Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Noční doprava v Chrudimi

Odesílatel:  Oskarák

Datum:  04.05.2009 11:49

Uvítali byste zavedení noční víkendové dopravy po Chrudimi? Můj návrh vypadá následovně:
- noční autobus mohl jezdit v trase víkendové linky č. 7, popř. 8
- provoz v noci z pátka na sobotu a ze soboty na neděli
- odjezdy od nádraží so 22.30 (přípoj od osobního vlaku z Pardubic), pá 23.05 (přípoj od osobního vlaku z Pardubic), 0.00, 2.00 (přípoj od osobního vlaku z Pardubic), 3.00
- jízdné 20 - 25 Kč

Vzhledem k rozlehlosti Chrudimi, množství hospod a různých zábavních podniků si myslím, že by o dopravu mohl být zájem.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz

Datum:  06.05.2009 19:41

no hlavně bych upravil denní provoz..a pak se bavil o nočním..-nesmyslné objíždění ze zastávky Borzna na nádraží přes křižovatku u Bohemie..linky 3 a 4,7..když je možnost odbočit rovnou vlevo jako dříve do ul.Fibichova a rovnou na nádraží..úspora určitě 4-5min..-to samé objíždění z Tyrš.nám přes ulici na Valech a dále směr Stromovka či obráceně..z Tyrš.nám rovnou Opletalovou do ul. V Tejnecku kde může být zřízena taky zastávka ve směru Stromovka to vše by jistě zkrátilo jízdní dobu o 6-8 minut..a spoustu dalších úprav..zřídit zase zastávku MHD centrálně přímo před budovou žel.stanice..zřídit zastávku MHD ve výstupní stanici na aut.nádraží..atd..

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oskarák

Datum:  08.05.2009 14:47

Díky za názory. To že autobusy ujíždějí přípojným vlakům je samozřejmě chyba. Problém zřejmě je, že řidičovi je jedno, kolik utrží a raději ujede, než aby se došel podívat, kolik minut má vlak zpoždění a třeba pár minut počkal.

Ohledně denního provozu souhlasím, že určité drobné úpravy by se provést daly. Přesně tak, objíždění z Borzny přes kruhák u hotelu Bohemia na nádraží je při častých zácpách velice zdržující. Výhodnější by bylo, kdyby autobusy jezdily buď Fibichovou ulicí (tam je ale problém s parkujícími auty) nebo Škroupovou, přičemž by bylo možné před prodejnou Coop (tam kde je nyní trávník) vybudovat záliv pro zastávku (místo zastavení u Borzny).

Děkuji všem za názory a těším se na další podněty a připomínky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bublina

Datum:  15.05.2009 14:58

Moc se mi "líbí",že řidič by měl čekat na zpožděný vlak.A co když v autobuse je někdo,kdo potřebuje chytit další autobus třeba u nemocnice?To vás nenapadlo?A zeptejte se nějakého řidiče autobusu,jestli by šlo projet Fibichovou ulicí-dost by mě zajímala odpověď.Možná by to chtělo trochu myslet,než něco napíšete.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ador

Datum:  17.05.2009 17:49

tak například ve směru na Markovice už nikdo nikam přesedat nemůže Úsměv . A pokud jede autobus kolem nemocnice, zcela jistě zabrousil i na aut. nádraží, takže proč si nepřestoupit tam????? Úsměv
Autobus MHD nečeká ani tři minuty a u některých vlaků ujíždí o pár minut , ale dle jízního řádu.
pokud MHD funguje tak, že jet s ní mohu jen v případě, že mám v záloze někoho, kdo pro mně případně přijede autem, tak ji používat nemůžu.
bylo by dobré, kdyby se někdo zabýval úpravami, které zde celkem podrobně navrhli někteří diskutující.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oskarák

Datum:  16.05.2009 17:19

Právě jsem uváděl, že projetí Fibichovou ulicí je za současné podoby parkování nereálné, a proto by bylo řešením jezdit Škroupovou ulicí spolu s vybudováním zastávkového zálivu.

