Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Odesílatel:  hel

Datum:  24.06.2008 12:17

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Glen

Datum:  26.08.2008 13:27

Reportáž byla naprosto skvělá, vážně jsem se u ní pobavil. Perfektně sestříháno, výborná dokreslující hudba na pozadí.

Škoda jen, že jsem k těmto pořadům ztratil veškeré iluze poté co TV Nova odvysílala reportáž o kauze chrudimského letiště (cca 2-3 roky nazpět). I chrudimák, méně znalý místních poměrů, musel tehdy poznat manipulativní reportáž.

Obávám se, že také v tomto případě jde pouze o štvavou reportáž na objednávku. Jen mne mrzí, že se k tomu propůjčila Česká televize, která u mě měla vždy vyšší kredit než populalistická Nova.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blba sila

Datum:  04.07.2008 10:29

Po shlednuti reportaze jsem se zaradoval, ze snad malomestakum z Chrudimi otevre oci. O co vic me prekvapilo, ze se na tomto foru najde hodne lidi co reportaz zlehcuji, ba primo zavrhuji. Takze verejnopravni televize je jedno z poslednich medii co si drzi posledni zbytek objektivity.
Nez me nejaky noshled z radnice zacne osocovat, rad bych vas uzpozornil, ze byly ukradeny vase penize. Protoze ti Milanove a jini vykukove se obohatili z nasich penez. Tady nejde o to, zda cena byla v poradku, ale o to, ze doslo k podvodu. Druzstvo bylo od pocatku zalozeno s nekalym umyslem o tom nemuze nikdo pochybovat ( viz bily kun ).
K ostatnimu se nechci vyjadrovat. Jen mi prijde otresne, ze clovek co byl odsouzen za kraceni dane a je podezrely z nekolika dalsich podvodu, pusobi jako odbornik na radnici. PROC? Co jim radi? Jak kratit dane? A Cechla? Kua se k tomu mel postavit jako chlap a Kustu vyhodit!!!! Mozna spojeni JAKO CHLAP a POLITIKA je oxymoron. A vy prizdisraci Prudim neni cista jak si myslite, zacneme tim, ze si to uvedomime a pak s tim neco udelame.

Blba sila alias Lopuch alias Hnedka

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Yuki

Datum:  26.06.2008 22:47

Nevím, ale nějak nemám důvěru v pseudo reportáže na ČT. Nováckým Na vlastní oči nesahají ani po kotníky, což Reportéři ČT vědí a efektu dosahují sugestivními otázkami k divákovi, manipulací střihem a nepodloženými fakty, kterých bylo ve zmíněné reportáži víc než dost. Krátce - novinařina pláče. Myslím, že kauza chrudimké PZ by si zasloužila poctivější a pravdivější pohled.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tijereta

Datum:  27.06.2008 12:48

To je sranda :-D souhlas s Bohemundem!!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bohemund

Datum:  27.06.2008 08:35

Nepodloženými fakty? Například?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  johansson

Datum:  27.06.2008 13:49

První čirá spekulace je, že to bylo celé domluvené dopředu. Ve skutečnosti hlasování zastupitelstva nelze nikdy (zvlášť v takhle závažné věci) předpovědět. Nebo měl Agrospol Eco nějakou záruku, že to zastupitelstvo odmávne? Podle mě nesli docela slušné riziko, že dali 10 mil Kč za pole, které nakonec polem mohlo zůstat. Druhá spekulace je ona fotografie, která má zřejmě dokazovat, že když se znají a chodí spolu na pivo, tak se šábli o 30 milionů. Ta fotka nedokazuje nic jiného, než že se znají a stýkají. Ostatní je spíš manipulace s divákem než kvalitní investigativní žurnalistika, o které si myslím, že jsou jí čeští novináři na hony vzdáleni.
Vůbec mi nevadí, že někdo nemá rád starostu nebo zdejší komunální politiky. Ale vadí mi prostoduchost, s jakou si nekladete otázku, co všechno se v televizi odehrává ve střižně a jak selektivně se vybírají obrázky a dialogy do takové reportáže. A kolik novinářů něco takového točí ne proto, že hledají pravdu, ale proto, že jsou na něčí výplatní listině...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Glen

Datum:  26.08.2008 16:16

Kdo jste někdy obchodoval s nemovitostmi, tak mi asi dáte za pravdu že se panu Kuštovi a spol. povedl husarský kousek, skoro bych řekl nadlidský výkon.
Myslím tím, stmelit několik pozemků od různých vlastníku v jeden, to již vyžaduje velké úsilí a schopnosti.

Stát si jej měl najmout pro výkup pozemků pro D11 a další kauzy Ok?

Následný prodej městu (ať již za přispění bývalého starosty a nyní poslance pana Libého) je již věc jiná. Ale opět mistrovský kousek.

Měl by se ale ještě lépe, kdyby se tenkrát na prodej městu úplně vykašlal - při dnešních cenách by dnes byl ještě ve větším balíku a ani by teoreticky nemusel mít neštastný problém s daněma. A ještě by si ušetřil sedmiletou mediální kampaň.

Neštastné je spíš, jak si město následně naběhlo s komunikacema (Onivon) a také hledáním investorů.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  28.06.2008 19:49

Mám pocit, že již ve svém projevu na Zastupitelstvu prohlásil pan starosta, že lidé z Hosp. komory (resp. družstva) už ve chvíli kdy vykupovali první pozemek, postupovali ve shodě s ním. Přeloženo - starosta se se zástupci družstva na výkupu pozemků pro město předem dohodl s tím, že uskutečnění obchodu mezi městem a družstvem v radě a posléze v zastupitelstvu prosadí. Přesné znění projevu je jistě na radnici k dispozici.
pp

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  28.06.2008 20:36

Takže připomenu slova p. Pavlíčka:
"Příjemným zjištěním je, že o celou transakci se postarala Okresní hospodářská komora v Chrudimi. Lví podíl na úspěchu měli i členové Chrudimské volby v čele s ing. Milanem Kuštou."
Po letech to zjištění není tak příjemným. Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  minea

Datum:  29.06.2008 01:18

Velmi trefné. Díky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  masa

Datum:  29.06.2008 20:22

ja bych rada vedela jak to bylo po pravde.A aby se k tomu pan Kusta,pan Libej a ostatni postavili celem a rekli pravdu a neschovavali se za dvere jako pan Jelinek.je ti nevychovane a ostudne a i ubohe.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  any

Datum:  28.06.2008 10:01

Mě je nejvíc divné, že bylo založeno družstvo za účelem ekologického pěstovaní bylinek - za tím účelem nakoupilo pozemky v průměru 80,-Kč/m2, ale na pěstování bylinek nikdy nedošlo. Nebyly dost vysoké předpokládané výnosy? A ten poměrně krátký časový sled mezi záměrem pěstovat bylinky, pak bylinky ne, prodáme pozemky - budeme hodní na město, ani moc nevyděláme protože nabídneme cenu jen 351,-Kč/m2 včetně sítí,a město bude mít průmyslovou zónu. Tím obrovským rizikem je myšleno to, že by muselo v případě nezájmu města začít s pěstováním bylinek? Proč tomu říkáš ohromné riziko? Vždyť to byl prvotní záměr toho družstva. Myslím že i slepý a nezainteresovaný vidí...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  28.06.2008 13:57

Z čeho tak soudíte ? Podle OR mělo družstvo dvě živnosti - obchodní činnost a zemědělská výroba.
Myslím, že žádné riziko nenesli. Investice do velkých pozemků v blízkosti města je vždycky výhodná. Mohlo koupit město, nebo nějaká firma. těm co tam staví dneska svoje podniky je jedno od koho kupují. Důležitá je pro ně cena. A město prodává už za 600/m . Tak kdyby neprodali městu, prodali by firmám a mohli vydělat víc. Tak nevím, co je na tom k divení.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  minea

Datum:  28.06.2008 13:07

Pokud vlastním pozemek a chci jej prodat, je mi srdečně jedno, jakým účelem se ohání kupec, hlavní je, že mi zaplatí.
Chcete mi tvrdit, že prodávající prodali pod cenou při vidině nejušlechtilejšího zelí na světě?
Úžasné. Co tam máte dál?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  any

Datum:  28.06.2008 10:05

Pardon, omlouvám se za to tykání, správně mělo být říkáte.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bohemund

Datum:  27.06.2008 16:27

Tak si to rozeberem, co říkáte?
"První čirá spekulace je, že to bylo celé domluvené dopředu. Ve skutečnosti hlasování zastupitelstva nelze nikdy (zvlášť v takhle závažné věci) předpovědět."
To jistě ne. Ale mně zcela postačilo "nezávislé" doporučení pana Libého a monsieur Kušty.

"Podle mě nesli docela slušné riziko"
Ach tak. Takže váš subjektivní názor. A podle mě zase riziko nenesli, protože už předem "nasypali" do správné kasičky. Jakou hodnotu má tato výpověď? Vůbec žádnou.

"Druhá spekulace je ona fotografie, která má zřejmě dokazovat, že když se znají a chodí spolu na pivo, tak se šábli o 30 milionů. Ta fotka nedokazuje nic jiného, než že se znají a stýkají."
No jasně. A jen tak "náhodou" pan Libý doporučí pana Kuštu. Jen náhodou se totiž ti dva o této transakci v hospodě nikdy nebavili. Příště tu o kůzlátkách, ta je podstatně zábavnější.
Nikdo neříkal, co v té hospodě dělají, respektive o čem mluví. Ale mám-li v hlavě mozek, je mi to minimálně podezřelé.

"Ostatní je spíš manipulace s divákem než kvalitní investigativní žurnalistika"
No vida, už jsem se bál, že se "argumentace" ad hominem a psychologisování nedočkáme. To samé platí i tomu vašemu závěru. Máte u mě pivo. Jste zábavný :)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  johansson

Datum:  29.06.2008 20:28

Jsem rád, že jste se zasmál. Přesto věřte, pane Korejtko ml., že v posledních týdnech jsem se pobavil mnohonásobně víc já na váš účet.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  minea

Datum:  28.06.2008 13:12

Nasypali tudíž větší polovině tehdejších zastupitelů? Ajajaj. Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Yuki

Datum:  27.06.2008 09:03

Vydržte, legrace bude pokračovat :)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  24.06.2008 20:57

Tohle je jenom jahůdka na strašně nedobrém dortu.
Ale aspoň se někdo díval.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tijereta

Datum:  26.06.2008 09:06

ano - doufejme že alespoň pár nevěřících "Tomášů" tuto velice zkrácenou verzi vidělo...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  crosi

Datum:  26.06.2008 13:05

Konečně se někdo našel kdo řekl o Chrudimských papaláších trošku pavdy. Jen mě mrzí že nedošlo i na zkurv...u Širokou ulici. Realita je ale bohužel taková že se vlastně nic nestalo a v našem městě bude vše jako dřív Tak to je fakt na ... (

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pilař Michal

Datum:  28.06.2008 11:27

Trošku pravdy? Myslím, že tato záležitost byla, tak zmanipulovaná. Vím o lidech ze zastupitelstva, s kterými ČT natáčela a nakonec je nevložila do pořadu, protože zpochybnily, že za vše může jen pan Kušta. Dle mého mínění byla reportáž na objednávku. Myslím, že by si měl každý položit otázku, kdyby měl stejné možnosti, zda by do toho šel či nikoliv? Kritizovat jde dobře každému, ale jstli by se nechoval stejně???

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  05.07.2008 00:21

Souhlasím, že reportáž byla psaná na objednávku. Nic nového jsme se z ní nedozvěděli. A pokud vím, spekulace není naštěstí v této zemi od roku 1989 trestným činem, ale živností. Pokud jde o spekulace typu, že jsme byli okradeni, tak je to nebetyčná hloupost. Cena 351 korun za metr čtverečný v Chrudimi je velice příznivá cena - mohla být klidně třikrát až pětkrát vyšší. Ale to si všichni ti Korejtkové, Kálesové, Trávníčkové, Beránkové a další závistivci umí snadno spočítat. Jen manipulují s fakty ve svůj prospěch. Moc dobře vědí, proč to dělají. Přesně tenhle účel reportáž splnila - naštvat co nejvíce lidí, kteří nemají dostatek informací.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blba sila

Datum:  05.07.2008 15:06

Dobry den
Vy nechcete videt a slyset! Jak jsem psal vyse, tady nejde o celkovou cenu. Tady jde o to, ze jsme byli okradeni! Druzstvo bylo zalozeno s umyslem podvodu, nebo snad se zakladaji firmy s neexistujici kancelari. Nebo snad fungujici firmu, vede bily kun?
Reportaz na objednavku? Tohle nemuzete myslet vazne? Nebo ano? Protoze predstava, ze do CT prijde fax s "notickami", podle kterych reporter natoci reportaz, to mi prijde vtipnejsi, nez Kales mladsi s fotakem v kanalku.
Ale clovek co slepe obhajuje odsouzeneho zlodeje si najde nejake "pravdive argumenty" aby mi vyvratil co kazdemu, kdo ma selsky rozum prijde jasne. Nebo snad pisete na objednavku?

