Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Bída

Odesílatel:  Benq

Datum:  17.11.2004 15:34

Noviny CR Kruhák se stává bezpečným a účinným tehdy, když má takový vodorovný charakter, který zaručuje, že retarduje rychlost nutností změnit směr přímé jízdy při každém průjezdu a dávat přednost v jízdě vozidlům přijíždějícím zleva - nesplňuje kruhák na Bídě. V každém případě je jisté, že kruháky přispějí na jednoúrovních kříženích komunikací k bezpečnějšímu provozu a případné nehody nebudou převážně těžké, čímž by mělo jednoznačně dojít ke zmírnění bilance smrtelných úrazů.

Kruhák na Bídě v Chrudimi měl být podle mého názoru řešen velkoryse s demolicí bývalého objektu bufetu Jitřenka a budovy bývalého hotelu Bída, které jsou oba v dezolátním stavu.
Přestavbou a rozšířením mostu přes Chrudimku ve směru do středu města a zde demolicí ohyzdných domů zasahujících do profilu ulice proti budově Komerční banky. Pokud bude budova bývalého hotelu Bída prodána ke komerčním účelům, přinese její provoz opět zdramatizování dopravy v tomto prostoru stejně jako tomu bylo v době, kdy zde fungoval obchod s potravinami a na přilehlém chodníku prakticky trvale překážely zásobovací náklaďáky.

Nelíbí se mi, že investice, které sice vítáme jako z nouze ctnost, nejsou nadčasové a přinášejí pouze malý efekt.
Postrádám větší odvahu a velkorysost v rozhodování, i když je jisté, že realizace bývá mnohdy bolestná a vyžaduje silné osobnosti na rozhodujících místech.

JOSEF CYPRIAN, Chrudim

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blix

Datum:  18.11.2004 07:25

Budovu bývalého hotelu Bída bych rozhodně nelikvidoval. Zase tak moc takových památek v Chrudimi nemáme, nejen při pohledu zvenku. Je sice nyní v dezolátním stavu, ale určitě přijde čas, kdy se nějak vyřeší peníze a tato chrudimská pamětihodnost zase prokoukne...
S pozdravem Blix Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  18.11.2004 23:12

Bídu nebourat !!!! To bychom se nemohli kochat těmi dvěmi právě opravenými věžičkami Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Vaklaf

Datum:  18.11.2004 07:09

Zlikvidovat Jitřenku, hotel Bída a "ohyzdné" domy proti KB.
Nerozhodoval jste svého času náhodou o likvidaci Kateřiny ??? Také se to tam všechno vyřešilo - lidi maj kde bydlet v nádherných panelácích a zároveň mohou nakupovat v supermoderní Borzně.
jen se divím, že lidi vašeho typu nenechali zbourat kostel, který tam docela "vyčuhuje" ke komunikaci - mohla být taky širší a mohlo by po ní jezdit více automobilů Tak to je fakt na ... ( Promiňte, ale Váš článek je trapný pokus o řešení dopravní dopravní situace likvidací kulturních památek města.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  17.11.2004 15:36

Podle mě je to blázen vykoupeníé obou budov cca 20 mil Kč a to deržím hodně při zemi, protže podle mě majitel Bídy do toho natrval už nejmáně 10 mega na opravách. V novinách dneska otisknou kde jakou .....---

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  17.11.2004 21:44

Pan Cyprian má pravdu minimálně v tom, že kruhák je bezpečný, pokud donutí řidiče snížit rychlost jízdy. To znamená, že řidič musí na kruhovém objezdu změnit směr jízdy. Bohužel stávající kruhák umožňoval průjezd od hotelu Bohemia do Poděbradovy ulice nezmenšenou rychlostí, tudíž řidič vjíždějíci z náměstí neměl mnoho šancí. Ideální je pochopitelně kruhák dostatečně velký a to zatím v Chrudimi není.
Bylo by skutečně pěkné vyřešit situaci na Bídě nějakým rozšířením (co takhle bývalý okres), ale obávám se, že to možné není. Jediným řešením je urychleně vybudovat obchvat Chrudimi, jinak to žádné kruháky nespasí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  19.11.2004 11:29

