Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Lisabonská smlouva

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  13.10.2009 15:50

spidlova.blog.iDNES.cz
Nevěřím Lisabonské smlouvě a tím pádem nevěřím Evropské unii, alespoň ne takové, jakou tu máme. To jest Evropské unii, ve které hraje prim Napoleon Sarkozy.
Přiznávám, že jsem Lisabonskou smlouvu nečetla. A číst jí nebudu. Nejspíš proto, že nejsouc právník, rozuměla bych maximálně tak předložkám a spojkám. Doufala jsem, že v tomto případě rozhodnou za mě lidé mne zastupující, mnou volení. Samozřejmě po náležitém studiu daného dokumentu, po všemožném právním rozboru a po zralé úvaze. Rozhodli. Důvěřovala jsem jim a divila se panu prezidentovi, cože mu to zase přelétlo přes nos.
Už se nedivím. Lehce mě varovalo už opakované irské referendum. Irové řekli ne, Brusel řekl - opakovat...zřejmě tak dlouho, než irský národ udeptán propagandou řekne ano. Dobrá, Irové se nechali zdeptat a bylo po překážce.
Teď se Bruselu postavila překážka další - náš pan prezident. A já, jako řadový občan, se nestačím divit. Francouzský prezident na našeho prezidenta, potažmo na naši zemi dští síru a plameny a pravděpodobně by chtěl znovu stát v čele vojsk u Slavkova, německý diplomat volá po odstranění Klause, hledají se cesty, jak upravit v součinnosti s našimi "loajálními" politiky naší ústavu a prezidenta odvolat. Odvolat a nahradit. Nahradit kým? Někým manipulovatelnějším? Někým bez vlastního názoru? Nějakou evropskou figurkou? Možná by Sarkozymu vyhovovalo přifařit Čechy jako další departement k Francii, měl by po starostech....
Proč je tolik křiku kvůli jedné smouvě, potažmo má-li být ta smlouva vstupenkou a garancí evropského ráje na zemi? Proč křičí nejvíc Němci a Francouzi...respektivě jejich vlády? Proč se snaží diktovat nezávislému, samostatnému státu, jak má jeho prezident postupovat a co má a nemá dělat a proč, v případě že to neudělá, mu vyhrožují vyloučením z Unie?
Je-li ta smouva tak výborná a dokonalá, je-li zárukou prosperity a rovnoprávnosti všech zemí Unie bez rozdílu, měla by svým zněním přesvědčit i tak zatvrzelého euroskeptika jako je pan Klaus. Tak proč ta hysterie, proč to nediplomatické a silové zasahování do vnitřních věcí suverénního státu...a to Česko pořád ještě je.
Lisabonskou smlouvu jsem nečetla a číst nebudu. A přesto s ní nesouhlasím. Řev kolem jejího neschválení ze strany dvou největších evropských mocností mě dokonale přesvědčil o tom, že ta smouva tak nějak nepříjemně zapáchá....prostě je něco shnilého ve státě evropském.
A tak si jenom přeju....pane prezidente Klausi, vydržte.
Co vy na to? Nemá ta paní kus pravdy?


Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  20.10.2009 21:39

20. října 2009 0:00
Další zajímavý názor od Pietera Cleppe šéfa bruselské kanceláře Open Europe. Zkráceno.
Lisabonská smlouva znamená zásadní přesun moci na Evropskou unii. Usnadní přijímání legislativy na úrovni Bruselu na úkor tvorby zákonů v národních parlamentech včetně Parlamentu České republiky. Smlouva ruší ve více než šedesáti oblastech národní veto na nové návrhy evropské legislativy od trestního práva po řadu otázek týkajících se zahraniční politiky. Pokud ČR podepíše LS a nebude-li pak souhlasit s návrhy Komise, nebude to nic platné, protože po podpisu ČR nebude moci vetovat návrhy, které pro ni budou nežádoucí. Navíc hlas menších zemí zeslábne. Podle studie London School of Economics by Lisabonská smlouva snížila hlasovací sílu České republiky pro blokování navržených směrnic o celých 51 procent, zatímco možnost Německa bránit směrnicím, které mu nebudou vyhovovat, by se snížila o pouhá dvě procenta. Institut Open Europe spočítal, že náklady občanů a firem na plnění nařízení Evropské unie jen za posledních pět let vzrostly o více než polovinu, ze 108 miliard eur na více než 161 miliard eur ročně – po přijetí Lisabonu by tyto náklady rostly ještě rychleji. Pod Lisabonskou smlouvou by se náklady legislativy jen dále zvyšovaly. Pokud máme konkurovat silné Americe a sílící Číně, pak poslední, co evropské podniky potřebují, je usnadnit institucím Evropské unie s nedostatečnou mírou kontroly a odpovědnosti chrlení dalších a dalších byrokratických nařízení. Podpisem LS by Evropská unie získala pravomoc mluvit do oblastí, jako jsou zdravotnictví, doprava, sport. LS by také dala Evropské unii nové obrovské pravomoci v mimořádně citlivých oblastech, jako je spravedlnost a trestní právo. Evropský soudní dvůr v Lucemburku by se stal v těchto oblastech de facto nejvyšším soudem pro Českou republiku a nevolení soudci Evropského soudního dvora by postupně začali formovat české trestní právo na úkor vůle českých voličů a českých soudů. Je těžké předvídat, jak se Evropský soudní dvůr svých nových pravomocí chopí, proto český prezident Václav Klaus oprávněně žádá právní záruky. Navíc LS zavádí systém, kterým sebe samu učiní samopozměnitelnou. Evropští politici budou moci měnit smlouvy v postupných krocích bez nutnosti obracet se na své voliče a zákonodárce. Je často opakovaným mýtem, že Lisabonská smlouva zvýší pravomoci národních parlamentů. Ve skutečnosti budou mít národní parlamenty podstatně méně vlivu na legislativu než kdykoliv předtím, protože dojde k přesunu mnoha nových pravomocí na Evropskou unii, dojde k rozšíření počtu oblastí, kde už nebude platit možnost národního veta, a dojde k možnosti zvyšovat pravomoci Unie bez nutnosti ratifikace. Když už evropští politici dotlačili Irsko k druhému referendu poté, co Lisabonskou smlouvu voliči nejprve loni v červnu odmítli, jsou už zoufale nedočkaví, aby smlouva platila. Budou ochotní udělat cokoliv, aby českého prezidenta přiměli podepsat. Průzkumy ukazují, že většina lidí v Evropské unii by se chtěla referendem vyjádřit ke smlouvě, která přenáší národní pravomoci na EU, včetně 82 procent českých voličů. Tyto hlasy byly v celém schvalovacím procesu ignorovány. Ve Velké Británii lidé vyjadřují touhu po referendu dost hlasitě a Konzervativní strana, která pravděpodobně jarní volby vyhraje, vypsání referenda slíbila, pokud smlouva stále nebude v platnosti.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  17.11.2009 11:28

