Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Útulek, Sečská ul.

Odesílatel:  Béra (90.179.127.*)

Datum:  10.11.2011 16:45

Ač nejsem pejskař, ale milovnice koček, přesto mě oslovil přístup (nyní již minulé?) vedoucí útulku sl.Ivy Palečkové. Svým dynamickým a ojedinělým přístupem k vedení tohoto zařízení (zveřejňování osudů a fotek zvířátek na soc. sítích, inzerce, web.stránky, upomínkoví předměty aj.) jistě oslovila mnoho lidí, nejenom ve svém, ale i v širokém okolí a všechny dokázala vyburcovat a "chytit za srdce". Přesto se NĚCO stalo a slečna byla nucena podat svoji výpověď. A tak se zamýšlím, je to správné? Aby člověk, který odvedl takový kus záslužné práce a jistě by v ní i nadále rád pokračoval, opouští toto zařízení?!?!?! Copak je takový problém vytvořit přijatelné pracovní podmínky pro člověka, který je tak zapálený pro dobrou věc?? Ptám se - není zde něco špatně?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  11.11.2011 21:56

Máme také v Chrudimi ještě jeden útulek. Ten ovšem není pro zatoulané psy a kočky, ten je pro zanedbané a odložené děti. Ovšem děti, to nikoho za srdíčko netahá, kdežto takový pejsek. Kéž by ty peníze a čas co jdou na psy a kočky věnoval někdo dětem.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Hanka H. (213.226.211.*)

Datum:  12.11.2011 19:35

Je mnoho těch, kteří potřebují pomoc - děti,zvířata, senioři, životní prostředí. Je na každém, který směr si vybere, žádný z nich není lepší nebo horší.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Hanka H. (188.95.124.*)

Datum:  11.11.2011 13:30

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Osmička (77.104.204.*)

Datum:  12.11.2011 19:20

Dobrý den, všichni vy, kteří se zastáváte bezmezně sl. Palečkové, na FB jsem shlédl všechny příspěvky ohledně útulku v Chrudimi a navrácení se zpět bývalé vedoucí útulku(její funkce v trvání dlouhých 12 dní). Ať se věc má jakkoliv, nechápu, proč sl. Palečková napadá zaměstnání příslušníka rodiny p.ředitele, když sama se do funkce dostala ne úplně korektním způsobem. Toto je pasé, avšak vím jedno, sl.Palečková vůči svému věku, vzdělání(hotelová škola), by si neměla dovolit napadat a urážet vysloveně drzým způsobem člověka, který jí zaměstnal, z chování je zřejmé, že sl. neuznává vůbec žádné autority. Kdyby moje dítě takovýmto způsobem uráželo svého vedoucího a kolegyni o 30 let starší, ať je pravda jakákoliv, styděl bych se, jak jsem ho špatně vychoval. Toto je můj názor a ať si sl. Ivana sáhne do svědomí, jestli je třeba, házet špínu.... Vždyť přeci jejími slovy, vůbec nejde o ni, ale o zvířata.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Hanka H. (213.226.211.*)

Datum:  12.11.2011 19:44

Názor na výchovu slečny Palečkové nikoho nezajímá, dostáváme se na osobní úroveň, která do anonymní diskuze nepatří. Většině lidí jde o to, že jste svým jednáním ublížili zvířatům - připravili je o prostředky od dárců, snížili možnost na umístění a zlepšení života v útulku. Vyjádřete se k tomu, jak to teď hodláte napravit?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Osmička (77.104.204.*)

Datum:  12.11.2011 19:58

Tak za prvé, slečno Hanko, já svým chováním zvířatům rozhodně neublížil, protože právě těch, kterým bylo ubližováno, mám doma nesčetné množství a naopak od zaměstnanců útulku města, neberu za to žádné finanční odměny....A proč by měla zvířata v útulku přijít o prostředky? Vždyť neustále dokola opakujete, že jde o zvířata, tak je přeci jedno, kdo bude v útulku pracovat, zda-li sl. Palečková nebo jiný milovník zvířat. Myslíte si, že slečna Ivanka je jediný člověk, který dokáže vést útulek?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Hanka H. (213.226.211.*)

