Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  POZDRAV PRO CATTY

Odesílatel:  Zbyněk Kotúč

Datum:  22.07.2004 03:41

Milá Catty, stejně jako vy již delší dobu sleduji to, co se děje kolem chrudimského letiště. Je potěšující vidět, jak tisíce Chrudimáků cítí, že ve vzduchu visí několik otázek, na které jaksi nikdo nechce dát pravdivou a upřímnou odpověď. Nečekáte snad, že na náměstí vy- stoupí sám pan Beran a řekne vám: chci to a to a tohle a udělám pro to tohle a tohle? Dokonce si myslím, že v některých případech mohou být samotné otázky důleži- tější než odpovědi na ně.
Chtěl jsem vám napsat - a teď si asi udělám hodně nepřátel - že si to, co se děje kolem letiště a na radnici, vlastně zasloužíme. Čím? Tím, že podporujeme systém, který je nefunkční. Chodíte k volbám? Já fakt ne. Nehodlám se na takovýchto diskohrátkách podílet.
A mám minimálně o jednu starost míň. Pokud chodíte volit, je mi vás upřímně líto. Jednou zvolíte tuhle stranu a časem se cítíte podvedená.... v příštích volbách zkusíte jinou stranu a zase stejný výsledek .... a tak pořád dokola až třeba po x-letech zjistíte, že jste volila 20 stran a stejně se nic nezměnilo.
Nebojím se říct nahlas jednu věc: díky za "aféru" kolem letiště, díky za p. Berana, díky JUDr. Berán- kovi za reportáž na Nově, díky starostovi Libému.
Možná to chtělo velká písmena - DÍKY VÁM VŠEM ! Abych to trošku vysvětlil - vůbec tady nejde o jména.
Uvedení pánové pouze hrají svoje role v tomhle světě duality, v kterém všichni žijeme. Tady totiž vůbec nejde o problém Chrudimě, letiště, aeroklubu nebo kohokoliv jiného. Je to pouze ukázkový příklad toho, že celý svět už hodně dlouho jede po slepé koleji a že je čas na ZMĚNU. Věřte tomu, že nebýt situace kolem letiště, zcela jistě by se objevili jiní lidé a jiné "aféry". Problémy totiž nemá Chrudim, ale celý svět.
Víte, co je podle mě největší problém? Je jich víc: 1./lidé stále nechtějí chápat, že spolu tvoří jeden celek 2./stále věří tomu, že někdo je "nahoře" a někdo "dole" 3./lidi se zajímají pouze o materiálno a zapomínají na duševní rozvoj.

Zkusím to jinak, třeba příklad. Vemte si dvě osoby.
Jedna je řekněme úspěšný podnikatel, který ročně vydě-lá miliony a třeba zakoupí pro nemocnici přístroj za milion. Druhá osoba je školák, který chodí za školu, dvakrát propadl a jednoho krásného dne vytáhne z řeky tonoucí holčičku a zachrání jí život. Troufnete si mně teď říct, kdo z nich je "víc" a kdo "míň"? Nebo kdo z nich je "nahoře" a kdo je "dole"? Tvrdím, že všichni jsme součástí celku a každý jednotlivec může být něčím prospěšný.
Co se týče politických stran - to je to poslední, co tenhle svět potřebuje. On je totiž nepotřebuje vůbec.
Co svět potřebuje jsou lidi, kteří potáhnou za jeden provaz. Opravdu je mi líto lidí, kteří chodí k volbám a naivně věří, že teď se všechno změní. Jak jistě dobře víte, politické strany mají své sponzory. A kdo je sponzorem? Řekl bych, že to nebude člověk s průměr- ným příjmem, ale někdo, komu na nějaké kačce nezáleží.
Nechtějte pak po politikovi, aby hájil zájmy invalidní babičky z Dolní Lhoty, když ho sponzoruje kocour z Horní Lhoty. Anebo ještě jinak - založte si třeba cyklistickou profistáj, kterou vám bude sponzorovat fabrika na televizory, a všem říkejte, že jezdíte za uhelné sklady. Schválně, kdy "dojedete".
Jen tak na okraj - už dávno kdosi moudrý řekl: "Poli- tika je druh umění. Umění říkat lidem věci tak, aby si mysleli, že to s nimi myslíte dobře." Stačí? Že znáte nějakého upřímného, pravdomluvného a neúplatného poli- tika? Rád vám to věřím. Nedělejte si však iluze, že převálcuje ty ostatní.
Mimochodem - pamatujete hudební Independent festival, který se konal každoročně na ploché dráze? Náš soused si každý rok stěžoval na hluk až na radnici. Samozřej- mě marně. Pak začaly u ploché dráhy vyrůstat nové domy - a bylo po festivalu. Další ukázka toho, že podle současných lidských měřítek je někdo "víc" a někdo "míň".

