Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  jiné referendum

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  17.05.2004 23:03

když tak sleduji diskuzní fórum a výzvy ke svržení našich konšelů z hradeb, tak mne napadlo - najde se někdo v našem městě, aby byl dostatečně známým, zasloužilým, znalým, nezdiskereditovaným a měl dostatečnou podporu, aby se mohl stát starostou ????

Bohužel se musím přiznat, že mne napadá akorát jediný člověk-nyní už v důchodu, ale dokáže se postavit nejen radnici, ale i jiným úřadům a neřádům.

Má někdo nějaký návrh???

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: jiné referendum

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  18.05.2004 00:02

A kdo by ten důchodce měl konkrétně být? Mě osobně současný starosta zas tak nevadí. Neříkám, že jsem unešen, ale nejsem paranoik abych za vším viděl spiknutí, jako někteří. Pokud se na Chrudim podívám pohledem "zvenčí", vidím pěkné město ve slušném stavu, které je má vzhledem ke své velikosti dobré kulturní i sporovní zázemí a žádnou vážnou vadu na kráse.
Hodně cestuju a můžu klidně tvrdit, že v rámci naší země máme nadstandart. A nebylo to tak vždy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: jiné referendum

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Michal Tereska

Datum:  19.05.2004 08:37

Souhlasím s tím, že město je na pohled pěkné ( až na dopravu ), ale kdyby neprolítlo komínem tolik miliónů za né zrovna povedené investice, bylo by ještě mnohem pěknější.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: jiné referendum

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  18.05.2004 09:35

Nevím ke cestujete, ale o nadstandartu bych mnoho nemluvil.
Zajděte se podívat i jinam, do jiných měst. Je to také i otázka startovací čáry, s čím a s jakým majetkem se začínalo. O kolik vzrostl majetek města? O kolik vzrostlo zadlužení města? Spíše bychom se mohli zamyslet proč se vyhazují peníze za vcelku zbytečné projekty a akce a proč nejsou peníze na potřebnější věci. Proč je část obyvatel nespokojena s prací radnice, proč se dějí podivná a netransparentní rozhodnutí, proč se územní plán mění pomalu každý měsíc, proč se draho nakupují pozemky na příjezdovou cestu do PZ, když správce konkurzní podstaty prodával cesty v Transportě za 5 kč/m2, proč se rozprodává majetek, který v budoucnu mohl být trvalým zdrojem financí pro město atd. Proč se vše upeče někde na radnici v kruhu 5 - 6 lidí a názor obyvatel města se nebere v potaz. Proč zbytečně vznikají kausy jako Palučiny, Penymarket, PZ a další. Ono vydlážděné náměstí neznamená, že město je úspěšné.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: jiné referendum

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  18.05.2004 12:22

Myslím, že by bylo nejlepší aby jste se zapojil do komunální politiky. Jen tak by bylo možné dosáhnout posunu ve Vámi kritizovaných věcech, týkajících se Chrudimi. V jiném případě je to plýtvání časem a zavání to demagogií.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: jiné referendum

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  18.05.2004 13:46

Nevím, možná to plýtvání časem je. Ale domnívám se,že činnost námi placených úředníků (ať již státních, nebo městských) by měla být transparentní, měla by sloužit rozvoji státu či města a příslušní úředníci by měli veřejnosti doložit co je vedlo k konkrétnímu rozhodnutí. K zásadním rozhodnutím by měla být veřejná diskuse a teprve nastat rozhodnutí. Je to pracnější, vyžaduje to jiný pohled na občany a ne vždy to vede k tomu co si nějaká skupiny hodlá na úkor ostaních prosadit. A mělo by také platit: ukáže-li se, že rozhodovali špatně, pak by měli jít dělat něco jiného. Demagogie je to, když někdo tvrdí, byl jsem zvolen tudíž mám pravdu a vy ostatní mlčte a pořiďte se. A co se týče oné komunální politiky, někdo také musí ty daně platit, a ten má snad právo alespoň vyjádřit svůj názor. Kde může občan svůj názor vyjádřit? Na veřejném zasedání k tomu mají někteří zastupitelé připomínky a já pevně věřím, že část z nich tyto stránky čte.
Závěrem jenom taková úvaha: Byli-li by všichni úředníky či politiky, kdo by to financoval? Nebo se domníváte, že vybrané daně od politků a úředníků by stačili alespoň na jejich platy?

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.