Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Co to bude?

Odesílatel:  xarat

Datum:  02.10.2004 15:58

Nevíte někdo, co se to buduje v polích mezi Chrudimi a Pardubicemi?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  30.11.2004 10:22

A jak tak koukam, tak ted mezi Mikulovicema a Medlešicema buduji něco co vypada jako provizorní panelova objizdka...

Nemate tu někdo nahodou podrobny popis stavby prelozky I/37 at vime co nas do konce 2006 mezi CR a PA ceka?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blix

Datum:  05.10.2004 08:16

Já teda nevím jak vážně jsou myšleny předchozí odpovědi na dotaz...Domnívám se, že začala výstavba cyklostezky Chrudim-Pce.
S pozdravem Blix Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  05.10.2004 09:22

To se opravdu pletete protoze na cyklistezku neni jeste ani vydane uzemni rozhodnuti. Takze jeste jednou je to 100 proc. ten pruzkum archeologu a koliky v zemi priblizne jsou po trase budouciho obchvatu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blix

Datum:  05.10.2004 12:39

Ano, vypadá to, že moje úvaha byla mylná. Slyšel jsem už i z jiné strany. Takže se tímto omlouvám všem zde lépe informovaným a těm neinformovaným, že jsem se je pokusil uvést v omyl Úsměv . Jak že se jmenuje ten pořad na Primě? HAHAHA! ) S pozdravem Blix Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  06.10.2004 00:51

Jak jsem tak dneska koukal, tak to poblíž křižovatky před Medlešicemi (od Chrudimi) vůbec nevypadá jako nějaký archeologický průzkum, ale jako regulérní stavba silnice.
Tatrovky naváží štěrk, válec to upěchovává, ....... to nebude archeologie, ale snad žhavá současnost

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  06.10.2004 22:50

Snad vše objasní článek iDnes:



iDnesiDnes - rubrika Pardubický region



6.10.2004 Pardubický - strana 1 Do Chrudimi povede nová silnice

Medlešice Kolony aut sunoucí se padesátkou a časté nehody na cestě z Chrudimi do krajského města skončí. Zhruba za dva roky najedou řidiči u Medlešic na novou silnici a až na kraj Pardubic nesundají nohu z plynu. Ředitelství silnic a dálnic začalo včera budovat přeložku současné silnice mezi oběma městy, která se vyhne všem vesnicím na trase. V budoucnu na novou komunikaci naváže i obchvat Chrudimi. "Mezi Pardubicemi a Chrudimí dnes projíždí dvacet čtyři tisíce aut denně. Nová komunikace svede provoz mimo Medlešice, Mikulovice a Dražkovice," uvedl krajský radní pro dopravu Miloslav Macela.
Obyvatelé vesnic na obchvat čekají jako na smilování. "Kdyby to bylo už dnes, byl by nejvyšší čas. Nynější silnice odřízla od vesnice hřiště, rodiče tam kvůli husté dopravě ani nepouštějí děti," říká místostarosta Mikulovic Karel Pfeifer.
Nová dvouproudová silnice o šířce 11,5 metru se napojí mimoúrovňovou křižovatkou ve tvaru brýlí u Dražkovic na rychlodráhu na Hradec Králové. Na Chrudim povede západně od Dražkovic, mezi Mikulovicemi a Medlešicemi půjde v zářezu pod současnou komunikací a skončí zatím v polích východně od Medlešic. Než se postaví obchvat Chrudimi, budou řidiči jezdit na starou silnici po provizorní spojce za vesnicí. Kvůli plynulé dopravě postaví silničáři několik mostů, podchod pro pěší a propojení biokoridoru. Doporučená rychlost bude sto kilometrů v hodině.
Silničáři věří, že výstavbu silnice již nic neohrozí. "V jedné části stavby máme ještě problémy s vlastníky pozemků, ale věřím, že se je do jara podaří vyřešit," uvedl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Praha Petr Laušman. Kvůli nové silnici již stát jednomu majiteli území vyvlastnil, s druhým úřady již přes deset let vyjednávají.
Čtyři a půl kilometru nové silnice bude stát celkem 741 milionů korun.
Slavnostního zahájení stavby se zúčastnil i ministr dopravy.
"Nezůstane jen u této stavby, musíme za dva roky pokračovat dále v obchvatu Chrudimi. Teprve pak můžeme být spokojení," sliboval při poklepání na "základní kámen" ministr dopravy Milan Šimonovský.
Odvedení dopravy z Chrudimi je naplánováno na období 2007 až 2009, silnice má vést v těsné blízkosti Vestce, obkroužit sídliště Větrník a napojit se na výpadovku na Vysoké Mýto.

POKLEPÁNÍ PRO ŠTĚSTÍ. Na základní kámen nové silnice včera poklepali (zleva) náměstek hejtmana Michal Rabas, zástupkyně firmy Skanska, která silnici postaví, primátor Pardubic Jiří Stříteský, hejtman kraje Roman Línek a ministr dopravy Milan Šimonovský.

