Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  radní v Chrudimi

Odesílatel:  Jana Vomočilová

Datum:  16.07.2004 12:24

Už jste četli dnešní přolohu MF pro Pardubický kraj ? Je tam popsána "výměna" městských radních v Chrudimi, boj místostarosty Trávníčka o letiště a jeho následné odstranění z vedení města. Je mi z toho už tady opravdu špatně. Zvítězí peníze p. Berana a Beránka a nebo přání většiny obyvatel města ???

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: radní v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  16.07.2004 16:16



iDnesiDnes - rubrika Pardubický region



16.7.2004 Pardubický - strana 1 Starosta Chrudimi viní svého zástupce

Chrudim Starosta Chrudimi Ladislav Libý a jeho zástupce Petr Řezníček podali trestní oznámení na svého kolegu místostarostu Jaroslava Trávníčka (ČSSD), protože podle nich překročil své pravomoci při podpisu smlouvy na výstavbu bytového domu. Zároveň chystají změnu ve vedení města, sociální demokraty hodlají i s Trávníčkem poslat na mimořádném zasedání zastupitelstva 28. července do opozice a nahradit je Chrudimskou volbou a Koalicí. Trávníček obvinění odmítá.

Jablkem sváru je smlouva na výstavbu domu

Trávníček zhruba před dvěma měsíci podepsal smlouvu s firmou BW stavitelství na stavbu bytového domu. Podle zdroje z městského úřadu to bylo ve chvíli, kdy nebylo ještě jisté, že státní dotace na tuto akci přijde a město nemělo na tuto věc ani schválené peníze v rozpočtu. "Po konzultaci s právníky jsme podali trestní oznámení," uvedl starosta Chrudimě Ladislav Libý (ODS). Oznámil to na tiskové konferenci města, kde seděl i Trávníček. Zatímco Libý hýřil dobrou náladou a nahlas se těšil, že odlétá na dovolenou, Trávníček byl viditelně rozrušený.
"Městu mohla být způsobena škoda," uvedl místostarosta Chrudimi Petr Řezníček. "Dotace byla jistá, měl jsem pojistku, která by to řešila, kdyby se to zpozdilo," řekl Jaroslav Trávníček.

Věc by měla prošetřovat policie

Podle dvou nezávislých zdrojů Okresní státní zastupitelství Chrudim už dospělo ohledně trestního oznámení k závěru, že celou věc by měla prošetřit policie. Okresní státní zástupce však nebyl včera k zastižení, a tak to nemohl potvrdit.
"Trestní oznámení jsme ze státního zastupitelství dosud neobdrželi," uvedla tisková mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková.
Trávníčka jeho kolegové podezřívají z trestného činu maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti s trestní sazbou až tři roky vězení.
Trestní oznámení může podat kdokoliv na kohokoliv. Zda byl k jeho podání důvod, ukáže až vyšetřování policie. "Neudělal jsem žádnou chybu, mám zájem na tom, aby to bylo vyšetřeno co nejdříve," uvedl Trávníček.

Více viz Chrudim.... na str. C3

Místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček byl obviněn radními z překročení pravomoci a bude patrně odvolán.

Autor: DAVID PŮLPÁN

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: radní v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  16.07.2004 16:15



iDnesiDnes - rubrika Pardubický region



16.7.2004 Pardubický - strana 1 Puč na radnici je zvláštní

Pád vlády nebo výměna politiků na radnici má ve vyspělých společnostech jasná pravidla a jednání politiků jsou čitelná.
V Chrudimi se bude nyní měnit složení rady. Proč tomu tak je, ale zůstává záhadou. Dopustil se místostarosta a sociální demokrat Jaroslav Trávníček po čtyřech letech ve funkci skutečně nějakého pochybení? Jsou pravým důvodem dlouhodobé neshody, jak říká starosta Ladislav Libý (ODS)? Proč tedy přizval před rokem a půl sociální demokraty znovu do koalice? Nebo má pravdu Trávníček, když tvrdí, že snaha ho sesadit, je pomsta za jeho podporu chrudimskému aeroklubu, který bojuje o letiště? Co je pravou příčinou současných událostí, asi vědí jen sami politici. Neprůhledné jednání ale vytváří podhoubí pro vznik fám. Podobný styl jednání totiž do politiky, natož komunální, vůbec nepatří.

Autor: JIŘÍ TŮMA

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: radní v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  16.07.2004 16:14



iDnesiDnes - rubrika Pardubický region



16.7.2004 Pardubický - strana 3 Chrudim bude mít nové radní

Chrudim Chrudim s největší pravděpodobností čekají změny ve vedení města. Občanská demokratická strana starosty Ladislava Libého a Sdružení nezávislých místostarosty Petra Řezníčka totiž včera vypověděly koaliční smlouvu sociálním demokratům. Do nové koalice přizvaly Chrudimskou volbu i Koalici.
Libý a Řezníček už nechtějí pracovat s místostarostou Jaroslavem Trávníčkem z ČSSD. Před několika dny na něj dokonce podali trestní oznámení. "Panovaly mezi námi dlouhotrvající neshody," uvedl starosta Chrudimi Ladislav Libý.
Nezávislí kandidáti a ODS nyní vyzvali dva sociální demokraty v městské radě, aby odstoupili. "Pokud jejich zástupci nerezignují na své funkce dobrovolně, tak budou na zastupitelstvu 28. července odvoláni," uvedl předseda Oblastního sdružení ODS v Chrudimi Ivan Pištora.
Zatím se zdá, že nová koalice vznikne v Chrudimi bez větších problémů. Například zástupci Koalice, tedy unionistů a lidovců, kteří až dosud seděli v opozici, se k tomu staví vstřícně. "O této středopravé koalici jsme vlastně jednali hned po komunálních volbách, ale ODS to tehdy odmítla a dnes se k tomu opět vrací. Je to poměrně reálná varianta. Dohodli jsme se i na programových záležitostech," uvedl zastupitel Koalice a radní Pardubického kraje Miloslav Macela.
Jeho seskupení chce na radnici prosazovat rychlé vyřešení průmyslové zóny, oživení centra a lepší fungování městského úřadu.
Zatím není jasné, kdo a zda vůbec nahradí Jaroslava Trávníčka na postu místostarosty.