Blba sila alias Hnedka alias Lopuch alias Anonym

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  07.07.2008 13:17

Kdyby družstvo bylo založeno za účelem podvodu, tak by za ten podvod byl někdo odsouzen, což se ale za osm let vyšetřování nestalo. Dneska jsem koupil na stánku v Chrudimi týdeník Pernštejn, a tam se píše, že televize fakt všechen natočený materiál nepoužila, jen co se jí zrovna hodilo.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  08.07.2008 15:24

Už z první věty, tedy "Kdyby družstvo bylo založeno za účelem podvodu, tak by za ten podvod byl někdo odsouzen" je vidět, že toho máš moc. Nechceš si vzít dovolenou, a pro příště si pořádně rozmyslet, co napsat?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  07.07.2008 06:43

Klid, hnědko, v Chrudimi to vždycky fungovalo trochu jinak, víš?
Tady se člověk pravomocně odsouzený za podvod mohl (ať už ex ante nebo ex post) stát zastupitelem, tedy dostal důvěru občanů města, tak proč se divit takovému množství obhájců na tomto chatu?
Lidem v Chrudimi to nevadí, oni to naopak vítají, že mají mezi sebou takové úspěšné podnikatele, kteří za podpory vedení města umí tak obratně hospodařit.....hlavně s penězi občanů města......to se to pak staví a buduje.....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Triglav

Datum:  05.07.2008 22:45

Jistě... taxikáři nešidí na jízdném, dopravní policajti neberou úplatky a novináři nenatáčejí reportáže na objednávku. Ty musíš být šťastný člověk Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Rio Mare

Datum:  26.06.2008 22:47

Kdybyste KDOKOLI chtěl prodávat pozemky v Chrudimi za 351,- Kč, obracejte se na mě! Rád koupím, obratem je střelím tak za 800,- Kč nejmíň! Jinak pro některé přispěvatele, aby zbytečně nevolali policii - trestný čin spekulace byl zrušen v r. 1989. I když chápu, že někteří lidé se s bolševickým myšlením loučí skutečně těžko....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  johansson

Datum:  26.06.2008 22:31

Ano, já jsem tu reportáž viděl- spekulace a dohady paní redaktorky, která udělá z Libého opravdového trotla tím, jak ho sestříhají a on "komicky" opakuje jedno slovo. A jako korunní "důkaz" fotka z hospody, která má zřejmě dosvědčit, že když spolu chodí na pivo, tak se šábli o těch 30 milionů.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bohemund

Datum:  27.06.2008 16:31

No jasně.
A jen tak mimochodem měl dědula(bílý kůň) právě opravený dům, nový plot.
Kušta měl taky nový barák(vždyť z té transakce vydělal jen milión(sic!)).
Stejně tak Libý(to v reportáži nebylo, ale kdo nevěří, ať do Novoměstské běží) + ještě nové autíčko a hodinky s vodotryskem.
Že je pan Libý osoba rozumu mdlého a inteligence podprůměrné ví asi každý, kdo s ním kdy spolupracoval. S tím se nese i jeho duchaplné vyjadřování, které ani není třeba stříhat. Když opakuje pořád to samé.
No nic...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  27.06.2008 17:38

Od kdy mají bílí koně opravené domy? Ti přece končí na dně přehrad. Navíc ten děda je tchánem p.Chudoby. A ten úplnou náhodou pracoval pro správce konkurzu TRANSPORTY. A byl to právě správce konkurzní podstaty, který porušil smlouvu s městem k napojení na sítě. Ono to je asi zamotanější. Pročpak tedy správce něco sliboval a potom slib porušoval ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  26.06.2008 18:06

Tkže rekapitulace pravdy:
- Chrudim koupila pozemky na PZ za 351,- Kč/m2 což je jasně výhodná cena. Jestli víte v okolí Chrudimi o podobně levných pozemcích, okamžitě je kupte. Zájemců bude mnoho
- PZ se nyní plní investory a do městské pokladny se vracejí peníze zpět. Poslední prodeje jsou 550,- Kč/m2 (že by spekulace města - levně koupili, draze prodávají)

Všechno ostatní je věcí soukromých firem a jejich vlastníků. Jestli mají nějaké problémy s účetnictvím, je to čistě jejich věc a s prodejem pozemků městu to vůbec nesouvisí. Ostatně kdo nemá problémy s finančákem

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  30.06.2008 08:54

Pane Pepine, kolik peněz do pozemků ještě potom město dalo? Příjezd, silnice uvnitř, kanalizace, nutnost nové trafostanice atd., to samozřejme taktně pomlčujete. Nehovořili náhodou v TV reportáži někteří aktéři, že se jedná o zainvestovaný pozemek s napojením na veškeré sítě?
Odhaduji, že dnes jsou náklady na m2 PZ někde okolo tisíc Kč za m2 Cenu pouze odhaduji, protože skutečné náklady jsou velice šikovně schovány v rozpočtu pod různými názvy, takře se těžko dohledávají. A prodává se jen za 550 Kč? Neprodává se pod cenou jenom proto, aby se vůbec nědo v PZ uchytil?
Víte, je mi jedno, kdo kolik na PZ vydělal, pokud vše přiznal a zdanil. Ovšem není mi jedno, kde PZ je, jak se k ochraně životního prostředí staví ti, kdo by jej měli chránit především a to, že rozhodnutí zastupitelstva v této věci nikdy nebyla a nejsou příliš šťastná. Také mi vadí, že pozemky jsou prodávány hluboce pod pořizovací cenou. A protože to vše je podivné, je samozřejmě mnoho podivných historek okolo PZ v Chrudimi. Já jsem slyšel jednu z mnohých - údajně z vyšetřovacího spisu - a ta hovoří kdo a kolik miliónů dostal a kdo byl za to vyšetřování odvolán z funkce. No a protože jedno přísloví praví, není kouře bez ohně, nedivte se že tento případ stále hýbe Chrudimí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  05.07.2008 00:25

Další mystifikátor ten Lebduška - zapomněl jste, že na infrastrukturu v průmyslové zóně získala Chrudim díky Čechlovskému rekordně vysokou dotaci 44 milionů korun. Je potřeba vyslovit celou pravdu, nejen to, co se vám zrovna hodí do krámu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  07.07.2008 09:24

To tedy podle Vás znamená, že dotace (nevím, bylo-li to 44 milionů)nejsou peníze? A kdo podle Vás ty dodatce zaplatil? My všichni na daních, nebo snad paroubkovi marťané? A co se týče ceny PZ. Ano mohla být vyšší, ale také mohla být nižší a to o oněch 40 milionů, které si přirazilo družstvo. (Je to tedy náhoda, že se ta částka téměř rovná. Nebo se předem kalkulovalo s dotací?) Tedy je zžejmé, že účelově překrucujete fakta Vy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bluehaze

Datum:  05.07.2008 19:40

Výborně Vildo, krásně jsi to řekl. Z místních chlapců, co mají tah na branku, by to určitě žádný
nepopsal lépe. Takových podobně otevřených hlav, kdyby bylo více např. v lavicích PS ČR či krajského úřadu, pak nepochybuji bychom se vbrzku dožili blahých dob, kdy by se kromě nově zavedeného státního svátku DNE SPEKULANTů, kupříkladu v Chrudimi konečně přejmenovala významná místa podle novodobých mecenášů a místních dobrodinců, nebojím se stydlivě říci přímo filantropů. A tak by se Resslovo náměstí vbrzku zvalo Kuštovo, a ta světaznámá ulice, nyní Široká či Hopsavá, by jako Libá třída zdobila hlavní tah městem kolem krásné Balustrády. Najust Hradečákům s jejich Gočárovou. Vize docela milá a mnoho lidí u srdce zajisté hřející.
Jenom při tom všem nějak neumím vysvětlit drobnou věc, proč se mi neustále na jazyk dere jedna známá průpovídka z dob amerického Divokého západu: "spolu kradli-spolu visí" ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  01.07.2008 08:45

Pravdou je, že pro zastupitele mohla stanovená cena působit jako přijatelná (351,- Kč).
Pravdou je, že družstvo pořídilo pozemky nesrovnatelně levněji, to způsobilo největší rozruch.
Pravdou je, že Libý byl u akce od samého počátku.
Pravdou je, že družstvo naprosto stupidním způsobem se rozhodlo uchránit rozdíl mezi nákupkou a prodejkou (přes 30 milionů Kč) uchránit zisk před zdaněním, naprosto hloupým způsobem tak, že sepsalo smlouvu o realitní spolupráci při výkupu pozemků s negramotným blbem, který pak za svou "práci" vyfakturoval družstvu skoro 30 milionů a před notářkou podepsal převzetí peněz, které pochopitelně nikdy nedostal a samozřejmě také je nikdy nemohl jako příjem zdanit.
Pravdou je - a to už se dostávám na konec - radnice cítí PZ západ jako bolák, a snaží se pozemků zbavit za každou cenu.
Při nákupu řečnil Libý o zaměstnanosti a pracovních místech. Nyní naše osvícené zastupitelstvo schválilo prodej velkého pozemku pro vybudování překladiště. To je opravdu k vzteku a k lítosti. Na velkém pozemku bude pracovat pár dělníků s ještěrkama, nákladáky budou jezdit tam a zpátky, ... - a hlavně že se město zbaví části nepříjemného strupu.
Čekal bych od zastupitelů, že mají Chrudim rádi, že to je součástí jejich rozhodování. Teď to ale vypadá, že jim je vše fuk, už mají před sebou dovolené...
PROTESTUJI PROTI UMÍSTĚNÍ PŘEKLADIŠTĚ V PZ ZÁPAD A VYZÝVÁM DALŠÍ, ABY SE PŘIPOJILI!
PP

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  24.07.2008 10:08

Pane Pavlíčku, zajímala by mě jedna věc. Nyní zde kritizujete výkup pozemků v průmyslové zóně. Jak tak sleduji vaše vyjádření, jeví se mi, že dle vás šlo o nějaký komplot mezi panem Kuštou a panem Libým. To však nyní ponechme stranou. I kdyby to totiž byla pravda - jak je možné, že tento výkup kritizujete, jestliže jste sám byl podílníkem onoho družstva? Vím, vyjádřil jste se, že jste z družstva Agrospol Eco včas odešel, takže jste s pozdějšími machinacemi neměl nic společného. Dobrá - ale proč jste s lidmi z družstva (pan Jelínek, pan Kušta, atd.) i nadále spolupracoval v rámci Chrudimské volby a dokonce jste je v rámci předvolebního boje nechal tento výkup pozemků, na němž se sami podíleli, kritizovat? Velmi dobře si vzpomínám např. na článek pana Kušty v předvolebních listech Chrudimské volby, kde prohlašuje, že město řídí ekonomičtí diletanti a že si zasloužilo spíše schopné manažery - např. pana Kuštu. A doložil to právě extrémně nevýhodným výkupem pozemků v průmyslové zóně, který by se prý byl neodehrál, kdyby naše město býval řídil pan Kušta. Ve mně to hned vzbudilo otázku - jestli to pan Kušta s městem myslí takto dobře, proč tedy umožnil družstvu, aby se na městě tak obohatilo? Od pana Kušty to tedy bylo hezké chucpe. A rovněž tak vaše nynější kritika mi přijde jako chucpe. Sám máte máslo na hlavě, proto raději mlčte.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  25.07.2008 09:00

Milý Lorde,
najděte mi jedniné slovo, kterým jsem kritizoval výkup pozemků! Naopak, stále trvám na tom, že město tyto (nebo podobné) pozemky potřebovalo. Mělo to být dokonce i dříve, nestihl se onen boom, kdy byla největší poptávka mezi investory, i nejvyšší nezaměstnanost.
Zóna měla jediný cíl. Měla přinést pracovní místa, nezaměstnanost byla nad 10%.
Tyto pozemky jsou cenné (nejen penězi měřeno) a město by s nimi mělo nakládat jen velmi rozvážně. Proto by lidé v samosprávě měli hlídat, aby pozemky byly dobře využity (viz např. už i rozestavěný areál pana Ficka). Jsou určeny pro firmy se sofistikovanou výrobou, zaměstnávající na malé ploše mnoho lidí (obec má podíl z daní z mezd!). Tendence je opačná - zbavit se pozemků v PZ, viz. např. nyní připravovaný prodej pro umístění PŘEKLADIŠTĚ! Pár lidí s ještěrkama na veliké ploše - co tahle transakce městu přinese? Jen se zbaví pozemku, se kterým si momentálně neví rady, ale který v budoucnu bude určitě hodně chybět.
No - a získá také pár milionů, aby je mohlo utratit za nesmyslnou zástavbu silnice mezi kostelem a růžovkou, na přeložení všech sítí o dvacet metrů doleva a vybudování nové silnice těsně u fary a bývalé průmyslovky. Opět se vyházejí městské stamiliony, aby se zakryl ošuntělý kostel a vyhovělo se ekonomickým zájmům jednotlivců. Chcete se pod podobný záměr podepsat i vy, milý Lorde? Práce na studii už probíhají!
pp

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  28.07.2008 13:04

Bohužel nemám čas ani chuť cokoli dohledávat a už vůbec si netvořím osobní archív vašich výroků. Pamatuji si však naši společnou diskuzi někdy před více než dvěma lety, krátce před komunálními volbami, kdy jsem já kritizoval machinace okolo průmyslové zóny a dával jsem je do souvislosti i s Chrudimskou volbou. Toto sdružení mi přišlo velice podezřelé, neboť jeho tehdejší čelní představitelé (včetně vás) byli současně podílníky družstva Agrospol Eco, a přece Chrudimská volba výkup pozemků v předvolební kampani kritizovala jakožto pro město vysoce nevýhodný (a někteří z Chrudimské volby dokonce naznačovali možnost korupce - což je pikantní, protože pak by upláceli právě čelní činitelé Chrudimské volby=podílníci družstva Agrospol Eco). Vy jste mi tehdy odpověděl, že s těmito machinacemi nesouhlasíte, a proto jste raději z družstva odešel. To však stále nevysvětluje, proč jste s lidmi z družstva Agrospol Eco i nadále spolupracoval v rámci Chrudimské volby. Že se od nich nyní, již jaksi dodatečně, distancujete a dokonce se chystáte založit konkurenční politické sdružení, je celkem bezpředmětné. Co se týče obsazení průmyslové zóny, patrně to není tak jednoduché, jak se domníváte - pokud by bylo, už dávno by tam nějaký investor byl (to by ovšem nesměli působit "patrioti" typu pana Lebdušky). Možná tedy ještě budeme rádi za skladiště.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Koranda

Datum:  28.07.2008 19:08

Lorde Johne, vy jste ještě nepochopil, že výroky pana Pavlíčka jsou zcela nekonzistentní s jeho činy? Dle mých informací na to přišla již před časem i Chrudimská volba a pan Pavlíček právě proto skončil jako její předseda. Jeho útoky na současnou CHV tomu přesně odpovídají.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  29.07.2008 08:35

Abych řekl pravdu, tak mi to je samozřejmě dávno jasné. To ovšem nic nemění na tom, že za nedůvěryhodný považuji i zbytek Chrudimské volby.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  07.07.2008 10:06

Díky všem, kteří se ozvali s nesouhlasem s bydováním překladiště v PZ západ - pokud se chtějí ozvat další, pak na mejl pavlicek@chrudim.cz
Zdravím a děkuji - pp.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  05.07.2008 00:27

Ty už radši proti ničemu neprotestuj. Už jsme si toho od tebe přečetli dost a dost. V tomhle městě tě už nikdo nebere vážně.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  01.07.2008 09:55

Velmi trefné

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  30.06.2008 10:15

Souhlas, pan Lebduška má pravdu.
Nejkrásnější byla ze úst p.Řezníčka reprodukovaná formulace "poslance" (fakt síla,že takový člověk se může stát poslancem) Libého o tom, že pozemky v CR připravené k výstavbě stojí 1000 - 1500 Kč (hovoříme o roce 2000, přitom taková cena je zde až v současné době - tedy v roce 2008 po několikanásobném zvýšení cen všech nemovitostí především od roku 2004).
Prostě celá story byla o tom, že se hoši třeba v MH sešli, Milan měl nápad, přesvědčil Ládika a spol., no a Ládik to jako "megavýhodnou" nabídku protlačil na zastupitelstvu, jehož souhlasem se nyní může ohánět................"a vyděláme na tom všichni!" (nejlepší věta na konci s jízdou do tunelu!!!!)
To, že zastupitelstvo si nic samo neověřilo a na základě doporučení starosty (Libý) a místopředsedy HK (Kušta 8-)))))) po auditu ze strany P. Steinera (opravdu komický audit) celou věc odsouhlasilo, je ovšem velká výhra těchto pánů a názorný příklad týkající se hospodaření zastupitelů s penězi města!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  30.06.2008 22:39

To je teda blábol ... :)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  01.07.2008 06:45

To je, že ano?
Taky to, že Milan dostal za celou "čistou" transakci 2 roky podmínku....že by to kuří oko??????

