Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  15.04.2004 23:11

Tak Městský úřad konečně pochopil nevyhovující stav současné internetové prezentace na www.chrudim-city.cz a vypsal výběrové řízení na zhotovení nových stránek.

Veškeré oficiální informace naleznete na stránce:
http://www.chrudim-city.cz/web.htm

Dokument se zadáním:
http://www.chrudim-city.cz/soubory/web/Zad.doc

Co nás ale zaráží je nesmyslný požadavek striktního programování v ASP a VBS - Proč proboha?! Touhle podmínkou se počet firem, které by mohly mít zájem, silně zužuje. Navíc dle našich informací sedí současná prezentace na Linuxu, tak proč najednou Win?

Navíc dodání návrhů do konce dubna - trochu šibeniční termín

Přiznávám, že tyhle otázky v nás vyvolávají pochybnosti zda celé výběrové řízení není jen povinná taškařice a vítězná firma není již dávno vybrána!

Další informace:
Dokument s výzvou:
http://www.chrudim-city.cz/soubory/web/vyzva.doc
Smlouva:
http://www.chrudim-city.cz/soubory/web/sml.doc

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  05.05.2004 01:06

a ještě jedna perlička, ale tentokrát se netýkající naší milované radnice - úřad Pardubického kraje vypsal výběrové řízení na obsazení místa webmastera - kromě kupy podmínek je tam i uvedené platové zařazení - 9. třída - což činí zhruba 11.200 Kč hrubého.

Za podobné peníze můžu jít v Praze na brigádu a s výraznou vestou a koštětem ruce zametat Staroměstské a Václavské náměstí. A studenty se znalostí aktivní angličtiny (to je taky v podmínkách od kraje) tam berou prioritně.

No s takovou si dobré odborníky skutečně nepřilákáte.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  05.05.2004 00:44

Zase jedno škodolibé popíchnutí - už si někdo na naší slovutné a ctihodné radnici všimnul problémů Win2000, Win2003, WinXP a samostatně se šířícího se viru Sasser (aneb jiné mutace červa MS Blaster)??

a aby toho nebylo málo, tak mi během posledních hodin přišlo několik emailů - zavirovaných virem Netsky.AB. A hlavička toho e-mailu zněla:

Received: from vetrnik.net (HELO resatko.org) (213.226.209.27) by XXXXXXmujserver with SMTP; 4 May 2004 18:05:32 -0000 Date: Tue, 04 May 2004 20:02:46 +0100 To: "XXXXXmoje mailovka"" From: "Vaclav.stiller"

v hlavičce toho mailu je toho více, ale o tom pomlcim.

Ale trvá ještě naše radnice na striktním využívání mrkvosoftích technologií????????? Občané, těšme se.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  05.05.2004 00:47

nějak se nezobrazilo, ale i (a nejen) adresa odesilatele pochází z domény chrudim-city.cz

a když se podíváte na stránky www.chrudim-city.cz , tak zjístíte, odkud data unikají ....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  19.04.2004 15:51

tak jsem si přečetl poslední dva příspěvky od odesílatele s přezdívkou Alexandr Oblomov a snad nikdo mi nevymluví, že to není někdo z radnice.

Ale teď moje odpověď:
ne každý se chce stát zaměstnancem, ať už ve veřejné nebo soukromé sféře. A taky existují ti, co se snaží využít svých znalostí a zkušeností a podnikat. A podnikání s sebou přináší účastni na různých výběrových řízeních a zadáních. Ale zveřejněné
zadání soutěže na tvorbu městského webu je (a to nejen podle mého názoru) velmi podivné. V kterých bodech je tady zřejmé.

A protože už nevěřím současnému vedení radnice - viz
situace kolem letiště, průmyslové zóny, obchvatu města,
kruháků, zadání na tvorbu webu, ... - a ani se mi nechce plnit body zadané smlouvy a celého zadání, tak jednoduše se už nehodlám (a vlastně ani nemůžu) účastnit takto zadaného řízení. A do konce dubna - termínu podání nabídek - už je moc málo času.


