nevznikl jako hudební klub ( je možné to dohledat V archivu o.s. Šance pro Tebe a asi i jinde), ale jako " místo k setkávání" pro mladé lidi s tvořivým potenciálem, "kteří hledají svoje místo v životě" a " chtějí dostatˇšanci" - abych odcitovat z ustavujících listin. K tomu samozřejmě patří i produkce kulturních akcí a muziky především. To se nezměnilo a jak doufám ani nezmění. Co se za těch deset let změnilo je přístup lidí a taky postavení sdružení ve městě. Naši návštěvníci už dávno nejsou parta známých ochotných věnovat svůj volný čas pořádání akcí, úklidu a údržbě domu. Z velké části do Agory chodí lidé stále více za "komerční" zábavou, jejíž nabídka je však k všeobecné smůle v Chrudimi značně omezená.
Navíc dům ve kterém se Agora nachází není majetkem o.s., ale města, sdružení je nájemcem, takže by nám celkem logicky mělo záležet na tom, jak je vnímána občany ( a samozřejmě sousedy).
Sdružení kromě produkce kulturních akcí vyvíjí proporcionálně sociální a komunitní aktivity zaměřené především na děti a mládež a taky aktivity zaměřené na rozvoj a propagaci dobrovolnictví. Pokud se nebudeme chovat průhledně a vstřícně, obávám se, že se může stát, že nebudeme ani vhodnými partnery pro donátory, z jejichž peněz z 90% svoji činnost financujeme.
Takže pokud rozumíte pravidlům, které se snažíme právě prosadit ( omezená konzumace alkoholu, pevná zavíračka atd - v podstatě jde pouze o důsledné naplnění zákona)jako zbabělosti, tak není moc co vysvětlovat.
Já osobně bych navrhoval, bavit se spíše o tom, jak přispět k tomu, aby se v Chrudimi rozšířila nabídka kulturních akcí pro mladé a v jejich duchu. Jak pomoci vybudovat hudební klub, který by minimálně vadil okolí... A Agora by mohla tuhle službu přestat suplovat, mohla by být prostorem pro setkávání lidí, inspirací, klubem s výběrovou dramaturgií a zázemím pro aktivity lidí, které nemohou mít komerční charakter.
Pokud Vás zajímá, co všechno pro udržení stávající dramaturgie děláme, navrhuji Vám, abyste se někdy stavil ve Štěpánkově91 a určitě najdeme více času, abyste do problematiky pronikl.
Hezký den a třeba na viděnou na dnešním večerním koncertě.
Michal Zahradník Výkonný ředitel o.s. Šance pro Tebe

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  31.10.2005 10:34

Michale Zahradníku, "výkonný řediteli" o. s.
Šance pro Tebe, jak tak čtu Váš příspěvek, překvapeně koukám, že mám asi elementární mezery ve vzdělání, co se týče sociální práce, tak bych se Vás rád zeptal:

1) Co je to proboha "místo k setkávání" pro mladé lidi s tvořivým potenciálem, "kteří hledají svoje místo v životě" a "chtějí dostat šanci"? Přiznám se, že tomuto mottu opravdu nerozumím. Zní to spíše jako velkohubost hodná politických pohlavárů nebo tlučhubů, kteří perou špinavé peníze a potřebují to veřejnosti náležitě prodat (P.R.), než jako realistická idea vyplývající z upřímného zájmu o vytváření alternativní nabídky trávení volného času mládeží. Ještě jednou, co ta vzletná a nicneříkající slova z Vašich stanov KONKRÉTNĚ znamenají?

2) Jsem rád, že jste konečně pochopil, že Agora jako skutečně "unikátní" projekt skloubení sociální práce (nízkopraháče) a hudebního klubu (rokáče) v jednom baráku je skutečně fatálním omylem, zvlášť, pokud se ten barák nachází ve středu města. Aspoň z Vašeho příspěvku tuto Vaši pochybnost cítím. Co tedy hodláte v tomto baráku provozovat poté, co si hudební aktivity najdou jiné útočiště? Opět podotýkám, že ta vzletná slova z Vašich stanov mi zní příliš nekonkrétně a tudíž podezřele.

3) Nebojíte se přitom, že Agora, která od počátku bojuje se špatnou pověstí (a střídavě si naopak nepochopitelně sype popel na hlavu - viz Vaše vyjádření v Novinách Chrudimska po průseru minulý víkend), bude jen těžko získávat zpátky ztracenou důvěru pro plánované bohulibé(?) sociální aktivity?

