Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Odesílatel:  cona

Datum:  04.10.2010 20:07

Pardubický (Kraj Pardubický)Fórum čtenářů
velikost textu:4. října 2010 0:00
výběr z dopisů, kráceno

Soudce zároveň politikem?

Jsem pravidelnou čtenářkou MF DNES a zajímám se o věci veřejné (s malým „v“). Minulý týden mne ve vašich článcích zaujalo jméno pana Aleše Korejtka, který byl uváděn jako zástupce hned dvou subjektů - nejprve politické strany Svobodných (nebo jak se ta strana jmenuje) a o dva dny poté Krajského soudu. Vzpomněla jsem si vzápětí na to, jak před několika dny Ústavní soud zamítl rozhodnutí o snížení platů soudcům, protože jsou nezávislí.

Já si tedy pod pojmem „nezávislost soudců“ dokážu představit leccos a dokázala bych možná pochopit, že si brání své výsadní postavení proto, aby mohli být nestranní a věnovat se naplno výkonu soudní moci. Ale když si kromě toho chtějí ještě budovat své politické kariéry, tak to alespoň pro mě nějak ztrácí smysl.

Pavla Kohoutová

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj
Autor:

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  J. Káles

Datum:  05.10.2010 12:03

Dnešní regionální mutace MF DNES:

Oprava Ve čtenářském příspěvku Soudce zároveň politikem uveřejněném 4.10. bylo uvedeno, že Aleš Korejtko je soudcem krajského soudu v Hradci Králové. Pravdou je, že je jeho zaměstnancem, nikoli soudcem. Není ani členem strany Svobodných občanů.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  05.10.2010 20:34

Myslím, pane Kálesi, že se snažíte zametat stopy. Na vašem webu visely dlouho fotografie z ustavujícího sjezdu vaší partaje, kde byl pak Korejtko dokonce vyfocen, jak tam řeční. Na tomto sjezdu byl dokonce zvolet za člena republikového kontrolního a smírčího výboru. Nestraníci, pane Kálesi, do takovýchto funkcí na sjezdech nikdy voleni nejsou. Zrovna tak jsem si dobře všiml, že pan Korejtko s p. Beránkem za Svobodné před dvěma týdny v MFD vyjadřovali stanovisko strany k Muzeu barokních soch. Opět - málokdy se ke stěžejním tématům komunální politiky ve městě za stranu vyjadřuje nestraník. Pan Korejtko je zkrátka do politiky ponořen až po uši.
Rovněž není sporu, že pan Korejtko soudcem bude, neboť je nyní justičním čekatelem. Vyjádření , že je "pouze" tiskovým mluvčím, nebo "pouze" asistentem, mají od tohoto zásadního faktu odvést pozornost. Je proto s podivem, že mu jeho státem zaručená luxusní budoucnost v justici nepřekáží v jeho politickém angažmá, ve kterých si evidentně libuje a zkouší sedět na dvou židlích. Tolik fakta. Zcela jako soukromý názor k tomu dodávám, že mě fascinuje, že se budoucí soudce angažuje v dresu marginální politické strany, s (mírně řečeno) výstředními názory, jako je například prosazování vystoupení ČR z EU, zrušení daně z příjmu fyzických osob, uzákonění nepovinného důchodového pojištění atd.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  10.10.2010 19:22

Pan Korejtko ml. je pracovník justice a jako takový má za povinnost být apolitický, podobně jako policajti nebo vojáci. Tam se za něco takovýho na hodinu ukončuje pracovní poměr. To že se Korejtko politicky a veřejně angažuje (např. MfDnes a jinde) - nelze vyloučit že i v pracovní době což je velmi pravděpodobný - měl by z justice okamžitě a bez pardonu odejít. Když tu ještě navíc poblouzněnec shot manipuluje s údaji ke kterým mají přístup jen pracovníci justice je víc než jasný, že někdo z nich zneužil údaje pro vnitřní potřebu ministerstva spravedlnosti a manipuluje s nima na veřejnosti. Spojitost je zřejmá. Tohle vše zavdává podezření že byl spáchán trestný čin a měl by se tím už konečně někdo zabývat. Minimálně ministr spravedlnosti, policajti a novináři.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Morek

