Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  provoz MHD v Chrudimi

Odesílatel:  visit.cz (90.178.85.*)

Datum:  16.04.2011 14:48

Tento týden jsem předal na vedení radnice několik podstatných bodů k zlepšení současného provozu MHD v Chrudimi. Pokud, by měl o tuto problematiku někdo zájem, může mně kontaktovat na visit.cz@email.cz

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em (62.240.183.*)

Datum:  18.10.2011 20:23

DALŠÍ POSTŘEH: má dojít ke změnám v autobusové dopravě, ale nic nikde není.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em (62.240.183.*)

Datum:  18.10.2011 20:22

AHoj, zájem o MHD upadá proto, že autobusy nejste schopni stihnout. Pak jedou do obou směrů z nádraží a na Sancích najednou. Pak půl až trictvrte hodiny nic. Než čekat půl hodiny na dopravu a pak jet 25 minut, mohu se na náměstí podívat pěšky a ne z autobusu. Dopravy už ani nepočítají se zácpou od Pardubic.

Ona totiž reálná situace radnici nezajímá. Důležitá je nějaká zpráva, jak je vše super, podle toho se dostávají ocenění. O funkci na radnici je zájem jen ve větších městech, kde má člověk vliv na zakázky. V malých obcích je to jen nevděčná práce.

V zimě bych MHD docela přivítal, protože dříve neměli chodníky uklizeny jen podnikatelé a lékaři. Dnes nikdo. Ani hlavní tah hasičárna-Stromovka.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em (62.240.183.*)

Datum:  18.10.2011 20:32

Cao. Ještě jsem zapomněl, že není třeba platit drahé studie. Stačí sezvat řidiče dopravy, nahlédnout na odjezdy a příjezdy měziměstských spojů a vlaků a poprosit studenta dopravní fakulty nebo někoho soudného, aby vytvořil návrh.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jiří Hrbek (213.226.211.*)

Datum:  21.04.2011 12:33

Tak to uveřejněte zde, třeba to bude někoho zajímat

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz (90.178.85.*)

Datum:  21.04.2011 19:21

těch bodů bylo opravdu hodně,ale snad jen ty nejpodstatnější a to ještě jen ve stručné formě a bez popisu jednotlivé konkrétní realizace:

-zviditelnit MHD v Chrudimi t.j.jízdní řády v pořádném městském provedení,mapky linek,řádné a logické označení autobusů MHD (např.bez slova Chrudim v názvu),rozlišit meziměstské a městské zastávky MHD (Kalábrie, nemocnice..)
-zrychlit přepravní časy autobusů MHD a to několika způsoby (podstatnější rozlišení jízdních dob ve špičce a mimo špičku + SO NE)odstranění současného trasovaní k nádraží přes křižovatku u hotelu Bohémia,alespoň malé odstranění výletního objíždění přes Tyrš.nám, nové odbavovaní cestujících - možnost nástupu všemi dveřmi autobusu MHD)
-zřídit centrální zastávku MHD přímo v zálivu před budovu ČD
-zřídit zastávku MHD v současné výstupní zastávce u aut.nádraží vedle podchodu pro pěší k Skřivánku
-zřídit zastávku MHD v ul. Poděbradova ve směru nádraží
-zřídit zastávku MHD Masaryk.nám. ve směru Stromovka
-docílit trasy autobusů MHD ul.Fibichova k nádraží ČD ( i na úkor některých parkovacích míst! )
-docílit úpravy trasy linek MHD přes Tyrš.nám.(odstranění výletní trasy linek č.1 + 3)
-zredukovat počet linek obousměrným značením ( z/do Markovic např.jen linka č.3 a ne jako teď 1 + 3)
-vážně se zamyslet nad trasováním alespOń jedné linky přímo přes Resslovo nám.(obrovský paradox - veřejná doprava vymícena a kolony osobních aut přes centrum nikomu nevadí)
-návrh na trasy linek:
linka č.1 : nádraží ČD-Masaryk.nám-Tovární-Na Větrníku a zpět (autobus by mohl pokračovat bez přestupu po lince č.3 a obráceně z linky č.3 na linku č.1) dnes je pro cestující matoucí na nádraží situace, kdy autobus začínající na lince č.3 má napsáno na tablu Markovice a on teprve začíná okruh přes Větrník na nádraží)
linka č.2 : nově: např.nádraží ČD-Resslovo nám.-Na Valech-nemocnice-Family centrum-Na Větrníku a zpět
linka č.3 : Na Větrníku - Družstevní - Hniličkova (možnost z několika variant - zpět např ul.Opletalovou ) -Tyrš.nám. - Dr.Malíka - nemocnice - nádraží ČD - Rozhledna - Markovice a zpět
Linka č.4 : (Topol) - Na Větrníku - Družstevní - nemocnice -nádraží ČD -(Rozhledna - Průmyslová zóna) a zpět
Linka č.5 + 6 víkendový provoz