4) Promiňte, ale Vaše současná časová omezení víkendového provozu jsou skutečně pro muziku likvidačním opatřením, jaká nemají obdobu. Za takových podmínek ji přímo zrušte. Mám ale otázku k Vámi navrhované "výběrové dramaturgii": Vy jste stále ještě nepochopil, ža v Chrudimi pro ni není dostatečně široká cílová skupina? Copak Vám pro pochopení elementárních souvislostí nestačí, že když se v Agoře pořádá koncert jiného ražení, než je punk, reggae nebo stále populárnější "skáčko", přijde na něj sotva deset - dvacet lidí? A jinými slovy, že se nemůže ani zaplatit, natož aby splňoval posluchačskou šíří kritéria úspěchu nekomerční nabídky? Zkuste se pozeptat v devadesátitisícových (sic!) Pardubicích v Divadle 29: kdyby divadlo nemělo od magistrátu dotace na dramaturgii, neuživilo by se. A Vy chcete totéž od chrudimské Agory? Jste buď blázen, nebo si o Vás v horším případě část veřejnosti s elementární zkušeností v showbuzinessu a znalostí ekonomických nákladů na pořádání kulturních akcí pomyslí opravdu cosi hanlivého ve smyslu, že "snad opravdu v té Agoře perou špinavé peníze..."

Nechci na Vás útočit, jsem naopak rád, že tady cosi takového, jako Agora, s jejím geniem-loci (i když dnes už spíše jenom nostalgickou vzpomínkou na zašlé časy), existuje. Jenom si myslím, že Vámi před týdnem přijatými opatřeními cesta opravdu nevede.

Měli byste si konečně rozmyslet, co vlastně chcete. Jednu věc, která nebude ve střetu s aktivitou jinou. A jít si za tím.
Pečlivě, profesionálně a s s vědomím toho, že i neziskovky jsou o marketingu a ekonomické rozvaze, ji naplňovat. Zatím jenom tápete a ve snaze o komplexní zahrnutí všech nekomerčních aktivit jak v kultuře, tak sociální oblasti je Agora podle mého názoru v důsledku neuchopitelná, veřejně nečitelná a soudím, že asi i neefektivní. Prostě - divná.

Sám za sebe Vám moc fandím a pokud si konečně půjdete nějakou jednou konkrétní cestou, budu Vám fandit ještě víc.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myza

Datum:  02.11.2005 21:35

Vážený Anonyme, nemylte se, podle mého soudu Vaše mezery v znalostech sociální práce minimální. Řekl bych dokonce, že čníte nad průměrem. A pokud mě kolegové informovali, jsou vašimi dotazy inspirováni k obsáhlým odpovědím. Já bych pro dnešek zareagoval spíše osobně.
Podepsal jsem se pod svoji odpověď Billovi a uvedl svoji funkci, protože jsem v tu chvíli zastupoval organizaci, která mě svým zastupováním pověřila a také pro to, že mi je z duše nepříjemné s někým mluvit a nevidět mu do očí ( takže jsem Vás toho chtěl ušetřit).
Ještě k Vašemu prvnímu odstavci : jak jsem uvedl, jedná se o formulace, které vznikly několik let před uvedením Agory do provozu ( někdy v první polovině devadesátých let a ujišťuji Vás, že já jsem u toho nebyl). Myslím, že je třeba s nimi pracovat jako s historickým pramenem ( doba je rychlá), tedy interpretovat je v kontextu tehdejší doby ( cílů, možností a třeba i toho tak trochu mlžného „politického“ žargonu). Není na mně, abych předělával historii, to už tu ostatně poměrně dlouho a s katastrofálními následky zkoušeli jiní. V současných stanovách už tahle slova nejsou, ale jsou tam slova jiná. Jsem si jist, že se svým přehledem pochopíte, že pro interpretaci takovýchhle „zaklínadel“ není portál tím pravým místem. Takže pokud je váš zájem vážný velmi rád se Vám pokusím vizi, poslání a cíle organizace vysvětlit při osobním setkání. ( Časem uvažujeme i o kulatém stolu na toto téma). Pokud by Vás naše směřování oslovilo, organizace je otevřená přijímání nových členů.
Přeji hezký den Michal Zahradník o.s. ŠpT

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Artem

Datum:  02.11.2005 19:44

Dále chci říct že naprosto souhlasím s tím že neziskovky jsou i o „marketingu a ekonomické rozvaze“ a taky o spoustě jiných věci kterém se dá říkat dobré hospodaření. Právě proto už od jara 2005 v o.s. Šance pro Tebe běží strategické plánovaní , podpořené mimo jiné i s fondů EU, což zmiňují spíše jako kontrolu toho že asi nejsme úplně mimo a nutnost tohoto procesu jsme býlí schopní obhájit i před velice přísnými požadavky . Zabýváme se celou organizaci včetně klubu Agora .
Abych Vás tak trošku pozlobil tak zabýváme se i PR.. – které v našem případě není o potřebě náležitě prodat veřejnosti nějaké nekalosti ale o tom abyste jako angažovaný člověk včas dozvěděl o tom že třeba nízkoprahový klub už dávno v Agoře není..

