Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Ceny benzínu v Chrudimi

Odesílatel:  Jirka

Datum:  06.09.2004 09:25

Rád bych tady otevřel diskusi na téma ceny benzínu v Chrudimi. V sobotu jsem možnost projet polovinu České republiky a to mi otevřelo oči. Ceny benzínu v našem městě jsou snad nejvyšší v celé republice. Připomínám, že u dvou největších benzínek v Chrudimi stojí 1 litr Naturalu 95 27,90 Kč. (Stejná cená = náhoda?). Stačí se podívat do Pardubic a motorista rázem ušetří kolem 1,50 Kč na litru. Ještě lepší ceny mají v Kolíně, kde litr Naturalu 95 stojí něco málo přes 25 Kč! V dalších oblastech, které jsem projel byla cena benzínu v průměru minimálně o korunu levnější. Protože chrudimský region patří co se týče průměrné mzdy na samý konec republikového průměru, ptám se tedy, proč jsou u nás ceny benzínu tak vysoké? Nechci nikoho obviňovat z nějakých dohod, ale nějaký důvod to mít musí. Proto existuje jediná možnost, nekupovat benzín v Chrudimi a tím donutit prodejce k jeho zlevnění na úroveň běžnou v okolních městech

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pavel Jarek

Datum:  26.09.2004 00:56

Jak mám to naše městečko rád a jak mi jeho budoucnost dělá čím-dál větší starosti...
Co se ceny benzinu ( zrnko v písku z kupy jiných problémů )týče, vlastním firmu s 3-mi osobními vozy, které najezdí měsíčně tak 5 tis. km. Protože jsem vydal zákaz čerpání pohonných hmot mmj. v CR a u "vybraných firem", jejiž žlutou, červenou a modrou barvu v CR taky máme, roční úspora činí téměř 19 tis. čistého! To už stojí za trochu námahy že...?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Vaklaf

Datum:  10.09.2004 15:15

Tak nám Aral snížil cenu na 26,90 Kč - copak se stalo tak významnýho ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blix

Datum:  07.09.2004 09:59

Jde asi především o značkové pumpy. Jelikož mám auto, které má něco za sebou a nebojím se tedy neznačkových pump, tento problém mne tolik netrápí. Tankuju "ve dvoře" proti lihovaru a cena je plusminus desetník ve srovnání s Globusem v Pardubicích, někdy levnější (N95 aktuálně 25,90?). Takže u mne buď "dvůr" n.
Globus...
S pozdravem Blix Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Michal Tereska

Datum:  07.09.2004 08:03

Tak tak Chrudim má hodně drahý benzín, osobně taky tankuji v Pardubicích, 1,50kč rozdílu na litru mezi značkovými benzinkami v Pcích a v Chrudimi je dost, to je půlka povinnýho ručení ročně.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  06.09.2004 22:15

dneska jsem bral benzin v Kovarove (nedaleko Sece) za 25,80. To uz se skoro vyplati jezdit natankovat plnou nadrz az tam .....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  06.09.2004 15:22

Je pravdou, ze v cenach benzinu nam konkurujou uz jen v Praze.
Tahle situace je v CR uz odedavna a tak jsem se naucil, stejne jako Rampa a asi mnoho ostatnich, brat jinde nez v CR... Samozrejme, ze se nevyplati jezdit pro 10 l do PCE nebo jinam, ale pri tomhle odberu se nevyplati jezdit uz vubec.
Navic, v okolnich obcich (Chrast, H.Mestec) je snad o neco malo vyhodnejsi...

Takze jak to v Chrudimi znam a sleduji, tak to vypada na bojkuuuuuuuutek... A nebo rovnou petici Ok?

Adieu

Max

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  07.09.2004 08:16

Lepší bude doufat, že se tady oběví nějaký nenáviděný hypermarket s vlastní čerpací stanicí a udělá nebohým místním pumpařům to, co udělá ostaním nebohým místním obchodníkům, donutí je trochu snížit marže.

