Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Odesílatel:  Larryy

Datum:  05.01.2005 10:55

Kdy už tu budou nějaké firmy , které dají našim lidem konečně práci.Průmyslová zona zeje prázdnotou.Naše pány na radnici zajímá jen kulturní akce apod.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ludva

Datum:  04.05.2007 08:38

Dobrý den. I já měla obrovské problémy sehnat v Chrudimi slušnou práci. Nyní pracuji ve Foxconnu v Pardubicích a vím, že se bude budovat ještě jeden závod. Jsou vytipovaná 4 města. Jestli je mezi nimi Chrudim, nevím. Je nás spousta,co dojíždíme z Chrudimě. Bylo by milé, kdyby zastupitelstvo oslovilo tuto nebo podobnou, prosperující, perspektivní firmu a vytvořilo zde nová pracovní místa.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Norei

Datum:  05.05.2007 18:05

Co to je prosím vás SLUŠNÁ PRÁCE ?. Přece nechcete doopravdy tvrdit, že práce ve Foxconnu je slušná ??!! Podle mne to je jedna z nejposlednějších možností, jak vyměňovat svůj čas za peníze. Kdyby za to alespoň nějaké "slušné" peníze byly. Osobně fandím škodovákům v Boleslavi, kteří si dokázali vydupat alespoň částečné navýšení svých platů a připadat si tak jako důstojný člověk v Evropě 21.století. O většině ostatních zaměstnanců v této zemi se to říci nedá. Pokud budou nadále sami sebe prodávat tak nízko, bude to pořád stát za ... Buďte trochu hrdí a stanopvte si objektivně svou vlastní cenu na trhu práce. Když to udělají všichni, zaměstnavatelé budou muset změnit své postoje !! Těším se na Vaše reakce ?!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ludva

Datum:  10.05.2007 22:08

Zdravím Norei.
Vy i já máme jistě rozdílné zkušenosti s prací i v životě vůbec. Donedávna jsem pracovala v daleko horších podmínkách než jsou ve Foxconnu. Hrdost je sice hezká věc, ale děti z toho neuživíte. Takto na tom je většina lidí. Máte sice dobré návrhy na změny k lepšímu, ale chtělo by to spíš nějakou akci, než jen slova. Co takhle nakontaktovat lepšího zaměstnavatele než je Foxconn a přilákat ho, aby v Chrudimi investoval?
Pokud se o to pokusíte a máte nějaké možnosti, ráda se přidám a pomohu.
Mějte se hezky. Ludva

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  11.05.2007 00:29

Já mám zatím práce až nad hlavu, ale i přesto sleduju pracovní nabídky od úřadu práce a i v inzercích - a tak mne napadá, kdy nastane ta doba, kdy budou rodiče raději dávat své děti na obory, které sice možná nebudou až tak atraktivní, ale práce bude jistá, než na obory typu "soc-prc", kde se bude generovat množina adeptů na rekvalifikační kurzy nebo nezaměstnané.
Vždyť mne totiž připadá, že nabídky na práce v oboru stavebnictví či strojírenství jsou mnohem lépe ohodnocené nežli třeba práce "ve státních službách". A to pochopitelně pomíjím takové ty "roboty" k výrobním pásům typu Foxconn.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  hamplova jana

Datum:  15.06.2008 21:30

nevím jestli někdo tušíte co obnáší práce toho na nejnižším postu,čili operátora ve foxconnu...nikdy bych svému dítěti nedovolila jít pracovat,jako obyčejny operátor do této společnosti.tam je operátor tím od koho se neočekává myšlení ani diskuze...tedy od českého operátora ne...tam jsou domácími cizinci

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lakuška

Datum:  17.06.2008 19:08

Ahoj Jani, přečetla jsem si tvůj příspěvek, a nevím, zda jsi to ty, která se mnou pracovala ve firmě Maersk. Pokud jsi to ty, ozvi se prosím. Díky Hanka

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  05.01.2005 16:36

Ono to není tak jednoduché. Hlavní problémy jsou v nevhodném umístění PZ, nedostatečném dopravním napojení Chrudimi (jak železniční, tak silniční a je snaha zrušit i to vzduchem) a nedostatku kvalifikovaných pracovníků a to jak v dělnických profesích , tak i středních technických pracovníků. V Chrudimi a okolí je celá řada firem, které mají výrobní program, mají zakázky, ale nemají kvalifikované pracovníky a nemohou se tak rozvíjet. Je zde mnoho nezaměstnaných ovšem převážně nekvalifikovaných či se vzděláním, které málo která společnost potřebuje. Navíc ty dobré a kvalifikované pracovníky odčerpává přítomnost velkých měst Pardubic a Hradce Králové a také nová automobilka v Kolíně. Za této situace se do Chrudimi mnoho investorů nepohrne. K tomu, jak ukazují zkušenosti ve světě, ale už i z ČR, mnoho cizích investorů přichází za daňovými prázdninami, za levnou pracovní silou a když tato výhoda pomine, odcházejí. Ten kdo zůstává, jsou místní firmy, které zde vznikly. Bohužel, tyto nemají takovou podporu ani na místní úrovni.
Osobně se domnívám, že je nutno spojit síly krajů pardubického a hradeckého a i síly měst jako Chrudim, Jaroměř, Hlinsko aj. za účelem vybudování kvalitní dopravní sítě (železnice i silnice), aby nebylo problémem dojíždět za prací (ale i za vzděláním) např. z Hlinska do Pardubic či opačně. Poté bude celá tato oblast atraktivní pro investory, firmy které budou v rozvoji budou moci vstřebat pracovníky z firem v útlumu a ten, kdo bude chtít dělat si práci vždy najde. A zároveň se sníží mzdové rozdíly mezi jednotlivými městy. To ovšem vyžaduje úplně jiné myšlení našich politiků a nevím jsou-li schopni takto uvažovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  06.01.2005 08:31

