Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Loutkové divadlo

Odesílatel:  Klip

Datum:  24.03.2004 15:18

Přišlo mi mailem:Vážení přátelé, dostal se nám do ruky dopis od LS Kacafírek, kde vás tento soubor zval na jednání ohledně zkušebních prostorů v Loutkovém divadle. Velmi nás překvapilo, že jsme tento dopis nedostali, přestože v Loutkovém divadle zkoušíme již 14 let.
Ještě větším překvapením pro nás je samotný obsah dopisu. Na jednání nebyli pozváni ani zástupci Městského úřadu Chrudim nebo Chrudimské besedy, která neziskové organizace se záměrem Města Chrudim seznamovala.
Myslíme si, že informace souboru Kacafírek jsou zavádějící a zkreslené, kopírují jejich snahu o získáni Loutkového divadla jen pro potřeby souboru Kacafírek.
Městská rada v červenci minulého roku schválila záměr tento prostor využít pro další organizace a návrh souboru Kacafírek odmítla. V prostorách současného Loutkového divadla vznikne opravdu prostor, který může využít každá organizace ke své spolkové činnosti – vznikne sál s parametry, který v Chrudimi chybí.
Protože Chrudimská beseda zajišťuje kontakt mezi architektem a Městským úřadem, dostanete v Chrudimské besedě vyčerpávající informace o skutečném stavu věci.
Z jednání neziskových organizací s Chrudimskou besedou vznikl požadavek písemných připomínek ke studii. Tyto jsou soustředěny v Chrudimské besedě a tam také dostanete informace o jejich řešení.
Mrzí nás, že soubor Kacafírek nesmyslně a ve svém sobeckém zájmu tento projekt napadají. Na úpravy prostor Loutkového divadla čekáme již několik let a v okamžiku, kdy se jejich realizace posunuje kupředu se začínají otevírat neopodstatněné vášně souboru Kacafírek. V žádném případě nelze vytvořit prostor, který by 100% vyhovoval všem neziskovkám, ale kdo bude chtít tento objekt využívat určitě svůj prostor najde .
Za Loutkářský soubor AHOJ ChrudimPrincipál Libor Štumpf

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Loutkové divadlo

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Klip

Datum:  27.03.2004 18:14

Dobrý den, Chtěl bych přispět svojí troškou do vzájemného boje mezi dvěma loutkářskými spolky v našem městě a to Kacafírkem a Ahojem. Jestliže jste nedostali pár dní starý mail od principála Ahoje, je pro vás čtení tohoto dopisu celkem zbytečné, nechci plýtvat vašim časem. Omlouvám se předem a doufám, že další handrkování a vzájemné osočování neznechutí obyvatele Chrudimi, lidi pro které hrajeme divadlo. Nabízím víceméně nestranný pohled, protože jsem členem Kacafírku pět let a nepálí mě staré křivdy mezi principály obou spolků. Je jistě škoda, i pro širokou veřejnost, že se oba spolky nedokážou mezi sebou dohodnout, ať už je to vina kohokoli.
Soustřeďme se ale na problematiku spolkového domu. Z korespondence mezi Kacafírkem a Městem jsem jasně vyčetl, že asi od roku 1993 usiluje Kacafírek o rekonstrukci prostor divadélka. Po sérii neúspěšných vyjednávání, která se táhla několik let, to tehdejší vedoucí František Žalud nechal na chvíli spát. V roce 2002 jsem se osobně účastnil setkání neziskovek, tuším v listopadu, a popovídal jsem si s panem Řezníčkem na téma oprava divadélka pod nádražím. Pan místostarosta sdílel se mnou názor, že je třeba s těmito prostory něco dělat. To rozjelo další řadu jednání se všemi možnými lidmi z Města a z oblasti kultury. Téměř všech jednání sem se účastnil s neúnavným Milošem Lédlem, který mě občas vláčel od jedněch dveří k druhým. Podal jsem návrh Radě, aby se Kacafírek stal buď vlastníkem těchto prostor ( potom jsme se zaručili provést rekonstrukci na vlastní režii ), nebo přímím nájemcem ( abychom vyloučili Besedu, která je nájemcem nyní, protože se mě její účast zdá bezdůvodná) , ta nám ho ale zamítla a místo toho přišla se Spolkovým domem a já byl rád, že nám snad divadélko konečně opraví a jeho návštěva nebude připomínat plnění bobříka odvahy jako je tomu teď, ale kulturní zážitek jak tomu má být. Pro ujasnění, Kacafírkovi by samozřejmě vyhovovalo využívat krásně opravené prostory sám, s nikým se nedělit, ale je mě jasné že pro jeden soubor Město opravovat nic nebude, proto sem taky už od konce roku 2002 sháněl neziskovky, které by tam s námi mohli působit.
V čem je tedy problém? Pan Kadeřávek dostal za úkol vypracovat projekt na rekonstrukci divadélka. Po zhlédnutí návrhu jsem uznal, že je to kravina. Sepsali jsme naše výhrady a předali na Besedu, kde, jak řekl pan architekt, který projekt navrhoval, je má pan Kadeřávek shromažďovat a předat mu je. Jelikož, ale postoj Besedy nejen k našemu spolku, ale i k ostatním neziskovkám, kteří mají s problémem co dělat je velice vlažný, bál jsme se aby se náhodou celá rekonstrukce nenechala spát ( jak se už v minulosti stalo viz ona zmiňovaná korespondence ), nebo aby se neuskutečnila tak, jak je omalovaná na onom návrhu. Proto sem svolal pár spolků, kteří by mohli či měli působit ve Spolkovém domě. Poseděli jsme, každý uznal, že návrh na projekt není dobrý, a samotná myšlenka Spolkového domu je v těchto prostorech neuskutečnitelná.
Další postup bude takový, žeshromáždím požadavky souborů, kteří se svojí tvorbou blíží naší a dám Radě k projednání návrh, aby ustoupila od myšlenky Spolkového domu zde a raději tyto prostory opravila ( ale proboha nejen pro nás) pro divadelní a pěvecké soubory, pro občasné koncerty, přednáškovou činnost atd., využití se rozhodně najde.
Uvidíme jak to dopadne.
Posledních pár slov pro pana Štumpfa: „ Prosím tě, laskavě se vykašli na mystifikování veřejnosti svýma kydama, zvedá se mě z nich kufr. V novinách si z nás udělal ropuchu na prameni a ze mě blbce, schrastils vyjádření lidí, kteří nemají páru o problému. Na našich společných jednání u pana Šlejšky nepřednes jediný kloudný návrh, ale teď ze sebe děláš hvězdu pokroku. Nevím a nechci vědět co tě k tomu vede, ale laskavě přestaň brzdit rozvoj kultury v našem městě.“ Doufám, že mě uvěříte, že nejsem takový blázen, abych prosazoval několika milionovou investici pro jeden spolek, který dvakrát do týdne zkouší a jednou za čtrnáct dnů hraje. Navíc Kacafírek neprožívá právě šťastná období své existence, jelikož je téměř stoprocentně obměněn za mladou generaci, která ještě nepobrala mnoho loutkářských zkušeností.
Ještě jednou se vám všem omlouvám, ale tento vzkaz jsem si bohužel nemohl odpustit, děkuji za váš čas Vojta Ventluka vedoucí LS Kacafírek, rok ve funkci

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.