Datum:  12.11.2011 20:39

Slečna Palečková jistě není jediný člověk, který dokáže vést útulek, ale je jedna z mála lidí, kteří dokázali získat důvěru veřejnosti a získat útulku podporu a to nejen finanční. Ono totiž nejde jen o peníze, ale hlavně o udávání pejsků a přístup k nim. Protože není "vést" jako "vést". Takže až tam bude člověk, který bude dosahovat takových úspěchů jako sl.Palečková, bude vše alespoň z toho zvířecího hlediska v pořádku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Osmička (77.104.204.*)

Datum:  12.11.2011 21:31

Dokázala získat důvěru zřejmě z toho důvodu, že v tomto útulku byla prvním vedoucím, nepochybuji tom, že se najde někdo, komu bude záležet na tom, aby zvířata byla, co nejdríve z útulku pryč a byla v dobrých rukách, on je to totiž hlavní cíl fungování útulku, na tom se doufám shodneme...Musím, ale podotknout, že následovník sl. Palečkové to nebude mít vůbec jednoduché, každý bude předem odsouzen, protože to bude ten, co je místo Ivanky...škoda vzniklé situace v novém útulku...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Hanka H. (213.226.211.*)

Datum:  13.11.2011 09:55

Důvěra je o činech a je jedno,jestli jde o prvního vedoucího nebo posledního asistenta... Ano, každý další to po ní bude mít těžké, protože sl.Palečková odvedla obrovský kus práce za velmi krátkou dobu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bohemund (213.226.213.*)

Datum:  13.11.2011 19:39

Se vší úctou, mohu být mistr světa v péči o zvířata, ale pokud se lidsky chovám jako hovado - což slečna Palečková předvádí třeba právě v diskusích na FB (není náhodou součástí pracovní smlouvy slib jakési mlčenlivosti - a i kdyby nebyl, slušný člověk si veřejně své bolístky s bývalým zaměstanavatelem řešit nebude), musím očkávat, že se ke mně jako k hovadu budou chovat.
Ani mně se nelíbí podivné výběrové řízení, kde uspěla, náhodička, manželka pana ředitele.
Ale jen proto nebudu vynášet do nebes slečnu, s níž, dle přímých účastníků celé kauzy (dětí venčících psy), nebylo zrovna snadné vyjít.
Pravda bude někde uprostřed, ale mučeníček se nekoná. Spíš kuří očičko - ředitelovo i Palečkové.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IvanaP (88.103.153.*)

Datum:  15.11.2011 10:52

Některé věci je nutné řešit veřejně, aby na ně bylo upozorněno, protože myslím, že ''rodinkaření'' není věc, která by se měla nechat bez povšimnutí. Ne pokud něčemu škodí. A na útulek je opravdu potřeba mít větší osobní sílu, než jen být manželkou ředitele. Pokud máte děti, a takové osobě z útulku může třeba utéct pes, mluvil byste jinak, kdyby tento pes Vaše dítě pokousal. Co se týká kuřího oka, žádné nemám. Pouze se v Chrudimi asi nenosí říci něco prostě jen tak, jak to doopravdy je. Víte, ono vždy ten, kdo se ozve je nenáviděn... Zkuste se někdy prát svým skutečným jménem. Ono tady dokáže být každý hrdina. Já přeji útulku hodně štěstí (resp. zvířatům), dělala jsem pro ně maximum, ale dělat blbce rodině Kolářů nebudu. Přeci jen pan Kolář - ředitel TS, paní Kolářová - zaměstnaná v útulku pod vedením TS, patron útulku Vláďa Hron - budoucí zeť pana a paní Kolářových. I.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Osmička (77.104.204.*)

Datum:  15.11.2011 21:09

Dobrý den slečno Palečková, když jsme tedy u toho, že pan Kolář zaměstnal svoji manželku a nejste zastáncem rodinkaření. Sice se nejmenujete Kolářová ani Řezníčková, ale i vrabci v TS si štěbetají jakým způsobem byly vybrány osoby do nového útulku a nemluvím jen o paní Kolářové...zkuste o tom, o čem hovoříte v černých barvách popřemýšlet, když jsou všichni kolem Vás takoví tupci a zlí lidé na jednu jedinou snaživou mladou dívku s hotelovou školou.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IvanaP (88.103.153.*)