Pan Lebduška má hodně pravdy. A při čtení jeho příspěvku o tom, že cizí firmy se sem nehrnou ale místní bez jakékoliv podpory tu zůstávají, mne napadlo - jak si naši zastupitelé asi konkrétně představují předvolební slib všech partají o tom, že chtějí podporovat podnikání ve městě. Možná, že by to stálo za anketu - třeba v Chrudimsku. Je to ale kontroverzní otázka, a takové se asi nesmějí pokládat. PF 2005 všem přeje PP

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Larryy

Datum:  06.01.2005 12:22

Dobrá tedy , ale toto není řešení problému, říct"promiňte práce v našem městě není, protože Chrudim je na špatném místě.Hledejte práci jinde."Právě toto řešení problému nezaměstnanosti v našem městě by měla být priorita našich pánu na MÚ.Ale když si člověk koupí noviny, tak místo toho, aby viděl že je nějaká snaha něco udělat pro obyčejny lidi, tak si obyčejny člověk jen přečíta následně s přiloženou fotografii to, že na kulturních akcí byli přítomni i následně z viditelněni naši pání z MÚ.Na druhou stranu co jsme si zvolili to tam máme.Bohužel.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Larryy

Datum:  05.01.2005 19:00

Tak v tom případě bych chtěl být radním nebo starostou, nebo ještě lepší místostarostou.Ty má Chrudim dokonce dva.V Pardubicích asi řeší jiné problémy, protože v pardubické průmyslové zóně mají už třetí japonskou firmu a čtvrtá firma se do průmyslové zóny chystá.Jak by řekl klasik "zřejmně lepší oddíl".Ale to z viditelňování při kulturních akcí tady v Chrudimi asi dobře nese ovoce.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  06.01.2005 09:24

Ano, "je to lepší oddíl". Pardubice jsou stotisícové město se zázemím okolních měst (mimo jiné i Chrudim), městeček a vesnic.
Je to spádová oblast pro cca 200 tis. lidí, s poměrně dobrým dopravním napojením, dobudovává se dálnice Praha - Náchod na kterou budou mít Pardubice připojení, mají letiště, železniční koridor, snad bude i vodní cesta, rozvinuté školství. Co víc si může kterýkoliv investor přát. A Chrudim? Stojí stranou, protože kromě problematických pozemků nic jiného nenabízí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  logo2

Datum:  14.01.2005 07:17

Upřímně, pane Lebduško, jako iniciátor petice proti prvnímu možnému zahraničnímu investorovi v Chrudimi byste se v této diskusi vůbec neměl angažovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  15.01.2005 17:36

pane Lebduško, musím se přidat k názoru autora logo2:

OPRAVDU SE DOMNÍVÁTE, ŽE JE OD VÁS ETICKÉ ZÚČASTŇOVAT SE NA TOMTO FÓRU DISKUSE O CHYBĚJÍCÍCH PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTECH V CHRUDIMI?

(já, upřímě řečeno, moc ne...) s pozdravem

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  17.01.2005 08:48

Buď nevíte o čem mluvíte, nebo se snažíte převést problém jinam.
To, že já a obyvatelé Markovic jsme poukázali na nevhodnost provozu firmy Colorobbia u našich domů a na nevhodnost umístění PZ do nejbližšího sousedství obytné zóny by nás mělo vyřadit z diskuze o budoucnosti Chrudimi? Proč? Vždyť se jedná i o naši (a tedy i o mou) budoucnost. A do té máme zcela určitě právo mluvit. A je nejen neetické, ale i podivné pokud by někdo chce vyřadit někoho, či část občanů o rozhodování o jejich budoucnosti.
Spíše se snažte předložit podklady, názory, posudky a pod., aby diskuze a následné rozhodnutí bylo co nejobjektivnější.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  18.01.2005 09:17

Ne, pane Lebduško, nemáte pravdu. Vy jste nepoukazoval na nevhodnost umístění Colorobbie v blízkosti domů v Markovicích, vy jste "poukazoval" na nevhodnost takového investora vůbec. Copak chcete teď popřít Vaše dřívejší dezinformace a de facto poplašné zprávy o tom, jak bude továrna zapáchat a škodit životnímu prostředí, což jste dokládal i řadou katastrofických čísel (mimochodem, vycucaných z prstu či z pochybných ekologistických serverů?).