- a neposlední řadě se i zamyslet se nad novým systémem odbavovaní cestujících (za určitých podmínek a v určitou denní dobu)tak, aby byla možnost nástupu všemi dveřmi autobusu. To by určitě také přispělo k podstatnému zkrácení přepravní doby autobusů MHD a náseledně tak přilákání nových cestujících.

tak to je jen pár nejzásadnějších bodů k zlepšení současné situace MHD v Chrudimi, tak aby byla schopna přilákat daleko více spokojenějších cestujích než teď, a také, aby její dotovaný provoz, dával nějaký smysl logiku a řád..


Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cech (213.226.208.*)

Datum:  23.04.2011 22:46

S většinou Vašich názorů nelze jinak než souhlasit. MHD se v Chrudimi posouvá čím dál víc do ilegality a přitom ji město dotuje. Například zástávka z náměstí se nejprve přestěhovala za kostel a poté na Tyršovo náměstí, mohla by se přestěhovat např. Na Valy, aby MHD neobtěžovala centrum města a nebránila parkování osobních vozů. Na Rozhledně se složitě zajíždí před dům s pečovatelskou službou, ale na náměstí si jeho obyvatel už musí od zastávky pěkně vyšlápnout. Poraďte panu starostovi výlet do stejně velkého Havlíčkova Brodu, kde na nově zrekonsruovaném náměstí staví MHD přímo uprostřed a osobní auta musí počkat za autobusem až lidé nastoupí a vystoupí. Autobusy mají označeny číslem linky a cílovou stanicí a jsou evidentně vytíženy. Vámi navrhovaná zastávka na Masarykově náměstí byla též přestěhována z očí do Poděbrad.ulice. Trasování Fibichovou ulicí bylo zrušeno, aby mohlo parkovat více aut a cestující si mohli zakroužit, jistě nikam nespěchají. Úsměvné jsou 4 zastavky na jednom místě - ypsilonová křižovatka Topolská a Družstevní, místo toho, aby byly dvě přímo před restaurací Stromovka a auta parkovala na uvolněných 4 zastávkách.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz (90.178.85.*)

Datum:  24.04.2011 17:23

Dobrý den, díky za Váš názor. Jsem moc rád,že nejsem jediný, kdo má na takový, přesně jak píšete - skoro již poloilegální a amatérský provoz MHD v Chrudimi takový názor.
Je s podivem, že město nechalo zajít dost dobře zaběhlý provoz MHD z konce 80tých a začátku 90tých let až do takového, dá se již říci polomrtvého stádia a ještě jej štědře dotuje. To, že to je jedno přepravci, který má na provoz monopol a dotace, to ještě možná pochopím. Ale kdybych za něco platil já, tak se budu sakra starat o to, aby to fungovalo tak, aby byla spokojenost na všech stranách. Od obyčejné kontroly zda na zastávce je řádně vyvěšený jízdní řád až po výběr vhodného autobusu. Jsem moc zvědav co za tu nyní získanou dotaci Veolia koupí za nové "autobusy". Např. ve Žďáru/S. přepravce udělal anketu o tom o jaké autobusy, by měli cestující zájem - nechápu proč se Veolia drží většinou autobusů Sor či teď dokonce testují nějaký Man či Scaniu. Karosy vypadají daleko lépe a nevěřím, že by cena byla až tak rozdílná.
Pevně věřím, že po nátlaku na město a následně města na přepravce, se situace brzo obrátí k lepšímu, tak, aby provoz MHD vyhovoval opět maximálně potřebávám obyvatelům města a jejim návštěvníkům. A zastavil se obrovský paradox hloupého vytlačování veřejné dopravy a logicky následném nárustu soukromé.
Konečný výsledek je přesně takový jak píšete, viz.např.H.Brod, životaplný střed města s čilým provozem MHD a vymírající střed města Chrudimi bez MHD, plný poskakujících a zaparkovaných automobilů. Hodně smutný pohled.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO (213.226.215.*)