Budování dvou bytových domů na Větrníku uspíšilo politickou roztržku v Chrudimi. Za podpis smlouvy na jejich výstavbu čelí místostarosta Jaroslav Trávníček z ČSSD trestnímu oznámení.


Autor: (dp)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: radní v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  16.07.2004 16:13



iDnesiDnes - rubrika Pardubický region



16.7.2004 Pardubický - strana 3 Místostarosta Chrudimi: Ušetřil jsem devět milionů

Chrudim Místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček je přesvědčen, že neudělal chybu, přestože na něj kvůli jeho podpisu smlouvy s firmouBWstavitelství na vybudování bytového domu podal starosta a první místostarosta trestní oznámení. Považuje to jen za záminku. "Mám k dispozici právní rozbor, podle kterého byl můj postup v pořádku. Podepsal jsem smlouvu ještě předtím, než přišly peníze, ale to byla jedna z podmínek, aby mohla být uzavřena smlouva o dotaci se Státním fondem rozvoje bydlení. Peníze jsou už k dispozici a včasným podpisem smlouvy se ušetřilo městu devět milionů korun bez daně. Kdybychom to s firmou včas nepodepsali, stavěla by objekt firma druhá v pořadí, která měla cenu o tuto částku vyšší," uvedl Jaroslav Trávníček.

* Zástupci dvou koaličních stran chtějí, abyste odstoupil, jinak vás z funkce odvolají. Uvažujete o rezignaci?

Ne. Věřím, že zastupitelům vše vysvětlím, a pokud se budou řídit vlastním rozumem a ne podle pokynů svých stran, nemohou mne odvolat. Celou záležitost považuji za záminku, jak se mne zbavit.

* Proč?

Jsem přesvědčen, že je za tím spor o chrudimské letiště. Snažil jsem se i přes odpor některých radních pomáhat aeroklubu, aby mohl pokračovat. Jestliže starosta a jeho zástupce tvrdí, že jsme měli i další vážné neshody, já o nich nevím.

Autor: (dp)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: radní v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  16.07.2004 15:15

Raději se zopakuji, aby to někomu neuteklo:

Chladné a deštivé léto přineslo vichřici na chrudimskou radnici. Chystá se odvolání místostarosty Jaroslava Trávníčka. Starosta Ladislav Libý a místostarosta Petr Řezníček na něj podali trestní oznámení. A důvod - Jaroslav Trávníček překročil své pravomoci veřejného činitele.

Na chrudimské radnici radikálně zhoustla atmosféra. Starosta Ladislav Libý a místostarosta Petr Řezníček podali na druhého místostostarostu Jaroslava Trávníčka trestní oznámení.

Podle slov starosty bude Jaroslav Trávníček s největší pravděpodobností příští týden odvolán.

Zvukový záznam: http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=134

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: radní v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Rampa

Datum:  16.07.2004 12:45

Nejde mi na rozum, ze nekdo usetri mestske penize a ma byt odvolan. Nekdo pemezmi neucelne plytva a nic se nestane. No partne to bude jako u nas v kocourkove Tak to je fakt na ... ((

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: radní v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Michal Tereska

Datum:  18.07.2004 22:16

Na naší radnici je možný všechno.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: radní v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  18.07.2004 07:29

Vyjadřuji plnou podporu panu Trávníčkovi. Je to člověk slušný, k občanům velmi vstřícný a se snahou městu (= nám všem) doopravdy pomáhat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: radní v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  18.07.2004 21:15

...bohužel ale musíme dodat, že takoví lidé se na naši radnici nehodí !!! Tam musejí být jiní kádři - prověření různými uhlobarony a hlavně, musejí to být vášniví golfisti - aneb kam letí míček a odkud smrděj prachy, tam je nám hej...
Tak si myslím, že Beran toho Libýho do tý Prahy za ten golfovej plácek stejně dostane... Už nebude páchat "dobro" pro Chrudimáky, už to bude celostátní. JUPIIIIIIIIIIII.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: radní v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zorro

Datum:  16.07.2004 13:52

A je tu další umělá konstrukce v režii berana s beránkem, protože libý a řezníček jsou beranem podplacení ubožáci. Libému dokonce slíbil zaplatit volební kampaň do senátu (! ta krysa chce dělat senátora !).
Obvinění pana Trávníčka je stejný podvod jako řada předchozích (v Chrudimi není letiště, petice proti letišti nebo občanské sdružení zóna klidu).
Ty zrůdy (b & b) mají v pozemcích u letiště peníze a půjdou přes mrtvoly. Lidem z Aeroklubu už vyhrožovali.

Crudimáci, do střehu ! Poteče krev.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.