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  01.07.2008 08:23

A té nenávisti ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  01.07.2008 09:47

A té závisti, že......

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  30.06.2008 12:16

Dejte dotaz na město a zjistěte, jaké jsou skutečné náklady a výnosy zóny. Aby jste tady nemusel lhát.
Není hlavním problémem domeček p. Lebdušky, který si postavil v markovicích ?
A nepovažujte každého zastupitele hned za dementa, který neví co se děje. A pročpak i opozice byla pro ?
Nebo na sobě pracujte, sedněte si mezi zastupitele a pak všem nekalostem ve městě zabráníte a bude se nám zde žít moc hezky, dokud nezemřeme.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  10.07.2008 17:48

Ano, postavil jsem si domeček v Markovicích. Někde(pokud nechci pod mostem) bydlet musím. A ten domeček jsem si postavil před schválením PZ. Ale to není ten hlavní problém. Hlavní problém je v tom, co město - tedy naši zastupitelé - do PZ umisťují a jaký je do PZ příjezd. Umisťují zde podniky, které téměř nikoho nezaměstnávají, jsou náročné na dopravní zatížení a případně ještě poškozují životní prostředí či zapáchají. Příklad? Uvažovaná biostanice, Collorobia, aj. Proč se vůbec nikdo neozval např. proti dřevovýrobě, plánovanému pivovaru? protože to jsou výroby vytvářející pracovní příležitosti, mají minimální vliv na ŽP, nemají vysoké nároky na dopravní obslužnost a nezapáchají.
A v tom vidím problém a proto má pravdu p. Pavlíček s protestem.
Domnívám se že zřízení PZ má předcházet diskuze kde, jak a za co. Teprve poté má být zřízena. A všude, kde se postupovalo s PZ obdobně jako v Chrudimi, jsou s PZ problémy. A jinak samozřejmě, že pokud dám na město dotaz, pak se něco dozvím. Ale protože v rozpočtu města tato věci jsou schovány pod různými položkami, tak se vlastně nedozvím nic. Zkuste to. Nebo myslíte že do nákladů na PZ je např. zahrnut náklad na koupi a opravu silnic v Transportě, přeložka příjezdové komunikace "prodej pozemků" Onivonu, veškeré dotace od státu, práce úředníků, kteří se PZ zabývají aj?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  30.06.2008 13:02

O čem lhát?
Např. o vývoji cen realit, resp. stavebních pozemků v Chrudimi?
Aktuální cena pozemku v Chrudimi (rok 2008, aktualizace z 24.6.08): http://www.reality.cz/cgi/detail?ord=Z10-027F52
Chce mi někdo tvrdit, že se za stejnou cenu, tedy 1056,25 Kč/m2 prodávaly stavební parcely v Chrudimi i v roce 2000??????
Ono když se šlape na kuří oko, občas to sakra bolí, co?
A ohledně inteligence a přístupu chrudimských zastupitelů z roku 2000, v reportáži zaznělo přímé svědectví zastupitele Nového: my jsme nevěděli, my jsme byli obelháni, my jsme nemohli, atd....co to má znamenat? Copak šlo o pár set tisíc?
Ale on si zase nějaký "zainteresovaný" povídálek na tomhle webu najde důvody, jak celou tuto diskusi zlehčit s odkazem na nepravdivost, sestříhanost reportáže, rady typu dojděte si atd....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  bandita

Datum:  01.09.2008 18:39

Co super pozemky Sobětuchy??Prý zlatý důl p.Klimka,místostarosty.Kolik tam už staví+bude!!Věřím,že konečně někdo bude řešit!!Chodník Sobětuchy-Markovice / Chrudim kolik a pro koho?Plynofikace+kanal,.?Kupujte pozemky-Sobětuchy,super místo.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  johansson

Datum:  01.09.2008 20:26

Nepsával jsi pod nickem Pirát? Ale ten tik ti zůstal... Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  hel

Datum:  30.06.2008 13:16

přesně tak, argumenty bývalého starosty Nového byly k pousmání. Pan Libý asi vládne nadpřirozenými schopnostmi, když mu celé zastupitelstvo vše odkývalo (i když jim to "bylo podezřelé"). S takovým materiálem se pak Libému a Kuštovi pracovalo jedna báseň.
Další pousmání ve mně vzbudili původní vlastníci pozemků. Nějak nepochopili, že kterýkoli podnikatel, který by od nich chtěl pozemky odkoupit, jim jistě nebude( a není povinen) sdělovat, co s nimi hodlá dál dělat. A prodávat pozemky sousedící s průmyslovou zonou v momentě, kdy se PZ hojně budovaly všude, je opravdu bláhové. Zeptat se asi taky nikam nešli .... takže co čekali?
Zcela jistě nepopírám, že to celé byla kulišárna a nejvíc mně točí, že podmíněně odsouzený podnikatel Kušta ještě podniká a je členem pracovní komise MÚ. To je výsměch .

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  bandita

Datum:  01.09.2008 18:25

Ty dva si musí dobře rozumět a to co,předvádějí v tomto městě?Zlatý důl.Ládík měl vždy záda OK?Co VAK??Pce-Frizona??další+další.Prý už konečně někdo vše monitoruje .Ale ne Chrudim,ale Praha.Hodně štěstí.Jak je možné,že kamarád kamaráda,Milan.K.tak rychle přestal-nezačal stavět domy-Chrudim u Letiště,ale Přelouč??Vše bylo prý OK!!Kdo se bude zajímat o další pozemky.Jek může mít na starosti investice města-ne malé! Jen učitel-mistr Řezníček.To se ženil jen proto-volby do kraje??Není to opravdu směšné??

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  30.06.2008 13:29

To je fakt, na jednu stranu je Libý fakt frajer, pokud si dokázal zajistit většinu pro "svoji" a "Milanovu" věc, tak jenom klobouk dolů.
A k té angažovanosti Milana v pracovní komisi MÚ, vždyť přeci víme, že v posledních volbách byl pan Kušta občany tohoto města zvolen do zastupitelstva, tak čemu se divit? Asi to je lidem v Chrudimi zapotřebí, možná se jim to dokonce líbí (když potom takhle hlasují), že mohou mít ve svém čele takhle úspěšné podnikatele (abstrahuji od faktu, že už Milan zastupitel není).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  hel

Datum:  30.06.2008 14:03

Do pracovní komise nebyl zvolen občany, ale někým úplně jiným. Pochybuji, že občané - stejně jako já, do odvysílání dané reportáže vůbec o nějaké komisi věděli.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tijereta

Datum:  26.06.2008 13:41

žel bohu jen trošku - měli bychom (všichni nespokojení obyvatelé města chrudim) vyraziti v pátek v podvečer na společné (na můj vkus teplé) plzeňské pivo k panu Lédlovi - čti "do Modré Hvězdy" To je sranda :-D

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  18.07.2008 11:49

Pohádky končí, Kušta konečně promluví - Týdeník Pernštejn z 14. 7. 2008

Kdysi po sametové revoluci se kdosi pokusil nastínit v tehdejším Našem Chrudimsku poměry ve městě formou pohádky. Sklidila úspěch. Uběhlo však 18 let a v Chrudimi to zase vře. Přišel totiž čas dalších pohádek. Jak by ne, byla tu televize, k tomu ještě veřejnoprávní, a udělala z řady veřejně činných lidí lumpy, ba co víc, organizovanou mafii. Měli se napakovat na průmyslové zóně, přesněji řečeno na pozemcích pod ní.

Celé tohle spiklenecké hnízdo se podle reportáže redaktorky České televize (ČT) Markéty Dobiášové schází v místní restauraci Modrá hvězda. Grafik Jiří Sáva, který v téhle partě každý pátek zasedá, by se asi divil, do čeho že se zapletl. Jenže hovořit o práci je tu přísně zakázáno. Lidé sem chodí po celotýdenní šichtě spíše relaxovat a pobavit se. Ani parta není stále stejná. Jak čas ubíhal, lidí u stolu přibývalo.


Před třemi lety se ke stolovníkům Sávovi a galeristovi Luboši Jelínkovi a dalším přidali i tehdejší starosta a současný poslanec za ODS Ladislav Libý či dnešní zastupitel z téže strany Ivan Pištora. Právě tuhle partu zde chtěla ve společnosti podnikatele Milana Kušty, který si přisedl loni, Dobiášová nachytat inflagranti. Proč? Protože zrovna Kušta byl před více než osmi lety iniciátorem založení družstva Agrospol Eco, které vykoupilo v sousedství bývalé Transporty od několika soukromých majitelů a subjektů pozemky, jež později od družstva koupilo na průmyslovou zónu město, jehož starostou byl tehdy Libý. Potíž je v tom, že se paní redaktorka spletla v letopočtu. Píše se totiž rok 2008, nikoliv 2000. Tehdy by si nikdo z chrudimské ODS ke stolu k této partě nepřisedl. Jejich favoritem v koalici byla ČSSD v čele s Jaroslavem Trávníčkem, který byl i místostarostou. Stolovníci u Modré hvězdy fandili spíš volebnímu sdružení Chrudimská volba, jež řadu kroků tehdejší radnice tvrdě kritizovala. No a právě tato nesourodá parta měla v Chrudimi v roce 2000 podle paní redaktorky upéct podvod století s pozemky.

Celých osm let byl za to Milan Kušta na pranýři. Teď se televize najednou obula i do Libého, kterého nařkla z napomáhání k podvodu. Nebylo divu, že to otřáslo veřejným míněním ve městě. Řeč mezi stolovníky v Modré hvězdě se teď pochopitelně stočila k debatě, kdo dal k reportáži podnět, kdo na ní má zájem, proč se ČT držela předem daného scénáře, proč neodvysílala natočený materiál, který se jí nehodil do krámu, stejně jako dokumenty, jež vyvracely tvrzení paní redaktorky. Proč ČT udělala z oslovených lidí arogantní jedince, v horším případě neschopné a všehoschopné trotly?


Z debaty u stolu vzešlo několik možností. Nejsou ale zatím podloženy fakty, a tak je můžete brát třeba jako na úvod avizovanou pohádku.
Spouštěcím mechanismem aféry byla křivda. Možná křivd několik. V kombinaci s velkými penězi velmi nebezpečná třaskavina. Musela prostě jednoho dne bouchnout. V Chrudimi se koncem 90. let začalo hovořit o nutnosti zřídit průmyslovou zónu. Nezaměstnanost byla tehdy na vzestupu, Transporta v konkurzu. Práce se hledala těžko. Radnici chodily první nabídky pozemků na zónu v ceně přes 700 Kč za metr čtvereční. Město se ale nechtělo do rizika pustit. Cena byla vysoká. Milan Kušta, podnikající tehdy v počítačích, zavětřil spolu se společníky příležitost v novém oboru podnikání - v realitách. A rozhodně neudělal chybu. Měl správný odhad. Tomuto obchodu se všude kolem nebývale dařilo. Dařit se začalo i jemu. Dotáhl totiž do zdárného konce několik projektů, například obchodní domy Žralok na Resslově náměstí a Kateřina v Havlíčkově ulici. To v reportáži nezaznělo. V ní se hovořilo, že Kuštův start přišel až s prodejem pozemků v zóně. Opak je ale pravdou. Až potom přišla transakce s pozemky u Transporty, jimž předcházelo založení družstva Agrospol Eco se sídlem v Lukavici. Tehdy zde stálo prosperující zemědělské družstvo. Nikoliv jako nyní v reportáži zchátralá budova, jež měla naladit emoce televizních diváků na maximum. Ostatně jde o otřepaný trik hned několika televizí v Česku. „Tohle musel někdo vymyslet,“ zaznělo mezi stolovníky. Padlo jméno ukřivděného člověka, který dal tip na reportáž svému stranickému šéfovi, ten zaúkoloval produkční agenturu, a ta zařídila útok na politického rivala. Využila k tomu houf dalších ukřivděných ve městě.

(pokračování za týden)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  22.07.2008 18:46

Podnikatel Kušta: Družstvo neplnilo úlohu bílého koně!
Týdeník Pernštejn 21. 7. 2008
Ve městě se poslední týdny nemluví o ničem jiném, než o reportáži České televize, jež obvinila bývalého starostu a nynějšího poslance Ladislava Libého, že napomohl družstvu Agrospol Eco a místnímu podnikateli Milanu Kuštovi podvést město a na jeho úkor se obohatit.
„Na kauze Družstva Agrospol Eco se potvrzuje, že tisíckrát opakovaná lež se pomalu stává pravdou. Když řeknete účelově založené, automaticky tím vytváříte dojem něčeho nekalého, špatného,“ říká na úvod seriálu Týdeníku k rozvířené kauze prodeje pozemků na průmyslovou zónu podnikatel a jeden ze zakladatelů družstva Milan Kušta.
Mohl byste být více konkrétní?
„Každá společnost je přece zakládána účelově, a to za účelem podnikání a dosažení zisku. Družstvo Agrospol bylo založeno v létě roku 2000 a mělo šest členů. Každý držel 16,6 % podíl. Jednotliví členové rozhodně nebyli nějací bezdomovci nebo bílí koně, ale většinou ostřílení a zabezpečení podnikatelé. To dokládá i fakt, že všichni členové družstva se rovnou měrou podíleli na prvotních investicích, které byly několik desítek milionů korun. Často se vytváří dojem, že družstvo byla jen jakási zástěrka pro moje aktivity. To je naprostý nesmysl. V družstvu byli zapojeni podnikatelé, kteří mu měli co nabídnout a kteří disponovali potřebnými penězi. Já jsem navíc nebyl ani statutární zástupce. Byl jsem ale vidět více než jiní, protože moje firma zprostředkovala výkup části pozemků a zabezpečovala vedení účetnictví pro družstvo. To všechno na základě řádných smluv a finančního vyrovnání. Neplánovali jsme totiž zpočátku budování rozsáhlejší administrativy, proto jsme požadované práce, které zabezpečovaly chod družstva, objednávali.“
Nedávná reportáž ČT kritizovala, že sídlem družstva byla polorozbořená budova zkrachovalého podniku v Lukavici. Bylo tomu tak?
„Pronajali jsme si v Lukavici kanceláře v administrativní budově tehdy prosperujícího podniku a využívali jsme některých jeho služeb.“
Za jakým konkrétním účelem bylo družstvo založeno?
„Pozemkově zcelit lokalitu o velikosti asi 30 hektarů v blízkosti Chrudimi s možností budoucího využití pro průmyslovou výstavbu. Samozřejmě, že se muselo jednat o zemědělské, nebo ostatní plochy z důvodu dosažení dobré ceny. Předmětem činnosti družstva byla proto zemědělská výroba a obchodní činnost. Nabízelo se hned několik míst pro naplnění našeho plánu. Prověřovali jsme lokality směrem na Slatiňany, k Májovu a u Transporty. Písemně jsme oslovili spoustu majitelů pozemků v okolí Chrudimi a sondovali jejich majetkové vztahy a nároky na finanční vyrovnání. Prověřovali jsme i jednotlivá místa s ohledem na možné napojení na inženýrské sítě. Byla to mravenčí práce a využili jsme zkušeností dalších spolupracujících firem mimo náš region.“
Za týden o jednáních s původními vlastníky pozemků u Transporty. (rz)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  123

Datum:  26.08.2008 13:47

Protože jsem pamětníkem uveřejňovaných událostí (obávám se, že mnozí z diskutujících chodili tenkrát ještě do školy:), konstatuji, že seriál uveřejňovaný v Týdeníku Pernštejn, má k pravdě zatím nejblíž. Vzpomínám, jak mnozí dnešní oponenti (ing. Nový, Trávníček) na zastupitelstvu bezproblémově hlasovali pro nákup zóny. Jejich dnešní postoje příliš nechápu, ale v politice je toho k nepochopení víc:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  27.08.2008 15:29

Výborně. Teď by ještě pan poslanec Libý mohl vysvětlit, proč tehdy coby starosta Chrudimě podával v souvislosti s výkupem pozemků pro průmyslovou zónu trestní oznámení na neznámého pachatele. Ale kdo ví, třeba to byl také jenom předvolební populismus...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Glen

Datum:  27.08.2008 22:00

Ano, na to si také dobře vzpomínám a přijde mi to jako hodně trapné gesto. Fakt k smíchu.

