Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Městský architekt

Odesílatel:  Uživatel

Datum:  31.03.2009 14:43

Bývalí členové Chrudimské volby před časem zaplatili v novinách Chrudimska inzerát,ve kterém veřejnosti sdělili, že si nepřejí, aby jejich jména s tímto spolkem byla nadále spojována. V článku jedním z argumentů zazněl nesouhlas s pletichami CH.V. při výběru a následně i nelegálním prosazení funkce městského architekta. Tehdy byl komisí, v níž byl jeden z přísedících Ing. Arch. Josef Kopečný, většinou hlasů vybrán arch. Milan Košař. Karel Thér nedostal ani tolik hlasů, aby se dostal do širšího výběru. Nyní se na I-DNES objevil v jiné souvislosti článek, který se k tomuto podvodu chrudimské radnice vrací – cituji : ...Výběrová řízení na obsazení městského architekta neovlivňují politici jen v Pardubicích. V Chrudimi před pěti lety něco podobného prožil další pardubický architekt Milan Košař. Ten už byl jasným vítězem soutěže na post městského architekta, ale nakonec pozici získal Karel Thér. A to i přesto, že podle pravidel výběrového řízení křeslo získat neměl. ...
Thérovi pomohlo do funkce vlivné sdružení Chrudimská volba. To svého kandidáta tehdy protlačilo do druhého kola výběrového řízení, třebaže nedostal potřebný počet hlasů. Když nakonec konkurz překvapivě vyhrál, tři členové stavební komise na protest proti manipulacím ve výběrovém řízení odstoupili. Později i kvůli tomu část členů Chrudimské volby toto sdružení opustila. Tím celá věc skončila a Karel Thér je ve funkci doposud. Celý článek je na: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=074&r=mfpardubice&c=1164825
Pak se ovšem nikdo nediví, že Karel Thér má co vracet, a snaží se zejména ve prospěch stavebních aktivit člena CH.V. pana Kušty. Jinak by nikdy neprošlo řešení nového bytového domu u Famos na hraně Chrudimky, kde chybí prostor i parkovací místa. A v tomto místě Kuštovi město postaví most (!!!) na parkoviště na místě bývalého Letního kina, aby nájemci a noví majitelé jeho bytů měli kde parkovat. Tuhle stavbu pan městský architekt neobhájí ani sám před sebou. Za mizerných 30 stříbrňáků hrát o zvuk vlastního jména, to je hodně smutný příběh.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  03.04.2009 12:00

Proč uživatel lže ? Stačí se podívat na veřejné informace a každému je jasné, že FAMOS má 7 podzemníh stání a 28 pozemních. To je pro stávajících 10 a nových 8 bytů až až. Viz:
http://www.k2invest.cz/_soubory/file/chrudim-famos-reka/famos-reka-situace-1-250-a.pdf
http://www.k2invest.cz/_soubory/file/chrudim-famos-reka/famos-reka-1PP-a.pdf

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  06.04.2009 22:54

Předpokládám, že parkoviště na místě bývalého letního kina bude přístupné veřejnosti. Z ulice Lázeňská se tam zřejmě nedostanu, kde se tedy dá najet na onen plánovaný most přes Chrudimku?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bublina

Datum:  07.04.2009 13:26

Vjezd bude z Poděbradovy ulice kolem Famosu a parkoviště bude na omezenou dobu,ne na celodenní stání

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  07.04.2009 21:54

A ten pozemek, přes který bude vjezd, ten je v majetku města? Protože, jak mám dojem, jedná se o soukromý pozemek, a ta parkovací místa tam nejsou pro veřejnost. Mebo se mýlím?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Uživatel

Datum:  26.06.2009 14:27

Je to smutné zjištění, o kterém se píše v MF DNES na adrese:
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=147&r=mfpardubice&c=1213737
obzvláště když člověk ví, jak velmi hodná a poctivě si počínající byla ve stavebním úřadu maminka pana městského architekta. Člověk jen kouká, jak málo stačí a jak rychle se dá pokazit dobré jméno vážené rodiny. O to méně se účast na podvodném protlačení k získané funkci nechala čekat od pana architekta, pro kterého to z existenčního hlediska určitě není zapotřebí.
Co se týče popisu jednání pana Jelínka, pro kterého je manipulace s fakty i lidmi vrozenou přirozeností, zde nikdo ze zasvěcených jistě překvapen není.
Praktiky, které jsou ilustrativně popsány ve zjištění kontrolní komise č. 11, na stránkách města: http://www.chrudim-city.cz/index.asp?p=20&s=232&id=237&u3=1097
ovšem nejsou ojedinělé. Proto z textu logicky vyplývá, že ačkoliv se místní politici zaštiťují svou nevůlí tolerovat korupci, z popisovaného jednání korupce čouhá jako sláma z bot.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Civis Habitator