Ale vážně – je o tom „ si konečně rozmyslet, co vlastně chcete.“, s tím že to víte, víte jak na to , /včetně rozpočtů, statistik a jiné nudy/ víte co je reální a co ne, a taky co je vaši prácí a co není./třeba kdo je a kdo není vaší cílovou skupinou /. A jak jsem už psal ne všechny změny se dá dělat rychle.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Artem

Datum:  02.11.2005 19:01

Milý Anonyme! Chtěl bych reagovat na par bodu ve vašim rozsáhlém příspěvku..
Konkrétně na bod 2. Máte pravdu v tom že v případě Agory kombinace „rokáče“ a „nizkoprahače“ nebyla moc šťastna , a právě proto ještě na jaře 2005 nízkoprahový klub Futur přestěhoval do nových prostor. Takže v tuto chvíli žádný „unikátní “projekt skloubení sociální práce a hudebního klubu neběží. Mimochodem nestavěl bych se k tomu sloučení vůbec ták ironický, znám organizace kde to docela slušně funguje , napr. Hradecký „Klídek“-nízkoprahový prostor bez alkoholu a drog kde beži kvalitní hudební a divadelní program. V našem případě to ták nebylo a rozhodlo se tyto dva provozy nekřížit. Tolik k této faktické chybě./je asi i na naší straně, nevydali jsme jednu s tolik „oblíbených“tiskových zprav-sic!/ Taky si myslím že se musíme dohadovat na pojmech, já si totiž myslím že se lidi dost často hádají jen kvůli tomu že stejným věcem dávají různé jména..
Sociální práce je mnohem širší pojem než nízkoprahové služby, stejně tak hudební klub a rokáč není podle mně totéž. A ještě něco jiného je multižánrový klub ve kterém mimo jiné se pořádají hudební produkce.. Za mně osobně profilovat Agoru úzce jako rokový klub je za a ) Objektivně nemožné b) Líto a nespravedlivé vůči jiným věcem které by se tam mohli dít /promítání, výstavy, divadlo, autorské čtení, dílny a.p/ A taky je pravda že moc z toho se teď tam neděje, ne všechny změny se dají dělat rychle, kvalitní program se buduje dlouze a vyžaduje kapacity které nevždy máme. Ale to oddělení služeb o kterém oba mluvíme už je samo o sebe velký krok, a pokud jak píšete, nám přece fandíte /i když ten váš mejl je občas hodně jedovatý/, tak i tomu porozumíte.
Artem Vartanian Koordinátor Dobrovolnických Aktivit o.s. Šance Pro Tebe

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  helena N.

Datum:  04.11.2005 14:36

Ahoj,

byla jsem upozorněna, že se o nás mluví :). Tak jen vám chci osvětlit, jak to funguje v Klídku. Sice by se mohlo zdát, že jsme táky něco mezi rokáčem a NZDM, leč opak je pravdou. Profilujeme se jako sociální služba, občanský sdružení jako takový má pak přesah do oblasti zážitkové pedagogiky. Kulturní akce, o kterých byla zmínka, pořádáme dvakrát do roka. Jedná se formu PR - cílem je otevřít naše zařízení širší veřejnosti, seznámit ji s naší činností a příp. i natáhnout nový klienty. Na těchto akcích jśou pravidla stejná jako při běžné otvíračce, tj. mimo jiné, žádný alkohol a drogy. Přesto je účast na nich poměrně hojná - kolem 100 lidí, což je při velikosti našich prostor hodně - a lidé se baví, aniž by se u toho museli nutně ožrat. Jinak ještě pořádáme benefiční koncerty apod., kde se alkohol prodává, ale toto nejsou akce Klídku, nýbrž občanskýho sdružení, který zákaz alkoholu nemá daný svými pravidly. Kromě toho tyto akce pořádáme v jiných prostorech než jsou ty naše klídkovské.
Tak to jen pro osvětlení situace - zvesela diskutujte dál.
Hezký den všem.

Helena Němečková vedoucí NZDM Klídek

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  03.11.2005 11:34

Díky za odpověď, vyřiďte i Michalu Zahradníkovi

Co mi z Vašeho, především prvního příspěvku vyplývá: logicky nic jiného, že si sami uvědomujete, že je potřeba zrušit (ano, ještě jednou - zrušit), alespoň tedy ve stávajícím baráku, veškeré rockové a bigbeatové koncerty populární hudby (ska, reggae, techno, a především příliš hlučný punk).