Překlad LS pro normálního občana a nikdo mi nevyvrátí,že to tak není a nebude.
Překlad Lisabonské smlouvy do srozumitelné řeči.

1) Německo si V Evropě bude dělat co chce. Běda, jestli ne.
2) Francie si v Evropě taky bude dělat co chce, pokud nenarazí na bod 1)
3) Pokud se bod 2 dostane do sporu s bodem 1, platí ZATÍM bod 1 (vono se ještě uvidí...)
4) Na Anglii serem, ta je za vodou.
5) Na Španělsko taky serem, to je za Pyrenejema
6) Na Itálii taky serem, ta je za Alpama
7) Na ostatní státy EU serem o to víc, jsou mrňavý a zavostalý a můžou bejt rády, že dostanou čuchnout k prdeli.
8) Státy, zmíněné v bodech 4 - 7 budou radostně odebírat zboží Německa, popř. Francie.
9) Dojde-li ke konfliktu s domácí konkurencí, domácí konkurence se přizpůsobí.
10)Pokud se domácí konkurence nepřizpůsobí, bude zlikvidována.
11)Státy, zmíněné v bodech 4 - 7 budou za všech okolností podporovat prosperitu a
hospodářský rozvoj Německa (no jo, dobře, tak teda Francie taky)
12)Dojde-li ke stagnaci či k recesi Německa (no jó, Francie taky) je to vina USA a ostat-
ních států EU. V tom případě Brusel neprodleně zajistí nápravu a potrestání viníků.
13)Rozhodování Bruselu se řídí zájmy Německa a možná i Francie. Bruselský úředník se
zdrží jednání, které by mohlo Německo a Francii popudit. Za odměnu dostane
čuchnout k prdeli.
14)Národní parlamenty států zmíněných v bodech 4 - 7 mají právo schvalovat rozhodnutí
Bruselu aklamací. Pověřený úředník kontroluje spontánnost projevu. Při nedostatku
spontánnosti budou zjištěné nedostatky neprodleně odstraněny (i s jejich nositeli).
15)Národní parlamenty států zmíněných v bodech 4 - 7 mají právo vysvětlovat občanům
svých států blahodárnost rozhodnutí Bruselu.
16)Občané států zmíněných v bodech 4 - 7 mají právo:
a - držet hubu a krok,
b – radostně přijímat a naplňovat všechna usnesení Bruselu,
c - pověřeným úředníkům oznamovat osoby, které dle jejich názoru nedostatečně
využívají práva dle 16a a 16b.
17)Pokud u občana vznikne podezření na nedostatečné využití práva 16c, bude
považován za neuvědomělého a podroben převýchově.
18)Bruselský úředník bude vybírán ze zvláště uvědomělých občanů, pokud Německo a
Francie neurčí jinak.
19)Kursy rektálního alpinismu pro uvědomělé občany pořádá každý stát ve vlastní režii
pod dohledem pověřeného úředníka.
20)Platnost bodů 3 - 19 se řídí rozhodnutím Německa a Francie. Evropskou unii si
pozvracet nedáme.
********************************************************
Toto sdělení a všechny jeho přílohy jsou důvěrné a mohou být chráněny.
Sdělení je určeno výlučně osobě nebo osobám, jak jsou uvedeny výše.
Pokud nejste jednou z nich nebo jste toto sdělení obdrželi omylem, informujte, prosím neprodleně odesílatele a sdělení, jakož i všechny jeho přílohy odstraňte z vašeho systému. Jakékoliv neoprávněné prohlížení, užití, kopírování, zveřejnění, distribuce nebo šíření tohoto sdělení nebo jeho části je přísně zakázáno.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  28.11.2009 00:24