Toužíte po změně? Máte radostnější vizi zítřka? Nechcete, aby se opakovalo letiště ani nic podobného? Tohle za vás nevyřeší "ti nahoře", bude to vyžadovat vůli a nasazení "těch dole". Kdyby to s námi mocipáni světa mysleli tak dobře, jak vždy prohlašují, jezdí už dnes všechna auta na vodu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  komik

Datum:  25.07.2004 22:56

Nazdar chytrolíne! Je fakt, že takovej motor už někdo vymyslel a vyzkoušel. Taky jsem někde četl, že dneska nejni problém vyrábět motory se spotřebou benzínu pod jeden litr na 100 km. Jo - jeden problém to má: proč někomu snižovat pohádkový zisky, co??

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  catty

Datum:  25.07.2004 19:25

Independent festival mám ještě v živé paměti :)) Jednou ročně to byla vítaná změna. Bydlím nedaleko a ten hluk byl srovnatelný (abych byla objektivní - menší) s poutí, což se jednou za rok dá vydržet :) Ono tento festival zničili skoro stejní lidé jako teď letiště - opět vilová čtvrť novodobých zbohatlíků a podnikatelů. Nedávno jsme se tam šli projít, koukala jsem na tu "architekturu" a celkem chápu cizince, kteří se nám za ní smějí. Jeden jediný dům je tam netypizovaný a originální :)

Co ještě dokáží podnikatelé .... třeba teď vím od jedné obyvatelky z blízkosti náměstí, že bojují o to, aby zůstala otevřená Široká ulice pro oba směry .... byli jste teď ve městě? Je to naprostá katastrofa :( Tak jsem zvědavá jak tohle dopadne a upřímně se toho děsím.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  22.07.2004 12:21

No myslím si že to bude tím vedrem .... pěkná slohovka. Pokud nevolím tak naopak se můj hlas "rozpočítá" mezi strany které uspěly, takže sice není ideální volit to s čím souhlasím jen třeba na 90%, protože pokud nevolím tak naopak podporuji 80% to co rozhodně nechci.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  komik

Datum:  24.07.2004 23:51

Čau Máro, hele, jestli žiješ podle toho, cos napsal, tak tě celej politickej systém má přesně tam, kde tě potřebuje mít - na místě ustrašenýho voliče, kterej se BOJÍ, aby nevyhrál někdo horší, a tak MUSÍ jít volit menší zlo. To, že je systém takhle nastavenej, o něčem svědčí, nemyslíš?? Hlavně ti nedat prostor na tvoje samostatný myšlení.
Jinak, logicky vzato, když budu mít jedno jablko a řeknu si, že ho nikomu nedám, tak se ani nemůže rozmělnit mezi lidi, kterým bych ho nedal v žádným případě. Čau a nenech se oblbovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  26.07.2004 08:13

Díky za psychologický profil, ale je vidět že to nebude tvoje profese HAHAHA! a to přirovnání s jablkem není také moc trefné, protože to rozdělení jabka ovlivníš přímo ty, ale ve volbách jsi součástí nastaveného systému a ten funguje jak jsem ho popsal.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  komik

Datum:  26.07.2004 14:33

No čau, příště čti pozornějc. Nepsal jsem, že by volební systém nefungoval tak jak ty popisuješ. Pouze jsem se pozastavoval nad tím, že logický by bylo, když nikomu nic nedám (jablko, hlas), tak by z toho vůbec nikdo neměl mít žádnej profit. Kapišto?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zorro

Datum:  25.07.2004 13:05

Ahoj Komiku. Všiml sis, že Mara věděl o tom, že půjdou po panu Trávníčkovi, už o den dřív, než to bylo poprvé uvedeno v médiích?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  26.07.2004 08:18