Jinak bych chtěl poznametat, že rozdíl v ceně 27,90 a 25,30 je necelých 10% a to není nic neobvyklého ani u jiných druhů zboží.
Je to asi takový rozdíl, že pokud si průměrný řidič dá jednou měsíčně místo večeře v restauraci chleba s máslem a rajče, tak může klidně tankovat dražší benzín a ještě udělá něco pro své zdraví

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukas Nemec

Datum:  07.09.2004 09:58

Kdyby se to týkalo jen benzínu!

Když porovnám ceny Hypernovy v Chrudimi s cenami Hypernovy v Průhonicích (u Prahy), tak jen žasnu. Jasný - Hypernova tu zatím kromě Plusu a Pardubic nemá žádnou konkurency.

Já si jen vždycky říkám ..... průměrná mzda je tady hluboko pod celorepublikovým průměrem, jeden z nejslabších regionů .....
tak proč bychom ty lidi tady ještě trochu nezařízli vyššíma cenama.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Georgina

Datum:  07.09.2004 22:36

Naprosto souhlasím a přidám další komoditu, ve které jsme s cenami na republikové špičce - byty. O prázdninách vyšel v MF Dnes článek týkající se cen bytů a představte si, že Chrudim je na 10. místě v ČR...
Jen mi unikají důvody, v čem je Chrudim tak špičková, že tu musí být skoro nejdražší byty z celé ČR...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukas Nemec

Datum:  08.09.2004 14:44

Chrudim je holt exkluzivní město Úsměv - stává se z ní New Beverly Hills.

Když vidím ty ceny bytů .... , nejlepší jsou stejně 1+1 (skoro 800k) atd.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  09.09.2004 08:43

Ani se nedivím. Diky nekoncepčnosti rozvoje města žádný investor nebude stavět v místě, kde než dostaví vznikne průmyslová zóna či něco jiného co znehodnotí jeho investici.
Naproti tomu žádný rozumný investor nebude stavět fabriku v místě, kde mu kolem vyrostou obytné domy a rodinné domky - čekaly by jej jen problémy. Navíc problémy s dopravní obslužností - dostat se do Chrudimi je problém.
A jsme v začarovaném kruhu.
Jak z něj ven? Jasná a neměnná koncepce rozvoje města, postavit priority (např. obchvat) a neutrácet za různé obžínky, balonové show atd.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  09.09.2004 14:32

Jó, tak to zase moc nesouhlasím.
Investice do tradičních kulturních akcí jako obžínky, etc.
patří ke kultuře města a lidí, kteří v něm žijí. Nedělejme z Chrudimi zapadákov, kde veškeré dění končí v pátek a začíná zase v pondělí. Znám taková města, v kterých bych nebydlel i kdyby tam byl benzín grátis...

Servus

Max

P.S. Tím nechci říct, že např "Balonová show 2004" nebyl propadák... Bohužel, škoda



Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Rampa

Datum:  06.09.2004 11:35

Proto v Chrudimi uz delsi dobu netankuju.Kdyz vim ze pojedu kolem levne pumpy tak si veznu 20l kanistr a je po problemu.A jinak treba pri ceste na jih cech me ohromila cena 24,60 Kc (natural) minuly tyden.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ceny benzínu v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Vaklaf

Datum:  06.09.2004 10:44

Sohlasím plně s Jirkou. Stačí si porovnat cenu Naturalu 95 u Aralu v CR - za 27,90 Kč a u Aralu v Pcích za 26,20 Kč. Byl jsem minulý týden v Písku a takhle vysokou cenu měli jen v okolí Zruče n/S.
Bylo zajímavé sledovat i minulé zlevnění benzínu. Zatímco v Pardubicích reagovali na zlevnění ropy skoro okamžitě, v Chrudimi v klidu vydrželi na vysoké ceně až do dalšího zdražení Bohužel, škoda

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.