Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Hotelová škola Bohemia

Odesílatel:  George Edimax

Datum:  18.01.2007 11:12

Předem přiznávám,že tato škola má svou prestiž a nepopiratelné úspěchy s nimiž se často nezapomene zviditelnit v tisku a jiných médiích.Z toho důvodu a zájmu o obor začala dcera tento ústav navštěvovat.
Její nadšení a možná i naše zesílilo při dni otevřených dveří.O to horší je procitnutí do reality,která je čím dál tvrdší,čím déle dcera tuto školu navštěvuje.Předeším bych apeloval na zájemce o studiu na tuto školu,aby si předem zjistili informace o škole od rodičů a žáku,kteří tuto školu navštěvují,protože svět není takový,jaký Vám ho pan ředitel Pecina namaluje při prohlídce této školy.Zkrátka a dobře:"Když ptáčka lapají,pěkně mu zpívají."
Myslím,si,že nemají zajem o žáka jako takvého,ale o peníze.Předem se připravte,že pokud chcete,aby Váš syn nebo dcera měli na této škole trochu úspěch,budete platit,platit a platit.Jeden příklad za všechny.Chcete jedničku z odborných předmětů,musíte chodit na zajímové kroužky.Chcete chodit na zájímové kroužky,tyk si je zaplaťte.Navíc,pokud si platím soukromou školu,je mi o to nepříjemněší arogance některých kantorů.Jmenovitě nebudu komentovat,ten koho se to týká a přečte si tento článek,ví o koho jde. Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  nickname (77.236.200.*)

Datum:  18.05.2015 15:13

Pozor, velký pozor si dejte při vybírání střední školy. Nedejte na pozlátko hotelovky. Když Vás lapají, pěkně Vám zpívají.
A pan ředitel Pecina umí udělat velmi dobrý dojem na zájemce o studium i jejich rodiče. V jeho podání se jedná o vynikající školu.
Měli byste se však zajímat spíše o reference od bývalých studentů. A třeba i od zaměstnanců.
Bohužel, ve skutečnosti Hotelová škola Bohemia postrádá úroveň.
A nejen hotelovka, ale i Střední škola Bohemia, která provozuje učební obor Pedagogické lyceum, patřící stejnému majiteli a podléhající též vedení ředitele Peciny, je pod úroveň.
Tyto dvě soukromé střední školy od Vás vyberou peníze za školné, ale neposkytnou Vám žádnou přidanou hodnotu oproti státním středním školám.
Neříkám, že pedagogický sbor je nekvalitní. Naopak, mezi učiteli jsou skvělí pedagogové.
Ale bohužel vedení školy nezáleží na kvalitě pedagogů ani na kvalitě studentů. Jediné, na co se vedení školy upíná jsou peníze za žáka. Čím více škola přijme žáků, tím více dostane peněz od Kraje. A další peníze samozřejmě plynou od rodičů žáků za školné.
Nejedná se o výběrovou školu, přijímací zkoušky se nekonají, pan ředitel Pecina vezme každého. "Měl jsi na ZŠ na vysvědčení čtyřky, pětky? Nevadí!"
Takový přístup přiláká spoustu takřka negramotných zájemců o studium... Váš potomek se pak mezi těmito "negramotnými" spolužáky moc nenaučí.
Jak říkám, hotelovku ani lyceum Bohemia NEBRAT.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Plašil

Datum:  17.02.2010 13:56

p.s. doufam ze me neukamenujete :D :D :D dyztak by sem chtel nechat defenestrovat dekuji :D :D

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný

Datum:  02.03.2010 18:38

Už jen ten email, co tady zanechal pan Kropáček je důkazem, že se chlubí prací jiných. Ovšem ten email je myslím ještě z doby, kdy byla úroveň studentů lepší a byl větší zájem o to, co vlastně umí Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný

Datum:  02.03.2010 18:28

To se máte teda čím chlubit pane Plašile. Jevíte se mi tak, že máte vyšší ambice než schopnosti.

Jinak co se týče Vašich názorů, tak se shodují s mnohými jinými názory co tady jsou. Když má více lidí shodné názory, tak už to asi o něčem svědčí. A nějaké chvály na školu, které tady zanechal pan Kropáček mu nejsou nic platné.

Sleduji, že situace se tu stále zhoršuje. Studenti platí víc a víc za větší a větší nic. Ani vlastně neví, za co platí, že? Dříve toto nebylo a školné stoupá stále vzhůru víc a víc. Dělníci dřou na praxích za pár šupů, aby panstvo mělo do kapsy a mělo se čím reprezentovat. Je to instituce, kde se sprostě využívá mladá pracovní síla a především děti z ekonomicky lepších rodin ke svému vlastnímu a přehnanému obohacování a reprezentaci. Vše, čím se tato škola chlubí, všechny úspěchy na soutěžích a všechny akce, to je jenom práce jejich studentů, především těch aktivnějších.

Veškeré zahraniční stáže a veškeré zájmové kroužky by měly být přístupné všem a bez příplatku. Vždyt už jenom díky úspěchům na soutěžích škola vytěží více než dá dotyčný student za školné. Nebo to školné snad nestačí ? Asi ne. Stále se zvyšuje. Jenže starost o studenty se snižuje a také jejich dovednosti. Toto dříve vůbec nebylo !

Navíc student se má naučit novým poznatkům a praktickým dovednostem, které v životě uplatní. Ale když se ze studenta stává klient, to je trochu na zvracení.

Vždyt je to vidět, co umí studenti, kteří maturovali před 10 lety a co umí studenti, kteří maturovali nedávno.

Je to jako dělení lidí v lágru. Ti co vypadají bohatší a zdatnější, ti jsou vítáni a měřeni lepším metrem. Ti co vypadají neschopně a chudě, ti jdou stranou.

Pravda je jen jedna, lidé si to řeknou mezi sebou jak to vlastně je a jednou bude už pozdě na omluvy a na měření studentů stejným metrem.

Vedení nestojí za nic. Především paní Šarounová si hraje na první dámu USA a vozí se ve stříbrném Volvu jako v limuzíně. Její vystupování je ovšem vrchol arogance a ta zjevně vychází z nízkého sebevědomí.

Když nebudete mít na této škole nějaké konexe a známé, tak se slušným jednáním a zacházením nepočítejte.

Jediné co vedení pro studenty dokáže udělat je to, že každý rok zvednou jednou nanejvýš 2x prdele z těch prosezelých židlí a popřejou studentům úspěšná studia, nebo se loučí na konci každého školního roku.

To je jediné pozitivum, které jsem u vedení našel. Bohužel. Vše je jen práce studentů a tito kašpaři na nich vydělávají a chlubí se jejich prací. Bez studentů, kteří měli být původně jen studenti, kteří se měli něčemu původně naučit a neměli být dojné krávy, by byli nejspíš na mizině.

Tato škola je přesným obrazem této doby. Na prvním místě jsou peníze, úroveň jednání s lidmi a dovednosti studentů jsou jedná velká neznámá. Dříve to tak na hotelovce nebylo ani v této společnosti. Dopředu se dostávají jen peníze a vlastní zájmy, ale morálka a etika zůstává pozadu. Tím se vysvětluje špatná úroveň studentů a střídání učitelů.

Kdo hledá místo učitele, může jít sem. Tady máte jistotu, že se na chvíli ohřejete než zase pujdete na pracovní úřad.

Proti vedení nezmůžete nic, jelikož ve chvíli kdy začnete oponovat, tak jsou ze studentů terče a rukojmí. Proto jediné rozumné řešení je - studovat na jiné škole. Snížení počtu studentů bude mít pro ně ekonomický dopad a stávající studenty nebude možné donekonečna ždímat.


To je vše, přeju Vám dobrou mysl při rozhodování.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Luca26

Datum:  04.03.2010 22:10

jak tak ctu tvuj prispevek tak vidim,ze asi zrejme znas skolu a cele vedeni velmi dobre co???? a zrejme i pani Sarounovou,kdyz si ji tu beres do huby. a myslis si ze by studenti meli zahranicni staze kdyby se o to nepostaralo vedeni skoly ja myslim ze ne. A nic proti,ale prece skola nebude platit zakum staze,to by neudelala zadna skola. A prosim te zakolik by jsi chtel,aby studenti delali na praxich???? Jo a jeste neco i kdyby pani Sarounova jezdila na koni tak ti to muze byt jedno.A arogance a hrani si na prvni damu USA jak tu pises tak by me zajimalo kde pak jsi to vzal,je to supr zenska,ktera s tebou jedna fer. Ale to ty asi nevis co to je jednani na rovinu ze???? Kdyby jo tak sem napises sve jmeno,kdyz uz si tu beres nekoho do ust. Luca

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  05.03.2010 16:48

Podívej se slečno co psal o zahraničních stážích třeba Jan Plašil a další co tady přispěli.

Já se s jejich názory plně ztotožnuji. Ta arogantní paní ve vedení si myslí, že vládne světu jenom proto, že vyloženě parazituje na studentech, kterým ubývají peníze v kapse, ale nepřibývají vědomosti.

Takže si prosím přečti názory ostatních nebo se optej těch, co již odmaturovali a potom mě tu napadej a zastávej se zloděje.

Jinak se to říct asi nedá. Přeju ti úspěšná studia.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Luca26

Datum:  08.03.2010 01:27

Milej pane bezejmenej, na tak jsem si precetla tvuj krasny prispevek a fakt jsem se pobavila,ze soudis nekoho jen proto ze jsi na 100% dostaval sprdaka ze nemas upravenou kosili nebo kravat. Jinak arogance je licka vlastnost to nevis,kazdej ji mam. To zname ze ji mam i ja,jinak ty znas pani Sarounovou 4 roky a uz ji soudis jake ma chovani k lidem ja ji znam dyl jak ty a vim moc dobre jak se chova k lidem a fakt zadna arogance. Jinak nevim proc ji urazis ze je zlodejka co??? jak tobe by se libilo kdyby to o tobe nekdo psal. Jinka s tema ucitela no to vis,kdyz si studenti stezuji u riditele ze je ucitel takovej nebo makovej tak co by jsi cekal. A kdyz jim pan reditel vyhovi a ucitele propusti tak co pak to akorat vsichni svadite na vedeni skoly nejdriv by si meli studenti uvedomit co delaji a pak si tady stezovat jake je hrozne vedeni a kolik ucitelu se tu vystrida atd. Nebo snad mas jiny nazor???? Kazdopadne si vsichni co tu pisete negativni nazory uklidne pred svym prahem a pak urazejte ostatni. A pakud mate nejaky problem tak se podnim,alespon podepiste. Nebo jste proste SRABABY,kteri jen urazeji a narikaji si tu jaci jsou chudaci na skole a ze se nic nenauci. Nic jste proste ubozaci,kteri se neumeji ani podepsat pod svuj vlastni nazor. Lucka Horakova P.S. KDO PAK SE PRIDA A PODEPISESE

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  09.03.2010 00:27

Neboj se, vím co to je arogance. Ale ty to evidentně nevíš. Jak si přišla na to, že je každý je schopen být v životě arogantní? To se liší od člověka k člověku a ty říkáš, že to je běžná lidská vlastnost ? Jako vtip to ujde. Já znám věci o kterých ty nemáš asi ani potuchy, nemusíš se bát, že bych něco nevěděl. Stále vím o čem píšu, ale ty vážně ne.

Upřímně - tipuju tě tak na prvák, stačí když vidim jak píšeš. Měla by ses radši učit než se bavit o něčem čemu vůbec nerozumíš. Hlavně češtinu s paní Machovou. Nebudu už nic řešit a hlavně ne s tebou. Taková debata opravdu nikam nepovede.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Luca26

Datum:  09.03.2010 12:36

No tak prvak opravdu nejsem je mi 26 a vim co je vydelavat si penize a pribuzna sni nejsem,jinak jak to bylo s panem Potuckem vim moc dobre a taky bimjak to bylo,ale to ty asi nevis nebo mozna vis to uz je jedno nebudu se zabivat stakovejma ubozakama to myslim i pana Potucka. Proste jste trapaci

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  08.03.2010 23:50

Já nechápu proč řešíš košile a kravaty. Já s tím problém nikdy neměl. A i když se studenti smekali, tak jednání vedení bylo pořád stejné. Nevím co chceš řešit. Vymýšlíš si že jsem nějaký průserář abys to mohla proti mě ted použít Úsměv

Nikde sem nepsal že bych měl s ní nějaké problémy. Ale jde mi o celkový přístup. Arogance vychází z nízkého sebevědomí a já mám sebevědomí v pořádku, tudíž nemám důvod být arogantní. To můžeš být klidná. Ty vzkazy sis sice četla ale vůbec jsi to nepochopila.
Každý není arogantní, protože k tomu třeba nemá ani důvod se tak chovat,víš.

Já ji neurážím, protože to jsou prostě zloději a pokud se mnou stále nesouhlasíš, pobav se o tom s více lidma. Podle mě studuješ krátce, ale jak píšeš, že ji znáš déle, tak jistě to bude nějaká tvá příbuzná nebo seš s ní třeba spojena přes příbuzné. To by vysvětlovalo, proč se ji tady pořád jako jediná takhle slepě zastáváš Úsměv

O mě může říct někdo, že jsem zloděj a vůbec mě to neurazí, celý náš národ je národ zlodějů slečno Úsměv

Máš se ještě hodně co učit.

Co se týče vedení, učitelů, studentů, tak chyba je vždy na všech stranách. Jenže problém je ten, že následky by měl odnést vždy student a ne učitel vyhazovem kvůli tomu, že se prostě někomu dost nelíbil.

Lidem jde o to, co se tady píše a ne kdo to píše, chápeš?

Zvlášt to zajímá ty, kteří chystají dát dítě na tuto školu. Ale promiň, je hezké že to vidíš jinak, ale všichni jsou proti tobě v převaze. Tudíž je jasné, co je pravda. Podívej se co psal pan Potůček. Je to pan učitel a píše to samé co já...nebo myslíš, že měl taky neupravenou kravatu nebo košili?

Nebuď směšná. Tvé jméno mi nic neříká a není mi k ničemu. Pokud se nad tím zamyslíš jednoduše, tak dříve si na hotelovku nikdo nestěžoval !! A proč ? Protože studenti něco uměli a platili o polovinu menší školné, ale platili a věděli za co !

To ty asi nepoznáš, dokud nebudeš sama vydělávat peníze. Potom pochopíš, proč to ty lidi tak štve.


To co se zde píše jsou fakta a nikdo tím není uražen. Naopak je to krásný popis této školy v současnosti a jejího vedení.