PO MODRÉ. Trasa nové silnice z Pardubic do Chrudimi, která se vyhne vesnicím, je na mapce vyznačena modře, současná cesta červeně.

Autor: PAVEL DOSOUDIL

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  stb

Datum:  06.10.2004 06:11

? R35 ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  02.10.2004 16:59

Prý archeologický průzkum před budováním obchavtu

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  03.10.2004 19:03

A obchvat jako takovy by se mel zacit budovat uz ted v řijnu.
Nevite nahodou jak bude vypadat - mapa - napojeni na stavajici I/37 - krizeni i/37 mezi mikulovice a medlesicemi ?

To co vidim ze Medlesicema vypada dost blbe... asi se to hned za vesnici stoci zpet na stavajici silnici a bude to podobna prisernost jako je ted u drazkovic

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  27.10.2004 23:55

Tak konečně jsem překonal svoji lenost a sehnal mapku s nákresem obchvatu - bohužel tam není vidět část mezi Medlešicema a Dražkovicema, takže zkusím jen vysvětlit a snad mám správné informace: za Medlešicema bude nadjezd, kterým se obchvat překlopí na levou stranu (při pohledu od Chrudimi) a pak se napojí až v Dražkovicích na stávající kolmou zatáčku.

Tady je ještě ta slíbená mapka: http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=159

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  01.11.2004 16:15

To se vůbec nedivím, že jsou trasy v projektech navrženy poměrně hloupě. Vždyť ta mapa je někdy z r. 1950. Situace dnes místy již vypadá úplně jinak. Rozhledna, Větrník, výstavba mezi Vlčnovem a Chrudimí. Proč se tam stavělo, když tam má vést obchvat?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  01.11.2004 21:13

Tak jsem našel ještě jednu mapku, je to trochu boj se tim prohrabat, ale dá se to: http://www.uzemniplany.cz/vuc_pk_koncept/index.htm pak do sekce "Doprava" a na malé mapě náhledu najít vlevo nahoře Chrudim/Pardubice (případně hledat Chrudim vpravo dole ve vyhledávacím okně).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  09.11.2004 22:13

No nevim, nějak mi není jasné, kam podle té mapky chtějí vmastit silnici kolem Transporty a Rozhledny k Markovicím.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  02.11.2004 08:43

Odpovídá to původní mapce. Vypadá to že obchvat povede kolem domků na Vlčí hoře, v blízkosti větrníku a kolem nové výstavby na Rozhledně. Je dobře, že ulehčí Chrudimi, ale pro obyvatele některých lokalit nebude až takovým přínosem. Nemělo by se něco předělat, dokud je čas?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Miriam

Datum:  02.11.2004 09:20

Díky za informace. Na územním plánu jsem přečetla,že to je varianta A, třeba bude i var. B??? V Chrud. zpravodaji jsem se od pana starosty dozvěděla o silnici I/37, ale o napojení na I/17(na Čáslav) ani vidu, ani slechu. Dosti krátkozraké, ne? Když informovat o obchvatu, tak o celém , a ne pouze o jedné jeho části!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  02.11.2004 18:29

Drahá Miriam, vážení fóristé, to že pan starosta opomněl ve svém pravidelném buletinu zmínit napojení zdějších obchvatů ospravedlňuje jeho převeliké předvolební napětí... Dyk je to naše "želízko v ohni," no vlastně spíš osina v p...eli.
Navíc si myslím, že pokud půjde stavba obchvatů tak závratným tempem jako minikruháček u Bídy, tak se nedočkaj´ ani moje vnoučata. Jezdím kolem míst, kde se buduje protažení dálnice na HK a tihle maníci nevědí co je to sobota a neděle a pracovní doba končí tak ca kolem 18.00. Nejsem příznivcem buzerace lidí o so a ne, ale termín započetí a dokončení toho veledíla na Bídě měl být uričtě líp naplánovanej a nemuseli jsme jezdit 1/4 roku po tý ukrutný rádobyobjížďce. Jó, a "polucistu" jsem na přeložce zatím vůbec neviděl, lepší je buzerace u "okresu," že ano...
No, snad bude líp.
Servus Max

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  04.11.2004 10:25

Jak jsem ateista, tak se modlím. aby ty obchvaty už konečně byly a také, aby někdo zodpovědný dostal spásnou myšlenku a konečně začal přemýšlet hlavou. Pak by možná přišel na to, že u obchvatu jsou vhodné různé průmyslové zóny a ne bytová výstavba , jak je plánováno v Chrudimi. Doufám,že že plánovaná trasa dozná změn a vyhne se dnes již zastavěným plochám a plánované napojení PZ nepovede přes Rozhlednu, ale zadem za areálem TRA. Také doufám, že konečně zřizovaný městský architekt, bude osoba mající patřičný nadhled a v rámci možností narovná ony nesmysly v územním plánu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Miriam

Datum:  01.11.2004 18:01

Je vámi ukázaná mapka již konečné řešení? Znamená to tedy, že bude obchvat vést hned za nově zbudovanými domy Na Rozhledně a někde za novými domky v Markovicích? Může mi někdo k tomu napsat něco bližšího?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  01.11.2004 20:36