A v případě, že se muziky nehodláte vedle sociální práce zcela vzdát, zbývají podle Vašeho příspěvku - a já nad ním jenom jásám - dvě možnosti, které lze přitom v ideálním případě paralelně realizovat vedle sebe:

1) najít si ještě druhý prostor, někde dál od centra (něco podobného jako bývalý R-klub), kde budete - třeba i pod hlavičkou jiné, něco jako "dceřinné" společnosti dělat ryze komerční aktivitu hudebního, nebo chcete-li, rockového klubu (asi uznáte, že koncerty, na které chodí lidi a jako jediné se tedy mají šanci zaplatit, jsou tedy logicky vzato komerční záležitost a byla by nikoliv škoda, ale naprostý diletantismus nechytnout tuhle příležitost za pačesy. Zároveň přece platí, že o. s. vydělávat a chovat se jako podnikatelský subjekt může, podmínkou jenom je, že vešekerý zisk reinvestuje do původního sdružení).

2) A vedle toho, ať už v tom výše zmíněném novém objektu, nebo i v nynějším baráku Agory, který tedy chcete zachovat pro ty "nekomerční", "multižánrové" a "alternativní" kulturní akce (ty uvozovky myslím ironicky jenom trochu, to aby řeč nestála), provozovat ty tiché koncerty, které nikoho neruší, protože na ně nikdo nechodí a jsou ztrátové, na jejichž uspořádání by se třeba tu a tam dokázalo vydělat tím komerčně pojatým "rockovým klubem". Mám na mysli ta autorská čtení a přednášky a jazz a blues a alternativa a já nevím co ještě.

Předem ovšem upozorňuji, že sám za sebe bych se nejdřív zaměřil na bod 1). Bod 2) by měla být podle mého názoru a zkušeností s úspěchem jiné kultury než mainstreamové na malém městě, jen případnou, velmi případnou nadstavbou, luxusem a třešničkou na dortu jen v případě, kdyby vám ten komerční rockáč za městem fakt dobře šlapal a dokázal by tohle dotovat.

Jinak bude s muzikou v Agoře podle mého názoru adios.

Zdravím - sorry, ale - anonym

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myza

Datum:  03.11.2005 15:14

Vážený Anonime, Ťoma teď právě nemůže a mohlo by to v návalu nových úkolů zapadnout, tak pro změnu odpovídám zase já( MyZa - ředitel).
Vaše reakce mě potěšila už proto, že je příjemné diskutovat s člověkem, který má na to nebýt demagog. A ještě víc mě potěšilo, ža si začínáme rozumět. Jen v ryhlosti : to co navrhujete je limitováno nejen programovým zaměřením Šance, ale především kapacitou ( personální i finanční). Na paralelní rozjezd provozu ( Rokáče) my prostě nemáme. A taky se nechceme zes až tak moc "tříštit" - znám několik původně velmi slibných neziskovek, které na neřízený prodký rozvoj, potažmo "diktát příležitostí" doslova a do písmene dojely. To, co Šance chce a může, je podpořit iniciativu" ze zdola" případeně podnikatelský záměr. Můžeme nabídnout zprostředkování( mediaci) s úřady, můžeme nabídnout něco z know how, můžeme shánět a vést dobrovolníky, můžeme fůzovat programy atd., ale nechceme a ani nemůžeme zakládat sami rokáč. P.s. myslím, že víte, jak se mimo jiné shání v současné době prostředky na kulturu. ( tohle by musel být záměr města spojený s podnikatelským záměrem jednotlivce nebo skupiny, které mají kapitál, který do toho vloží - jinak si to nedovedu představit) Michal Zahradník o.s. ŠpT

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  30.10.2005 09:45

Stejně jako já i spousta jiných lidí nekončí v práci každý den ve 3, abych mohl v 8 večer naklusat do Agory na muziku. Jak chcete zařídit, aby včas dorazila kapela z místa 100 kilometrů vzdáleného? Jak chcete stihnout odehrát 2 kapely a končit v 11? Rozumím tomu, že chcete mít jasná pravidla, rozumím tomu, že nechcete konflikty se sousedy.
Pravidla, tak jak jste je stanovili, ale muziku v agoře pohřbí ať chcete nebo nechcete. Vaše tiskové prohlášení bohužel budí dojem, že spíše chcete.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myza

