Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  doprava v CR

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  27.04.2004 12:46

Diskuze je výborná věc, ale chcete-li něco změnit, choďte na zastupitelsta, říkejte zde své názory, dotazy adresujte odpovědným osobám. Chtějte po svých zastupitelích odpovědi - jsou tu pro nás a za naše peníze. Zveřejňuji svůj dopis panu místostarostovi ze dne 27.4.04:

"Vážený pane Trávníček, bohužel se Vám nemohu dovolat na telefonní číslo uveřejněné v tel. seznamu na www.chrudim-city.cz. Mám na Vás následující dotazy: 1) Bylo mi přislíbeno, že dopravní komise dne 6.dubna se vyjádří k mému návrhu - pokračování čtyřpruhu jako rychlostní komunikace dále na jih, (komunikace evropského významu - trasa: Wroclaw - Hradec Králové - Pardubice - Chrudim - Havlíčkův Brod - Jihlava - České Budějovice - Linz). Ze zveřejněného zápisu je zřejmé, že se tak nestalo. Jaký je postoj radnice k tomuto návrhu ? 2) Další můj návrh ohledně trasy přeložky silnice 1/17 (tzv.
malý obchvat) je dle vyjádření pana ing. Libého velmi blízký vyhledávací studii SUDOP PRAHA. Můžete mi prosím tuto studii včetně plánku navržené trasy zaslat v elektronické podobě na moji e-mailovou adresu ? 3) Taktéž by mě zajímal zamýšlený návrh kruhového objezdu na Bídě. Můj názor je ten, že zvláštní odbočovací pruh směrem od Pardubic k Bohemii nic neřeší, protože se auta zastaví na kruhovém objezdu u Bohemie, který kapacitně nestačí. Pouze se prodraží stavba a zabere místo chodcům. Předpokládal jsem, že objezdy jsou projektovány do budoucna - až budeme mít velký i malý obchvat, klesne výrazně průjezd právě ve směru Pardubice - Bohemie. Myslím, že by stačilo současnému provizornímu objezdu pouze o málo zvětšit průměr a uspořené peníze věnovat účelněji - např. na úpravy, které si vyžádá zprůjezdnění od Bídy směrem k divadlu. Jaký je Váš názor ? 4) Vedle oficiálních internetových stránek www.chrudim-city.cz existují i velmi pěkné stránky www.chrudim.cz . Nebylo by rozumnější místo duplicitního vytváření téhož za nemalé peníze se pouze domluvit a využít již existující www.chrudim.cz ? Předem děkuji za odpovědi Jan Roček"

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: doprava v CR

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  27.04.2004 13:38

Vzhledem k akutní potřebě řešení dopravního napojení průmyslového areálu bývalé Transporty, dovoluji si přispět do diskuze následujícím návrhem: Řešení přeložky silnice 1/17 (směr Čáslav - Vysoké Mýto) s napojením na průmyslovou zónu západ, areál bývalé Transporty a průmyslovou zónu sever dle zakreslených dispozic na mapce - obrázku, který naleznete na adrese: www.excelia-hifi.cz/obchvat.jpg

Návrh pracovně pojmenovaný "přeložka 1/17 verze sever" řeší problematiku dopravního napojení ve dvou etapách v návaznosti na vybudování obchvatu (přeložky komunikace 1/37) Chrudimě. První etapa je na plánku vyznačena fialově a spočívá ve vybudování spojky mezi stávající silnicí 1/37 při příjezdu od Medlešic ještě před benzínovou čerpací stanicí AGIP a staré komunikace Markovice-Dřenice v těsné blízkosti areálu Transporty. Křížení s hlavní železniční tratí směr Pardubice by bylo provedeno jako mimoúrovňové (most by bylo vhodné dimenzovat na případné budoucí zdvojení kolejí - rozšíření železničního koridoru). Napojení Transporty je řešeno novou komunikací "sever-jih", napojující se na severu na starou silnici Markovice-Dřenice (odbočka s úrovńovým křížením méně frekventované železniční trati Chrudim - Heřmanův Městec) a na jihu na stávající silnici 1/17. Druhá etapa je na plánku vyznačena žlutě a probíhala by současně s dostavbou obchvatu (rovněž vyznačen žlutě). Přeložka 1/17 by v zásadě vedla podél trati Chrudim - Heřmanův Městec s napojením na stávající komunikaci 1/17 u Bylan. Tím by se zcela vyhla obytným částem Chrudimě a Markovic.
Výhody uvedeného návrhu: 1) Vedení přeložky 1/17 mimo obytné zóny se velmi příznivě projeví na životním prostředí a komfortu bydlení obyvatel Chrudimi i Markovic 2) Mimoúrovňové křížení s hlavním železničním tahem bude znamenat rychlejší, pohodlnější a hlavně bezpečnější dopravu. V budoucnu se velmi zjednoduší případné rozšíření železničního koridoru Chrudim - Pardubice.
3) První etapa by mohla být financována z finančních prostředků města Chrudim a tudíž realizována co možná v nejbližší době !!! 4) Návaznost na stávající komunikaci Markovice-Dřenice (postačilo by pouze její rozšíření v krátkém vyznačeném úseku) 5) V první etapě se též vyřeší dopravní napojení průmyslové zóny západ.
Věřím, že uvedené podněty přispějí k úspěšnému rozvoji města Chrudim, což je náš společný cíl. Jan Roček



Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: doprava v CR

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vaca

Datum:  27.04.2004 15:15

spis by me zajimalo proc je postavena ta zrudnost na krizovatce u transporty? jedinej vjezd do prumyslovy zony a sou tam udelany nejaky stupidni ostruvky. pan sikl asi pouziva hlavu hlavne na noseni cepice, ze?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: doprava v CR

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  27.04.2004 14:56

docela mne pobavila ta mapka, kde je zakresleny jak obchvat, tak i letiste - s nazvem Aeroklub Chrudim. Kez by blizka budoucnost vypadala podle tohoto planu Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: doprava v CR

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Likvidátor

Datum:  27.04.2004 19:39

To letiště tam bude,na to vem jed!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: doprava v CR

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  27.04.2004 21:30

to ne, jed ne; raději mu připiju na zdraví ....

jed ať si vezme Beran a jeho vlezdoprdelkové !!!!

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.