Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Slovní úloha

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  21.10.2004 16:22

Dostal jsem e-mailem následující slovní úlohu - jen se mi líbila, takže: Pan starosta může utratit čtyři milióny korun z obecního rozpočtu za nákup nových služebních aut pro magistrát, nebo rekonstrukci domova důchodců. Od dealera s auty dostane 8% osobní provizi za první a 3% za každý další odebraný vůz a navíc mu na jeho soukromé auto pořídí firma sadu pneumatik s disky v hodnotě 25.000 Kč. Od majitele stavební firmy dostane 5% z ceny zakázky a navíc mu ještě předisponuje stavební materiál za 15.000 Kč na stavbu vily pro jeho přítelkyni. Jakou variantu pan starosta zvolí? Jak se změní rozhodování pana starosty, když: - jedno z dodaných aut po dvou letech prodá do svého osobního vlastnictví jako ojeté (zůstatková tržní cena vozu po dvou letech 360.000 Kč, prodejní cena vozu podle nezávislého odhadu 5.000 Kč). - majitel stavební firmy je členem ODS a jeho politický vliv zajistí panu starostovi místo ve správní radě krematoria za 20.000 Kč měsíčně po jedno volební období? Vyřeší ji někdo? Údajně je pro žáky 9. třídy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Slovní úloha

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  komik

Datum:  29.10.2004 02:00

Já bych v tom žádnej rébus nehledal. Starosta totiž rozjede obě akce, protože za pomoci svých přisluhovačů odstraní z radnice nepohodlné jedince, a pak už nebude mít problém prosadit čerpání více peněz na obě akce.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Slovní úloha

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Raimund

Datum:  23.10.2004 18:26

Úloha nemá řešení. Vysvětlení: protože již dlouho, minimálně deset let, samo dění v tomto státě nemá logiku. Resp. se naskýtá důvodná domněnka, že je to úmysl. Bohužel. Raimund.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.