Není nad to mít včasné, pravdivé informace dříve nežli ostatní .... mimochodem o jeho odvolání se v určitých kruzích (mezi než nepatřím, ale občas se něco dozvím) mluvilo delší dobu a byla jen otázka času kdy se to celé spustí, ale toto jsem se dověděl až těsně před spuštěním celé akdce. PS: Tvou zprávu beru jako konstatování nikoliv výtku (nebo jsem se spletl ???) a rozhodně nemám s celou akcí osobně nic společného

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  22.07.2004 09:49

Tak teda taky zdravím Catty.
Co říkáš na tu slohovku? Já bych řek, že se pan pisatel asi moc dobře necejtí.
A taky bych řek, že pokud nehodí volit, tak ať si nestěžuje. Pokud se mu nelíbí nějaká konkétní strana, nebo lidi co jí zastupují, tak si může založit stranu svojí a nabídnout nám něco lepšího.
jenže to dá moc práce, lehčí je brečet na internetu.

A k tý rádobyfilozofický druhý polovině bych mu snad jenom doporučil, ať se jede podívat na kubu, tam to taky dělaj jinak.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zbyněk Kotúč

Datum:  22.07.2004 20:26

Nazdar Bille, teda, vy jste ale divokej. Že vy jíte hodně masa z mrtvol zvířat? :)) Rád bych jen podotknul, že jste můj příspěvek četl celkem zbytečně - nepochopil jste z něj totiž jediné slovo. Můžete zůstat v klidu, já si vůbec nestěžuji a ani nebrečím, pouze jsem konstatoval některá fakta. Vy jste spokojen se současným stavem společnosti, já zas říkám, že by svět mohl vypadat stokrát lépe. Holt každý si vytváříme svoji životní realitu, to je naprosto normální.
Nic ve zlým - žiju v domnění, že názvy států se píší s velkým počátečním písmenem.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  25.07.2004 18:54

Dá se maso získat i odjinud než z mrtvol zvířat? (kanibal nejsem). Já ho jím právě z těch mrtvol.

Jinak souhlasím s tím, jak odpověděla Catty. Já se na svět snažím dívat pozitivně a to bych nemohl, kdybych věřil, že svět řídí nějaké spiknutí mocných, takže tomu nevěřím.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  komik

Datum:  25.07.2004 22:00

Ahoooooooj, věř si, čemu chceš. Je to tvoje svoboda. Já bych jen řekl, že sponzorský dar politický straně není nic jinýho než ZLEGALIZOVANÝ ÚPLATEK. Přemejšlej o tom aspoň chvilku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  26.07.2004 15:30

Sponzorský dar politické straně může a nemusí být zlegalizovaný úplatek (můžu třeba sponzorsky podpořit Stranu přátel piva a koho tím uplatím?), to se dá celkem uhlídat

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  komik

Datum:  26.07.2004 20:43

Nazdar Bille, hele, zkusím se tě optat jinak. Dneska se maj lidi mezi sebou krásně rádi, žijeme skoro jak v ráji, a pro samou lásku těžce prachatý subjekty cpou peníze do politiky a VUBEC NIC za to nechtěj?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  catty

Datum:  25.07.2004 17:35

Tak když už je tu POZDRAV PRO CATTY, tak musim reagovat :)))

K volbám chodím pravidelně a ke všem :)) Nemyslím, že je řešení nejít k volbám a pak nadávat jak to tu vypadá :)) S tím co se děje teď na radnici (defacto i s letištěm), si můžu sáhnout do svědomí a říct, že moje volba byla taková, že těm, kteří teď nebojují za lidi, ale jen za svoje zájmy, jsem do křesla nepomohla. Jelikož jsem chrudimačka od narození, zákonitě lidi z radnice (krajského úřadu) trochu znám a vím kdo je osoba bojující za lidi (pro lidi) a komu prostě nikdy nemůžu věřit (a stejně je lidi volí, protože je prostě osobně neznají).

