Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Odesílatel:  MsG

Datum:  12.02.2005 12:03

Zdravim všechny Chrudimáky, asi před třemi měsíci jsem zasílal email na urad@chrudim-city.cz s dotazem, v jakém stádiu jsou nové webové stránky naší radnice - http://www.chrudim-city.cz, zda u nich bude zajištěna validita (Pro podrobnější info doporučuji si přečíst na stránkách projektu Mozilla v češtine o Webových standardech - http://www.czilla.cz/standards/. Hlavně bych uvedl, že pokud jsou stránky plně validní, mouhou zde uvedené informace získat i zrakově postižení. Pro kontrolu, zda jsou Vaše stránky validní, je zde online validátor - http://validator.w3.org/ - vřele doporučuji webmasterům), protože v Mozille (či Mozilla-Firefox) jsou stávající stránky skoro nepoužitelné nebýt SITEMAP, dále zda budou nabízené informace dostupné i v jiných formatéch než je .doc a .xls (prosím Vás, co je to vůbec ten DOC a XLS - říká uživatel svobodných kancelářských balíků, jako je např.
OpenOffice.org - plně v češtine samozrejmě) - mám na mysli formát typu .pdf (co mě ale překvapilo, že se únorový Zpravodaj objevil v PDFku - že by se blýskalo na lepší časy? Úsměv ).
Odpověď byla ve smyslu, že se zvažuje zavést podávání informací v jiných formátech než je jen DOC a XLS, že by se meli nové stránky objevit na konci ledna (asi leden 2006), dnes je podle mého už únor, zda bude striktně dodržována validita uvedeno nebylo.
Zda-li máte někdo novější informace, prosím uvěte je na světlo Boží.
Počkám na konec února a píšu na MěÚ další email.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  17.02.2005 18:31

Ještě doplním odkazem na dřívější diskusi na téma: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

http://www.chrudim2000.cz/forum/allmsg.php3?id=1879#focus

Zde si můžete přečíst názory na výběrové řízení apod.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  17.02.2005 19:24

Perfektní, dá se z toho udělat určitý obrázek, jen tam zatím chybí ono zhodnocení. Ale pevně věřím, že se najde někdo, kdo dokáže vyhodnotit úroveň a kvalitu. A že budeme na těchto stránkách seznámeni s oficiálním hodnocením.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  18.02.2005 00:15

To chce klid a čas, je možné, že se toho v této pětiletce dočkáme. A třeba to bude dřív než obchvat města. Věřím, že kritiků vzhledu, přístupnosti a validity www stránek se určitě také objeví dostatek.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  18.02.2005 08:51

Roli nových stránek jsem vůbec nepochopil. Jedny oficiální (městské) už tu máme - které nestojí vůbec za nic a případnému turistovi pranic neřeknou. Je to jako ve smyslu "staré stránky v novém kabátě" nebo jak? Myslím, že jsou 100% lepší než současné (stejně budu věrný www.chrudim.cz), i když ty

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  13.02.2005 00:24

Tak si hlavně nedělejte validitu stránek našeho serveru .... ať Vám není špatně Ok? (mě trochu bylo)

ale blýská se na lepší časy .... letos bych rád alespoň část stránek převedl plně do CSS. Uvidíme jak to půjde.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MsG

Datum:  13.02.2005 01:07

1/ K tem budoucim strankam MeU Chrudim: Vim, ze se jedna zatim o testovaci verzi, ale uz ted musim rict, ze se mi teda fakt moc NElibi - to ze jsou stranky svetle oproti tem stavajicim to ocenuji, ale funkcnost je docela nanic. Kdyz jsem si chtel zvetsit pismo tak se mi to horni menu trosicku dost rozhodilo, a kdyz uz jsem u menu, tak nechapu spojeni menu nahore a menu vlevo - proste je v tom sprominutim bordel. Ale co je to testovaci verze, takze az bude kompletni, tak potom si muzu zacit rejpat - snad toho nebude moc.