Asi se tehdy snažil krýt si nějak záda.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  28.08.2008 12:54

Pro mě osobně je to důkazem, že ten obchod s pozemky zase tak čistý nebyl, a právě proto si pan Libý kryl záda. Proto nynějším interpretacím hlavních aktérů nevěřím.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  29.08.2008 09:23

Týdeník Pernštejn 25. 8. - 31. 8. 2008

Kušta: Moje obvinění bylo nejspíš na objednávku ulice (6. část)

Chrudim - Město je po nedávné reportáži ČT o způsobu prodeje pozemků vedle Transporty městu na průmyslovou zónu družstvem Agrospol Eco rozděleno na dva názorové tábory.
Jedni spatřují v transakci výhodný obchod pro město, druzí nenávistně spílají místnímu podnikateli Milanu Kuštovi, který je z celkem šesti družstevníků svými aktivitami nejvíce na očích, že společně s dřívějším starostou a dnešním poslancem Libým město podvedli. Zaklínají se přitom vznesenými obviněními proti Kuštovi a rozsudkem, že se pokusil Připomínají mu zejména, že rozděleno
V této kauze jste byl ale obviněn a později i odsouzen. Co k tomu řeknete?
„Že je to celé výmysl a ti, kdo to říkají, jsou lháři. Všechny záležitosti, které se týkaly nákupu a prodeje pozemků, byly v pořádku. Tím si můžete být jisti. Vyšetřovala nás totiž několik let republiková policie. Za tímto jednáním jsme viděli snahu najít něco za každou cenu.
Nejdříve jsme byli obviněni z nedovoleného podnikání. To byl rok 2001. Nikdo se ale nezabýval tím, že máme všechna potřebná povolení. Myslím, že v té době to bylo jedno, z čeho nás policie obviní. Prostě se něco hledalo. Pamatuji si na palcové titulky v novinách, které nás vykreslovaly jako bandu podvodníků. Asi po roce bylo obvinění zrušeno jako nedůvodné. Ale to nebyl konec. Za další rok jsme byli obviněni z podvodu a šlo znovu o nesmysl. A tak celá věc po dalším roce skončila a obvinění bylo zrušeno. Okamžitě ale následovalo další obvinění mé osoby, že jsem zprostředkovával uzavření nevýhodných smluv. To bylo později také zrušeno. Myslíte si, že to všechno byla náhoda? Neustále nás obviňovali a vlastně ani nevěděli, z čeho. Obvinění nakonec po několika měsících vždy zrušili. Družstvo Agrospol Eco patří zcela určitě mezi nejprověřenější družstva v České republice. A přesto stále někdo jeho podnikání zpochybňuje a vyvolává emoce.“
To je dost zvláštní situace, čím si to vysvětlujete?
„Myslím, že to byla práce policie a státního zastupitelství, které pracovaly na objednávku. A to buď na objednávku ulice, protože chtěly vyslyšet momentální nálady ve městě, anebo, což by bylo daleko závažnější, na objednávku někoho konkrétního, kdo usiloval, aby nás poškodil.
Na tom všem bylo zajímavé i to, že někteří novináři, konkrétně z MfDnes, o našich obviněních věděli dříve než my. A hlasitě to křičeli do světa. To mi nevadilo, je to jejich práce. Když ale bublina splaskla a obvinění byla zrušena, neobtěžovali se ani jednou o tom napsat. Nebylo to z jejich strany férové jednání.“
Vy jste ale nakonec byl odsouzen za daňový delikt. Nebo to zase není pravda?
„Ano, to už pravda je. S prodejem pozemků městu to ale nemá vůbec nic společného. Spousta lidí to motá dohromady. Někteří schválně lžou, aby mohli říkat: Podívejte se, ten prodej nebyl v pořádku, byl to podvod a my to říkali. Spoléhají přitom, že je to složitá kauza a lidé se v ní neorientují.“
Tak nám ji vysvětlete, ale v krátkosti.
„Moje firma vedla družstvu na smlouvu ekonomickou agendu. Na začátku roku 2001 nás policie požádala o vydání originálů těchto účetních dokladů. Mělo to být původně na několik týdnů. Nakonec nám je ale po nekonečných urgencích vrátila po neuvěřitelných pěti letech! Jenže náš daňový poradce nemohl bez těchto dokladů podat daňové přiznání. A bez podaného daňového přiznání vyměří finační úřad nulovou daň. V roce 2006 mě proto policie obvinila z přípravy krácení daně právě na základě vykazované nulové daně, přestože podle jejího obvinění nedošlo ani k pokusu krátit tuto daň a nevznikla žádná škoda. Takže Kocourkov, ale takový už je život.“
V čem tedy spočívalo vaše provinění?
„To právě nevím. Není mi to jasné ani nyní, kdy se na věci dívám trochu s odstupem. Stejně tak žádný právník, se kterým jsem věc konzultoval, to nechápe. Podstatné ale je, že soud tuto záležitost vyhodnotil jako moje pochybení a dostal jsem podmínku na dva roky.“
Jak to vnímáte nyní?
„Nikdy jsem si nestěžoval, ale tohle vnímám jako křivdu a výsledek se budu snažit ještě zvrátit. Vím, že to už bude vlastně zbytečné, protože, i když uspěji, těžko se to veřejnost dozví. Pro média to nebude asi dost zajímavé. Pro mě ale hodně důležité.“
Pokračování za týden. (rz)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  bandita

Datum:  01.09.2008 17:59

Kamaráde,buď konečně na zemi,nejsi Beran?Přestaň tahat Libého kolem pozemků+VAK.Dá se dokázat.Ani imunita by nebyla platná.U něho doma-neděle-fotky+zvuk?Jen asi škodíš Kuštovi,že.On+Libý? na ně nikdo nemá-snad Policie ČR-Útvar.PHA.Bude super info.
Láďo, ještě jezdíš ze Sportu domu Taxíkem??Prý víc nejsi než jsi-Posl.sněmovna.??

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  30.08.2008 13:17

Ano, ano. Je to děsivé, jak "ulice" nepříliš významného okresního města dokáže zmanipulovat všechny úrovně soudní moci, od okresní až po celostátní, patrně jen proto, aby se pobavila, ba co hůře - aby učinila zadost své závisti... Anebo obráceně - i kdyby pan Kušta byl vinen, je dost iluzorní přestavovat si, že se najednou přizná, nasype popel na hlavu a slíbí, že už to nikdy neudělá. Ve výrocích pana Kušty lze spatřovat jistou nekonzistenci: na jednu stranu se brání tím, že zpočátku téměř všechna obvinění, která proti němu byla vznesena, byla posléze stažena - tj. soudní moc rozhodla v jeho prospěch. A pak tutéž soudní moc kritizuje coby zmanipulovanou, jestliže jedenkráte v jeho prospěch nerozhodne. Snahu pana Zahrádky dodatečně pana Kuštu očišťovat tudíž považuji za hloupou. Anebo zaplacenou.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  31.08.2008 18:10

Ale jestli dobře čtu, pan kušta nepsal o žádných dalších soudních kauzách. Píše o čtyřech policejních obviněních a stíháních. Všechno v jedné kauze, ale vždycky se mělo jednat o obvinění z něčeho jiného. Soud tedy rozhodoval pouze jednou a jestli dostal podmínku, nejspíš to bylo za nějakou nedbalost. Navíc nestrannosti soudců v naší zemi nevěřím. Jestli je pravda co píše, že jim policie sebrala účetnictví a potom měli problém s nepodaným daňovým přiznáním .... To hovoří samno za sebe. U nás je možný všechno

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  01.09.2008 17:04

Ale no tak - opravdu věříte tomu, že by se pan Kušta přiznal k tomu, že je v tom víc nežli jen účetnictví, které mu zabavila policie? Představa, jak pan Kušta náhle prohlásí: "Máte pravdu, celou dobu jsem vám lhal. Nejsem tak čestný člověk, jak se snažím předstírat. Ano, soud rozhodl zcela oprávněně a já se vám všem omlouvám...", je celkem úsměvná. Kolik odsouzených podnikatelů to takhle udělalo a kolik jich naopak svou vinu i nadále popírá? Úroveň soudnictví v naší zemi není valná, nicméně se zdráhám uvěřit, že by se Nejvyšší soud nechal zmanipulovat kvůli kauze nějakého podnikatele okresního formátu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  03.09.2008 22:21

Ale ten soud přeci nebyl proto, že nebylo podáno daňové přiznání. Ten byl pro pokus o krácení daně - zde byly nějaké záhadné faktury. Faktury, které výrazně navýšily účetní hodnotu pozemků prodaných městu a které byly dle rozsudku neprávněně zahrnuty do účetnictví. Bylo vlastně štěstím, možná plánovaným, že policie tak dlouho "zadržovala" účetnictví.
Ale pokud je mi známo, něco se popět prověřuje a jak poznamenal někdo v diskuzi, ne v Chrudimi.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Uživatel

Datum:  05.09.2008 10:59

Soud nebyl jen kvuli pokusu o krácení daní. Soud byl také kvůli prostému podvodu. Ten podvod je popsán už v auditu, který vypracoval zastupitel za ODS Steiner. Audit byl čten při jednání zastupitelstva, které koupi pozemků schvalovalo. Audit měl prokazat, že družstvo na prodeji pozemku mělo jen nepatrný zisk, a to mělo ovlivnit (a také ovlivnilo) zastupitele k souhlasu.
Jestliže družstvo vydělalo na rozdílu mezi nákupem a prodejem kolem 35 mega, hrozilo, že zaplatí 15 milionů na daních. A zbytek by byl stále v družstvu a pokud by se z účetnictví vydal členům družstva (třeba při likvidaci), znovu by byly podrobeny dani z příjmu fyzických osob.
Z auditu lze tedy vyčíst (jedná se o veřejnou listinu, která je uložena v dokladech města), že družstvo zaplatilo „za spolupráci při nákupu pozemků“ dvě faktury po 16 milionech, člověku, který neumí do pěti počítat a tudíž si ani nemohl domyslet, že na něm berňák bude chtít zaplatit daň z peněz, které nikdy nedostal. Nezdaněných 32 milionů si logicky rozdělili členové družstva, dost zbylo i na nutné výdaje pro zainteresované lidi v okolí.
Na konci zbylo chudé družstvo, bez majetku, které dodnes dluží berňáku více než 28 mega.
A pozor! Ze záznamu z jednání zastupitelstva v době, kdy se koupě schvalovala, může každý na vlastní uši slyšet starostova slova, že s lidmi z hospodářské komory, a tedy zakladateli družstva, byl ve spojení od počátku záměru. Z logiky věci plyne, že byl na projektu zainteresován a jestliže se mluví o skoro dvou milionech pro něj, pak to opravdu nepůsobí nepravděpodobně.
Možná, že bývalý policista pan Zahrádka, aby prokázal svou nezaujatost a nezkorumpovanost otiskne ve svých novinách Steinerův audit a přepis magnetonového pásku ze zastupitelstva. Pokud ovšem tyto doklady dodnes existují, ony se totiž rády ztrácejí i z trezorů města.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  05.09.2008 22:20

Možná se mýlým, ale není v platných zákonech, že všichni družstevníci ručí za družstvo? Pak by zřejmě nebyl problém dlužnou daň získat. Najde se někdo s lepším právním povědomím?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  06.09.2008 15:43

Týdeník Pernštejn 1. 9. - 7. 9. 2008

Kušta: Mladí konzervativci mlátí stále prázdnou slámu (7. část)