Dík za tvůj čas a měj se. S pozdravem


Milan Horáček (ale nevím k čemu ti moje jméno bude)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Luca26

Datum:  08.03.2010 01:28

SORRY OPRAVIM PAR SLOV LIDSKA VLASTNOST, JO A KRAVATU

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  05.03.2010 16:53

Jinak mi nejde o to, v čem se paní Šarounová vozí, ale jak si na to vydělala a jak se k těm lidem, kteří ji k tomu majetku pomohli dokáže chovat.

To jsi mě asi nepochopila. Na této škole se vystřídá 90% učitelů za 4 roky, protože vedení je špatné. To ti potvrdí každý kdo tam pracuje. Tudíž tam učitelé drží pohromadě. Mají s nimi problémy nejen studenti, ale i zaměstnanci. A peníze mizí neznámo kam.

Myslím si, že jsi teprve v 1 ročníku. Nevíš o této škole a vedení nic a mě tu napadáš za reálná fakta.
Proč myslíš, že tam dlouho žádný učitel nevydrží ?
Zkus se optat té úžasné paní Šarounové, co jedná podle tebe s každým narovinu a je to férová ženská To je sranda :-D

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  05.03.2010 16:36

Pro slečnu Luca26

Vy jste zřejmě slečna, která studuje na této škole chvíli a už si myslí, že vidí i za roh.

Nejde mi o peníze, ale o princip. Co udělá vedení školy pro zahraniční stáže ? Nic, to máš chybné informace.
Vízum si musíš zařídit sama a dopravu tam a zpět také. Do toho vedení nezasahuje, spíš jenom v té věci, že tam můžeš vycestovat. Pokud máš dobrý prospěch. V čem se vedení školy stará o zahraniční stáže ? To by mě velice zajímalo slečno. že nic neplatí je pochopitelné, ale že nic nezařídí, když tuto možnost nabízejí na Dnu otevřených dveří lidem, to je trochu smutné, nemyslíš ?

Určitě tam studuješ krátce, třeba budeš po maturitě moudřejší a budeš mít na věci s touto školou spojené větší nadhled. Když se paní Šarounové směle zastáváš, to spíš svědčí o tvé neznalosti jejího jednání s lidmi nebo ses s ní nikdy nebavila...anebo jsi stejná jako ona, to je taky možnost. Jinak kde jsem vzal její názor na chování - Já ji znám narozdíl od tebe a 4 roky jsem jí musel trpět.

Ale nehodlám se tu s tebou přít a napadat se. Vidím že budeš o hodně mladší a je to pro lidi v tvém věku veliká móda, napadat se někde na fóru, hádat se a tím pádem spamovat, ale mě toto nijak nebere.

Co se týče Tvé poznámky o anonymitě - Luca je tvé jméno a 26 je příjmení ?

Nejdřív se podívej, jestli tu máš celé jméno ty a podle toho pak napadej ostatní a mluv o tom, kdo jedná narovinu.

Díky

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kocourek

Datum:  05.03.2010 15:04

Tak s tou aroganci a nevhodným chováním paní Šarounové k lidem je pravda.Sám jsem to zažil a to samé tvrdí i lidé,kteří s ní přišli do styku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Luca26

Datum:  08.03.2010 01:06

no tak to teda nevim,ze by pani Sarounova byla arogantni ke me se vzdy chovala a chova naprosto v pohode. Nebude to tim,ze treba jsi nemel zastrcenou kosili nebo neupravenou kravatuÚsměv to bych se pak nedivila

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kocourek

Datum:  19.03.2010 17:26

Já nejsem student této školy a ani nebyl.Myslíš,že s paní Šarounovou je možné se setkat a být jí na blízku jenom ve škole???

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jirabo

Datum:  19.03.2010 20:59

Proč????

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  08.03.2010 23:59

Jak to tak sleduju, tak ty vše svedeš na košili a kravatu To je sranda :-D Já s ní nikdy problém neměl, jelikož jsem tyto předpisy dodržoval. Zkus se někdy více zaměřit na její chování a poté svůj usudek porovnat s úsudky ostatních.

Asi ty lidi neumíš dost dobře prokouknout, ale to je spíš dobře. Za nějaký čas ji můžeš začít taky kritizovat (jestli tam ještě studuješ)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  08.03.2010 23:30

To opravdu netušim. Ale já hledím na celkový charakter člověka a taky jeho jednání s jinými. Je hezké, že tobě připadá fajn. Ale opravdu zauvažuj nad tím, proč tam asi noví učitelé moc dlouho nevydrží. S vedením nebyli spokojeni jak učitelé, tak studenti. Podívej se třeba dolů tady na fóru, co psal o vedení Anit-Kabir neboli pan učitel Potůček.
Je dobře že to vidíš jinak než třeba já a další, ale časem třeba názor změníš Úsměv

Co vím já, tak s panem Kropáčkem se dalo rozumně pobavit. Jako člověk s člověkem. Z jeho jednání a především tónu hlasu nebylo znát že je náš nadřízený a vedoucí. Dalo se s ním rozumně pobavit. Ale při debatě s paní Šarounovou si většina lidí připadala jako hadr a ta nejnižší forma života.

Třeba máš jinou povahu a seš více optimista a to špatné na lidech moc nevnímáš. To je jedině dobře, tak at ti to vydrží Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Plašil

Datum:  17.02.2010 13:49

a eště jedna pro negače na zahraniční praxi se dostane každý kdo chodí pravidelně do školy a má na to známky... zkrátka student který si může dovolit dohnat tříměsíční látku.. já sem ten případ nebyl takže o tom něco vím .. tydle vaše hodnocení jsou jenom vyustěním vaší nasranosti.. ale ne objektivity...dál platí se tady ano dyž si paní češtinářka vzpomene a je tak hodná a zařídí vám hru v národním divadle a exkurzy po praze spojenou se splněním průvodcovských zkoušek měli byste děkovat!
dál co se tam eště platilo hned si vzpomenu .. jo daval sem penize na exkurzy do prazdroje do vitany, a na moravu nekam, jako autobus nejede na vzduch.. je pravda ze dyby skola udelala gesto a zaplatila to.. budeme si o ni myslet ze smeruje spravnym smerem, ale to by nebyla nase stara dobra bohemka.. me se prave libi ze sme si museli osefit vsechno sami a sami se na tom dohodnout a sami podat zadost na vedeni.. dyby to delal nekdo za nas tak tam sedime jak ovce a kde nic tu nic a ani si to neuzijem.. tagle david sehnal autobusy, my sme to zafinancovali, 4taci si vzali nas vejlet jako pruvodcofky, pani janska s panem capkem si udelali prima vejlet. proste nemuzete svadet vsechny vase zivotni problemy a nezdary na jednu skolu.. ja se ridim timdle.. cim vic je to pro me tezsi tim vetsi je to vyzva a tim vic si to uziju kdyz se ohlidnu zpatky :D tim koncim pro televizi real Jan plašil :D

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Plašil

Datum:  17.02.2010 13:18

jo a s tim placenim.. dyz dete na soukromou tak se od vas ceka ze budete platit.. a to s tema odbornejma predmetama je prehnany ja mel dycky jednicky z odbornejch a z praxi a nemam ani jeden kurz do dneska lituju ze sem si je nezaplatil.. za tech par supu vam rozsirej odbornost ze somelierstvi barmanstvi a vykrajovani kazdej kurz stoji okolo tisicovky a pokud nemate love tak si to rozhodte na kazdej rok jeden kurz a je to.. ale je jasny ze skola nebude na stalo platit cloveka co muze ty kurzy poskytovat ale ze to je jako nabidka externe OMG.. tak mi tady nepiste o drahotach.. je pravda ze dyz si platime to skolne tak by mohli platit vic veci ale proc? sehnat sponzorak vas aspon nauci se nejakym zpusobem prodat.. kdo to dava z vlastni kapsy se prodat neumi.. a tudiz ty roky na skole prospal a je to jeho problem :)... jo a dyz dete na soukromou tak si nestezujte ze platite.. nebo by se mohlo stat ze vas taky nekdo zavre do blazince.. co se tyce smradu na skole a urovne vybaveni bida nad bidu.. ale to vsichni vime :D.... ze se stridaj ucitele to taky vsichni vime ne vzdy to je vinou vedeni.. nekdo tady psal o ungermanoj.. vic nevychovanyho nerada co se rejpe v nose a dela ze sebe prede vsema vola sem nevidel.. taky ho myslim vyhodili ze sahal jedny prvande na kozy.. to ho tam meli nechat devianta? :D

ale je fakt ze chudaci studenti.. treba mi meli kazdej rok jinyho ucitele na eko.. a kazdej si mlel to svoje nejhorsi ta poslední ta me rozsekala jako :( a kdo pak se ma pripravovat na maturu za tedle podminek.
anglictina to sami. ale nic jinyho se tam tak zavratne nestrida akorat myslim tam byl problem s češtinarema loni..

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Plašil

Datum:  17.02.2010 12:54

cele toto forum ztraci vyznam.. kdyz se tu lidi mezi sebou dokazi jen urazet.. a hadat se o to, kdo ze ma vetsi pravdu. Nebudu reagovat na nic.. vy reagujte na todle... ja sem tu skolu z urcitych duvodu nedolal opustil sem ji ve 4 rocniku.. a pak druhej rok dyz sem to chtel dodelat sem to leftnul znova.. vim jak to tam chodi prectete si mi reakce na fejsbooku.. ale stejne musim porad rikat ze jina skola ti do zivota neda tolik co bohemka.. a za tim si stojim.. dybych se mel rozhodnout znova mozna bych sel do trebe ale ne do podebrad.. videl sem jak vypada profesni uroven jejich studentu a ta je skoro k breku..z profesniho hlediska je bohemka nejlepsi.. z organizacniho pokulhava ... nejsem zkuseny investor nebo podnikatel.. ale je pravda ze by se bohemka mela zacit ridit pravidlem nas zakaznik nas pan a ne naopak a koncovy zakaznik je prave a hlavne student ne rodic.. de tu hlavne o studenta.. i kdyz vetsine dnesnich studentu nezalezi prakticky na nicem a premysli jen nad tim kam ze se to pudou o vikendu ozrat nebo zfetovat, a o budocnost nejevi zajem protoze nemaji jasno co chteji delat.. omluvte moji cestinu.. ale ja tak pisu rad:) je to osobnejsi :D pokud na todle chcete reagovat piste jen souhlasim a nesouhlasim :D ... bude to tak lepsi a vyvarujem se toho aby tady nekdo placal nesmysli :D a este neco: nepocitam s tim ze byste muj prispevek brali za kdovi jak moudry prece ho psal 20-TI lety kluk bez matury ktery se chce stat uspesnym podnikatelem :D :D :D lol to prece bez matury nejde xD !!!! zijeme v kapitalismu bejby tady de vsechno!!!! :D

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  24.12.2009 16:17

Pokud máte někdo zbytečných 90 tisíc korun českých-asi na tolik výjde "nadstandart" na této škole,doporučuji návštěvu této školy na dnech otevřených dveří 11.a 13.1.2009.Pan ředitel Pecina bude vaší peněženku vítat s otevřenou náručí.Já jak jsem již psal jsem o této škole ztratil veškeré ideály a dalšího potomek by na tuto školu šel jen přes moji mrtvolu.
P.S.Dodneška jsem nepochopil,za co se vlastně na této škole připlácí a dnes už to ani neřeším.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  XY

Datum:  18.06.2009 15:10

trvalo mi opravdu dlouho všechny příspěvky přečíst. Jsem studenta této školy a můžu říct že vesměs máte pravdu. Na dni otevřených dvěří nám byly nasazeny růžové brýle, bohužel jsem záhy zašla po nástupu do školy poznávat jak to zde chodí. prošlé potraviny ze kterých se vaří, jak se máme neučit vařit když omáčky a polévky se dělají z dehydrovaných koncentátů které se pouze zalijí vodou? V šatnách se pravděpodobně nikdy neuklízelo, všude stoletá špína a smrad a vrstva prachu. studentíkovi se nelíbí že se na něj učitel zamračil, jde se stěžovat mamince,tak volá do školy a učitel je bez vyšetřování bez práce. Již 3 propuštění učitelé mi řekli, že škola jim nezaplatila několik výplat. Zhruba po polovině druhé ročníku mají studenti dostat uniformy, světe div se-stále je nemáme, a asi dlouho mít nebudeme. Také nezapomenu, jak jsme si MUSELI povinně koupit od školy každý 5 výtisků novin ve kterých jsme byli vyfoceni-toto u mě nemá logiku. Za dva roky co jsem zde jsme jeli na jedinou exkurzi. Ze základní školy mám krásné vzpomínky a zážitky na chvíle ztrávené na výletech,byť jen jednou ročně. jsem ráda, že mám z každého ročníku třídní fotku- tady nám za 18.000 ročně nejsou schopni zajistit fotografa. rozhodně bych ráda odešla, ale jelikož jsem do toho vrazila tolik peněz tak to nepřipadá v úvahu. školné za 4 roky je 68000, kuchyřské oblečení 2000, uniforma další 2000, učebnice 1700, k tomu poplatky jako je sportovní klub-o kterém samozřejmě nikdo nic bližšího neví. Opravdu se vyhodí 100.000kč oknem jen to hvizdne a věřte že chudší studenti si musí odepřít hodně věcí, není každý tak majetný.Tato škola má svá nejlepší léta za sebou, pokud je někdy měla. Dostane se sem kdokoliv když zaplatí.je jasné že každá firma si chce nahrabat, ale způsob jednání vedení školy s učiteli, a chování některých studentů jsou otřesné.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Diesel1

Datum:  16.06.2009 10:17

plně souhlasím s příspěvky žáku popírající prestižnost této školy...sám jsem tu teprve jeden rok a pan Pecina mi po roce příde jako "pohádkový král"..to co nám minulý rok říkal při přijímacím řízení...se absolutně nerovnalo tomu co se odehrávalo první rok..jsem rád že z této školy odcházím...Pana učitele Potůčka mi je líto i přesto že jsme k sobě nenašly cestu jak o hodinách tak mimo hodiny..zacházení s učiteli na této škole je stejné jako se studenty...jako s dobytkem..:)držte se lidi i v příštích letech:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katka Koutová

Datum:  14.06.2009 23:26

Jsem budouci studentka teto HŠ a po precteni techto prispevku a reakci na tohle vsechno se zacinam bat do te skoly vubec jit....Nemate tam aspon nejake pozitivni hodnoceni te skoly....??..Rada bych tam sla s nadsenim a elanem....Ted se budu akorat bat vseho co se tam bude dit...Mejte se hezky...;)..

