Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Jak se stát čestným

Odesílatel:  Jan Pazout

Datum:  13.12.2002 23:28

V Pardubicích byl před časem založena odbočka větového a prestižního Lions Clubu. Ti nejlepší z nejlepších se v něm spojují, aby bez nároku na odměnu pomáhali všude, kde je třeba. Prostě elita. Jejich kodex je něco, čemu je třeba projevit úctu a obdiv.
Až potud je vše vpořádku. Trochu jsem znejistěl, když jsem na seznamu "Lionů" objevil Ladislava Libého, starostu našeho města. Slova Kodexu o činorodé snaze, neusilování o úspěch za cenu ztráty sebeúcty a o hledání pravdy v sobě najednou pro mne vybledla a ztratila svoji pravou cenu.
Nakonec, čtěte sami:Etický kodex Lionů1. Svou víru v důstojnost svého povolání prokazovat činorodou snahou, abych zasloužil uznání, že jsem něco vykonal.

2. Hledat úspěch a žádat přiměřenou odměnu či užitek jako něco, co mi právem náleží, avšak neusilovat o žádný užitek nebo úspěch za cenu ztráty sebeúcty hledáním výhod, jež mi nenáleží.
3. Mít na mysli, že pro vybudování vlastní existence není nutné zničit existenci někoho jiného, být loajální ke svým klientům a obchodním přátelům, a pravdivý sám k sobě.
4. Při vzniku pochyb o čistotě a spravedlivosti svého postoje či jednání vůči svým bližním, hledat důvod pochyb především u sebe.
5. V přátelství vidět cíl a ne účel světící prostředek. Chápat, že pravé přátelství není měřeno službou jednoho druhému, že opravdové přátelství nic neočekává, službu však přijímá v tom duchu, v jakém byla prokázána.
6. Být si vždy vědom svých povinností občana vůči svému národu, své zemi a své obci. Jim svým postojem, slovem i skutky projevovat neotřesitelnou věrnost a velkoryse jim věnovat své schopnosti a možnosti.
7. Svým bližním pomáhat, nešťastným útěchou, slabým podporou a potřebným svým jměním.
8. Být obezřetný s kritikou a štědrý s chválou.
Budovat, ne ničit.

Lions Klub v Pardubicích - Členové:Miloslav Brún Alexandr PumprlaMartin DostálMichal RabasVlastimil FreiberkMiroslav ŘehounekMiloslav ChaloupkaJiří SkalickýLadislav KoudelkaMartin SlabýJosef KovárníkMiroslav SotonaLadislav LibýJiří StříteskýRoman LínekFrantišek VacekOtakar MorávekPetr VašíčekLubomír MotyčkaJaroslav VávraVladimír NěmecJan Zahálka

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Jak se stát čestným

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Občan 2

Datum:  16.12.2002 23:25

Mily Pazoute, nejenom jmeno naseho poctiveho starosty zari na seznamu clenu pardubickeho LC..Jsou zde i dalsi jedinci, kteri si zaslouzi pozornost..napr. pan Rabas, ktery "nezistne" vstoupil do ODS 3 mesice pred volbami do krajskeho zastupitelstva a hral si na dlouholeteho clena...proc asi? A uz vubec nevim, jak by mohl vzhledem ke sve inteligenci prispet k obecnemu blahu.Je to ignorant....A pan Stritesky? No comment......viz zakazka na prestavbu pardubickeho zimniho stadionu.....nejvetsi regionalni tunel.....Ale dik za inspiraci, Pazoute...PS:Pobocku klubu s touto tradici ( ovsem s prestizi nesrovnatelne nizsi nez napr. Rotary ) by mely zakladat osobnosti zcela jine....

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.