Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  patrioti

Odesílatel:  občan chrudimě

Datum:  05.08.2009 16:03

Je pěkné, že Patrioti udělali přednášku o akcích jako je Muzeu barokních soch, ale to si nemohli pozvat někoho, kdo by k tomu měl co říci zajímavého - historicky či umělecky (né jen plkat). Byl to ztracený čas a důkaz negativisticky pojaté kampaně Patriotů proti všemu, co se ve městě děje. Škoda.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IVAN - B.

Datum:  20.08.2009 09:18


Dobrý den,
celá tato diskuze se odvíjí od příspěvku občana chrudimě ze dne 5.8. 2009. A je klasickou ukázkou kdo ovládá mechanizmus diskuzní masáže a jak ho používá a v důsledku komu slouží. Pod projektem Muzea barokních soch je podepsán L. Jelínek a pan starosta J. Čechlovský. Neznám člověka, který by neocenil přínos muzea pro Chrudim. Zaznělo to i na besedě z úst T.Pavlíka, P.Pavlíčka i mých. Autorství nápadu na zbudování muzea jsme dosvědčili s P.Pavlíčkem oba, neb jsme byli u toho, když se v Chrudimské volbě rodil.Jen jsme vyjádřili výhrady k mechanizmu prosazování a to nejenom tohoto projektu.Dalo by se říci-nět problema. A přesto. T. Pavlík vznesl výhrady, že není vhodné vybudovat ve slepě, kde se pohřbývalo restauraci.Připoměl to P. Pavlíček v této diskuzi a vosy se slétly. Je škoda, že se v Chrudimi nevedou seriózní diskuze. Pár -vyvolených-
došlo k názoru, že to není potřeba.Na svůj štít si dali haslo_Chceme spojovat lidi ve městě-.Je to smutný příběh smutných lidí.....
i.baborák

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  21.08.2009 22:10

Pane Baboráku problém je, že se celá diskuse vede v rovině snílkovství a neukojený touhy vyjadřovat se snad ke všemu v Chrudimi (patrioti) a tvrdý reality, která je na míle vzdálená vašim nepraktickým obzorům. Já se ptám proč by nemohla být v muzeu restaurace a nepřispívala na provoz kultury, na kterou se v 99 procentech všude doplácí??? Proč bych jako návštěvník nebo turista nemohl v muzeu barokních soch posedět u občerstvení a musel šlapat třeba do zakouřený hospody na Růžku??? Vám je to v Přestavlkách jedno, vy to platit nebudete, ani se to od vás nečeká Úsměv Nepatřím mezi vyvolený v tomhle městě ale nemohu nevidět, že je opravdicky smutný číst vášně který v týhle diskusi rozmíchává pár jedinců. Vsaďte se že z patriotů bude strana. O nic jinýho těm pavlíčkovcům a jeho maminám nejde. Tak mi tu nešavlujte s pojmy o příběhu smutných lidí. Já mezi nimi spíš vidím vás a další ztroskotance chrudimský politiky který pořád bušej na vrata radnice a myslej si, že jsou lidi blbý a nemají paměť. Držte se radši svýho kopyta...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  24.08.2009 14:49

Vildo, jen trochu historie, pro pročištění paměti. Havel byl svého času také pro některé, veřejně činné osoby, politický ztroskotanec. Tvůj slovník je pravdu velmi zajímavý. Velmi mi připomíná slovník absolventa Vokovické sorbony.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  26.08.2009 14:01

Shote ty seš naprostej úkaz ignorantství, lidově řečeno vopruz. Nejspíš pocházíš z jednoho hnízda který tady popichuje a plive na všechno v tomhle městě. Z komára dělat velblouda mi z tvýho pera připomíná Vokovickou sorbonu víc než vám občas připomenout, že vy všichni prudiči žijete mimo realitu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  28.08.2009 10:50

Jasně. Platí nás západní(východní) reakce a znevažujeme vše, co naši pracující usilovnou prací vytvořili. Ale ty jsi nás prokoukl. Zřejmě tak nějak jsi to chtě říci. Ano, jsme všichi z jednoho hnízda. Z hnízda, kde se líhnou ti, jímž se nelíbí oblbování, rozkrádání a protekcionizmus. Z hnízda kde se sní alespoň o základní slušnosti. Proto se nelíbíme těm, co si myslí, že Chrudim je jejich léno a za volební období musí zbohatnout. Kteří si myslí, že Chrudim je jejich dojná kráva. Proto máme kritický pohled na různé akce zavánějící malou domů, na které doplácí město. Včetně mne. Jinak tě ubezpečuji, že s naprostou většinou z toho našeho hnízda se neznám a jen mě těší, že jsou lidé, kteří se nebojí ozvat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IVAN - B.