Ještě na podpisu neoschl ingoust a už budou naši zástupci hlasovat o tom, jak si zvýší platy. Krize nekrize, bruselský úředník musí dostat své.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  26.11.2009 21:03

Přeposílám panu Fulemu do Bruselu. On zajistí potřebné. Běž si koupit teplé prádlo, touto dobou je na Sibiři chladno.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  27.11.2009 18:02

Mám pro jistotu nakoupené Made in China...Jak jinak v této zemičce.Ale se Sibiří nepočítám-fešná cela s celodenní obsluhou a stravou 5x denně v nějakém luxusním kriminále v Čechách.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  28.11.2009 00:20

Nedělej si iluze. Máme přeplníno a na Sibiři to Janotu vyjde levněji. Úspora je úspora. Navíc až američani vyšetří privatizaci po česku pak ty luxusní budou obsazeny.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  28.11.2009 19:25

Nepamatuju,že by se v Čechách někdy něco většího vyšetřilo,tedy spíše došetřilo.Všechno pěkně ututlat.
Jak říká Kraus-neustále měnit vyšetřovací týmy,až nakonec oni sami nevědí čí jsou.
Ten pán co vypadá jako stařický vesnický kulak má smůlu(Janota).Jako politicky nespolehlivý občan,bych mohl rozvracet ruskou stabilitu,tudíž se mi zamítá vízum.HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  28.11.2009 22:43

To není pravdy, rada Vacátko vyřešil téměř vše. No asi se tenkrát v tak vekém nekrado.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pepe

Datum:  21.10.2009 17:20

Pane Lebduško, zde jste na diskusi Chrudimské.Diskusí o Lis. smlouvě je určitě na internetu spousta, tak se prosím odeberte tam.Tady s tím jen otravujete!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  21.10.2009 18:01

Vás samozvaných soudců se tu poslední dobou vyrojilo nějak moc. Naštěstí vy nerozhodujete o tom, co tu bude a co ne. Kdybyste zapojil tu věc, kterou máte na krku (a nemyslím řetízek), pak byste přišel na to, že téma, jež vás nezajímá, jednoduše nemá cenu číst. Natož do něj přispívat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  21.10.2009 13:47

Ježíš, pane Lebduško, já se teda divím, že vy se zdržujete nějakým obchodováním s ložiskama. Vy byste měl dělat ministra zahraničních věcí Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  18.10.2009 22:39

JEŠTĚ JENA ZAJÍMAVÁ ZPRÁVA
Publikováno: 16.10.2009,
IDNES.CZ: Evropská média a politici se pustili do Klause. Líčí ho jako osamělého bojovníka, který nemá žádného spojence. Na evropské politické scéně se ale objevují i opačné reakce a iniciativy, které českého prezidenta mají povzbudit k odporu proti Bruselu. Demonstrovat za Klause se tak bude například v Dublinu, Paříži či v Londýně.
Britští konzervativci svou podporu Klausovi vyjádřili už několikrát. Velká Británie tajně doufá, že Klaus nebude s podpisem dokumentu spěchat a ve hře se tak ocitne možnost britského referenda.
Slova podpory ale přicházejí i z jiných zemí, například ze Švédska. To sice oficiálně předsedá EU a proto Stockholm tlačí na Prahu podobně jako Brusel, i zde jsou ale slyšet hlasy, které situaci vidí opačně.
Petice s tisícovkami podpisů
Tajemník švédské pravicové strany Švédští demokraté Kent Ekeroth například rozjel kampaň na podporu české hlavy státu. Za tím účelem založil on-line petici. "I když Irové v opakovaném referendu řekli smlouvě ano, stále existuje malá naděje, že by mohla být zastavena. Tou nadějí jste vy, Václav Klaus, český prezident," píší Švédští demokraté. Petice má k dnešku přes dvanáct tisíc podpisů ze všech koutů Evropy. Zároveň vznikla i zahraniční skupina podporující českého prezidenta na Facebooku.
Slovenská KDS se za Klause postavila středeční tiskovou zprávou, pod kterou je podepsán exministr vnitra v Dzurindově vládě Vladimír Palko.
"Český prezident Václav Klaus je v současnosti poslední hrází proti Lisabonské smlouvě, která významně omezuje suverenitu členských zemí EU a představuje rozhodující krok na cestě EU k jednotnému státu," píší poslanci Národní rady ve svém prohlášení. KDS v něm vyjadřuje podporu Václavu Klausovi v "jeho zápase proti Lisabonské smlouvě".
Podle předsedy KDS Palka si Klaus zaslouží podporu vlastenecky cítících občanů i v jiných zemích EU, protože neobhajuje svrchovanost jen českého státu, ale i dalších členů Unie.
Demonstrace na podporu Klause
Za Klausem stojí i europoslanci z frakce Evropa svobody a demokracie. "Většina delegátů naší skupiny podporuje Václava Klause, zvláště dnes, kdy je pod tak velkým tlakem," napsal iDNES.cz generální sekretář skupiny, Francouz Emmanuel Bordez.
Ta dokonce chystá akce na podporu českého prezidenta, včetně demonstrací před českými ambasádami.
"Vím, že někteří členové UKIP (Nezávislá strana Velké Británie, pozn. red.) plánují vyjádřit podporu prezidentu Klausovi v Londýně příští pondělí 26. října a v evropském parlamentu během plenárního zasedání příští týden," uvedl Bordez.
Europoslanci podle něj využijí veškeré možnosti, jak ve svých vystoupeních Klausovu podporu vyjádřit.
Načasování není náhodné, protesty totiž proběhnou den před brněnským jednáním soudců o Lisabonské smlouvě. "Vím také o demonstracích, které jsou plánovány na neděli 25. října v Dublinu a následně v pondělí v Paříži," dodal tajemník frakce.
Klaus získal i nepřímou podporou Vatikánu. Papež Benedikt XVI. totiž ústy kardinála Bertoneho při nedávné návštěvě v Česku diplomaticky naznačil, že obezřetnost vůči Chartě práv EU coby součásti Lisabonské smlouvy je na místě.