Prostě jste vyhrál, dokázal jste zbalamutit a zastrašit i své sousedy v Markovicích, a investora jste z Chrudimi vyhnal.

Je nedomokratické vyřazovat kohokoliv z jakékoliv diskuse.
Stejně tak je ale i nezpochybnitelné právo jakéhokoliv účastníka zeptat se jiného, zda je podle něj etické za určitých okolností se této diskuse zúčastňovat.

Kupříkladu o chybějících pracovních příležitostech v Chrudimi. A Vás se právě na toto ptám znovu. Neodvádějte proto pozornost od mé otázky někam jinam, někam ke Vašemu nezadatelnému právu na svobodu slova, kterou tady nikdo nezpochybňuje, a zkuste rozumně odpovědět.

Pane Lebduško, Vaše pokračování konkrétně v diskusi o proacovních příležitostech v Chrudimi, to je skoro na malé referendum na tomto fóru. A to s otázkou, zda Vám doporučit, aby ste se nadále z etických důvodů nezúčastňoval diskuse na toto téma.

Nemusím zdůrazňovat, že já jsem první potencionální signatář.


s pozdravem anonymní anonym

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  18.01.2005 20:45

Ty jsi jeden z těch, kterým p. Lebduška šlápl na kuří oko. Píšeš své příspěvky, místo práce za kterou jsi placen z našich daní.
Určitě ty a tobě podobní budou mít zájem aby p, Lebduška mlčel. On sice do toho vašeho zákulisí moc nevidí, ale prokazuje že mu hodně dochází, že ano? A takoví jsou nepřáteli (že by opět pracujícího lidu?), umlčet je, zdiskreditovat, znemožnit za každou cenu. To je tvůj cíl. Jen nezapomeň že jsou i jiní, kteří vidí do zákulisí a mohou promluvit. A mohou něco i zveřejnit, včetně jména anonyma.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  18.01.2005 23:06

Nestraš!

A netykej mi...

Ty jsi taky (podobně jako já) jenom "Shot", nebo jak si kurva říkáš!?!

A jak se vůbec přišlo na to, že jsem placený z tvých daní...?

hmm hmm hmm... Úsměv hmm...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  19.01.2005 18:11

Tak si o mě zjisti to co já o tobě. Jde to.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  19.01.2005 19:41

MNĚ TO PŘIPADÁ, ŽE SEM PÍŠOU SAMÍ KOMUNISTI A SPOLUPRACOVNÍCI S STB.TI SI TAKY O KAŽDÉM VŠECHNO ZJIŠŤOVALI.UŽ SI KONEČNĚ VŠICHNI UVĚDOMTE,ŽE CHRUDIM JE,BYLA A BUDE POŘÁD RUDÁ .JAKO RUDÁ ZÁŘE NAD KLADNEM.
ONO SE TO NERADO ČTE,ALE JE TO TAK.
JEŠTĚ ABY TADY NĚKDO NAPSAL,PROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ SPOJTE SE.VŮBEC BYCH SE NEDIVIL.
PROČ TEDA BÝVALÍ ŘEDITELÉ A NÁMĚSTCI DVOU NEJVĚTŠÍCH TOVÁREN V CHRUDIMI,DÁLE NEPROPAGUJÍ VLADIMÍRA ILJIČE LENINA A UKRADLI VEŠKEROU TECHNOLOGII Z TĚCHTO PODNIKŮ.DNESKA SI STAVĚJÍ KRÁSNÉ DOMEČKY A ZÍVAJÍ NĚJAKÉHO ASI NĚMECKÉHO LENINA.NAVERBOVALI DO TĚCHTO FIREM CHLAPCE Z VÝCHODU.TO SE VYPLATÍ.
VÍM O ČEM PÍŠU.JE TU PROBLÉM SEHNAT PRÁCI.ALE JE TŘEBA SE PODÍVAT NA SOUČASNÉ VEDENÍ JEDNÉ TOVÁRNY NA ROZHLEDNĚ.TO JSOU PIJAVICE, KTERÉ SE TAM BUDOU DRŽET CO TO PŮJDE.SAMOZŘEJMĚ OD POSTU PARŤÁK,MISTR(NA TENTO NÁZEV MAJÍ NÁROK JENOM UMĚLCI).
SAMEJ SOUDRUH.
TADY SE HLEDAJÍ PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI A PRÁVĚ TITO SOUDRUZI VE VIDINĚ,ŽE HLAVNĚ SAMI MUSÍ VYDRŽET NA SVÝCH POSTECH,ZAČALI DĚLAT SEZNAMY PRO NADBYTEČNOST.
HODNĚ ZDRAVÍ, PENĚZ,A PLNÉ KOŠÍKY V SUPERMARKETECH, PŘEJE MIREK.
P.S.
LIDI. PŘESTAŇTE SE BÁT KOMUNISTŮ.A HLAVNĚ SI VZPOMEŇTE, KDO PO VÁS CHTĚL PLATIT SOLIDARITU A T.D.



Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  19.01.2005 22:19

Když oni především sedí na radnici. Přesně podle toho vtipu: Tak koho jsi volil? Komunisty. To vím, ale z které strany? Zkuste si někdo spočítat kolik bývalých komunistů, svazáků a milicionářů sedi na radnici. A kolik jich je v zastupitelstvu.
Podle toho to taky vypadá.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  20.01.2005 06:33

JE TO BOHUŽEL TAK.ALE NESMÍME ZAPOMENOUT NA POLICAJTY, A VŠECHNY ÚŘADY.TEN SAMET S TÍMHLE STÁTEM PROSTĚ ZAMET.ŠKODA ŽE JE MÁLO TĚCH,CO TO VNÍMAJÍ.
PŘEJI KRÁSNÝ DEN.
MIREK

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  19.01.2005 13:45

Když se lámal chleba, měla radnice předložit jednoznačné argumenty o nezávadnosti výroby v Colorobii spolu s nezávislou odbornou studií o vlivu na životní prostředí a přesvědčit v prvé řadě obyvatele Markovic. Dnes už na tom nic nezměníme, tak raději spojme síly a zaměřme se na budoucnost. Vzájemné osočování opravdu nic neřeší. Kdo ví, třeba právě pan Lebduška najde pro PZ Markovice toho pravého investora Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  20.01.2005 21:30

To je pravda. P. Lebduška měl argumenty, měl je podožené a kdo říká, že si je cucal z prstu, tak nemá pravdu. Radnice kromě tvrzení o suberčistém provozu neměly nic. Nemá smysl brečet nad rozlitým mlékem, mělo by smysl konečně začít uvažovat jak v Chrudimi vytvořit pracovní místa a co s tou černou dírou nazývanou průmyslová zóna. A také zda náklady na její pořízení náhodou nejsou poněkud nadsazené.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  18.01.2005 17:08

Jenom nevím jak se podepíšete. Anonym ve slušné společnosti neplatí. A kdo šíří dezinformace a poplašné zprávy? Za šíření poplašné zprávy se u nás chodí do vězení. A věřte mi, že tam se mi zrovna nechce. Proto domníváte-li se, že šířím poplašné zprávy podejte na mne trestní oznámení. A ty dezinformace bohužel šíříte Vy sám. A také to cucání z prstu Vám jde velice dobře.
Protože kdyby jste znal skutečný obsah petice a informace, které máme o výrobě pigmentů a frit (hlavní výrobní program Colorobbie), tak by jste tohle nemohl napsat. Leda jenom jako anonym. Jinak zopakuji svůj názor, který sdílí i řada občanů z Markovic.
Místo pro PZ je nevhodně zvoleno vzhledem k stávající obytné výstavbě. Proto bude obtížné do PZ nalézt vhodného investora a stejně část PZ nutně spolkne její odstínění od stávající výstavby rod. domků. Proto je třeba skončit s vyhazováním pěněz na tyto pozemky.
Já osobně si myslím, že by bylo vhodné vést diskuzi na téma PZ ano či ne? A když ano, tak kde. Mě se jeví jako nejvhodněší prostor mezi Májovem, depem a Medlešicemi. Má vynikajicí dopravní obslužnost, napojení na čističku je nejkratší, pozemky by bylo možno prodávat i postupně a domnívám se, že by PZ v tomto místě nejméně vadila Chrudimi.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  18.01.2005 23:01

hmm, hmm...
ale nemáte Vy doufám v sousedním Vestci nějakého pro věc podobně zapáleného dvojníka, p. Lebdušku č. 2?

Tak koukám na váš příspěvek, že je to stejné jako s hledáním ghetta pro cikány a neplatiče: "My chápeme, že někde bydlet musí, ale zrovna u nás je nechceme!" (rozuměj: přestěhujte je k sousedům)

Že?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  19.01.2005 10:15

No vidíte, jak to krásně umíte zmanipulovat. Dopravu (podniky) v centru Chrudimi nechceme, tak uděláme přípojku PZ přes Markovice a Rozhlednu (a PZ v Markovicích). A že se lidé ozývají? Jsou to hrozní aktivisté, brání rozvoji Chrudimi, proto nemají etická práva tom diskutovat. To, že jim tím podstatně zhoršíte životní podmínky, to Vás nezajímá, Vy bydlíte v dostatečné vzdálenosti tak co. Proč by jste hledal lepší řešení. Bohužel i takováto úvaha se objevuje. To že za pár let kdosi může vymyslet podobnou zhovadilost u Vašeho baráku a pak se budete bránit také, to Vám zřejmě nedochází. Pokud však dosáhneme toho, že při vymýšlení jakýchkoliv obchvatů, PZ, spojek a jiných skutečně nezbytných staveb se bude také brát v potaz názor občanů v dané lokalitě bydlících a bude se snažit jim co nejméně zhoršovat životní podmínky, bude také velmi málo odporu proti takovýmto stavbám.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zdeno

