Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Barbarství v Píšťovech

Odesílatel:  Kamil

Datum:  27.05.2009 20:18

Tak jsem vyrazil na svoji oblíbenou projížďku na kole a když jsem jel kolem garáží bývalého ČSAD, tak vidím vpředu, kde končí ulice Na ostrově a ústí do městského okruhu něco nezvyklého. Nevím, jak bych to popsal. Bylo tam na konci té ulice hrozně moc prázdna a zároveň světla... Přijel jsem blíž a pak jsem spatřil tu hrůzu. Desítky zdravých stromů byly pokáceny ve jménu zabetonování krajiny. Ornice, která vznikala tisice let byla shrabována, aby zde mohla vyrůst další škaredá krabice, kde se bude v akci prodávat naše barbarství. Ve jménu konzumu budou procházky kolem Chrudimky zpestřeny stovkami aut a "nádhernou" benzinovou pumpou. Až jednou zmoudříme - stane-li se to vůbec, budou se naši potomci divit, jak nelidsky se tato konzumní generace chovala k přírodě. Zatímco po našich předcích zůstaly nádherné stavby - kostely, chrámy, zámky, hrady .... po nás tu zůstanou jen ohyzdné betonové příšery. Stydím se za naše představitele města, že se dopouštějí takového barbarství.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Barbarství v Píšťovech

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Maier

Datum:  29.05.2009 09:19

....naši radní by asi zaloužili pár plat vajíček, aby se probudili

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Barbarství v Píšťovech

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  quido.

Datum:  28.05.2009 18:27

Přesně tak. To světlo na konci silnice mě taky zaskočilo. Zcela se ztotožňuji s tímto příspěvkěm, ale dělat proti tomu neco těď již nemá smysl, protože je už pozdě:(

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Barbarství v Píšťovech

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  29.05.2009 11:25

Vkládám do diskuze:

V brzké době by měla započít výstavba obchodního domu Tesco Chrudim, v oblasti ohraničené železniční tratí 238, Chrudimkou a sídlištěm U stadionu. Optimistické předpovědi říkají, že otevírat se bude ještě letos, pravděpodobně hned po prázdninách.Vzhledem k blízkosti zmiňované tratě se přímo nabízí vybudování nové železniční zastávky, která by mohla sloužit nejen cestujícím, jedoucím za nákupy do Tesca, ale i jeho zaměstnancům, dále obyvatelům přilehlého sídliště U stadionu a rozvíjející se oblasti Píšťovy. V docházkové vzdálenosti cca 10-15 minut je rovněž chrudimská nemocnice, jejiž pacienti či návštěvníci by rovněž této zastávky mohli využít. Předpokládám, že na zastávce by zastavovaly všechny osobní vlaky, pouze spěšné vlaky a rychlíky by ji projížděly.

Díky kvalitní dopravě Českých drah a rozsahu dopravní obslužnosti objednávané Pardubickým krajem by se zcela jistě naskytla nezanedbatelnému počtu obyvatel možnost pohodlné a rychlé dopravy (vlak je zcela jistě časově přijatelný jak na cesty do Pardubic či sousedního Hradce Králové, tak do Prahy a dalších měst). Vlaky jezdí zhruba jednou za hodinu, ve špičce ještě častěji.

Nyní trvá cesta "od stadionu" na nádraží autobusem MHD cca 10 minut, dále je nutno uvažovat s dobou na přestup na vlak či autobus. Takto by z nové zastávky cesta trvala do Pardubic o cca 3 min déle než z hlavního chrudimského nádraží, tedy zpravidla pod půl hodiny (Hradec Králové cca 45 min, atp.). Chrudimáci i návštěvníci našeho královského města by tak měli další možnost a důvod k využití veřejné dopravy.

Co na to chrudimská radnice? Možná by to byl docela dobrý záměr v oblasti investičních akcí. Každopádně, když se v dané oblasti bude stavět a budovat, bylo by dobré veškerou stavební činnost zkumulovat, aby těžká nákladní auta nemusela zase po pár měsících ničit přilehlé komunikace, které se určitě v přilehlé oblasti postaví anebo stávající opraví.

Na trati by neměl být problém žádný, protože trať v tomto úseku je rovná, přehledná a přímá, takže ani s výstavbou bezbariérového nástupiště by neměl být žádný problém.

Martin Hájek, Pardubice


zdroj:
http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/nova-chrudimska-zastavka-ceske-drahy-nejsou-proti.html

Podle mě výborný nápad. Pomůže dopravní obslužnosti v dané lokalitě a částečně uleví obyvatelům od automobilové dopravy, bude-li část zákazníků Tesca preferovat dopravu vlakovou.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Barbarství v Píšťovech

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ema

Datum:  31.05.2009 19:48

Skvělý nápad.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Barbarství v Píšťovech

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pepe

Datum:  29.05.2009 11:59

Zastávka by byla super.Tesco je hnus.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Barbarství v Píšťovech

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ema

Datum:  31.05.2009 19:49

Tesco je zbytečné.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Barbarství v Píšťovech

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  01.06.2009 14:49

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Barbarství v Píšťovech

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  01.06.2009 16:05

Tesco = pajzl páté cenové skupiny.Jen jednou jsem zvítal do Tesca v Pardubicích a týden mi bylo nevolno.Děs a hrůza,čelo zalité potem z naprostého chaosu a neorganizovaného bordelu.Do žádného Tesca mě nedostane nikdy ani při použití násilí.Oh my God! Oh my God!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Barbarství v Píšťovech

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  01.06.2009 16:30

Tesco v Pardubicich je trapny, hnusny, ale dalsi tesca v republice sou stejny jako treba hypernova, billa, ... Proste super a hypermarket. Ja tam urcite pudu a tesim se na vas, az se tam potkame To je sranda :-D

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Barbarství v Píšťovech

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  05.06.2009 16:33

Jak jsem řekl,jedině na márách.HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Barbarství v Píšťovech

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  quido.

Datum:  01.06.2009 16:42

Mně by to Tesco ani tak moc nevadilo jen kdyby stálo někde jinde v Chrudimi.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Barbarství v Píšťovech

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  02.06.2009 11:01

Jo jo, urcite sou i jiny mista, ale je to u velkyho sidliste a na kraji mesta Ok? Mozna by vyhovovalo i misto nekde u sidliste Na Rozledne.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.