Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Dokážeme být svobodní?

Odesílatel:  Luboš Jelínek

Datum:  30.01.2003 13:21

Dokážeme být svobodní?Odjakživa mám rád diskuzi, podle mne jednu z mála možností jak se dobrat konsensu. Vím ale, že většina z nás si toto umění nedokázala osvojit, nakonec za bolševika to bylo dost těžké.
Pár let prožíváme svobodu a je pro mne těžko pochopitelné, že ani za deset let se mnozí z nás nedokázali osvobodit.
Stín radnice, Peter van Hofen, Zvědavec a různí Občané diskusi na chrudim.cz milují. V jejich fundovaných příspěvcích cítím zájem se dobrat pravdy. Netuším ale, proč schovávají svá pravá jména za přezdívky. Nestojí za svými názory? Bojí se? Vzpomínám, že nejstrašnější pocity jsem zažíval v dobách, kdy jsme si svoje říct nemohl. Třeba ze strachu, abych nepřišel o práci. Vždy, když si vzpomenu, co to se mnou dělalo, nemám dobré pocity, to mi věřte.
Jedny z nejkrásnějších pocitů, které jsem kdy zažil byly naopak chvíle, kdy jsem mohl říci sám za sebe, co si myslím. Občas sice přišla rána - no a co?Chápu, že někdy je třeba se za anonymní tvář schovat.
To když má člověk obavu, že například přijde o práci.
Nebo když má prostě strach. Rozumím tomu a nekárám.
Jenom je mi toho člověka líto. Není prostě svobodný.
Luboš JelínekP.S. Můj příspěvek nemyslím jako inspiraci pro diskusi, nakonec o čem v tomto případě diskutovat, že? :) Myslím spíše, že diskuse s anonymy nemůže mít konce a tím zcela ztrácí smysl.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dokážeme být svobodní?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  zvedavec

Datum:  04.02.2003 16:47

Rad bych zduraznil, ze ctu obcas prispevky diskusniho fora a zapojil jsem se do nej pouze jednou. Motivaci tohoto cinu bylo udelat si nezavisly pohled na "roli" Ch.v. ve meste. Prispevky "holadskeho" kolegy anonyma vykazuji, krome slusne znalosti anglictiny, take po certech dobrou znalost materstiny. Navic se obavam, ze jsou skutecne dost fundovane a k veci a netenduji operovat s obecne nadcasovymi tematy. U uskupeni jako Ch.v. bych proto ocekaval, ze bude vitat prispevatele tohoto typu a na jeho otazky bude poskytovat odpovedi.
Proto jsem jej podporil.
Na druhe strane rozumim Vasim rozpakum bavit se s "anonymem" a hadam, ze za anonymitou prispevku vetsiny z nas neni strach, o nemz Vy spekulujete.
Souhlasim vsak s Vami, ze Stin radnice je kapitola trochu odlisna a proto jeho prispevky nectu (jako napr. Blesk a taky Pravo).
Dovolte mi malou vsuvku o demokracii: komunalni politika je zakladnim stupinkem pro karieru politika.
Zde se testuje hlavne jeho schopnost komunikovat se stoupenci a "protivniky", s kterymi bydli na jednom miste povetsinou uz leta. Prave na diskusi s nami (CR volici), Vy jako politik ziskate ostruhy. Proto me je naopak lito Vas, ze nechcete s NAMI obcany svobodne diskutovat. Dat nam fakticke odpovedi na zretelne a naprosto neosobne polozne dotazy.
Jinymi slovy mame povazovat vskutku prispevek pana Kusty ze 17.1. za to povazovat. Ja stale verim, ze ma Ch.v. navic nebo se mylim??? Let me know.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dokážeme být svobodní?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  01.02.2003 13:45

Internetové diskuze byly vymyšleny za účelem být anonymní, tak proč se durdíte? Až mi o něco půjde, budu ostře nesouhlasit, budu chtět něco změnit, tak to řeknu veřejně. Co když názory mnou uveřejněné nejsou moje názory, ale mého souseda a chci vědět, jak na jeho názory někdo zareaguje? Mám se podepsat, i když s tím názorem nechci mít nic společného? Mám podepsat souseda? radši použiju přezdívku. Ale nebojte se. Za sebe prohlašuju, že až tady budu chtět někoho urazit, nebo si s nekým něco vyřídit, tak se podepíšu. Nejsem žádný stín

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dokážeme být svobodní?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Milena V.