Datum:  10.10.2010 22:14

Jinak, Vildo, je zítra ministr Pospíšil v rámci předvolební kampaně v Pardubicích. A myslím, že se nějaká pro něho zajímavá fakta nepochybně dozví.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  10.10.2010 21:41

Vido, jsi ....pomýlený. Informaci zveřejnil p. Kušta ve svém plátku, napsal ji na toto fórum. Každý, kdo trochu zná zákony, u tebe části členů chrudimské ODS a Chudimské volby to nepředpokládám, ví, že zrušit pravomocné odsouzení lze jenom novým soudem a rozsudkem. Postačí sledovat v bulváru případ Kájínka. Takže podej prosím na mne trestní oznámení, že na veřejnosti manipuluji s údaji Ministerstva spravedlnosti a páchám trestný čin, je to tvá občanská povinnost. A to co nejdříve, abys nebyl souzen jako spolupachatel. A bylo by krásné, kdyby se s tím začali zabývat novináři. Možná by to dopadlo stejně, jako když se zabývali průmyslovou zónou v Chrudimi. Vystupovali by tam stejní aktéři, že ano?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  11.10.2010 18:23

Shote ty si poblouzněnec největšího kalibru. Nevymlouvej se že to vyzradil někdo jinej když tady házíš citacema který nejsou veřejně dostupný a nesváděj to na chudáka Kajínka. Dlouho dokazuješ že nejsi v pohodě (spíš mimo) a to jsem to napsal ještě slušně.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  10.10.2010 21:14

No ona to, Vildo, na krajským soudu asi není taková honička, jak by si člověk mimo justici představoval. Další zábavou pana Korejtka je totiž bombardovat orgány města neustále nějakými stížnostmi, podněty, žádostmi o zpřístupnění informace podle zákona 106 atd. Některé z těch mailů zjevně chodily na radnici v pracovní době. Tím se ovšem vysvětluje, proč některým soudcům trvá něco rozhodout i kolik let, pokud mají tisíc jiných starostí podobně jako pan Korejtko. Já osobně jeho politické angažmá považuju za hanebnost prvního řádu

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  10.10.2010 21:29

Chůůdáák město. Konečně vím, proč musíme mít tolik místostarostů. Oni totiž nezvládají odpovídat na stížnosti. No, možná kdyby svou práci dělali pořádně, stížnosti by nebyly. A kdyby vše zveřejňovali nikdo by nepožadoval informace. Jen houšť pane Korejtko, alespoň jim nezbyde čas na vymýšlení hovadin a to jak město připravit o peníze.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  10.10.2010 21:31

Taky si říkám jen houšť Úsměv A pak to celé přeposlat ministru spravedlnosti Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  10.10.2010 21:43

Ano. Aby viděl, jak se v Chrudimi vyšetřují některé případy a zametají fakta, že ano?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  07.10.2010 11:35