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  19.06.2009 20:52

Jedno pozitivum bych měl.Pan Pecina a pan Kropáček si za tvoje peníze a peníze tvých spolužáků koupí zase nové auto.Doufám,že z něj budeš mít také takovou radost jako oni.HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jihlavak

Datum:  19.06.2009 22:09

Pane Kropáčku a pane Pecino, již jste se dostatečně znemožnili, abyste podali demisi. Vaše exhibiční čísla z minulých dnů již nejsou hodna ani minimálního potlesku, naopak pískot, pískot, pískot.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  student

Datum:  16.06.2009 17:29

pořádně si to rozmysliHAHAHA! jdeš do pekla:))

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  StudentHš

Datum:  24.05.2009 10:45

Na předchozí příspěvek musím reagovat kladně. Vše co dotyčný napsal je pravda, tato škola, ačkoliv je soukromá a mnozí by si mysleli jak se k nám personál chová pěkně je opravdu hrozná. Cílem není vzdělávat studenty, ale tahat z nich peníze. Pan Pecina slibuje jak můžeme chodit na různé kroužky, jezdit na zahraniční praxe a mnoho dalších slibů. Realita? nemáš peníze nechoď na kroužky, nemáš peníze nepojedeš na praxi, toto by se dalo pochopit, ale i když student peníze má, musí projít "výběrovým řízením" jednoduše řečeno nejsi hezký, nemůžeš reprezentovat školu. Za celé 4 roky na této škole jsem platil úplně vše (školné, učebnice, exkurze...) Člověk by řekl, že když si školu zaplatí tak bude mít i kvalitní vzdělání, ale paní učitelka na odborný předmět učí věci tak, jak se používali před 10-20-ti lety a po výkladu studentům řekne, že to stejně nebudou používat tak na co platíme? Na praxích říkají, že naše škola posílá čím dál horší studenty, bylo by toho ještě víc. Prostě jednoduše řečeno nedávejte na tuto školu své děti, jinak vám tato škola "vyrabuje" peněženky a děti budou téměř bez vědomostí a bez praxe. Jsou to vyhozené peníze!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jetel.hudzum

Datum:  18.06.2009 13:42

Hotelovku naprosto nezajímá úspěch jejích klientů. Vedení má bohužel klapky na očích. Nechápe, co je důležité pro dlouhodobý úspěšný růst firmy - spokojenost klientů a snaha splnit všechny potřeby klientů. Bohužel si vedení myslí, že zájmem klientů je ve všem jim vyhovět (např. vyhodit učitele) a neuvědomuje si, že rodič je v tomto případě jen nemá dostatek informací. Rodiče vyloženě neví, za co školné platí.

V obchodu platí, že každý nemůže být náš zákazník. Někdo chce vysokou kvalitu, někdo nízkou cenu, oboje dohromady nejde.

Vedení školy však chce uspokojit všechny zákazníky. Je tak těžké říci rodičům, že si naše škola zakládá na prestiži a jestli chtějí, aby jejich dítě mělo prestižní školu a dobré uplatnění, že pro to musí něco udělat? A pokud to neudělají, tak bohužel?

Jen tak jde budovat prestiž. Všechno ostatní je jen snaha o naplnění vlastní kapsy a zákazníci to vycítí.

ORIGINÁL ČLÁNKU BYL PUBLIKOVÁN NA:
http://www.facebook.com/group.php?gid=110550441473#/topic.php?uid=110550441473&topic=9374

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  alena.nemcova

Datum:  16.06.2009 17:22

Dobrý den,
také bych ráda reagovala na tuto diskuzi coby absolvent HŠ Bohemia (maturant 2001). Pročítám si se zděšením tuto diskuzi. Za nás takovéto problémy rozhodně nebyly. Pamatuji si, že už za nás byl pouze problém s vyučujícími na jazyky, a to poslední maturitní rok, kdy nám odešla skvělá učitelka na angličtinu Karolína a místo ní nám dali jinou vyučující. Jedna polovina maturitního ročníku byla ráda, že vůbec odmaturovala z angličtiny. Co se týče praxí, tak nám bylo jasné, že si výdaje s tím spojené budeme hradit sami, nikoho z nás to nijak nepohoršovalo. Na praxi jsme jezdili rádi a užívali jsme si ji. Dokonce při přidělování praxí se vedli ve třídě "boje" kdo kam půjde a na některé akce jsme se kolikrát ani nedostali, protože byl o ně velký zájem. Zahraniční stáže byly nezapomenutelné a jsem velice ráda, že jsem měla tu možnost absolvovat dvě stáže v Německu, z kterých čerpám dodnes. Kvalita výuky byla za nás na dobré úrovni, měli jsme skvělé pedagogy (hlavně paní Štrosová, paní Karásková a paní Irena na cesťák), je smutné jak je škola dnes vnímána. My jsme byli hrdí na to, kde jsme studovali a tři roky ztrávené na HŠ Bohemia byla moje nejlepší studentská léta. Moji spolužáci a přátelé, kteří nadále pracují v tomto oboru jsou dnes velice žádaní a pracují pro prestižní restaurace nebo hotely.
Alena Němcová (Divišová)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Romana Němcová

Datum:  16.03.2010 12:52

Dobrý den,

také bych ráda reagovala na tuto diskuzi. Byla jsem jedna z prvních studentů na této škole. Jsem velice znepokojena, co se píše, ale já si rozhodně stěžovat nemůžu. Jsem ráda, že tuto školu mám. Díky ní jsem pracovala několik let v Německu, procestovala kus světa a naučila několik jazyků. Když jsme začali studovat na HŠ, kdo chtěl něčeho dosáhnout, musel se tvrdě učit a pracovat i mimo školu. Dalo mi to hodně a dnes za to všechno děkuji, protože nemám problém si najít práci. Tímto bych chtěla poděkovat všem z vedení a kantorům za super období, které jsem na škole prožila. Všem přeji hodně úspěchů!!!

S pozdravem
Romana Němcová

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  09.03.2010 01:49

Nojo, kde jsou ty časy ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Circulus

Datum:  16.06.2009 19:40

Samozřejmě, že tu není všechno špatné, to ne, ale to, co jsem tu řekla já a jiní účastníci diskuse, je většinou pravda. Nezaručuju pravdivost slov, která zde teď napíšu, ale slyšela jsem, že kdysi nebylo jednoduché se na tuto školu dostat, jenže teď se sem dostane každý... A učitelé? Paní Štrossová s paní Jánskou na této škola působí dodnes a myslím, že úspěšně, určitě také patří k těm učitelům, které školu drží nad vodou. Paní Karásková odtud odešla. Nevím, jak to přesně s jejím odchodem bylo, do ohně bych za to neskočila, ale slyšela jsem, že ji to tu prostě štvalo, tak odešla do Pardubic na Labskou. Jak už jsem řekla pravdivost slov nezaručuju.
A můj vztah k HŠ? Kdybych sem nešla, udělala bych lépe, avšak na straně druhé jsem ráda, že jsem tu poznala nové kamarády a některé učitele/ky mám také ráda. Ovšem kdybych věděla to, co vím teď, nevkročila bych sem - byla to velká chyba. Měla jsem si pořádně promyslet, co chci dělat - tento obor mě už nezajímá a školní výuku vnímám jen tak, že prostě přežívám. Svoji chybu si uvědomuju a jsem zastánce motta: Chybama se člověk učí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  rodič studenta HŠ

Datum:  16.06.2009 20:09

Jsem rád,že se pan řiditel vyjádřil k tématu.Nechápu jen,že to muselo zajít tak daleko.Po pravdě jsem svému synovi neřekla o tom co tady delší dobu čtu.Hrozně se na školu těší.O jiné škole nechtěl ani slyšet a myslím si že ho nemá cenu tím ani zbytečně znervozňovat.Jen mně po pravdě zaráží s jakým průměrem jsou přijatí jeho spolužáci.Myslela jsem si,že pan ředitel nebere každeho.Ale každopádně jsem ráda,že se mu splnilo jeho přání a dál se uvidí-rozhodně problémy se řeší hned a na místě.S pozdravem rodič

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  sponter

Datum:  17.06.2009 09:59

Chtěla bych jen k této diskuzi dodat podstatnou věc. I na soukromé škole platí učitele stát! To znamená, že pokud rodiče dětí platí školné ve výši 18.500,- Kč ročně, ta celá částka jde do kapsy vedení školy (samozřejmě po odečtení nákladů na provoz školy). Ovšem na této škole - ředitel a majitelé školy nejsou placeni výměrem ministerstva, plat si tedy určují sami. Pokud nevěříte, snadno si to můžeme spočítat - pokud na školu chodí 300 studentů x 18.500 Kč školné = 5 550 000 Kč má škola ročně. Ovšem zaměstnává 32 učitelů, jejichž průměrný plat je dejme tomu 15.000 Kč měsíčně. Pokud to spočítáte: 32 x 15000 x 12 měsíců = 5 760 000 Kč. To by byla škola ve ztrátě a takto by prostě nemohla fungovat!!! Znovu opakuji, že bychom se my jako rodiče měli více zajímat o hospodaření školy, UČITELÉ JSOU PLACENI STÁTEM a to, co my platíme za školné, jde jen do kapsy vedení.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jetel.hudzum

Datum:  18.06.2009 13:40

Doslechl jsem se, že na HŠB je a není vysoká fluktuace zaměstnanců - učitelů.

Jeden názor tvrdí, že fluktuace je běžným jevem i v dalších odvětvích ekonomiky, tedy i ve školství. Stavím se proti tomuto názoru. Srovnávat školství s dělnickými, nízko kvalifikovanými profesemi, kde je fluktuace skutečně běžná, je nesmysl.

Školství je speciální obor, kde, ač se to někdy nezdá, pracují vysokokvalifikovaní pracovníci, u kterých je obvyklá nižší fluktuace. Druhý důvod, proč vyžadovat nižší fluktuaci, je ten, že při výchově a vzdělávání je potřeba zachovávat určitou kontinuitu tohoto procesu. Časté výměny znamenají jednoduše snížení kvality poskytovaných služeb, v tomto případě vzdělání. Ne, že by noví učitelé byli horší než předchozí, ovšem nemusí mít zkušenosti, neznají zdejší poměry, neví, co žáci již probírali a mívají jiné didaktické metody než jejich předchůdci, na něž si žáci již zvykli. Vysoká nahraditelnost učitelů má také vliv na vnímání pozice učitele žákem. Snižuje se autorita učitelů, což přináší další s tím spojené neblahé důsledky.

Proto by měla být fluktuace co nejmenší. Realita na HŠB je ovšem naprosto jiná. Během jednoho roku se obmění 30% učitelů, někteří nevydrží ani celý rok. Ve srovnání s jinými školami, což je jediné relevantní srovnání, je fluktuace dvoj až trojnásobná. Jen pro obrázek, ani v dělnických profesích není tak vysoká fluktuace.

Pan ředitel zmiňuje úspěchy v oboru, různé odborné akce pořádané školou a spolupráci s hotely. Zde je dobré zmínit, že se fluktuace týká především učitelů z řad "nehotelnických" předmětů jako jsou cizí jazyky, ekonomické předměty apod. Žák, který se shlédne v hotelnických předmětech a má v nich úspěch, nemusí realitu nehotelnické části vnimat kriticky. Nehotelnické předměty jsou však podstatně důležitější pro obecný rozvoj jednotlivce a jeho výraznější uplatnění v oboru nebo i mimo obor.

Jaké jsou důvody tak časté obměny učitelského sboru?

Z druhé ruky vím, že na samotného ředitele si stěžuje málokdo z rodičů nebo žáků. Žáci a rodiče si stěžují na učitele, ten s nimi přijde do styku a ten žáky hodnotí. Pan ředitel je mezi rodiči a majiteli jako na trní. A protože má zřejmě pocit, že se sním houpe křeslo, nezbývá mu nic jiného, než vyhovět oběma stranám - rodičům a žákům a pánům majitelům.

Majitelé si přece nepřejí, aby si "klienti" stěžovali. Chtějí spokojené žáky a to co z nich plyne do jejich kapsy. Rodiče tlačí na ředitele, že tak to přece nebude, my si školu přece platíme. A tak chudák pan ředitel a nakonec to odnese učitel. Vedení školy je však silně krátkozraké, učitelem to totiž samozřejmě nekončí. Výsledkem je nakonec vždy postižen klient - žák a jeho rodiče.

To je to, na co si zde lidé stěžují. Na koloběh, který začíná a končí u špatného vedení školy. Zejména pan ředitel není kometentní osobou na svém místě. Na jeho místo by bylo potřeba zvolit silnou osobnost s manažerskými vlastnostmi, která si poradí s neodborností majitelů při řízení školy a zavede takové standardy výuky a kázně, které by skutečně prestižní škola měla mít. Tak aby se nezasvěcený pohled zvenku a realita bez růžových brýlí nerozcházely.

ORIGINÁL ČLÁNKU BYL PUBLIKOVÁN NA:
http://www.facebook.com/group.php?gid=110550441473#/topic.php?uid=110550441473&topic=9400

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Civis Habitator

Datum:  17.06.2009 18:52

.... tu Vaši "ekonomickou analýzu" nemyslíte vážně, že ne? HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  student

Datum:  16.06.2009 17:28

jojo rok 2001 už je nějaká doba, bohužel

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Eduard Kropáček

Datum:  01.06.2009 12:33

Rád bych se vyjádřil k údajné nespokojenosti s našimi žáky na praxích v hotelích. Níže najdete aktulání vyjádření 2 hotelů:
1) Hotel Horal
¨Vážený pane řediteli,
Děkuji za Vaše pozitivní hodnocení spolupráce a potvrzuji zájem o její úspěšné pokračování v příštím školním roce a nejenom v něm.
Velice si vážím Vašeho milého pozvání na tradiční zahradní party studentů 3. ročníků, ale bohužel se nemohu zúčastnit.
Věřím, že akce dopadne jako vždy úspěšně a těším se na setkání na půdě OREA hotelu Horal při sestavování plánu spolupráce na příští období.

S úctou

Ing. Rudolf Hamrle
General Manager
OREA Hotel Arnika****
OREA Hotel Horal****

2) Lázně Luhačovice
Vážený pane řediteli,
děkujeme za příznivé hodnocení naší spolupráce v oblasti praxe studentů Vaší školy v zařízeních sploečnosti Lázně Luhačovice, a.s. Praxi studentů Hotelové školy Bohemia s.r.o. v letošním školním roce podobně jako v letech minulých hodnotíme jako vemi prospěšnou.
Přijměte prosím naši omluvu, že se z důvodů pracovní zaneprázdněnosti nemůžeme zúčastnit zahradní party pořádanou studenty 3.ročníků.

