Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Opäť tu teda boli Vianoce

Odesílatel:  milan šupa

Datum:  26.12.2008 19:58

Smazano adminem

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Opäť tu teda boli Vianoce

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  27.12.2008 16:40

Strukutura tohoto pripsevku mi az prilis pripomina strukturu mnoha prispevku na tomto diskusnim foru napsane pod jinym nickem (a ne jednim). Ale treba se jen pletu HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Opäť tu teda boli Vianoce

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  26.12.2008 23:21

Asi to mnohý nezkousne, ale kdyby existoval nějaký Bůh, takový jak jej líčí křeťanská nauka, pak by nikdo nemohl páchat hanebnosti jaké se na zemi dějí. Neboť bez Boží vůle ani vlas z hlavy nespadne. A boha, který připoští to co se na zemi děje, tak takového boha já nechci. Nechci a nepotřebuji k ničemu boha, který dopouští vedení válek v jeho jménu. Nechci boha, uraženého ješitu, který vyžaduje, abychom se mu klaněli, uctívali jej s tím, že jinak nás zahubí. Lidstvo se už umí vyhubit samo, na to žádného boha nepotřebuje. A propracovávalo se k tomu celou svou existenci na téhle planetě. Prostě žádný Bůh není. Jsou jenom lidé v něj věřící a lidé jejich víry zneužívající.
Tím se nechci dotknout ničí víry.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Opäť tu teda boli Vianoce

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bohemund

Datum:  29.12.2008 20:18

Zajímavý názor. Sám namítáte, že nechcete Boha, který dovolí války a v druhé části tvrdíte, že nechcete boha, který zničí lidstvo, které se mu neklaní, protože na to si lidé stačí sami.
Takže co chcete? Boha, který bude hříšníky trestat, nebo boha deistů, kterému bude všechno jedno?
Bůh nám dal svobodnou vůli. Ale pozor! Ne svobodu konad dobro, či zlo. Svobodu konat dobro. Jakmile člověk koná zlo, svobodu zneužívá.
Bůh neříká, že pokud se mu nebudeme klanět a sloužit mu, tak nás zahubí. Jen říká, že pokud odmítneme jeho svrchovanost, jako absolutního tvůrce a vládce, tak nás ponechá sobě. A v tom spočívá zatracení. Trestem zatracených je odloučenost od Boha. Jejich vlastní volba - oni jsou ti, kdo s Ním nechce být a Bůh je takový machr, že naše rozhodnutí respektuje. Nechceš, nechtěj. Já tě nutit nebudu, ale pak si nestěžuj, že se mnou nejsi a trpíš.
Bohudíky se vám nepodařilo dokázat, že Bůh neexistuje. Ono to dost dobře nejde. Pokud dokážete myslet v souvislostech, tak vám řeknu jediné, shote, prinicp kauzality. Zkuste se zamyslet a možná dojdete k překvapivému zjištění.
No a nakonec. Je celkem jedno, věříte-li, nebo nevěříte. Pánu Bohu to na slávě neubere a už vůbec ne na existenci. Jen abyste jednou nebyl překvapený. Věřící člověk nemůže být. Vy však ano a to jen nepříjemně.
Leben Sie wohl.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Opäť tu teda boli Vianoce