Asi jste už všichni viděli, jak to vypadá, když se vezou z transporty stožáry na větrné elektrárny. Podobbý transport projede přes menší kruhák jedině tehdy, pokud se dá projet v jednom směru napřímo. Pokud zneprůjezdníme silnice, dostane se spousta firem snad v každém oboru do vážných potíží. Možná by jste se divili, co všechno se hlavně po nocích po silnicích pohybuje, v každém případě je toho hodně.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Miriam

Datum:  19.11.2004 15:56

Průjezd aut s těmi tubusy už mne také pěkně štve. Kdyby to měli aspoň nějak lépe zorganizované a nebylo to tak často. Navíc rozjezdili plochu u benz. pumpy a tak to tam zůstane asi napořád.Poslední měsíc to je hrůza. Chápu, že to musí dostat nějak ven z města, ale proč nejezdí třeba až po 20.hod., když je menší provoz a již poněkolikáté neodhadnou, že se prostě s tím autem neotočí tak, jak si najeli. Ach jo!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  20.11.2004 08:34

to, jak je rozježděná ta plocha u benzinky by měl opravovat ten, kdo vyprojektoval tu křižovatku - tomu by měl mráz zadek roztrhnout, protože myslel asi něčím jiným, než mozkem. Já se vůbec nedivím, že když s tím návěsem mají vyjet od Transporty, tak že tam lítá spousta nadávek. Oni se tam prostě kvůli tomu ostrůvku s tím dlouhým nákladem prostě nevytočí - proto jim to tak trvá a musí vyjíždět až na trávník (kde kolikrát i uváznou).
Jinak na rovné silnici jedou normálně - jel jsem za nimi na dálnici, kde ti to valili pohodových 80 km/h.

Druhou otázkou je, jak se líbí současným i potencionálním investorům v průmyslové zóně takový problém na jediné příjezdové cestě.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  21.11.2004 14:54

Rádobyostrůvek u benzinky je úplně na 2 věci, navíc jak poznamenal Mexiko, je to jediný vjezd do PZ a ještě takhle zprzněnej.
Když vidím kruhák u "Bídy," (zaplaťbůh už v provozu) tak ho mohli udělat taky s nějakou okvětou a ne kočičí hlavy jako prase.
Namísto toho právě u benzinky mohlo být vydlážděno (když už...).
Ohledně věží, myslím, že vjezd na místo montáže elektrárny je mnohdy 100-krát horší, ale pravdou je, že šoféři už jsou pěkně naštvaný hned jak vyjedou...
Jo a taky by tyhle silniční seance mohli být předem hlášený, abychom jezdili jinudy !!!

Zdar a sílu

Max

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  famfrnos

Datum:  23.11.2004 17:10

Nevím,kolik je Vám všem,co to sledujete roků,ale jistě si mnozí můžete pamatovat pozůstatek toho čemu se před mnoha lety(když to vznikalo) říkalo tzv."Buršíkovy sady"Už se přesně nepamatuju,ale myslím,že poslední v Chrudimi byl "U Guláška",tedy pod přejezdem na Slatiňany.Asi někdo,kdo to znovuvymyslel uvažoval asi pr..lí.Co s tím teď v zimě budou dělat silničáři?A co když se to někomu trochu smekne na náledí?A na jaře to pěkně všichni zaplatíme z daní(až to budou silničáři spravovat) Jestlipak to náhodou není vymyšleno s heslem,že bouráním se práce množí?Před pár týdny jsem jel přes Heřmanův Městec no a u benzínky to "vyfrkli"taky.A protože tam udělali přechod,tak tam dali lampu,no a tu lampu samozřejmě někdo asi v noci ustřelil.Můžu Vás uklidnit,už je to vylepšené o světélkující obrubáky.Mě by spíš zajímalo,proč tito vymešleči nesmyslných ostrůvků "neopičí" tentokrát v dobrém slova smyslu po osvětlení přechodů pro chodce,jako jsou po Pardubicích(od kremáče k Anenskému podjezdu,na Drážce-směr výpadovka na Sezemice atd.)nebo v Dražkovicích?Myslel jsem si,že to bude tady u nás za rohem(u nového marketu),ale ono prd,to jsou pouze semafory.To je asi tak vše k tomuto problému.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blix