S pozdravem

Ludvík Pavlištík
personální manažer
Lázně Luhačovice, a.s.
Lázeňské náměstí 436
763 26 Luhačovice



Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nebudu radsi psat

Datum:  11.06.2009 15:35

Reaguji na příspěvek pana Kropáčka, který byl úplně zcestný. A tedy pokud nás chválí vedení Horalu a požaduje další spolupráci, ani se mu nedivím. Jaký hotel má možnost mít studenty, kteří dělají tu nejhorší práci za 315,- kč za 14 dní ? Při 10 odpracovaných dnech to dělá kolem 30 kč na den, pokud počítám že pracujeme okolo 9 - 10 hodin tak se to rovná TŘEM KORUNÁM ZA HODINU !!! A to mě přijde spíš demotivující. To ať radši nedávají nic, protože 3 koruny za hodinu, to je výsměch jak od školy tak od hotelu. A pokud jste někdo tak naivní, že si myslíte, že nám třeba zaplatí autobus, tak na to rovnou zapoměnte a o nějaké dopravě na horal, který je položen cca 5 km od autobusové nadraží ani nemluvím. Ještě bych rád reagoval na něčí příspěvek, v kterém sem se dočetl, že pouze brečíme a nic neděláme. Ono nám ale bohužel nic jiného nezbývá, než brečet na těchto stránkách a pokusit se seznámit s realitou další potencionální studenty, které nakrmil kravinama pan Pecina. Kdyby s tím chtěl někdo něco dělat tak vedení zařídí, aby tento student dál nepokračoval, takhle to prostě je... Odpuste moje chyby, ale mám už třetího učitele na češtinu, a pokud mám správné informace i ten končí, tzn. budu mít čtvrtého...v tom případě musíte moje chyby pochopit HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Tomáš Kopecký

Datum:  11.06.2009 16:27

Nic omlouvat nikdo nebude. Chyby děláš sám a ne tvůj učitel. Nelíbí se ti tyto peníze ? Můžeš jít na učiliště pilovat železo. Nedostaneš za praxi ani korunu a podíváš se tak maximálně do starý transporty ! Tohle brečení je vážně pod úroveň. Od kdy si žák vybírá pedagoga ? Pouč mě.

PS: nemám s HŠ Bohemia vůbec nic společného.

A ani bych se nedivil, kdyby na základě zde napsaných pomluv bylo podáno nějaké to trestné oznámení. Nic není tak anonymní, jak se zdá.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  09.03.2010 00:13

Pokud bys chtěl podávat trestní oznámení, opravdu jenom na neznámého pachatele. Navíc by se to muselo řešit přes správce tohoto fóra.

Ten může sice zjistit konkrétní IP adresu, ale zjistit konkrétní osobu, která toto psala nelze Úsměv

Kdoví jestli by jsi u soudu s touto prosbou uspěl. Pochybuju že je zajímají nějaké internetové tahanice.
Kdyby jsme seděli u oběda a ty jsi mě nahrál na diktafon nebo i natočil kamerou, byl by to pro soud jasný důkaz.

Jenže důkaz je důležitější než svědek a ty právě žádný nemáš.

Pozor na to Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  09.03.2010 00:02

PS :

Jedině trestní oznámení na neznámého pachatele. Ty budeš jistě nějaký chytrák. I kdybys zjistil odkud ti píšu, tak mi nemůžeš nijak dokázat, že jsem to psal opravdu já Úsměv

Ale to je v pohodě, hurvínek viděl válku nějak podobně.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  09.03.2010 00:04

Co když toto psal jen můj spolužák, který ke mě přišel na návštěvu ?

Úsměv Je to naprosto anonymni, tak tady nestraš. Mnoho povyku pro nic.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  07.03.2010 21:50

Vážený pane Kopecký,

1) V každé normální střední škole se Vám těžko stane že Vás za 4 roky odučí víc pedagogů než jste měl na základní 9 ti leté škole celkem. U hotelové škole je opak pravdou.

2) Hotelovka je škola soukromá, tudíž tam platí úplně jiná pravidla než na školách státních. A vzhledem k tomu, že ročně tam platí 17 000 školné a žák dostane pedagoga tupce, tak má myslím plné právo na lepšího a jít si případně stěžovat.

3) Píšete, že s HŠ Bohemia nemáte nic společného. Tudíž jak můžete vědět, že zde uvedená fakta jsou pomluvy? Pokud s ní nemáte nic společného, tak byste tady neměl lidi poučovat a vykládat nějaké pohádky o zašlých časech transporty.

4) Verze je jen jedna a tou je jen pravda. Pokud si pročtete více příspěvků. Vše je naprosto stejné, jenom je to podáno pokaždé jiným způsobem. Tudíž rozumně uvažující člověk zřejmě usoudí, že na tom co se mezi lidmi říká asi něco bude, zvlášt když to říká lidí víc. Nebo myslíte, že jsou všichni takoví chudáci, že se domluví a prostě hotelovku pomluví na internetu ?
Dnes je studium v módě a na učiliště se hlásí za základních škol 2 žáci ze 30 ti. Tudíž si to vše nechte pro sebe. Jste určitě starší ročník, vidíte to jinak, ale časy se mění, pozor na to !

Tuto školu jste nestudoval, nevíte o ní nic a těm studentům se ani nedivím. Tato škola byla dříve jiná a v době kdy jsem tam nastoupil já měla dobré jméno. Nyní je z toho pouze tunel, nic víc.

Za skoro 100 000 které by jste díky této škole vyhodil do vzduchu by jste si myslím taky rád někde postěžoval. Nebo vy máte peněz dost a cpete je každému do huby na potkání? Zřejmě ano. Nechápete podstatu věci

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Tommy

Datum:  07.03.2010 21:59

Pokud se zde nedokážete pod svůj názor ani podepsat, tak jsou to vážně jen pomluvy. Odpojit takové lidi od internetu. Takhle se chovají puberťáci. Dospělý člověk napíše stížnost na patřičná místa, podá trestní oznámení....
Brečet tu bez podpisu je nízké a ubohé.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  07.03.2010 22:34

Já třeba nebrečim. Jen konstatuju fakta. A že tady nemám jméno určitě nemusí hnedka znamenat, že si vymýšlim jen abych někoho špinil. To se trochu prober.

Navíc, komu to stojí za ty problémy? Podávat stížnost? To radši bude držet hubu a krok a v klidu odmaturuje. Tady to je asi jako v hospodě u piva. Hotelovku tady každý s každým probere, no a co?

Spíš tebe by měli odpojit. Poučuješ tady a k tématu se sám nevyjádříš...kdoví jestli vůbec víš, co ty lidi štve.

A co se týče podpisu, ten tvůj je kde ?
Kdy tak krásně rozumuješ ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  frantaa

Datum:  11.06.2009 18:47

To, že nemáš s tou školou nic společného je opravdu vidět! Kdyby si zažil nepindal by si tady nesmysly. Tohle není pomlouvání, ale konstatování fakt, bohuzel ! A od kdy si žák vybírá pedagoga ? To teda nevím, ale přijde mi lehce divný za 3 roky vystřídat 4 třídní učitele, 4 učitele na anglický jazyk a 3 učitele na češtinu. Jak si má potom žák zvyknout na učitele, na jeho styl učení atd... ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Civis Habitator

Datum:  12.06.2009 09:52

No obávám se, že ono to není tak černobílé, jak to vidíte Vy, kolego. Fluktuace zaměstnanců je zcela běžná ve všech sektorech, školství nevyjímaje. Nebo se snad také pozastavujete nad skutečností, že Vás za uplynulé tři roky vozí domů již čtvrtý řidič MHD? A co se výběru pedagogů týče nemáte zcela pravdu. Každý si dopředu může zjistit personální obsazení školy. Každá škola též má či by měla mít zpracováno tzv. Kurikulum školy což je dokument, kde je mimo jiné detailně popsán koncept, filozofie, principy, podmínky vzdělání atd., atd. Tudíž máte-li Vy jako student dostatečnou kvalitu, můžete svobodně vybírat mezi celou řadou škol, studijních programů a tím pádem i mezi pedagogy. Samozřejmě, pokud ona osobní kvalita chybí, člověk musí brát to co je a v plné míře akceptovat nastavené podmínky. To se nedá nic dělat. Ideální to není nikde, ale vlákno tu přesto má jen HŠ. Zajímavé. Problém bude zdá se v neslučitelných očekáváních. Očekávat totiž, že když jsem si zaplatil, tak všichni budou skákat podle mého hvizdu je zjevně poněkud naivní....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  07.03.2010 21:56

Reakce na : Civis Habitator

To jsou jenom keci a teorie. Řidič MHD nikoho neučí a nemůže ovlivnit něčí vzdělání, ten jenom tiskne jízdenky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  01.06.2009 16:22

Rád bych se pana Kropáčka zeptal na jednu podstatnou věc.Jak je možné,že na "prestižní"škole mají studenti třetího ročníku čtvrtého třídního učitele a třetího učitele mateřského jazyka.Poslední střídání stráží probíhá před posledním maturitním ročníkem,kdy každý kantor má jiné požadavky,jiný přístup ke studentům,a jinak látku studentům vykládá.Předesílám,že všichni kantoři,kteří dělali třídní učitele i češtináře školu opouštějí z důvodů finančního podhodnocení.Dále bych byl rád,zda by mi(nám) mohl objasnit,podle jakého klíče se studenti posílají na praxe.Dodnes mi to není jasné a osobně se zeptat nemohu,protože na třídní schůzky nechodím od té doby co předemnou paní kantorka němčiny řešila 40 minut problémového žáka z "lepší rodiny".Pokud by tolik času věnovala individuálně každému rodiči,můžeme si na to vzít 14 dnů dovolené.A i můj čas je dost vzácný na to,abych ho promrhal poslechem tlachání o nevhodném chování protekčního nehodného synka.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  koukal

Datum:  26.05.2009 19:51

Tak,doufám že si tento článek přečte pan řiditel a bude na tento článek reagovat.
Přece jenom jde o prestýž školy a hlavně o studenty.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  StudentHš

Datum:  28.05.2009 16:31

Na jednu starnu by bylo dobré, aby si tyto články pan ředitel přečetl, jen přece není moc fér aby lákal nové studenty na něco, co není pravda. Školá má svou prestiž, to nepopírám, ale chudáci studenti...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  01.06.2009 16:24

Prestiž ano,oto horší je procitnutí do skutečné reality.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pan Kritik

Datum:  04.06.2009 16:16

Když veškeré náklady jdou z kapes rodičů, to se pak dobře reprezentuje Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  04.06.2009 16:47

Ale vzdyt je to takhle vsude. Kdo ma prachy, ma moc. To ste nezjistili uz driv??? No a jak ziskat prachy? Vyhrat nebo ukrast. A bohuzel ta prvni moznost je velice nepravdepodobna Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  07.03.2010 22:00

Tohosi, čim myslíš že jsou asi Češi známí v zahraničí ? To je sranda :-D

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  k.l.

Datum:  04.06.2009 18:45

Dobrý den všem. Určitě rodiče nikdo nenutí, aby své děti dali právě na tuto školu, je to jen a jen na nich. Proto mě snad jen trochu zaráží, že své děti nekam šoupnete, nic si o škole nezjistíte, následně si dokážete jen stěžovat (potají), protože žádné dítě není svaté a místo nemá jisté ani na škole soukromé. To že je škola soukromá vědí od začátku, takže se chování HŠ "omlouvá" jelikož narozdíl od škol státních nemají jistou svou existenci. Jestli je tu někdo z vás podnikatel či živnostník, jistě pochopí co je slovo BYZNYS. A HŠ se nedá vytknout, že by ho dělala špatně.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Circulus

Datum:  16.06.2009 16:17

Ano, máte pravdu pane nebo paní k.l., HŠ byznys špatně nedělá. Prezentovat se umí opravdu dobře. Kdyby se hodnotilo mazání medu kolem huby školními známkami, tato škola by musela dostat jedničku alespoň desetkrát podtrženou.
Musím se také vyjádřit k tomu, že rodiče, kteří dávájí dítě na tuto školu, vědí, že je soukromá - to nepopírám. Ale za těch 17.000,-Kč nebo kolik to vlastně činí by člověk čekal kvalitu, dobrý přístup atd. A já se Vás táži: "Je normální, aby se během jednoho školního roku vystřídalo pět učitelů na anglický jazyk? Je normální být téměř měsíc a půl bez výuky AJ? A je normální zametat s učitely, jako by byli jen nepotřebným kusem hadru?". Už více lidí tu psalo, jak to tu chodí. Stačí, aby si jeden jediný rozmazlený "parchant" stěžoval doma rodičům, jaký je to chudáček, že má toho a toho učitele, který dělá to a to špatně a že on, chudáček malá, dostává špatné známky a pan tatínek se sebere za panem ředitelem, vykecá mu díru do hlavy, ještě se opováží vyřknout hrozbu, že pokud tam ten a ten učitel příští rok bude nadále učit, jeho dítě končí. A co myslíte, že "TI NAHOŘE" udělají? Místo toho, aby nechali "ubohého" žáčka odejít ze školy, i když jeho prospěch není zrovna pochvalný téměř ve všech předmětech a kázeň mnohdy také není zrovna nejlepší, prostě učitele (jenž plnil jen svou práci) vykopnou nebo mu jednoduše neprodlouží smlouvu).
Copak to je prestiž?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Circulus

Datum:  16.06.2009 16:36

Ještě něco: Učitel odejde, ale žáček zůstává, protože tu jde o prachy. Víte, co by mohla mít HŠ jako svoji propagační znělku? Náramně by se to k ní hodilo a bylo by to těchto pár slov: Money money money must be funny in the rich men´s world. (Pro neznalce: Píseň legendární skupiny ABBA).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  05.06.2009 16:24

Já jsem jen upozornil,že pokud budete chtít dát dítě na tuto školu,abyste se více informovali nežli já a nenechali se ukolébat sladkým oblbováním panem ředitelem školy.A právě.že je tato škola soukromá s dobrým hodnocením na veřejnosti,mě zaráží co se děje za jejími zdmy.Čekal jsem bláhově to,že se budou snažit studenty něco naučit a ne na nich paratizovat.Třeba sliby,že škola bezproblému zajistí studentům praxe,jsou jen bohapustá lež.Z vlastní zkušenosti vím,že můj potomek a předestírám,že nemá žádné problémy co se týče chování a průměrné hodnocení z vysvědčení v pololetí je okolo 2,1 měl týden před odjezdem jet na praxi do Krkonoš.Dva dny před odjezdem do Prahy a nakonec myl nádobí ve školní jídelně.To nebylo poprvé,co to takto dopadlo.Přitom mám možnost zajistit praxi sám,jenomže nějaký dement na škole rozhodl,že praxe se započítává jen z těch hotelů a penzionů,které vybere škola.Takže mé dítě,místo aby třeba jelo na praxi do penzionu o 100 lůžkách myje 14 dnů nádobí ve školní jídelně.To mě na tom docela zaráží.
P.S.To že je soukromá,ještě neznamená,že nedostává státní dotace.U většiny soukromých škol je její výše závislá na auditu hospodaření školy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  rodič