Datum:  22.01.2005 20:38

Průmyslová zóna tam byla dříve než rodinné domy a všichni, kdo si kupovali pozemky, věděli, že tam je průmyslová zóna(to už pane Lebduško neřeknete, co?). Ale když je ten pozemek tak levný, tak to nekupte. Průmyslovou zónu občanským sdružením vždy zablokujeme. Město udělalo chybu, že prodávalo pozemky pro výstavbu. Mělo se na lidi vys...udělalo by líp a nemělo by problémy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  25.01.2005 12:49

Prům. zóna - plocha, o kterou se v současnosti jedná, bylo označena už v dávné minulosti jako rozvojová plocha pro rozšíření závodu. Tedy ještě předtím, než se začaly stavět transportácké domky v Markovicích.
* Dále - mám silný pocit, že rozhodnutí o Průmyslové zóně za Transportou padlo určitě dříve, než se začaly kopat první základy čtvrti vlevo od výpadovky na Čáslav.
* Pořád se omílá argument hluku 40 decibelů na okraji předpokládaného areálu Colorobia. Okraj měl být více než 100 m od 1. domku - a 40 db je šum větráčku v počítači!!! * Osobně jsem rád, že tu Colorobia není, zabrala by půl zóny a řešila by nějakých mizerných 50 pracovních míst. Zřízení průmyslové zóny mělo hlavní argument - řešit zaměstnanost v Chrudimi a ve spádovém území, což Colorobia nesplňovala ani náhodou. Mimo jiné - docela si dovedu představit i jiné budoucí využití, třeba na rodinné bydlení. pp

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  26.01.2005 23:27

Každá liška chválí svůj ocas. A na téhle PZ jste měl pane Pavlíčku také podíl. Kdyby to bylo za Vaše, tak už byste neměl na počítač a nemohl psát své příspěvky. Taže zkuste přiznat, že to byla chyba, dělat zónu v tomhe místě.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  26.01.2005 15:37

Nevím, ale někdo zde stále zaměňujě Markovice a nové sídliště.
Samozřejmě, že se k protestu připojilo i několik občanů z tohoto prostoru, ale byla to opravdu zanedbatelná část podpisů.
Převážná část protestujících se rekrutovala z Rozhledny a Markovic. A k oněm 40 Db. Jestliže dnes na základě měření byly zjištěny v Markovicích na Okružní ulici - tj. ulice sousedící přímo s PZ hodnoty daleko nižší, než oněch 40 Db, což je mimochodem nejnižší průměrná hodnota hluku v noci, která měla být závodem Colorobbia produkována, přes den to mělo být 60 Db a špičkově i více (a to i v noci), produkovaný hluk měl být celých 24 hod, 365 dnů v roce, pak skutečně každý mluvíme o něčem jiném.
Nikdo Vás nenutí, aby jste denně po celých 24 hod poslouchal hluk ventilátoru počítače. My bychom ovšem hluku produkovaném Colorobbií mohli uniknout jen za předpokladu, že se odstěhujeme. A jako podnikatel zřejmě víte jak jsou přísné hygienické limity na hluk, jak je musí splňovat jakýkoliv provoz. A jaké negativní dopady má hluk na zdraví lidí. Navíc u Colorobbie se nejednalo pouze o negativní působení hlukem, byly zde i jiné a to i závažnější dopady. A to vše za max. 100 pracovních míst. Pro Chrudim je skutečně jen dobře, že zde tento provoz není.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  27.01.2005 08:07

Pokud někomu vadí větrák počítače, který hlučí 50 metrů od domu, pak by se měl skutečně odstěhovat. Někam doprostřed ničeho, kde neševelí listí na stromech nebo kde nešvitoří 80 decibeloví vrabci! pp

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  31.01.2005 16:14

Pane Pavlíčku, to ale opravdu každý z nás mluví o něčem jiném. Je více způsobů měření hluku a jeho vyhodnocování. Při měření se vyhodnocují různé složky hluku a přirovnání hluku ventilátorku počítače s hlukem způsobovaným průmyslovým závodem je podobné, jako bychom chtěli srovnávat hluk startujícího letadla s dětskou maketou téhož. Jen pro Vaši informaci, ten hluk měl být na hranici pozemku - tj. cca 10 m od nejbližších domů v Markovicích. A ty domy byly postaveny někdy okolo r. 1950, ne v r. 2000. Doporučuji, běžte se tam nejprve podívat a řekněte to těm obyvatelům.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  27.01.2005 20:58

Zase se ozývá jeden z potrefených. V černé díře - pardon průmyslové zóně, město utopilo miliony. Nevíte náhodou pane podikateli Pavlíčku jde skončily? No, je to jenom dotaz na toho, kdo má na utopení milíonů také svůj podíl, tudíž by to mohl vědět.
A nevykládejte tady o větráčcích - nemáte pravdu jako ve většině kolem oné černé díry. Asi máte strach, aby nevyšel na povrch Váš podíl, že ano?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  25.01.2005 20:49