Datum:  22.08.2009 07:05

Tak mi tu nešavlujte pojmy.......Ztroskotanci....drž se svýho kopyta.....
vildo, vildo, vildo.....
Já proti hospodě nic nemám.Kde jsi na to přišel.? Trvalé bydliště mám v Chrudimi, snad jako ty. Na jednu stranu se vyjadřuješ k přednášce, na které jsi nebyl, na straně druhé, argumenty oponentů označuješ za rozdmíchávání vášní.Ty nevedeš vildo diskuzi....Ty manipuluješ--účelově argumentuješ, urážíš...
PS Tykám ti proto, že jsi anonym....
bojíš se podepsat pod svůj názor......

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  candid

Datum:  22.08.2009 08:46

Pane Baboráku, ale vaše rozesírání nelze opravdu nazvat argumentováním ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  24.08.2009 14:51

Kdežto toto je opravdu pádný argument.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  občan chrudimě

Datum:  22.08.2009 23:02

máš recht cecilko. o diskusi má pan Baborák asi představu jednotrané komunikace. Jinak ještě jste mi neodpověděl pane Baboráku jestli jste na té přednášce byl - koukal jsem na jednu malinkou vaši fotku z internetu (hlineckých stránek) a nevybavuji si vás tam.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  občan chrudimě

Datum:  21.08.2009 21:17

To už snad musí být paranoia, že jsou všichni proti Vám. Přečtěte si některé Vaše přízpěvky v jiných tématech a pak povídejte něco o diskusi. Vždy budou dva rozdílné názory na dané věci a hold některá vámi podaná témata se nelíbí jiným přispevovatelům a to nezměníte. Tak jako jiní oponují mým příspěvkům. Nejsme za bolševika aby všichni museli držet hu.. a krok. Ale vy za vším vidíte ufony. To chce jen klid a nohy v teple.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  06.08.2009 18:50

Inu, to víš. Na takovýchto přednáškách se nepodává párek a pivo, jako na předvolebních mýtincích. Takže tě plně chápu. Pro tebe nic zajímavého.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  J. Káles

Datum:  06.08.2009 10:34

Účastnil jsem se pouze první části přednášky o kostelu sv. Josefa. Pan Pavlík nemá v Chrudimi konkurenci, jeho přednášky jsou vždy poutavé. J.K. ml.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  06.08.2009 08:16

Milý občane Chrudimě,
hodně rádi si necháme poradit. O historii kláštera krásně mluvil pan Tomáš Pavlík. Je někdo lepší? O investici promluvil ten, kdo ji má na starosti - místostarosta Řezníček. Je někdo povolanější?
Akci rekonstrukce kostela pro tento bohalibý účel všichni berou jak nekonfliktní, pro město velmi vhodnou a přínosnou.
Snad jenom nápad postavit restauraci v místech, kde byli pohřbení mniši a vybudován Boží hrob, je proti regulím a zvyklostem o použití církevní stavby. Ale tento nápad se jistě neuskuteční, v projektu se o využití opraveného sklepení nemluví.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Konrad

Datum:  11.08.2009 09:22

Pane Pavlíčku,

nevím kde jste na to přišel, ale v kostele sv. Josefa se mniši nepohřbívali. Náhodný nález promíchaných kostí v jedné jámě o tom určitě nevypovídá.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  16.08.2009 18:46

Ale ano, pane Konráde, v klášteru se pohřbívalo. A to, pokud si to ze slov pana Tomáše Pavlíka dobře pamatuju, někdy do roku 1783, kdy bylo pohřbívání do krypty zakázáno.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Konrad

Datum:  17.08.2009 03:43

No jo, ale kde jsou jejich ostatky? Archeologové po půl roce průzkumu neobjevili nic jiného, než pár promíchaných kostí, které tam byly dle jejich slov přeneseny.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  18.08.2009 10:19

Kde jsou ostatky v současné době, to nevím. Ovšem existupí přesné písemné informace o existenci a skonu (vč. o případném následném uložení těla v kryptě) každého z mnichů do doby ukočení činnosti řádu kapucínů v Chrudimi. pp