Datum:  27.06.2009 12:23

..a čemu se divíte? Stejný způsob výběru používá město Chrudim i u "veřejných" zakázek. Pokud nevyhraje městem preferovaný "dodavatel", výběrové řízení se zruší a vypíše nové, ve kterém už onen preferovaný samozřejmě uspěje. Tohle byl zjevně stejný případ. Prostě Chrudim.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  27.06.2009 21:54

Civis Habitator - tak tohle je zatím největší blábol týhle diskuse - vy musíte bejt mimozemšťan, marťan, ale ne chrudimák! Veřejný zakázky se vybíraj už pár let v Chrudimi podle nejnižší ceny a nikdo preferovanej, všude se o tom píše. Vyste zjevnej případ neinformovanosti nízkýho intelektu nebo záměrnýho špinění jako řada různejch kecálků a pomatenců tady.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Civis Habitator

Datum:  28.06.2009 14:04

Vilda: vy zas nejspíše budete zaměstnanec městského úřadu, naivní jedinec či prostě jen zaměstnanec. To, že se o tom "všude píše" je věc jedna, realita může být občas i mírně jiná. Ono výběrová řízení např. na stavby v řádech milionů korun jsou jedna věc a výběrová řízení na dodávky např. služeb věc druhá. Své tvrzení mohu doložit. Na druhou stranu tahle věc mě rozhodně netrápí tolik, abych se v tom angažoval více než prostým konstatováním. Mou reakcí na zmíněnou situaci jako té poslední příslovečné kapky bylo přemístění firmy, trvalého bydliště a tím pádem i odvodů všech daní vyjma daní z nemovitostí do Pardubic, kde jsou výrazně lepší podmínky k podnikání i běžnému životu. A srovnám-li například chování úředníků v Chrudimi a magistrátu města Pardubic je to jako den a noc. Tím je to pro mě uzavřená záležitost. Na území města Chrudim nadále již jen přespávám a i do budoucna tak budu činit. Což mě však nediskvalifikuje z možnosti vyjádřit názor na město Chrudim a účastnit se této a jiných diskusí. S mými názory přirozeně nemusíte souhlasit, nicméně invektivy typu "neinformovanost nízkýho intelektu" (což je mimochodem věcný i obsahový nesmysl) svědčí spíše cosi o Vaší úrovni. Přeji Vám pěkný den. Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  29.06.2009 13:20

Nevím jaké jsou podmínky v Pardubicích. Mé zkušenosti s "úředníky" v Chrudimi jsou spíše pozitivní, než negativní. Tím myslím skutečné úředníky, ty kteří to musí odpracovat. U běžných úředníků a to téměř na všech úřadech v Chrudimi, včetně MěÚ jsem se až na vzácné vyjímky setkal s ochotu a v rámci možností i se snahou pomoci. Bohužel to neplatí zejména u různých volených zástupců a jejich podržtašek. Možná to někomu bude připadat podivné, ale domnívám se, že úřednictvo v Chrudimi rozhodně nepatří meti ty špatné. Jen by si v mnohých případech zasloužilo lepší vedení.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  29.06.2009 13:13

Hezký den nocležníku Civis Habitatore. Už jen zbejvá si sbalit kartáček na zuby a pyžamo a upalovat z tohohle města svinským krokem. Podle toho co píšete jste prudič, protože nevěřím že doložíte nějaký zásadní důkazy, kterejma nachytáte nějakýho úředníka na švestkách. Celá tahle diskuse je jen trapnou snůškou nesmyslů, ubohýho plácání a dojmů. Nevím jak to chodí v Pardubicích, ale znám se s podnikateli, který odtamtud utekli sem, takže všude chleba o dvou kůrkách. No a jestli nečtete noviny, internet a hodnocení Chrudimě, je to jenom váš problém. Jen pro rozšíření vašich černobílejch obzorů - nestojí si na tom vůbec špatně a v porovnání s Pardubicemi kam jste emigroval už vůbec ne. To že je v Pardubicích jako v kterýmkoli jiným velkým městě víc příležitostí ví každý malý děcko. Takže bude fakt lepší když se tam s firmou přestěhujete. Hodně štěstí!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ador