Datum:  05.06.2009 17:06

Tak,to se zde dočítám samé hezké věci.Moje dítko nastupuje na tuto školu.Je strašně natěšený a těší se hlavně na praxe.Podotykám,že nejsme žádný podnikatelé,ani pracháči.Našemu dítěti jsme chtěli splnit jeho přáni a tak uvidíme.Jsem optimista a slyšel jsem i hezké věci o této škole,tak jí prosím nešpinte.Na každé škole něco je.Pro nás je důležité s jakým nasazením tam jde a co bude, se uvidí.Každopádně se těšime a jsme rádi,že si naše dítě vybralo tuto školu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jihlavan

Datum:  12.06.2009 20:16

Pokud na vašeho potomka budou učitelé moc přísní, zajdou žáčkové na kus řeči za panem ředitelem a on každého takového kantora vyhodí. Stačí platit a jste vzorným klientem, učit se není třeba. A teď vážně: Rychle si zvolte jinou školu!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  to bych radši nezveřejňovala

Datum:  13.06.2009 10:26

Na této škole platí, že žák má větší slovo než učitel. Takže autorita učitelů - nulová. Nemají šanci. Jsem studentkou této školy a přiznávám, že jsem si ji sama vybrala. Nechala jsem se zlákat dobrým dojmem pana ředitele Peciny, příjemným prostředím. Postupem času se však moje iluze začaly ztrácet. Smířila jsem se s tím, že vše není zrovna tak jak má, ale pár věcí doopravdy těžko rozdýchávám. Pan Potůček - učitel německého jazyka - byl velice dobrým učitelem. Samozřejmě měl své mouchy, jako asi každý, zároveň jsem od něj ale, narozdíl od minulých učitelů, které jsme měli na němčinu roky předtím, látku pochopila a snažila jsem se. Jak je možné, že poté, co si nějaký student stěžoval, byl učitel propuštěn? Nebo když na oboru cestovního ruchu, kde by se měly vyučovat především jazyky, byli studenti několik měsíců bez učitele anglického jazyka, ačkoli vedení vědělo, že paní Josková je těhotná a bude v brzké době odcházet? Ale to jsem odbočila. Hlavní slovo mají peníze, jenže to téměř všude. Ovšem všeho moc škodí... Už jí dochodím, vždyť mi jí rodiče zaplatili, a já se nezachovám jako nevděčný spratek. Přece je nevyhodím z okna. Kdybych ale mohla změnit své rozhodnutí v 9 třídě na základní škole, šla bych rozhodně jinam. :(

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  František Novotný

Datum:  16.06.2009 09:42

Také bych, neanonymně, napsal k tématu své:
Tak především se tu řeší, že učitelé nemají autoritu, jelikož studenti platí školné. Zároveň se ovšem škola vůči studentům chová jako k největšímu póvlu (mizející peníze, evidentně cíleně ponižující systém čipových karet na hlavní budově, který v praxi znamená nezákonné bránění volnému pohybu osob, čemuž se v praxi říká trestný čin omezování osobní svobody a chodí se za to i do vězení, vyžadování omluvenek podepsaných maminkou či tatínkem zletilého studenta, používání právně absurdního a především neplatného termínu "zákonný zástupce" ve smlouvě o placení školného pro zletilého studenta, která je tím pádem de iure neplatná, neboť kolonka pro podpis "zákonného zástupce", vyžaduje podpis osoby, jenž právně existovat nemůže, tedy ať je podepsaná kýmkoliv, jedná se o právní nesmysl, bránění zletilým studentům v opuštění školní akce bez povolení rodičů, což je za a) opět protiprávní, za b) lidsky ponižující a dle mého názoru zralé na zcela upřímných a férových poctivých českých facek...).
Co tedy vidíme? Pro vedení školy je student (či spíše jeho rodina) dojnou krávou a ničím jiným. Jedná se o stračenu, ne níž sice nesmí být sáhnuto, ovšem s níž se jako s užitkovým zvířetem skutečně jedná. Učitel je odejit, popř. je mu tři týdny před koncem roku oznámeno neprodloužení smlouvy, jelikož "ubližoval" studentům, zároveň však titéž studenti o hodinách slovně i fyzicky své vyučující inzultují (a pan Pecina to řeší pštrosí politikou spojenou s arogancí a vystupováním předsedy JZD vůči důchodkyni-družstevnici, které aplikuje na citlivou dámu s titulem mgr.). A aby toho nebylo málo, vedení na čele s panem Kropáčkem jedná se studenty výše popsaným urážlivým a ponižujícím způsobem. Zbývá si položit otázku - kdo je tu vlastně spokojen? To ví pochopitelně pouze ten který jedinec sám, z vnějšího pohledu se ovšem zdá, že jediný pádný důvod ke spokojenosti tu má onen pan Kropáček a spolu s ním lidé bez vlastní hrdosti a důstojnosti. Připomíná vám to poněkud jakousi Orwellovskou poentu? Ano, přesně tak to tu funguje. Na školu je přijat (a je na ní vydržován) každý hulvát na úrovni invalidy s mozkem nenávratně poškozeným půlhodinovým přidušením pod hladinou, vzdělaný a inteligentní vyučující vy vůči tomuto stvoření bezmocný (nejexemplárnějším případem byl osud pana Ungermanna - člověka, jemuž co do intelektu nesahali ti, kteří se mu při hodinách nepokrytě vysmívali a uráželi ho, ani do poloviny ponožek), student (jakýkoliv) je však, aby se to nepletlo, cíleně a programově ponižován. Nejedná se tu a žádná selhání jedinců, nýbrž o absurdní drama naživo, expozici lidské omezenosti, chamtivosti, zbabělosti a ztráty cti. To nejmenší, co může slušný student či vyučující udělat, je šířit informace o skutečném stavu věcí a svědomitě tak mařit dokonale zvládnuté potěmkinovské divadýlko, jímž se škola prezentuje před veřejností. Ono se to nakonec dotkne toho, čeho si pan Kropáček a spol. váží patrně nejvíce (někdy mám pocit, že je to jediná věc, jíž skutečně milují) - jejich peněženek.

František Novotný, student H3 Bohemia

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Circulus

Datum:  16.06.2009 08:57

Dané okolnosti mě nutí reagovat na příspěvek autora "to bych radši nezveřejňovala". Co se týče odchodu našeho němčináře pana Potůčka, dost mě to rozhodilo, když jsem se o tom dozvěděla. Je pravda, že zpočátku jsme byli (a já také) proti němu, ale pak jsme si to všechno vyříkali a od té doby všechno bylo v pořádku. Ono totiž, když se budete chovat Vy slušně, tak on se tak taky bude chovat. Pan Potůček byl pro mě jeden z nejoblíbenějších učitelů na této škole a řekla bych, že to bude pro školu velká ztráta, jen málokterý učitel mě dokáže zaujmout a něco naučit. Tento rok ukončuji třetí ročník a musím Vám říct, že až udělám maturitu (snad), tak budu oslavovat HLAVNĚ (a dovolte mi použít trochu vulgární výraz)ODCHOD Z TÝHLE PODĚLANÝ ŠKOLY!!!
Stále častěji a častěji si vyčítám, proč jsem do tohoto "ústavu" vlastně lezla. Chodila sem o rok starší kámoška a o Bohemce pěla chvalozpěvy, tak mě to přimělo se sem jít podívat na den otevřených dveří. Bohužel se mi tu líbilo. Byla jsem se předtím sice podívat na dvou školách, ale tady mě to učarovalo. Nastoupila jsem do prvního ročníku - super škola, bavilo mě to tu, jenže pak jsem začala vidět ty věci okolo. Jak jsem byla naivní! Během prváku jsme vystřídali tři učitele dějepisu, ve druháku to nebylo o moc lepší. Ba naopak. Postupně jsem to tu začala nenávidět. Na angličtinu jsme dostali učitelku, která byla těhotná. Vedení školy vědělo dlouhou dobu dopředu, že bude odcházet... A chybička se vloudila - téměř měsíc a půl jsme neměli angličtinu, protože vedení prostě nedokázalo najít učitele. Tuším, že to byl pátek, měli jsme suplovanou hodinu a pan učitel D. nám přinesl písemku z AJ, že si ji prý máme napsat. Vzbouřili jsme se, nikdo z nás tam nenapsal ani puntík. Písemka nebyla těžká, ale tady šlo o princip. Měsíc a půl jsme se neučili AJ, tak nebudeme psát písemku. A ejhle - hned po víkendu jsme najednou dostali učitele na AJ. Popravděřečeno se nám jich střídalo víc - asi čtyři.Kromě toho máme každý rok jiného učitele na NJ. Hrůza! A to není to jediné, takových much tu ještě lítá a myslím, že lítat ještě bude.
Nejvíce mě štve vedení školy, jenže to nejspíš nemá cenu tady řešit, bylo by to na hodně hodně dlouhou dobu. Ti, co sem přijdou studovat, na to možná časem přijdou.
Je pravda, že tuhle školu jsem si vybrala sama a lituju toho. Ne kvůli učitelům, jejich přísnosti a špatným známkám. To vůbec. S učiteli vycházím dobře a se známkami jsem také spokojená, ale poznala jsem, jak to tady chodí... Kéž by se mohl vrátit čas, sem bych už nešla.
Upozornění: Vy, co se sem chystáte jít studovat, pečlivě svoje rozhodnutí zvažte. Nechci Vám nakázat: "Nechoďte sem", ale je to jen moje doporučení.

Teď bych chtěla ještě něco vzkázat panu Potůčkovi: Jsem ráda, že jsem Vás poznala a že jste nás NJ učil. Hodně jsem se od Vás naučila a hodiny s Vámi mě bavily. To, co jsem teď napsala, je pravda. Díky Vám jsem se utvrdila v tom, že z NJ chci maturovat a je mi líto, že ne s Vámi, ale čas jde dál a Vy si určitě najdete lepší místo, než tento "ústav". Je to hrozné, ale má domněnka je, že tu s Vámi jenom zametali - rodiče nafrněných žáčků. Za všechny spolužáky z naší třídy Vám DĚKUJI - ZA VŠECHNO.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Anit-Kabir

Datum:  14.06.2009 17:04

Pouze bych chtěl doplnit, že mne ředitel Pecina nepropustil, nýbrž neprodloužil smlouvu po 30. červnu. Důvodem jsou podle něho stížnosti žáků a rodičů na moji práci. Dokonce jsem se dozvěděl, že by nade mnou ještě hůl nezlomil, ale když zhruba před čtrnácti dny ho atakovala kdesi na parkovišti skupinka žáků z 1.A
s požadavkem, abych je příští rok neučil,nemohl prý už rozhodnout jinak. Nejdříve jsem si myslel, že jde
o nějaké nedorozumění, protože jsem si žádných vážnějších pochybení nebyl vědom a taky mi ředitel Pecina žádné důvody svého kroku nesdělil. Pokud se domníváte, vážení čtenáři, že o působení učitelů na škole rozhoduje mimo jiné vztah k žákům a kolegům, příprava na vyučování, metodické zvládnutí hodiny či odborné znalosti, nenechte se mýlit. Učitele
s třicetiletou praxí dokáže na Hotelové škole Bohemia "porazit" pokřikování šestnáctiletých žáčků kdesi na parkovišti, což jen podtrhuje úvodní slova předchozí přispěvatelky. Nebo šlo o zástupný problém a vedení školy se nelíbily mé poněkud pravicové politické názory? Nebo jsem snad řekl něco nevhodného? Předpokládal jsem sice, že má kariéra učitele ještě nějaký ten rok potrvá, ale po dvou třech dnech od neblahého rozhovoru již mám jasno. Využiju tlumočnické a překladatelské zkoušky v podnikatelské činnosti. Na Hotelové škole Bohemia je nejdůležitější, kolik žáků platí školné, a proto jsem na druhou stranu rád, že takto pojímaný názor na vzdělání se mne již nebude týkat.

Jiří Potůček, učitel na Hotelové škole Bohemia

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Karolína Misařová

Datum:  16.06.2009 10:29

Je mi opravdu líto, že pan Potůček odešel, byl to dobrý pedagog. Sice ze začátku jsme se neměli rádi, ale to už se změnilo, protože jsme na sobě všichni začali pracovat a zvykli jsme si na sebe. Jenom bych chtěla dodat, že pan učitel si nezasloužil vyhazov, jenom proto, že si stěžovali někteří spolužáci a jejich rodiče (myslím i z budovy A). Pan Pecina by si měl uvědomit, že jsou sice někteří nespokojeni, ale většina ostatních je velice spokojená a na to by měl dbát. Je to nespravedlivé, když odcházejí dobří učitelé, kteří zůstávají a řada "horších" jich prostě jednoduše zůstane.
Panu Potůčkovi: byl jste dobrý učitel, a je mi to líto, že vám neprodloužili smlouvu. ( a opravdu se s těmi vězni jedná lépe) Nashledanou a snad se dočkáte lepšího přístupu, ten si zasloužíte.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Anit-Kabir

Datum:  16.06.2009 14:57

Během pracovní neschopnosti máte přeci jen více času a také se zájmem sleduji toto diskusní fórum. Ačkoli je můj odchod ze školy také tématem několika příspěvků, nejde ani tak o to, jestli se "postižený" jmenuje Ungermann, Potůček či jinak. Jak výstižně napsal pan Novotný, "nejedná se tu a žádná selhání jedinců, nýbrž o absurdní drama naživo, expozici lidské omezenosti, chamtivosti, zbabělosti a ztráty cti". Charakter lidí stojících ve vedení školy je poplatný tomuto zrůdnému systému, v němž hrají výjimečnou roli peníze, kde panuje vzájemná nedůvěra a odcizenost a daří se všemožným podrazům. Kdyby chtěl nějaký "reformátor" nastolit slušné jednání a průhledné vztahy, přestala by Hotelová škola Bohemia záhy existovat. Někteří přemýšliví studenti dokonce litují, že se na této škole ocitli. Jsou totiž natolik schopní, že se brání úvahám o kupování výsledků za školné. Chce-li pan Kropáček a spol. stále více naplňovat pokladnu, ubližuje tím nejvíce těm schopným, kteří musejí zejména na Hotelnictví trpět vedle absolventů devátých tříd, jimž často sice nechybí sebevědomí, ale jejichž vysvědčení "zdobí" i pět čtyřek. Přesto bych přenechal rozsáhlejší úvahy o chodu této instituce těm, kteří zde působí déle než já, i když i za ten jeden rok rozeznáte ryzí kov od pozlátka.
Působil jsem posledních patnáct let na jisté chrudimské střední škole, která si stále zasluhuje velkou úctu. Nevyčítám si příchod na "Bohemku", neboť jsem chtěl změnit prostředí a poznat jiný styl práce. Začátky nejsou mnohdy ani pro pedagoga snadné, v mém případě tomu nebylo jinak, ale vzájemným respektem a touhou po vzdělání jsme překonali mnohé překážky a zůstalo za námi mnoho kvalitní práce. Samozřejmě se nezavděčíte všem, ale jsem přesvědčen, že motivace a zájem o němčinu by v budoucnu naši spolupráci jen a jen posilovaly.
A potom vám oznámí ředitel Pecina, že končíte, jelikož si na vás někdo stěžuje. S vědomím veškeré pokory a skromnosti musím konstatovat, že takto a bez udání relevantního důvodu se s lidmi nejedná, bez ohledu na to, jestli jsou čerstvými absolventy vysoké školy či jestli jim je jako mně pětapadesát. Nevadí mně odchod ze školy, nýbrž způsob jednání pana Peciny.
Ještě bych si dovolil reagovat na některé příspěvky.
Franta Novotný: Skláním se před Tvojí brilantní argumentací.
Circulus: I v podmínkách této školy nepochybuji o Vaší kvalitní přípravě do života, děkuji za milý vzkaz.
Karolína Mísařová: Je pro mne příjemné se poohlédnout po cestě, kterou jsme při němčině spolu ušli. Váš přístup je mi velmi sympatický a držím palce do dalšího studia.
Diesel1: Netřeba mne litovat, neboť i mimo školství se najde zajímavá práce.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Anit-Kabir

Datum:  16.06.2009 14:59

Podepsat jsem se zapomněl - Jiří Potůček, učitel HŠ Bohemia

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  budoucí žák

Datum:  16.06.2009 15:26

Jsem budoucím žákem této školy a je mi hrozně,když tyto články čtu.Pan ředitel to doufám čte a bude to řešit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  07.03.2010 22:02

Řešit ? Ty asi koukáš moc na pohádky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Circulus

Datum:  16.06.2009 15:46

Budoucí žáku, možná se mýlím, ale podle mě se to moc řešit nebude. Tady to totiž funguje asi jako splachovací záchod... Než něco řešit, radši to přeci spláchneme, zadupeme, ututláme, aby se neposkvrnilo jméno školy.