Sice takto napsané to vypadá velmi pasivisticky, ale Chrudim (tedy hlavně naše radnice) si utržila další ostudu na celorepublikové úrovni a doufám, že si to lidé-voliči budou dobře pamatovat při dalších volbách, aby to současným radním dobře sečetli.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ebon

Datum:  18.04.2004 20:01

Lidi jen vam reknu, ze jsem na mestsky urad zaslal dva dopisy.
Ptal jsem se v nich na presne technicke detaily a k tomu jsem pridal nekolik postrehu s nutnostni respektovat www.w3c.org. Obe odpovedi mi prisly dosti podezrele ale hlavne na ne pokazde odpovidal clovek ktery problematice nerozumi. Pripojuji se k nazoru, ze se jedna o frasku a hodlam se o tom nechat vice informovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Glubo the Mad

Datum:  16.04.2004 18:20

Taky mne docela prekvapuje, ze se zde jeste neobjevila zadna reakce z rad "zasvecenych", i kdyz pravdou je, ze den preci nic v teto oblasti neznamena...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  zephir

Datum:  16.04.2004 17:04

Nu, a požadavek jiné platformy (třeba Linuxu výběr firem neomezuje ?). Já si myslím, že rovněž a to mnohem výrazněji.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  16.04.2004 22:46

Samozřejmě že jakýkoliv takovýto požadavek počet firem zužuje, proto by také neměl být zbytečně v podmínkách.

Teoreticky tady přeci nejde vůbec o platformu, dokonce ani o technologii programování. Co je důležité je výsledná prezentace a jaká technologie za ní stojí není zase až tak podstatné.

PS. Navíc PHP může běžet stejně tak dobře na WIN jako na Linuxu (ikdyž PHP s Linuxem je samozřejmě optimální varianta a navíc zdarma). Ale proč neutratit pár přebytečných tisícovek z městské kasy, že?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Likvidátor

Datum:  17.04.2004 09:56

Opravdu si myslíte že má cenu něco obnovovat! Tím myslím webové stránky!Co takhle je zrušit.Níčí se tady tradice a Chrudimáci nejsou schopni zvednout svoje zadky a udělat konečně pořádek.Co takhle kdyby Beran + Beránek zavedli desátky,robotu a právo první noci? Myslím si že i v tomto případě by uspěli.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  16.04.2004 20:25

zadavatel má plné právo si zvolit platformu, ale ja osobně bych oddělil od sebe internetovou prezentaci a vstup do intranetu (v zájmu bezpečnosti) a nechal dva samostatne mezi sebou komunikující servery. A na čem poběží web-server bych nachal na nabídce - zajímala by mne funkčnost a vzhled.

Možná taky bude překvapením, kolik linuxových serverů a routeru v Chrudimi funguje. Včetně současných stránek města (server je pravděpodobně uložený v knihovně (nebo přes knihovnu) a obsahuje poměrně zastaralou verzi linuxu). O to je překvapivější rozhodnutí o win serveru a ASP-VBS.

A take si myslím, že kdyby prohlásili, že to chtějí na linuxu napsané v PHP a MySQL, tak to není tolik omezující - respektive by se tohoto výběrového řízení mohlo zůčastnit více firem -> větší konkurence -> lépe pro koncového uživatele-ať občana nebo návštěvníka

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  16.04.2004 16:26

Nedalo mi to a tak jsem si na MÚ zavolal (panu Stodolovi) a důvody pro ASP a VBS jsou takové, že na této platformě již běží jejich intranet (nevíte kdo byl dodavatelem?) a oni s touto technologií mají určité zkušenosti, chtějí v budoucnu kód měnit apod.

Faktem je, že každý zákazník má právo si zadat podmínky tak aby mu vyhovovaly, ale stejně .... je to nějaké podezřelé. Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  da5id

Datum:  16.04.2004 16:00

Celé to na mě působí dojmem, že to psala slečna z ekonomky na praxi a diktoval ji to dvacetiletý "programator" pod vlivem testosteronu.

Zaujala mě věta: "Nutno dodržet zásady stejného přístupu pro všechny běžné prohlížeče, nejen pro IE firmy Microsoft."
Zajímavé gesto radnice, ale nemyslím si, že to bude v reálu možné s použitím požadovaných technologií. Firma Microsoft je proslavená svým nedodržováním standartů. Tat jako tak si počkám na výsledek validace kódu a na správný přístup z Mozilly.

Věta, "web bude provozován na serveru s operačním systémem Win 2000 server či Win 2003 server ..." je taky celkem úsměvná. Ani né tak kvůli samotné zvolené platformě jako kvuli tomu, že snad ani v podstatě ještě neví co chtějí.

Ale jinak s chutí do toho. Já osobně bych takovému zákazníkovi doporučil, aby mu ty stránky udělala ta stejná slečna co psala podmínky. Pokud možno ve zmiňovaném FrontPage, efekt bude stejný a ještě se ušetří za designéry když už nemají snahu šetřit na licencích pro servery.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Malva

Datum:  16.04.2004 13:13

Tak to snad ani není výběrové řízení!!!. To je jako udělat výběrové řízení na nákup automobilů a říct, že to může být jen mercedes. I když, pokud se jedná o webový server od Mrkvo$oftu, bylo by lepší mluvit spíše o trabantu Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Martin Vobr

Datum:  16.04.2004 13:10

Copak o to. Trvat na implementaci v ASP je možná nerozumné, ale dá se za určitých okolností pochopit.

