Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Naposledy Palučiny

Odesílatel:  Marie Slejšková

Datum:  15.01.2004 19:03

Krajský úřad nařídil vyklidit dětský tábor Palučiny a stáhl žalobu.Pan Chládek se v hrobě obrací, modří ptáci a pan Ševčík bouchají šampaňské a spousta dětí a mladých mají "po ptákách".Kdeže jsou ty sliby paní Málkové a dalších "našich" zástupců? A netrvalo to ani tak dlouho,že?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  10.12.2004 13:59

Noviny Chrudimska - 10.12.2004

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20041210000012.html

Palučinské středisko dětí už je navždy pryč, zaroste ho les Kdo se vydá za Janovicemi vpravo po cestě, po které přijížděly děti na vyhlášené tábory a víkendové pobyty v Palučinách, přírodní areál už nepozná. Je úplně vyklizen.

Pro celý text článku klikněte na odkaz.

--------------------------------------- slovo Admina: Palučiny žijí dál v občanském sdružení PALUČINY. Vše o tomto sdružení a hledání nových možností najdete na www.paluciny.aktualne.cz

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Dante

Datum:  10.12.2004 21:21

Není mi zřejmo mnoho, ale co nevím, to nepovím. :o) Také nechápu, proč si novináři nebo administrátoři nezjistili podrobné informace dřív; netušil jsem, že zde tím tak doposud žijete.
Když krajská radní Málková podávala zprávu o hospodaření DDM Chrudim, navrhl jiný z radních - a teď nechci planě osočit, byl-li to Ondřej Kudrnáč nebo Roman Línek nebo snad Jan Čulík, to už mi fakt vypadlo, hlasovat o odvolání paní Hlaváčové.
Hlasování bylo náhlé, nicméně prý jednomyslné. A hlasování, jak známo, platívají...

Problém je v tom, že odvolání z takovéhoto postu musí schválit MŠMT, a obvykle situace zraje a bývá předjednána, ovšem zde se přihodila náhle. Proto to dřív věděl rozhlas než ministerstvo, a proto tolik úhybek. Radní Málková, jíž jsem se na to optal už snad předloni, protože jsem viděl články v Chrudimsku a jsem přesně to tele, co jde a klade dotazy, mi potvrdila, že nemínila navrhnout radě odvolání. Jen chtěla a měla informovat o situaci.

Tolik k likvidačním choutkám. Jestli z nich chcete někoho osočit, pak osočte všechny zúčastněné, díky.

Nikdy jsem se natolik neangažoval, abych měl s paní Hlaváčovou osobní zkušenost. Já jsem z nasrání, že mi zrušili skauta, odmítl přejít do Pionýra a dva tři roky jsem si chodil zapalovat ohníčky do lesa sám, pak mne tam na rok rodiče nahnali, abych se protláskl na střední, a nepamatuji si víc, než nějaký skládání slibu před pověřenými vlajkami v nějaký síni a ani u toho už nepamatuju, kde to bylo. Mně je to buřt. Jen se mi zdá, že tohle je diskusní fórum utkvělých stěžovatelů, to tím říkám.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  30.08.2004 18:18

Turistická základna v Palučinách táborem Indiánské léto 2004 definitivně ukončila svou činnost - vedoucí a instruktoři, kteří celoročně pracovali v Palučinách s dětmi, rodiče, jejich děti, kamarádi všeho věku se rozhodli založit občanské sdružení PALUČINY, ve kterém by rádi pokračovali v tradici a vytvořili tradici novou.Takže Palučiny žijí dál v občanském sdružení PALUČINY.
Vše o tomto sdružení a hledání nových možností najdete na www.paluciny.aktualne.cz nebo se můžete dozvědět na setkání PALUČINY a co dál, které se uskuteční 11.září 2004 od 14,00 v Janderově.