Osobně toho bohužel příliš nevím a ani jinou mapu jsem neměl možnost vidět. Tady ještě pár informací z Chrudimského zpravodaje:

http://www.chrudim-city.cz/zpravod/1104/1.htm

Stavba obchvatu začala

Již za 26 měsíců předají stavbaři motoristům do užívání novou silnici spojující města Pardubice a Chrudim. Stavba, která je klíčovým úsekem dané oblasti, byla slavnostně zahájena 5.
října 2004 poklepem základního kamene. Dodavatelem díla v celkové hodnotě 741 milionů Kč je sdružení firem pod vedením společnosti Skanska DS. Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic ČR s využitím finančních prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

Po mnoha a mnoha letech jsme se konečně dočkali reálného zahájení přeložky silnice I. třídy č. 37, mezi občany nazývané obchvat města Chrudim.

Nová přeložka této komunikace bude navazovat na dříve vybudovanou část obchvatu silnice 1/37 kolem Pardubic, bezkolizní připojení zajistí mimoúrovňová křižovatka mezi Pardubicemi a Dražkovicemi. Trasa bude vedena severojižním směrem mimo zastavěné části obcí, za Medlešicemi se dočasným připojením bude vracet zpět na stávající silnici 1/37 směr Chrudim.

Součástí stavby je kromě vlastní vozovky o šířce 11,5 m s doporučenou rychlostí 100 km/h také jedna mimoúrovňová křižovatka, čtyři mostní objekty, jeden biokoridor a podchod pro pěší.

Jedná se o první etapu náročné stavby, která výrazným způsobem v této fázi odlehčí dopravnímu zatížení Dražkovic, Mikulovic a Medlešic. Ve druhé etapě by, jak si všichni přejeme, měla v r.
2007 kontinuálně pokračovat obchvatem Chrudimi až po budoucí křižovatku na silnici na Vysoké Mýto. Ve třetí etapě bude tato nová přeložka napojena na stávající silnici č. 37 za Slatiňany.
Jsem velice rád, že se podařilo první etapu zahájit, neboť toto je zcela zásadní předpoklad pro realizaci celé přeložky a vytěsnění zejména těžké tranzitní dopravy mimo obce.

Je to výsledek mnohaleté práce a úsilí představitelů města v jejich tlaku na zástupce kompetentních orgánů. Velmi si cením skutečnosti, že přijali naše argumenty a zahájení výstavby této, pro naše město životně důležité, komunikace prosadili.
Pevně věřím, že se podaří dořešit v krátké době majetkoprávní přípravu dalších etap a že se naleznou dostatečné finanční zdroje na jejich realizaci. Z pohledu města Chrudim není sice dosud vyhráno, ale je to zřetelné světlo na konci mnohaletého tunelu.

Těšme se společně na lepší prostředí pro život v našem městě.


Ladislav Libý, starosta

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jaroslav Trávníček

Datum:  04.11.2004 19:13

Jen několik vět z historie. Na jaře 2001 ležel na Ministerstvu dopravy neschválený Investiční záměr chrudimské části obchvatu - od Medlešic podle Vestce a za Větrníkem až k silnici na Vysoké Mýto v místech odbočky ke Třem Bubnům. Požádal jsem tehdy premiéra vlády - byl jím Miloš Zeman, aby mi jako novému místostarostovi pomohl s řešením prioritního problému, a to stále se zhoršující dopravě ve městě.V zápětí byl záměr schválen. Po poradě se Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI) jsem připravil pro starostu pozvánku na poradu zainteresovaných stran. Pozváni byli zástupci ministerstev dopravy a průmyslu, SFDI, ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), poslanci a zástupci kraje. Dohodl se další postup - připravit dokumentaci k územnímu řízení chrudimské části a zahájit práce na investičním záměru slatiňanské části, bez které by se doprava po objetí Chrudimě vracela kolem nemocnice ulicí Milady Horákové ke křižovatce u železničního přejezdu a výpadovkou na Slatiňany. Od té doby běží práce standardním způsobem, vzhledem k náročnosti poměrně zdlouhavým a složitým. Je nutno vyřešit majetkové nároky stovek majitelů pozemků v územním řízení. Další komplikací je to, že investoři jsou tři -stát pro hlavní část obchvatu, kraj pro přivaděč do Chrudimě, jeho součástí je i okružní křižovatka u plynárny, a město Chrudim pro chodníky a cyklostezku do Vestce.
Obchvat naší části se již projektuje. Jde tedy jen o to, aby se pohlídaly finanční prostředky. Poslední zprávy ze SFDI byly takové, že v rozpočtech let 2006-8 se s nimi počítá, neboť náš obchvat je jednou z několika staveb mimo dálnice a rychlostní komunikace, které jsou zařazeny jako prioritní.
Jelikož jsem se zúčastňoval donedávna všech jednání o dopravních stavbách okolí Chrudimě, mohu ještě odpovědět na další dotazy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co to bude?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  xarat

Datum:  02.10.2004 20:53

Děkuji.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.