Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  zastupitelstvo

Odesílatel:  Michal Tereska

Datum:  29.07.2004 00:50

Mohl by někdo dát stručný popis dnešního zastupitelstva - bohužel jsem se do Chrudimě vrátil pozdě, abych ho stihl navštívit - předem děkuji

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Český rozhlas Pardubice

Datum:  30.07.2004 16:50

Český Rozhlas1 Pardubice - Radiožurnál, frekvence 104,7FM nebo 101FM.

zvukový příspěvek: 111.wav

Na koho to slovo padne, ten musí jít z kola ven. Takhle můžeme popsat odvolávání místostarosty Chrudimi Jaroslava Trávníčka. Ten byl na včerejším mimořádném zastupitelstvu sesazen z křesla místostarosty. Sociální demokracie, kterou zastupoval, tak odešla ze současné koalice. Na radnici zůstala ODS a Nezávislí. ČSSD nahradili zástupci koalice KDU-ČSL a US-DEU, kteří jsou podle starosty Libého, občanským demokratům názorově blížeji. Jednání zastupitelstva provázely bouřlivé reakce veřejnosti. Jak takové odvolávání ve skutečnosti vypadá, se dozvíte z příspěvku redaktorky Nadi Kubínkové.

Druhého místostarostu se zastupitelé pokusí zvolit na dalším mimořádném zastupitelstvu. To se uskuteční 15. srpna.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  02.11.2004 17:22



iDnesiDnes - rubrika Pardubický region



2.11.2004 Pardubický - strana 2 Starosta Chrudimi poslal na kolegu policii. Ta řekla, že bezdůvodně

Chrudim Policie nebude stíhat bývalého místostarostu Chrudimi Jaroslava Trávníčka, kterého zastupitelstvo v červenci odvolalo z funkce.
Trestní oznámení, které v létě na svého kolegu podali starosta Chrudimi Ladislav Libý a jeho zástupce Petr Řezníček kvůli překročení pravomocí při přípravě stavby bytových domů, policejní komisař odložil. Spory tím ale nekončí, starosta proti rozhodnutí policie podá stížnost.
Libý i Řezníček míní, že Trávníček mohl způsobit městu velkou škodu, když dal pokyn k zahájení stavby dřív, než Chrudim měla na účtu státní dotaci. Právě takové tvrzení je ale podle policejního komisaře Milana Valenty zcela neopodstatněné.
"Jeví se jako účelové," uvedl ve svém rozhodnutí Valenta.
"Byl jsem si jist, že jsem nic neporušil. Za pravdu mi dal i kontrolní výbor zastupitelstva, podle něhož byl můj postup standardní," uvedl Jaroslav Trávníček, kterého městské zastupitelstvo odvolalo v červenci z funkce.
Starosta Ladislav Libý se ale s podobným vyústěním případu nechce smířit.
"Píšu stížnost, policie vůbec nevyšetřila, co jsme chtěli.
Zvedlo mne to ze židle, jak může napsat, že to bylo účelové? Nebylo to účelové ani co by se za nehet vešlo," uvedl starosta Ladislav Libý.
Poněkud nepřehledný spor se vede kvůli tomu, jakým způsobem Trávníček připravoval stavbu dvou bytových domů, na kterou mělo město příslíbenu státní dotaci.
Firma vybraná ve výběrovém řízení zahájila stavbu dřív, než na ni přišly peníze. "Šlo o standardní postup. Zarážející na tom je především fakt, že oba pánové jsou na chrudimské radnici dlouho, ale přesto nevědí, jakým způsobem se získávají státní dotace. Za dobu, co se pohybuji v politice, jsem nezažil, že by se někdo snížil k takovýmto praktikám," uvedl poslanec sociální demokracie Radko Martínek.
Jenže Libý s Řezníčkem tvrdí, že hlavní problém nespočívá v tom, že peníze přišly pozdě. Trávníček se podle nich dohodl se stavební firmou BW Stavitelství, že postaví oba domy najednou a ne na etapy. Výběrové řízení, do kterého se hlásily firmy, ale mělo podmínky jasné - stavět se mělo na etapy.
"Stavba byla zahájena v jiném režimu, než jaký byl ve smlouvě.
Městská rada to přikryla svým usnesením až dodatečně.
Trávníček nám to nechtěl vysvětlit, a proto jsme po konzultaci s právníky podali trestní oznámení," tvrdí starosta Libý.
Jenže podle Trávníčka jsou to jen další snahy jej diskreditovat. "Trestní oznámení podali kvůli tomu, že jsem neměl podepsat se stavební firmou smlouvu. Pokud mají nyní výhrady k tomu, že firma mohla stavět oba domy najednou, slyším to poprvé," řekl Trávníček.
Řešení, které zvolila firma, však považuje za logické a optimální. "Když nyní slyším jejich argumenty, mohl by si někdo myslet, že byl zájem, aby nestavěla firmaBWStavitelství ale druhá v pořadí, i když byla o devět milionů dražší," uvedl Trávníček.
Místostarosta Petr Řezníček nechce případ komentovat.
"Dosud jsem nedostal usnesení od policie," uvedl Petr Řezníček.