Mgr.Jitka Hlaváčová

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  30.08.2004 22:10

Bez diskuze: tohle JE průser. Pan Chládek zakládal Palučiny pro děti a teď jim nesmí (kvůli jednomu člověku) sloužit. Jen to, prosím, neberme jako konec - tohle je ZAČÁTEK! Začátek na jiném místě, ale pokud se to povede, a já tomu věřím, bude to vlastně teprve to správné naplnění účelu Palučin - aby ti lidé, kteří se tam setkají, společně něco dělali pro děti a aby společně něco dokázali... DRŽÍM PALCE!!! Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zajda

Datum:  01.02.2004 15:03

I po třiceti letech si alespoň každý rok jednou udělám cestu do Palučin, třeba jen na kole s dětmi.
Ale že už nebudou žádné Palučiny ... to mě opravdu mrzí a je to velká škoda.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jana Slejšková

Datum:  01.02.2004 16:58

Je nás víc, koho likvidace Palučin velmi mrzí. Možná nebude dlouho trvat a nebudeme se stačit divit, co místo nich vznikne. Až pan starosta Ševčík opravdu vyloží karty na stůl a začne budovat to, kvůli čemu musely Palučiny zmizet, bude už pozdě na to, aby se mocipáni chytili za nos.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  11.02.2004 19:47

http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040211000017.htmlKraj uvolní peníze na PalučinyPalučiny - Rada Pardubického kraje hledá cestu financování přesunu chatek z turistického střediska Palučiny na jiné místo.
Noviny Chrudimska - 11.2.2004Pro celý text článku klikněte na odkaz.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jana Slejšková

Datum:  15.02.2004 15:20

Můj osobní názor..... A VOLBY NÁM KLEPOU NA DVEŘE, že???

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Homo

Datum:  16.02.2004 08:23

Je to škoda a nevím, je-li vina na starostovi (zastupitelstvu, úřednících) města Chrudimi či na starostovi Morašic. Zřejmě se na Palučinách nedalo vydělat jako třeba na průmyslové zóně a proto je všichni pustili k ledu. Dle jednání zastupitelstva chce Pardubický kraj přispět na zřízení novch "Palučin", ale městští úředníci nejsou schopni zajistit účelné čerpání finančních prostředků.
Ano, zastupují nás nějak divně ti naši zástupci. A ryba vždy smrdí od hlavy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jana Slejšková

Datum:  19.01.2004 13:03

A je konec, veškerý náš boj byl proti domluvám mocných k ničemu. Dělali jsme, co jsme mohli, ale já si nikdy nepřestanu vyčítat, že jsme neudělali ještě víc. Je mi hrozně líto, že už ani jedno dítě neprožije na tak úžasném místě v přírodě tolik krásných věcí jako já. A kvůli komu??? Doufám, že s nikým z nich už nebudu mít nikdy v životě nic společného.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ja

Datum:  16.01.2004 20:39

ATJDOUDOHAJZLU

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Georgina

Datum:  16.01.2004 19:16

Nevíte náhodou někdo, jaké jsou oficiální důvody odvolání paní Hlaváčové? Leccos se po Chrudimi šušká... že prý na jedné chrudimské škole měli nějaké, snad administrativní, problémy, které byly mnohem vážnější než ty údajné problémy v DDM a na té škole hlavy nepadaly. Čím to asi může být?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  fred

Datum:  19.01.2004 13:09

Důvody odvolání paní Hlaváčové byly imaginarní snužka bezdůvodných úřednických řečí, které nebyly založené na pravdě.Prostě se úředníci rozhodly řešit problém palučiny tím že zrušej človčka který něco dělá a za něčím jde.Proto když nebude paní Hlaváčová tak nebude žádnej problém. Nápad nasadit bílího koně viz nová paní ředitelka, který o problému nic neví a ba podle názoru mého její způsobilost vykonávat tuto funkci není až tak jasná.Tato paní nasazená a dobře insteruovaná od kraje dokázala během týdne smést palučiny ze stolu. Tím že stáhla soudní spor a že se v týdnu domluví s panem ing. Ševčikem kurakem o vyklizení poalučin. A jen mě pořád zaráží lhostejnost chrudimských radních a lídí. Vždyť jde o naše lidi a o naší mládeš. A nechápu a nevěřím že neexistuje moc která by se rozhodnutí krajkého úadu postavila.A ja nevěřím že to vyhasne v pokoji a v tichodti. Todle bude mít velkého trvání a vlnu protestů a shromáždění rozpoutám klidně sám ale to bude ještě velky.O NÁS CO NÁM NA NĚČEM ZÁLEŽÍ A CO DOKÁŽEM OBĚTOVAT VŠE PRO DRUHÉ JEŠTĚ USLYŠÍTE.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jana Slejšková

Datum:  19.01.2004 13:20

souhlasím, kdyby se tahle kauza prostě zametla jen tak pod stůl, bylo by to jakoby nám naplivali do tváře. A to ani já nedovolím!!! Nechápu, jak je možné, že tak skandální pochybení úředníků a zvolených zástupců nechává ostatní ledově klidnými.
Tolik lidí paní Hlaváčovou litovalo a říkali, jak je hrozné, co se děje. Tím ale bohužel jejich iniciativa skončila. Je nejvyšší čas, začněte něco dělat, než bude pozdě????? COPAK JE VÁM TO VÁŽNĚ JEDNO?????????