Datum:  28.06.2009 20:50

já myslím, Civisi, že to s tou Vaší "firmou" nebude tak žhavé. podle vašich příspěvků zde bych vás typovala spíš na invalidního důchodce Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jandap

Datum:  29.06.2009 18:54

Dobrý den. Ačkoliv tyto diskuse už nějakou dobu sleduji, dosud jsem aktivně nepřispíval. Tentokrát si však nemohu pomoci a musím reagovat. Předem upozorňuji, že se nikoho nezastávám a nikoho nesoudím. Zaujala mě jen zbytečně hysterická reakce některých přispěvovatelů na subjektivní vyjádření C.H. o veřejných zakázkách ve vztahu k nestandardnímu výběru městského architekta. Trochu to připomíná přísloví o kejhajících potrefených husách. C.H. nikoho neobvinil, pouze sdělil svůj názor respektive zkušenost a popsal, jak na situaci zareagoval.Myslím, že není důvod ho verbálně lynčovat. Ono jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu. Je třeba nestát se pokryteckým zaslepencem. V souvislosti s veřejnými zakázkami bych si dovolil podotknout toto: každé výběrové řízení lze v rámci určitých mantinelů usměrnit tím žádoucím směrem. Ať už je to zadání "ušité na míru" či jiné způsoby. Prostě ty možnosti tu jsou a o tom, že se běžně používají se dozvídáme každý den z médií. A tvrdit, že v Chrudimi nic takového není možné, nikdy se nestalo a nikdy nestane je opravdu trochu pokrytecké. Nikdy neříkej nikdy. Toto reálně dokázat je ale problém. Na papíře skutečně vždy zvítězí nejlevnější nabídka. Obstarat nepřímé důkazy sice problém není, ale zároveň potřebujete někoho, kdo se v dané záležitosti bude chtít angažovat. A to už problém je. Takže je to tak trochu začarovaný kruh. Řešení si každý volí sám. I C.H. si ho zvolil a rozhodl se jak se rozhodl. Já osobně jsem se v Chrudimi narodil a po 25ti letech odstěhoval. Nelituji. Podle mého názoru je Chrudim příjemným místem pro bydlení, ale pro život a podnikání je to už výrazně horší. S úředníky mám zkušenost jen jednu a nemohu říct, že by byla úplně pozitivní. Na jednoduché správní vyjádření jsem čekal 7 týdnů. Věci se dali do pohybu až poté co jsem se obrátil na nadřízený správní úřad s žádostí o opatření proti nečinnosti. Ale snad to byl jen výjimečný exces. Jinak Chrudimi přeji jen samá NEJ a místo hádek na tomto fóru zkuste spíše táhnout za jeden provaz ať Vám ta Chrudim už jenom vzkvétá.Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  29.06.2009 20:49

No, taky sem obvykle nepíšu, protože číst ty výlevy místních kverulantů je občas dost únavné. Ovšem vaše argumentace typu "zakázka je nejlevnější, ale bůh ví, co za tím je" trumfuje i řadu jejich příspěvků. Před touto dialektikou musí unisono zblednou shot, Léna i pp.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  01.07.2009 16:37

Blednu. Před naivitou, nebo drzostí, s jakou předkládáš ostatním, že to o čem cvrlikají vrabci na střeše, to že není pravda. Ono totiž vyhrát výběrové řízení s nejlevnější nabídkou ještě neznamené odvést dílo kvalitně a nejlevněji. Výhra neznamená, že ve smlouvě se pak oběví všechny podmínky zadané ve výběrovém řízení a že se neobjěví dodatečné vícepráce. Viz předláždění Široké.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Léna

