Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Byla jedna ředitelka ...

Odesílatel:  heleno (199.48.147.*)

Datum:  26.05.2011 08:02

... a pro tu ředitelku znamenaly děti celý život a „její“ školka střed vesmíru. Třicet let pracovala pro dobré jméno školky a svého města, třicet let to byl smysl jejího života. Měla i to výjimečné štěstí, že měla možnost otvírat dveře školky i dětem, které neměly to štěstí narodit se zdravé. Čtrnáct let mohly desítky dětí s postižením prožívat dětství stejně radostně jako jejich vrstevníci. Ve školce si podávali dveře televize, rozhlas, tisk, poslanci a špičkoví umělci a všichni obdivovali, jak se Chrudim stará o své malé spoluobčany i děti ze širokého okolí. A ředitelka se dmula pýchou na své město. Byla to krásná práce, nejkrásnější.
Pak přišel březen 2011, s ním rozpočet na mzdy a z něj bylo přehledně jasné, že prostředky na platy pedagogických pracovníků budou letos výrazně chybět. Začalo malé peklíčko, okamžitě se vědělo, kdo za to může – děti s postižením a jejich asistenti. Kdyby ty děti byly v ústavu, nemusela by ředitelka vytvářet „teplá místečka“ pro lidi, kteří se o ně starají. Racionální základ to paradoxně mělo – kdyby totiž ředitelka naplnila školku jen zdravými dětmi, nepotřebovala by žádné pedagogy navíc, v pohodě by vyšla s prostředky na mzdy a bylo by i na odměny učitelkám. Ale ředitelka vyhlásila, že „dokud tu bude ona, budou tu i děti s postižením“.
Z kraje zaznělo: „Sežeňte si na ně peníze“, místostarosta zodpovědný za školství poradil, ať to zaplatí rodiče, vždyť na to peníze dostávají, (rodiče samozřejmě přispívají, ale na platy s odvody to nemůže stačit). Z mnoha oslovených nadací odpověděla jediná – financováním asistentů se nezabývají…
A ředitelka byla stále ta slušná, nikomu si nestěžovala, neoslovila bulvár ani investigativní novináře, nebude přece skandalizovat své milované město a ještě milovanější školku!
Kdo nabídl pomoc okamžitě, byli opět báječní rodiče – současní i bývalí, firmy, z nichž ředitelka osobně neznala ani jednoho vedoucího pracovníka, rezerva se našla i na odboru školství, pedagogičtí pracovníci podepsali dohodu o snížení úvazků o 0,1, už to začínalo vypadat, že to zvládneme, že kvalitní výchovu a vzdělání zajistíme pro všechny naše děti – ty zdravé i ty s postižením.
Ale omyl. Teď teprve začalo to pravé peklo. 15. dubna navštívil ředitelku manžel jedné z učitelek a oznámil jí, že je stará a neschopná, že manažersky selhala, když si nabrala do školky tolik postižených dětí a kvůli tomu teď mají učitelky snížené úvazky. 17. dubna poslal stejný člověk mail ředitelce a učitelkám, z něhož doslova cituji: „…krátkodobé plány mohou, ale nemusí vyjít. Ty dlouhodobé bohužel neexistují, protože nevíš, zda na příští rok dostaneš víc peněz na pedagogické asistentky, resp. na postižené děti... A protože by pro tebe bylo velmi složité se s někým rozloučit… v rámci loajality ke svým učitelkám bys mohla, když už to nemůže udělat tvůj chlebodárce, ze svého platu doplácet jejich mzdu – samozřejmě ne v plné výši, stačilo by 500,- Kč, poněvadž v tomto případě by učitelky určitě byly loajální k tobě. A pokud se to nestane, tak postižené děti, resp. jejich asistentky, budou všechny učitelky sponzorovat 10% svého platu, a to do doby, dokud se nezmění přístup státu k nim, nebo v tom horším případě do doby, dokud budeš ředitelovat“. Konec citátu,
20. dubna nastoupila do školky mimořádná veřejnosprávní kontrola, 27. dubna se rozběhla internetová diskuze o „ohrožení speciální třídy“. Nikdo nepopírá, že kontrola přišla na velmi detailní a „poučené“ udání, ředitelka po zjištění, že ono udání pochází od jejích vlastních lidí, 17. května podává rezignaci. Ježíš byl zrazen za třicet stříbrných, na ni stačilo 1 710,- Kč hrubého...
Kontrola konstatuje nedostatky v řídící kontrole, připouští, že nedošlo k použití peněz školy k osobnímu prospěchu, nedošlo k žádnému úniku financí, ale některé skutečnosti je třeba prověřit, takže se pozve další kontrola. Pěkně se to rozmázne v médiích – mimochodem: ředitelka nelituje, ale mrzí ji skandalizace školy kvůli jejímu metodickému a organizačnímu pochybení. Článek v novinách vyšel 20. května.
Výborně, diskutuje se o tom, co ředitelka udělala špatně, co neudělala, co měla udělat, ale už se nediskutuje o tom, že není dostatek peněz na zajištění výchovy a vzdělání těch, kteří se opravdu nijak neprovinili.
Cože, vy se ještě divíte, že ta ředitelka už tady nechce být?
Děkuji všem kamarádům, známým i neznámým za vyjádření podpory a důvěry. Je to pro mě malá náplast na obrovskou bolest, kterou prožívám.
Iva Malinová, 26.5. 2011