Ale ta smlouva! To je lahůdka:

Například:
"Objednatel / nabyvatel se převzetím díla stává výhradním vlastníkem všech zdrojových kódů, jež jsou součástí aplikace a výslovně se sjednává, že získává také právo tyto kódy upravovat a přepisovat podle svých potřeb, a to již převzetím díla, tedy jak před uplynutím záruční doby tak po uplynutí záruční doby."

Tedy:
1) mohou celou aplikaci jakkoliv měnit a ničit. Dodavatel ale pořád musí držet záruku a opravovat za ně chyby, které tam sami zavlekli. Obvykle se ale uvádí že sice mohou cokoliv měnit ale pak přicházejí o záruku.

2) Chtějí redakční systém a zároveň chtějí být výhradním vlastníkem zdrojových kódů.
Pokud tedy máte hotový redakční systém a použijete ho tam nesmíte ho již nikdy použít nikde jinde. Dá se to vykládat i tak, že dodavatel musí dodat komplentní zdrojáky ASP engine a vysvětlit Microsoftu, že se jich musí definitivně vzdát Úsměv

"Obě strany se výslovně shodly na tom, že užití díla objednatelem / nabyvatelem není omezeno žádným způsobem a to ani ve smyslu § 53 autor. zák. – bez ohledu na to, zda je ustanovení § 53 autor. zákona dispozitivní obě strany prohlašují, že "

To je další perla. Ustanovení může být buď dispozitivní (default v zákoně, smluvní strany ho mohou změnit) nebo kogentní (default v zákoně, změnit nelze). V tomto bodě říká městský úřad, že i když dle zákona je něco zakázané tak on si to udělá podle svého. Tohle je snad i žalovatelné...

O takovou zakázku není věru co stát...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  16.04.2004 21:27

No jo - teď mě s odvoláním na autorskej zákon napadá ještě něco: proč bych jako AUTOR musel mít oprávnění k podnikání? Tvoření čehokoli přece není podnikání! To bych musel mít živnosťák i na psaní tohodle příspěvku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  16.04.2004 01:10

Tak si opakovaně pročítám zadání této zakázky a už ze mne trochu opadly emoce. Původně jsem si myslel, že do toho půjdeme, ale když se mi toto zadání dostalo poprvé do rukou - to bylo minulý čtvrtek - tak jsem obrazně vyletěl z kůže. A po dalším a dalším přečtení mám čím dál tím silnější pocit, že takto položené zadání je na zakázku a je vytvořené již podle existující prezentace. Neboť i vytvoření hrubé kostry celé prezentace si vyžádá mnohem delší čas, než je stanoven do konce dubna. Tudíž předpokládám, že prezentace už je předpřipravena a celé toto výběrové řízení bude jen fraškou.

A co mne hodně vadí:
- použitý operační systém - ano, nejsem příznivcem windowsů a firmy Mrkvo$oft, ale existuje spousta alternativ a možností .... ale pokud chce město vyhodit peníze, tak na to asi má ...
- a pokud bude prezentace běhat na stejném serveru, který je využíván úřadem pro ukládání dokumentů a aplikací (a celým intranetem), tak to nesvědčí o kvalitách městských informatiků (už se těším, až se někdo vláme do systému a ukradne dokumenty, tak se třeba dozvíme, jak to je s letištěm, průmyslovou zónou ....)
- ikdyž by server běžel na windowsech, tak není nutné, aby stránky byly napsány v ASP a VBS.
Co to je validace kódu dle standartů někomu asi nic neříká.
Nehledě na to, že používání VBS skriptů skutečně není to nejvhodnější. Ale ta prezentace už asi existuje, proto tahle podmínka.
- zobrazování obrázků z webové kamery - to že není součástí zakázky snad nesvědčí o tom, že už ji někdo má??? Kde bude umístěná, jak bude připojena a jaké podmínky???
- intranet, který není součástí dodávky, ale má být přístupný z internetu přes heslo ....... no to snad raději nebudu komentovat, abych se nedopustil urážky kastráta tura domácího
- A HLAVNĚ - striktním požadavkem na ASP a VBS je znemožněná účast naprosté většiny firem a programátorů (tak nějak neznám nikoho, kdo by uměl programovat v ASP, neboť se všichni orientují na Javascript, PHP, XML, .... a kód vytvořený programy typu FrontPage je neskutečně (s prominutím) zprasený), takže teď už vlastně jen zbývá uzavírat sázky, kdo to vlastně "vyhraje"