Co se týče toho čekání na vlak, tak by mě docela zajímal poměr cestujících, kteří chtějí přestoupit z vlaku na autobus vůči počtu cestujících, kteří chtějí přestupovat u nemocnice z autobusu na nějaký jiný autobus. To jsem teda nevěděl, že tam jsou nějaké přestupní vazby, ale rád se nechám poučit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ador

Datum:  17.05.2009 17:51

pokud chce někdo přestoupit u nemocnice, zcela jistě tak může učinit i na autobusovém nádraží, kam zajíždí (logicky Úsměv ) všechny autobusy - u nemocnice skutečně není žádný autobusový přestupní uzel Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz

Datum:  11.05.2009 21:51

přesně tak...přesto, že je Chrudim relat.malé město tak si dobře fungující MHD zaslouží..některé zastávky byly zrušeny naprosto zbytečně či nevhodně přemístěny viz.nádraží..a jsou od sebe - i přes to jak je Chrudim malá - hodně daleko..viz.chybějící zastávka Masaryk.náměstí ve směru Stromovka linka č.4,5,7 - přestup od busů od Pardubic..zastávka v Poděbradově ul. může být klidně zachována a zřízena i ve směru nádraží..dále by se určitě uplatnila zastávka v Palac.ul - kde již kdysi také bývala - zast.Elite naproti Domů dětí...pro linky č.3 a 4,7...či na aut.nádraží..v současné výstup.zastávce meziměstských busů...dále je nutno zkrátit jízdní doby autobusů..i přes špatnou dopravní situaci se dá u linek č.2 a 4 určitě zkrátit celková jízdní doba min.o 5 min. a u linky č 1 a 3 min o 8-12min v celé trase..sjednotit trasu u linek 1 + 3 a značit je zase jednotně jako č.3 obousměrně..linka č.5 je velice krátká..co trasa..nádraží - Masar.náměstí - Resslovo nám. - Tyrš. nám. - Na Valech - Václavská - nemocnice - Topolská - Na Větrníku - Topol a zpět?? dále označení busů MHD zase červenou barvou na které je spousta lidí pořád zvyklá a v Praze funguje velice dobře..?? nástup všemi dveřmi třeba od 05h - 18h pro cestující s předplatními kartami..?? jízdní řády MHD v městské podobě..?? orientační plánky města a tras linek MHD i na zastávkách jako např.nádraží, nemocnice či Na Větrníku..?? to vše by určitě přitáhlo daleko více spokojených cestujících..))

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Němec

Datum:  12.05.2009 09:37

K visit.cz:
Vaše nápady jsou zajímavé, obávám se však, že z velké části nerealizovatelné.
ad - zastávky:
Každou novou zastávku musí povolit příslušný dopravní úřad podle toho, o jakou se jedná komunikaci, a k tomu existuje řada předpisů. Např. na silnicích I. tř. ( Palackého, Masarykovo nám. ... atd. ) musejí být vybudovány zastávkové zálivy a velmi pochybuji, že by město na to vyčlenilo peníze.
- ad jízdní doba:
zkrácení jízdních dob u linek 2 a 4 dle mého názoru nepřipadá v úvahu, protože již nyní na některých spojích nelze dodržet současnou jízdní dobu dle jízdního řádu. Obzvlášť v úseku nemocnice-nádraží je někdy problém dojet za deset minut, jak je uvedeno v jízdním řádu. Podobně je tomu i u linek 1 a 3. Jediná možnost zkrácení jízdní doby by bylo vybudování nové zastávky u Dukly ve Škroupově ulici s tím, že by odtud jezdily autobusy přímo ulicí ČS. armády na aut. nádraží.
- ad linka 5:
nedokážu si představit, že by autobusy MHD projížděly z Masarykova nám. na Resselovo a Tyršovo nám. přes ty hrůzné schody, které jsou v Široké ulici. To zkátka nejde
- ad označení busů a nástup všemi dveřmi:
je v kompetenci dopravce a pochybuji, že by v tomto směru chtěl dopravce něco změnit - nástup všemi dveřmi by určitě přinesl propad tržeb, protože by část cestujících jezdila bez jízdenky
- ad jízdní řády městského provedení, plánky sítě, sjednocení trasy linky 1 a 3 - dobré nápady - kontaktujte dopravce Veolia Transport nebo odbor dopravy Městského úřadu. Můžete k tomu přidat i žádost o vybudování nové zastávky u Dukly ( viz výše ). Nebo dejte dotaz na stránky Městského úřadu: http://www.chrudim.eu/qa/