IDNES.CZ - Adam BARTOŠ
(zdroj: http://zpravy.idnes.cz/v-zahranici-se-chysta-podpora-pro-klause-bude-se-i-demonstrovat-psc-/domaci.asp?c=A091015_165251_domaci_adb)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ctitelka

Datum:  15.10.2009 00:20

Pane Lebduško, mohla bych vás někdy pozvat na schůzku? Nesmírně obdivuji váš všeobecný rozhled a znalosti problematiky od výstavby obchvatu až po Lisabonskou smlouvu... muži, kteří rozumějí úplně všemu, mi imponují...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  17.10.2009 21:01

Samozřejmě, rád se s Vámi sejdu. Navrhněte prosím nějakou, nejraději nekuřáckou, kavárnu v Chrudimi, datum a hodinu. Kávu Vám za tu překrásnou lichotku zaplatím. Jen mám obavy, abychom si měli kam sednout. Nedomnívám se, že by čtenáři tohoto fóra byli tak zvědavi na mne, ale zřejmě bude mnohý zvědav na Vás.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  garnier

Datum:  15.10.2009 07:42

Kdo je pan Lebduška???To je místní reálná postava?Nějaký OSVÍCENÝ....??? myslel jsem že je to přezdívka

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  17.10.2009 20:55

Jsem rozhodně reálnější a skutečnější obyvatel tohoto města než Garnier. Zřejme na rozdíl od Vás mám na řadu věcí i svůj vlastní názor, který se nebojím prezentovat. Jaký je Váš názor na LS? Přesvěčte mne prosím o tom, že ten můj je špatný.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  15.10.2009 08:22

Ano, byl jsem u komoušů a nijak to na rozdíl od jiných neskrývám.
Tak to je pan Lebduška.Toto je část jeho staršího příspěvku.Co k tomu dodat.
Přeji hezký den.
Mirek

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  17.10.2009 20:51

Dal jsem sem jen zajímavý názor někoho jiného. Nikomu jej nevnucuji. Jenom se domnívám, podobně jako autor toho příspěvku, že LS nás směřuje někam jinam, k něčemu co není tak výhodné, jak se tváří. Toť vše. To že jsem byl u komoušů, to jsem nikdy neskrýval a skrývat nebudu. Nemám proč. Nikdy jsem nic neukradl, nikoho nepodvedl a neudal. Nemám se za co stydět. Ale co jste dělal Vy za komoušů? Psal anonymy jako nyní? Pak toho máte zřejmě hodně na skrývání a máte se za co stydět a proto na rozdíl ode mne, musíte vystupovat jako anonym. Ale nic si z toho nedělejte, je vás takových hodně. A tací lidé mne nemohou urazit a ani nijak poškodit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  garnier

Datum:  18.10.2009 09:32

..takže Lebduško, Vaše názory pro mě jsou již zcela bezcenné,nevadilo by mi že jste bývalý komouš a nestydíte se za to, ale vy jste v současnosti pravděpodobně členem další luzoiodní sebranky a též se opět nestydíte,velice pravděpodobně za nějaký čas znovu obrátíte a budete otravovat dalšímí zajímavými názory kterými budete zrovna okouzlen,jste jen dalším důkazem jací lidé u nás jsou přitahováni politikou, kterou pak pro ně zcela přirozeně mění ve stoku která je poté pro velké procento lidí natolik páchnoucí že se o ni nezajímá.A EU a LS nechte být,to je jen reakce Evropy na vývoj ve světě ke kterému jsme se dobrovolně přidali.Bohužel lidé Vám podobní v ní zcela záměrně hledají něco co v ní vůbec není a straší a straší.. ale pouze z vlastního strachu ze ztráty vlivu, přetrhání nitek za které v současnost tak kráásně tahají atd., atd..Ještě bych se chtěl vyjádřit k Vašim urážkám na mou osobu ale již nemám čas, snad někdy příště..

