Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Letiště se už ruší!?

Odesílatel:  Michal Tůma

Datum:  13.07.2004 12:45

Tak jsem jel nedávno okolo letiště a s úděsem jsem si všiml, že se pomalu rozebíra. Jsou sundane věže pro výcvik parašutistů. A leží smutně rozebrané na boku na zemi. Tak se chci zeptat co se děje. Doufám, že to není tak jak to vypadá, tedy, že už někdo započal s rozebíráním letiště. Máte někdo aktualní informace okolo letiště. Jinak ještě jedna smutná záležitost. Pan Beran a Beránek nedávno zaznamenali bohužel významné vítězství.
Podepsali s Armadou jako občanské združení Chrudim zóna klidu smlouvu o velmi výrázném omezení leteckého provozu v běžných dnech a dokonce o zrušení letecké činosti po dobu letního období a to na dobu 15 let. Můj předpoklad je, že armáda z Chrudimi brzo odejde, přece nebude tam kde má znemožněn základní výcvik. Zas na druhou stranu, původní požadavek sdružení, byl aby vojácí přesunuly letecký vicvik úplně jinam. Takže až zas takové vítězství to nebylo.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  18.07.2004 06:53

PŘESUN LETIŠTĚ ??????? Otázka je kam ? V blízkém okolí Chrudimi nejsou žádné vhodné plochy (?) a mít letiště 10-20 km za Chrudimí nemá pro město význam...

Článek z MFD 17.7.2004:

Chrudim Petici za zachování chrudimského letiště, které od dubna nemůže tamní aeroklub využívat, podpořilo přes čtyři tisíce lidí.
Přesto obnovení jeho provozu bude složité, anebo dokonce nemožné. Starosta Chrudimě Ladislav Libý si myslí, že by se letiště mohlo přestěhovat.
Úřad pro civilní letectví upozornil vedení města, že podle platného zákona nemůže plocha za Chrudimí fungovat jako civilní letiště a zároveň sloužit k výcviku armády. Chrudimští radní se lekli, že by kvůli snaze o obnovení letiště armáda odešla. Proto nyní schválili usnesení, podle něhož je pro ně klíčové zachování armády ve městě i za cenu, že by to znamenalo odchod aeroklubu jinam. "Za daných okolností jsem připraven podpořit pomoc města Aeroklubu Chrudim při budování nového moderního letiště pro jeho potřeby v jiné vhodnější lokalitě," uvedl starosta Chrudimě Ladislav Libý.

"To je pro nás zcela nová informace a nevíme, jak s ní naložit," uvedl zástupce předsedy chrudimského aeroklubu Vítězslav Pouč.
Podle starosty Chrudimě Ladislava Libého jsou ale zatím otevřeny všechny varianty.
"Když armáda bude souhlasit s tím, že si nechá kousek letiště a zbytek nechá aeroklubu, třeba tam budou moci být společně, těžko říct," uvedl Ladislav Libý.
"Snažíme se najít nějaké řešení, jestli jím bude znovuobnovení provozu, nebo zákaz provozu, není nikdo schopen říct. Na právní analýze, která by nám to měla objasnit, se nyní pracuje," uvedl Oldřich Nápravník, velitel 43. výsadkového mechanizovaného praporu v Chrudimi.
Lidé, kterým vadil hluk letadel, vyvolali spor o letiště a založili občanské sdružení Zóna klidu Chrudimsko, dosáhli dalšího úspěchu. Armáda s nimi podepsala dohodu, podle níž omezí své vzlety nad Chrudimí a o prázdninách nebude létat vůbec. "Dohodli jsme se na určitém omezení leteckého provozu, abychom měli možnost splnit úkoly, které máme, a zároveň to bylo akceptovatelné pro toto občanské sdružení," uvedl Nápravník.
_________________________

Ten samý den vyšel v MFD zajímavý článek o trhu s byty - cituji pasáž týkající se Chrudimi:

"... nabídka volných starších bytů se v Chrudimi podle majitele tamní realitní kanceláře Jaroslava Misofa v posledních měsících zvýšila a jejich ceny dokonce nepatrně klesly. "Podle mne to ale nesouvisí se vstupem do Evropské unie ale spíše s chystaným odchodem vojáků z Chrudimi. Až dosud v Chrudimi kupovali hodně bytů vojáci, kteří teď ale v Chrudimi nevidí perspektivu a část z nich už odchází jinam," uvedl Misof."



Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Michal Tůma

Datum:  16.07.2004 08:04

Tak to jsem koukam panikaril zbytecne. Veze pro vycvik parasutistu a rozhledna se mi lehce (tezce zamnenili). Videl jsem nejakou konstrukci na boku a uz jsem udelal ukvapeny zaver.
Úsměv .