Starosta Chrudimi Ladislav Libý z ODS

Bývalý místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček z ČSSD

Autor: DAVID PŮLPÁN

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Český rozhlas Pardubice

Datum:  04.11.2004 21:33

Český Rozhlas1 Pardubice - Radiožurnál, frekvence 104,7FM nebo 101FM. zvukový příspěvek:

http://www.chrudim.info/zpravy/images/2004/94.mp3

Na chrudimské radnice tohle léto radikálně zhoustla atmosféra. Starosta Ladislav Libý a místostarosta Petr Řezníček podali před třemi měsíci na bývalého místostarostu Jaroslava Trávníčka trestní oznámení. Ten podle nich porušil pravomoc veřejného činitele. Služba kriminální policie a vyšetřování však teď vydala usnesení, ve kterém říká - bývalý chrudimský místostarosta Jaroslav Trávníček nepochybil. Případ sleduje redaktorka Naďa Kubínková.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Likvidátor

Datum:  02.11.2004 19:08

Myslel jsem si že si dám určitou dobu voraz,že situace kolem letiště je jasná a vše se ubírá tím správným směrem.Máte pravdu,není tady jenom letiště.Je tu mnoho dalších problémů.
Co mě ale vytočilo je fakt,že kolem letiště začíná být opět nejasno a že jak je vidět,opět začínají téci peníze z komety do armády. Co mě ale dožralo je reakce pana Libého na zastavení vyšetřování které bylo nasměrováno proti panu Trávníčkovi.Přitom to bylo od začátku jasné o co dvojce Libý+Řezníček jde.Přátelé.Určitě někdo z vás sledoval díl seriálu Náměstíčko který byl vysílán v neděli.To bylo přesně jako u nás.Všemocní radní kteří mají pod kontrolou i tisk.Zkuste u nás dát do novin článek třeba o letišti?Je potřeba urychleně udělat takové kroky,které by vedly k sesazení dua Libý+Řezníček než ti dva napáchají ještě větší škody.PAMATUJTE NA VOLBY!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kacafírek

Datum:  04.11.2004 12:56

Televizní seriál "Náměstíčko" v pondělí skončí. Zajímavý společný znak je, že jak v tomto seriálu, tak i v dříve odvysílaném "Místě hahoře" (a oba dva se pyšní tím, že jsou takzvaně ze života) vystupuje obětavý, slušný a poctivý novinář. To je na můj vkus opravdu hodně vysoká frekvence.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Tomas

Datum:  02.11.2004 21:07

Další akcí bude prodej budovy bývalého Katastrálního úřadu podnikateli,který pro město zajišťoval "úspěšné" odkoupení pozemků pro průmyslovou zónu...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  03.11.2004 09:25