Celou dobu jsem myslel, ze to bude delat aspon nejaka firma z mesta ci okoli - kdyz uz to podle vyberoveho rizeni nemohli delat samostatni programatori. Rad bych se pak taky dozvedel kolik to cele stalo zase penez.
Takze dalsi email na radnici Ok? .

2/ To mi je jasny, ze si nemam delat validity stranek www.chrudim.cz, delal jsem si je totiz asi pred pul rokem a vim jak to dopadlo - vzhled se od te doby moc nezmenil, takze usuzuju ze ani html kod take ne Ok?

Pokud budete mit zajem, a ja hlavne dostanu nejaky napad, jak stranky vylepstit, nevahejte me kontaktovat. Nejsem vubec drahy, spis mi jde o krasu a reklamu naseho mesta.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  12.02.2005 13:04

Test verze je tady (zatím nejsou hotové):

http://www.muchrudim.cz/index.asp?p=20&s=217&id=228

Podle připraveného odkazu "územní plán" v menu usuzuji, že bude konečně zveřejněn celý ÚP města v digitální podobě, což by bylo super. Odpadla by řada nejasností či nedorozumění. Jen jsem trochu smutný, že nové stránky zpracovává pražská firma, to nemáme v Chrudimi schopné programátory?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  13.02.2005 21:40

Což o to, schopní programátoři v Chrudimi určitě jsou, bohužel i (všeho)schopní úředníci. Mnozí vůbec nevědí o co jde, jiným je to jedno a výsledek je vidět. Proč chrudimáka, za služební cestu do Prahy jsou diety a čas příjemně uteče, navíc proč dát vydělat místním, pražáci to asi lépe ocení a hlavně v Chrudimi nerozkecají.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  14.02.2005 12:02

Shote, jsou to sice slova hodící se spíš k hysterický ženský, ale: Už jseš s tím fakt trapnej

Tobě museli v dětství úředníci nebo tehdejší bolševickej starosta přivodit psychické trauma, ze kterého si dodnes neseš trvalé následky. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč středobodem tvýho myšlenkovýho světa, alespoň teda na této diskusi, jsou imrvére: přiblblý úředníci, neschopní a zkorumpovaní radní, kafíčko místo práce v kanclu, marihuana za oknem... už jsem línej v tom výčtu pokračovat. ani jednou jsem tě nečetl, že by jsi projevil aspoň špetku pokory, uznání a skromnosti.

Co tě furt tak na těch úředníkách žere? Snad z města (z teplé židle, jak by jsi asi podotknul) před nedávnem nevyhodili tebe samotného(?), že na radnici pořád tahle bliješ?

P.S.: nejsem městský úředník, nemám známé městské úředníky, nejsem s úředníky v korupčním vztahu, nepotřebuji mít s radnicí dobré vztahy, nemám v pronájmu městský majetek ani v něm nepodnikám, na městě nepracují ani moji příbuzní

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  14.02.2005 22:21

Právě v tom to je, že většinu z nich znám. Vím toho o nich hodně a znám styl i výsledky jejich práce. Je jich zde mnoho schopných, kteří to táhnou, bez kterých by bylo mnoho problémů, ti mne neštvou, těch se budu i zastávat. Ale je zde také dost úředníků a to i na vedoucích pozicích, které by se vyměnit nejenom mohlo, ale mělo. Kteří znehodnocují práci ostatních. Pak by jich stačilo méně a práce by se udělalo více. Bohužel, ryba vždy zapáchá od hlavy. A do detailů nepůjdu, to by bylo jako napsat své jméno, to zatím nechci.
Trestní oznámení? V tom si vystačí ti nejlepší sami.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  14.02.2005 09:37

Předpokládám, že jsi už podal trestní oznámení alespoň na neznámého pachatele (pokud tedy ne na konkrétní osobu), která tohle realizovala (myslím tím hlavně realizaci toho ocenění)......... pokud ne, tak jsou jen dvě možnosti (píšu je tak, jak se domnívám, že jsou za sebou podle důležitosti): 1) jsi jen kecal, mlžič a paranoidní chudák 2) sám jsi se dopustil trestného činu, protože jsi nepodal trestní oznámení na podezření která máš (a to jistě podložená)