Chrudim - Nedávná televizní reportáž ČT, zpochybňující prodej pozemků městu na průmyslovou zónu, zatáhla do děje některé aktéry této transakce, ale i mladíky, kteří v té době běhali po Chrudimi se školními aktovkami na zádech. Následně se ozvali veřejně i bývalí členové Chrudimské volby. Byl to záměr? Podnikatel Milan Kušta, nařčený reportáží z nekalých praktik, to vidí následovně.
Bývalý starosta a zastupitel města Jiří Nový, který pro nákup pozemků hlasoval, vyslovil v reportáži nad způsobem prodeje řadu pochybností. Čím si to vysvětlujete?
„Osobně si pana Nového velmi vážím, ale jeho reakci v reportáži jsem dost dobře neporozumněl. Je to velmi zkušený člověk, dlouho pracoval ve stavebnictví, poté byl mnoho let ve vedení města a o vybudování průmyslové zóny se pokoušel. On byl nejvíce v obraze, jaké ceny pozemků jsou pro město výhodné a které nikoliv. Jsou přece velmi dobře porovnatelné. Říkat po osmi letech, že pro věc hlasoval na základě vystoupení starosty Libého, mi přijde trochu prostoduché. Na druhou stranu si nejsem jist, co skutečně řekl a jak jeho vystoupení nakonec paní redaktorka ´zkrátila´ do požadovaného formátu. Mnohdy se tak dost podstatně mění význam původně vyřčených myšlenek.“
Další, kdo prodej pozemků zpochybnil, byl bývalý místostarosta Jaroslav Trávníček. Jak jste uvedl, byl právě on zodpovědný za to, že svou nedůsledností připravil Chrudim o inženýrské sítě v průmyslové zóně, které pak město muselo draze vykoupit. Proč se neustále pouští do konfrontace s vámi?
„Nejprve je třeba si připomenout, že v roce 2004 vystřídala Chrudimská volba, jejímž jsem členem, v koalici na chrudimské radnici ČSSD, kterou reprezentuje tehdy odvolaný pan Trávníček. Zde vidím prvotní příčinu. Další faktem je, že máme s panem Trávníčkem naprosto rozdílné názory na spoustu regionálních témat. A v neposlední řadě se snaží neustálým poukazováním na tuto kauzu zviditelnit především sám sebe.“
Reportáž ČT využila ke zvýraznění konfrontačního tónu fotografii z restaurace Modrá hvězda, kde se spolu s ostatními nařčenými jednou týdně scházíte. Pořídili ji mladí konzervativci v čele s Kálesem, juniorem. Co oni mohou vědět o této kauze? V době prodeje pozemků navštěvovali všichni bez rozdílu ještě základní školu.
„To je právě to. Nemohou o ní vědět nic. Myslím, že si to vybrali jako svoje nosné téma v boji uvnitř ODS proti Ladislavu Libému. Je to z jejich strany neustálé mlácení prázdné slámy a tříštění sil v době, kdy by měli Chrudimáci jednotně pracovat třeba ve prospěch zásadního zlepšení dopravy ve městě.“
V internetových diskuzích se k prodeji pozemků začal hojně po odvysílání reportáže ČT vyjadřovat váš bývalý družstevník Pavel Pavlíček. Proč vlastně z družstva vystoupil? Měl z prodeje pozemků nějaký zisk?
„Myslím, že to bylo jeho rozhodnutí vystoupit. O motivu jsme se nikdy nebavili. Mám za to, že z prodeje pozemků žádný velký zisk neměl. Bylo mu proplaceno zajištění nákupu několika pozemků a úhrada běžných úroků z vložených peněz do družstva. Celkem asi půl milionu korun. Proč má potřebu se k družstvu vyjadřovat, ale netuším.“
Po odvysílání reportáže se ozvala skupina bývalých členů a sympatizantů Chrudimské volby, která se od sdružení, mimo jiné i kvůli průmyslové zóně, veřejně distancovala. Proč?
„To nevím. Musíte se zeptat přímo této skupiny lidí. Jejich prohlášení jsem četl a nevím, co bylo jeho smyslem. Osobně mu nepřikládám valný význam. Pro mě je důležité, že Chrudimská volba normálně pracuje a vlastně poprvé po dlouhých letech se jí daří prosazovat svůj volební program.“

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  07.09.2008 18:51

Hezké, hezké. Chrudimský Pulitzer Zahrádka válí. Pokud chtěl pracovat tímto stylem, nedivím se, že v Chrudimském deníku musel skončit, anžto se prý cítil příliš brzděn ve svém tvůrčím rozletu. Aby také ne, když mu objektivita nic neříká. Jeho návodné otázky jsou legrační, Kuštovy budovatelské odpovědi ještě legračnější. Ten rozhovor budí dojem, že si snad oba pánové dělají prdel. Další možnost je, že je pan Zahrádka zaplacen. A ta poslední je - že je prostě blbej jako štoky. Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Boban

Datum:  07.09.2008 20:34

Osobně pana Romana Zahrádku, bývalého fízla profesí a navždycky povahou, znám mnoho let. A dávám ruku do ohně za to, že neplatí hypotéza dělání si prdele. To není v jeho silách. Stoprocentně platí varianta tři, na dvě stě padesát procent varianta dvě.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  07.09.2008 00:23

Samozřejmě, já nikdy nic, nikde a nevím. Docela vyčerpávající odpovědi účelového rozhovoru ve kterém chybí vyjádření těch druhých.
A ODS? V Chrudimi je to asi tak 10 lidí, kteří vlastné rozhodují co v Chrudimi bude a co ne. A když mělo více chrudimáků zájem ovlivňovat dění v Chrudimi a vstoupili do ODS, tak byli nejprve pomluveni, poté rozpouštěni a vypuštěni. A oněch původních 10 lidí s ryzými charaktery založilo "novou" ODS. Klasická ukázka demokracie v praxi. A Kálese pomlouvají dále, protože přeci na dění v době, kdy běhal se školní brašnou, nesmí mít vlastní názor. A navíc zcela odlišný od názoru milovaného poslance a bývalého starosty, našeho slunka jasného. Fuj pane Kálesi syďte se.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  07.09.2008 21:23

Tak nevím. Ale nyní po dalším přihlášení se příspěvek z 7. 9. 08 objevil celý. Nadpoví miněkdo jak je možné, že při prvém přihlášení chyběl konec příspěvku? A to přesně poslední věta?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  07.09.2008 18:52

Nedivte se. Bývalí svazáci v čele chrudimské ODS se stále řídí demokratickým centralismem v duchu nejlepších leninských tradic.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  07.09.2008 21:06

Kteří to jsou? Já vím jen o jednom, členovi celozávodního výboru SSM a solupracovníkovi okresního výboru SSM. Dnes to dotáhl až na poslance .
Jinak nevím, kdo zde rediguje mé příspěvky. V příspěvku z 7. 9. 2008 bylo mnou psáno, mimo jiné, také o p. Libém. A bylo použito spojení "náš milovaný poslanec, bývalý starosta, naše slunko jasné". Nevím proč byl konec mého příspěvku vymazán, Jinak si opravdu myslím, že p. poslanec Libý si toto velice slušné oslovení zaslouží. Vždyť je toho tolik, co toho on a jeho přátelé ve městě udělali. To si zaslouží opravdu alespoň zvláštní oslovení.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  07.09.2008 22:50

Je to samozřejmě též šedá eminence chrudimské ODS, lobbista a předseda Oblastního sdružení ODS Chrudim pan Pištora.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  J. Káles

Datum:  07.09.2008 00:18

Články vycházející v Týdeníku Pernštejn psané panem Zahrádkou a podnikatelem Kuštou jsou velmi zajímavé a je třeba se jim sem tam bránit. A to bych rád učinil.

Podle pana Kušty nemůžu nic vědět o kauze průmyslová zóna, protože jsem v té době chodil na základní školu. Snad každý umí číst a kdo má zájem, informace si může zjistit. A nevím, proč by člověk nemohl vědět něco o době v které nežil, či vyrůstal. Celá transakce mi příjde velmi zvláštní a vzhledem k tomu, že byl později pan Kušta odsouzen a poznal jsem chování pana Libého, nemám jediný důvod jim věřit.

K tomu, že kauzu využívají mladí konzervativci (byli zde v Chrudimi zrušeni) k boji proti Lad. Libému uvnitř ODS: Před parlamentními volbami jsem panu Libému posílal e-mail, v kterém jsem mu nabízel pomoc při předvolební kampani. Pan Libý se neozval, a tak jsem tentokráte svou pomoc (nikoli pomoc MK) nabídnul pí. Páralové, protože jsem si o ní myslel (a dodnes myslím), že je to poctivá a pracovitá poslankyně, která se nebojí říct svůj názor a prosadit ho. Panu Libému jsme mimochodem při Dni dětí ODS v Chrudimi také pomáhali. Dnes nevím proč.

V ODS mladí konzervativci nikdy proti panu Libému nevystoupili. Já osobně jsem v ODS rok a vždy jsem podporoval pana Beránka a jeho příznivce, protože panu Beránkovi věřím a dal bych za něj ruku do ohně.

Po zvolení nové rady chrudimské ODS jsem se domníval, že jsou v ODS přece jen poctiví lidé a že se vše obrátí k lepšímu. Ale opak byl pravdou - ODS byla bezdůvodně zrušena a já ztratil veškeré iluze o tom, že by chrudimští přední ODSáci byli demokraté. Zbavit se svých diskusních oponentů tímto způsobem mi připomíná stránky učebnic popisující dobu v Československu v letech 48-89 a totalitní praktiky. Dle mého názoru k tomu výrazně přispěl i pan Zahrádka - tehdy šéfredaktor Chrudimského deníku - který pomohl rozpoutat nesmyslnou mediální kampaň, v které se objevily lži a neověřené informace. Myslím si, že své počínání konzultoval s představiteli ODS.

Chápu i veřejné prohlášení některých představitelů Chrudimské volby. Asi také s nelibostí sledují skupinu ovládající radnici stejně tak, jako jí sledovali s nelibostí někteří členové chrudimské ODS.

Říkal jsem si, že už sem nikdy nenapíšu. Nevyšlo to.

Káles junior



Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  20.09.2008 11:40

To jako, že už sem nikdy nebudete psát pod svým jménem ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  07.09.2008 23:10

Ta pokračující kampaň proti vyloučeným členům ODS Chrudim není příliš překvapivá. V ODS je vše podřízeno vítězství ve volbách, k tomu je nutná jednota strany navenek a tomuto principu se též musejí podřídit všichni členové (pozn.: podobnost s Leninovým demokratickým centralismem uplatňovaným v bolševických stranách není náhodná). Zrušení MS ODS Chrudim bylo v příkrém rozporu s demokratickými principy, k nimž se ODS hlásí. Proto je nyní nutné vyloučené členy maximálně dehonestovat, aby ODS v očích veřejnosti neutrpěla - krajské volby se blíží, proto ta hysterie i důkladnost. Dehonestace je celkem nečestným, avšak hojně rozšířeným způsobem politického boje, zvlášť když čistou argumentaci nelze použít, jelikož by bylo nutno diskutovat o obsahu toho, co oponenti říkají (viz např. kampaň proti "ztroskotancům a samozvancům" v roce 1977). Cílem kampaně proti vyloučeným členům ODS Chrudim je vylíčit je jakožto nezkušené děti, které vlastně ničemu nerozumějí, ale které do všeho chtějí mluvit - tomu nasvědčuje i zmínka o mladých konzervativcích, v době inkriminovaných událostí školou povinných, ale nikoli již o Josefu Kálesovi starším, Eduardu Beránkovi či Aleši Korejtkovi, kteří do tohoto schématu nezapadají (podobnost např. s projevem M. Štěpána v roce 1989 opět není náhodná - viz http://www.youtube.com/watch?v=YZuCECah6-w). Ta kampaň bude ještě nějakou dobu pokračovat, ale jinak už je vymalováno. ODS Chrudim se obrodila, očistila od podvratných živlů a nyní bude situace postupně normalizována.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  19.09.2008 17:02

Týdeník Pernštejn 15. 9. - 21. 9. 2008

Kušta: Lži se paradoxně šíří z mého webu (8. část)

Chrudim - Nejvýraznější postava družstva Agrospol Eco, Milan Kušta, je často pranýřována i po osmi letech za prodej pozemků městu na průmyslovou zónu na diskuzním fóru chrudim.cz (8. část seriálu).
Čtete tyto přízpěvky?
„Ano, čtu. Sice ne pravidelně, ale obsah tohoto fóra znám.“
Takže víte, že jste častým terčem kritiky?
„To vím. Kritika mi nevadí. Mrzí mě, že web je spoustou lidí užíván pro šíření lží a pomluv. Jeho význam ale nepřeceňuji. Paradoxem je, že doména chrudim.cz je vlastněna mojí firmou.“
To jsem nevěděl. Nepodlehl jste pokušení dělat nějakou cenzuru, nebo diskuzi zrušit?
„To tedy ne. Před mnoha lety jsme udělali dohodu s Lukášem Němcem, který se o obsah webu stará, a já do toho nezasahuji.“
Jste ochoten reagovat na některé příspěvky z webu v našem Týdeníku?
„Já se do těchto anonymních diskuzí nechci zapojovat, ale zde v novinách budu pod svým jménem odpovídat rád.“
Třeba příspěvek Uživatele z 5. září oprašuje vaši kauzu tvrzením „Soud nebyl jen kvůli pokusu o krácení daní. Soud byl také kvůli prostému podvodu.“ Co k tomu řeknete?
„Už jsem o tom mluvil mnohokrát. Ta kauza nebyla ani o podvodu, ani o pokusu krácení daně. Meritem obvinění byla příprava krácení daně, přičemž k pokusu ani dokonání činu nedošlo a žádná škoda nevznikla.“
V tom článku ale ještě anonym píše o mnohamilionových škodách.
„To jsou nesmysly a snaha mě soustavně poškozovat. Kdyby tomu tak opravdu bylo, asi bych teď s vámi nediskutoval v mé kanceláři. Jestli se anonym o věc zajímá, nabízím mu schůzku, aby byl v obraze. Ale musí mít odvahu se sejít.“
Pan Káles mladší 7. září pro změnu píše, že si sehnal spoustu informací o celé kauze a nevěří vám.
„Pana Kálese osobně neznám a viděl jsem ho jen jednou. To když přiběhl do hospody, kde jsem seděl se známými, udělal dvě fotky a zase utekl. Snímky potom předal slečně Dobiášové z ČT 1 a ta je použila ve své reportáži jako důkaz jakýchsi nekalostí v našem městě.
Kdyby si udělal čas, mohli jsme si v klidu promluvit a třeba by na věci pohlížel jinak. Ne, že by mě to nějak bavilo, ale čas bych si na něho určitě udělal.“
Přispěvatel Lord John, který patří v diskuzním fóru k nejpilnějším, spojuje 12. srpna váš případ s příměrem pokus vraždy. Co tomu říkáte?
„To je na celé věci to hrozné. Na anonymním fóru si každý může napsat jakýkoliv nesmysl. Jedna z největších lží je věta, že jsem byl odsouzen za pokus o daňový únik.
Můj prohřešek podle soudu ale spočíval v tom, že jsem vytvářel podmínky, aby se tak někdy v budoucnu mohlo stát, což je opravdu citace z rozsudku!
Někomu se může zdát, proč se v té věci bráním, když mi byl uložen tak mírný trest. Chtěl bych ale říci, že s touto krátkou podmínkou nesouhlasím, zákon jsem neporušil, a to chci také dokázat.“ (rz)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Uživatel

Datum:  21.09.2008 13:37

Opět se pan K. pokouší fabulovat. Ano – je pravda, soud nebyl kvůli podvodu. Je složito se ve formulacích práva vyznat.
Ale oč jiného než o podvod se jedná, když jsou ve firmě vytvořeny dvě falešné faktury na částku vyšší než 30 milionů, tyto jsou zařazeny do účetnictví, aby se zvýšením výdajů snížil zisk, pak je účetnictví předáno panu Steinerovi (zastupitel za ODS) aby byl vypracován audit, který má zastupitele oklamat a přesvědčit, že družstvo městu prodává pozemky téměř bez zisku?
Dá se to porovnat s vyloupením banky, když pachatele chytí, peníze se vrátí, škoda nevznikla?
V našem případě peníze z družstva dvěma fakturami odešly. Do této doby se nevrátily. Státu chybí 28 milionů na daních a penále.
Ovšem i tato situace je k řešení, např. hoteliérovi Dvořákovi stejně vysokou dlužnou sumu stát odpustil...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  20.09.2008 19:12