Bude to pro město výhodné - bylo v novinách MF Dnes 02.11. 2004. V kostce: město si pronajme několik desítek parkovacích míst na dlouhou dobu (asi 40 let) za 12,5 mil. Kč. Mám pocit, že prodejní cena katestru je cca 14 mil.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  30.07.2004 20:49

Pěkná kravina 15.8. ZM :?????? v neděli ??? to je vidět jak je paní informovaná a mluví to o stavu komunikace médií x radnice bude to 16.8. (nejpavděpodobněji)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Český rozhlas Pardubice

Datum:  30.07.2004 17:21

Český Rozhlas1 Pardubice - Radiožurnál, frekvence 104,7FM nebo 101FM.

zvukový příspěvek: http://www.chrudim.info/zpravy/images/2004/88.mp3

Černého Petra dostal na mimořádném chrudimském zastupitelstvu Jaroslav Trávníček. Toho odvolali z funkce místostarosty města. Pomyslnou kartou si vytáhl proto, že občanští demokraté, které zastupuje starosta Ladislav Libý, vypověděli sociální demokracii koaliční smlouvu. V městské radě se tak ocitly strany, které jsou názorově blížeji ODS.
Samotné veřejné zastupitelstvo bylo plné emocí. Nakonec místostarostu Jaroslava Trávníčka odvolali. Natáčela zde i redaktorka Naďa Kubínková.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  30.07.2004 08:58

Mimořádné zastupitelstvo bylo plné emocí i nedorozumění Ve středu ve velkém sále chrudimského Muzea málem chyběly židle, tolik se dostavilo občanů na mimořádné zasedání zastupitelstva. Chtěli se zastat místostarosty Trávníčka a udržet ho ve funkci. Politicky už ale bylo dávno rozhodnuto, takže zlostné výkřiky plné emocí nemohly situaci zvrátit.

Noviny Chrudimska - 30.7.2004

Text článku odstraněn administrátorem serveru.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  13.08.2004 15:49

Noviny Chrudimska - 13.8.2004

http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040813000007.html

Nová koalice překvapení nečeká a věří, že se v hlasování prosadí

Pondělní mimořádné zasedání chrudimského zastupitelstva stojí před volbou nového místostarosty a dvou radních. Podaří se to na podruhé?

Pro celý text článku klikněte na odkaz.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  29.07.2004 11:49



iDnesiDnes - rubrika Pardubický region



29.7.2004 Pardubický - strana 1 Spolupráce ODS a ČSSD v Chrudimi skončila

Chrudim Ve vedení chrudimské radnice včera proběhla významná změna. ODS a Nezávislí si našli nové koaliční partnery KDU-ČSL, US-DEU a Chrudimskou volbu a odvolali Jaroslava Trávníčka z postu místostarosty a dalšího člena ČSSD z místa radního.
Nahradit je svými lidmi se jim však nepodařilo.
Starosta Ladislav Libý vyčítal Trávníčkovi hlavně neshody v nakládání s majetkem města, v oblasti bytové a průmyslové výstavby či špatnou komunikaci s koaličními partnery. Ve vzrušené atmosféře se Trávníček bránil. „Připadám si tu jako na nějakém koncilu,“ prohlásil. Trávníčka měl podle dohody stran nahradit Jan Čechlovský z ODS. K všeobecnému překvapení se však nové koalici tento záměr prosadit nepodařilo. „Místostarosta zvolen nebyl,“ oznámil předseda volební komise Eduard Beránek poté, co sečetl volební lístky.
Scházel jeden hlas, přestože nové uskupení má výraznou převahu. I když volba pro doplnění rady pokračovala a na dvě uvolněná místa kandidovali Miloslav Macela a Luboš Jelínek, nakonec zůstala místa neobsazena. „Vzhledem k vývoji jednání oba se svou kandidaturou nesouhlasí, a jsem ho tak nucen ukončit,“ řekl rozpačitý starosta Libý.