Vážený přispěvovateli Krmelče. Domnívám se, že předtím, než vypustíte nějakou informaci, měl byste si zjistit, zda Vaše tvrzení odpovídá pravdě. Vaše tvrzení, že Strana svobodných občanů prosazuje vystoupení z EU překrucuje fakta. Ano, Svobodní jsou proti posilování úřednické moci nevolených orgánů EU a k tomu mají ve svém politickém programu toto: "Zahraničně-politickým cílem Svobodných ve vztahu k EU je v součinnosti s dalšími evropskými demokraciemi prosadit Evropskou dohodu. Nebude-li možné nalézt shodu na podobném uspořádání evropských poměrů, budou Svobodní navrhovat, aby za určitých podmínek Česká republika opustila Evropskou unii a aby se stala členem EFTA, to znamená, že by nebyl narušen volný obchod ČR se zeměmi EU". K tomu doporučuji přečíst si text na stránkách Svobodných občanů. Jedná se o poměrně obsáhlý text, který zde nechci přepisovat.
Protože Svobodní chtějí ponechat peníze těm, kteří si je vydělali a zároveň mají v programu stát s co nejmenšími náklady a přerozdělováním (tím i omezení korupce) navrhují snížit přímé daňové zatížení občanů na úroveň r. 1997, tj. z dnešních 37% na 33%. K tomu navrhují zrušit některé daně, a to daň dědickou, darovací, silniční a daň z převodu nemovitostí. Náklady na výběr těchto daní jsou vyšší, než jejich výnosy. Dále svobodní navrhují zrušení daně z příjmu fyzických osob pro zaměstnance i živnostníky. Na DPFO stát vybírá 143 miliard korun, což jsou necelá 4% HDP. Tato daň je plná úlev a výjimek, kterých je stále více. Tím se daň stává stále více nespravedlivou. Zatímco v roce 2003 se na této dani vybralo téměř 5% HDP, v roce 2008 už to byla necelá 4%. Zároveň Svobodní chtějí prosadit zrušení některých daní, zákonů a nařízení zavedených byrokratickým aparátem EU, jako jsou daně z uhlí, plynu a elektřiny a zrušit nepochopitelné zvýhodňování např. fotovoltaiky, přimíchávání bioložek do PHM apod. Tyto daně, zákony a nařízení snižují konkurenceschopnost podniků, zdražují potraviny a zvyšují náklady domácností. Ano, svobodní chtějí nechat na svobodné vůli každého jednotlivce, jakým způsobem si bude šetřit na stáří. Peníze, které občan ušetří snížením daní a zrušením některých zbytečných zvýhodňování může každý použít na tyto účely. Ovšem Svobodní jsou pro zavedení předem pevně určené (paušální) platby (jakési sociální daně) poplatníka do státního průběžně financovaného důchodového systému a pro zavedení paušálního státního důchodu vypláceného ze státního průběžně financovaného důchodového systému. Více na:
http://www.svobodni.cz/9-program/64-politicky-program-pro-parlamentni-volby/#I_1

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  10.10.2010 21:17

Děkuju za obsáhlé vysvětlení, pane Lebduška. Musím říct, že je úsměvné, jak nám s vážnou tváří přednášíte citace z volebního programu vaší pidistrany, který naštěstí nebudme mít nikdy příležitost uvádět do praxe. Ale je fakt, že papír snese všechno Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  10.10.2010 21:24

Koukám, že internet snese ještě víc jak papír.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  05.10.2010 21:44

Je mi jedno, zda je pouze čekatelem, nebo soudcem. Je mi také jedno, kde byl focen při řečnění. Důležité je co říkal a říká a je pro mne také rozhodující, že nebyl trestán (na rozdíl od některých kandidátů Chrudimské volby), neždíme peníze z Chrudimi a je to slušný člověk. Takové budu zcela jistě kroužkovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cona

Datum:  05.10.2010 22:11

Tak už by to chtělo s těma kriminálníkama kápnout božskou. Nebo držet hubu. Pamatuj si, že na každý prase se někde vaří voda.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  05.10.2010 22:50

Tak si ji vař. V novém roce ti elektřinu podraží. Kdo chce, ten to už poznal, jenom něká cona a další, zřejmě z Chrudimské volby, vyhrožují. Prostě kriminálníky volit nebudu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  karin pospíšilová

Datum:  05.10.2010 23:12

tak si vol koho chceš a neotravuj....jako bys neměla co jiného na práci, že musíš komentovat každou blbost, co se na tomhle fóru objeví...vypadá to na nezaměstnanou dámičku, co se musí alespoň nějak prosadit

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  06.10.2010 00:05

To tedy budu volit koho chci, to si piš. Rozhodně ovšem nebudu volit pravomocně odsouzené lidi, kteří se vyskytují na kandidátce Chrudimské volby. Protože jak se říká, vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá, je celá jejich kandidátka pro mne nedůvěryhodná. Nebudu mezi nimi vybírat, mohou poděkovat tomu, kdo tam takové kandidáty zařadil, díky nim má pro mne tahle kandidátka, ale i celá Chrudimská volba punc nedůvěryhodnosti. Spíše budu volit ty, které členové a příznivci Chrudimské volby a i ODS zde uráží a snaží se je diskreditovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  05.10.2010 21:52

Šotku, věř mi.. myslím, že všem je tady úplně fuk, koho ty budeš kroužkovat. Pardon, křížkovat Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  05.10.2010 21:45

Oprava: křížkovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  05.10.2010 12:17