Vidím, pane Zahrádko, že jsem se skutečně nemýlil - vy jste vážně poměrně hloupý člověk. Nejenže moc dobře víte, že doména Chrudim.cz patří panu Kuštovi (ta aférka je dostatečně známa, proč musí město Chrudim užívat doménu Chrudim-city.cz, což poněkud podkopává vámi šířený obraz pana Kušty coby hrdého chrudimského patritota), ale vaše doslovná interpretace mých paralel rovněž svědčí o vašem nízkém intelektu. Nabízí se nicméně ještě jedna možnost: možná svou hloupost jenom hrajete a ve skutečnosti si užíváte zasloužených páně Kuštových penízků. Jisté však je, že nejste nestrannný, objektivně informující novinář. Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Boban

Datum:  20.09.2008 01:54

Mělo by se tady hodně diskutovat o tomhle článku, ve kterém se píše, o čem se tady diskutuje, protože jinak by se mohlo stát, že příští pernštýnský týdeník nebude mít o čem psát a nevyjde, a to by byla jistě velká škoda.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nos

Datum:  08.09.2008 10:04

Lord,
tleskám - jste jeden z mála, který komentuje nezaujatě dění ve městě. Padni, komu padni. Vaše postřehy a myšlenky jsou protiváhou politickoekonomické lobby, která dnes ovládá město, lokální media a koneckonců i toto dis. forum. Polopravdy a manipulace s fakty i lidmi.
Jak si to my, voliči ještě dlouho necháme líbit?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cona

Datum:  08.09.2008 13:19

Lord John a nezaujatej?! K smíchu. Odhaduji, že je to jeden z vyhozenejch ODSáků. Ale nakonec, čtěte sami http://chrudim.info/forum/authormsgs.php3?author=1115&lang=cz

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  08.09.2008 21:39

Jasně. Kdo nejde s námi jde proti nám. A určitě jej platí nějací štváči. My pravověrní, my se nedáme. A navíc šlechtické tituly zrušil již tatíček Masaryk. Ono mu nestačí, že ho vyhodili ze strny. Zavřít ho lumpa jednoho, až zčerná.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cona

Datum:  20.09.2008 22:29

Masaryka, zavřít? Dyť je mrtvej!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  20.09.2008 19:17

Nechte to být. Vždyť je legrační pozorovat, jak se postupně všichni odkopávají. Tak existuje klientelistická vazba mezi místní normalizovanou buňkou ODS, podnikatelem Kuštou (a dalšími) a snaživým pisálkem Zahrádkou. No a co - ukažte mi nějaké místo v České republice, kde obdobné vazby nejsou. Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  21.09.2008 21:57

Takoých míst existuje. Například: Sněžka, 15 m vpravo od vrcholu. Na Žákově hoře je také jedno.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Skyscaper

Datum:  21.09.2008 13:43

Klientelistické vazby tady skutečně existovaly. Každému se slíbilo něco... třeba aeroklubu peníze na rozvoj, krachovalému panu K. nějaké příjemné místo na radnici.. i jeho paninka už by nemusela prodávat řípu a celer a mohla by své pomluvy a drby šířit v pohodlí někde z podatelny na městě. Pe[ošklivé slovo]k by mohl třeba jako novinář-samouk vést městský zpravodaj. Celé by se to zabalilo do nějakých moralistických keců o nutnosti očisty, změny a nové politiky. Zkrátka každý by dostal nějaké to Korýtko Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  J. Káles

Datum:  06.10.2008 14:16

Rád bych ještě upozornil na jednu věc - v nechutném příspěvku od Skyscapera se objevilo: Pe[ošklivé slovo]k.
A zanedlouho ve "výpovědi" pana Zahrádky: přizdi[ošklivé slovo]i. Třeba je to náhoda. A třeba taky ne.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Plošinář

Datum:  06.10.2008 22:40

Tak já to teda taky zkusím... Pe[ošklivé slovo]k je přizdi[ošklivé slovo]. Ovšem že váš otec zdefraudoval MUDr. Pecháčkovi peníze a dostal se tak až před soud, to jste nám nějak při tom tažení za morální očistu zapomněli sdělit Úsměv Inu, nová doba... dřív se defraudanti a bankrotáři zastřelili, dnes kážou o morální zkaženosti druhých. Když jste měli puškařskou dílnu, tak pistoli snad doma máte, ne?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Edward

Datum:  07.10.2008 11:10

UŽ SE NA TO VYKAŠLETE ,SEJDĚTE SE V HOSPODĚ DEJTE SI DO ZUBU A JE POKOJ,LUMPOVE ZUSTANOU LUMPY, ..NAPIŠTE RADŠÍ KAM SE DÁ VYRAZIT TADY U NÁS DO PŘÍRODY , CO STOJÍ ZA TO VIDĚT NA NĚDĚLNÍ VÝLET...KAŽDY JISTE MÁ NĚJAKÉ MÍSTO KAM CHODÍ RELAXOVAT...KDE MU BYLO FAJN,TAK SE PODĚLTE.. ...DEJTE KLID ZBRANÍ ..ASPON NA PAR DNÍ ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  06.10.2008 16:47

Týdeník Pernštejn 6. 10.- 12. 10. 2008

Zisk ze zóny Západ putuje do investic

Chrudim - Peníze vložené do velké průmyslové zóny Západ vedle areálu bývalé Transporty se teď začínají městu vracet.
„Letos jsme se dostali díky prodeji pozemků v této lokalitě do plusu,“ konstatuje starosta Jan Čechlovský. Jak dodává, stalo se tak po vlně zájmu čtyř investorů, kteří sem přišli, mezi nimi například Dřevovýroba Ficek či společnost Siag vyrábějící obří tubusy pro větrné elektrárny. „Peníze se v tuto chvíli vracejí a my je zapojujeme zpátky do rozpočtu. Jdou do investic města,“ pokračuje Čechlovský. S dalšími možnými investory město podle něj průběžně jedná. Zatím však bez konkrétního výsledku. Prozatím „u ledu“ je podle Čechlovského zájem pivovaru Brewer, který si v zóně zamluvil pozemky, ale nereaguje. „Brewer je nyní mrtvá duše,“ zavtipkoval starosta. Město v současnosti zvýšilo cenu za metr čtverečný v zóně Západ z 550 na 600 Kč. Zamýšlí tu ještě postavit doplňkovou komunikaci, veřejné osvětlení, kanalizaci a vodovod za téměř 14 milionů korun. Tuto investici chce pokrýt získanou dotací. (pav)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Uživatel

Datum:  07.10.2008 18:50

Rozpočet v plusu? V plusu je tu jediný subjekt, naše slunce jasné, milionově podplacený Ládík. Diky velikým dluhům možná není v plusu ani náš velkostavitel. A město? To je v minusu tak, že to ani evropské dotace nezachrání.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Darth Vader

Datum:  07.10.2008 13:08

To už se vrátilo těch sto dvacet milionů, které město do průmyslové zóny investovalo?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  07.10.2008 15:19

Týdeník Pernštejn

Kauza průmyslové zóny uzrála politickými rošádami (9. část)

Chrudim - Reportáž ČT, která nařkla bývalého starostu a současného poslance Ladislava Libého, že byl od prvopočátku ve spojení s družstvem Agrospol Eco a byl zainteresován na prodeji pozemků městu na průmyslovou zónu, čerpala informace z několika místních zdrojů.
Právě jejich využití může být návodem k tomu, kdo má zájem z této obchodní transakce dělat kauzu a držet ji při životě osm i více let. Paní redaktorce se nedá upřít, že si tyto hlasy dokonale zmapovala. Položme si tedy několik otázek a zkusme si na ně zároveň hned odpovědět. Pokusme se v naší fikci přiblížit co nejvíce realitě.
Proč dostal v reportáži nejvíce prostoru první polistopadový starosta Chrudimi Jiří Nový?
„Jiří Nový přesedlal do křesla starosty z řídící funkce ve stavebnictví. Ve svém oboru byl považován za erudovaného odborníka, radnici řídil energicky a rázně, neměl příliš v lásce dlouhé diskuze v zastupitelstvu, svým oponentům nezřídka bral slovo. Za dvě volební období dokázal ve městě mnohé, Chrudim prodělala za jeho starostování výrazné změny k lepšímu. Usiloval i o průmyslovou zónu, tento záměr však už nestihl realizovat. Do města přivedl například firmu Bramac.
Ve funkci ho vystřídal dlouholetý bankovní úředník, naposledy ředitel pobočky tehdejší IPB v Chrudimi Ladislav Libý. Vyznačoval se daleko liberálnějším stylem řízení radnice než jeho předchůdce. Jiří Nový, který v té době přestoupil z ODS do Unie svobody, se zakrátko stal jedním z nejhlasitějších kritiků starosty Libého. Mezi oběma to začalo skřípat, dřívější spolupráce přerostla v otevřenou válku slov. Libý se proto Nového zbavil a na muže, bez něhož se v Chrudimi dříve ani nekoplo, nezbyla v řídících orgánech radnice najednou žádná funkce. Nový zůstal pouze řadovým zastupitelem.“
Kde nastal další zlom?
„V době, kdy město kupuje od družstva Agrospol Eco pozemky na průmyslovou zónu v sousedství krachující Transporty, tvoří důležitou páteř koalice na radnici ODS a ČSSD. Za investice a investiční akce je zodpovědný sociální demokrat, ekonom a místostarosta Jaroslav Trávníček. V druhé polovině volebního období se s ním však po řadě pochybení rozchází nejen ODS reprezentovaná starostou Ladislavem Libým, ale i nezávislí v čele s dalším místostarostou Petrem Řezníčkem a KDU-ČSL, kterou tehdy vedl nynější krajský radní Miloslav Macela. ČSSD opouští radniční koalici a nahrazuje ji sdružení Chrudimská volba, jež byla do té doby vždy v opozici. Tomuto kroku ještě předchází podání trestního oznámení na Jaroslava Trávníčka kvůli jedné z nepovedených investičních akcí ze strany Libého a Řezníčka. Trávníček se v tu chvíli stává nejhlasitějším kritikem kroků radnice a poslední chvíle slávy zažívá na Resslově náměstí, kde vedl už jako řadový zastupitel demonstraci několika stovek lidí za zachování chrudimského letiště. Získává si tím řadu sympatizantů z celého politického spektra odleva doprava, kteří byli zklamáni „bezpohlavním“ postojem radnice k letišti.“
Druhým zdrojem byl tedy Jaroslav Trávníček, což je z vývoje událostí pochopitelné. Jak tedy došlo k tomu, že se na stranu kritiků průmyslové zóny přidali i někteří nespokojenci z ODS?
„Do fungování radnice vstupuje poprvé Chrudimská volba. Dostojí svému závazku, že nebude požadovat žádné uvolněné místo, tj. křeslo starosty nebo některého z místostarostů, o to aktivněji se ale zapojuje do dění a prosazuje svůj volební program. Postupuje místo zástupce starosty po Trávníčkovi ODS, která jej obsazuje Janem Čechlovským. A tady nastal další kámen úrazu. Na tohle místo si brousilo zuby více starých vlčáků z ODS, například ředitel gymnázia Eduard Beránek, do té doby dlouholetý městský radní, který vyčkával v závětří několik volebních období na svou příležitost. S tím se však nechtěla smířit Chrudimská volba, která nově vstupovala do koalice na radnici. Beránka od začátku považovala za „vyčpělého“ politika, který nemůže přinést městu svým stylem jednání žádný nový progresivní impuls. Za to Čechlovský měl všechny předpoklady - byl rázný, rozhodný, mladý, s investicemi si narozdíl od svého předchůdce Trávníčka zakrátko poradil, získal řadu dotací. Čas tedy ukázal, že to byla pro město správná volba. To se samozřejmě nehodilo do krámu Beránkovi. Nezbylo mu, než se obklopit příznivci a zkusit vnitrostranický puč. Řada členů ODS mu naslouchala, zvláště když zahrál na „nacionalistickostranickou“ strunu, že je potřeba zastavit vliv Chrudimské volby na místní organizaci ODS. Nebylo divu, už jednou mu uštědřila políček. Chtěl jí ho vrátit. Právě Chrudimská volba jako první ve městě prosazovala zřízení průmyslové zóny a její významný člen Milan Kušta byl členem družstva Agrospol Eco. Proto se mladý obdivovatel Beránka Káles mladší propůjčil paní redaktorce k vyfocení Kušty, Libého a spol. U Modré hvězdy. A kauza byla na světě.“
Pokračování za týden. (rz)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Uživatel

Datum:  10.10.2008 12:40

Pro Boha pane Zahrádko, kde je Vaše deklarovaná nestrannost? To už je Vám potřeba tolik výnosů ze záhumenky chrudimské volby, že opomíjíte a překrucujete i známá fakta? Fujky, fujky.
Píšete, že reportáž české televize „NAŘKLA“ starostu, že byl od prvopočátku ve spojení s družstvem Agrospol Eco a byl zainteresován na prodeji pozemků městu na průmyslovou zónu. Ale tak to prostě je! Chcete- li být dobře informován, pusťte si záznam z magnetofonového pásku ze zastupitelstva. Starosta tam jasně říká, že od počátku ve spojení byl.
A vůbec – pokud si kdokoliv přečte ten článek pozorně, zjistí, že není z Vaší dílny, je to jen ubohá snaha o poskytnutí prostoru pro Jelínkovy interpretace běhu chrudimských dějin.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  07.10.2008 21:44

Líbí se mi část věty: "měl všechny předpoklady - byl rázný, rozhodný, mladý, s investicemi si narozdíl od svého předchůdce Trávníčka s investicemi zakrátko poradil". Rozhodně by stála za hlubší rozbor. Hlavně ta část "s s investicemi zakrátko poradil". Nevím jak je to míněno. Trávníček alespoň postavil bytovky. Pak tomu lze rozumět jen tak, že Čechlovský dotace nepřehledně, nekontrolovatelně a zbytečně rozfofroval. Ovšem, to už uměli i ti před ním, tak jaképak zásluhy. Tedy pokud někdo nepovažuje za zásluhu to, že někdo za město z titulu funkce přijmě dotace o které se postaral někdo jiný. Takže zde se zaměňuje příčina s následkem. Zase překroucení faktu k získání lepšího úhlu pohledu.
Také dále nevím, jaký byl náš bývalý starosta a nyní poslanec, naše slunko jasné, dlouholetý bankovní úředník. Mám dojem, že ty dlouhé roky by bylo možno na prstech jedné ruky spočítat. Zase lež.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Darth Vader