Datum:  02.11.2005 21:36

Dobrý den.
Moc mě potěšil Váš druhý příspěvek. Rozhodně tím, že je věcný a že v téhle diskusi konečně někdo řekl, že rozumí naší snaze zavést nějaká pravidla. Myslím, že v další diskusi se dostaneme dál.
Zkusil bych jen položit několik otázek. Kde jsme řekli, že omezení formulovaná v prohlášení nemají limitovanou platnost? Jakým jiným rázným a srozumitelným způsobem byste na našem místě zamezil tomu, aby se na některých akcích scházeli lidé až dávno po tom, co je kapela dávno v sále a nazvučená, po pěti a více pivech a s představou, že se bude zavírat nad ránem. Lidé s minimálním vztahem k místu a taky s minimální zodpovědností za to jak ten prostor bude po jejich odchodu vypadat( vymalovali jsme po dvou letech sál a při té ploše to vážně není zadarmo - přijďte se podívat na stěny po dvou akcích) a to už vůbec nemluvím o tom, že spoustě z těchto lidí prostě nedochází, že jejich chování venku je nějak spojováno s námi a že může ( a taky má) důsledky především pro nás? – Na to vážně nejsme vybavení , nedá se to ani dost dobře dlouhodobě vydržet ( myslím teď na normální personál , tedy ne na lidi, kteří „paří“ s hosty). Takže…? Michal Zahradník o.s. Šance pro Tebe

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  06.11.2005 16:04

Tak se ke mě doneslo, že ta zkritizovaná pravidla z letáčků prý už zase neplatí. Z koho si děláte srandu? Z návštěvníků klubu, nebo z úředníků z města? Používáte strategické plánování a já nevím co ještě vznešeného, ale po první spršce kritiky najednou strategicky naplánovaná pravidla změníte? Ta pravidla se mi nelíbila, jak mi ale chcete tvrdit, že vite co děláte, když každý týden děláte něco jiného? Sorry, že to napíšu tak tvrdě, ale ještě chvíli takhle povedeného jednání, a budete v chrudimi za blbce

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myza

Datum:  07.11.2005 18:25

Dobrý den.
Není mi úplně jasné, co a kde jste slyšel, možná by bylo dobré být konkrétnější. Rozhodně si neděláme "srandu" z nikoho. Uveřejněním (a dodržením) omezení uvedených na letáku, který jsme vydali 24. 10. 05 bylo pokud možno jasně reagovat na události a (to podotýkám) udržet provoz a v neposlední řadě získat odstup a čas. Pravidla jsme prohnali vnitřním připomínkováním a vyšlo nám z toho, že z provozních důvodů je jediný problém a to striktní dodržení začátku hudební produkce a z toho důvodu taky možnost, že by mohla nastat situace, kdy se nám nepodaří na čas zavřít. Porovnejte, ale sám ( cituji bod č. 4provozního řádu klubu Agora - akce - odsouhlaseného se zpětnou platností k 28.10.05 ): Pro konání víkendových akcí jsou ( pokud nebylo dohodnuto jinak) stanoveny závazné provozní časy ( návštěvníci jsou s nimi předem seznámeni prostřednictvím plakátů a jiných materiálů a jsou také informováni v průběhu akce) · vlastní produkce začíná pokud možno ve 21.00 ( tak je to uvedeno na plakátech) · návštěvníci, kteří přijdou po 23.30 nebudou již na akci vpuštěni a po skončení produkce umožní pořadatelé už jen jednosměrný provoz ( pouze ven); pokud bude hodně návštěvníků, budou ven pouštěni pouze po menších skupinkách · produkce končí nejpozději ve 24.00 a sál je vyklizen a uzavřen do 00.15 · provoz baru je ukončen nejpozději v 00.30 · budova je uzavřena ve 00.50

Rozdíl je řekl bych vskutku kosmetický.
Michal Zahradník

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  30.11.2005 17:09

Tak nová pravidla v agoře fungují už přes měsíc a musím uznat, že přes mojí počáteční skepsi opravdu fungují. Jenom mi není jasných několik věcí:

Jestli je plzeň desítka jestli je slivovice nealko jestli je 1:30 dřív než 0:30 kde je vyvěšený provozní řád kde je vyvěšená provozní doba kde je požární východ kde jsou dveře na záchod kde jsou na akcích označení pořadatele jak vypadají vstupenky kolikrát byl někdo z vedení klubu večer na akci

Ptám se proto, že moje přímé pozorování mi občas připadá být trochu v rozporu s tím, co jste deklarovali, tak bych rád zjistil, v čem ten rozpor spočívá (nejsem jediný, kdo si toho všiml) Poslední otázku kladu proto, že vzhledem k tomu, jak vám leží osud klubu na srdci je mi divné, že jste podobné rozpory nezaznamenali sami.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myza