Ovšem teď to vypadá, že s vámi mám něco společného. Musím se od vás distancovat. Nemám nic společného s panem Kálesem ani SSO. Naopak, pan Káles je jedním z důvodů, proč je pro mne SSO nevolitelná.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  04.10.2010 21:13

Takovémuhle propojení justice a politiky se říká, myslím, justiční mafie.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  04.10.2010 21:12

Jaký zase soudce? Je to tiskový mluvčí krajského soudu. Je to složité pochopit?
Ne každý, kdo pracuje u soudu, je soudce - stejně jako ne každý, kdo pracuje v nemocnici, je lékař. Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Melasa

Datum:  04.10.2010 21:38

Jasan... Judr. dělá jen tiskového mluvčího, takže v nemocnici MUDr. dělá vrátnýho...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  04.10.2010 23:39

http://portal.justice.cz/justice2/soud/soud.aspx?o=18&j=28&k=5346&d=313188
Mladý Korejtko je asistent soudce, nikoliv soudce, takže kandidovat dle mého může. Tak jaká proboha justiční mafie? Tiskový mluvčí je funkce v podstatě za trest, nikdo to nechce dělat, je to práce navíc, "Tak to dáme mladýmu, ať se otrká".

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  05.10.2010 02:00

Nerozumím co básník chce říci. Pokud je mi známo máme demokracii. A v ní má každý právo volit a být zvolen. Takže o co jde?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  05.10.2010 17:53

Tady nejsme ve sporu, někam jsem svůj příspěvek vrazit musel, asi mi úplně nevyšlo vlákno :(.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  05.10.2010 08:49

To je pravda, že máme demokracii. Protože kdyby jsme ji neměli, tak je shot už dávno zašitej Úsměv . Co mám informace, tak p. Korejtko je čekatel na soudce, takže tenhle vzor slušnosti bude soudit. Třeba někdy v budoucnu bude rozhodovat i o tom, že se soudcům nesmí snížit jejich vysoké platy o 5%, aby neztratili svoji nezávislost. Takže mě jeho motání do politiky nepřekvapuje.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  05.10.2010 11:07

V jednom máš pravdu. Kdyby nebyla demokracie, tak bych byla zašitá, zřejmě za rozvracení republiky a pomlouvání vedoucí úlohy. Naštěstí demokracii máme a brzy budou soudit soudci jako p. Korejtko, takže se neobávám. A na kandidátce Chrudimské volby jsou dva kandidáti, kteří byli pravomocně odsouzeni, s třetím se musí soudit, aby platil nájem. A tyhle lidi já ve vedení města nechci a ani je nechci aby městu jakkoliv radili. Vůbec je nechci ve veřejných funkcích.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Pleskot

Datum:  08.10.2010 00:43

V letáku, který přišel tento týden do schránek, na propagaci výstavby domů Na Špici, byl rozhovor s p. Kuštou. V něm uvádí, že jeho pravomocné odsouzení bylo následně zrušeno (pro mě třeba nová informace).
Já to chápu tak, že to znamená, že je tím očištěn a ničeho se nedopustil. Kdo jsou tedy ti další v CHV, kteří byli odsouzeni?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  08.10.2010 10:49

Ta informace o zrušení podmínky pro pana Kuštu je známá už od ledna tohoto roku. Mám před sebou usnesení z 12. ledna 2010, které říká, že Milan Kušta NEPROVEDL ŽÁDNÝ TRESTNÝ ČIN. Chápu to tak, že zákon na něho pohlíží jako na člověka beztrestného. Druhá věc je, že novináři tuto informaci nezveřejnili, přestože o kauze obsáhle referovali několik let (David Půlpán, mf DNES). Stejně tak dělá mrtvého brouka pan Korejtko ml., soudce-čekatel a kandidátu ve straně pana Beránka, který na tomto webu opakovaně štve proti panu Kuštovi, i když je mu skutečnost o beztrestnosti Milana Kušty dobře známá.
Nutno dodat, že do této smutné trojice patří psychopatický shot, který stále dokola opakuje lež o \"kriminálníkovi\" panu Kuštovi a protože ho dotčený zcela ignoruje, přidal do řady kriminálníků i několik dalších členů Chrudimské volby. Po opakovaných výzvách na diskusním fóru, aby na ně ukázal, nereaguje, čímž se vystavuje nebezpečí, že brzy spadne do stejných problémů, ve kterých chce vidět své politické protivníky:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  10.10.2010 23:14