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Konrad

Datum:  18.08.2009 18:50

To mě teda vrtá hlavou. Řád ukončil činnost v padesátých letech minulého století. Již sto let před tím ve sklepení sv. Josefa provozovali kapucíni Boží hrob s alegorickými sochami, který si mnozí z nás ještě pamatují. Žádné krypty ani hrobky tam nebyly. Kde tedy byli ti kapucíni pohřbeni?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Agarwal

Datum:  18.08.2009 14:24

A můžete uvést a ocitovat konkrétní prameny?
(Jen pro jistotu: to není útok, opravdu mě to zajímá.)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  19.08.2009 07:07

Hodnověrným pramenem je pro mne přednáška pana Tomáše Pavlíka. To je zdroj Par exelans.
Zdravím - PP.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Agarwal

Datum:  19.08.2009 07:41

Hmmm, tak to jste mi moc nepomohl.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Konrad

Datum:  19.08.2009 20:04

Taky koukám. Jestli je kvalita informací pana Pavlíčka stejná jako jeho znalost cizích jazyků (par excellence)tak není o čem dál diskutovat:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  24.08.2009 14:42

Přiznám se, že mi je jedno, zda pan Pavlíček zná cizí jazyky a zda má správný pravopis při psaní cizích slov. Nevím jak ty, ale já naprosto chápu to co chtěl sdělit. A nechápeš-li ty, pak prokazuješ jen to, že inteligence pana Pavlíčka je vyšší než ta tvá. Pro mne je opravdu důležitější obsah sdělení a než jeho forma.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IVAN - B.

Datum:  11.08.2009 10:11

Konrade příště zajdi na přednášku a vezmi sebou občana chrudimě..
Mějte se kluci fain.
i.b.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  občan chrudimě

Datum:  07.08.2009 09:13

A co podoba a fungování muzea barokních soch, jinak osobně si myslím, že by více řekl pan místostarosta Kobetič než Řezníček. Jinak k historické části nemám jediného špatného slova - ale chyběla mi ta budoucnost a vize do budoucnosti i v podrobnější návaznosti všech celků na centrum a turistickou hodnotu pro další generace.
Jo a vzkaz pro shota - opět jsi nezklamal - někdo má jiný názor, tak z něj hned uděláme diletanta.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  10.08.2009 10:43

Ne diletanta, ale blba ze sebe děláš sám. A to tím, že tvrdíš cosi o negativistické kampani Patriotů. Zorganizovali přednášku o Chrudimi, naprosto korektní a bezpolitickou, zřejmě tím pro tebe negativisickou. Podle tebe tedy ten negativizmus spočíval v tom, že se vůbec nezabývali chystaným zohyzděním středu města, natož aby jej chválili? Navíc v dalším příspěvku otáčíš. Již shledáváš cosi pozitivního. Takže pro mne jasný závěr. Hledáš jen jak napadnut, zostudit. Nevím proč. Snad jen z pouhé závisti, že někdo něco zadarmo pro chrudimáky udělal. A byl jsi na té přednášce vůbec?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  občan chrudimě

Datum:  10.08.2009 18:03

Já jo a ty ??? Jestli jo, tak si zkus přečíst ještě jednou nebo dvakrát můj vysvětlující příspěvek a jestli jsi se dočkal odpovědí ( neřeším jestli pozitivních nebo negativních a rozhodně tím nemyslím zástavbu balustrády - kterou zřejmě míníš ty ) tak jsi byl asi jinde - já totiž ne. (třeba námět na příště)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  11.08.2009 09:19

Co pořád máš s dostavbou balustrády. Tady se celou dobu mluví o výstavbě zcela nových bytovek za kostelem NPM. Zhruba v místě dnešní silnice. Jinak na rozdíl od tebe nevidím nic negativistického na činnosti Chrudimských patriotů. Naopak.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  občan chrudimě

Datum:  12.08.2009 22:22

Dohledal jsem si Vámi zmiňovanou výstavbu (přesněji vizi dostavby) a nevidím problém v oživení centra zahuštěním urbanismu (o tom urbanismus s ohledem na ochranu přírody je - hledat rezervy a né se roztahovat do širých polí), ale samozřejmě by tomu měla předcházet diskuse a hmotové studie. Měl by být zachován tvar parku. Dům na místě stávající silnice - kdyby někdy prošla přeložka silnice směrem k faře, tak v tom nevidím problém - ale je to můj názor a jak vidím Váš je opačný a o tom je demokracie - ale osobně bych to nezavrhoval když se to objevilo jen na papíře jako vize.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  28.08.2009 11:01