Datum:  02.12.2005 13:08

Vážený příteli.
Začínám mít z naší diskuse poněkud nepříjemný dojem, především proto, že mi z Vašich reakcí není vůbec zřejmé, o co Vám vlastně jde. A navíc, způsob, kterým se dotazujete( a nutno podotknout, že zcela oprávněně) se mi jeví poněkud demagogický. Využíváte jednotlivostí k vytváření celkového obrazu a manipulujete tak tím, jak lidé potom realitu interpretují.
K věci: a) koordinací průběhu akcí a tedy i dohledem nad dodržovánm pravidel jsou pověřeni lidé, kteří svoji práci vykonávají převážně dobrovolnicky ( dramaturg J. Axmann a další lidé) bar převzal cca od 10.11. do konce měsíce dobrovolník A. Vodvárka.
Zajistit komunikaci s dobrovolníky na té úrovni, aby bylo všem hned všechno jasné prostě není v lidských silách.
Jestli všechno dobře půjde měla by se personální situace na počátku ledna stabilizovat a v důsledku toho se snad zlepší i sdílení informací a potažmo naše služby.
b) na akcích jsem z vedení byl dvakrát já, dvakrát ved. klubu I.
Kohoutek, a po jedné akci další pracovníci o.s.- podotýkám, že třeba pro mne je docela problém být na celé akci, protože poslední spoj na Pardubice odjíždí ,jak možná víte kolem 23 hod a na taxík pravda nemám.
c) pokud došlo k nějakému překročení pravidel, byl jsem o tom nejpozději druhý den ráno informován a situaci ze zodpovědnými lidmi řešil - myslím tím třeba prodej lahvové plzně před těsně před zavírací dobou, vaření grogu prokřehlým orientálním tanečnicím,posunutí uzavření objektu o cca 20 minut, protože skupinka několika návštěvíků prostě odmítla dopít a odejít...
d) provozní řád je na vyžádání přístupný na baru - ale moc nechápu, k čemu by běžnému návštěvníkovi měl být interní dokument sdružení, která upravuje jednotlivé činnosti kolem pořádání akcí e) požární východ je tam, co byl vždycky ( posouvací dveře se v průběhu akce ( pokud jsou přítomni návštěvníci na sále nezavírají) slouží k oddělení prostoru např. při besedách v dopol. čase , ale ty vy asi nenavštěvujete f) dveře na záchod jsou taky tam co byly vždycky g) vstupenky vypadají jako vstupenky a jsou číslované, abychom věděli, kolik přišlo platících diváků a nebyla překročena kapacita klubu Na závěr: pokud zaznamenáváte nějaké závažné a záměrné rozpory mezi tím, co deklarujeme a tím, co se vskutku děje, prosím, abyste nelenil a využil možnosti mě o tom informovat nejlépe formou podnětu nebo stížnosti k rukám výkonného ředitele písemnou formou. O výsledku jednání budete vyrozuměn do 14 dnů.
A už jen na okraj: Ono je vážně obtížnější něco dělat než pouze přihlížet a vychytávat chyby. Je ale i docela dobře možné, že jste si povšiml i něčeho pozitivního a zapomněl nám o tom dát vědět.
Michal Zahradník P.S. Dnešní koncert je zrušen,to jen kdyby jste chtěl vykonnat další kontrolní návštěvu, ale vážně to není kvůli vám. Jeden z hudebníků se předevčírem zranil. Tak to chodí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  05.12.2005 18:01

O co mi jde? Ctěl jsem jenom vědět (a dotázal jsem se poněkud kousavě, přiznávám), jak se podle vás promítly nová pravidla na provozu klubu, mám tím na mysli hlavně muziku o víkendu.
Jenže pak jsem začal přemýšlet nad tím, co se vlastně po těch tiskových a jiných prohlášeních změnilo a na nic jsem nepřišel; kromě toho, že se přestala točit dvanáctka a posléze zmizela i ta lahvová plzeň.
Viníte mě z demagogie a manipulace(?!), jako bych několika nepříjemnými dotazy mohl změnit vnímání klubu v očích věřejnosti. Co jsou potom vaše reakce? Pokud se třeba na koncertu Nšoči nebo o týden později na baru vesele nalévá po jedné hodině, je to zcela jistě tím, že skupinka návštěvníků odmítla dopít a odejít.
Pokud si slivovici nekoupím na baru, ale na schodech, je to určitě tím, že dobrovolníkům není vše jasné hned od začátku.
Narozdíl od vás vím jistě, že vstupenky se přestaly dávat stejně rychle jako začly.
A ve výčtu detailů, kterými zkresluju skutečnost bych mohl bych pokračovat. Nepodávám ale žádnou stížnost a nejsem inspekce, abych sepisoval, kde všude se nedržíte toho, co jste stihli veřejně vyhlásit.
Skutečnost je totiž taková, že se změnilo jen velmi málo a skoro všichni na nová pravidla kašlou, jen to nesmí být moc vidět. To bohužel ukazuje na dvě věci.
Nejenom že nejste schopni podle mého názoru adekvátně reagovat na nějakou problémovou situaci (viz průšvih) ale navíc nejste schopni potom přijatá opatření dodržovat. Podle mě to jasně dokazuje, že je něco ve vedení klubu špatně.
Lehce se mi kritizuje to co se těžce tvoří, ano. Lehce se vybírají jednotlivosti k vytváření zmanipulovaného obrazu skutečnosti. Vím to dobře, protože přesně tohle odpoví kdejakému šťouralovi a pisálkovi skoro každý politik.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myza