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kif

Datum:  07.01.2009 13:14

Také by bylo na místě zmínit všechny zločiny páchané církví (pokuď tedy mluvíme o křesťanství). Ať už se jedná o křivdy historické: prodávání odpustků, hony na čarodějnice (více než 300 000 obětí), pálení kacířů, křížové výpravy (posledních 5 výprav - cca 20 000 000 oběí), vyvražďování pohananských národů a ničení tradičních kultur (např. vyvraždění 1 000 000 heretiků v jižní Francii), násilné misie (cca 60 000 000 Indiánů zemřelo po příchodu Křesťanů do Ameriky přímo jejich rukou), masakry židů (např. vypálení a vyvraždění 350ti židovských měst v roce 1349, popravy 200 000 Židů v Polsku (1648)) apod. nebo o zločiny odkryté v nedávné minulosti: sexuální skandály (cca 5% duchovních v USA bylo někdy vyšetřováno ve spojitosti se sexuálním zneužíváním), teror v azylových zařízeních (např. Magdalene asylums), katolické vyhlazovací tábory Ustaše v Chorvatsku (až 600 000 obětí), masakr Budhistů ve Vietnamu (cca 800 000 obětí) či podíl na Rwandské genocidě (několik duchovních za to bylo v r. 1998 odsouzeno k trestu smrti). A to vše ve jménu Boha a jeho syna Ježíše Krista. Pokud je tohle jedna z tváří víry v Boha, pak děkuju, ale moje svědomí by mi nedovolilo něco takového podporovat. Jsem pyšný na to, že nejsem věřící.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Opäť tu teda boli Vianoce

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  04.01.2009 18:35

Ale mnou bylo řečeno poněkud něco jiného. Že nechci Boha, který strpí vedení válek v jeho jménu. To, že zahubit se, lidstvo umí i bez něj.
Jinak celá ideologie jakéhokoliv náboženství je vždy postavena na na tom, že se tvrdí něco, co nelze dokázat. Mohu nalézt tisíce nepřímých důkazů o existeci Boha(víra pomáhá) a tisíce důkazů o jeho neexistenci. Zrovna tak mohu nalést podobné důkazy o tom, že se vyskytují strašidla, skřítci UFO apod. A dle výkladu Písma svatého je vlastně za jakýkoliv můj čin zodpovědný Bůh. I za to zda jsem věřící či nevěřící. Jeden z nepřímých důkazů o neexistenci jakéhokoliv boha by bylo možno naposledy nalézt v bojích na Balkáně. Tisíce ubíjených se modlilo k Bohu a ti co je ubíjeli se modlili také k Bohu. Kdo z nich bude zatracen a kdo spasen? Jak to mohl Bůh dopustit? Jediné vysvětlení je, že neexistuje, jinak by přeci ty pravověrné musel ochránit. Protože bez boží vůle ani vlas z hlavy nespadne, pak ta jatka byla boží vůle. Nebo je Bůh takový machr, že ty co se rozhodli zabíjet jiné ponechá v klidu zabíjet ty co nikoho zabíjet nechtějí? Tak to je pak skutečně machr. Nebo je to tím, že v jakémkoliv náboženství (a ideologii) je o jedno: zblbnout lidi, získat moc a ždímat peníze a aby lidé věřili ohánět se čímsi nadpřirozeným. Nebo znáte nějaké náboženství, které by nevyžadovalo, aby věřící neživili jeho duchovní?
Sice nevím jaké příčinné souvislosti ukazují na existenci boha, já osobně vidím opak. Ale nemám teologické vzdělání a těším se tedy na vaše vysvětlení.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Opäť tu teda boli Vianoce

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pepe

Datum:  30.12.2008 12:27

Máte pravdu, zkuste se zamyslet, lidé si boha vymysleli když ndokázali vysvětli mnohé dění v přírodě a ve vesmíru. V 21. století již mnohé vysvětlit lze, ikdyž pro spoustu věcí nejsou důkazy a jsou to zatím teorie,ale teorie daleko důvěryhodnější, než jakési stvoření vyšší bytostí. Říká vám něcio evoluce? Asi ne.
Kdyby bůh byl a byl spravedlivý, jak říkáte, pak by se na světě nedělo co se děje, v Africe by neumírali děti hlady, diktátoři by se nekoupali v bohatstvíé a v krvi nevinných. Svět je bohužel takový jaký si ho my sami děláme, kéž by ten váš spravedlivý bůh existoval, určitě by celému světu bylo líp.Vám ale asi je líp, když si řeknete, že to tak bůh chtěl. Pokud bůh chce to co se děje, pak pěkně děkuju za takovou spravedlnost..
Shote, ikdyž dost často plácáte nesmysly, v tomto vám musím dát za pravdu.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2020 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.