Jenomže ta vize se stává skutečností. Tu vizi nastínil pan architekt na základě požadavku investora při přestavbě katastru. Investor chce stavět bytové domy za kostelem NPM. No a to další platí město, Architektonickou studii, různé studie a posudky zda je možné v tomto místě stavět a když ano, tak bude platit přeložky sítí a silnice. Proč to platí město a ne investor?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  občan chrudimě

Datum:  30.08.2009 11:03

Tak to neznáte pana Architekta Koutckého, ten nedělá věci dle předložených not. To by bylo pod jeho úroveň. A k té přeložce - město jasně řeklo, že pokud by se tou myšlenkou mělo zajímat, bylo by to v kontextu evropských peněz. Když říkáte "A" řekněte i "B" - zas tak jednobarevné to není. I když určitě máte pravdu, že je 27zastupitelů, kteří mohou říci zaplatí to město, ale to by byla dokola omletá písnička o tom koho volíme a jestli ty co volíme tam opravdu něco dělají (čtou a přemýšlí o tom o čem se hlasuje) a nebo jen zvedají ruku. Stále dokola se nadává na moci pány, ale co dělá opozice ???? Je ji slyšet jen když se jedná o jejich zájmy - viz Rozhledna. Ale dle vašich příspěvků spolu asi shodu mít nebudem, a tak si budem každý držet tu svoji pravdu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  31.08.2009 12:26

Tak proč město zadává a platí studie o vhodnosti takovéto výstavby, pokud se o ni nezajímá, vysvětli mi to.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ca12

Datum:  31.08.2009 12:49

Jako vždy žvaníš šote. Na městě o žádném zadání a placení studie nikdo nic neví. Že by starosta ze svého?
Jen na okraj. Plácá se tu hodně, ale takhle nehorázné lži jaké pouštíš ty, si nikdo nedovolil.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  01.09.2009 20:12

Studii, jejíž součástí je i použití místa v prostoru současné silnice od začátku kostela až po školu Růžovku k zástavbě, zpracovává na objednávku radnice brněnská architektonická kancelář.
Nechci řešit, kdo je v této diskuzi lhář, ale situace si určitě zaslouží zvýšenou pozornost.
A znovu opakuji co se týče zástavby u kostela - jedná se o tak nesmírně závažný krok do podoby cenného historického centra města, že jako jeden z mála věcí ve městě si rozhodně zaslouží být rozhodován občanským referendem. Zejména proto, že skutečnosti o zástavbě jsou provázeny takovým množstvím lží a mlžení.
Rozhodně je to vážné téma nejen pro chrudimské patrioty!
pp

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  04.09.2009 19:22

Všelidový hlasování o odborných věcech? To snad nemůžete Pavle Pavlíčku myslet vážně...to ste se minul dobou...a jaký lži máte na mysli? Můžete bejt aspoň jednou konkrétní??? Možná že to říkáte těm vašim patriotům ale tady jen mlžíte

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  06.09.2009 10:11

Doufám Vido, že mezi Patrioty nepatříš. Protože tvé lži a překrucování faktů patří spíše mezi mluvčí nějakých politiků a lobistů. Za kterou stranu nebo společnost tady kopeš? I když, zbytečná otázka, že ano?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  06.09.2009 12:52

Jelikož jsem Čech a Chrudimák - tak za všechny rozumný Čechy a Chrudimáky - ne šťouraly shote.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  11.09.2009 14:54

