Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Setkání po letech

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  25.02.2005 11:28

Piší Vám z Moskvy Vladimír L. Rojter (Владимир

Леонидович

Ройтер). Jsem Rus, je mi 70 roků. Po válce za roků 1946-49 bydleli jsme s matkou a babičkou v Chrudimi v domů pana Holuba vedle kostela sv.Kateřiny. Má matka pracovala na Transportě. Učil jsem se Chrudimském státním gymnasium v primě a sekundě (třídní učitel - p.Vodák), poté ve střední škole, která je nad Širokími schody vedle kostela.

Byl jsem skautem (1. oddíl, vedoucí Karel Kajzerlík), jezdily jsme tábořit do Orlických hor. Pametám na příjezd do Chrudimi p.
Baden-Powelové (vdovy osnovatele skautingu) a na návštěvu francouských skautů-parašutisty. Vspominám tu dobu jako nejkrasnější dobu svého života. V prosinci 1949 jsme odjeli do Sov.Svazu. Za Sovětů nejměl jsem povolení na vztahy s zahraničí, ale ted' je to možné.

V tomto roce s manželkou navštivíme Čechy. Budeme v Chrudimi 27.-30.04. Chci prohlÍdnout město a okolí: Slatinany, Podhuru, údolí Krkanki, Seč...

Mám touhu spotkat zde někoho, kdo pametuje na mne z těch dávnýh časů.

Několík jmén zachovala má pamět: Oldřich Sýkora, Jaroslav Kudláček, Ivan Starý, Jaroslav Zelenka, bratři Šimáčkové, Dima Georgievský ...

Ozvěte se mi. S úctou V.L.ROJTER Mail: RVL1934@mail.ru Adr: Москва 119296, ул.
Молодежная

4, кв.282, Ройтер Владимир

Леонидович

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.