Jediný, kdo může mít usnesení v ruce je p. Kušta. Tedy p. Kušta = filek? Podle mne by lépe sedělo spodek. Jinak opět překrucování. Změnil se zákon a trestný čin za který byl pan Kušta odsouzen je nyní klasifikován v platném zákoně jinak, s jinou sazbou. Logicky podle platných zákonů musel k tomu soud vydat usnesení. Že tehdy neprovedl žádný trestný čin? A za co byl tedy odsouzen? Za bezúhonnost? P. Kušta byl pravomocně odsouzen a to platí, má to zapsáno v trestním rejstříku a jako každý, kdo se chová určitou dobu slušně, může požádat aby to nebylo uváděno ve výpisu. Kdyby místo vykrucování přiznal chybu a řekl: jsem poučen a nebudu nic podobného opakovat, bylo by to slovo chlapa. Ale takhle? Je pak divné, že na kandidátní listině Chrudimské volby se objevují dva odsouzení kandidáti, společně s kandidátem na kterém musí být dlužné peníze za bydlení vymáhány soudně. Tací lidé mají rozhodovat o našem městě? Chrudimská volba je pro mne nevolitelná.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  11.10.2010 18:52

Shote když už tady tak hezky žvaníte a každýho pomlouváte a špiníte, rozhlídněte se po ostatních kandidátkách v Chrudimi kde jsou taky bejvalý trestanci nebo minimálně lidičky s kontroverzní minulostí o který se zajímala televize. Taky nám letos například v Chrudimi kandidujou celý party vymahačů dluhů s napojením na pochybný lidi. Takhle to vypadá že jdete po Chrudimský volbě jako slepice po flusu a vůbec nemáte ponětí vo tom co se děje v Chrudimi. Straníte jen jedný partě která vydává za spásu města důchodce nebo vyčpělý učitele tělocviku, ale až na vás tyhle mafiáni vlítnou tak na ně budete krátký. Zase vám nezbude nic jinýho než tady naříkat a dělat ze sebe trotla. Shote je potřeba si trošku rozšířit obzory a říkat úplnou pravdu jinak to bude s tímhle městem hodně špatný. Volte si koho chcete ale nepomlouvejte protože víte kulový!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  11.10.2010 21:16

Milý vildo, Zkus najít jedinou citaci, která by nebyla veřejně známá. Ať o soudu p. Kušty, nebo p. Fidry, případně o podání žaloby na dalšího kandidáta. Všechny proběhly buď tiskem, nebo byly podány na domovní schůzi. Informace o Skřivánku byly tolikrát propírány, že jsou snad známy i holubům na střeše kostela. Pokud víš o "bejvalých trestancích z jiných stran" a o "celých partách vymahačů dluhů", tak neváhej a sem s nimi. Je mi jedno, zda bude či nebude starostou p. Beránek, ale je to, dle mého názoru, Chrudimská volba, ktrá se vymezila paroubkovsky proti ostatním stranám. Zvláště jimi vydávané Chrudimské noviny dělají z chrudimáků blbce. Navíc pokud mi nepokrytě vyhrožujete, co čekáte? Vyšetřování ani případného soudu se nebojím. Nebo mne snad někde přepadnete? Jen si dejte pozor, aby to neodnesl někdo nepravý.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  12.10.2010 12:01

Šotku nebo šotečko nevím co si povídaj holubi na střeše ale jestli haníte imrvére jen Chrudimskou volbu rozhlídněte se třeba po kandidátkách ČSSD a Zemanovců a zeptejte se holubů co vám na to řeknou. Až to zjistíte tak běžte rovnou k Chocholouškovi a von vám něco předepíše na uklidnění.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  08.10.2010 20:28

Pan Kušta byl pravomocně odsouzen, zrovna tak jako byl souzen pan Fidra. V době, kdy zafixloval faktury to byl trestný čin a své odsouzení má navždy zapsáno v rejstříku trestů. Ovšem ve výpisu z rejstříku trestů nebude mít nic, trest má zahlazen. Pokud se od té doby změnil zákon, pak mohl dostat usnesení, že neprovedl trestný čin, a zbytek trestu se ruší. Toť vše.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cona

