Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  odpověď pro "občana a Petra ..."

Odesílatel:  Milan Kušta

Datum:  17.01.2003 09:07

Konkrétně k volebnímu programu CHV. Jistě chápete, že v opozici je těžko možné přehlasovat pozici. Takže Vás zklamu, protože žádný bod, který nebyl podporován pozicí projít nemohl. Budu ale citovat volební body našeho minulého volebního programu, které byly uvedeny v život :- vhodným způsobem zveřejňovat dokumenty města (bylo to před platností zákona o veřejných informacích)- vytvoření koncepce rozvoje města - SWOT- přehodnocení velkých investičních akcí (po drahé adaptaci koupaliště se podařilo zabránit další nesmyslné akci, t.j. rekonstrukci zimního stadionu za cca 100 mil.- podpořili jsme stávající variantu- vytvoření podmínek pro příliv nových investic (vznik PZ)- rozvoj místní infrastruktury (infrastruktura pro RD Markovice)Na závěr jedna kuriozita. Delší dobu se snažíme o obnovení možnosti příjezdu do města ve směru od Pardubic. Minimálně průjezd křižovatkou na Bídě před Kálesův dům a dále k divadlu, možná i Širokou ulicí na nám. Ressela - to je ale na diskusi. Ty strany, které před časem dopravu do centra města zablokovaly, dnes slavnostně ve volebních programech požadují změnu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: odpověď pro "občana a Petra ..."

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Dubka Vochru

Datum:  23.01.2003 21:26

ale pane Kušta, obávám se, že to, co tvrdíte ohledně zobousměrnění Široké ulice nebo alespoň otočení směru průjezdu, je poloviční lež čili bohapustý výmysl. S laskavým svolením jsem jen přelétl alibistickou propagaci Chrudimské volby, která plácá prázdnou slámu stejně jako ostatní strany a ještě o chlup víc, protože doposud nemusela nést žádnou politickou odpovědnost. Zastavil jsem se až právě u závěru Vašeho příspěvku. Nepletete si Vy takhle náhodou na jedné straně úvahy, nápady a možnosti řešení průjezdu městem a na druhé straně deklarované cíle a jasná rozhodnutí? Nevím o jediné v komunálkách kandidující straně kromě Chrudimské volby, která by zobousměrnění Široké ulice požadovala. Ano, řada jejich představitelů se zamýšlela a připouštěla co by, kdyby... Ale nic víc! Je mi jasné, že lobby na zobousměrnění náměstí je velmi silná a soudě podle témat veřejné komunikace by se možná až zdálo, že tento názor je dominantní. Ano, nepopírám, sám bydlím v centru a jsem odpůrcem zobousměrnění, to nebudu zastírat, ale přesto si myslím, že mám natolik čistou hlavu, že dokážu alespoň trochu nezaujatě reflektovat mínění Chrudimáků. A nedomnívám se, že by břitký sarkasmus ve formě "Chrudim - město, do kterého se jezdí zadkem" oslovoval většinu obyvatel (a to i necentrálních částí města) víc, než jako opravdu dobrý, upřímně povedený vtip. Na pouti při pěkné opici bych si takový trikot možná taky koupil. Ano, lobby za zobousměrnění Široké ulice je hodně viditelná a cílevědomá, ale jak to vidí mlčící většina? Doufám, že žádného městského politika nenapadne dát na tyto tlaky a nepodpoří zobousměrnění ulice bez hlubší sondáže mínění obyvatel, pochopitelně především z centra. Jsem si hodně přesvědčený o tom, že by se ti, kteří čtou novinové titulky a ukazují na to, jaký je velký tlak na zobousměrnění, výsledkům takové miniankety asi hodně divili.
s pozdravem

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: odpověď pro "občana a Petra ..."

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Milan Kušta

Datum:  17.01.2003 09:09

samozřejmě, že odpověď je i pro zvědavce

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.