1. vůbec se nejedná o domy, které uvádíte. Jedná se o domy starousedlíků v Markovicích. Byly postaveny v době výstavby Transporty - nového závodu a dříve.
2. plánovaný rozvoj Transporty byl směrem na Pardubice. Směrem na Markovice bylo plánováno propojení vlečky a max 1 nebo dvě haly. Jednalo se přeložce trati Chrudim - Heřmanův Městec.
3.domy? A proč ne? nejlépe by bylo aby město prodalo všechny své objekty ve centru, stejně tam není kde zastavit, když se jede na úřad a postavilo mezi PZ a Markovicemi novou budovu MěÚ, soudu, policie a jiných úřadů. No a mezi tím a Malvínama by mohly být další fabriky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Larryy

Datum:  25.01.2005 15:09

*** - docela si dovedu představit i jiné budoucí využití, třeba na rodinné bydlení.*** ...Otázka zní zase zpět a zač se dá postavit dům, zač se dá koupit parcela když není v Chrudimi solidně placená práce.Postavit dům si mohou dovolit právě Ti investoři co měli být v průmyslové zoně.*/Téma zde, jsem hlavně dal proto, aby páni na radnici konečně začali hledat nějaké řešení, aby v našem městě byla zase práce./* Ale asi řeší jiné problemy ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  25.01.2005 20:58

To snad ne. Už vidím, jak generální ředitel např. Kawasaki si v Chrudimi staví dům. Ale stačí se podívat, kolik nových domů v Chrudimi vyrostlo a ani jeden jeho majitel není investorem v PZ.
Chrudim potřebuje předně dopravní spojení, vzdělané a pracovité lidi, dostatek škol a nejen středních, možnosti sportovního a kulturního vyžití a investoři přijdou sami. K tomu potřebuje zóny pro průmysl a zóny pro bydlení a ty musí být jasně odděleny. Všude se PZ zřizuje co nejdále od města, jen v Chrudimi málem v centru.
Ale naši zasloužilí radní v čele se starostu všemu rozumí a nenechají si do toho kecat, podle toho to vypadá. Ještě, že alespoň byl ustanoven městský architekt, ten snad takové zhovadilosti již vícekrát nepovolí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  24.01.2005 08:12

Doporučuji jít se podívat do katastru. Tam lehce zjistíte co bylo dříve, zda naše domy, nebo PZ. Potom nebudete psát takovéto nesmysly. Jsou ovšem i domy, které byly postaveny až po vzniku PZ.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  23.01.2005 12:18

Ty zase kecáš a nevíš co, že ano? Podívej se někdy na mapu. Domy v Markovicích byly ještě dřív, než sídliště na Rzhledně.
Markovičákům se nelze divit.
To, že to zpackali úředníci města, o tom není pochyb. Celý slavný odbor rozvoje připravil špatné podklady, zda úmyslně, či z blbosti, o tom se můžeme jenom dohadovat. Vyhodili oknem miliony, které mohli použít na vybudování zóny v místě, které by nikomu nevadilo, třeba za Transportou směrem na Medlešice, nebo v Májově. Už zde mohl dávno být investor, pracovní místa.
Tohle starostovi a jeho nohsledům již nikdo neodpáře.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  16.01.2005 00:34

.. S pozdravem anonym.
Proč by se p. Lebduška nemohl účastnit jakékoliv diskuze? Jenom proto, že se nebojí přinést kůži na trh a na rozdíl od nás nevystupuje anomymě? Já zase jeho účast vítám. Nemá sice informace jako řada účastníků z okruhu MěÚ, ale má hodně pravdy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  14.01.2005 08:56

Názory mohou být různé. Jestliže někdo vymyslí od stolu průmyslovou zónu, ale ve špatném místě, nedá prostor dotčeným občanům k vyjádření názoru, tak je to špaté. A již ve fyzice jsme se učili, že každá akce budí reakci. Petice nebyla nikdy namířena proti PZ jako takové, byla namířena proti výstavbě nevhodného provozu vzhledem k umístění zóny. Vždyť ten provoz měl mít v noci hlučnost 40 Db - ve dne okolo 50, špičkově 60 Db a to po celých 24 hod, 365 dní v roce. Měřením, které MÚ pro jistotu nikdy nezveřejnil, byly v Markovicích naměřeny v noci hodnoty daleko nižší, nemýlím-li se až okolo 15 Db. Divíte se dotčeným občanům, že se ozývají? Kdyby ta zóna byla o 1 km dále nikomu by to nevadilo.
Jen se divím, proč město začalo budovat PZ v Májově, kde nejsou v blízkém okolí žádné obytné zóny a najednou udělalo novou PZ, která sousedí s obytnou výstavbou přes ulici. Tj. cca 15 m.A jako chrudimák mám zájem o rozvoj Chrudimi. A mám také dojem, že lze spoustu věcí s PZ udělat lépe, tak aby to vyhovovalo většině a nikomu nezhoršovalo životní podmínky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  05.01.2005 11:57