Reakce na vzkaz od Zbyněka Kotúče: Svět byl vždycky postavený na mocných a chudých. Řekla bych, že to dřív bylo daleko horší (vemte si středověk), ale nebyli média, aby o tom lidé věděli. Já žiju tak, abych byla spokojená já, moje okolí a o to přeci jde (tak vždycky lidi žili a přežili) :)) Sice můžeme nadávat na všechno, ale vlastně se máme nádherně, třeba oproti Africe, Indii a lidi jsou tam stejně šťastný a spokojený i přesto, že jim chybí naprosto základní věci jako je voda, hygiena, léky. Jde tu jen o myšlení, subjektivní pohled na svět a lidské hodnoty :)

v druhém odkazu pro divokého billa píšete: Holt každý si vytváříme svoji životní realitu, to je naprosto normální. - s tím 100% souhlasím. Každý svět vnímá úplně jinak :))

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  26.07.2004 08:47

Catty dík, Chtěl jsem v pátek napsat něco podobného, ale protože jsem dlouze psal a přemýšlel byl jsem ustřihnut a příspěvek se někde ztratil.
Musíme něco dělat proti tomu co se nám nelíbí a musíme to dělat pouze zákonnými způsoby a to rozhodnutí je pouze na každém z nás.
Jinak, dle mého názoru, svět spěje k lepšímu. Já například, na rozdíl od mých rodičů, znám války jen z vyprávění, televize a novin. Nejraději bych je neznal vůbec. A to je jeden z příkladů lepšího světa.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  catty

Datum:  26.07.2004 18:39

Taky jsem přemýšlela, že to tam napíšu :)) I když, když se podívám na "vyspělost" Ameriky a jejich super-demokracii :((( Nechápu jak mohli někdy třeba Američani zvolit Bushe - toho člověka jsem považovala za naprostýho outsidera a hlavně jsem nevěřila, že člověka s tak militantním smýšlením může někdo ještě v dnešní době zvolit. Překvapilo mě, že sice o několik hlasů, ale přece jen víc jak polovina Američanů ho volila :( V tu dobu jsem si říkala, že to bude katastrofa, zase bude válka a on doslova a do písmene potvrdil co jsem o něm řekla.

Vlastně můžu být ráda (i když se mi to nemusí líbit), že prezidentem je Klaus a premiérem Gross - ty válčit nebudou - aspoň v to doufám :)))

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  komik

Datum:  26.07.2004 21:16

Ono mít tak vyspělej a rozsáhlej zbrojní průmysl jako maj Amíci, tak si pište, že dřív nebo pozdějc taky válčíme. Válka není nic jinýho než těžkej byznys. Fakt nevím, proč tady lidi furt řešej, jestli volit tyhle nebo radši támhlety, když problém je úplně někde jinde. Už tady někdo prohlásil, že politici hájej zájmy bohatý většiny na úkor "průměrný" většiny. A zblblej národ jde rád k volbám a myslí si, že se na něčem podílej. Říkám, že se podílej akorát na hře pro blbý. Ti, co maj svůj rozum, tak aspoň volby fuckujou. Demokracie tady není ANI NÁHODOU. Demokracie totiž znamená vláda lidu, nikoliv vláda několika jedinců.
A svět je celej naruby - čím větší hovado, tím víc mu svět tleská.
Náš slavnej prezident Havel měl plnou hubu demokracie, v každým projevu hlásal jak je super, že tu máme demokracii, a když se po jedněch volbách měla skládat vláda, tak se s komunardama vůbec nebavil. A mohl to stokrát zdůvodňovat proč. Pro mě byl špinavec, kterej něco hlásal ale jednal jinak. NERESPEKTOVAL VÝSLEDKY DEMOKRATICKÝCH VOLEB. (Tehdá měli komunardi mnohem lepší výsledek, než nějací 5tiprocentní).
Jenom dodatek - nejsem žádnej fanda komunardů, ani žádný jiný pol. strany.
Takže pan prezident se vysmíval voličům do očí. A všichni mu to žrali. Opravdu humorné a krásně lidské, tahle politická volební maškaráda. A lidi na to furt slyšej. Kdy už lidi začnou myslet a dojde jim, že se musí začít od začátku????????????????