Datum:  24.04.2011 23:22

Oceňuji, že vás to za ty dva roky nepustilo - http://chrudim.info/forum/allmsg.php3?id=11796&pid=11794&lang=cz#focus
a stále doufám, že se něco z toho, co navrhujete, podaří prosadit. Sice se trochu bojím, že současný stav není dán jen lhostejností zodpovědných, ale spíše jejich zájmy, nicméně vaše návrhy se mi líbí a držím jim palce.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cech (213.226.208.*)

Datum:  25.04.2011 22:39

Myslím, že základem MHD je dopravit obyvatele co nejblíže frekventovaných míst města, třeba i tam, kde osobáky nesmějí, pak teprve budovat parkoviště, kde motorista zaplatí za parkovné to samé co stojí jízdenka MHD. V Chrudimi to funguje přesně naopak, ze zastávek se dělají parkoviště. Ideálem byl okruh Nadraží - Resselovo náměstí - Moravská ulice atd., přes městský okruh však byla postavena jen lávka pro pěší, pak přišlo tzv. zklidnění Široké ulice jednosměrkou a následně schody. Při tom všem mi připadne, že nikdo o koncepci MHD nepřemýšlel, jen zklidňovat a zklidňovat. Osobáků však jezdí Širokou jako dřív, jen poskakují a autobusy jsou fuč. A tak MHD jezdí neobydlenou Poděbradovou a Tovární ulicí. Tenhle zásah už asi nikdo nenapraví.
Nezbývá, než se soustředit na to co zachránit jde. Třeba tématu Fibichova ulice bych se nevzdával, protože některými navrhovaný záliv u Dukly se mi zdá nekoncepční, zastávka před Borznou je totiž dle mě ukázkou správného umístění a většina cestujících přichází k zastávce směrem z centra. Koukněte na projekt přestavby Fibichovi ulice, která by měla mít šíři 3,5 metru. http://www.chrudim-city.cz/public/file/IPRM/B27_Fibichova_-_situace_dopravni_reseni.pdf

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jiří Hrbek (213.226.211.*)

Datum:  27.04.2011 13:47

Pánové brečíte ohledně MHD přes náměstí dobře, ale na špatném hrobě. Minulé vedení radnice vyhnalo autobusy z náměstí vybudovánín schodů v Široké ulici, takže busy MHD se sem nemůžou vrátit, protože po schodech pochopitelně jezdit nelze. Máte pravdu s tím zajížděním přes kruhák u Bohemie, že je to úděsné. Avšak varianta Fibichovou neprojde z důvodu úzkého profilu - 3.5 metru. Do této ulice p. Klimek z odboru dopravy MHD opravdu nepustí. Pamatujte, že pro město je prioritou IAD a nikoliv MHD. To jste již ale určitě zjistili. No a zastávku u Dukly taky město nepostaví, protože na to nemá peníze. Takže zajíždění přes kruhák na věčné časy a nikdy jinak. Bohužel taková je skutečnost. Takže linky budou muset zůstat tak, jak jsou.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz (90.178.85.*)

Datum:  26.04.2011 11:44

Je to tak, jak píšete. Před dvěma lety jsem seděl hodinu u vedoucího odboru dopravy a některé názory jsem opravdu nechápal. Jednu chvíli jsem si dokonce i myslel, že odbor dopravy je povinen zajistit pro každého majitele vozidla v Chrudimi minimálně jedno parkovací místo a to i na úkor rušení zastávek MHD, tras linek a "zklidnění" (zrušení vedení MHD přes Resslovo nám.)centra města.
To zklidnění se jim opravdu podařilo dotáhnout do zdárného konce. Vylidněný střed města a pouze kolony poskakujících aut je toho všeho, hodně a hodně smutný a zdrcující výsledek s porovnáním s tím jak si vybavuji život ve městě ještě před 20ti lety.
Já podnikat v centru Chrudimi, tak už jsem na protest proti tomu už dávno přivázaný řetězem k první laterně v Široké ulici.
Pevně věřím, že po nynějším tlaku na město se věci dají do pohybu.
Je jen s podivem, že to musí dělat někdo zvenčí.Jednu chvíli si i říkám, že to musí být docela dobrý job, provozovat takovou přepravu. Protože, kdyby, ta Veolie, byla na hraně s tržbama z provozu MHD a se současnou dotací od města, tak se přeci nemůže předvádět tento - klasický sosialistický způsob podnikání - t.j. zdroje jsou a to ostatní nám je šuma šuma fuk. A ať si každý říká co chce kdo chce a běhá si klidně i za starostou - či ještě lépe - ať si jde rovnou stěžovat na Hlavní nádraží v Praze. Mimochodem, některé přepravní společnosti (včetně vedení měst) si nechávají zaplatit i drahé studie o tom jak zlepšit přepravu. Zde jsem všechny detailně rozepsané body k zlepšení situace(zdarma a z vlastní iniacitivy, předal před dvěma lety i na Veolii - a od té doby, mi nikdo nebyl schopen mi alespoň napsat, neotravujte nás.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jiří Hrbek (213.226.211.*)