PS: prosím napiš nám všem, jak to je. Ostatní (protože já na tebe a to co většinou na tomto foru presentuješ mám naprosto jasný názor) si udělají obrázek o tom jak jsi důvěryhodný zdoj informací Úsměv a zapřemejšlej na změnou nick name, navrhuji ti místo Shot ----- SHIT je to skoro stejné akorát více výstižné.
Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  14.02.2005 22:32

Inu potrefená husa se vždycky ozve. A je vidět,že ta kurzy angličtiny ti skutečně něco přinesly. To co potřebuješ z angličtiny znát o tobě hodně vypovídá. A ti ostatní? Ty a ještě jednou ty? No to jich moc není.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  15.02.2005 07:16

Milý SHITE Ok? jenom kecy co ??? Tak povídej kdo kolik pobral ze zadání www. stránek města ??? z oněch (prý) cce 75.000,- co stojej to byla jistě zdrcující suma, popiš jak a kdo jezdil kůli tomu do Prahy (jak ta prasata líná úřednická si vozila zadky ve vlaku a jistě k tomu za daně poplatníků (hlavně za tvoje) měla i ony tučné diety), když jistě vše bylo vyřízeno e-mailem, předpokládám, že to popíšeš velice přesně jako vše ostatní doposud.
PS: pokud jsi nepodal to oznámení (čemuž se strašně divím, když máš tak důkladně podložená svoje tvrzení) jsi vlastně ještě horší než ti co to dělaj

Schizofrenii ZDAR Úsměv Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  15.02.2005 20:49

Já o žádných 75 tis. nemluvím, to říkáš ty. A když to víš, tak podej trestní oznámení sám. Je to podobné jako s onou černou dírou, průmyslovou zónu. Všichni cítí jak to zapáchá, ale vše bylo v rámci zákona. Jen to šlo zařídit podstatně levněji a lépe.
Obdobné, ovšem neříkám stejné, je to u tvorby stránek. A je s podivem, že místo průkazného doložení, bylo takové zadání, přihlásily se tyto firmy a nabídly tyto ceny, cena a zadání byly či nebyly dodrženy a proč, podpis ten a ten zodpovědný úředník, se město brání tímhle způsobem. A když bude ve všem jasně a průhledně postupováno a budou podány řádné informace, nebude důvodu se v tom rýpat. Totéž je s prodejem pozemků na Skřivánku, kde město chce něco okolo 220 Kč za m, ovšem údajně ostatním majitelům byly ve stejné lokalitě nabídnuty ceny daleko vyšší. Proč město, bez jakéhokoliv výběrového řízení, někoho pověří a pak kupuje a to za průměrnou cenu, a to zcela jistě víš o čem je řeč, pozemky pro PZ asi m2 za 360 Kč? Na druhou stranu při prodeji jen o kus dál požaduje , opět bez jakéhokoliv výběrového řízení, pouze 220 Kč za m2? Není to divné? Ale asi úvaha tímto směrem je pranoidní, že ano?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MsG

Datum:  15.02.2005 14:03

Tak koukam, ze se to tu docela pekne zvrhlo.
Ono by to asi pak nebyla ta prava diskuze na chrudim.cz, ze?

Hmmm Hmmm Hmmm

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  13.02.2005 18:40

No, připravované stránky sice nejsou nic moc, ale v porovnání se současnou podobou je to každopádně posun kupředu, i když mohlo to být lepší. Současné stránky jsou naprosto tragické, kdejaká vesnička je má graficky vyvedenější, s více informacemi, ke kterým se lze dostat intuitivně. Formuláře lze zatím nalézt pouze v textovém formátu, měli by to dát i do pdf, když jsem se koukal na formuláře stavebního odboru a živnostenskýho úřadu, přišly mi nějak rozhozený (asi mám jinak nastavený okraje nebo co, u sociálky to bylo v pořádku, třeba je chyba v samotném zpracování, každopádně pdf navíc by to srovnalo - strategický plán v pdf je, takže nevím kde je problém).

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.