Datum:  08.10.2008 10:19

On soudruh Romča tak trochu kecá. O problematickém výkupu pozemků pro průmyslovou zónu se mluvilo dávno předtím, než koalici opustila ČSSD. Sám tehdejší starosta Libý na to reagoval tím, že podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Rovněž tak existují ústní svědectví, kdy se pak Kušta chlubil, že pan Čechlovský je "jeho člověk" - což nasvědčuje, že vliv Chrudimské volby na místní ODS není jen imaginární konstrukcí jakéhosi Beránka. Ale hezky to ten soudruh napsal, určitě dostane náležitě zaplaceno.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  09.10.2008 20:24

Já zase mohu podat svědectví o tom, že Kušta povídal, že jeho člověk je Beránek. Možná proto, že beránci jsou krotcí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Darth Vader

Datum:  10.10.2008 11:46

Vtip je v tom, že já vás nepotřebuji přesvědčovat. Jsem si celkem jist, že i kdybych takového svědka přivedl, vy budete tvrdit, že si to ten svědek vymyslel, a dál budete šířit zahrádkovsko-pištorovské lži, případně se na jejich vymýšlení přímo podílet. Ale to je jedno. Mně osobně pan Kušta nijak neomezuje, a že jsou mí příbuzní, kteří umožňují páně Kuštově firmě obohacovat se na jejich úkor, to je vlastně jenom jejich věc.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jalovec

Datum:  10.10.2008 07:25

Já jsem zase slyšel, jak Beránek prohlásil, že jeho člověk je Korejtko. Zdá se, že se jedná o spiknutí velkého rozsahu Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  12.10.2008 17:58

To bezesporu je. Akorát mu pan Korejtko trochu podělal kariéru. Tak to spiknutí není až tak velké.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  08.10.2008 20:26

Darth Vader alias Lord John nebo Kecal z Prodaný nevěsty. U vás to vyjde na stejno. Žvásty a zase jenom žvásty. Romča vám asi leží pěkně v žaludku. Když to ale sleduju není vůbec blbej. Hodil vám sem kost a vy se o ní jak pitomečci perete. Jak ho znám, dostal vás kam potřeboval a určitě se tomu směje. Když se ale pořád o něho tak hrdinsky otíráte, měl byste vědět že ho komanči na čas zavřeli, nikoho z nás tenkrát neudal, měl je dál na háku a když dělal policajtům v baráku revoluci, nemohli to rozdejchat. Někteří zasloužilí soudruzi policajti mu to nikdy nezapomněli "ty hrdino"...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Darth Vader

Datum:  10.10.2008 11:55

Tak koukám, že toho pan Zahrádka za bolševika, i přes své nesporné mládí, stihl celkem hodně. Nejdřív ho komunisté pro jeho disidentskou činnost zavřou (a za co vlastně?), poté mu ale umožní vstup do KSČ a kariéru u VB, která byla přímo mocenským nástrojem bolševického režimu; pan Zahrádka u té VB ale nakonec udělá sametovou revoluci - možná tedy vstoupil do KSČ, aby ji rozkládal zevnitř, podobně jako mnozí jiní hrdinové. Vskutku bouřlivé mládí. Anebo nás tak trochu krmíte, že? Pro mě osobně je klíčová otázka, proč pan Zahrádka náhle zahodí svou novinářskou erudici (kterou se chlubí) a začne zcela jednostranně nadržovat určitému mocenskému uskupení, k čemuž používá i nehorázné lži. Nedává mi to smysl. Asi nebude hloupý či snadno manipulovatelný, ale proč to tedy dělá? Právě proto uvažuji o té odměně za věrné služby.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  11.10.2008 12:01

Chlape vy to máte v hlavě pěkně pomotaný. Plácáte pátý přes devátý, vůbec nevíte o co tenkrát šlo. Hlavně že to tady komentujete. Ten krmič jste Vy!! Nešlo o žádný disent, tehdy jsem do toho spadl taky a s námi možná dalších 10 - 15 lidí z Chrudimi a Roman Zahrádka už jako policajt co šlapal chodník. Podle toho jak se tehdy choval bylo jasný, že komanče nijak nebaští. Protáhl nás tolika kontrolama a hlavně, když se zavíralo zachoval chladnou hlavu a dokázal se z toho vysekat a nepotopit další. Jednalo se o Jazzovou sekci a paragraf spekulace který nám chtěli přišít. Po sametu onálepkovali slovem spekulant podnikatele Kuštu, kterýho neznám, ale rozumím lidsky Zahrádkovi proč se do toho pustil. Vždycky šel proti proudu i během sametu u té VB jak Vy píšete. Proto ho bývalí kovaní soudruzi u současné státní policie nechtějí ani vidět. A jestli je podle Vás nástroj bolševického režimu řízení křižovatek tak co jsou podle Vás současný dopraváci nebo městský policajti na ulicích? Čí jsou nástroj?? Je vidět že to nemáte v hlavě moc srovnaný a chcete jen ubližovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  12.10.2008 21:40

Tak čtu a nestačím se divit. Asi to bude doopravdy pravda. Co komunistický funcionář nebo policajt, to disident. Takže oni vlastně bojovali každý sám proti sobě. Nešlo by o více rozvést? Zejména to "protáhl nás tolika kontrolama" v souvislosti s tím "jako policajt co šlapal chodník". Jako policajt co šlapal chodník tě totiž mohl protáhnout nejvýše kontrolou placení vstupu do vinárny, případně dechovou zkouškou na alkohol. No a jasně, strašně zapomínám, jazová sekce měla sídlo v Chrudimi. Hele, lidsky rozumím tomu, proč to píšeš, ale zatím mi paměť docela slouží.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  13.10.2008 17:22

A hele shot - další "odborník" na dobu před rokem 1989. Nejspíš jen lidový vypravěč, kterýmu neslouží paměť. Stejně jako hudbu poslouchají lidi po celým světě tak i Jazzová sekce měla svoje členy po celý republice, samozřejmě i v Chrudimi. Být členem Jazzové sekce neznamenalo být automaticky disidentem, i když ji komanči potírali kde mohli. A jelikož bylo všude všeho nedostatek, i dobrý muziky museli jsme za dobrou muzikou jezdit. Občas jsme se nevyhli nepříjemným kontrolám a proč nenapsat, že nám Zahrádka pomáhal, když je to pravda. Vím jistě, že to může potvrdit víc lidí. Některé v Chrudimi ještě potkávám. Omezovat se na posměšný poznámky o dechových zkouškách a kontrolách při placení vstupu do vinárny ukazuje na ubohoučky nízký intelekt shota a jemu podobných, kterým je slušnost cizí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  13.10.2008 21:43

Tak to milý vidlo prostě popiš. Jak a kterou kontrolou tě protáhl, když šlapal v Chrudimi chodník. Dnes už můžeš. Při šlapání chodníku totiž mohl tak nejvýše kontrolovat občanky, nic jiného. K tomu, aby tě protáhl nějakou kontrolou by totiž musel být na trochu jiné pozici. A nebo byl? Já z toho mám spíše pocit, že znáš něco z vyprávění a chceš být hrdinou a také pomoci kamárádovi. Víš malinko zhoupnout, to ještě beru, ale tohle byla poněkud silná káva.
Jenom ještě malá poznámka, možná jde v tvém případě úplně vedle. Pokud jsi se v té době otřel o Jima Čerta, tak ten byl práskač a provokatér. No a v tom případě by tvého zachránce sbalili při prvním pokusu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  14.10.2008 20:07

Shote ty seš normální chudák který si tady léčí nějaký mindrák. Myslím že jsem to popsal dost podrobně a nemám chuť se ti dál zpovídat, aby ses dál otíral o někoho kdo si to nezaslouží. Mohu tě ale uklidnit, houpeš nás akorát ty svejma blábolama takže žádná silná káva, neznám nic z vyprávění, zažil jsem to na vlastní kůži a na Jima Čerta mám názor stejný jako ty a s náma neměl nic společnýho. Jeho opilecký vyřvávání na harmoniku nám nic neříkalo. Zajímali jsme se o ušlechtilejší muziku, za kterou jsme dojížděli. A divil by ses co kolikrát zmohla obyčejná policajtská placka, ale tobě škoda povídat, pokaždý to překroutíš

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jalovec

Datum:  15.10.2008 01:30

Ber to takhle. To diskuzní fórum umožňuje určitým lidem se tady anonymně vyzvrátit, pomluvit kdekoho a naházet špínu na celé okolí. Určitě se jim pak hodně uleví a ta frustrace v nich odezní... a je to konec konců lepší, než kdyby ji vybíjeli jinak a třeba přepadávali stařenky nebo osahávali malý holčičky...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  14.10.2008 22:30

Ano, jsem samý mindrák. To jsi zde odhalil už před rokem, opakuješ se. Ale diskuze sklouzla jinam, diskutovalo se o tom, jaký prostor dává v Týdeníku Perštejn (a dával v předchozím působišti) redaktor p. Zahrádka názorům na dění kolem chrudimské PZ. No a většina diskutujících, s nimiž souhlasím, měla názor, že prostor k vyjádření názoru je dáván jen jedné straně.
Bohužel celé ty "zážitky na vlastní kůži" jsou poněkud nepřesvědčivé. I ty s tou plackou. Ta tehdy platila na policajta co šlapal. JS měla v "práci" jiná správa a tam policajtská placka nestačila. A JČ nehrál jen na harmoniku. Takže, mnoho ti toho známo není, že ano?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  15.10.2008 10:06

Jo, taky jsem byl členem JS.O řadový lidi se nikdo nezajímal, i když ta organizace nebyla pro své volnomyšlenkářství u orgánů oblíbená a vedení následně i stíháno. Policajti se snažili (prostřednictvím řady špiclů uvnitř sekce, dnes nevím, jestli jich nebylo víc, než těch co nešpiclovali) spíše kriminalizovat ty, kteří věci množili a dál prodávali. Mám pocit, že právě to bylo Romanovým (Z.) malým problémem, ale pravda je, že vzpomínky blednou.
Jinak - Romane Zahrádko, plně souhlasím s tím, že by ses měl nad svým nezaujatým psaním o PZ trochu zamyslet, jestli Ti je taková mizérie ve tvým věku zapotřebí. Možná by bylo lepší pod články dát aspoň akronym PR, abys ten obsah trochu ospravedlnil. Zdar - PP.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  15.10.2008 10:52

Ano pane Pavlíčku, jsem rád že se někdo přidal. Roman Zahrádka měl přesně ten problém o kterým píšete. Uvnitř sekce množil hudební materiál, který vozil z Prahy a Pardubic než ho někdo napráskal a zadrželi ho. Než se to ale stalo mockrát nám pomohl uniknout z různých policejních zátahů a taky na nás nic neřekl, když nás celý den drželi a vyslýchali. On na tom byl stejně a nevěděl jestli vyleze. Vím taky že ho potom do převratu špiclovali a po převratu na něho zase některý policajti žalovali, když jim tam založil odbory a noviny. Jestli si dobře vzpomínám měla policajty potom očistit nějaká komise, v který jste seděl taky a s váma i Zahrádka. Máte tedy pravdu, že vzpomínky blednou. Za svůj názor se tady člověk hned dostane na pranýř a nestačí se divit co všechno některý chorý mozky jsou schopný vymyslet. Jestli má Roman zrovna jiný názor než oni nebo vy je zřejmě jeho věc.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  15.10.2008 09:46

Koukám shote, že jsi o těch věcech dobře informován. I zpravodajskou techniku máš dobrou - víš přesně co jsem kdy před rokem psal. Na které Správě jsi pracoval ty?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  14.10.2008 13:17

Jéžiš shote, to je blití ... Ty musíš mít opravdu velkej problém.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Boban

Datum:  12.10.2008 15:19

Už toho nechte, tady už ironie přestává být na místě a člověku se z toho, co z Vás leze, chce blít. Tohle se už nedá sakrasticky nebo uštěpačně komentovat, tohle je už fakt na rozbití držky. Nechte toho.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Boban

Datum:  08.10.2008 23:41

Uf, ještě týden a dozvíme se, jak (rz) tenkrát se Sášou psal Několik vět, protože měl zkušenosti z toho, když Ludvovi diktoval Dva tisíce slov. Zahrádka revolucionář. Nu, buď se s tou myšlenkou smiřme nebo si opravdu počkejme na další exkurs do historie, jak ji neznáme. Začíná to být ďábelsky napínavé!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  08.10.2008 22:32

No vida. To by bylo čtivo v Týdeníku. "Jak jsem dělal policajtům revoluci". A ne ty srdceryvné románky jak z červené knihovny, kde chudáky po soudech vláčí, starosta se obětuje pro veřejné blaho a kvůli tomu příjde o místo a práci nalezne až v daleké Praze. Jiní musí bojovat s zavilými nepřáteli o čistotu strany a přestože vyhrají, tak se o ně kde kdo otírá. Další, bez ohledu na své pohodlí, se starají ve dne i v noci aby obyvatelé Chrudimi měli teplo, vodu, podíl na free zóně, shánějí dotace aby prodělek z PZ nebil tak do očí a nikdo jim ani nepoděkuje.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  08.10.2008 20:38

Souhlasím taky s názorem na týhle diskusi že už toho všeho bylo dost a měli bychom si to někde rozdat z očí do očí. Zesměšňujete někoho za něco o čem vůbec nic nevíte a chytáte se všemožných drbů a pomluv. Chtěl bych vědět jak jste vy budoval reálný socialismus, jestli ve fabrice, na úřadě nebo někde jinde. Pokud jste nebyl zrovna chartista, takbyste měl akorát tak držet víte co..a s váma všichni ti kteří tady víří vášně. Podle toho jak píšete ale nevěřím, že jste nějaký hrdina. Spíš takový malý podlý podrazáček

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nos

Datum:  09.10.2008 10:08

Vildo,
zajímalo by mě proč tak urputně odhalujete anonymy, ačkoliv jste jeden z nich, proč nepoužíváte agumenty a uchylujete se neustále k sprostým pomluvám či urážkám a vyčítáte to ostatním.Argumenty prosím....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  09.10.2008 10:38

To nejsou sprosté omluvy ani urážky. Přečtěte si poslední dva tři příspěvky co je v nich arogance. Když s nějakým argumentem přijdu, strhne se okamžitě hysterie bez jakýchkoli důkazů. Za tím co jsem řekl si stoprocentně stojím, protože jsem to prožil. Já jen že by to mohlo všechno skončit, nebere to konce a všechny tyhle kecy jsou stejně k ničemu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  any

Datum:  09.10.2008 10:55

Jen upozorňuji,že rošt prohrabuje Oponent a jeho jímavé články.Ostatní "jen" reagují.Chcete-li konec této debaty,požádejte o to hlavně Oponenta.I když,k čemu jinému je diskuzní fórum, když ne k diskuzi?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  08.10.2008 18:15

Sem s tím "ústním" svědectvím! Dávám 1.000,-Kč, jestli mi ukážeš člověka, který to dosvědčí.
Pokud ne, tak takovýhle věci raději neotvírej. Mohlo by se začít konkrétně mluvit o "schopnosti" tvýho táty na místě tajemníka města.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  dormio