Datum:  28.04.2011 12:33

Mám takový dojem, že zde existuje nějaká komise pro dopravu. Možná, že by stálo za to ji kontaktovat. Co myslíte je tady nějaký takový orgán města?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz (90.178.85.*)

Datum:  29.04.2011 07:53

komisí jsme měli vždy dost a dost..zvláště za komunistů..a jak to tu hezky vše vypadalo..HAHAHA! ) MHD objednává město a taky za ní platí - odpovědné je tedy jen a jen město - konkrétně odbor dopravy - vedoucí je pan Klimek..

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cech (213.226.208.*)

Datum:  29.04.2011 15:45

Pan Klímek v lednu 2011 na stánkách města připustil průjezd MHD Fibichovou ulicí na úkor parkovacích míst. Konkrétně je to 11 míst nově vyprojektovaných na levé straně komunikace. Ve vnitrobloku jich vznikne nově mnohem víc. Proti 11 parkovacím místům stojí 23 busů, které denně absolvují nesmyslně 2 x za sebou zácpu k Bohemii. V Chrudimském zpravodaji dnes čtu, že Fibichova se má do konce roku předělat. Na rozdíl od nevratně uzavřené Široké ulice je ve Fibichově tedy ještě šance. Je to na městě opradu všem jedno ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz (90.178.85.*)

Datum:  30.04.2011 13:39

Těch spojů je ve denně od nemocnice ve směru k nádraží dokonce 35 - linky 3+4.
Pokud se tam opravdu i po rekonstrukci Fibichovy ulice, autobusy MHD zpět nedostanou, tak je to přesně jak zde již někdo píše. Zajíždění na křižovatku u Románie zůstatne už na vždy a nikdo už pak s tím nic neudělá a výsledek provozu MHD bude tam kde skončil už ve středu města - tedy katastrofální - a pokud je roční dotace města provozu MHD cca 5 500 500,-Kč a výsledek by byl jen převoz vzduchu - tak je to snad už jen na pořádně sepsané trestní oznámení.
Včera jsem zaslal ve stejném duchu ještě email panu Klimkovi.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pilnyk (94.23.158.*)

Datum:  30.04.2011 16:13

Pane kolego, obdivuji Vaši energii a zápal, ale chci Vás upozornit na jistou naivitu Vašeho jednání. Pokud diskutujete s panem Petrem Řezníčkem a on Vám něco slíbí, můžu Vám dopředu prozradit, jak to dopadne. S panem Řezníčkem totiž nevyšlo nikdy nic, jenom sliby a pak občas nějaký podraz. Přeji Vám i sobě, aby se chrudimská doprava zlepšila, ale obávám se, že to bude až s někým jiným:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz (90.178.85.*)