Datum:  16.11.2011 08:36

Víte, ale já se aspoň nemusím stydět za práci, kterou jsem tam odvedla. A když vezmete člověka, který dělá na 1000%, je to super pro všechny a nemáte takového člověka moc důvod napadat vy ze své pozice. Konec konců myslím, že VY sám nemáte ani tušení, co je práce v útulku. Možná si též pouze představujete pracovní náplň takovou, že seberete pár exkrementů, dáte psovi nažrat no a hotovo.. To fakt neÚsměv Tak to tady fungovalo možná doteď, já to chtěla dělat jinak.. A špatně jsem to nedělala a myslete si o mě co chcete.. Mně nevadilo, že je tam paní Kolářová, ale že nedělá, neumí a nepřemýšlí. To je velký rozdíl. Protože VÍM, že jiný blb (místo mě)by tam toho tolik neudělal + práce ve volném čase (bohužel je zbytečné to zrovna Vám vysvětlovat, že jsem pro útulek doma zkraje pracovala 8 hodin denně po pracovní době), Vy radši poslouchejte ty vrabce na střeše... A co se týká Hotelové školy. Předpokládám, že Vy jste ji nestudoval a ani nemáte ponětí o tom, co jsme museli umět, konkrétně já měla tuto poměrně náročnou SŠ zaměřenou na studium jazyků (anglický jazyk, německý jazyk, ruský jazyk, španělský jazyk). Chápu, že když řeknete hotelová škola, hloupý člověk v tom vidí pouze roznášení talířů plných svíčkové s 6ti knedlíky ve 4.cenové... Ale třeba vrabci na TS štěbetají něco jiného, tak tomu zase věřteÚsměv Asi Vás zklamu, umíme z Hotelovky víc, než kdejaký absolvent Gymnázia. Ono není potřeba odříkat naučené fyzikální zákony do života, ale uživit se a nenechat si na zádech štípat dříví, pokud jste v právu. Toť vše. Myslím, že konverzace nás dvou je nadále o ničem. Vy totiž bohužel vůbec nevíte....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  15.11.2011 21:34

Slečna Palečková se možná mýlí, ale alespoň se podepsala. Opravdu nevím, zda je někde ředitelkou paní Kolářová, Řezníčková, nebo jiná paní. Co ale vím určitě, hotelová škola je řádné vzdělání a opravdu jen tupec to může používat ve výsměšném tónu, osmičko. Nu, pochlub se jaké máš ty vzdělání, nebo tvé vzdělání opravdu končí osmičkou?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Osmička (77.104.204.*)

Datum:  15.11.2011 21:55

Milý Shote, střední hotelová škola je naprosto plnohodnotné středoškolské vzdělání v případě ucházení se o zaměstnání např.v restauraci. Pokud vím, výběrového řízení se účastnil i hoch se VOŠ Chrudim. Tento hoch má i praxi v útulku, chcete mi snad tvrdit, že člověk se střední hotelovou školou má bližší vzdělání než člověk se zemědělkou? Tím jsem jen chtěl upozornit na napadání rodinného příslušníka zaměstnaného v útulku, když lidem, kteří ví o záležitostech kolem útulku více je zřejmé, že sl. Palečková se do útulku nedostala zcela korektním způsobem. V jejím případě má výhodu, že se nejmenuje právě Kolářová a pro ty, co nepochopili třeba starostová. Jen pro informaci já mám vzdělání vysokoškolské, ovšem nemám potřebu v této diskuzi to někomu vnucovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  18.11.2011 15:17