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Byla jedna ředitelka ...

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ořech (46.13.37.*)

Datum:  31.05.2011 12:26

Vse co se v diskuzi napise stejne nema zadny dopad. Protoze je to prilis maly vzorek. Na Hokej prijde daleko vic divaku kteri prinesou zpatky penize. Tak dava mesto na jednu stranu moznost dat nekomu vydelat a mit take neco z toho, proti tomu zaplatit neco v socialni oblasti z cehoz zadne zisky nebude mit ani mesto ani radni. V soucasne dobe je uspesny pouze ten kdo dokaze vydelat penize a v okamziku kdy mi rekne ministr zdravotnictvi ze pokud si budu cistit zuby tak nebudu potrebovat plomby tak je mi hodne smutno.
Pani reditelka je hodne hodna a dost obetava tak proc se mame divit ze takto dopadla.
Stacilo opravdu malo, Vice se nechat zviditelnit hodne medializovat, koupit si nove auto, jezdit po seminarich vse si nechat zaplatit. No a to bychom videli jak by i mesto prispivalo.
Takto to je jen skolka z mnoha kde se snazili byt trochu lidsti................

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Byla jedna ředitelka ...

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  31.05.2011 23:49

Rozhodně máš pravvdu v tom, že diskuze zde mnoho neřeší. Pravdu ale nemáte, že diváci hokeje přinesou zpátky peníze. Především, diváci přinesou peníze HC, ale ne městu. HC daně neplatí, protože není ziskový, tudíž peníze spadnou do černé díry. Protože většina hráčů není obyvateli Chrudimi, tak daň z jejich příjmů jde mimo Chrudim. Dá se říci, že 24 tisíc obyvatel Chrudimi se skládá na pár fandů hokeje, případně i na pár hráčů, kteří jsou z Chrudimi. Skládá se na ně dotacemi ze strany města a pronájmem haly, který neodpovídá skutečným nákladům. Pan starosta za to možná dostane volňáska. Proč se podobné dotace nedostane některému chrudimskému podnikateli, kteý zaměstnává chrudimáky, platící daně v Chrudimi? Nevím přesně, kolik dodotace dělá na jednoho občana města,ale ten by za to mohl mít třebas levnější svoz odpadu. K té školce. Zcela jistě se něco našlo. Vždyť kdo chce psa bít, hůl si najde vždy. Ovšem domnívám se, že ta pochybení nebyla taková, aby se musela řešit tímhle způsobem.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Byla jedna ředitelka ...

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda (213.226.209.*)

Datum:  01.06.2011 23:08

Šotku - šotečko - řeč je o paní ředitelce Malinové, o té paní ředitelce s velkým "Ř". Z jejího případu je jasné, že tohle město v současnosti řídí banda alibistických diletantů, nemluvě o šéfovi školství Málkovi, který se už před lety přiznal, že je tak trochu jiný než my ostatní. Alespoň v něčem se shodneme, že se věc neměla řešit tímto způsobem. Je to jen další utvrzení v tom, že se chrudimští voliči loni zbláznili a zvolili tu největší chásku jakou kdy chrudimská radnice měla. Paní ředitelky Malinové si hluboce vážím a je pro mě daleko větší autoritou než celá rada města. Podle mě už vše zachází příliš daleko.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Byla jedna ředitelka ...