To je správná otázka.Ale o to se nikdo nestará.
Nejlepší bude, natřít se černým krémem,usadit se nedalako restaurace U Kapličky a chodit si pro peníze na sociálku.Se světlou pletí nemáš na sociální dávky nárok.A pak že jsme rasisti.To je paradox.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  denis

Datum:  06.01.2005 17:58

Nemusíš se natírat černým krémem,abys dostal dávky na Městě.
Myslím, že není o co stát- myslím tím dávky. Rozhodně lepší je pobírat plat a mít dobrý pocit, že jsi soběstačný. Jde o to, že někdo pracovat chce, někdo nechce, někdo opravdu nemůže, protože o něj není zájem.Myslím, že se v současné době cikáni pracovat naučí, protože rádi podvádí - představte si, že poberou dávku a ještě si bokem vydělají peníze - to je voda na jejich mlýn. Konečně je systém naučí pracovat. A ti, kteří jsou opravdu líní, zůstanou na okraji společnosti. A nemusí se jednat pouze o cikány, to platí obecně. Opravdu nespravedlivé je to, že lidé, kteří se celý život dřeli a pobírají důchod se v příjmech o mnoho neliší od mladých zdravých lidí, kteří se nestydatě flákají. Ale co je v dnešní společnosti spravedlivé?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  06.01.2005 18:31

JE PRAVDA ŽE NĚKDO CHCE PRACOVAT A NĚKDO NE.
CO SE TÝKÁ CIKÁNŮ,JIM SI NIKDO Z TĚCH KOMANČŮ NA ÚŘADECH NEDOVOLÍ DÁVKY NEDAT.BOHUŽEL JE TO PRAVDA.
ALE KAŽDÝ JINÝ ČLOVĚK KTERÝ SI UŠETŘIL PÁR STOVEK,PROTO ŽE 20 LET MAKAL,MUSÍ PŘI ŽÁDOSTI O DÁVKY DOKLÁDAT RŮZNÉ VÝPISY SIPA A PODOBNĚ.A HROZÍ MU EXEKUCE MAJETKU,NA KTERÝ SE TOLIK NADŘEL.
A TO JENOM PROTO ŽE HLEDÁ PRÁCI,ALE MÁ PROSTĚ SMŮLU.
TAK HO VYHODÍ Z PRACÁKU A TŘEBA SE POSER.
TO CIKÁNŮM OPRAVDU NEHROZÍ.KDYŽ NEZAPLATÍ ZA PLYN, TAK TO PROSTĚ STÁT ZATÁHNE ZA NĚ.
ANO JE TADY RASIZMUS,ALE NÉ PROTI CIKÁNŮM,ALE PROTI NÁM VŠEM.JJE POTŘEBA NEROZDĚLOVAT ČERNÉ A BÍLÉ.
JESTLI JSOU OBČANY TOHOTO STÁTU,TAK NEVIDÍM PROČ JSOU TADY ROZDÍLY.ČEHO SE TI ÚŘEDNÍCI BOJÍ? ŽE O NÁS NĚKDE VE SVĚTĚ ŘEKNOU,ŽE JSME RASISTI? ALE ALE.KAM SE NA NĚ HRABEM.ONI SE S NIMA NEMAZLEJ.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  denis

Datum:  06.01.2005 20:48

Pokud nebudou pracovní příležitosti, tak bude nezaměstnaných přibývat a bude přibývat i těch, kteří budou potřebovat pomoc třeba na doplatek plynu, elektřiny, vody. Jejich děti budou zaostalé, protože podněty rodiny k nim nebudou směřovat- a myslím tím i citové, protože některý člověk bez práce se cítí velmi nešťastný, budou odtržené od svých vrstevníků a začne bludný kruh. Netýká se to jen cikánů. Jejich hodnoty jsou úplně jinde a v tom je ten problém.Je to pozůstatek minulého režimu, tak byli naučení. Je potřeba zajistit investory a získat pracovní místa!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  06.01.2005 23:25

Nejlepšího a nejspolehlivějšího pomocníka najdeš na konci své paže. Pracovních míst je dost, jen musíš něco umět, chtít dělat a nebát se vytáhnout zadek z Chrudimě. Nečekej, že přijde investor a nabere ty nemakačenky z pracáku a pobírače sociálních dávek.
Pokud nějaký přijde, tak bude chtít úplně jinou sortu lidí.
Většina z těch co pobírají dávky delší dobu nechce dělat a asi už nikdy nebude, prostě si zvykli. Hlavně cikáni - kdo jste viděl za posledních pět let nekterého pracovat? Zpřísnění výplat dávek je nutností.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tomalu

Datum:  07.01.2005 12:16

Máš pravdu, nejlepší a nejspolehlivějšího pomocníka najdeš na konci své paže. V současné době patřím mezi jak ty říkáš: " nemakačenky z pracáku a pobírače sociálních dávek". Ale co jiného mi zbývá, je mi třicet, mám středoškolské ekonomické vzdělání a mám dvě malé děti a nemohu si dovolit pracovat na směny , protože se o ty děti musí někdo postarat. Podotýkám, že pracovat chci a práci si hledám, kolik já už absolvovala pohovorů. Všude chtějí lidi s praxí, ale tu mám minimální, neboť jsem si pořídila děti. Teď si někdy říkám, jakou jsem udělala pěknou blbost. Ale nezbývá mi než doufat, že nějakou tu práci časem najdu.
krásný den přeje tomalu