Rozhledna? Doufam ze bude nekde pobliz. Aby jsme mohli vychutnavat krasna panoramata. Mne osobne se libi pohled ze silnice mezi Janovicemi a Zbyhnevicemi (jeste pred lesem samozrejme) smerem na Chrudim. Jo, ale z letadla je to neco jineho. Loni jsem stravil neuveritelne krasnych 15 mint v Z-43 a byla to naprosta bomba.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zorro

Datum:  14.07.2004 15:34

Žádný strach. A po návratu bude oslava. Mimo jiné se bude na rožni opékat skopec střední velikosti.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Michal Tůma

Datum:  15.07.2004 07:40

Uf tak to se mi ulevilo.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  15.07.2004 08:58

No tak to ti stačí docela málo k uklidnění .... to bych tě chtěl mít doma Úsměv , ale nyní vážně !!! Kde jsou sliby aeroklubu že je vše již na spadnutí ??? kde mají povolení ??? zatím nic a čas pracuje proti nim ...... BaB podepsali smlouvu s armádou o nelítání, Trávníček (zastánce letiště ???) bude pravděpodobně odvolán a tím vším se to pro aeroklub komplikuje .... jsem na to vše zvědavej. Bohužel, škoda

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Český rozhlas Pardubice

Datum:  20.07.2004 12:16

Příspěvek Českého rozhlasu Pardubice:

Tak tohle je opravdu zajímavý rozhovor, rozhodně poslechněte:

Z chrudimského letiště nevzlétlo do poloviny dubna žádné letadlo. Mohou za to nevyjasněné majetkoprávní vztahy mezi chrudimským aeroklubem a armádou. Celou causu odstartovala už před rokem petice několika obyvatelů, kterým vadil hluk letadel. Letiště však nedávno podpořilo asi 4 tisíce Chrudimáků. Ti si přejí, aby tradice chrudimského aeroklubu nadále pokračovala. V současné době spor zkomplikoval Úřad pro civilní letectví, který vydává potřebnou licenci k provozu. O vysvětlení požádala starostu Chrudimi Ladislava Libého redaktorka Naďa Kubínková.

http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=133

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  22.07.2004 14:36



iDnesiDnes - rubrika Pardubický region



22.7.2004 Pardubický - strana 3 Chrudim podporuje pobyt armády

Starosta Chrudimi chce letiště pro armádu i Aeroklub

Bohužel se potvrdilo, že cesta k obnovení provozu chrudimského letiště nebude snadná a rychlá. Úřad pro civilní letectví sdělil městu kromě jiného dopisem ze dne 2.7., že dle platného leteckého zákona není přípustné užívání civilního letiště k jiným účelům, například výcviku armády ČR. Dále UCL sdělil, že se platným leteckým zákonem řídí i právní vztahy vzniklé podle právních předpisů platných do nabytí účinnosti tohoto zákona.
Vzhledem k výše uvedenému prohlašuji: 1. Pozemky v prostoru letiště jsou v současné době zcela v majetku Armády ČR, která je využívá jako výcvikový prostor pro 43. výsadkový mechanizovaný prapor. Dořešení majetkoprávních vztahů k pozemkům letiště vítám a vnímám to tak, že armáda vlastní tyto pozemky jako důležitou podmínku svého dlouhodobého setrvání v Chrudimi a zároveň jako jasné vyloučení spekulací o možném jiném komerčním využití pozemků letiště.
2. Město Chrudim a já osobně jsem mnohokrát vyjadřoval plnou podporu setrvání 43. praporu 4. brigády rychlého nasazení v Chrudimi. Ani probíhající spor o chrudimské letiště na tomto postoji nic nemění, a potvrzuji plnou podporu Armádě ČR, která do Chrudimi kromě prestiže a pokračování dlouholetých tradic přináší nemálo pracovních příležitostí, nemalé finanční prostředky, ale i pocit jistoty a bezpečí pro chrudimské občany.
3. Ničím nepodložené sliby a polarizace postojů, podněcované i některými politiky, nepřispěly k uspokojivému vyřešení situace, ale naopak pouze ohrožují další setrvání Armády ČR v našem městě. Za daných okolností jsem připraven podpořit pomoc města Aeroklubu Chrudim při budování nového moderního letiště pro jeho potřeby v jiné, pohodlnější lokalitě v blízkosti Chrudimi a pomoci uchovat městu jak vojenské, tak i sportovně letecké tradice.

Starosta Chrudimi Ladislav Libý

Autor: Ladislav Libý, starosta Chrudimi

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  20.07.2004 20:49

Táááák.
To se nám to ten náš komunální žvanil zase "vyblil." Na medální vystoupení pana Libého už opravdu není co dodat. Snad jen proletáři, skopci (B+B) a golfisti - spojte se...

...a táhněte už do háje!!!