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  02.06.2011 23:23

Vím moc dobře o kom je řeč. Je jenom otázkou co a kdo jakým způsobem RM podal. Je ovšem také s podivem, že v anonymní diskuzi se jí všichni zastávají, ovšem jít se jí zastat neanonymně, no přeci si pro někoho nebudu pálit prsty, že ano? A co se týče té chásky na radnici: seděla tam už daleko horší a někteří z nich tam sedí dodnes.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Byla jedna ředitelka ...

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz (213.226.211.*)

Datum:  27.05.2011 17:37

Nevím čím to je,ale pokaždé,když jdu kolem radnice,tak se mi zvedá žaludek.Bohužel, škoda
Po přečtení článku se člověku otevírá kudla v kapse,ale jak je tu už psáno:Boží mlýny melou pomalu,ale jistě,aneb jak říkala moje babička:Na každou svini se v pekle vaří voda.Jenže pro tu chrudimskou radnici,aby měli čerti extra kotelnu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Byla jedna ředitelka ...

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  mamča1 (188.134.129.*)

Datum:  27.05.2011 16:48

Dobrý den,
už několikrát jsem pročítala diskuzi o zrušení zdejší speciálky a vlastně abych se přiznala, tak jsem tomu nedávala žádnou váhu, protože mě to přišlo jako ,,Kachna" a vlastně ani teď tomu nemohu uvěřit.
Já jsem jedna z těch mamin která naměla takové štěstí a bohužel i mě se narodilo postižené dítě, holčička. Nic méně jí strašně miluju a nikdy bych jí nikam do žádnýho ústavu nedala!
Nechápu jak radní, nebo vůbec ti co tu speciálku chtějí zavřít si to mohou vůbec dovolit, vždyť to je naprostý nesmysl. Já za sebe mohu říct, že jsem ráda když mohu holčičku na chvilku někam dátpohlídat a jen tak na chvilku si odpočinout, abych měla sílu do dalšího boje, a vůbec vždyť i proto dítě je to určitě dobré když je chvilinku z domu a má tu možnost být mezi svými vrstevníky.
Také bych chtěla vidět, jak si to mají rodiče platit z příspěvku na dítě, když např. náš příspěvek je ve výši 3000Kč a narovinu říkám že my tento příspěvek nestačí ani na měsíc na benzín když dojíždím s holčinou v podstatě denně na různá vyšetření.
Ještě uvést že mé dítě tuto školku nenavštěvuje ( abyste si nemysleli že kopu za svoje To je sranda :-D ) ale s paní ředitelkou jsem se asi 2x viděla a pokud by to bylo v mé síle tak bych jí strašně ráda nějako pomohla, protože podle mě je to jeden z nejlepších človíčku, které jsem měla možnost poznat.
Pak pokud by nešla sepsat nějaká petice nebo sbírka, nebo já nevím prostě něco vymyslet...
Koukám že jsem toho napsal už víc než dost, nezlob te se na mě, ale jsem opravdu rozčilená. Paní ředitelce přeju hlavně hodně sil a nervů, protože je to opravdu člověk na svém místě a podle mě by to neměla tak lehce vzát, protože my stojíme za ní.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Byla jedna ředitelka ...

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  26.05.2011 22:28

Ano, je to hrůza. Podpora profesionálních sportovců, na to má město peněz dost. Málkovci a řezníčkovci to opět v Radě města protlačili. Ovšem podpořit ty, kteří to opravdu potřebují, na to město nemá ani kačku. Ale jedná-li se o výlet kamsi za polární kruh, na pitomosti nazývané Zdravé město, jenom proto, že pan Řezníček je v jakémsi celostátním vedení této organizace, na to se peníze najdou vždy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Byla jedna ředitelka ...

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  janječmínek (46.13.37.*)

Datum:  26.05.2011 17:22

Nepřeju sice nikomu nic zlého ale jak by se tvářil onen mladý skvělý manžel skvělé učitelky, kdyby řešil problém jak začlenit své postižené dítě do normálního života? Zatím to mladý pan manžel řeší Cyklonem B.jen houšť-Bůch to vidí a bude řešit.brzy!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Byla jedna ředitelka ...

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Gargulina (193.193.172.*)

Datum:  26.05.2011 13:51

Když tohle člověk čte, tak mu je z toho zatraceně úzko a smutno. Nicméně taková je přece mediální politka nových mocipánů na radnici - neustále naznačovat, jak někdo se snaží něco rozkrást, zašantročit a tunelovat. Důkazy žádné, jen vždycky vypuštěná jedovatá slina překroucených polopravd a čtvrtpravd. Zastání od nikoho nečekejte, pan starosta Řezníček se od vždycky rád nechává vidět jen tam, kde to je líbivé a nekonfliktní, nic to nestojí a nejlépe tehdy, když se o to ani nijak nezasloužil. Držím vám palce.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Byla jedna ředitelka ...