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  10.01.2005 15:38

Domnívám se, že na podpoře nejsou jen nemakačenkové. Ovšem jenom doporučuji vzít jakékoliv trochu vyhovující zaměstnání a hledat své v oboru. Protože přijde-li někdo hledat zaměstnání a řekne, že už 2 roky nic nemůže sehnat, tím přišel alespoň o 50% šance zaměstnání získat, řekne-li, že nemohl sehnat zaměstnání v oboru a proto už rok dělá ulízečku získal o 10% větší šanci zaměstnání získat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Larryy

Datum:  07.01.2005 12:08

Rád bych tedy viděl těch "dost pracovních příležitostí".

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  10.01.2005 00:38

Tak se trochu podívej kolem. No, ale musíš umět víc než svých 5 - 6 kousků a dvacku k tomu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Larryy

Datum:  10.01.2005 11:10

Koukám,že píšeš z vlastní zkušenosti s těma kouskama.To je sranda :-D

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  07.01.2005 12:25

Když jezdím kolem pracáku; alespoň z auta mi ta nástěnka přijde vždycky plná. Neříkám, že jsou tam kdovíjaká ryta, dobrá práce se neshání přes pracák, ale NĚJAKÁ práce tam je a kdo nechce sedět doma na zadku a skuhrat, že má malý dávky může jít makat za malý peníze. Problém s nezaměstnaností ovšem není problém města, to na to má jen malý vliv (daně nám nesníží), ale je způsoben likvidační politikou Soc - dem vlády, která místo aby malé a střední podnikání podporavala, tak mu všemožně hází klacky pod nohy. A přitom hlavně malé a střední podniky jsou největším zdrojem pracovních míst, obzvláště v regionech, kam se megainvestoři nehrnou

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  13.01.2005 21:01

OK. P. Lebduška i p. Pavlíček mají pravdu. Jak se vláda stará o malé a střední podnikání? Na velké si netroufnou a tak honí drobné živnostníky a malé podniky. Ty totiž nemají na drahé právníky a tak raději platí vše, co si úřad vymyslí. A město? Jak to se stará o místní malé podniky? Zkuste se zajímat o koupi pozemků na malý podnik - tak do 20 zaměstnanců, 1 hala, plocha okolo 1500 m2. Takhle koupit celou slavnou zónu, to by byla jiná, ale na 1500 m2 se vám vysmějí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  07.01.2005 13:54

Shodou okolností v dnešní MFD vyšel článek kolik je od zaměstnavatelů požadavků na různé profese. Je pravda, že především to jsou různé dělnické povolání, ale jsou požadavky i na středoškoláky. Z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké najít vhodného zaměstnance. A skutečně nerozhoduje věk či počet dětí, rozhodují pouze znalosti a ochota pracovat

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tomalu

Datum:  07.01.2005 16:36

Tak to jste asi jeden ze sta, který říká, že nerozhoduje věk a počet dětí. Pro hodně potencionálních zaměstnavatelů to byl dost velký problém. Myslím ty děti. Všichni požadují flexibilního človíčka, který bude v práci od nevidím do nevidím. Jestli tomuhle říkáte ochota pracovat, tak mi poraďte co mám tedy s těmi dětmi udělat, když školka zavírá v 16:30 a družina v 16:00 a manžel pracuje na směny. Snad nechci tak moc, když hledám práci na jednu směnu od osmi do šestnácti hodin, nebo snad ano???

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  07.01.2005 14:55

DENNĚN SE DÍVÁM NA NYBÍDKU ÚŘADU PRÁCE.NEJENOM V CHRUDIMI.
NEHLEDÁM PRÁCI PRO SEBE,ALE PRO KAMARÁDA.
TEN NEPATŘÍ MEZI POVALEČE ALE ZATÍM JSME NESEHNALI NIC.TĚCH NABÝDEK JE TAK MÁLO V JAKÉM KOLI OBORU.
ZATÍM JSME KONTAKTOVALI ASI PĚT INZERÁTŮ ALE MARNĚ.
ZAJÍMALO BY MĚ,ODKUT MÁTE INFORMACE OHLEDNĚ NABÍDKY VOLNÝCH MÍST.MYSLÍM,ŽE TO BUDE ZAJÍMAT HODNĚ LIDÍ.
TAK SE PROSÍM ROZDĚLTE O TYTO INFORMACE.
TŘEBA TÍM NĚKOMU POMŮŽETE.TŘEBA TĚM LIDEM, KTEŘÍ SE NECHTĚJÍ FLÁKAT ALE NEMOHOU SEHNAT PRÁCI.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  07.01.2005 15:20

Jedná informace z denníku MF Dnes ze dne 07. 01. 2005, není to samozřejmě za chrudimsko, ale za celou ČR.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.