Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  to:p.Pavlíček - ekologické plodiny !!!!

Odesílatel:  Stín radnice

Datum:  25.01.2003 20:46

Tak by mně zajímalo zda lžete vy nebo policejní rada p. Bartoš - viz článek MF DNES 19.9.2002 "Podvod s pozemky pro zónu asi skončí u soudu" - ...jako důvod výkupu uváděli pěstování ekologických rostlin...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: to:p.Pavlíček - ekologické plodiny !!!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pavel Pavlíček

Datum:  26.01.2003 19:12

Milý stíne. Těžko se mi na vaši otázku odpovídá. S panem radou Bartošem (ani se žádným jiným vyšetřovatelem) jsem si totiž nikdy na toto téma nepovídal. Možná vycházíme každý z jiných informací.
Pokud jde o mne - jenom bych opakoval to, co už jsem jednou řekl. Jestli jste přesvědčen o tom, pak si s pánem Bohem své přesvědčení ponechte.
Zdraví - PP.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: to:p.Pavlíček - ekologické plodiny !!!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Stín radnice

Datum:  27.01.2003 23:45

pro osvěžení paměti ............... ...................... .........
........... ................. .................... ....


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

19.09.2002 - DAVID PŮLPÁN - str. 01Podvod s pozemky pro zónu asi skončí u souduVydělali čtyřicet milionů, tvrdí o obviněných policieChrudim, Hradec Králové - Policie obvinila z podvodu pět lidí, kteří před dvěma lety vykoupili v Chrudimi pozemky pro průmyslovou zónu od soukromých vlastníků pod záminkou, že na nich budou pěstovat ekologickou zeleninu, ale poté je za mnohonásobně vyšší cenu prodali městu. Podle odhadu policie na tom vydělali zhruba čtyřicet milionů korun. Nyní jim hrozí pět až dvanáct let vězení. „Trestného činu podvodu se dopustili tím, že jako členové družstva Agrospol Eco se sídlem v Lukavici v průběhu druhého pololetí 2000 vykoupili od vlastníků pozemky v katastrálním území Chrudim a jako důvod výkupu uváděli pěstování ekologických rostlin, díky čemuž pozemky vykupovali za nízké částky od 12 korun do 280 korun za metr čtverečný. Skutečný důvod výkupu, tedy následný prodej městu Chrudim pro vybudování průmyslové zóny, vlastníkům nesdělili,“ uvedl královéhradecký policejní rada Jiří Bartoš. Dodal, že město od členů družstva pozemky nakonec koupilo za 351 korun metr čtvereční. „Kdyby jako důvod výkupu vlastníkům sdělili, že tam bude průmyslová zóna, tak by žádali vlastníci za pozemky víc peněz, anebo by tyto pozemky neprodali vůbec. Vlastníci byli tedy poškozeni,“ uvedl Bartoš. Členové družstva ale obvinění odmítají a podali proti němu ke státnímu zástupci stížnost. Ten během několika týdnů rozhodne, zda je odůvodněná, anebo zda policie může ve vyšetřování případu pokračovat. „Necítím se vinen. Věřím, že podvod prokázán nebude,“ uvedl jeden z obviněných Pavel Pavlíček, který kandiduje do chrudimského zastupitelstva.
Pokračování na str. D2Pokračování ze str. D1„Bojím se jen toho, že je celá záležitost nešťastně načasovaná na dobu před komunálními volbami a že toho bude zneužito,“ uvedl kandidát za sdružení Chrudimská volba. „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekl předseda představenstva družstva Agrospol Eco Jaroslav Čížek.
Policie z podvodu obvinila také Martinu Vaňourkovou, a dva místopředsedy Okresní hospodářské komory v Chrudimi Milana Kuštu a Zdeňka Bulíčka. Členům družstva hrozí vysoké tresty dlouholetého vězení vzhledem k tomu, že podle obvinění způsobili vlastníkům pozemků v Chrudimi škodu velkého rozsahu, což znamená, že přesáhla pět milionů korun. „Rozdíl mezi tím, za kolik pozemky prodali Chrudimi, a kolik za ně zaplatili soukromým vlastníkům, činil 46 milionů korun. Od toho je nutné odečíst náklady na tuto akci a samozřejmě i daň z převodu nemovitostí. Jejich čistý zisk tak dosáhl přibližně čtyřiceti milionů korun,“ uvedl policejní rada Bartoš. Kontroverzní nákup pozemků pro průmyslovou zónu v Chrudimi byl odstartován na jaře v roce 2000 během schůzky starosty Chrudimi Ladislava Libého s představiteli Okresní hospodářské komory. „Kromě jiného jsme jednali i o tom, že by bylo dobré, kdyby Chrudim měla průmyslovou zónu. Vysvětloval jsem jim, že se o to snažíme, ale nedaří se nám to, protože vlastníci vhodných pozemků za ně požadují přemrštěné částky. Načež z jejich strany padla nezávazná nabídka, že se městu pokusí nějakým způsobem pomoci. To je vše. Nic jiného v tom nebylo. Později přišli s konkrétním návrhem, ten byl předložen zastupitelstvu a schválen,“ popsal nedávno své jednání s podnikateli Libý. Ten tvrdí, že o způsobu, jakým byly pozemky od soukromníků vykupovány, nic nevěděl. Vedle oklamaných vlastníků pozemků se považují za podvedené i někteří zastupitelé a radní Chrudimi. Zástupci družstva jim totiž tvrdili, že nákup pozemků provedli v zájmu budoucího rozvoje Chrudimi a jejich zisk z celé akce byl symbolický.
Proč policii trvalo dva roky, než obvinila členy družstva z podvodu? Čtěte v zítřejším vydání MF DNES...................................................
.......................................................
ještě si nevzpomínáte ??? a pokud to nebyla pravda - proč jste na to nereagoval ???

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: to:p.Pavlíček - ekologické plodiny !!!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pavel Pavlíček

Datum:  03.02.2003 09:45

A jak víte, že jsem nereagoval? Vysvětlil jsem, že v době prodeje pozemků jsem už nebyl členem družstva - to je myslím jasné. Dále je jasné, že jen blázen by se dělil zisk s někým, kdo stojí mimo podnikatelský subjekt.
Pro Vaši informaci - usnesení o vznesení obvinění bylo na popud vrchního státního zastupitelství zrušeno, neboť - jak je v odůvodnění psáno "policejní rada o zahájení stíhání rozhodl na základě neúplně zjištěného skutkového stavu".
zdraví - PP.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.