Datum:  06.12.2005 16:56

Dobrý de.
Odpovím jen krátce a popravdě řečeno doufám že naposledy, protože tahle polemika mi abírá docela dost času, který bych měl věnovat asi něčemu jinému.
Pravidla jsou jedna věc a jejich dodržování druhá. Co se týče vedení klubu, to po konzultaci se zůčastněnými včetně dobrovolníků a návštěvníků stanovilo pravidla, která mají za úkol trochu zpevnit mantinely.Takže to, co bylo v Agoře běžnou normou ( tvrdý alkohol, zavíračka s posledním návštěvníkem, binec před klubem...)se minimálně octlo za hranicí a bylo označeno jako nežádoucí. Vedení klubu podle svých možností dodržování pravidel kontroluje ( mimo jiné i tak, že sbírá informace od návštěvníků - viz třeba naše korespondence) a dál s těmi informacemi pracuje. Na jakékoliv dodržování pravidel jsou ale vždy potřeba dvě strany. Takže pokud máte pocit, že něco z toho, co deklarujeme není někým z personálu dodržováno ( třeba vydávání lístků, podpultový prodej alkoholu atd.) bylo by asi dobré, kdybyste na to upozornil pořadatele a trval na tom, aby došlo k nápravě. Dále můžete , jak už jsem upozornil vznést stížnost. To mi připadá jako poměrně konstruktivní postup.
Vyžaduje ovšem jistou angažovanost a taky trochu odvahy.
Mějte se pěkně a třeba se zase někdy ozvěte.
Michal Zahradník

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  09.11.2005 14:05

Rozdíl je ten, že při této provozní době je jakž takž předtavitelné provozovat muziku (podle mě je to dolní hranice únosnosti), což při provozní době deklarované dříve nebylo.
Změna vskutku kosmetická. Stejně se vsadím, že se vám při první větší akci (Nšoči?) zavíračku nepodaří dodržet. Už vidím, jak vyhazujete 80 lidí po malých skupinách během čtvrt hodiny :) A ještě dotaz: Proč točíte jenom desítku? Pokud vím, čeké zákony desítku a dvanáctku nerozlišují.
A ještě malý kvíz: To že jste otevřeli v týdnu je skvělé. Ale je to a) tajné b) nečekané Nebo je jiný důvod, proč to není uvedeno na plakátech?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myza

Datum:  11.11.2005 18:34

Dobrý večer.
Doporučuju se kouknout na zákon 379/2005Sb. ( účinnosti nabývá ve velké většině k 1.1.2006, ale to co Vás zajímá je už v tom stávajícím)specielně par. 10 - 13.
Co se týká dobrých zpráv - otevření přes týden - ona to až zas taková pcka není, dvě odpoledne bez alkoholu a dva večery hospoda do 23. To je zatím všechno na co jsme měli kapaitu. Jedná se o věc připravovanou dlouho, ale teprve během posledního měsíce se podařilo najít člověka, který na tom provozu není na nějakou dou finančně závislý. Takže žádné situační opatření.
doufám, že se nám provoz podaří udržet a od příštího roku třeba i rozšířit.
Michal Zahradník o.s. ŠpT

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  09.11.2005 14:57

Souhlasím, je to ústupek opravdu malý. Provizorně však lepší něco, než-li vůbec nic. Během pár týdnů by se Agoráci (tedy, abych nezapomněl na slovíčkaření - o. s. Šance) měli definitivně rozhodnout, co dál, vybrat si cestu. Nastolený kompromis je opravdu polovičatý a myslím si, že dlouhodobě k ničemu.

Ale k Tvé první otázce: nechci se hádat, protože si nejsem ani trochu jistý, ale mám pocit, že desítka povolená na veřejných akcích je, dvanáctka není.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Prda

Datum:  08.11.2005 23:26

Koukám, že Vás trápí hudební produkce. Smutné. Vím o bezvadný restauraci, která není zas až tak využívaná, jak bývala. A veranda je taky na hudební produkci zařízená. Kometa se jmenuje. Není to daleko, jsou tam jen lesy a zahrádkářská kolonie. Tam to můžete vokouřit, jak liboOk?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Chrudimák

Datum:  09.11.2005 22:07

Co jsem slyšel,tak Kometu prý vlastní pan Beran.Je to pravda?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  09.11.2005 06:51

Prdo, měl bych na Tebe skromny dotaz: Jak na ty hudebni produkce reaguje obyvatel vily (nas oblibenec) pod Kometou, kdyz to tak jako..."vokourite?"