Datum:  22.11.2004 07:23

To vydláždění kruháku uprostřed na Bídě asi má sloužit pro nouzové přejetí právě takových nadměrných nákladů. Kdyby se střed "vykvětil", tak by asi byl rychle rozježděn...
S pozdravem Blix Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blix

Datum:  26.11.2004 07:52

Tak už nám ho "vykvětili"...i když jen pomocí velkých květináčů...
S pozdravem Blix Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  23.11.2004 00:53

no jistěěěě ....... hmmmm, teď jde ale o to, jestli nadměrné náklady (a nemyslím tím jen ty hodně těžké - silnice ničící - náklady) na nízkopodlažních plošinách dokáží ten kruhák přejet!!!!

Ale osobně si myslím, že zrovna ten u Bídy půjde i pro nadměry projet (pokud se ale tam přes Trávníčkovo a Plynárenské kolečko vůbec dostanou - jako že asi NE)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  stb

Datum:  23.11.2004 15:54

Nadměrný náklad v CR? To mě netrápí. Já mám auto z fy. Škoda auto a.s. a v CR není kruhák který by mě způsoboval nějaké problémy, kroužím často a rád, někdy i několikrát. Je pravda,že když jsem včera přezouval pneu, tak byly,hlavně ty přední, sjetý doleva - navrhuji aby se některé (ty další stavby) kroužily doprava, rovnoměrné opotřebení pneu. a člověku se nezamotá hlava z věčného kroužení.
Co mě "sere": semafóóóóóry pro hypernovu. Brzděj mě i dopravu a to i tehdy když hyperkrám má CLOSED,třeba v 6hod. ráno.Pozór situace(400m směr od nemocnice):kruhák-semafóóóóóry-přechod-semafóry-přechod,křižovatka-přechod,křižovatka-přechod,křižovatka-přechod,křižovatka.TAK

TOTO JE BEZ KONCEPCE ZA PODPORY LOBISTŮ Z HYPERKRÁMU.
Závěr: kamióny - NE, plynulejší doprava - ANO, obchvat - 3 x ano: ANO,ANO,ANO.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  23.11.2004 00:54

PS - možná se zdám jako rejpal, ale já s kamionem jezdil ......

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  22.11.2004 20:37

NO jistěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěě jer to přesně tak jak píše Blix Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  23.11.2004 08:09

No nevím, ten nadměr stejně do zóny neprojede přes kruhák u Bohemie a horizont kruháku u Bídy "nakrásně" vydlážděnej ten podval(ník) nepřejede a když najede, tak se tam zasekne. A propos - co vím, tak nadměry z bývalé TRA vždycky měly trasu na HM a Rozhovice..., protože jede-li schwertransport na Kolín a dále na dálnici a hranice, na nájezdu u Parama nemaj´ šanci (i když už ho jednou jeli...

Zdárec

Maxík

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  23.11.2004 09:16

Se stožárama se přes kruhák u Bohemie už několikrát jelo; ve směru na Slatiňany a i když si lízli, tak to projeli. Ty podvozky jsou hydraulicky odpružený a nechaj se tak o 15 čísel přizvednout. Co jsem si všim, tak všechny auta měli na měchách, tak to mohli přifouknout taky. Tu dlažbu na Bídě by projeli, ale někdo se tam chystá postavit sloupek nebo ceduli, aby to nebylo tak jednoduchý.