Datum:  29.06.2009 23:03

Krmelec,vilda,Mirek,konadra,123 a spol,taky už obvykle nepíšu,protože mě nebaví grafomanská masturbace páně Luboše pod spoustou nicků.Ale zmínil jste mne v očekávání reakce,takže čau.Netuším,k čemu tyto debaty slouží,snad je to nějaká dosud nepojmenovaná diagnóza a tak jestli vám to nějak ulehčuje život,budiž.Jiný význam nevidím.K věci zde hovořit nemá cenu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  30.06.2009 17:13

Prosím pane Baboráku-Léňo ... nespojujte mě s kýmkoliv, než jsem já. Děkuji, Krmelec

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  01.07.2009 10:52

Největší frajeřina tady je reagovat sám na sebe Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  30.06.2009 09:29

Jednou věcí jsem si zcela jistý, milá Léno- rodiče mi při narození nedali jméno Luboš. Asi neumíte pochopit, že se někdo na tady neustále rozviřované "kauzy" dívá s odstupem a se střízlivýma očima. A pokud vaše příspěvky plné dojmů a polopravd nazýváte debatou k věci, pak je opravdu lepší, když nás jimi přestanete oblažovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IVAN - B.

Datum:  30.06.2009 07:40

Milá Leno,
Úchylná Lubošova parta má za úkol masáž a vyrábění stoky-aby navenek stokou argumentovali. Souhlas. Není proč se s nima bavit.....
A přeji krasopisné léto....
i.baborák

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jankůj

Datum:  30.06.2009 20:29

Je dojemné jak si zde pan Baborák odpovídá se svým nickem Léna (dříve Janek). Vysvětlení je prosté. Nikdo ho nepodporuje, tak si vymýší nové a nové nicky, aby ho alespoň někdo akceptoval. Vypadá to, že jde napřed do budoucnosti. Je sám, tak si vytvořil virtuálního kamaráda:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  01.07.2009 16:19

Baboráka podporuji. A můžeš napsat, že jsem další jeho nick.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Léna

Datum:  30.06.2009 21:42

Jupííí,je to tady,přesně podle očekávání.Níže to Civis nazývá intrapsychickou projekcí-podle sebe soudím tebe.Jankůj-kůň ze stáje Jelínek:zalichotil jste mi ztotožněním s Ivanem,proti němu jsem nicka.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  30.06.2009 16:25

Pane Baboráku pokud vím takste tady půl roku stoku vyráběl pod anonymem Janek. Až když to na vás prasklo, musel jste s barvou ven. To je taky argument, který je potřeba vám pořád krasopisně připomínat

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  IVAN - B.

Datum:  30.06.2009 17:53

Anonymní Vildo-za vším co jsem napsal a podepsal si stojím. Po přečtení příspěvků Janka konstatuji, že nejde o pomluvy a ani o stoku-jde o odlišný názor, než máš ty a tvoje parta.
P.S. Měj se krasopisně ty kluku ušatej........

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  30.06.2009 19:30

Pozdravujte kluku fousatej doma v Přestavlkách a pokračujte v osvětě tam, ne u nás v Chrudimi, nazdárek!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Léna

Datum:  30.06.2009 19:29

Tak ještě nám tu chybí vyjádření:123,konadra,zvedavec cona,pepe,Pepin a ostatních chlapců,co spolu choděj.Kdepak jste?Tak jsem se těšila na vaše kultivovaná moudra....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  30.06.2009 12:05

Léno ,Léno.Já do žádného spol.nepatřím.Já jsem solista a tak nebudu řvát s davem.A jmenuji se Mirek.
Hezký den.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Civis Habitator

Datum:  29.06.2009 11:06

ador: a já zas myslím, že Vaším problémem bude tzv. intrapsychická projekce. Česky se toto nazývá podle sebe soudím tebe...Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ador

Datum:  29.06.2009 22:00

Já Vás, CH, nesoudím podle sebe, ale podle toho, co zde předvádíte Ok? .

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský architekt

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ko258

Datum:  27.06.2009 13:01

Já se teda trochu divím. Město Chrudim už 3 roky vyhodnocuje veřejné zakázky podle nejnižší ceny, takže váš "preferovaný dodavatel" má šanci pokud také nabídne i nejnižší cenu. I díky tomu byla Chrudim oceněna minulý týden nevládní agenturou jako 2. město s nejlepším klimatem pro podnikání v kraji (po Žamberku)
Jestli i ostatní příspěvky na tomto fóru mají stejnou faktickou hodnotu, pak je mi vás líto.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.