Predem dekuji za odpoved

Max

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Prda

Datum:  09.11.2005 18:55

No, pán by nás mohl třeba rozvážet domů do města. a ta paní, co s ním bydlí. roznášení piva bych jí nesvěřil....., na to nemá. A na nic jiného se nehodí. Vždyť se podívejte na ten ročník.uffff, kufr se mi votočil.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  09.11.2005 12:10

Jo, milovaný pan B. by rockery a punkery určitě miloval. Stejně jako všechno, co dělá občas trochu rámusu a do čeho mu nic není, ačkoliv minimálně v jednom případě zaměnil příčinu za následek (co bylo dřív, vejce letiště, nebo slepice bývalá vicemiss? HAHAHA!

Ale on to vlastně není tak blbej nápad, udělat mu tam před barákem nezvaný mejdlo, přivýzt basu piv a několik pořádnejch soundsystémů. Skončilo by to po pár minutách na městské policii. Ale pravověrnejm hlučnejm punkerům (který na společenský konvence zvysoka prděj), by přestupkový řízení možná zas až tak nevadilo. A za tu "hlínu" by taková provokace docela stála. To by byly novinový titulky... HAHAHA!

Předem se ale musím zbaběle přiznat, že já do toho nejdu.. tak sorráč

P.S. Michale Zahradníku, promiň ta tenhle exkurz z diskuse o Agoře, když tady ale fakt nešlo jinak... Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myza

Datum:  07.11.2005 18:39

Ještě mě napadlo, že za změnu pravidel možná považujete to, že se konečně podařilo otevřít v týdnu ( zatím v Po a ve ST - odpoledne od 15 do 19 alkohol free a po 19 hod normální s celým sortimentem). O tuhle věc jsme usilovali dost dlouho, ale neměli jsme na to kapacitu. Ta se našla. Takže shoda okolností a ne reakce na nějakou tu kritiku ( konec konců vesměs docela konstruktivně vedenou).
myza

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  30.10.2005 20:47

Nojo, Bille, ale když chodime do práce, tak už nejsme "mladý". Tak co bysme vlastně chtěli?!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  27.10.2005 18:20

Zrušte muziku!!! Prostory před klubem jsou veřejné prostranství a za pořádek tam zopovídá policie, případně MP, nikoliv pořadatelé. Pokud se hloupě hlásíte k zodpovědnosti za brajgl před klubem, pokud přijmete taková opatření, jaká se proslýchají, že přijmete a pokud vydáváte prohlášení, která vydáváte, tak je jasné, že vám živá muzika v klubu jen překáží.
Řekněte to na rovinu, zrušte zbývající akce a neokecávajte to.
Klub agora vznikl původně jako hudební klub a ti, co ho provozovali před vámi, tam muziku provozovat dovedli a vybudovali klub s dobrým jménem. Incidenty, jako ten, který zmiňujete v tiskové zprávě se samozřejmě odehrávaly i dříve, ale díky odvaze a nasazení lidí okolo klubu se situace vždy vyřešila.
Tyto vlastnosti evidentně postrádáte, jinak by jste buď: -řekli včas a na rovinu, že muziku nechcete -nebo se za muziku postavili a snažili najít způsob, jak ji smysluplně provozovat dál.
Takhle je jasné, že při prvním problému utíkáte z boje.
Přeju vám hodně štestí ve vaší proklamované činnosti, zatím ale bohužel vidím jen smutný konec jedné pěkné tradice.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Klub Agora není "rokáč".

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Víťa

Datum:  25.03.2006 20:10

zdravim.. proc si se*ete do bot:/ ... tema dverma k zachodu asi bylo mineno to ze ty dvere tam jaksi zadny nejsou, a vstupenky? byl sem na tolika akcich ze bych to ani nespocital a nikdy sem vstupenku zadnou nedostal... jak povidal Bill, zalezitosti pred klubem se nevztahujou na poradatele, to ze nekdo dela bordel pred klubem si maj ohlidat prislusny organy a ne poradatel... s Chrudimskejma radnima je to asi tezky pac sou naprosto zabedneny co se muziky a kultury tyce, ale nesmite sebou nechat vytirat zem... hodne zdaru a pevne doufam ze to myslite s Agorou vazne, z nekterych Vasich ustupku to tak obcas nevypada... uz jak rikal Bill.. Cest praci :)

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.