Jinak samozřejmě není problém si zjistit, kdy příští transport z Transporty vyjede, možná by to pro nás mohla dělat naše skvělá lokální média, že by tam třeba zatelefonala a optala se

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  23.11.2004 13:53

...jó, to "líznutí" stojí bei voko 3.000,- EUR. To ujde...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  25.11.2004 08:47

3000 E ?! Proč? Podvalníku to nevadí a pokud škrtli stožárem a nic neohnuli, tak stačí přetřít barvu, to se dělá celkem běžně. Při přepravě podobnných věcí se většinou počítá s tím, že se občas někde štajchne

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Miriam

Datum:  23.11.2004 10:28

Dobrý nápad! Nebo by to sem mohla napsat ta firma, co to vozí.
Nemohu se ale pořád zbavit dojmu, že to je pro mne několikrat do měsíce překážka na komunikaci.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  23.11.2004 17:30

a pro kupu dalších lidí je toto ale tím, co jim dává každodenní práci. A to je, alespoň podle mne, důležitější než jedna netrpělivá řidička.

PS: pro lidi z radnice - chtělo by to také rychleji uvažovat o nějakém lepším napojení PZ na silnice I/17 a budovaný obchvat I/37

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  25.11.2004 08:59

Nová přípojka PZ by jistě pomohla a myslím, na městě je docela zájem. Ještě ale zbývá přesvědčit bojovníky za čistou Chrudim (zejména domkaře z okolí), aby si nelehali před buldozer, až se doopravdy stavět začne.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  25.11.2004 14:43

Pokud opět nějaký "myslitel" nepřijde na to, že nejlepší napojení PZ je středem čtvrti rodinných domků, tak si nikdo pod buldozer lehat nebude. Doprava na Bídě vadí, tak ji přesunem do Markovic, že? To je řešení? Chvíli uvažujte. Domnívám se že varianta napojení vhodná pro všechny existuje.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Miriam

Datum:  23.11.2004 22:41

Milé (-lá či -lý) Mexiko! 1) Myslím si, že nejsem jediná, která takto reptá, vlastně jsem si tím jistá.
2) Moje trpělivost došla, když některá auta nestála ve frontě a snažila se "vecpat" dopředu a tím zablokovala dopravu na další chvíli.
3)Nikomu práci neberu, ale stojím si za svým názorem.Je to o lepší a průhlednější organizaci.
4)S Vaším P.S. souhlasím, obchvat v nedohlednu, o napojení na Čáslav pořád nic. Ale už se těším na trasu Cr-Pce....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  23.11.2004 22:53

Nevím jestli tam jsou i tyhle transporty, ale přehled o přepravě nadměrných nákladů jsou na http://www.aba.cz/?cat=64

A co se týče těch netrpělivců předjíždějící takovéto čekací kolony, tak to je na "huburozbití". Ale tomu by asi nepomohlo žádné předchozí upozorňování - vždycky se nějaký kastrát tura domácího najde!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  denis

Datum:  24.11.2004 21:50

Kruháky jsou super - nejrychlejší a nejbezpečnější řešení.
Ovšem některým řidičům stále nic neříká jak se na kruháku chovat a to je problém. Nezbude jim nic jiného než se na nich naučit jezdit. Kamiony do měst nepatří. Zatím to vypadá, že se domeček začal stavět od střechy, ale snad se dočkáme dobrého výsledku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Bída

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  stb

Datum:  24.11.2004 14:07

Nadměrný náklad v CR? To mě netrápí. Já mám auto z fy. Škoda auto a.s. a v CR není kruhák který by mě způsoboval nějaké problémy, kroužím často a rád, někdy i několikrát. Je pravda,že když jsem včera přezouval pneu, tak byly,hlavně ty přední, sjetý doleva - navrhuji aby se některé (ty další stavby) kroužily doprava, rovnoměrné opotřebení pneu. a člověku se nezamotá hlava z věčného kroužení. Co mě "sere": semafóóóóóry pro hypernovu. Brzděj mě i dopravu a to i tehdy když hyperkrám má CLOSED,třeba v 6hod. ráno.Pozór situace(400m směr od nemocnice):kruhák-semafóóóóóry-přechod-semafóry-přechod ,křižovatka-přechod,křižovatka-přechod,křižovatka-přech od,křižovatka.TAK TOTO JE BEZ KONCEPCE ZA PODPORY LOBISTŮ Z HYPERKRÁMU.

Závěr: kamióny - NE, plynulejší doprava - ANO, obchvat - 3 x ano: ANO,ANO,ANO.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.