Ale viloušku. Jsi především čenem jedné strany a ne řadový člen, strany která nám zde v Chrudimi vládne. A lidé jako ty si myslí, že mohou všechno, jsou přeci ve správné partaji, že jenom jejich názor je ten správný a že pokud chtějí podojit město, nebo stát, tak mohou. A nikdo jim do toho nemá co mluvit. Chováte se stejně, ne-li hůř, než komunističtí funkcoináři v letech minulých. Vaši jedinou snahou je odradit lidi od voleb, pak k volbám půjdete vy a vaši rodinní příslušníci. Poté si rozeberete funkce a úřady a budete se radovat z prebend. Proto napadáš každého, kdo se zajímá o podstatu různých zamlžovacích akcí, každého, kdo nesouhlasí s názorem tvým a tvých "přátel". Proto napadáš CHRPAT, mají totiž již v Chrudimi daleko více příznivců, než celá místní buňka strany ve které jsi. Proto zde vystupuješ pod různými jmény. Inspiraci jsi zřejmě čerpal u italské mafie, ta získává podobným způsobem moc. Zastrašováním, stavěním oponentů do nedůvěryhodného světla a naštěstí v Chrudimi ne, i vraždami. Díky takovým lidem jako ty se posouvá naše demokracie k demokraciím typu Kostarika, Somálso a podobně. Díky lidem jako ty se náš stát zadlužuje a je jen otázkou, kdy vypukne státní bankrot. Vildo s tvou tvou stranou a chrudimskmi přáteli. Vím, že vám jde o hodně peněz, ale vzpamatujte se, je ještě čas. Jinak můžeš mi laskavě sdělit, kdy ti bylo mnou dáno právo mluvit za mne? Mám totiž také české občanství, a trvalý pobyt Chrudimi. O rozumu je jiná kapitola, ovšem v podstatě je každý člověk rozumný, pokud se dokáže sám uživít. Takže prosím, přidej ještě svou definici rozumu. A příště také prosím napiš, zda mluvíš za sebe, nebo za tu svou partaj, ale neber si do úst chrudimáky a čechy. To dělali komunisti, ti si brali do úst si poctivé pracující, a tvá partaj přeci říká, že bude vládnout jinak.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  12.09.2009 20:23

Shote tvoje bláboly jsou naprosto úchylný. Nejsem v žádný straně a nikomu nevládnu. Nemám ambice za někoho mluvit natož za tebe. Od toho v týhle diskusi jsou jiný kabrňáci. Seš zralej na chocholouška. Víc nemám co říct...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  15.09.2009 17:15

Tak proč píšeš za všechny čechy a chrudimáky? Tak za koho?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  11.09.2009 17:02

Máš předmenstruační tenzi? Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  05.09.2009 13:55

Tak Vildo, odborníci se jak jsem četl v článku MF Dnes - tentokrát shodli s náhledem té hloupé lůzy z podhradí. I když závěr článku ukazuje, že ještě vyhráno není, tak lidé se budou moci při referendu alespoň opřít o odborné stanovisko. Viz:
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=208&r=mfpardubice&c=1252417
A o jaké lži jde? Třeba o podsouvání toho, že plánovaná zástavba se vrací k historické podobě..., ale bylo toho víc.
Zdravím Vás - pp.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  logo

Datum:  11.09.2009 18:10

Na které odborníky se pane Pavlíčku odvoláváte? Na pana Mariánka z Krajského úřadu? S jeho odbornou erudicí bych ho spíš viděl mezi Chrpaty. Např. jeho věta: "Nedovolíme v centru města Chrudim stavět jinde než na historických základech" ... patří do kategorie v soutěži Blábol roku. Takový památkářský fundementalista by se do té vaší partičky opravdu hodil.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  14.09.2009 10:49

Neznám pana Mariánka, ovšem pokud on je ten, kdo vám přišlápnul váš pěnězovod, pak bych s ním byl moc rád kámoš.
Vy byste totiž nejraději zastavěli všechno a jediné co vás zajímá je, kolik z toho zaplatí město a kolik na tom vyděláte vy. Můžete podplatit politiky i media, můžete zneuctít všechny oponenty, ale jak vidět, všichni se podplatit nedají. Blbý, co?
A právě proto mnoho lidí z Chrudimské volby odešlo a veřejně, se svým podpisem od její další činnosti distancovalo.
pp

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  logo

Datum:  14.09.2009 19:53

Promiňte pane Pavlíčku, ale zřejmě jste nepochopil o co jde. Doporučuji vám, aby jste si předešlý příspěvěk přečetl ještě jednou. Jednalo se v něm o absurdní prohlášení úředníka, že stavět lze jen v místech, kde již někdy něco stálo.
Pokud si léčíte nějaký problém v politice, řešte si ho s lidma ve vašich partajích. O tom zde řeč nebyla. A propos ... nevyhodili vás z těch partají? :)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  15.09.2009 17:45