Servus

Max

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  20.07.2004 12:21

Tradičně jsem zapoměl dodat:

Poslouchejte zítra Český rozhlas 1 - Radiožurnál, pořad Pod kůži - vichřice na chrudimské radnici - středa 21.7.2004 ~ 10:35

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Český rozhlas Pardubice

Datum:  20.07.2004 12:27

Český rozhlas 1 - Radiožurnál - poslouchejte dnes v Událostech - 13 hodin - rozhovor s panem místostarostou Jaroslavem Trávníčkem:

Start letadel z chrudimského letiště je zatím v nedohlednu.
Smlouvu mezi armádou a aeroklubem o pronájmu letištní plochy zbrzdil Úřad pro civilní letectví. Ten sdělil městu, že podle platného zákona není možné, aby civilní letiště užívala ke svému výcviku armáda. To znamená, že armáda a místní aeroklub nemohou na letišti souběžně fungovat.
Starosta Ladislav Libý by řešení viděl ve vybudování nového letiště pro chrudimský aeroklub. Místostarosta Jaroslav Trávníček to nepokládá za reálné.

http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=132

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zorro

Datum:  15.07.2004 13:41

Zaletěl jsem se podívat nad letiště. Věže pro výcvik parašutistů jsou na svých místech. Ta konstrukce u hangáru vypadá jako dobře uskladněná rozhledna.
A Nápravníku ... vyhazov z armády je málo. Ty zraješ pro nápravný ústav.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  15.07.2004 21:25

Ted teda nevim, co se s letistem a tahanicemi okolo nej vubec deje. Po "demonstraci," na namku se na foru vubec nehlasi Rampa Mc KVAAAK s hlaskami z ridici veze, jake kroky ted aeroklubaci podnikaj-jestli teda vubec nejake podnikaj, co chysta Dave z Podhury,krome uplaceni beztak nanicovatych zelenych mozkuuuuu, pan Lebduska se svymi, s prominutim anarchistickymi hlaskami je pravdepodobne na dovolene (nic proti němu), Adam a divokej bill rusej nocni klid v Michalaku za dohledu SIXe ...a k tomu Vase info, ze Trava jde z rathausu

Zatim opravdu celkove tak nejak vlazneeeeeeee leto...

Servus

MAX

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Český rozhlas Pardubice

Datum:  16.07.2004 15:05

Možné odvolání pana místostarosty J. Trávníčka (hlavního zastánce letiště na radnici) mne zaskočilo, více informací viz. příspěvek: Chladné a deštivé léto přineslo vichřici na chrudimskou radnici. Chystáse odvolání místostarosty Jaroslava Trávníčka. Starosta Ladislav Libý amístostarosta Petr Řezníček na něj podali trestní oznámení. A důvod -Jaroslav Trávníček překročil své pravomoci veřejného činitele.
Na chrudimské radnici radikálně zhoustla atmosféra. Starosta LadislavLibý a místostarosta Petr Řezníček podali na druhého místostostarostuJaroslava Trávníčka trestní oznámení. Podle slov starosty bude Jaroslav Trávníček s největší pravděpodobnostípříští týden odvolán.
http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=134

Bude se snažit udržovat článek se souhrnem aktuální: http://www.chrudim.info/zpravy/vypis.php?kategorie=15

Admin

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  22.07.2004 13:58

Výzva!!!! Vážení spoluobčané a příznivci létání v Chrudimi,přijdťe prosím podpořit setrvání pana ing.Trávníčka na Chrudimské radnici v pozici místostarosty.
KAM? Na mimořádné zasedání zastupitelstva konané ve středu 28.7.2004 od 16.00 hod.
ve velkém sále muzea. Předem děkujeme všem,kteří příjdou podpořit dobrou věc.
Aeroklub ČR - Chrudim.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  16.07.2004 15:10

A jinak úterý příští týden poslouchejte příspěvek na toto téma na Českém rozhlasu Pardubice Radiožurnál.

Dopoledne - pořad Pod kůži, tuším že v 10:00.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Rampa

Datum:  16.07.2004 05:57

Nejak jsem nemel cas, proto jsem se neobjevil. Ale sleduju to.
Kroky jsou jednoduche, nekoncici jednani a vysvetlovani, a jako jiz od zacatku vysvetlujeme predevsim armade a ted panu veliteli Napravnikovi. Ma vazne obavy ze neni mozny soubeh provozu civilniho a vojenskeho. Jinak ta kontrukce je opravdu rozhedna, pro kterou se hleda vhodna lokalita na postaveni.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Georgina

Datum:  15.07.2004 22:19

Co bys nechtěl? Okurková sezóna je v plném proudu...Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Letiště se už ruší!?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  16.07.2004 15:08

Přesně tak. Návštěvnost teď máme pomalu o 50% nižší Bohužel, škoda

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.