Ale hlavu vzhůru, třeba se tu Tobě zrovna bude líbit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ta, které se toto nelíbí...

Datum:  15.06.2009 20:32

Pane učiteli, jen jsem vám chtěla říct, že všichni žáci nejsou takoví. Přiznávám, že já sama jsem z vás na začátku nebyla nadšená. Však to znáte - nový učitel, nové metody, trošku strachu. Postupně jsem si vás však oblíbila, přizpůsobila se a vy jste se nakonec vybarvil v úplně jiném světle, než v jakém jsem vás viděla na začátku. Tím vám chci jen říct, že jste byl velice dobrý učitel a já i moje třída jsme vás měli doopravdy rádi. Ano, mluvím i za zbytek spolužáků z mé třídy, jelikož jsme o vás a panu Pecinovi vedli diskusi. Pevně doufám, že se na nás (na budovu "fotbalistů" a cestovního ruchu) přijdete, než skončí školní, podívat. Chtěli bychom se s vámi alespoň rozloučit, jelikož jsme k tomu neměli příležitost. Udělejte si na nás čas, prosím. Ale než přijdete, tak sem, prosím, napište dopředu kdy, abychom byli ve škole.
Prozatím se mějte krásně.:)
Studentka HŠ Bohemia

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Anit-Kabir

Datum:  15.06.2009 23:26

Děkuji za Vaše slova a moc si jich vážím. Určitě se přijdu brzy podívat. J.P.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Anit-Kabir

Datum:  15.06.2009 23:14

Stěžuje si jeden vlivnější rodič a musíte odejít, kdybyste učila sebelépe. Když navíc přiběhnou k řediteli na parkovišti tři žáčci z 1.A (určitě ti, co rádi studují), nemá učitel už žádnou šanci. Klient přece musí dostat "prvotřídní" služby, rozuměj pěkné známky. Pak může být hodina nudná, znalosti chabé, ale stížnost nepřijde. Reklamujete špatný výrobek? Řemeslník se přinejhorším dočká menší finanční ztráty. I fotbalový trenér skončí pouze v případě, vzbouří-li se celé mužstvo nebo pokud porážka stíhá porážku. O tom, že by po nebetyčných skandálech odstupovali naši politici, mi také není nic známo. Lékař omylem vyoperuje zdravou ledvinu a léčí dál v téže nemocnici. Učitel na Hotelové škole Bohemia, pokud nepatří mezi vyvolené, může i vězňům z Guantanáma závidět. S nimi se totiž jedná lépe.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  04.06.2009 19:17

Souhlasim, jen sem napsal, ze kdo ma prachy, tak muze dite dat kamkoliv na skolu, treba na specialni, kde je skolny treba i 100 tisic rocne. Proti hotelovce nic nemam. Perfektne prezentuje Chrudim kamkoliv prijede. Jen sem se vyjadril, ze vsude rozhoduji penize a sou AZ na privnim misteÚsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  podnikatel

Datum:  04.06.2009 19:47

Jako podnikatel vím, že je opravdu těžké v součastné době se udržet nad vodou a vydělávat je opravdu těžké. Proto i organizace, jako je Hotelová škola v Chrudimi se snaží o to, co každá jiná společnost. Vydělat peníze. Ovšem co vím od jednoho známého, který měl na škole své dítě, mě jako podnikatele zaráží jedna věc, kterou asi nepochopí mnoho jiných lidí a to jak studenti na škole podnikají různé akce ( zahradní slavnosti, plesy, ...) a peníze, které si při těchto akcí vydělají se jim záhadně ztratí. Proto se ptám, připadá vám to v pořádku? Studenti svými silami shání sponzorské dary, z plesu si vydělají také nějaké ty drobné na večírek a peníze už nikdy neuvidí. Prosím vás můžete mi nějak vysvětlit? Docela mě to zarazilo. Díky

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  04.06.2009 20:33

Nemam s touto skolou nic spolecneho. Ovsem z vaseho prispevku je jasne jedine - jeden znamy vi neco a necha to tak, co to je pak za znameho? Jestli mu vadi, ze se ztraci penize, at de na policii. Jinak tyhla, prominte mi to oznaceni, ZVASTY, ze NEKDO NECO vi a nic s tim nedela sou dost trapny. Jen pomlouvani pod anonymnim jmenem. Proste ubohostOk? Ja jen ctu o teto skole, jak se ji vede v soutezich a dalsich jejich cinnostech. At se ohradi rodice tech studentu, kdyz jim to tak vadi, ale zatim se jich tu moc neozvalo. A jak pisete o vybranych penezich studenty na ruznych akcich, jestli se jim tam penize ztrati, tak to smrdi, ze si to kradou mezi sebouOk? Nic jineho z vaseho prispevku nevypliva. Pokud studenti shani sponzorske dary, tak to musi byt pres smlouvu, tudiz i razitko dane skoly a to znamena, ze studenti k temto penezum nemuzou mit pristup, pouze vedeni skoly. Jen podotykam, ze nikoho nezastavam, je mi vicemen jedno jak to tam chodi, protoze ja nemam na to, dat tam svoje deti. vyjadruji tu svuj nazor, jako kazdy jiny. Kdybych mel stejnou zkusenost jako vy, tak to neresim na tomhle foru, ale primo pres policii, vedeni skoly, jejiho zrizovatele,.... Jen se opakuji, sem potesen prezentaci Chrudimi touto skolou. Tot vse.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ota Pavel

Datum:  16.06.2009 13:10

Prave, ze kdyz nemate s touto skolou nic spolecneho tak to tady vubec nekomentujte. Nevite nic co se deje na te skole, nevite jaky je pristup k zakum ani k ucitelum.. Mozna slysite samou chvalu, ale tu slysi kazdy nez pozna jaka je realita.. A nejvic ubohy mi prijde, kdyz tady kazdej pisete kdo ma penize ma vse!? S prominutim ale jestli si tohle myslite JSTE UBOHEJ KRETEN!! a ze si studenti sami sobe kradou penize???To je sranda :-D vysmech... a resit to pres policii??? Chtela bych videt vas na nasem miste!!! jste uplne mimo... To je sranda :-D

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  07.03.2010 22:47


Tomu Tohosovi bych rozhodně nevykal. Bude to jakýsi cucák ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  07.03.2010 22:46

Asi tak. Můžeš mít prachy, ale nemáš třeba dobrý kamarády. Hodně věcí si za prachy nekoupíš.

V píšničce od Zdeňka Svěráka to tak bylo

Nemít prachy - nevadí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bruno

Datum:  10.06.2009 22:01

Na to, že nemáte s touto školou nic společného ji dost nepochopitelně hájíte. Rodiče si na školu ani na učitele nikdy stěžovat nepůjdou, protože chtějí aby jejich děti dostudovaly! Možná kdyby Váš potomek tuto "školu" absolvoval, věděl byste své a pochybuji, že byste cokoliv chtěl řešit přes policii - silácké řeči pod anonymním jménem žeÚsměv ...Toť vše

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pan Kritik

Datum:  04.06.2009 20:21

Já myslím, že nás pan Eduard má natolik zajištěné příjmy, že nemá zapotřebí bát se nějakého krachu a toho, jestli se urdží nad vodou, navíc co tak vím, podniká ještě v jiné sféře. Takže nemá ani zapotřebí brát peníze studentům.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pan Kritik

Datum:  05.06.2009 15:50

Pan Tohos je zdá se býti spokojen. Máte opravdu zajímavý názor, studenti mají peníze na jeden večírek co budou slavit společně a podle vás si peníze kradou navzájem ? To je sranda :-D Proč by to dělali. Aby byli nakonec všichni proti sobě ? To je sranda :-D Váš názor je jenom doměnka a naprosta pitomost.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  05.06.2009 19:32

To, co sem napsal, mi vyznelo z prispevku nade mnou. Jak sem psal jiz vyse, tato skola ma uspechy a ja ji to preju.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  05.06.2009 16:05

A z čeho si myslíte,že se hradí pohoštění pro politické parazity a spřízněné podnikatelské duše,které pan Éda hostí na Garden party jako zrovna dnes.Myslíte,že všichni pozvaní dali sponzorský dar.Pochybuji.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pan Kritik

Datum:  05.06.2009 22:40

Pánové. Jděte někdy na den otevřených dveří. Je to pohádka, tam vám pan ředitel podává výklad o škole jakoby to byla pohádková budova. Vykládá to všechno tim tónem jako by jste nemuseli nic platit, že se o studenty postarají, je zde přeci možnost zahraniční stáže. O praxích mluví tak, jakoby škola žáky sama rozvážela....ano? omyl ... Veškeré náležitosti spojené s cestou za hranice si sjednáváte SAMI ! škole neudělá absolutně nic, ale podstatné je, že se tím chlubí. A co praxe po České Republice? Studenti se také dopraví sami. Přejte jim tedy to nejlepší, jací jsou úžasní a tak dále, ale je to jenom sprosté obohacování se, prostřednictvím studentů. Kdyby to byla společnost jako každá jiná a ne škola zároveň šli by do krachu Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  06.06.2009 06:35

A proc teda nevystoupite verejne spolecne s rodici tech nespokojenych studentu? Vzdyt takhle by to prece byt nemelo? A kdyz chci neco zmenit, tak na anonymnim foru toho nedosahnu. Ja do tech problemu nevidim a jestli je to tak jak pisete, tak je to spatne Bohužel, škoda Samozrejme s tim nic skola neudelat, dokud nebude mit podnet a tohle disk.forum podnet urcite neni. Preji hodne zdaru s timto bojem Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  StudentHš

Datum:  06.06.2009 12:21

Přečel jsem si pár příspěvku od TAHOSE a je vidět že o té škole vůbec nic neví. Ono je docela těžké se s rodiči dát do hromady a jít proti škole, každý rodič chce aby jeho dítě vystudovalo a nerisknou si nic takového a hlavně by vůbec vedení školy rodiče neposlouchalo. Co se týče těchpeněz že si je údajně studenti kradou sami tak to je opravdupitomost. Na garden party nám zbylo hodně přes 40000 Kč a když jsme je chtělipoužít na maturitní ples,peníze najednou nebyly, později jsme se dozvěděli že si pan Kropáček naučtoval pronájem zahrady a elektřinu je toto normální? NENÍ!!! Pan ředitel jednou říkal na dni otevřených dveří, žeškola platí szmbolickou 1 Kč ya pronájem zahrady za rok takžeje jasné kam šlo těch 40000 Kč, někomu do kapsy takže kdo pak tadz krade peníye, studenti to určitě nejsou. Kdzž budu reagovat na praxe. Je pravda, že veškeré cestovné si platíme sami a když jsem poslouchal studenty letošních třetích ročníků, tak mě zarazilo že jsou na praxi a musejí se na 1 den vrátit kvůly garden párty a teˇpočítejte Chrudim - Karlovy Vary 321 Kč jedna cesta (student musí je 4x!!! 1284 Kč !!! A nikdo jimto neproplatí a navíc to je 5 hodin cesty!!! Chrudim - Luhačovice 237 Kč a opět musí jet student 4x tj. 948 Kč a 4 hodiny cesty!! Nestačíte se divit jak se peníze kutálejí a stále více si uvědumujete jak je ta škola příšerná chudáci rodiče, chudáci děti. A kdo jde letos doprvního ročníku, nechci ho v žádném případě odradit, je to jeho rozhodnutí, ale rodiče,počkejte půl roku, nebo rok a pak uvidíte a budetehodně překvapeni!!
Kdzž budu reagovat ještě na kopiedopisu které zde byli umistěny, vidítevnich někde žehotel chválí studenty? Asi jsem možná slepý, ale já to nikde neviděl, jen jsem se tam dočetl že vedení hotelu Horal se omlouvá, ženemůže přijet na Garden Párty.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  07.06.2009 08:56

Zdravim te, studente. O tom, ze si kradete penize, sem napsal jako reakci na prechozi nazor, na ktery sem reagoval, tam to tak vyznelo, teda aspon meOk? Uz sem to psal jednou. To, ze sis zvolil tuto skolu, je tvuj problem, rozhodnuti tvoje a tvych rodicu. Urcite te nikdo pod natlakem do tyhle skoly nenutilÚsměv To znamena, ze si s rodici na 100% vedel, kolik tahle skola stoji, jestli ne, tak lzesOk? Nezlob se na me, ale breceni na disk.foru nic neznamena a nic s tim neudelas. Takze jestli budete v tomhle vsichni pokracovat, tak budete mit maximelne nabehlou zilu na hlave z nervuTo je sranda :-D Musis se ozvat a ne jen remcat. Tak to vidim jaOk? A opet se budu opakovat. O teto skole vim jen to, jak prezentuje Chrudim, ze vyhrava souteze a tudiz ma uspech. A priznej si to, je to pravda. Takhle ji musi videt i dalsi obyvatele Chrudimi, kteri nemaji zvesti o spatnym hospodareni vedeni skoly. Tak to proste jeOk?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Civis Habitator