Datum:  30.04.2011 20:34

Díky za slova uznání. No pravda je ta, že trochu naivní asi jsem, ale i přes tu moji naivitu jsem v životě přeci jen něco dokázal. Člověk musí v něco věřit, doufat a hlavně něco taky udělat, když si myslí, že něco není tak jak, by to mělo asi správně být. A protože vše samozřejmě beru tak trochu podle sebe, tak nemohu uvěřit tomu, že by vedení radnice nechalo opravdu zajít provoz MHD až do takového mrtvolného stádia.
MHD vždy do Chrudimi patřila a pevně doufám, že patřit nadále bude - ale jen v takové formě, aby maximálně splňovala a naplňovala požadavky obyvatel města a jejich návštěvníků a oni se ji naučili zase maximálně využívat - tak, aby to bylo zase živé, akční město, kde se dobře žije, baví, dají se tu vydělat i nějaké peníze a je tu občas i nějaká sranda a ne že v 6h večer na náměstí potkáte už maximálně tak svůj stín.
Vím moc dobře, že v dubnu 2011 je naprosto jiná doba a situace, než v dubnu 1990, ale to ještě neznamená, že ten provoz MHD musí někdo takto úplně amatérsky zlikvidovat a to ještě za 5,5 miliónu ročně.
Střed města chtěli zklidnit - a výsledek? Polomrtvé centrum, občas někde někdo projde a všude jsou vidět jen a jen osobní auta - skákající po Široké ulici a hledající místo k zaparkování. Hodně smutný obrázek - s porovnáním s tím co si pamatuji ještě v roce 1989 kdy jsem z Chrudimi odešel.
Tím, ale samozřejmě neteskním po vzniku OV KSČ a jeho všemocného okresního tajemníka a té šílenosti v čem jsme tu před rokem 1989 žili.
Hezký večer.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  trojanek (137.56.163.*)

Datum:  01.05.2011 16:09

Úplně s Vámi nesouhlasím, ale popořadě:
1. Městská doprava zcela jistě nenaplňuje naše očekávání. Dle mého částečně z důvodu nezájmu občanů o hromadnou dopravu - auto je jistě pohodlnější a benzín je zřejmě stále levný:) Velkou zásluhu na její kvalitě má nekoncepční přístup radnice k provozu a využívání. Připomínám, že několik let vyjednává s Connexem za město Chrudim Mgr. Řezníček.
2. Nesouhlasím, že střed města je polomrtvý. Za posledních deset let je centrum zcela zrekonstruované, přibyly nové obchody (i když díky krizi v posledním půl roce 2-3 zavřely). Restaurací, kaváren a barů je v centru 14. Ve Vámi zmiňované době před rokem 1989 byly tyto podniky 4 (Muzeum, Růžek, U Slejšků a U Korečků).
3. Auta dle mého na Široké ulici sice poskakují, ale za to se nemusím bát přejít v kterémkoliv místě a babičku mi tam nikdo neporazí, jak se jí to stalo Na Bídě.
4. Místa na parkování není v centru opravdu moc, ale je to pochopitelné. Mimo Resselovo a Školní náměstí žádné jiné parkoviště není. Plánovalo se v letním kině, na Moravově zahradě a za Sokolovnou. Jak jistě víte, současná radnice tyto plány zrušila, takže budeme stále parkovat na náměstí.
5. Je pravda, že po šesté na náměstí vidíte přejít jen pár lidí, ale od osmi večer to v centru díky spoustě hospod dost žije. Ti co tam bydlí, by Vám o tom mohli vyprávět. Tak smutný ten obrázek v centru není, zkuste se na vše podívat i z jiné strany:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cech (85.160.109.*)

Datum:  13.05.2011 16:38

Máte pravdu, Široká ulice a Resselovo náměstí je klidnější a bezpečnější a to i díky nepromyšlenému zrušení průjezdu MHD, podobně je to na Velkém náměstí v Hradci Králové. Tam je ale centum města jinde (široké centrum protkané MHD je adekvátní většímu městu) a Velké náměstí má být oázou klidu. Tím směrem se ubírá i Resselovo náměstí, obchodníci se postupně přesouvají na lépe dostupná místa a centrum se paradoxně postupně tvoří podél dopravního okruhu. Odpovědět kde je dnes chrudimské centrum je tedy poměrně složité. Nebo někdo zná jasnou odpověď ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  fona1 (199.48.147.*)

Datum:  16.04.2011 17:36

Tak to máš smůlu. Radnice v posledních měsících na nic a nikomu neodpovídá. Zkus to na lampárně na nádraží:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz (90.178.85.*)

Datum:  16.04.2011 21:26

noo..zase až tak ne..když jsem seděl přes dvě hodiny přímo u starosty..a probrali jsem vše od á až po zet..