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  18.10.2009 21:47

Jedno přísloví říká: Není na světě člověk ten, který by se zavděčil lidem všem.
Tak mé příspěvky prosím nečtěte. Já, na rozdíl od Vás, mám zájem o názory jiných lidí a to i v případě, že jsou diametrálně odlišné od těch mých. Proti tomu si zase vyhražuji právo šířit a prezentovat názory mé. Napište zde prosím, pod Vaším pravým jménem, jaké máte názory třebas na onu LS a můžeme se bavit konkrétněji o tom, co je na ní dobrého a co špatného. A kdyby jste si dal tu práci, pak na tomto fóru naleznete jedno mé starší vyjádření k LS. Vyjádření z doby, kdy jsem si ji nepřečetl a neznal podrobněji její obsah. Ale z dosavadních příspěvků mám dojem, že Vy jste LS nečetl, mnoho o ní nevíte a jenom napadáte. V politice jsem se nijak neangažoval, takže páchnoucí stoky to není moje práce. Je to spíš práce některých anonymů zde mě napadajících.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  09.11.2009 12:49

Snapper:
Jenže já do politiky nemířím, protože si na práci radnice nestěžuju. Volím lidi, o kterých si myslím, že to v rámci možností dělají jakž takž dobře. Není tady všechno ideální, ale různé výzvy k defenestracím a blokádám radnice považuju skutečně za hojení si bebíček lídí, kteří mají spíš potíže sami se sebou. Mimochodem pan PP je myslím už tak v pátem spolku, když se v předchozích čtyřech vždycky pohádal- a v komunálních volbách nejmíň dvakrát neuspěl. Pana Lebdušku zas pro změnu nevzali do ODS. Pánové, pro mě asi nejste verozvěsti lepších zítřků. A pokud vás rozrušuje můj slovník, vemte si prášek.

Lebduška:
Ano nevzali. A celou chrudimskou organizaci rozpustili a znovu založili, dokonce ODS kvůli tomu vyložila jinak stanovy. Jen aby se mezi "elitu" nedostlali ti nepraví a aby se zbavili se těch co chtěli slušné ODS. Proč?

Snapper:
Protže jste byl komouš, pane Lebduško, Úsměv

Lebduška:
Ano, byl jsem u komoušů a nijak to na rozdíl od jiných neskrývám. Nikomu jsem nijak neublížil, nikoho neudal. Jinak si každý tehdy mohl vybrat, být u komoušů a moci vykonávat to k čemu studoval a nebo jít dělat něco jiného, k čemu ta studia nepotřeboval. I mezi komouši byli slušní lidé. Znám lidi, kteří u komoušu byli, jsou to slušní lidé a je možno si jich vážit, a znám i člověka, který se ke komoušům hlásil málem každý půlrok a komouši ho nechtěli. Dnes je to význačný člen chrudimské ODS.
Takže zcela jistě to není o tom kde kdo byl.

MIREK:
Teda soudruhu Lebduško to je vrchol.Slušný člověk a u komoušů?Slušný podle Vás.To je přestě to,čím se vy soudruzi oháníte.Nikomu jsem nic neudělal.Už jenom členství v této straně je jasný zločin proti lidskosti.
Asi máme na slušnost každý jiný názor.On kažný někdy něco studoval a studuje.A takový lidé kteří šli ke komoušum pro vlastní prospěch?To je prostě odpad společnosti.
Hezký den.
Mirek

Lebduška:
Předpokládím, že jste byl v Pionýru, v SSM, chodil na oslavy 1. Máje, v zaměstnání byl členem ROH, případně jste alespoň chodil na jiné akce organizované těmito organizacemi - např, taneční zábavy a diskotéky. Pak jste na tom stejně jako já. Případně jste se narodil později, pak v obdobné situaci byli Vaši rodiče a pokud nebyli v profesi popelář či podobné, pak nutně byli v alespoň v ROH. To znamená, že nejsou slušní lidé? A neargumentujte, že ROH bylo něco jiného. Nebylo. Jinak v životě nic není naprosto bílé, nebo černé. Jenom malý příklad. Můj bratranec se svou ženou emigrovali v r. 69. Když za nimi měla vycestovat jejich tříletá dcerka, dostal krajský náčelník StB na stůl k rozhodnutí, zda jí vycestování povolí či nikoliv. Vzal si mimořádnou dovolenou, aby nemusel rozhodnout a rodina byla pohromadě. Byl to slušný člověk? Pro mne ano. Ale domnívám se, že téma chrudimské náměstí je o něčem jiném. Proto pokuď chcete diskutovat na téma účast v KSČ, pak prosím založte jiný příspěvek.

Agarwal:
Tak KSČ byla na rozdíl od vyjmenovaných organizací zločinecká organizace. Právě že nic není černobílé, proto vidím rozdíl mezi tím kdo z pohodlnosti vstoupil do ROH a kdo do KSČ, která fyzicky likvidovala lidi. ROH byl samozřejmě jeden z nástrojů KSČ, ale historikové v tom vidí rozdíl opravdu velký.
Doporučuji knihu Strach ze svobody od Ericha Fromma. To samé co vy totiž po druhé světové válce tvrdili členové NSDAP: "Byla taková doba". Tím nechci tvrdit, že každý kdo byl v KSČ byl zločinec nebo morální odpad. Pohnutky byly opravdu různé. Lidé se také vyvíjí a podle skutku v minulosti se nedá usuzovat na morální integritu člověka v současnosti.

A už vůbec nechci hodnotit vás, protože vás neznám. Jenom se ohrazuji proti tvrzení, že být v KSČ bylo vlastně v pořádku, protože v tu dobu byl každý nějak zapojen do systému a jinak to nešlo.