Datum:  08.06.2009 11:11

Bohužel v tomto případě nelze než souhlasit. Hotelová škola je holt subjekt, u kterého na prvním místě vedle vzdělávání studentů nutně stojí i ekonomický výsledek. Rozhodně zde nejde o obecně prospěšnou společnost. A pokud se tam někomu něco nelíbí a s něčím nesouhlasí existují dvě možnosti. 1) odstoupit od smlouvy a ukončit vzdělávání na této instituci 2) jsem-li přesvědčen o finančních machinacích a jiných nestandardních záležitostech je nutné podat podnět k prošetření ideálně na státní zastupitelství. A zcela závěrem: co si budem nalhávat, studenti této školy rozhodně nejsou a nikdy nebudou žádní akademici. Jsem si jist, že pro mnohé (studenty i jejich rodiče) je toto jediný způsob jak zajistit vzdělání na relativně slušné výstupní úrovni.....a zkrátka každá sranda něco stojí,že? Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bilbo

Datum:  06.06.2009 17:55

Jsem studentem HŠ a musím říct, že mě jako studentovi příde, že škola nás obírá o peníze snad ve všem, ve druhém ročníku sme si museli koupit každý uniformu, určitě každý ví jak vypadá, pánská un. stála přes 1000, dámská 2500, když sme se ptali jedné paní ve firmě, kde sme si je zkoušeli, tak nám řekla, že má cenu cca 300, tak by mě zajímalo kam šel zbytek peněz. Dále bych chtěl říct, že nám stále připomínají, že když nemáme koupený oběd, tak ať si tam nechodíme dávat jídlo, s tím souhlasím, přece nebudeme brát oběd ostatním, ale když tam příde paní Šarounová a nemá oběd, tak ji ho samozřejmě musíme vydat, to vím moc dobře, když sem byl na praxi ve školní restauraci, tak tam kolikrát přišla a v rozpise, kdo má jídlo, nebyla zapsaná. Nevím jestli to je z důvodu, že nemá peníze, což asi ne, když jejím nechvalně známém manželovi schrábla pěknej balík peněz, nebo že je líná si dojít je koupit jako ostatní učitelé a žáci. Kolikrát si příde do kuchyně a řekne si o jídlo a naše paní kuchařka ji samozřejmě dá, aby si paní Šarounovou nepohněvala:D, přitom nám furt řiká, nikomu nic nedávejte, máme toho málo. To už je takový vlezdoprdelkovství.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lucinka

Datum:  10.10.2009 00:51

Pro Bilbo: psal jsi sem 6.6.09, Zda ti vadi,ze p.Sarounova nema napsane obedy tak ji to povez ne a uvidime co ti na to odpovi. Jinak nevim kde jsi vzal to,ze schrabla nejake penize po manzelovi??? No zrejme jsi asi velmi dobre informovany co????? Nebo,ze by jsi mel dobreho informatora??? Pokud ano tak je to zrejme pekny debil. To co ty tu pises je dost ubohe nebo snad zavidis???????????????????????????????

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  StudentHš

Datum:  06.06.2009 12:30

Musím zde upravit jeden překlep v předchozím příspěvku. Psal jsem o to že NÁM zbylo přes 40000 Kč ale oprava je že jednomu z ročníků v minulých letech!!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pan Kritik

Datum:  07.06.2009 15:16

Já myslím, že většině lidem zde nejde o nějaké brečení nad cizím hrobem a naříkání, ale o to, že informace pošlou do světa a tím varují další rodiče, kteří netuší, do čeho jdou. Co bylo to bylo a nikdo to už nevrátí. Samozřejmě akce jsou na úrovni, veškeré prezentace a akce, působí to příjemně. Ale samotný systém této školy je natolik dobře promyšlený a rafinovaný, že to do tohoto systému nikdo nevidí. Každý je s každým výborně sehraný a nikdo nic neodhalí a nedokáže.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  StudentHš

Datum:  07.06.2009 16:22

Musím opět reagovat napříspěvek TOHOSE. Vy víte o té škole jen to že má úspěchy a reprezentuje chrudim to nepopírám, ba naopak je to pravda!! Vy tu říkáte, že brečíme jenom tady na fóru a divíte se že nic neuděláme, já Vám řeknu ten důvod proč nic neděláme. Už několik rodičů v minulosti šlo proti škole, stížnosti atd. a myslíte si že je škola poslouchala nikoliv!!!!! málem nedostudovali ani jejich děti!!!! jen kvůli tomu, že se rodiče ozvaly. Studenti se mohou ozvat maximálně až když drží v ruce maturitní vysvědčení, ale to už jim k ničemu není!!! Na tuto školu jsem šel dobrovolně, ale proč? Protože pan Pecina školu vychvaloval jak je nejlepší, jak studenti mohou jezdit na praxe do zahraničí atd. prostě jak už je napsáno v 1. příspěvku "když ptáčka lapají pěkně mu zpívají" a to pan Pecina umí opravdu perfektně!!
Jak už tady psal další student problém s vestičkami které jsou zbytečně předražene. Jsou sice šité na míru, ale ať se zeptáte kterékoliv švadleny, tak vám řekne, že by Vám to ušila minimálně o polovinu levněji!!
A když znovu použiju počty: školné v průměru 17000 Kč za školní rok x 4= 68000 Kč, myslíte si, že vestičky by nám škola nemohla koupit? Když k tomu připočtu další výdaje, jako je oblečení na obsluhu, do kuchyně a učebnice tak se dostanu za ty 4 roky určitě na částku 80000 Kč a to nepočítám kapesné, cestovné a kapesné na praxi to už bych se blížil ke 100000 Kč. Opravdu bych čekal že za tyto peníze s námi bude škola jednat alespoň trochu lidově.
JEŠTĚ JEDEN VZKAZ PRO TOHOSE:? O TÉ ŠKOLE VÍTE SNAD JEN TO ŽE MÁ ÚSPĚCH, COŽ JSEM VÁM NEPOPŘEL, BA NAOPAK JSEM TO JEŠTĚ PŘIZNAL. ALE KDYŽ O TÉ ŠKOLE NIC JINÉHO NEVÍTE, TAK SE VĚNUJTE JINÉMU TÉMATU A NEOSPRAVEDLŇUJTE ŠKOLU, VŠICHNI LIDÉ CO SEM PÍŠOU PŘÍSPĚVKY TAK CHTĚJÍ JEN VAROVAT VEŘEJNOST PŘED TOUTO ŠKOLOU!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  07.06.2009 17:19

Ze varujete, to vam neberu, ale jak sem spal, jen vase volba je, ze ste na tuhle skolu selOk? A stiznost rodicu na skolu nepomuze, to je prece jasny, musite jit asi vys, treba na urad (napr. odbor skolstvi), to je zase muj nazor. Preji hezky zbytek vikenduOk?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ivanhoe

Datum:  09.06.2009 13:21

Stěžovat si na odboru školství??? Haha...to by jsme z tý školy vylítli dřív než by jsme stačili říct ,,Auf wiedersehen" to je asi tak jako žalovat svýho nadřízenýho a doufat, že nebudete mít druhej den na stole výpověď...ono když už jsme si to zaplatili tak jsme chtěli taky dostudovat!!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  StudentHš

Datum:  09.06.2009 15:59

Tak to je pravda. Sice je pravda že ta škola je hrozná, ale za ty peníze co jsem do toho už vrazil, tak tamk zůstanu, stěžovat semůžu, až když už budu mít maturitní vysvědčení, ale stejně mě to bude k ničemu

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  další student HŠ

Datum:  10.06.2009 12:44

Tato diskuse je velmi zajimava:) Jako student, ktery prosel hotelovou skolou a ma ji uspesne za sebou Vam k tomuto take musim neco napsat. Nechci tim nikoho moralizovat, ani nikomu zavdavat duvod k tomu, aby tam sve dite neposlal. Hospodareni skoly je velmi skryta zalezitost a hlavne to maj dobre zorganizovany. To se musi nechat. Skolny jsme platili uz tak dost velky, ale stale neco chteli. Kdyz vam donesou jednou rano tridni ucitele papir, ze skolne se zvysuje, je docela zahada, kde k tomu berou vubec tu drzost. A nedivte se, platit to proste budete, protoze jinak mate problem s vedenim a budete radi ze dostudujete. Vedeni ma vsechny transakce a vsechno tak zduvodnene, ze proste nemate sanci najit skulinku, takze je zbytecne vyjit z davu a bojovat za neco, s cim stejne neudelate vubec nic. Ale obcas je dobre se ozvat, to nepopiram. Kuprikladu prisel pan reditel s panem Kropackem s napadem, ze zavedou cipove karty na vstup do budovy. Myslite si, ze tento jejich "nadstandard" hradi skola? Ale to se velmi mylite! Tridni ucitel (jako poslicek) vam oznami, ze se vybira 200kc na karty. No, neni to zavratna castka, ale proc bych to mel platit ja? V te dobe jsem byl v maturitnim rocniku nekde u konce prvniho pololeti, tudiz me zarazelo, ze vedeni po nas chce penize a karta je nevratna. Takze na pul roku zaplatim za testovani jejich systemu 200. Tak jsem s problemem vysel ven a chtel to resit, tridni se za vas samozrejme nepostavi, kdo by se chtel hadat se svym nadrizenym a dobrym znamym? Aby prisel o sve osobni ohodnoceni kvuli zakovi? Nene, posle vas do kancelare za vedenim at si to zaridite sami. V kancelari jsem chtel videt vyuctovani tohoto zarizeni a kde prisli na castku, kterou mame platit. A najednou, z nicehonic pote prisel reditel do tridy, ze maturitnim rocnikum se vrati penize za kartu. Jen aby jim nikdo nekoukal do vyuctovani. Ja jsem sveho dosahl, takze jsem to jiz dal neresil....dal..chcete uniformu? Ta je povinna, to je jako kdyz si kupujete auto, tak musite mit na benzin. Mate moznost si sehnat tu samou uniformu od nekoho starsiho kdo jiz ze skoly vysel? Nene, pekne si ji kupte. Chcete jet na praxi? Ano, je povinna a jen a pouze do hotelu, ktere maji smlouvu se skolou. Ale pozor, vsechny naklady za praxi si hradite sami, jak uz zde bylo receno. A ono kdyz jste ve tretim rocniku a mate povinnou praxi (teda takhle to byvalo za nas) a jedete na praxi behem roku jednou za 1,5mesice, neni se cemu divit, ze zaci se pretahuji, kdo zustane ve skole na praxi. Jet do Luhacovic a zpatky je (pocitano z Chrudimi) hodne dlouha cesta. 4 hodiny ve vlaku neni nic prijemneho. 500 za listek? Ano, jedna cesta. Stravovani a "vse" je tam zajisteno. To ano, ale nikde neni psano 3x denne. Uz jsem zazil, ze jidlo dostanete tak mozna obed a pak se na vas vykaslou. Stezujte si, az ve skole, kde vam to je k nicemu. Vydelek? Ano, ten je zavratny, pri vypoctech po navratu z praxe jste v hlubokem minusu. Asi po nekolika mesicich po navratu z praxe vam poslou vas vydelek, ktery je samozrejme jeste snizeny vedenim. A 3. a 4. rocnik ma pres rok praxe neplacene, jen tak pro upresneni. Uz se i stalo, ze po navratu z praxe a 10ti denni brigadce vam prijde jeste douctovani! Takze ne, ze jste se neco naucili, ale usetrili jste tamnejsimu podniku za personal a jeste mu musite doplatit dveste korun. Hmm zajimave. Take pozor na to, abyste nahodou neonemocneli behem praxe. V konecnem meritku, lepsi nastoupit do prace s teplotou, nez zustat na pokoji, popr. jet domu. Vase neodpracovane dny se vam nascitavaji. Takze vypustit jednu praxi, znamena 10dni v minusu. A odpracovat deset dni behem roku, kdyz musite mit na konci 4.rocniku nulu, je hodne slozite. Litate po vikendech a jste na akci od rana do vecera, zadnych 8h prac.doby jako na "normalni" praxi. Mate pote minus jeden den. Nechce nikdo jet na akci? Kdo ma neodpracovane dny praxe, jede povinne, at jedete na dovolenou, nebo cokoli jineho, proste to je povinnost. Jarni prazdniny? S temi se rozlucte, pojedete makat i o nich kdyz nemate dny. Vanoce, jak je libo. A je toho jeste tolik co by se dalo napsat....timto prispevkem nechci nikoho odrazovat, jen pisu, jak se veci maji, aby nebylo vic takovych lidi jako jsem ja, kteri se dali napalit. Nehlede na to, ze vzdelani je mizive. Pekny den

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  k.l.

