Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Vivat Hrochová na starostku!

Odesílatel:  Kamil Dubský

Datum:  04.08.2002 21:49

Ahoj Luboši Jelinku! Nevěřím vlastním očím. Luboši, ty jsi se snad dočista zbláznil? Jak Chrudimskou volbu (potažmo Tebe) mohlo napadnout nominovat na leadera kandidátky do komunálek Ivanu Hrochovou? Když jsem to viděl v novinách, myslel jsem si, že mě šálí zrak.
Nechci namítat nic proti osobnostním kvalitám paní Hrochové, kterou jako člověka vůbec neznám a o jejích nepolitických aktivitách vím jen to, že se významně zasazuje o rozvoj chrudimské kultury, respektive tanečního sportu. Ale její dosavadní roli zastupitelky hodnotím jako fatální omyl.
Rád bych se pletl, ale ze svých několika návštěv chrudimských zastupitelstev a povrchni znalosti jejích dřívějších poznámek ve zpravodaji Chrudimské volby na mě coby veřejná osoba udělala dojem naprosto nekompetentního diletanta a v záležitostech veřejné správy nevzdělaného demagoga.
Děsí mě, že mezi 27 zastupiteli okresního města jsou lidé, kteří nebyli za celé čtyři roky volebního období s to se seznámit s normou pro práci zastupitele neodmyslitelnou – zákonem o obcích., který je slabikářem komunální politiky. Paní Hrochová mezi ně patří, na zastupitelstvech se již x-krát – alespoň v mých očích - znemožnila jeho totální neznalostí. Je chvályhodné, že jako jedna z mála vystupuje aktivně, problém je, že její interpelace bývají většinou takříkajíc „mimo mísu“. Jinými slovy – jako Správný Opoziční Zastupitel (SOZ) velmi často interpeluje městskou radu, ale bohužel o problému často ví zbla nic a pokládá rádoby rýpavé, ve skutečnosti však naprosto přihlouplé otázky, na které by si přitom našla – kdyby chtěla – odpověď ve sbírce zákonů. Jedná se většinou o záležitosti procedurální, ve kterých je komunální politika výrazně svazována zákonem, spíše než jejími místními specifiky. V důsledku má její vystupování v zastupitelstvu spíše podobu nicneříkajících obstrukcí.
Ale ta naše SOZ Hrochová je aktivní, viď, Luboši? A na to volič slyší… Navíc se nemohu ubránit dojmu, že ve svých interpelacích nepoužívá ani tak svou hlavu, ale spíše je tvým mluvčím, nemám-li použít ještě srdnatější slovo. A propos, Luboši, není Tvoje role v zastupitelstvu náhodou o tom, že proč si špinit ruce, když to za Tebe pod tvou taktovkou odříká někdo jiný? Politické bodíky sbírá velký stratég v podpalubí, tahající za nitky kormidelníky na palubě? Luboši, některá Tvá hlasování v kontroverzních kauzách mě v posledních měsících překvapila. V rozpravě ostře proti (hlas lidu – hlas boží), ale při hlasování – ani ryba, ani rak. Přijde poté veřejná kritika? Nevadí, ty jsi nehlasoval pro (případně proti) a jsi přece z obliga, že? To je ale od tebe velmi alibistické.
Ale to jsem od problému paní Hrochové poněkud odbočil. Jenom tolik - Tvoje(?) Chrudimská volba se mi její nominací na leadera do komunálek výrazně znedůvěryhodnila a postavila se v mých očích do nelichotivé pozice velmi schopné, leč politicky nezodpovědné a populistické lobby.
Buď zdráv Kamil Dubský

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Vivat Hrochová na starostku!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  stín radnice

Datum:  07.08.2002 15:38

Nádherná řeč - není co dodat. Opravdu vystupování paní Hrochové na zastupitelstvu by se spíš hodilo do seriálu Simpsnovi. A co se týká dalších projevů kolem kandidátek nezávislých a komunálních volbách??? Co si budem povídat - Chrudimská volba by si měla šáhnout za ty čtyři roky hodně do svědomí ( průmyslová zóna ) a Řezníčkovci ??? Pokud je někdo 12let v komunální politice, tak si myslím, že je nejvyšší čas odejít a nedávat ( slepovat ) do kupy kandidátku, aby se tam dál udržel a nepřišel o místo. Co se týká třetích nezávislých - podle mých informacích se jedná o ( v politice ) čisté a nové tváře, takže těžko před bojem hodnotit. A naši ODSáci a ČSSĎáci - za ty čtyři roky - ubohý projev urvat co nejvíc a udržet se i přes absolutně nesmyslné rozhodnutí ( kterých předvedli za ty čtyři roky ) hodně. Jen je škoda, že tak málo lidí chodí na zastupitelstvo - udělali by si jiný obrázek o tom koho volili.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.