Lebduška:

Ano, KSČ byla zločinecká organizace. Vy vidíte rozdíl mezi tím kdo z pohodlnosti vstoupil do ROH a kdo do KSČ. Podle mne v tom až tak velký rozdíl nebyl. Ono to ani nebylo o pohodlnosti, ono to bylo o něčem jiném. Bylo to o možnosti pracovního uplatnění, o možnosti studia dětí, o možnosti postavit si družstevní byt a podobně. Bylo to totiž i tak trochu o existenci. Ke všemu se vyžadoval posudek a to jak pracovního kolektivu, tak KSČ. Odmítnout vstup do KSČ znamenalo jít pracovat k popelářům, do dolů, ztratit šanci získat bydlení, zkazit život dětem. Proto se to neodmítalo, proto se chodilo na 1. Máje a na akce Z, proto se podepisovala různá prohlášení a petice. Ti co nebyli v KSČ byli, až na vyjímky, alespoň v ROH, téměř všichni posílali děti do Pionýra a chtěl-li někdo na střední školu, tak o tom rozhodovalo hlavně to, zda byl v Pionýru, ČSM, později v SSM. Končil jsem základní školu v r. 1966. Pro ty, co tu dobu nepamatují, o tom zda po základní škole můžete jít na střední či nikoliv nerozhodoval prospěch, ale výše uvedené atributy. Mohl jste mít samé jedničky, ovšem jakýsi "výbor" vás nedoporučil a prostě jste přihlášku do ruky nedostal. A bez přihlášky jste nemohl udělat přijímačky a ... Zkrátka již při nástupu do 1. třídy bylo rozhodnuto. Podle angažovanosti rodičů, podle třídního původu, podle posudku uličního výboru. Ano v 80 letech to již bylo jiné, zejména po nástupu Gorbačova. Proto tvrdím, že členy KSČ byli i slušní lidé. Nikoho neudali, nikoho nepoškodili, nikomu nedali špatný posudek. Jen měli tu smůlu, že se narodili v zemi, kde to bez "řidičáku" nešlo. V zemi, kde k volbám chodilo 99% obyvatel a všichni volili KSČ. Mezi nimi jste možná byl i Vy a nebo Vaši rodiče. A proto každého člověka suďte prosím, pouze dle jeho činů.

shot:
.......Bylo to o možnosti pracovního uplatnění, o možnosti studia dětí, o možnosti postavit si družstevní byt a podobně. Bylo to totiž i tak trochu o existenci......

Tak doufám, že svoje děti vychovám lépe a nebudou vstupovat do žádné strany jen kvůli tomu aby si postavily byt nebo se dostaly na lepší školu. Zvlášť ne pokud se bude jednat o stranu totalitní. To by se z nich jinak mohl stát poslanec Libý naše slunko jasné.

MIREK:
Pane-Soudruhu Lebduško.Já jsem nikdy nepodepsal přihlášku a nikdy jsem nepracoval u popelářů.Ale nevím co máte proti popelářům.Ale všichni komunisti včetně kandidátů jsou prospěchářská pakáž.Jak můžete mluvit o komunistech že to jsou slušní lidé?To dokážou říkat-psát jenom soudruzi a jejich přitakavači-voliči.
A na 1.Máje jsem taky nechodil a ještě jsem neplatil tak zvanou SOLIDARITU.To bylo pane zákazů a vyhrůžek.
Ale neměli jste žádnou šanci.Bohužel nás bylo jen pár.
Přeji hezký den.

Lebduška Josef:
Pane Mirku, neznám Váš věk, Vaše vzdělání, neznám ani Vaši profesi. Jenom vám opakuji, když jsem v r. 1966 končil základní školu, mohl jsem si vybrat. Na horníka, nebo do zemědělství. Vyučil jsem se kovářem, přišel rok 1968 a já mohl podat přihlášku na střední školu. Tu jsem dokončil a nastala doba normalizace. V r. 1973 byla zrušena organizace TIS, obdoba dnešních zelených, jejíž jsem byl členem a začal jsem mít z toho důvodu trochu problémy. Mezi tím jsem začal dálkově studovat vysokou školu. Tak jsem si mohl vybrat, vzdělání a uplatnění, nebo jít do „dolů“. Můj otec si v 50 letech vybral doly, a skutečně fáral, takže na rozdíl od Vás vím, o čem mluvím. Já jsem si doly nevybral. A věřte mi, za svůj život jsem poznal hodně lidí, někteří byli u komunistů a byli to slušní lidé, někteří u nich nebyli a ostatní udávali. Já jsem nikoho neudal a nyní k tomu mám i lustrační osvědčení toto potvrzující. Nevím, kolika lidem jste Vy pomohl utéci na západ, kolik jste po Chrudimi roznesl letáků třebas Dětí Země, já jsem byl kvůli tomu vyslýchán STB (a vím, kdo mi výslech zajistil), za to vše v té době byl kriminál. Moje žena nesměla v období kolem 21. srpna do práce, měla nucenou dovolenou. Už vidím, jak se ozývají různí nickové. Já to vše mohu dokázat. A pro zastánce morálky a čistoty a si dovolím připomenout ono biblické: kdo jsi bez viny, hoď první kamenem. Do ODS jsem se hlásil jen jednou, nejprve jsem byl přijat a následně mé členství bylo odmítnuto. Takže nevadilo ani tak mé členství v KSČ, spíše mé kritické vystupování na jednání zastupitelstva. Ano jsem to já na kandidátce SSO, líbí se mi program této strany a jsou v ní lidé, kteří dle mého názoru, jsou schopni vést tuto zemi lépe, než dosavadní politici. Nestydím se, nemám za co. Především mám čité svědomí. A pokud někdo chce tvrdit něco jiného, pak ať to dokáže, nemá totiž co.