A co tam kdy stálo? Podívej se na plán Chrudimi. Nic.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  11.09.2009 21:25

Je s podivem, že pokud se nebojí podesat pod svůj názor, objeví se nějaký nick jako občan, logo, Vilda, brusvilis a jiní, kteří přispěvovatele napadají, ztrapňují a překucujíjeho myšlenky. Nebo přímo tvrdí, že to o čem píše, není pravda, ačkoliv to pravda je. Zde se p. Pavlíček odvolal novinovou zprávu vyjadřující názor odborníků a ne na názor p. Mariánka. Ihned jsou jeho slova překroucena. Prosím diskutujte, předkládejte své názory, dělejte oponenturu názorům jiných, ale mějte vše podloženo fakty, případně názory oborníků. Pokud máme dojít k nějakému správnému výsledku ve věci výstavby za kostelem NPM, musí být široká diskuze a to jak odborné, tak laické veřejnosti. Odborná má přeložit své názory a to jak architekti, tak památkáři a přesvědčit veřejnost o tom či onom. Ovšem argumenty typu " Takový památkářský fundementalista by se do té vaší partičky opravdu hodil" jou na úrovni hádky trhovkyň a nepatří do diskuze o budoucí podobě města.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  brusvilis

Datum:  12.09.2009 13:02

Nyní jsem napaden, ztrapňován a překrucován. Proč mě jmenujete? Pravděpodobně proto, že mám jiné názory na některé věci než vy a Chrpati, což se na tomto fóru nenosí (zejména na téma blokády, k jinému se raději moc nevyjadřuji). A pokud si zde dovolím poznamenat, že při blokádách (kdosi) porušuje zákony (mrkněte na videa) a občas i tvrdí polopravdy či lži (kdo může za to, že se nestaví obchvat), tak mi to argumenty vyvraťte. Zatím jsem se dočkal pouze napadání, ztrapňování a překrucování (jinak ničeho), což mi zase tak nevadí, protože pro pravdu se člověk zlobí, mlčení znamená souhlas a od zaslepených se ani ničeho jiného dočkat nemohu. Kdo nečůrá s námi, čůrá proti nám, zde již jednou bylo a konec byl neslavný. Zdar a pěkné odpoledne.
A jen tak pro úplnost, k uvažované výstavbě za kostelem a na náměstí ode mě nepadlo ani slovo, tak se o mně na tomto vláknu nezmiňujte.Díkas pane.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  logo

Datum:  12.09.2009 00:44

Jenom neznalost vás omlouvá. Ten názor "odborníků" je názor pana Mariánka. Není třeba kvůli tomu psát patetickou obhajobu pana Pavlíčka. Nejste náhodou taky v Chrpatu?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IVAN - B.

Datum:  11.09.2009 20:43

No jo no...Stále stejná masáž-Už to nudí...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Léna

Datum:  05.09.2009 21:21

SALVE památkáři!Zdá se,že zatím nehrají loutkohru dle scénáristů studia Kuš+Jel.Budu se modlit,aby vydrželi neúplatní.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IVAN - B.

Datum:  07.09.2009 09:08

Souhlas,
asi bych měl mít radost-jenže.... to není konec. Tahle parta, která má na štítu-ÚČEL SVĚTÍ PROSTŘEDKY-, a která pasovala sama sebe na neomylné a vyvolené a pod různými nicky na zdejší diskusi a nejen zde, terorizuje jakýkoliv jiný názor. Což vede k tomu, že občani města, jejichž úhel pohledu by byl pro město zajímavý. Sem nenapíší ani řádek. A to je škoda...Mnozí, kteří sem chodí a při setkání mě vyslovují podporu-říkají, že se bojí- To také není legrace.....
Snad se ti neteční Chrudimáci, ke kterým se tyto problémy velmi špatně dostávají-zdeší tisk se zajímá o jiné věci-vyjádří ve volbách. Snad....
Přeji krásný den--i.b.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  krat

Datum:  07.09.2009 09:40

Tak tohle tu ještě nebylo ... "Mnozí, kteří sem chodí a při setkání mě vyslovují podporu-říkají, že se bojí" ... píše pan Baborák. Jako by ně mně dýchla 70. léta. Takhle psal soudruh Kojzlar v Rudém Právu.

A když jsme u těch různých nicků. Stačí si pročíst pár příspěvků zpět a hned jsem doma. Léna nahrávající Baborákovi, Baborák Léně ... To je krása. Prostě zloděj křičí, chyťte zloděje.