Autor: (pav)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  02.08.2004 23:34



iDnesiDnes - rubrika Pardubický region



2.8.2004 Pardubický - strana 1 Politici v Chrudimi si hrozí policií

Chrudim Sedět na chrudimské radnici je poměrně rizikové povolání. Každou chvíli může na někoho z vedení města přijít trestní oznámení. Těmi se v poslední době navzájem častují někteří chrudimští zastupitelé.

Dlouho jsem váhal, říká starosta Libý

Starosta Chrudimi Ladislav Libý a jeho zástupce Petr Řezníček obvinili nedávno druhého místostarostu Chrudimi a dosavadního koaličního spojence Jaroslava Trávníčka z chybných kroků při zahájení stavby městských bytů bez jistoty státní dotace a podali na něj trestní oznámení. „Sám z toho nemám radost a velmi jsem s tím váhal. Museli jsme ale krýt město před rizikem možných škod. I když to nakonec dobře dopadlo, ať jeho jednání spravedlivě posoudí nezávislé orgány,“ uvedl Libý.


Pošpinili mne, tvrdí odvolaný místostarosta

Vzápětí Trávníček, dnes již pro rozpory s koaličními partnery odvolaný místostarosta, kontroval. „Nevím, že bych kdekoliv pochybil. Byl jsem poškozen a prohlašuji, že jsem na oba pány podal trestní oznámení pro podezření z trestného činu křivého obvinění a pomluvy,“ řekl na středečním jednání zastupitelů s tím, že kroky kolegů považuje pouze za záminku, jak se jej zbavit.
„Na to má právo jako každý občan, i když by to bylo asi spíše na místě, kdyby se ukázalo, že naše oznámení bylo účelové,“ konstatoval Libý.
Trávníčkovi zatím dala zčásti za pravdu předsedkyně kontrolního výboru města Jana Malá. „Podle nám dostupných podkladů postupoval místostarosta standardně,“ konstatovala tato právnička a zastupitelka za Chrudimskou volbu.
Pokračování na str. D2

Pokračování ze str. D1 Není to však jediné trestní oznámení, které na starostu Ladislava Libého v poslední době padlo. Již před třemi měsíci podal další klub zastupitelů KSČM. „Viníme jej z přípravy tunelování veřejných rozpočtů. Město chystá koupi pozemků pro přístupové cesty k průmyslové zóně za více než dvanáct a půl milionu korun, přitom je mohlo již před lety koupit za zlomek ceny, ale odmítlo to,“ tvrdí zastupitel Jaroslav Moučka.
„Moc nevím, o co se vlastně jedná, a nechápu, proč by mělo být oznámení na mne. Námitky proti tomu, že někdo levně koupí a draho prodá, to je pořád ten samý komunistický způsob myšlení,“ míní starosta.
Trestní oznámení hrozilo Libému také před třemi roky, když policie prošetřovala podezření z podvodu několika podnikatelů při transakcích s pozemky pro průmyslovou zónu.
Starosta tehdy naopak podal trestní oznámení na neznámého pachatele, který měl město poškodit. Policie však vyšetřování zastavila. Starosta Libý také v souvislosti s kauzou průmyslové zóny veřejně hrozil, že zažaluje chrudimského zastupitele Miloslava Macelu z tehdy opoziční Čtyřkoalice za jeho výroky o tomto případu. Nakonec to ale neudělal.

Autor: PAVEL DOSOUDIL

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zorro

Datum:  29.07.2004 13:59

Jeden atomový fyzik na to přišel:

"Připustíme-li podle zásad čisté demokracie, že blbec má stejnou hodnotu jako nadaný člověk, pak musíme jít ještě dál a připustit, že dva blbci jsou víc než jeden talentovaný člověk."

Většina radních včera silně připomínala naprogramované hračky nebo zombie. Ta osoba z kontrolního výboru, která měla říci výsledek, nejprve jektala a jektala, pak opatrně řekla, že pan Trávníček postupoval správně a pak zase jektala. A to velice ustrašeným hláskem. Kdopak je to všechny kontroloval? Maro, nestrefuj se do diváků. Mají vztek a dělali, co mohli.
Příště jich přijde víc.
Když jsem tak poslouchal skřehotání hlavního kašpárka a jeho vysoký hlásek, napadlo mě: Ta upocená krysa snad ani nemá koule !