Ovšem to, jaké vzdělání má mít konkrétní človék na konkrétní pracovní pozici, to si snad určuje zaměstnavatel, případně je to dáno nějakým zákonem, nařízením, či vyhláškou. Má-li např. požadavek na vzdělání pouze střední odborné s maturitou může se o místo ucházet kdokoliv, kdo tento požadevek splňuje. Bez ohledu je-li absolventem v oboru potravinářství, chemie, strojírenství a pod. Proto považuji tvou poznámku zesměšňující vzdělání za velice nevhodnou. Znám spoustu lidí, kteří mají vzdělání v nějakém oboru a pracují v ůplně jiném oboru a velmi dobře. Platí to i naopak. Jinak je mi opravdu srdečně jedno, kdo bude či nebude vedoucí psího útulku. Jenom by mne potěšilo, kdyby se někdo s podobnou vehemencí zajímal i o jiné živočisné druhy, třebas o lidi a jejich mláďata.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  18.11.2011 15:18

Omluva za to ů, pochopitelně patří tam ú.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IvanaP (88.103.153.*)

Datum:  16.11.2011 08:51

Myslím, že vím, o kom se bavíme. Ano zmíněný pán je hodný. Bohužel stále studuje, nemá odchytový kurz a nemá řidičák... To pravděpodobně byly okolnosti, proč nebyl přijat, protože by to prostě nestíhal...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IvanaP (88.103.153.*)

Datum:  16.11.2011 08:45

Je na první pohled patrné, že jste vysokoškolák. Protože jen člověk bez zkušeností si myslí, že jen člověk se zemědělkou může dělat v útulku a člověk z hotelové školy je tam omylem - případně protekcíÚsměv Bohužel Vás zklamu, mám za posledních pár let docela velké množství odchycených psů, které jsem předávala Městské policii a vztah ke zvířatům odjakživa a kolem sebe lidi, kteří tomu hodně rozumí a člověk hodně pochytí. Když ostatní obrátili hlavu, já jsem třeba hodinu chytala psa... Třeba i díky tomu, se Vaše manželka nebo Vaše děti (máte-li někoho z nich) nestali třeba účastníkem dopravní nehody, či nebyli pokousáni. To nikdo nevíme... Jinak co se hotelovky týká. Plete se Vám to s integrovkou... To by se Vám s vaší vysokou školou nemělo stávat.. Vy byste měl mít všeobecný přehled na vyšší úrovniÚsměv Když jste tedy ten vysokoškolák, jak jste vlastně nechtěl vnucovat, ale vnutil jsteÚsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Béra (90.179.127.*)

Datum:  11.11.2011 15:22

O reakcích na FB samozřejmě vím, jen mě ale napadlo, že ne všichni tuto síť používají. Vzhledem k historii zde uveřejněných diskusí očekávám také nějakou odezvu právě zde.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Útulek, Sečská ul.

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  michaela7 (85.160.163.*)

Datum:  16.11.2011 07:07

Dobrý den,
v posledních dnech s velkou lítostí sleduji události v útulku. Neznám jednotlivé účastníky, jejich vazby. I když dosazování členů rodiny a kamarádů se mi moc nelíbí, myslím, že v tomto případě by nemuselo být tak školdlivé. Tedy pokud pí.Kolářová opravdu chce pomáhat zvířatům a má na manžela vliv, mohlo by být nakonec ku prospěchu věci. Pokud by se jí jednalo jen o dobře placené zaměstnání, nevím, osobně bych si totiž vybrala pohodlnější trafiku než útulek.
Sl. Palečková v každém případě měla velký dar komunikace s lidmi a dokázala je vtáhnout, lidé se snažili pomoci a měli z toho dobrý pocit. To vše bylo dobré pro svěřence útulku. V útulku by zvířata netrávila zbytečně celý svůj život, lidé byli ochotni na charitu více připspívat, městu by mělo nižší náklady. A to se mi zdá podstatné.
Veřejné pranýřování pí.Kolářové se mi zdá trapné a zbytečné.
Ovšem při pohledu na FB je mi smutno,chybí zde jakékoliv nové info. Do útulku byli dovezeni pejsci z útulku z Podlíšťan, ale chybí k nim informace, fotky atd. Komunikace s lidmi žádná. Žádné zprávy nejsou ani na útulkových stránkách, na dotazy v návštěvní knize nikdo neodpovídá.
Zajímalo by mě, mají současní pracovníci útulku přístup k aktualizacím stránek a FB?
Jen doufám,že péče o zvířátka v útulku je na lepší úrovni než jejich prezentace (v dnešní době klíčová)na netu.
Děkuji
Michaela

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.