Jsem zvědav, jak to celé dopadne

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  16.04.2004 21:12

Připojení do intranetu přes heslo? To není zadání, to je výzva! Ne že by to ten úřad nepořeboval, pořádnej průser občas vyčistí vzduch, neb donutí vyvětrat!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Franta

Datum:  27.04.2004 00:18

Neni prihlaseni heslem jako prihlaseni heslem. Tady mate treba vyzvu https://www.servis24.cz/ Tak se ukazte ... :)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  27.04.2004 14:46

na https://www.servis24.cz/ se píše:

Vážený kliente, používáte internetový prohlížeč, který není plně podporován službou SERVIS 24 Internetbanking.

Je nám líto, ale aplikace Internetbanking není optimalizována pro internetový prohlížeč, který používáte. Z tohoto důvodu nemusí být stránky aplikace zobrazeny správně a některé funkčnosti nebudou dostupné. Doporučený prohlížeč pro SERVIS 24 Internetbanking je Microsoft Internet Explorer 5.0 nebo vyšší verze.

Ať jdou do míst, kam se všichni tak rádi posíláme........

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  sebastian

Datum:  16.04.2004 12:28

Je opravdu smutne sledovat uroven technickych znalosti, zkorumpovanosti atd. v nasi statni sprave :-/

Pozadavek na tvorbu webu v ASP a jeste k tomu ve VBScriptu se mi zda opravdu jako rozhodnuti nejakeho s prominutim blba. Uz jen fakt, ze se firma Microsoft soustreduje na .NET (ASP.NET) a tudiz podpora pro ASP technologii ze strany Microsoftu uz bude mensi a mensi, jest-li jeste vubec nejaka je.

Zacinat v dnesni dobe byt sebe mensi projekt v technologii, o ktere uz v dobe kdy byla uvolnena bylo jasne, ze je trosku mimo a zvlast dnes, kdyz uz to i sam MS potvrdil ztratou zajmu o tento produkt, je opravdu velka chyba a vyhazovani penez.

Vubec se nedivim, ze zadny odbornici nechteji delat ve statni sprave.
Nemyslim si, ze penize jsou rozhodujici (ty zde samozrejme nejsou), ale ani prostor pro iniciativu atd. proste ve statni sprave neni.

Prijde mi, ze ac je tento obor velmi dynamicky, tak statni sprava potvrzuje, ze tomu tak byt nemusi ... To je vlastne od nich super vykon, ze neco takoveho dokazi ...


Je mi z toho hnusne !!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tomes

Datum:  18.04.2004 23:04

par mych postrehu:
>> web bude provozován na serveru s oper.
systémem Win 2000 server či Win 2003 server s IIS 4 resp. 5
-- chteji ASP - linux je mimo, W9X je blbost
>> požadujeme striktně používání ASP programované ve VBscriptu
-- Pokud maji ASP i v intranetu tak to treba chteji sjednotit..? co kdyz chtit v budoucnu udelat cosi... budou to muset udelat v asp i v php. pokud to bude v jednom bude to jednoduzsi.. co je lepsi - mit 50 ruznejch tecnologii pro jednu vec nebo jen jednu technologii? Mozna jim take jde o urcity stupen profesionality, protoze PHP "umi" kdejakej JOUDA (treba ja Úsměv ), kdezto psat ASP v notepadu moc dobre nejde, resp. firma, programujici v ASP, bude mit nejake odpovidajici vyvojove nastroje, certifikaty HAHAHA! ..atd..
Totiz - az se budou nekteri divit, ze "to" stalo 50.000,-Kc, tak aspon ze to delala fy s nejakyma certifikatama, .. jo certifikaty dnes leti Úsměv
>> do konce dubna .. ehm - neni to tak, ze to ma byt hotove do cervence, ale 3/4 casu "o tom" bude jednat zastupitelstvo? Úsměv
>> "Objednatel / nabyvatel se převzetím díla stává výhradním vlastníkem všech zdrojových kódů, jež jsou součástí aplikace a výslovně se sjednává....
-- no, to je fakt BLBINA.. byt tou firmou, tak bych pri predani udelal kontrolni soucty na soubory nutne pro beh webu (doufam ze aplikace a data jsou od sebe oddeleny (o vzhledu nemluve) Úsměv ) a zaruka by padla, pokud by kontrolni soucty prestaly souhlasit..
-----

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  19.04.2004 08:01

no tento komentář bych snad jen krátce doplnil:

ASP skutečně v notepadu jde psát dosti špatně, ASP v VBskriptech dokáže vygenerovat třeba FrontPage, a to v naprosté většině koliduje se zadáním - tj, podle zásad zmiňovaného dobryweb.cz a přístupy z ostatních prohlížečů, nehledě na validaci kódu dle W3C standartů. A se nechá říci, že kód vytvořený pomocí FP (nebo třeba pomocí M$ Office) je zhruba tak 10x delší než by byl původní HTML kód - a to pocítí majitelé dial-up připojení.