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oskarák

Datum:  28.05.2009 20:35

Dovoluji si vložit odkaz na chrudimské stránky s odpovědi na některé zde uvedené dotazy:

http://www.chrudim.eu/qa/DetailDotazu.aspx

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz

Datum:  13.05.2009 21:18

děkuji za Vaši reakci pane Němec, mé návrhy byly samozřejmě jen naprosto orientační a spíše šlo jen o pár všeobecných věcí či vyvolat nějakou diskuzi..což se povedlo..chápu např.že přepravce do zítřka nepřelakuje všechny busy na červeno..ale co se týče např.jízdní doby jsou v ní 100% rezervy..zvláště u linek 1 a 3...jízdní doba Markovice - Na Větrníku je 40min.!! a dále 15min!! Na Větrníku - nádraží.. v prvním úseku se dá určitě uspořit min.8min a dále pak zcela určitě 5min. a to i ve špičkách...úspora by byla i tím..že by se trasa narovnala ze současného výletního objíždění z Tyrš.náměstí přes ulici Na Valech a zase zpět do ul.V Tejnecku či v opačném směru ještě větší nesmyslný okruh z ul. V Tejencku až na Tyrš.nám..když by šlo zobousměrnit linku 1 + 3 a to z ul. V Tejnecku hned vpravo do ul. Opletalovy kde by byla zřízena také zastávka Mysl.Dům a opačně by zase ze zastávky Mysl.dům pokračoval autobus rovně Opletalou ulici do ul.V Tejnecku kde by také byla zřízena zastávka i ve směru Stromovka..co se týče zastávek..jasně že to je otázka diskuze a dalších povolení..ale např.zastávka na aut.nádr. v současné výstupní stanici busů je realizovatelná během dne..jen upravit režim zastávky tak aby autobusy meziměstských linek na ni nezůstávaly stát..natřít ji na červeno a vylepit jízdní řád linky č.1,2,8 či 9 a hned by ji určitě využili cestující od meziměstkých linek např.od Pardubic či pěší od podchodu ze čtvrti Skřivánek..kteří by pak všichni nemuseli běhat přes celé aut.nádr.na zastávky současné MHD či samozřejmě i obráceně..vystupující lidé z autobusu MHD...dále centrální stanici MHD na nádraží by určitě více slušel záliv přímo před budouvou ČD, kde by takto centrál.zastávka určitě přitáhla daleko více cestujících než v současnosti rozdělené zastávky po nást.ostrůvcích..kde se člověk neznalý dobře místních poměru určitě dobře neorientuje či ani nepochopí že se ve městě i MHD nachází..zřízení zastávky ve Škroupově ul. u Dukly je rozhodně hodně dobrý nápad..objíždění až na křižovatku u Románie či Bohémie je neskutečná blbost..cestují od nemocnice směřující do Markovic absolvují tak naprosto zbytečnou a nesmyslnou city tour..a co přepravce a nafta..??..jinak na Masaryk.nám. zastávka vždy bývala - Nový byt..a zaliv tam nikdy nebyl..co se týče Široké ul. a trasy přes Resslovo nám. ..tak schody jsou sice děsivé..ale pokud by měl dopravce nějaký koncept v nákupu autobusů..což mi tedy příjde že teď nemá žádný..tak by se v Chrudimi kromě těch velkých autobusů SOR určitě uživil jeden menší např. šikovný a pěkný IVECO bus v městském nízkopodl.provedení,který je určitě schopen pojmout min. 30-40 cestujících, který by naprosto pohodlně tuto trasu přes Širokou ul. mohl absolvovat..a určitě lepší jeden hezký bus než 20 osobních aut..nehledě že by se kapacitně uplatnil zcela určitě i o víkendovém provozu..ale to je samozřejmě věcí přepravce..a pokud je živ i z dotací tak chápu, že ho provoz busu pro skoro 100 cestujících..kde o víkendech až na pár vyjímek cestuje 10-15 cestujících vůbec netrápí či že ho netrápí to..že aby si v současné době našla MHD více cestujících musí proto udělat mnohem a mnohem více..než jen jednou za rok vylepit nové jízdní řády..a poslat na uvedené linky "nějaký autobus" s nějakým "řidičem"...)))) hezký večer

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  13.05.2009 21:22

Nechtěl jsem se do této diskuze zapojovat - přecejen naposledy jsem jel sockou před lety a odnesl jsem si nepěknou kapénkovou infekci - ale musím ocenit vaše úsilí. Opravdu by nebylo špatné, kdyby se alespoň část z toho, co navrhujete, podařilo zrealizovat (např. méně kapacitní vozy). Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz

Datum:  14.05.2009 21:49

díky moc za Váš kladný ohlas, docela mě potěšil..abych to trošku vysvětlil..jsem trochu do té dopravy fanda, ale všechny zde mé uvedené nápady či návrhy jsou jen bleskové tak jak mě zrovna v tu chvíli napadli..jinak dvacet let jsem v Chrudimi docela intenzivně žil a po dalších více už jak dvaceti letech..pokud mi to situace jen trochu umožní, bych se i rád zase do Chrudimi vrátil..ale nechce se mi moc vracet do mrtvého města, kde navečer či v sobotu dopoledne potkám v Široké ulici maximálně vytřešněnou řidičku osobního auta, která nesehnala pro manžela lahváče v hypernově za 3.70Káčé)) viz níže příspěvek jiného občana..)) a která jak z toho byla ve stresu, že ji manžel za to doma seřve, tam kvůli tomu zapoměla vnuka..nechci se vracet tam kde se lidé potkávají jen v kolonách aut od autoservisu až po výpadovku na Pardubice..nechce se mi tam kde na jedné straně Široké ulice jsou málem né gotické lampy a na druhé straně chodníku lampy nadčasové a moderní..)) chtěl bych se vrátit tam, kde to úměrně k velikosti Chrudimi žije a kde se lidé mají rádi..mají k sobě úctu, maji k sobě blízko a váží se jeden druhého..a kde většina lidí moc dobře ví..že plně platí to..že abych se měl dobře já..tak se také hlavně musejí mít nejdřív dobře lidé okolo mě..)) chci se vrátit tam kde se dá třeba i v sobotu dopoledne zajít na náměstí..koupit tam na trhu kilo voňavých rajčat či paprik, kus domácí klobásy či sýra..kde se potkám po 20ceti letech s Frantou či s Máňou a dáme si na stojáka u nějakého pěkného venkovního baru skleničku dobrého červeného a příjemně se pobavíme...a když se vrátím zase k té mé oblíbené dopravě..napadlo by třeba někoho na radnici oslovit pár lidí a vymyslet třeba projekt víkendové linky MHD např. v trase Na Větrníku - Resslovo nám. - nádraží - Kalábrie - nemocnice - Presy - Slatiňany, rest. Pod zámkem - zámec. park - restaurace Monaco..cca květen - září ?? s tím, že kdo, by se např. prokázal jízdenkou z autobusu MHD (a zvláště rodiny s dětmi) by měl zvýhodněné vstupné do muzea loutek, Okresního muzea, letní plovárny v Chrudimi, slatiňanského zámku či po dohodě se soukromníky i v okolních restauracích..?? či spoustu jiných věcí tak, aby to Chrudim oživilo..zviditelnilo a přitáhlo tak k nám i cizí návštěvníky a turisty..tak, aby u nás nějakou korunu nejen utratili, ale ještě se k nám zase rádi vraceli..tak, aby město nežilo jen Hypernovou a chystaným Tescem a mezitím se duch a atmosféra Chrudimi úplně vytratila..)))

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kamil

Datum:  08.05.2009 15:39

Bude údajně probíhat přestavba území pod nádražím - od Dukly po Bronx - viz.: http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/chrudim-ziska-od-unie-devadesat-milionu-korun-na-o.html
Tak by se mohl udělat záliv jak navrhuje Oskarák. To by se ale muselo dát městu na vědomí. Pochybuju, že někdo z radních přijde s touto iniciativou. Jim je to jedno. Protože se obchvat bude stavět kdovíkdy a na Palackého zůstanou zácpy, tak by to městské dopravě pomohlo, kdyby se vyhnula těm zácpám a nemusela zajíždět až na kruhák k Bohemii.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  04.05.2009 15:00

V autobuse pres den sedi prumerne 5 lidi, kolik by asi jezdilo v nocnich vikendovych?? A za takovou cenu jak pisete, se na to lidi vykaslou, je to pro ne moc drahy. A ze je Chrudim rozlehla??? Tak to si delate srandu ne, dyt je to vsude cca 30 minut pesky. A uz vidim ty ridice autobusu, jak se do rizeni v noci pohrnou Úsměv A kde je v Chrudimi to mnozstvi zabavnych podniku jak pisete ve svem prispevku??? To je sranda :-D To je muj nazor.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ador

Datum:  04.05.2009 13:23

můj milý oskaráku, jak jsi přišel na to, že autobusy MHD mají zájem navazovat na vlakové spoje?????
moje maminka nechce, abychom pro ni jezdili na vlakové nádraží, že jí jede MHD. A pravidelně volá : ujel mi bus o tři minuty. takže už MHD ani neobtěžujeme a jezdíme si pro babi autem rovnou.
takže tvůj návrh se mi zdá čistá utopie. ale špatný není, to fakt ne.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Noční doprava v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  04.05.2009 12:21

Ne.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.