Tak se mějte krasopisně pane Baboráku:) A hlavně to tak neprožívejte, zdraví máte jenom jedno ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Petr Pan

Datum:  07.09.2009 16:48

Z Vašeho příspěvku dýchají léta totalitního výcviku. Takhle se ukřičel skoro celý národ, Jste asi dobře kovanej a vychovanej neomyl!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ca12

Datum:  01.09.2009 21:18

Další machr v diskusi. Pan Pavlíček neexistující a nepřipravovanou studii klido-pido zamění se zpracováním územního plánu. Ten jak známo, takový detail neřeší. Hlavně, že se na to s Patriotama podívaj. To je komedie ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IVAN - B.

Datum:  02.09.2009 07:03

Člověče,
není podezřelý už ten fakt, že ti, kteří se o výstavbu -od kostela po Růžovku-zajímají, že se nemohou v klidu a v pohodě dozvědět všechny informace. A nemohl bys ty, místo prudění a mlžení je poskytnout-jistě je máš....Celá mlha okolo dostavby svědčí o nechuti se zabývat diskuzí o tak razantní změně s obyvateli města..
i.baborák

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  123

Datum:  02.09.2009 09:20

Pane Baboráku, zklamu vás. Žádné informace nejsou. Podezřelých věcí je na světě hodně, čestných investigativců málo, zkuste zase pátrat běkde jinde:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IVAN - B.

Datum:  02.09.2009 21:58

Legrační 123,
Já si myslím, že zástavba --Od kostela po Růžovku --je téma k široké občanské diskuzi ve městě Chrudim. Diskuze se nevede. Mlží se. Toť vše...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  01.09.2009 21:45

Takže je něco zadáno. Ať již studie či zpracování územního plánu. Na základě toho pak má či nemá být dané území zastavěno. Souhlasím s p. Pavlíčkem, že takový zásah by měl být projednán v širší diskuzi. A co se týče předchozí diskuze na toto téma. Podle mne je lhostejné, jak se zadání nazývá, důležité je to, co řeší. A tím je řešení zástavby za kostelem. Proč ti co se zde ohání nevědomostí města, to znamená někdo velice dobře informovaný, zřejmě od investora, nebo z městského úřadu, nenapíše o co vlastně jde. A je pravda, že pokud město něco zadalo, pak to musí platit a hodlá něco takového povolit. Jinak by se problém smetl ze stolua nic by se nezadávalo. Domnívám se, že až budou protesty proti výstavbě, tak všichni ti, kteří dnes říkají "nic se neděje", budou říkat jako vždy: to jste si milánkové vzpoměli pozdě, to se řešilo před X lety. A to je jedna z věcí, které mě osobně vadí na našich zastupitelích.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  123

Datum:  02.09.2009 09:17

Ale pane Lebduško, co ta logika? Na začátek nám vnutíte, že je "něco zadáno" (i když není), což vám vůbec nevadí a hned ze své spekulace vyvozujete morální ponaučení. Nebo se tomu říká demagogie? :)

Perlami jsou vaše komentáře "je lhostejné, jak se zadání nazývá, důležité je to, co řeší. Ach, jo.

Takže ještě jednou. Žádná studie pro stavění na náměstí neexistuje a územní plán stavění vedle kostela též neřeší. Zkuste si to párkrát zopakovat a jestli vás opravdu něco napadne, zase napište :)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  05.09.2009 11:08

To je logika. Nejprve tvrdit, že něco, o čem všichni vědí, není a poté pisatele shodit. Milé 123, lžeš jako Rudé Právo a tvůj příspěvek je demagogie nejvyššího řádu. V dnešní MFD, Pardubický kraj je článek o stanovisku památkářů k přeložce silnice a výstavbě za kostelem NPM. Jasně řekli NE! Že by si už i památkáři vymýšleli? Dokomnce si tedy vymýšlí i tvůj oblíbenec p. Čechlovský, starosta, který v článku říká: "debata o případném přeložení silnice se jen odsouvá". Prostě musíme si dávat i nadále pozor. Jak na p. Čechlovského, tak na naše zastupitele.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kwajdan