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  30.07.2004 07:06

Jde o konstatování a zároveň reslitu .... téměř všichni co tam mluvili (z "obecebstva") tak měli několik základních atributů : valná část fan club pana Trávníčka (lidé většinou přímo z ČSSD a navíc tam byli možná i porpvé a naposledy v životě), všichni zase na druhou stanu projevili že se nebojí a mají svou čest, všichni mluvili jak jim jde o dobro města, ale skoro nikdo už nečekal kdo bude zvolen a jak to dopadne a k tomu ještě 2 poznámky : 1) kdyby tam zůstali tak na vlastní oči viděli finální dění ( to by je jistě pobavilo), 2) myslím si (a osobně proti Trávníčkovi nic nemám), že navržený kandidát Čechlovský je bezkonkurenčně nejlepší z lidí co v ZM nyní sedí a to minimálně na pozici místostarosty.
Nedělejme si iluze, příště bude ZM velice rychlý proces, budou jen volby a ty už dopadnou. PS: proto můj návrh na místostarostu (a příštího starostu) je Čechlovský

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  29.07.2004 09:38

V předcházejících příspěvcích byl průběh vyjádřen velice přesně, prakticky není co dodat, jen snad to že KSˇM. Zákon nezákon dodržování procedur, vše se používá jak je momentálně výhodné.
Ovšem musí být zvolen nový místostarosta a dva členové do RM.
Bude to dalším veřejném zasedání? Přijďte se podívat a pojdme jako občané města také někoho navrhnout. Sice s tím budeme vyhozeni, ale určitě již jen ta podívaná stojí to za to. Zkusme hlasovat na těchto stránkách.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Georgina

Datum:  30.07.2004 12:58

Jo, jo, jsem pro hlasování aspoň na těchto stránkách. Osobně chci jako místostarostu p.Čechlovského. A jen doufám, že se do politiky bude hrnout víc takových mladých a schopných lidí jako je on. Pryč se starejma paprikama, který prd dokážou a jen si v klidu sedí a "dělají" na důchod.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  29.07.2004 09:40

Omluvám se, doplňuji: KSČM požadovala doplnit jednání o bod: hlasování o důvěře p. starostovi, návrh neprošel.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  29.07.2004 14:54

No prosím,

i soudruzi mají někdy dobré nápady!!! Škoda, že to neprošlo a nesestřelili toho největšího smetáka. A že mu to není blbý tam furt sedět...

Slovy majora Zemana: "...jestli mají svědomí, vydají nám ho."

Práci čest, přáteléééééééééééé

Max

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  29.07.2004 08:29

Stručně a jasně .... fraška na všech liniích jak od zastupitelů a to všech bez vyjímky (o jediném o kom by to možná neplatilo je Trávníček) tak i od lidí .... někteří "najmutí" křiklouni naprosto o ničem a ostatní kdo přispěkl do dikuze (většinou i věcně a pravdivě) taki se to monulo účinkem. Odvoláni z RM Trávníček, Půlpán odstoupila Ždímalová. Kandidát na místostarostu Čechlovský doslal jen 13 hlasů a tak se nominovaní do RM Macela a Jelínek vzdali a rozpustilo se to.
Jinak asi noviny přinesou více.
PS: většina těch lidí z obecenstava jak plkali o jejich zájmu o město mě nemile překvapila, když je pak nezímalo kdo příjde na místo odvolaných a okomžitě po odvolání Tr a Pů odešli .... to bylo docela nechutné !!!!!!!!!!!!!!! Bohužel, škoda PS PS : to PS je subjektivní názor