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec (213.226.218.*)

Datum:  17.04.2011 09:00

Tak to ti gratuluju k tvému optimismu. On totiž starosta v tomhle městě o ničem nerozhoduje...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz (90.178.85.*)

Datum:  20.04.2011 08:38

není k čemu..optimismus je ve mně ffurt...jinak bych už tu nemohl 44let být...jinak, pokud se tedy mohu zeptat..že jsi tak dobře informován o všem..i o tom jak starosta rozhoduje či nerozhoduje..ty vlastníš asi minimálně dceřinou pobočku ABL v chrudimi ne??

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cech (88.146.244.*)

Datum:  18.10.2011 07:58

Radní na svém posledním zasedání plán na rozšíření Fibichovy ulice odložili a přemýšlejí o tom, zda to nezkusit o ulici dál. Co takhle umožnit autobusům, aby vjížděly na nádraží z hlavní silnice přes Rooseveltovu ulici, která vede kolem supermarketu Billa? Efekt by byl podobný. Autobusy by nemusely dvakrát přejíždět kruhový objezd u hotelu Bohemia.

Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/chrudimsti-radni-chteji-zkrotit-autobusy-v-zacpach-ulehci-doprave-1dz-/pardubice-zpravy.aspx?c=A111014_152935_pardubice-zpravy_meb

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max (77.236.203.*)

Datum:  18.10.2011 10:01

V diskusi pod clankem iDnesu je to uvedeny: Vyjezd nahoru preci uz je -> Skroupovou ulici.

Je tam sice par prekazek, ale myslim, ze snadneji prekonatelnych, nez kopat ve Fibichove nebo nechat jezdit busy az do Roosweltovy…

Jinymi slovy:

-prodlouzit odbocovaci pruh z Palackyho do Skroupovy

-trosku posunout stop-pruh na semaforech v Skroupove smer rovne a vlevo (aby se tam ty krabice vytocily)

-zaridit s drahama, aby sranky nebyly dole 10 min pred prujezdem vlaku, ale treba jenom 2 minuty ??? 

-problem bude se stojicimi auty na zavorach…a jejich objizdeni…to je snad jedina kanka. Ok?


Mozna jsem něco nedomyslel a fakt tam je něco „velikyho,“ co znemoznuje prujezd busu Skroupovou ulici… Navic, pokud vim, tak se letos nebo loni upravovala a mohla se upravit tak, aby pocitala i s timhle. Treba…

Max

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cech (88.146.244.*)

Datum:  18.10.2011 10:33

Ano, průjezd Škroupovou je nejjednodušší a nejlevnější. Ale smyslem MHD je dopravit cestující co nejblíže frekventovaných míst jako je poliklinika, Borzna, Dukla. Vynechání zastávky Borzna by byl další hřebík do rakve chrudimské MHD, prvním bylo zrušení průjezdu MHD přes Resselovo náměstí díky schodům v Široké. Fibichovou ulicí MHD v minulosti jezdila a při rovném parkování může bez koruny investice jezdit dál. 1,5 mil. by se neplatilo kůli MHD, ale kůli šikmému parkování 10 aut navíc.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max (77.236.203.*)

Datum:  18.10.2011 11:13

Jojo, je to nejspis kvuli zastavce na Borzne.

Ale co bylo pred 10-ti, 15-ti roky, kdy bylo tohle misto rekneme „centrem nakupu“ (pro me jim teda nikdy nebylo), tak to dnes neplati, lidi se vozej k jinejm centrum uplne nekde jinde. To stejny plati o poctu parkovacich aut/mist ve Fibichovce.

Mozna je to kvuli detem, ktery jdou z busu do skoly na Husovku, lidi do centra, na namesti nebo tak…nevim.

Navic od prvniho zalivu v arealu nadrazi k poliklinice je to ca 300 m, k Borzne o dalsich 50 m dal Ok?

Ja ani nevim, jak je ta zastavka vytizena, to asi na radnici vedi. Kolik tam vystupuje lidi a kam se hrnou...

Max

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec (213.226.218.*)

Datum:  20.04.2011 19:18

No tak když jistý místostarosta dává k lepšímu silácké historky o tom, jak Řezníčka nechá vždycky týden vycukat a pak ho pošle do háje, je evidentní, že jsi se svými nápady klepal na špatné dveře Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: provoz MHD v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  bartaF (46.19.138.*)

Datum:  20.04.2011 20:45

To myslíš vážně? A který místostarosta nechává starostu vycukat?

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.