Datum:  10.06.2009 13:52

Dobrý den. Sice si všichni stěžují jak jsou praxe daleko a jak jsou prodělečné, ale stejné peníze jako na praxích byste stejně utratili doma. Neznám snad nikoho, komu by se na praxích nelíbilo...parádní banda, noví lidé, nové lokály na objevováníTo je sranda :-D . Já osobně pochybuji že bych se ve svém volném čase jela podívat do Luhačovic, nebo že bych měla možnost navštívit Karlovarské hotely. Samozřejmě že má každé místo své. Na své první praxi na konci prvního ročníku jsem se dostala do "hotelu" na Orlíku. A musím uznat že 14 dní bylo velice náročných...Ale když se srovnám s mými vrstevníky, kteří studovali gymnázia nebo jiné odborné školy, nikdo se o sebe nepostará tak jako my. Tato škola naučí nejen odbornosti, ale také životu takovému jaký je. Připravila nás na to, že se s námi nikdo nikdy nebude mazat, že v nikom nemůžeme hledat podporu, jen sami v sobě, že nám nikdo nestojí za zády, aby nám pomohl...A k tomu že je vzdělání mizivé...no, asi záleží na tom, kdo jak chtěl být vzdělaný a jak se snažil.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Grofka

Datum:  11.06.2009 17:51

Tady nejde o praxe a pod., ale o přístup školy ke studentům a rodičům.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Grofka

Datum:  11.06.2009 17:46

Moje dítko také studovalo na HŠ, ovšem jeho nadšení přešlo v nechuť. Nebudu se rozepisovat, protože kdo nezažil, nepochopí. Jít si stěžovat?... Smích

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pecina Jaromír

Datum:  16.06.2009 16:31

Vážený pisateli, milý studente,
při každém rodičovském sdružení (čtyřikrát za rok) jsou schůzky s ředitelem školy, kde můžete své připomínky řešit. Jinak také kdykoli jindy (pozn. za třináct let působení na tomto pracovišti nemám jedinou absenci).
Velice mne mrzí Vaše velké další výdaje na naší škole, ale uvedu několik faktických skutečností z období tohoto nebo minulého školního roku (pozn.nejen z oblastí, na které poukazujete).
Barmanský kroužek – poplatek 450,-Kč/rok. Toto považuji za symbolický obnos (a předem na něj poukazuji již při prezentaci školy). Jedná se o poplatek jednak na suroviny (míchají se také velmi drahé značky, které končí posléze ve výlevce), jednak pro vztah k nepovinnému kroužku (pozn. když si něco platím, tak tam docházím). Průměrné náklady pro školu na jednu barmankou soutěž jsou cca 25 000,-Kč – obsazujeme pouze soutěže celostátního nebo mezinárodního významu (náklady tvoří trénink tzn. práce pedagoga nad rámec pracovní doby, suroviny, ze kterých se míchá, popř. ozdoby, doprava, ubytování, stravování, startovné, pedagogický dozor, suplování popř. práce o sobotách či nedělích). Škola je špičková právě v této oblasti, přičemž za největšími celostátními a mezinárodními úspěchy stojí podle Vás ta „neschopná učitelka“ s metodami před dvaceti lety (jinou asi nemyslíte?!). Tato vyučující je dlouholetou členkou CBA, absolvovala kurzy moderních trendů nejen ve špičkových hotelích, ale např. i ve švýcarském Churu.
Interních barmanských soutěží ve škole se může zúčastnit kterýkoliv žák. Studenti jsou posuzováni také nezávislými odborníky např. z CBA nebo renomovaných firem např. Bohemia Sekt, Zlatopramen, Vitana apod. Nejlepší z nich kvalitně reprezentují školu – ani Vy nepopíráte, že zde existují hmatatelné výsledky.
To, že nemáme preferované jedince dokazuje celá řada jmen těch, kteří letos uspěli na soutěžích celostátního či mezinárodního významu. Tomáš Palička – jeden z nejlepších barmanů v kategorii FLAIR v republice, další barmani Václav Abrahám, Tomáš Hrubý, Iva Kuklová, druhý nejlepší sommeliér v republice v juniorské kategorii Jan Žežula, třetí nejlepší číšník ze soutěže GASTROJUNIOR Jakub Dubský, kuchaři Tomáš Košnar, Matěj Zeman…
Kuchařský kroužek – poplatek 500,-Kč/rok. Situace je podobná tak, jako je popsáno výše u barmanů. Kroužky nejsou povinné.
Nepovinný jazyk – ruština, francouzština cca 500,-Kč/rok, otevíráme dle zájmu, žáci hradí pouze odměnu pro pedagoga.
Adaptační kurz I. ročníků – 600,-Kč/osobu/tři dny, zahrnuta je doprava, strava (5krát denně plus grilování na terase), ubytování, tělocvična, hřiště.
Lyžařský kurz I. ročníků – kdo chce, ten se jej zúčastní, pro ostatní je zajištěna výuka.
Odborné kurzy lektorů (kteří nejsou členy pedagogického sboru a nabízejí jednorázové rekvalifikace s možností uplatnění v zemích EU či jinde ve světě) – barmanský kurz – 3000,-Kč/týden, vykrajování ovoce a zeleniny 1200,-Kč/dvoudenní, studená kuchyně 2500,-Kč/týden, sommeliérský – 1500,-Kč/třídenní. Tyto kurzy se otevírají pouze dle zájmu žáků z celé školy. Kurzy nabízejí odborníci z AKC, CBA apod., nejsou v žádném případě povinné a otevíráme je na základě zájmu studentů, popř. v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.
Exkurze – I. ročník Plzeňský Prazdroj, Bohemia Sekt Starý Plzenec – hrazena školou.
Exkurze II. ročník Vitana Byšice, Mělník – hrazena školou.
Exkurze GO – výstava cestovního ruchu v Brně – hrazena školou včetně vstupenky na výstaviště.
Exkurze IV. ročník - Praha, divadelní představení (žáci si hradí pouze vstupenku na představení), doprava a další exkurzní činnost po Praze hrazena školou.
Návštěva tropického centra v Německu – dvoudenní exkurze oboru cestovní ruch (žáci hradili 9,5EUR), doprava byla hrazena školou.
Hotel Intercontinental – exkurze v Praze, hrazeno školou.
Návštěva ligového utkání v kopané v Praze (pozn. Žižkov-Slavia)- v režii školy včetně vstupného pro obory pedagogického lycea a cestovního ruchu.
Hvězdicový zájezd – severní Morava – Polsko (Wieliczka, Krakov) – pro obor cestovního ruchu, doprava hrazena školou (rodiče platili 1500,-Kč tzn. ubytování, strava).
Praxe v Karlových Varech (Grandhotel Pupp, Bohemia – Lazně a.s.), Krkonoše (Horal), Praha (Hotel Praha), Luhačovice (Jurkovičův dům, Hotel Palace) – odměna studentům je vyplácena na základě zákona č. 563/2004Sb., žáci si hradí personální stravu a dopravu na základě Smlouvy o studiu mezi rodičem a školou.
Praxe v Českém domě v Moskvě – náklady pro rodiče (letenka tam i zpět a pojištění tj. dohromady cca 10 000,-Kč). Studenti mají byt 3+1 zdarma k dispozici i s českým programem televize. Průměrná odměna za celou stáž je 1100EUR. Nabídka tří míst na dva měsíce pokrývá poptávku (v žádném případě nejezdí vybraní nebo preferovaní žáci).
Praxe v Německu – Úřad práce v Německu (ZIHOGA) garantuje 80EUR jednorázově na cestu, odměna 300EUR /měsíčně. ZIHOGA nám garantuje 20 míst (dle zájmu žáků jsme obsadili pouze 17 míst). Tato praxe je tříměsíční včetně hlavních prázdnin. Nejezdí preferovaní žáci viz nabídka 20 míst – obsazeno 17 míst.
Žáci si hradí školní uniformy (ve druhém ročníku), učebnice a dopravu na pracoviště praktické výuky (rodiče jsou s tímto seznámeni před nástupem do školy – při prezentačních akcích i ve Smlouvě o studiu mezi rodiči a školou) – to není žádné tajemství?!
Jednorázové brigády – nárazově nabízíme žákům možnost přivýdělku v oboru od 50,-Kč/hodinu plus náklady na dopravu. Nabídky nám postupuje kongresové centrum Aldis v Hradci Králové. Zájem studentů je minimální.
V některých hodinách se třídy dělí dokonce na čtvrtinu (jako soukromý subjekt nejsme vázáni státním normativem pro dělení žáků do skupin). Zde se snažíme o skutečně individuální přístup k žákům a od něho se odvíjejí i skvělé výsledky na soutěžích a odbornost studentů.
Škola vlastní nejvyšší ocenění pro organizaci v oboru – Zlatou medaili Magdalény Dobromily Rettigové, opakovaně jí byl udělen Certifikát kvality od SSŠČMS, má velmi dobré hodnocení ČŠI, každoročně probíhá audit hospodaření školy.
Je s podivem, že (dle Vašich soudů) takto špatný pedagogický sbor s častou fluktuací připravuje studenty schopné obstát v celostátní konkurenci (např. na soutěžích se vedle manuální zručnosti posuzují jazykové a další teoretické vědomosti, komunikativní schopnosti, vystupování, chování, úprava zevnějšku…) a vynikající výsledky jsou doložitelné. Osobně si dovolím všem opět poděkovat za skvělou práci.
Na základě statistiky Úřadu práce v Chrudimi (z května 2009) není v jeho evidenci ani jeden náš absolvent!
Vážení pisatelé – výše jsou uvedena konkrétní, hmatatelná a doložitelná fakta, kterými mohu argumentovat na Vaši výzvu. Bohužel, stránky jsem si přečetl až nyní, na upozornění. Nespokojenost každého z Vás, kdo má bezprostřední kontakt se školou, mne velice mrzí, ale jsem kdykoliv ochoten Vaše problémy řešit, pochybnosti doložit. Pisatele, kteří vydrželi až do čtvrtého ročníku neuvěřitelně strádat obdivuji. Z každého úspěšného absolventa školy mám upřímnou radost (není jich málo a rád se s nimi setkávám).
Na těchto stránkách mi však nezbývá nic jiného, než poděkovat všem těm, kteří jsou ve škole spokojeni, všem našim učitelům i rodičům, kteří nám nadále svěřují své děti neboť škola je i pro příští školní rok plná. Snažíme se, abychom Vás nezklamali!



Mgr. Jaromír Pecina
ředitel školy




Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Circulus

Datum:  17.06.2009 11:57

Ano, to máte pravdu, že škola hradí dopravu na exkurze, což není zrovna nejlevnější.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jetel.hudzum

Datum:  16.06.2009 20:55

Všechny čtenáře a přispěvatele tématu Hotelová škola Bohemia bych rád upozornil, že toto téma dále rozvíjíme na Facebooku na adrese:

http://www.facebook.com/group.php?gid=110550441473

Máme již skoro 20 členů... :)

Na uvedené adrese jsem si dovolil citovat příspěvky z posledních dvou dní. Na požádání Váš příspěvek z dané adresy stáhnu. Kontakt najdete na výše uvedené adrese.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pan Kritik

Datum:  05.07.2009 23:49

Jak to koukám, hodně lidí si zde myslí, že nějaké výkřiky do tmy jim asi pomůžou s timto problémem.
Na hotelové škole musíte přeci využívat možnosti - jezdit do ruska ( po tom co si to sami zařídíte)a další a další věci, ze kterých se těží prachy. Čim víc budete škole pomáhat s těžbou, tím lepší známky budete dostávat od učitelů (protože si na vás nedovolí, jelikož ví, že nejste jen tak někdo komu stačilo dát škole pouze 16 000 za školné. ) a navíc se tolik nenadřete u maturitní zkoušky, aby jste dostali třeba za 2. Popravdě je to začarovaný kruh...Buď posloucháte názory žáků na vedení a názory vedení na žáky. Navíc máte absolutní bordel ve vzdělání, protože v pátek jdete do školy a v pondělí vás už učí někdo jiný Úsměv
Tady se nehledí na nějakou rovnost všech. Čím více máte nabušený měšec penězi, Vítejte v klubu Úsměv
Jinak současní studenti, svoje názory sem piště až po maturitě, budete mít za tu dobu daleko širší pohled na tuto školu a zniňovat se zde jestli je ta nebo tamta učitelka těhotná mi přijde padlý na hlavu. Aspoň sem nepište celá jména, bude to vypadat jinak.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Anit-Kabir

Datum:  20.08.2009 13:04

Prázdniny se chýlí ke konci a je na čase sbírat síly pro nová kola diskuse, aby si lodivodi nemysleli, že kritika ustala.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  20.08.2009 14:14

Koukam, pane profesore Potucku, ze vam to lezi stale v zaludku Úsměv Me ste ucil na strojarne a tam vas nesnaselo 95% studentu a i kolegu (zadne vymysleni, jen konstatovani faktu) Ok? Tak okolo neplivejte, ze vas vyhodili z dalsi skoly. Treba se zase na chvili nekde uchytite. Preji hodne zdaru. Prece jen musim uznat, naucit umite, ale to vase vystupovani a arogantni chovani ke studentum bylo sileny. Hezky zbytek prazdnin Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  07.03.2010 22:16

Na hotelovce se uchytí málokdo jako nováček. Teda aspoň v této době. Dříve to tam bylo normální.

Jinak když si student postěžuje na učitele, tak letí. V opačném případě to je blbost, alespoň pro vedení. Neměli by koho vysávat. A stížnostmi studentů, kteří dělají "lejno" a vše vždycky svedou na učitele se vedení vytvoří vždy záminka učitele vyrazit.

Učitele z hotelovky nemůžete soudit takto...dobrý nebo špatný. všichni tam stojí za stejné lejno ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  09.03.2010 01:55

Ta poslední věta je myšlena samozřejmě z pohledu vedení Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Noctua

Datum:  24.08.2009 15:13

Není pravda, že ho tolik studentů nesnášelo. Byli to jen ti co nic neuměli. Ti co se učili s ním žádný problémy neměli. Jak to vypadá, tak si svoje IQ tykve musíš vylévat na někom jiným tohosi.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cik-cik

Datum:  24.08.2009 19:42

dovolím si ještě poopravit - problémy měli i ti, co nedokázali s p. Potůčkem jednat slušně a upřímně! J.P. je férový hráč a ke svým studentům se nechová/nechoval s nadřazeností, pokud si to nezasloužili. S těmi, kteří si zasloužili jeho důvěru jednal jako se sobě rovnými, což evidetně zde přitomný TOHOS nebyl, jinak by nemohl reagovat tak, jak reagoval. Pan Potůček je vynikající kantor a hlavně člověk.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Anit-Kabir

Datum:  20.08.2009 20:14

Až vy budete, pane, svoji funkci vykonávat aspoň zpoloviny tak dobře, jak já umím učit, přijede vám předat sám pan Paroubek vyznamenání Za zásluhy o rozvoj socialistického školství.

S neskutečně arogantním pozdravem
Váš
Jiřík

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  21.08.2009 08:37

Timto prispevkem ste prave potvrdil, co sem psal o vasem chovani HAHAHA! Na to uz nejde ani reagovat Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Korbis

Datum:  24.08.2009 20:07

pro Tohos: cituji od jedne slecny, kterou znas moc dobre:,,Prachy jsou pekna vec, ale nedokazou vylecit aroganci a maly naradi namachrovanyho blbecka." Vsechno je samozrejme citace.

S pozdravem od Korbis pro Tohos

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bezejmenný...

Datum:  07.03.2010 22:19

I s malým kašpárkem se dovede zahrát velké divadlo.

To snad Tohos ví To je sranda :-D

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Anit-Kabir

Datum:  21.08.2009 22:19

Tohosovi

Vymýšlíš si, Tohosi,
báchorky o průmce,
téměř magor z toho jsi,
připomínáš tupce.

Snad jsi spatřil z rychlíku
průmyslovou školu,
sedáváš však, balíku,
u jiného stolu.

znám tě dobře, Tohosi,
uspávači hadů,
zlikviduješ kohosi
ve svém vlastním smradu.

S Parúbkem a komouši,
děvkami a Czepkem,
k službám, mistře Hanouši!
Já tě zovu - zmetkem.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  08.09.2009 16:15

Tak nám zase o 500 Kč zvýšili školné.Beru to,že se zdražuje vše.Neberu to,že škola není za 17 500 Kč školného schopna informovat rodiče písemnou formou ani formou mailu jako tomu bylo v minulých letech.To mě docela nakrklo.Napsal bych něco jadrnějšího,ale nebudu
se rozčilovat.Každopádně se mi toto chování nelíbí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Hotelová škola Bohemia

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Guláš

Datum:  07.10.2009 19:00

Právnickou fakultu v Plzni dohnat a předehnat!

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.