pavlicek:
Vážený pane Lebduško.
Oni ti lidé, co se pořád o Vás otírají, svá slova nesměřují k Vám, ale k ostatním. A jsou rádi za každou vaši odpověď, za každou snahu o vysvětlení postoje..., neboť jim zároveň dáváte možnost znovu si nenávistně plivnout. Nechte je na pokoji, ať se ráchají ve své zlosti. Ono jim musí být dost špatně, třeba si těmi výlevy uleví.
pp


Krmelec:
Popravdě řečeno, jedinou zlost ve mě vzbuzuje, když se pár politických turistů a exbolševiků tady neustále dokola zašťituje blahem, morálkou a roní krokodýlí slzy o svém neposkvrněném, leč těžkém životě. A potom, místo aby šli za obchvat demonstrovat před ministerstvo dopravy, nás otravují a omezují svýma blokádama, což jsou jen a jen jejich předvolební akce. Tak to skutečně může pocuchat mou nervovou Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  11.11.2009 19:28

Co tím autor chtěl říci a jaký to má vztah k Lisabonské smlouvě?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  18.10.2009 09:43

Člověče, vy jste hotový vizionář! Byl jste s tím už někde? Je obdivuhodné, jak přesně víte, co kdo bude v budoucnu dělat, navíc rozumíte i mezinárodní politice, četl jste kompletní LS, atd.
Jsem poctěn, že jste mezi nás zavítal a podělil se o vaše světonázory s námi, obyčejnými smrtelníky.
Od člověka, který přesně ví, co se bude dít za několik let nejen v Evropě, ale také na Chrudimsku, je to skutečně šlechetné.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  18.10.2009 22:20

Nevím jak bude za několik let vypadat Evropa a ani Chrudim. Jen se pokuším používat rozum a zkušenosti. A ty mi říkají, že když někdo slibuje něco zadarmo, pak je to obvykle velmi drahé. Vím, že když naši poslanci zadlužili ČR, tak to budeme muset jednu splatit. I s úroky. A když nám dnes politici slibují,jak se přidá na důchodech, na dávkách a pod., v době, kdy nás ekonomové a mezinárodní instituce varují před dluhy, tak vím že našim politikům je vše, kromě vlastní kapsy, buď fuk, nebo lžou. Vím, jak dopadly jiné státy, které utrácely a nešetřily, Vy to zcela jistě víte také. Postačí si pozorněji přečíst nějaké solidnější zpravodajství. Jak se snižují důchody o 50 až 70%, jak se snižují platy státních zaměstnanců a místních samospráv minimálně o 50%, jak se škrtají podpory v mateřství, nezaměstnanosti, jak se snižují výdaje na zdravotnictví, školství, jak rostou daně. Jak to dopadá na schopnosti splácet půjčky a hypotéky. A z toho si umím odvodit jak to asi bude vypadat v ČR v budoucnu, pokud co nejrychleji neprovedeme nějaké skutečné reformy a ne jen kosmetické úpravy typu janotova balíčku. Dokážu si spočítat, kolik zřejmě zbude státu na důchody a jak vysoký důchod mohu v budoucnu očekávat. Zkuste se nad tím trochu zamyslet a uvažovat, že náš stát se chová podobně jako některé rodiny, které vytloukají půjču další půjčkou s vyšším a vyšším úrokem. Podívejte se na výši a tempo růstu státního dluhu, podívejte se jaká výše dluhu se umořila v tučných letech. Bohužel nyní nastávají léta hubená a rezerva ve státních financích není ani nulová, je záporná. Těch 110 tisíc státního dluhu na občana bude muset každý z nás jednou zaplatit. A nebude je splácet nějaký stát, ale Vy i já a to i za ty, kteří nebudou schopni tolik zaplatit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  19.10.2009 08:40

Dost mne překvapuje, že ani vy jste po letech účinkování zde nedokázal odhalit, na koho jsem reagoval. Poradím vám: v záhlaví každého příspěvku je text "Příspěvek reaguje na..." - zkuste na něj kliknout, třeba to pomůže. Také si všímejte řazení příspěvků. Potom snad nebude docházet k nedorozumění - celý můj příspěvek, na který nyní reagujete, byl totiž určen subjektu "garnier". Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  19.10.2009 12:51

Máte pravdu, mám nastaveno jiné zobrazení a tak ta poznámka tam není. Snad se na mne nebudete zlobit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  19.10.2009 13:01

Vše vysvětleno, zapomeňme! Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kyncl

Datum:  18.10.2009 12:42

To je pravda. Pan Lebduška rozumí všemu. Jenom vlastní firmě moc neporozuměl :) Jinak je tam teď mnohem lépe.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  18.10.2009 21:22