Datum:  01.02.2003 15:44

Ty seš dobrej - internetový diskuse nebyly vymyšlený proto, aby se zamindrákovaný chlapečci schovávali za máminýma sukněma, ale kvůli tomu aby lidi mohli víc komunikovat.
Když ti o nic nejde, tak raději nic neříkej – schovávat se za názory, který má soused, to to máš opravdu v hlavě popletený.
Až budeš chtít něco říct, tak se klidně podepiš, uleví se ti :)Nic ve zlém, Milena

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dokážeme být svobodní?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  02.02.2003 15:16

Nemám žádnej problém, ulevuju si jinak a za žádný sukně ani nic jinýho se neskovávám. Když jsem vlezl na tenhle web, nikde jsem si nepřečetl "podepiš se, jinak tady nemáš co pohledávat!". Když někdo stojí o podpisy, tak se tady zavede registrace a budou přispívat jenom ti, co jsou registrovaní. Jak už jsem řekl, nemám problém se podepsat, ale nemám ani důvod to dělat, ale nechápu, proč se tady někdo rozčiluje, že se na anonymním fóru návštěvníci nepodepisujou. Já se taky nebudu rozčilovat, že nosíš plavky, až tě potkám na pláži i když plavky na pláži k ničemu nepotřebuješ.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dokážeme být svobodní?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  dubka vochru

Datum:  01.02.2003 16:45

Milena V. ? A kdo jsi, Mileno V. ? Nemel by kazdy sam zacinbat sam u sebe?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dokážeme být svobodní?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Milena V.

Datum:  01.02.2003 19:47

Pro pana Dubku: Jmenuji se Milena Vostárková, pocházím z Chrudimi, nyní žiju v Přelouči. Když jsem v tom představování - Dubka je Vaše pravé jméno nebo pseudonym?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dokážeme být svobodní?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Dubka Vochru

Datum:  01.02.2003 22:05

Pochopitelně že pseudonym. Odvozeny od mého pravého jména. složenna není nic originalniho, na nápad vytvářet parajména podle výsledného vzorce přišla nějaká mytická, nebo pohádková postava, bohužel jsem se s tím setkal před několika lety a už si nepamatuju, ve kterém filmu nebo (elfí) knížce to bylo. Takže vzorec je jednoduchý: první jméno - dubka: první tři písmena mého příjmení (Dubský), plus první dvě písmena křestního jména (Kamil).
druhé jméno - vochru: první dvě písmena příjmení mé matky za svobodna plus první tři písmena města, ve kterém žiju.
moc se mi to tenkrát líbilo a k prostoduchému, pro místně znalé přispěvovatele, protože jako nepříliš sofistikované a na právě tajuplné mi to proto přišla jako fajn přezdívka: kdo to píše doopravdy, pochopí jen ten, kdo na fórum taky přispívá.
s pozdravem do Přelouče!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dokážeme být svobodní?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Náctiletý

Datum:  01.02.2003 04:08

Jojo je to tady od Nového roku sranda :o). Lepší než Trnky Brnky. Jen tak dál v boji o koryta :o).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dokážeme být svobodní?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pavel Pavlíček

Datum:  03.02.2003 09:26

Dobrý den, je zajímavé, jaká diskuze se vytvořila okolo "naší swobody". Já si nemyslím, že je nutné se podepisovat.
Má to více důvodů. Zejména na tomto médiu (myslím internet, nikoliv tento titul), ale určitě i v jiných mediích se při kritice často více mluví o autorovi kritiky, než o tématu samotném. To je prostě fakt, i když nepříjemný. Nejde prostě o to co se říká, ale kdo to říká. Při nepodpisu se pak více mluví o věci - což je přínos, nikoliv o autorovi, což je vlastně zbytečnost, jakkoliv jsou tato sdělení pikantní.
Problematické je, když se někdo nepodepíše, protože chce někoho k smrti urazit, případně pomluvit a potažmo očernit. To je potom zbabělost, anonymní udání a ten, kdo tak činí je sráč.
A tak se mějte - pp.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.