Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Křižovatka před školkou Dr. Malíka

Odesílatel:  lalela

Datum:  25.02.2004 20:31

Také už se vám stalo, že vám nedali řidiči přednost při přecházení přechodu ke školce Dr. Malíka? Mě i mým známým již několikrát. Řidiči si ťukají na hlavu, protože z Topolské ulice směrem k Hypernově mají zelenou. A co takhle dát přednost chodcům, kteří mají zelenou také? Není lepší vyrazit na plný plyn a být rychlejší než oni? Kdopak z vás také na tomto přechodu hraje každé ráno kličkovanou?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Křižovatka před školkou Dr. Malíka

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Drahomíra

Datum:  17.03.2004 20:30

A kterýpak ignorant vatvářel program pro tuto situaci? Doufák, že ne mů bývalý manžel!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Křižovatka před školkou Dr. Malíka

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  lennicckka

Datum:  04.03.2004 21:14

Tu křižovatku opravdu nemusím, protože řidiči jedou bez ohledu na to, jestli je tam chodec nebo ne. Tuhle jsem tam šla a byla jsem v půlce přechodu a auto nezastavilo a jelo dál.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Křižovatka před školkou Dr. Malíka

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  01.03.2004 18:27

POŘÁD SE ŘÍKÁ ŽE ČEŠI JSOU NEJHORŠÍ ŘIDIČI V EVROPĚ.
JE TO PRAVDA.
ALE MUSÍM DODAT,ŽE JSOU JEŠTĚ HORŠÍ, JAKO CHODCI!!!ONO STAČÍ CHVILKU POČKAT AŽ TO AUTO PŘEJEDE.
SILNICE JE PROSTĚ PRO AUTA A CHODNÍKY PRO CHODCE.
PROSTĚ JAKÝ ŘIDIČ,TAKOVÝ CHODEC.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Křižovatka před školkou Dr. Malíka

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blix

Datum:  17.03.2004 14:14

Mirkovi:Počkat chvilku až auto přejede....ano, to chápu na místě neřízeném semaforem, je to o toleranci, já jako chodec se necpu na přechod když se blíží jediné auto široko daleko. Stejně tak když jsem řidič nedávám většinou přednost chodci když jsem jediné auto v okruhu 200m, prostě to vyhodnocuji situaci od situace.
Naopak dám přednost vždy když je šňůra aut a je těžké přejít. Stejné chování očekávám, když jsem chodec.
Ale teď k "Malíkovi" a podobným přechodům. Když mám jako chodec zelenou, tak nemohu přece moc okounět, jak píšeš "chvilku počkat", to tam mám hned červenou zas a nikam nedojdu. Nesnáším ty borce řidiče, co to "voroštujou", honem honem aby stihli ještě před chodcem projet, málem mu přejedou špičky bot a vítězoslavně mizí v dáli. Myslím, že by je kvůli nějakým 10-15 vteřinám neubylo. A už vůbec jsou nejlepší ti co najedou, vidí na semaforu pro chodce červenou a zuřivě gestikulují a troubí. A ani malinko jim, omezencům, nedojde, že tam byla zelená a chodec jen dokončuje přecházení (jak ostatně řeší vyhláška), neboť je zelená pro chodce nastavena jen tak tak na vkročení na přechod i bez nějakého okounění.
S pozdravem Blix :-)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Křižovatka před školkou Dr. Malíka

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jarda

Datum:  17.03.2004 11:15

No tak nevím co si mám tedˇmyslet.Podle mne jsou města hlavně pro lidi,aby měli kde žít(staletá historie).A prosazovat se z pozice silnějšího...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Křižovatka před školkou Dr. Malíka

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Eva

Datum:  09.03.2004 21:04

Přeji ti Mirku, abys byl tak jistý, až tam bude každé ráno přecházet samo tvoje dítě jdoucí do školy. Ze směru Větrník je to jediná světelná křižovatka s "jištěným" přechodem, když pominu motání se parkovištěm u Hypernovy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Křižovatka před školkou Dr. Malíka

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  25.02.2004 20:41

Stalo se mi to dokonce jako šoférovi a už si dávámpozor. Problém je v tom, že díky kombinaci místníchpodmínek (horizont, třípruh, auto zprava zastavující vkřižovatce, nikoli před její hranicí) dojde k tomu, žepřes levej přední sloupek karoserie nevidím figurujdoucí zleva (o tom je řeč, že?). No a pak už nezbejvánež přidat plyn, protože to už na dobrždění (tedabezpečný) nevypadá. Není to úplně o bezohlednosti.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.