Nevím, asi máte jiné informace než já, ale firma je pořád má. A to jakým způsobem ji řídím je opět moje věc. A pokud se firmě povede či nikoliv, tak vás se to nijak nedotkne. A hlavně to nemá žádný vliv na Lisabonskou smlovu. Nebo se Vám nelíbí, to že jsem zveřejnil jiný názor než můj či Váš?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  18.10.2009 08:44

Já anonymy zásadně nepíšu a nikdy jsem nepsal.
Proč bych se styděl za své jméno kterým se tady podepisuji.A to že jste nikomu nic?
Členstvi v zločinecké organizaci je dostačující.
Ale už to snad stačilo.Už mě to nebaví.
Mirek

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  19.10.2009 16:27

Víte Mirku,
ono není asi moc velkej rozdíl, mezi těmi, co u nich "jen tak" byly a mezi těmi, co tu partaj "jen tak" volili. Sáhněte si do svědomí, jak jste na tom byl vy, a pokud jste moc mladej na volební právo v těch letech, tak sáhněte do svědomí svých rodičů a příbuznejch, prostě těch, který máte rád. A pokud jste vy nebo oni patřili do toho jednoho promile, co k volbám nechodili a té zločinecké organizaci svůj hlas, bez kterých by existovat nemohla, nedali, pak se vám upřímně omlouvám. Vemte ale na vědomí, že odsuzujete 99.9 % národa...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  zvedavec

Datum:  20.10.2009 13:45

Asi je nutno 20 let poté něco málo připomenout ... Konkr. ve vaší argumentaci je zcela opomenut fakt, že až 29. 11. 1989 byla v ústavě zrušena vedoucí úloha KSČ ve státě! Mirek, pouze opakovaně připomíná konkr. viníkovi, že od 5.1969 se datuje nástup normalizace = obnovení "normálního" totalitního režimu => politický teror (perzekuce, vězení, ale již ne popravy).
Nedílnou součástí politické perzekuce byl i váš příklad ohledně voleb, viz výše § ústavy z r. 1960 (tuším §4). Z hist. hlediska je tedy zcela nepřijatelné vaše srovnávání osudu obétí uzákoněné zvůle jedné strany a viníka! Ptám se, pokud je zde poměrně shoda, že KSČ byla zločinecká organizace - kde, kdo jsou/byli ti konkrétní zločinci? Moje úvaha, stejně jako u Mirka, se ubírá k odpovědnosti jednotlivých členů strany.
Na závěr, pro odlehčení. Výjděte si nékdy na Větrník. Skutečně v každou roční dobu překrásný pohled na město, za zatáčkou mizí povlovně klesající, krásná víceproudá silnice. Láká se po ní pustit, avšak stejně jako bolševická ideologie, nikam nevede, končí v polích (zmaru, nesvobodě, ponížení, zlu a nenávisti) ... Hezký, optimistický podzim 2009.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  20.10.2009 20:46

Vy jste zase opoměl, že ta vedoucí úloha KSČ byla uzákoněna někdy v 50 letech. A od té doby byla a bylo jedno, zda jedinec jdete k volbám či nikoliv. Nic tím neovlivnil a účast byla vždy 99,9%. Neúčast nic neovlivnila. A jak správně podotýkáte, konkrétnímu viníkovi. A aby byl někdo vinen, musí něco konkrétního provést. Já mohu dokázat, že jsem něco prováděl, ovšem to něco bylo proti té vedoucí úloze, něco, za co jsem tehdy mohl být zavřený. A proto mi jsou vždy proti srsti revolucionáři stojící za bukem a teprve když je po všem, tak kádrují a vynášejí moralizující soudy. Revolucionáři, kteří se klepali na to dostat rekreaci ROH a případně devizák do Jugošky. A proto byli ochotni udělat cokoliv, hlavně aby to nebylo na ně. Podepisovat petice, žádat pro zrádce trest smrti, manifestovat proti "chilské juntě", psát udavačské anonymy, zakládat a vést BSP. Ať Mirek ukáže jeden, jediný případ, kdy jsem svým jednáním poškodil jednoho jediného člověka. Ať vystoupí z anonymity a předvede jak on se zachoval v tom období. Ano, každý jsme zvolili svou cestu. A ti kteří zvolili cestu jako například pan Káles, ti vám jistě potvrdí, jak těžká to byla cesta. Já jsem si ji zažil u otce, který šel raději fárat. Ale tohle není téma o LS a proto k tomuto se již na tomto vláknu vyjadřovat nebudu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kwajdan

Datum:  13.10.2009 19:48

Tento příspévek sem nepatří, poslals to asi na špatnou adresu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  13.10.2009 17:03

Ma stejnej kus pravdy jako ten, ktery si mysli, ze LS je pro CR/EU prinosem...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  garnier

Datum:  14.10.2009 13:42

..to tedy nemá, to je pouze žvást výrazné menšiny u nás i v Evropě...když tak čtu ty patetické výrazy pane prezidente vydržte atd, nevím zda se smát či brečet....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Lisabonská smlouva

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  14.10.2009 21:28

Třeba kakat, ono je to totiž úplně jedno.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.