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Georgina

Datum:  19.01.2004 20:43

Je mi líto toho, co se stalo, protože i já jsem strávila v Palučinách několik skvělých lét. Politika je svinstvo.
Nechtěla bych být nijak hnusná, ale docela mě zarazila Vaše výzva: "Začněte něco dělat, než bude pozdě!" a "Copak je vám to vážně jedno?". Můžu se zeptat, co jste pro to udělala Vy? Čtu Vaše komentáře už od začátku a vždy jsem s nimi souhlasila. Tohle mi k Vám však nesedí. Ono je velice lehké křičet zpoza počítače a někdo jiný ať odvede tu špinavou práci...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jana Slejšková

Datum:  19.01.2004 21:45

Nekřičím jenom zpoza počítače, to mi věřte. Ze své pozice toho ale sama moc nezmůžu. Proto jsme se s ostatními Palučiňáky snažili zajistit dětem víkendy i jinde, když nám shora na Palučiny jezdit zakázali.
Podepsali jsme několik peticí, na které bohužel nebyl brán na těch správných místech žádný zřetel. A slovy probuďte se a začnetěte něco dělat, myslí rodiče, zastupitelstvo Města Chrudim atd. pořád mi totiž připadá, že se stávající situací jsou pobouřeni jenom skalní Palučiňáci. Ostatní řeknou, že hold je to politika a s tou my obyčejní nic nenaděláme. S tím já se ale prostě nesmířím.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Georgina

Datum:  21.01.2004 22:43

Tak to sorry, ale fakt to znělo hloupě a nedalo mi to si rýpnout. S tou TV taky souhlasím, napadlo mě to již dříve, ale Blix mě předběhl...:-))) Jen se obávám, že v téhle sitauci jde už doslova o minuty a psát dopis do TV by bylo, jak se říká, na dlouhý lokte. Chtělo by to nějakou tlačenku a ihned odvysílat, třeba by se ještě něco dalo udělat. Nemáte někdo někde někoho známého? Já bohužel ne.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  20.01.2004 13:44

Chceme aby náš server www.Chrudim.cz byl pokud možno objektivní, ale v tomto případě jsme mohli vyjímečně petici udělat alespoň menší mediální podporu.
Že nějaká petice se vůbec podepisovala jsem se dočetl až z předcházejícího příspěvku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blix

Datum:  20.01.2004 08:01

Možná už je na to pozdě, ale nenapadlo někoho provětrat tuto malinko "zahnívající" kauzu v nějaké TV? Blix :-)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jana Slejšková

Datum:  20.01.2004 11:25

Samozřejmě, že napadlo. Jenomže jsme nechtěli "dráždit kobru bosou nohou". Paní Hlaváčová prosazovala myšlenku, že pokud budeme jednat ve vší slušnosti my, bude nám stejnou mincí opláceno. Že se tak nestalo v případě Ing. Ševčíka mě vůbec nepřekvapuje. Za to jednání Krajského úřadu uzemnilo všechny. Myslím, že poskytnout tuto kauzu sdělovacím prostředkům ve chvíli, kdy už opravdu nemáme co ztratit není vůbec špatný nápad. Ať se do toho vloží nestranní reportéři a ukážou, kde je pravda. Bude to myslím zajímavé...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Romana

Datum:  16.02.2004 15:14

Já si taky myslím,že by bylo dobré zapojit televizi,ale nevím jestli tím něco zmůžete.Ale aspoň vám přeji hodně štěstí.Romanka

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Naposledy Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Noe

Datum:  21.01.2004 10:31

Myslím, že nemůžu nic jiného, než souhlasit. Teď už vážně není co ztratit a to je nejhorší. Celá situace se mne dotýká, protože Palučiny znám a můžu hrdě říct, že jsem tam vyrostla. Když si představím, že přijede bagr a Palučiny srovná se zemí, je mi z toho úzko.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.