Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského???

Odesílatel:  AIKO

Datum:  24.12.2008 10:18

Prosím podělte se o své zkušenosti se Zákl.školou Dr.Malíka a Sladkovského. Rozhodujeme se kam dát syna do první třídy.V uvahu připadají tyto dvě školy. Dr.Malíka je hezčí,mají prý pěkný přístup k dětem, ale slyšel jsem že mají nízké nároky na žáky a ti potom mají problémy při přestupu na jinou ZŠ nebo SŠ. Slyšel jsem to z více zdrojů, přesto bych se chtěl ujistit jestli to nejsou drby.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Civis Habitator

Datum:  26.12.2008 11:12

Z vlastní zkušenosti musím konstatovat, že "kvalita" základní školy a zejména pak prvního stupně pro další studium není zdaleka rozhodující. Na "kvalitu" obvykle a nejčastěji žehrají rodiče dětí, jejichž potomci nejsou v budoucnu schopni naplnit "studijní" ambice rodičů. Bohužel tito rodiče si nejspíše neuvědomují, že škola jako taková představuje pouhou součást výchovně vzdělávacího procesu dítěte. Myslím, že Filek to tu vystihl naprosto správně.....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  dína

Datum:  27.12.2008 22:46

Mám dceru která je na Obchodní akademii a patří mezi nejlepší studentky chodila do ZŠ Dr. Malíka a na střední školu byla připravena výborně , znám její spolužáky na gymnázium a většina studuje bez problému. Já bych po zkušenostech své dítě již jinam nedala i když byly časy před první třídou,kdy jsme také váhali.Vždy je rozhodnutí na Vás,já doporučuji jít se podívat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ema

Datum:  28.12.2008 14:07

V tomhle Vám nikdo neporadí,to si musíte stejně rozhodnout sami.Obě školy jsou velmi kvalitní.Někomu vyhovuje to,jinému ono.Kdyby všechny školy byly stejné,neměli bychom tu nádhernou možnost výběru.Vezmete 10 lidí a 5 bude chválit a další to samé hanět.Sestavte si seznam,co od školy očekáváte.Nároky ve výuce,rodinné klima,kroužky,péči o samostatnost,množství dětí ve třídě atd.Zeptejte se v pedagogicko - psych. poradně.Ať se rozhodnete pro cokoliv,určitě bude rozhodnutí správné.Protože když ke škole budete přistupovat vstřícně a s porozuměním,budete spokojeni všude.Jen ti, co učitele vidí na úrovni paní,která myje záchody, jsou nespokojeni.Ti nejsou ovšem spokojeni nikdy a s ničím.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  BohdanaJin

Datum:  25.12.2008 19:12

Dobrý večer, mám dvě děti a obě navštěvovaly školu ZŠ Sladkovského. Jsem s touto školou naprosto spokojena, děti jsou perfektně připraveny na střední školu,přístup kantorů je perfektní. Děti mají dost kamarádů ze ZŠ Dr. Malíka a můžu říct, že mají na střední škole značné problémy a v některých předmětech nemají znalosti, které by po absolvování ZŠ měly mít a nyní na SŠ musí učivo pracně dohánět. Nelituji, že mé děti navštěvovaly právě tuto školu a kdybych se měla znovu rozhodovat, opět bych zvolila "Slaďák".

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Samík

Datum:  26.12.2008 09:07

Moje obě děti také navštěvují tuto školu.Jsem s ní naprosto spokojená.Nároky jsou sice větší,ale děti budou určitě připraveny pro další studium.ZŠ Malíka má jiný systém výuky,věřím ,že by se dětem líbila.Ale já jsem naprosto spokojená se ZŠ Sladkovského.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  24.12.2008 12:37

Je to presne tak, jak pisete. ZS Dr. Malika je skola hrou, ale dite prosle touto instituci neni tak dokonale pripraveno na dalsi etapu studia jako napr. stredni skola, ci gymnazium, jak by melo byt. Pisu z vlastni zkusenosti a sve dite bych tam urcite nedal. Ma volba by padla na ZS U Stadionu. Ovsem rozhodnuti je pouze na Vas. Preji stastnou volbu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  24.12.2008 14:52

Záleží na tom, co své ratolesti chcete nadělit do života. Jestli klid v duši, vyrovnanost a nadhled, nebo úspěch za každou cenu, výkonnost a frustraci. Přeji vám též šťastnou volbu.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.