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  27.07.2004 10:33

S tou válkou jedině souhlas, navíc my válčíme (sice v malém) taky podívejte se na mise OSN, a NATO za posledních 10 let ..... není pak co dodat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  catty

Datum:  27.07.2004 18:54

S tím bych až tak nesouhlasila. Byli jsme v Kuvajtu, což byla okupace se strany Iráku a Jugoslávie, tam by se povraždili, kdy by se tam nezasáhlo. Mě stačilo projíždět okrajem zony kde probíhali boje za válmi v Jugoslávii, kde probíhali etnické boje (byli jsme tam vloni), ještě teď tam kvůli nenávisti spolu nežijí a zažila jsem i reakci naší průvodkyně, když nám dala ochutnat jejich tradiční alkohol Rakiji a hrozně se urazila, že jsme ji řekli, že to chutná jako slivovice. Ohradila se, že slivovici pálí Srbové - její výraz v obličeji nezapomenu a tak jsem pochopila, že navenek se můžou tvářit jak je mír (všechno je vyřešené), ale v nich to pořád je. Tyto mise bych za válku nebrala .... sice s tím niterně nesouhlasím, ale nemůžu říct, že je to byla nějaká agrese z naší strany. Už horší by to bylo s misí v Afgánistánu, to je pro mě válka. Dělat Američanům čistíci komando si myslím není věc, kterou bych dokázala pochopit a považuju ji za správnou :(

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  catty

Datum:  27.07.2004 19:00

jejej to bylo překlepů :))) oprava nejdůležitějšího....
poslední věta :)))

Dělat Američanům čistíci komando si myslím není věc, kterou bych dokázala pochopit a NEpovažuju ji za správnou :(

tak a teď je opravené to nejhorší :)))

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  27.07.2004 08:36

Jenom jeden malý problém.
Kdo nám bude vládnout, když necháme vše plavat? Budeme mít vládu jak v Nigérii? (Kdo se jim nelíbí, toho zamordují). Nebo budeme chodit každý s kalašnikovem, abychom se ubránili? A vše to začíná v komunální politice, koho máme v zastupitelstvu města jak se chová a co dělá. To si snad uhlídat umíme. A je -li dobrý, ať jde výš. A nemáme-li ty dobré na volebním lístku, musíme správné kandidáty najít a dát na volební lístek sami. A jen tak na závěr: v každé revoluci (či přeměně systému) vyplavou na povrch různí hochštapleři kterým se nafoukne bublina úspěšnosti. Po pár letech začínají bubliny praskat. A ta doba již nastala.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  komik

Datum:  27.07.2004 20:32

Máte pravdu - jeden problém tu je. Ten problém je v tom, že se snažíte řešit věci ze zúžený perspektivy. Možná se pletu, ale zdá se mi, že spousta lidí bere tenhle politickej systém jako zákon - jednou je tady systém politickejch stran a tak to tak bude. Takže vám nezbyde nic jinýho, než abyste po každým zklamání hledal do novejch voleb "nové koně". A takhle to můžete praktikovat do alelujááá.
Heleďte, já se vyvíjím, vy se vyvíjíte, všichni na celý zeměkouli se vyvíjej. Samozřejmě směrem vzhůru. /Klidně se smějte, mně je to jedno/. Žádnej vývoj se nemůže odehrávat opačným směrem. A kdo nám bude vládnout, až budem všichni "vyvinutý"?? No přece nikdo!!! Každej bude tak moudrej, že mu bude jasný co má dělat. Bude stačit pouze pár zákonů, na kterejch se "normální" lidi bez problémů dohodnou. Nikoho ani nenapadne dělat něco, čím by poškodil ostatní. Že se vám to jeví jako utopie? Možná - s přihlédnutím k současnýmu stavu společnosti. A kdy že se věci pohnou kupředu? Teď už se musím opakovat: až si všichni lidi uvědomí, že jsme všichni na jedný lodi, že všichni lidi tvoří jeden celek.
Takže máte v podstatě 2 možnosti: 1.) Donekonečna hrát volební dostihy.
2.) Ukázat lidem, že cesta vpřed vede přes chápání světa jako celku. Což znamená změnu kolektivního vědomí.
Doufám, že jsem vás aspoň trošku pobavil. Mějte se.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  komik

Datum:  27.07.2004 08:02

Sorry, oprava - správně mělo být: .... zájmy bohatý menšiny na úkor .....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  27.07.2004 06:22

Nnno a v-v-vo tom to je!!! Konenčně to aspoň někdo pochopil. SOUHLAS (beze zbytku).

MAX

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POZDRAV PRO CATTY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  26.07.2004 09:03

Souhlas ne vše je černo - bílé a mnoho věcí se lepší.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.