Datum:  05.09.2009 12:55

Vůbec nechápu,jak někdo může přijít na tak hloupý nápad stavět nějaký dům za kostelem.Je tam pěkný parčík který bych popřípadě nechal prodloužit až ke kostelu a vybudovat tam kašnu s vodotryskem dát tam pár laviček a bylo by to pěkné posezení pro maminky s malými dětmi,a i pro důchodce kteří tam bydlí. Také by jistě měli radost i školáci jdoucí z nedaleké školy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  04.09.2009 22:53

Nevím tedy, kdo z nás má pravdu. Studii zpracovanou p. architektem Kouckým (snad to jméno píši správně), jsem viděl na vlastní oči. A to, že existuje zadání o posouzení vhodnosti výstavby za kostelem (zde opravdu nevím přesný název), to jsem viděl na vlasní oči také. Takže buď píšete o něčem, o čem nic nevíte, nebo víte a překrucujete. Tomu co píšete se skutečně říká slušným výrazem demagogie. Zkuste mne kontaktovat, já Vám ukáži kopie. Takže ještě jednou, EXISTUJE.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  31.08.2009 13:03

Žvaníš ty. Město si zadalo k památkářům, zda je možno za kostelem NPM stavět. A logicky to platí. A starosta patit za město něco ze svého? Dnes není Apríl.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Agarwal

Datum:  01.09.2009 13:36

To by mě docela zajímalo. O jakou studii přesně šlo? Byl to stavebně historický průzkum? Má tady o tom někdo nějaké konkrétní informace a ne jenom dohady?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Agarwal

Datum:  14.09.2009 10:16

Takže tu nikdo nic konkrétního neví?
Tak to mě mrzí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ca12

Datum:  31.08.2009 17:22

Jsi demagog. Nejdřív plácáš o "zadání studie", teď najednou zvolňuješ: "Město si zadalo k památkářům ...". Jestli mluvíš o regulačním plánu, tak ten se dotýká celého centra v mnoha bodech a není to žádná studie.
Ten starosta byl vtip, který jsi nepochopil. Ale těch věcí nechápeš víc.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  30.08.2009 23:16

Domnívám se, že úkolem architekta je ztvárnit myšlenku investora. Tudíž prvotní nápad musel vyjít od investora. A k tomu finacování: snad máme ve městě dost jiných problémů, které by si zasloužily přednostní financování. V některých částech Chrudimi nejsou třebas chodníky, chybí a nebo je nedostatečná kanalizace, je třeba opravit domy v majetku města a ne vytvářet nové nároky na financování přeložkou ulice. A pokud je mi známo na evropské peníze nelze sáhnout z takovýchto účelů, nebo se mýlím? Řekněte prosím, z jakého programu by měly být získány tyto finace.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IVAN - B.

Datum:  07.08.2009 13:08

Mohl bys nán občane prozradit, zda jsi se zúčastnil na přednášce Josef a jeho zahrady? Přednáška totiž byla o rekonstrukci kostela sv. Josefa, rekonstrukci klášterních zahrad, rekonstrukci zlaté stezky v Chrudimi a o muzeu barokních soch. O tom všem se tam přednášelo fundovaně a nevšiml jsem si jediného nespokujeného návštěvníka. A že jich tam na prázdninovou dobu bylo. Pokud ti jde ---o návaznost celků na centrum a turistickou hodnotu pro další generace---uspořádej na toto téma přednášku a můžeš přednášet jistě zasvěceně sám-jistě to zvládneš. A já přijdu.
Z tvých příspěvků až moc vykukuje-že ty patrioty nemusíš a že jak můžeš, jim škodíš. A myslím, že je známo proč.....
Měj se krasopisně a piš!
Tvůj ivan baborák

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  občan chrudimě

Datum:  10.08.2009 18:28

já jo, ale osobně vás neznám, tak nebudu, jak někdo jiný, jestli vy jo. Ale jak bylo jiným přispěvovatelem napsáno vy ne, tak mě zaráží, že píšete tak, že jste tam byl. Ale to je vaše věc. Odpověd k tématu je u příspěvku shota. Patrioty neodsuzuji, jen mám připomínky a pokud bude dělat přednášku nebo jinou akci organizovat karel od guláška nebo na jiné téma lojza od naproti - pokud se mi něco nepozdá vznesu připomínku rovněž.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: patrioti

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Gerus

Datum:  07.08.2009 14:34

Ivane, prosím tě, ty jsi tam byl? Nějak si tě nevybavuji, promiň.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.