Vývojové nástroje a certifikáty pro ASP??? No existují nástroje (třeba ten FP), ale certifikáty - to jsem neslyšel.
Možná to někdo tvrdí za účelem zvýšení ceny (pokud někdo ví, jak to je přesně, byl bych rád, kdy toto uvedl na pravou míru).

Do konce dubna mají být hotové náhledy - resp. úvodní stránka, a má být zaslán kus kódu pro posouzení .... No pochybuju o tom, že na naší radnici sedí dostatek fundovaných odborníků, aby z jednoho obrázku a kousku kódu posoudili, kdo je nejlepší.
Jinak stránky mají být hotové do listopadu.

O tom předání díla a záruce - žádná rozumná firma by do toho snad nešla, neboť smlouva přeložená do srozumitelné češtiny říká, že my se staneme vlástníkem zdrojáků, můžeme se v tom vrtat; a když se něco nepovede, tak to opravíte .... nějak jsem ztratil chuť pomáhat našemu městu. Bohužel, škoda

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tomes

Datum:  20.04.2004 08:36

eee. temi certifikaty jsem jen myslel takove ty referencni obrazky typu: firma ocenena jako nejlepsi blablabla za r.200x,papirek typu ISO900x, nebo ze zamestnanec je drzitelem nejakeho MS cert. v oblasti programovani.., ktere visi po stenach firem.

nahledy... at to je udelany jak chce, hlavne at to je pekne, barevna a nelepe animovane - Mozilla uz taky skousne kdeco, takze to tak obtizne nebude - pochybuji, ze to budou zkouset v linxu ci v safari

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  20.04.2004 08:46

HEHEHE

právě MacroShit popírá jakékoliv ISO normy, nejvýrazněji právě ISO-8859 která se týká kódování znaků, a vymýšlí si svoje kódování. Takže MS znakové sady (např. CP1250 pro náš region) nejsou standartem, ale z hlediska norem jsou pouze trpěné.

A pak když vám zkolabují windowsy a používáte v názvech souborů ne-normované znaky (znaky s diakritikou, mezery, lomítka), tak s tím pak servisní nástroje mají problém (ty jsou většinou v angličtině a znaky jako ščřž "nerozdejchají") a o ceske znaky v nazvech prijdete.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tomes

Datum:  20.04.2004 08:35

eee. temi certifikaty jsem jen myslel takove ty referencni obrazky typu: firma ocenena jako nejlepsi blablabla za r.200x,papirek typu ISO900x, nebo ze zamestnanec je drzitelem nejakeho MS cert. v oblasti programovani.., ktere visi po stenach firem.

nahledy... at to je udelany jak chce, hlavne at to je pekne, barevna a nelepe animovane - Mozilla uz taky skousne kdeco, takze to tak obtizne nebude - pochybuji, ze to budou zkouset v linxu ci v safari

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  16.04.2004 01:13

a ještě jsem zapoměl - mým favoritem na vítěze je firma Kai...
Da.. , neboť už současné stránky města vytvářela a městu "věnovala". A tak by bylo logické, kdyby za to i byla odměněna.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T

Datum:  22.04.2004 21:26

2 připomínky:
1. tato firma již odměněna byla - dostává městské zakázky
2. obávám se, že ASP bude tak trochu problém i pro ně:-/

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  23.04.2004 20:28

Jen pro pořádek: "T""T." Jasný? T.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  23.04.2004 20:38

Aha. Některý znaky jsou pořád tabu. Znovu: "T" není "T."! To admin: přestaly mě chodit časové značky 24h, 48h atd. Jen ve stromu. Proč?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  26.04.2004 19:06

Oni tam ty značky jsou, ale musíte si nejdříve to vlastní téma rozbalit. Leda že bych tu značku ve stromové struktuře vypisoval hned u hlavního příspěvku.

Každopádně se témata seřazují dle data podle nejnovějšího příspěvku z každého tématu.

Admin

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  k

Datum:  16.04.2004 12:23

Aspon jde videt jaci tam sedi pitomci, kteri nemaji nic v hlave a zadny rozhled. A stejne to necim zavani.
A take mi vadi, ze tam ti pitomci sedi za penize danovych poplatniku.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.