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Tomáš Kabát

Datum:  29.07.2004 08:26

Podle očekávání pan starosta nedbal na připomínky občanů, kterých byl hojný počet. Urputně stál na svém, že odvolání pana Trávníča nemá spojitost s kauzou letiště a přímo ani s trest.
podáním na p. Trávníčka. Jako odůvodnění odvolání pan starosta uváděl dlouhodobé neshody s ČSSD a panem Trávníčkem - názorové neshody, které vedly ke zrušení koaliční smlouvy mezi ODS a ČSSD. Dále ve snaze vysvětlit přítomným občanům důvody odvolání vlastně řekl, že nejde o jednotlivé osobnosti, ale o celou stranu. Pan Trávníček vysvětlil o co ve věci tr. podání šlo a já osobně se domnívám, že to vysvětlil dostatečně. I komise, která za zastupitelstvo danou věc šetřila, nezjistila pochybení p. Trávníčka. Dále p. Trávníček konstatoval, že p.
starosta nemluví pravdu, když popírá spojitost jeho odvolání s tr. podáním, protože po podání tr. oznámení sdělil p. Libý i p.
Řezníček panu Trávníčkovi, že podání učinili a že by měl sám odstoupit. Přes toto vše i přes zjevnou nevoli občanů došlo k odvolání p.Trávníčka, ale nový místostarosta nebyl zvolen, což velmi zjevně udiviko starostu p. Libého. Na vysvětlenou: 4 členové komunist. str. odešli před aktem voleb na protest proti porušení jednacího řádu - nedostali totiž předem podklady, takže si nemohli připravit svého kandidáta; no a někteří další zastupitelé (tajné volby) odevzdali prázdné hlasovací lístky (jako kandidát na místostarostu byl navržen pan Bc. Čechlovský za ODS).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  catty

Datum:  29.07.2004 18:20

I na malém chrudimském písečku se pan starosta chová jako ve velké politice a kašle na lidi. Jiný pocit z toho nemá :( Co se snažila ODS udělat po volbách do EU s vládou, tak aspoň udělali "malý" ODS v Chrudimi. Paradoxně se povedlo odvolat jediného člověka, který stojí 100% za lidma a je tu pro lidi. Proč asi se nepovedlo zvolit nikoho jiného? Proč dva kandidáti na radní odstoupili? Kdyby bylo všechno OK, tak takovéhle divadlo není a nová volba proběhne bez problémů. !!!!!!!!!!!!! Hlavně si to zapamatujme, ať víme kdo příště ten hlas má dostat a kdo ne !!!!!!!!!!!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  onli

Datum:  30.07.2004 08:08

Zacina to byt ponekud monotoni - mozna to chce zatopit trochu vice pod kotlem nenavisti, ne? Zkuste uz konecne vymyslet neco noveho, anzto cist neustale dokola, ze vsichni zastupitele, radni, starosta, politika (resp. politici), vseobecne pomery etc. stoji za backoru zacina byt zoufale nudne. Narozdil od mnoha ucastniku zdejsiho diskusniho fora o nasem/Vasem mestecku nesdilim nazor na nedostatecne fungovani zastupitelstva, potazmo obce. Vicemene zde neexistuji vaznejsi problemy, kriminalita v mezich, doprava a sluzby taktez, finance na uzde. Mozna toho letiste je preci jen skoda, ale na druhou stranu mame za humny letiste pardubicke. Krik a zehrani na system zastupitelske demokracie je jen k smichu - co chcete jineho? Bic? Kolektivni hospodarstivi? V dobe, ve ktere zijeme je rada veci ponekud nemotornych a nepohodlnych, ale i tak se domnivam, ze lepsi los bysme vytahli stezi...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  komik