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kotikova (213.226.218.*)

Datum:  28.05.2011 09:47

Ještě sem dávám odkaz na podobnou diskuzi na Chrudimském deníku.

http://chrudimsky.denik.cz/nazory_region/byla-jednou-jedna-reditelka20110526.html?diskuse=1#1018319

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Byla jedna ředitelka ...

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  29.05.2011 21:50

Hodně diskutujících zde vyjadřuje podporu paní Malinové. Ovšem na stránkách města v rubrice dotazy nikdo město s dotazem tohoto typu neobtěžoval,případně své dotazy a podporu můžete zaslat přémo panu Řezníčkovi, či jednotlivým zastupitelům. Kontakty jsou k dispozici na http://www.chrudim.eu/kontakt.html

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Byla jedna ředitelka ...

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  r.mandlík (91.102.152.*)

Datum:  03.06.2011 20:19

Zde je článek z mfDNES z 31. května.


-------------------------------------------------------

Ředitelka vyhlášené školky v Chrudimi končí, urazil ji anonym

31. května 2011 15:06

Po třiceti letech mezi dětmi odchází z Mateřské školy Svatopluka Čecha v Chrudimi její ředitelka Iva Malinová.Snížila platy učitelkám a zanedlouho jí někdo našel chybu v dokumentech a vše anonymně nahlásil na radnici. Pedagožka, která se stará i o postižené děti, to cítí jako křivdu a odchází.

Malinová i kvůli škrtům ve státním rozpočtu nesehnala dost peněz na mzdy. Propustit některou učitelku odmítla. "Brala jsem je jako svoje děvčata, nemohla jsem některou z nich poslat na ulici," říká. Další možností bylo snížit počet postižených dětí, bez nich by školka prý problémy neměla. To ale Malinová kategoricky odmítla.

Nakonec zvolila třetí možnost. Učitelkám oznámila, že nebudou mít celý úvazek, ale zkrácený na 0,9. To v praxi znamená, že berou například při hrubém platu 18 000 korun o osmnáct set méně. Jí samotné i její zástupkyni však zůstal plat celý. "Nikomu jsem nechtěla ublížit, kdybych měla jiné řešení, zvolila bych ho. Byla jsem přesvědčena, že peníze pro ně seženu, že jim to dám v odměnách, pracovala jsem na tom," říká.

Učitelky se podvolily, nikoliv ale s pochopením. Pak přišel na radnici anonym. Obsahoval poměrně detailní popis toho, co všechno dělá ředitelka špatně.

Hospodaření školky šetří inspekce
"Když jsem se dozvěděla, že někdo od nás se musel dostat do ředitelny, podívat se do osobních listů, byla to veliká bolest. Okamžitě jsem řekla: Dejte mi papír, podepíšu rezignaci. Vždyť to byla moje rodina," říká Malinová, která odchází v létě do důchodu. "Myslím, že tohle anonym nechtěl, šlo jen o to, mne tak trochu klepnout přes ruce," soudí.

Město našlo v hospodaření školky chyby, zatím není úplně jasné, jak vážné jsou. Radní požádali školskou inspekci, aby zkontrolovala i to, co město prověřit nemohlo.

Námitky opozice, že to je příliš tvrdý postup, nechtěl starosta komentovat. "Než tato záležitost bude došetřena školskou inspekcí, nebudu se k celé věci vyjadřovat," řekl Řezníček.

"Nezkontrolovala jsem, jestli se převádí peníze včas z jednoho našeho účtu na druhý. Bylo to metodické, organizační pochybení. O tom nediskutuji. Peníze ale nešly jinam, než měly jít, nedošlo k žádnému obohacení, k žádnému osobnímu prospěchu," říká ředitelka.

Malinová si po třiceti letech nedokáže představit, že by se dál nestarala o děti. Na druhou stranu zpět do mateřské školy u kina se určitě nevrátí. "Sem ne. Pocit křivdy je moc velký."

Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/reditelka-vyhlasene-skolky-v-chrudimi-konci-urazil-ji-anonym-ptr-/pardubice-zpravy.aspx?c=A110531_1594448_pardubice-zpravy_meb


Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.