Datum:  10.10.2010 23:23

Shote, řekl sis o problém.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  10.10.2010 23:41

Musím říct, že obdivuju sebedestrukční posedlost, s jakou si shot nabíhá na vidle. Ta nenávist musí být šílená... a zatemňující...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  09.10.2010 11:09

Ale to je přece ten případ. Trestní řád se změnil od 1.1.2010 a nesmyslné paragrafy byly zrušeny. Takže podle stávajících zákonů by nedošlo k žádnému trestnému činu. Toť vše.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Pleskot

Datum:  09.10.2010 09:45

Zrovna tak byl tedy i pravomocně zproštěn obvinění. Tzn. dle výkladu zákona se ničeho nedopustil. Díky za vysvětlení.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  10.10.2010 21:16

Lež jako věž. Pravomocně zproštěn obvinění a odsouzení nebyl. Jen se změnil zákon a to co pan Kušta provedl je nyní klasifikováno v platném zákoně jinak, je za to jiný trest. O zproštění obvinění tedy nemůže být ani řeč, prostě p. Kušta byl pravomocně odsouzen a to mu zůstane po celý zbytek života. Bohužel podobnou argumentaci použil pan Kušta i v svém předvolebním letáku. Záměrně pčekrucuje fakta, byl by pro mne rozhodně důvěryhodnější kdyby přiznal chybu a řekl poučil jsem se. Ovšem tohle mu v mých očích důvěry nepřidalo, spíše naopak. Prostě je jen s podivem, že na kandidátní listině Chrudimské volby se objevují dva kandidáti, kteří byli pravomocně odsouzeni a třetí, na kterém musí být dlužné peníze za bydlení vymáhány soudem. Takové volební uskupení je pro mne nevolitelné.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cona

Datum:  05.10.2010 00:29

Tady nikdo neřekl, že kandidovat nemůže, tady se říká, že je to nemravný. A hlavně od toho, kdo vytrubuje na všechny strany něco o slušnosti a poctivosti.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Tara

Datum:  05.10.2010 06:34

JUDr. Korejtka znám, on je ZEJMÉNA justiční čekatel, tzn. budoucí soudce. Takže by se měl podle mého názoru chovat jako soudce a řídit se stejnými pravidly jako soudce. A pojmenování příčin justiční mafie je snad taky jasné - je to prorůstání politiky a justice, v tomto případě učebnicový příklad. Jak potom chce nezávisle rozhodovat? Jeho nadřízeným jeho aktivity nevadí? Nebo o nich nejsou informováni? Neměl by se o to někdo postarat?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  04.10.2010 22:17

A melasa na foru dělá co? Jinak rozhodně pro Chrudim bude v zastupitelstvu lepší soudce, než trestaný kriminálník v dresu Chrudimské volby.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  04.10.2010 21:44

Už mi to dochází, co bylo v tom rozhovoru s Beránkem. Že prý by si vzal na město zpátky bývalého tajemníka Korejtka. No syn co je ze soudu JUDr. Korejtko to bude jistit ze zastupitelstva. Taková stranicko-příbuzenská firmička by se z toho stala, to vše pod heslem "slušnost a poctivost" pro Chrudim" Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  04.10.2010 22:14

Nějak mi to uteklo. Ve kterám rozhovoru s p. Beránkem bylo řečeno, že si vezme zpět p. Korejtka? Kodlcr slíbil, že rozhovor teprve bude, že ty jsi si vše zase vymyslel, ostatně jako si vymýšlíš vždy, že ano?
Jinak mi vůbec nebude vadit v křesle starosty kdokoliv kromě pánů Štěpánka, Řezníčka a Pilaře. Klidně případně uvítám i historicky prvou starostku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  04.10.2010 22:19

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  04.10.2010 22:51

Přiznávám, že mi tento rozhovor unikl.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Soudce Korejtko na kandidátce Svobodných

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  04.10.2010 21:09

Naši soudci to je kapitola sama o sobě. Platy 60.000 -90.000 Kč měsíčně a když měly být snížené o 5%, tak to jiní soudci zrušili s tím, že by přišli o nezávislost.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.