Datum:  29.07.2004 21:00

S tím, jak jste to popsala, se dá souhlasit. Až na tu nešťastnou poslední větu. Zase vidíte naivně východisko v dalších volbách. Kolik důkazů ještě budete potřebovat, že tenhle systém politikaření nemůže fungovat?? I když najdete superschopného a čistého kandidáta a protlačíte ho volbama až nahoru, tak ta mizerná většina ho VŽDYCKY zadupe, vygumuje ze hry, odstraní. A čím víc bude "jinej a kvalitnější", tím dřív ho vyšachujou.
Říkám tady už poněkolikátý, že obraz MORÁLNÍHO ÚPADKU SPOLEČNOSTI vám jako na talíři ukazuje chrudimské zastupitelstvo. Proto tvrdím, že rozum si zachovávají lidi, kteří NEVOLÍ. Žádná strana z politického spektra nenabízí žádnou cestu, jak vyvést CELOU společnost z týhle morální bídy!!! Všechny strany spoléhají na voliče - tupce a chtějí je demagogickými sliby strhnout na svou stranu.
To, co jsem na vlastní oči viděl ve středu v muzeu, mě vůbec nepřekvapilo.
Přeju všem lidem, aby začali MYSLET.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  30.07.2004 07:12

Nesouhlasím s tím nechodit volit, protže je několik uskupení s velice pevnou kázní a jejich členové a voliči pudou k volbám vždy a pokud se jim nepostaví ti jak je ty bereš "najivní tupce" (viz tvůj minulý příspěvek) tak dostanou celkem 100 % a bude to KSČ(M) kde je to stranicky dané, ODS (kde vládne charisma osobnosti souč. presidenta a dalších lidí) a v neposlední řadě KDU-ČSL (a tu bych přirovnal k sektě, kde kněží promluví do duší svých oveček a ty "potáhnou" ochodtně k urnám i s rodinnými příslušníky k urnám ..... tak tohle by se ti líbilo ???? mě ne a proto jsem rád že ačkoliv mě osobně (a jistě i spoustu dalších lisí) nebaví volit a těžko se rozhoduji, ale vždy jdu.
PS: jen by mě zajímalo co svět a společnost a Chrudim z té morální bídy podle tebe vytáhne .... díky za podání informace, protže bych nerad šel přístě volit, když by byla lepší cesta

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  komik

Datum:  31.07.2004 08:29

Nazdar Máro, hele, odpovím ti možná blbě, ale nic jinýho mě nenapadlo - než spoléhat na to, že ti někdo jako tonoucímu podá stéblo, je lepší naučit se plavat.

Jinak nikde nepíšu, že jsi volič tupec, pouze jsem napsal, že volební strany takové voliče potřebují (snadněji se pak oblbují). Tak mě napadá jedna věc. Čím blbější estráda v televizi, tím větší sledovanost. Není to k zamyšlení?

Sleduj, za totáče tady byla jedna strana a stálo to za h...., teď jich tu je povícero, a lid nadává stále. Možná se shodneme v tom, že situaci nevylepší ani když tři strany ubydou nebo jedna strana vznikne. Už ti dochází v čem je problém?

A pokud jsi po mně chtěl konkrétnější odpověď, tak si přečti co tady napsal Z. Kotúč a komik. Když budeš číst "mezi řádkama", odpověď si najdeš sám.
Čau a měj se.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  02.08.2004 09:11

A proč volit strany? Snad je lepší dát dohromady lidi, kteří za něco stojí a mají chuť pro město něco udělat. Chrudim zase není tak velká, aby jsme se téměř všichni neznali navzájem. A zvolit do zastupitelstva lidi za Rozhlednu, Legumu, Nové město atd., a ne za politické strany. Tam to mají nalinkované jinak. Cožpak k tomu, abychom si řídili své město potřebujeme lidi odjinud? Viz náš senátor.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Michal Tereska

Datum:  29.07.2004 08:34

Tak to mohlo být zajímavé - taková loutkařská Chrudim

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  29.07.2004 08:53

No jo, vypadá to, že kašpárků byl plný sál! Oh my God!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  29.07.2004 09:30

Kdo neviděl neuvěří HAHAHAHAHAHAH HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  29.07.2004 08:31

Jen na doplnění odešel i pokud jsem si dobře všiml Kudrnáč.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zastupitelstvo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  catty

Datum:  29.07.2004 18:20

Kudrnáč je kapitola sama pro sebe

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.