Datum:  09.10.2008 07:37

To byl přeci dobrý tajemník, nebylo ho vůbec vidět ani slyšet.....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  06.10.2008 18:45

V Plusu? Prodělek jako hrom. Ovšem jak je vidět, on pan starosta Čechlovský zřejmě mnoho počítat neumí. Protože v Chrudimi bývá zvykem počítat: Jedna dvě, dotace jde. Já na bráchu, brácha na mě. No a při takových počtech sčítání není třeba. Takže součet nákladů a vyvolaných investic, to panu starostovi nic neříká. On jenom dělí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  21.09.2008 14:54

Jste na omylu. Vámi zmíněné klientelistické vazby zde nikdy neexistovaly a jsou pouze vaší konstrukcí (utvořenou patrně na základě principu "podle sebe soudím tebe" - že by někdo z "obrozené" MS ODS?). Existuje však důvodné podezření na propojení některých místních podnikatelů (z nichž nejvíce na očích je pan Kušta) s některými lokálními politiky. To považuji za mnohem závažnější. Na druhou stranu si uvědomuji, že Chrudim není žádnou výjimkou, koneckonců, proč má např. Česká republika pomalu nejdražší dálnice na světě? Čerstvá je též aférka pana Tlustého, poněkud do zapomnění upadá aférka pana Čunka... A tak by se dalo pokračovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  21.09.2008 21:42

Tak neexistovaly? (vy asi budete z neobrozené části ODS, že?) Pak asi taky neexistovaly vulgární urážlivé sms, které mladý Korejtko rozesílal kolegům potom, co rada odvolala jeho otce z postu tajemníka pro totální neschopnost. On si totiž myslel, že jeho členství v ODS je pracovní poukázka pro fotra na věky věků. Inu, každý by byl v tomhle beránkovsko-korejtovsko-kálesovském systému uspokojen...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  22.09.2008 12:41

Neexistovaly. Nyní pouze blábolíte. Pan Korejtko starší nebyl odvolán a už vůbec ne za svou totální neschopnost. Nicméně bych rád zmínil jiné klientelistické vazby - máme zde jistého pana K. z Muzea, který za svou věrnost (postavil se včas na správnou stranu) obdržel hezkou trafiku, kde nemusí nic dělat, jakožto přilepšení k blížícímu se důchodu, pak je zde jistý pan V. ze Stadionu, tam se též za odměnu přisypalo. Pak je zde pochpitelně též rekonstrukce městských hradeb a takto by se dalo pokračovat. To jsou reálné klientelistické vazby. To, co zmiňujete vy, je jenom vaše fabulace.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  25.09.2008 20:43

Sice nevím, proč byl p. Korejtko st. odvolán, ale vím, že nový tajemním je formát, kterému p. Korejtko nesahal ani po kotníky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  26.09.2008 21:06

Jen jestli to není způsobeno úhlem tvého pohledu. To víš, z hloubky dvacet tisíc mil pod mořem. To se potom ti nahoře zdají pořádní habáni.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  27.09.2008 11:07

Na tvém názoru může něco být. Ale jen proto, že se mi někteří zdají jako habáni, tak je nepomlouvám a neházím na ně špínu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  28.09.2008 21:05

Nic ve zlém. Ale rozhodně mnou na nového tajemníka nic hozeno nebylo. Ani v dobrém, ani v špatném. Zatím není proč.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  29.09.2008 16:31

Týdeník Pernštejn 29. 9. - 5. 10. 2008 Kauza průmyslové zóny uzrála politickými rošádami (9. část) - pokračování seriálu o osobách, které hovořily v reportáži ČT (J. Nový, J. Trávníček a spol.) - právě v prodeji - žádejte ve své trafice.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Boban

Datum:  30.09.2008 00:54

Toto už nemá charakter informace, tady se jedná o bohapustou reklamu na produkt. Nemýlím-li se, pravidla tohoto webu bezplatnou reklamu komerčních subjektů nepřipouštějí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  J. Káles

Datum:  29.09.2008 18:46

Pana Zahrádko, myslíte si, že někdo ty vaše lži bude kupovat? Pana Beránka si v "článku" pletete s panem Kobetičem a mou fotografií kauza průmyslové zóny nezačala, ale byla ukončena. To vás všechno naučili při vašem členství v KSČ nebo v Pohotovostním pluku?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  29.09.2008 20:11

Jediný omyl pane Káles. Vaší fotografiíí kauza PZ neskončila.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Roman Zahrádka

Datum:  30.09.2008 11:40

Zdravím všechny čtenáře diskuzního fóra. Jelikož se v něm o mé osobě v několika uplynulých týdnech objevila řada dezinformací a pomluv spojených s tématem průmyslové zóny, mého dřívějšího působení v Chrudimském deníku či současného v Týdeníku Pernštejn i jinde, nezbývá mi než reagovat – a to pouze jednou, možná obsáhleji než je obvyklé a bez dalších reakcí na pokračující debatu. Nemám totiž tolik času tu stále exhibovat jako někteří jiní.
Předesílám, že jsem nikdy neměl zájem se do této diskuze zapojit, přestože jsem byl na některé výtky na mou adresu opakovaně dotazován. Zcela opačná situace nastala včera, kdy mi zavolala v reakci na poslední díl o průmyslové zóně v Týdeníku Pernštejn paní Kálesová a bez okolků mi začala vyhrožovat, že nesmím psát o jejím synovi, jinak prý na mě něco „vyšťourá“ – viz. telefonní hovor. Nezlobte se, ale tohle nemá stejně jako řada příspěvků v tomto fóru s politickou kulturou nic společného. Za celou 18letou novinářskou kariéru se mi nestalo, že bych zaznamenal kvůli jedné kauze tolik nenávisti a fanatismu. Čím více se daří věci pojmenovávat, tím zákeřnější šťouchance přicházejí. A jelikož doopravdy nejsem zahrádka k okopávání, zvážím teď všechny dostupné právní prostředky, které by mě před nimi ochránily. Pokud se některý z diskutérů zajímá o moji novinářskou erudici (viz. pisatelé Jannathan, Lord John, Boban, bandita či J. Káles), mám za sebou praxi tiskového mluvčí Policie ČR, člena redakční rady Budovatele (tehdejšího periodika OkÚ Chrudim), redaktora týdeníku Naše Chrudimsko, spolupracovníka rádií Profil, OK, Life (předtím Panag), časopisů Aféra, Vital, Astro či Patriot. Od května 1994 redaktor Novin Chrudimska, od roku 1995 zástupce šéfredaktora Novin Chrudimska a od roku 2005 šéfredaktor Novin Chrudimska, později Chrudimského deníku. Jen pro informaci – po celou tuto dobu jsme v konkurenci 73 regionálních mutací Deníků byli ve čtenosti neustále v Top Ten, tedy mezi deseti nejčtenějšími v pokrytí domácností v ČR, a naše webová prezentace byla úctyhodná – atakovali jsme ve stejné konkurenci první místo Brna. Za to patří dík mým spolupracovníkům. V takovém stavu jsem redakci Chrudimského deníku také předával a na vlastní žádost odešel. Tedy nikoliv, jak se v Chrudimi rádoby šušká, na politický nátlak či na nátlak nadřízených. Byla to moje svobodná volba, kterou jsem avizoval už půl roku dopředu. Práce v Deníku mi totiž nic nového nedávala. A pokud teď někdo prezentuje můj odchod jinak, obhajuje tím svoje „teplé“ místečko, proto musel z mého odchodu udělat odchod „nečestný“. Stačilo si zakrátko na to přečíst v Deníku sebemrskačské vyjádření bývalého nadřízeného a vedle elaborát Eduarda Beránka ve stylu – tak a teď jsme ti, Zahrádko, ukázali! Škoda, že ani jeden z obou pánů k tomu nenašel odvahu za mého působení. Od 1.6. 2008 teď působím v Týdeníku Pernštejn (vychází od roku 1992) a touto prací se bavím. Našel jsem zase ztracenou radost z práce a mám i radost z výsledků, kterých jsme za tak krátkou dobu dosáhli, třeba i zveřejněním seriálu o průmyslové zóně, o který se zajímá čím dál více lidí. A to máme před sebou ještě spuštění webové prezentace. Vedle toho jsem se stal šéfredaktorem celostátního časopisu a chystám se i na svůj soukromý projekt. To by mi práce v Deníku neumožňovala. Takže na nedostatek práce si nestěžuji.
Závěrem: Nejsem finančně na nikom závislý, ani na panu Kuštovi. Nejsem nikoho bezmezný obdivovatel, obdivuji pouze ty, kteří v životě něco dokázali a neplkají jen samé hlouposti, jako s prominutím někteří „přizdi[ošklivé slovo]i“ na tomto webu (znovu se omlouvám, říkali jsme jim tak v Deníku). Nehltám ani prostoduše pohádky, jakou byla reportáž ČT o průmyslové zóně v Chrudimi. Podobnou o Chrudimi odvysílala už dříve TV Nova v souvislosti s „neexistujícím“ letištěm. Pokaždé za nimi stály zájmové skupiny lidí. Nesnáším ty, kteří rozeštvávají společnost. Nikomu nestraním, mám například kamarády na obou stranách rozepře o průmyslovou zónu, to ale neznamená, že bych se s nimi kvůli tomu lidsky rozešel. Nemám ani strach, že by se Týdeník Pernštejn nečetl nebo dokonce neprodával. Z toho mají obavu jiní. Nejsem člověk, na kterého, když někdo zadupe, by se lekl. Mám čisté svědomí a věřím, že se mi všichni ti výše uvedení pisatelé dokáží podívat zpříma do očí. A panu Kálesovi mladšímu doporučím, staňte se už dospělým člověkem a nenechávejte se najímat k uličnickým akcím nebo za sebe jednat maminku. Po takovém stylu komunální politiky opravdu netoužím. Poprvé a naposledy na tomto webu s pozdravem Roman Zahrádka

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  01.10.2008 22:21

Pokud se týká průmyslové zóny, tak veškeré články ve Vámi vedeném Chrudimském deníku, byly vyloženě tendenční a jednostranné, přímo z nich čišelo vyzdvihiování radnice a schazování oponentů. Totéž v růžovém platilo i v případě chrudimské ODS. A pokud se dobře pamatuji, byl jste to Vy, kdo znemožnil v případě PZ vyjádření protestující straně. Rovněž tak i články v Týdeníku Perštejn daly prostor jen jedné straně. Na jednu stranu kritizujete ty, kteří o různých kauzách píší a hovoří jinak než Vy a na druhé straně si psaním o nich zvyšujete počet výtisků. Takže co vlastně chcete? A k té zahrádce. V souvislosti s PZ jste do Chrudimského deníku napsal něco o jeteli. Někdo Vám docela vtipně odpověděl, možná to bylo i na tomto fóru. Zahrádka k okopávání opravdu nejste, ale kopete-li do jiných, nedivte se, že Vám oplácí. Inu, už i jedno staré přísloví říká: na hrubý pytel, hrubá záplata. Celá tahle Vaše obhajoba poněkud nesedí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  01.10.2008 22:32

Omlouvám se za hrubky, ale rozčílení bylo opravdu veliké.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jalovec

Datum:  01.10.2008 23:18

Myslím, že tyhle patologicky nenávistné výlevy neusále stejného okruhu jedinců naprosto přesně vystihují jejich zřejmě průběžné duševní rozpoložení. Snad jen poznámku k vám, milá paní shote- podle vašich názorů jste evidentně ODS nevolila ani před Beránkem, ani za Beránka a nebudete ji volit ani po něm. Nevolila jste ji ani do parlamentu, nebudete ODS volit ani v krajských volbách. Cítíte nenávist ke všemu, co ODS dělá a všem, kteří ji reprezentují. Pravděpodobně byste nebyla schopná ani vyjmenovat z 50ti místních členů víc než tři. Tak si nechte od cesty ty vaše zasvěcené rady, jak se má nebo nemá zdejší ODS chovat. Jinak jste trochu šlápla v oné neinformovanosti do hovínka- on pan poslanec Tlusý je největší kamarád s paní poslankyní Páralovou a ta je zase nejlepší kamarád hádejte s kým? No s pány Beránkem, Kálesem a Korejtkem...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  05.10.2008 20:36

Tak především. Jalovec to je od slova jalový, že ano? Tedy neplodný. Skutečně originální jméno, jaké jméno, taková i myšlenka. Dokážu vyjmenovat více ne 3 členy místního sdružení. Jakožto člen ODS mám totiž seznam nejenom těch minulých, ale i těch současných členů. Vždy mnou i mou rodinou byla volena ODS. Ale máš pravdu. Mám chorobnou nenávist ke všem těm, a bohužel v chrudimské ODS je jich většina, kteří jsou opilí mocí, jsou podrazáky, jsou arogantní a hrabiví a mají jediný cíl. Nahrabat si. Platí to nejenom pro část chrudimské ODS, ale i pro část dalších koaličních partnerů na chrudimské radnici. Nevím, co naznačuješ osou Tlustý, Páralová, Beránek. To že Páralová vadí „zdravému jádru“ chrudimské ODS, to je známé. Předpokládám, že jsi stejného ražení jako ten klikař píšící o beránkovsko-korejtkovské klice, který se již dlouho neozval, předpokládám, že sčítá kliky v Chrudimi. No a tobě jen chybí zapracování vazby na Kájínka a Mrázka a jsi také jasný.
Jen v jenom máš pravdu. V krajských volbách ODS volit já a předpokládám i má rodina, nebudeme. To proto, že konečně musí volby ODS prohrát, aby se zbavila všech těch vyžírků, co sedí na vedoucích funkcích. Nebude vítězství, nebudou prebendy, nebudou vyžírkové.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Yamba

Datum:  06.10.2008 09:59

S poslední pasáží naprostý souhlas, pro pozitivní rozvoj regionu je důležité, aby se tzv. staré vazby už konečně rozbily. Pokud ODS opět zvítězí, je to pouze prodloužení stávajícího zakonzervovaného a zatuchlého stavu na radnici!
A nejde pouze o Chrudim, ale v podstatě skoro o všechna města v republice!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nos

Datum:  06.10.2008 12:34

Prý ryba smrdí od hlavy-viz. Morava atd.-chrudimská ODS je na ocasu a smrdí taky. Souhlas Yamba!!!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jalovec

Datum:  05.10.2008 23:42

Nikoliv, dámo, jalovec je strom. Podívejme se, dokonce členka ODS... dokonce současná. Zřejmě jste vstoupila, abyste tu nenáviděnou stranu rozložila zevnitř, že? Úsměv Já zas zodpovědně prohlašuju, že TAKOVÉHO magora mezi sebou nemáme... a to jsme tam měli všelijaké týpky Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  06.10.2008 19:01

Zřejmě botanika není tvůj obor. Jalovec není strom. A členem ODS jsem a proč tam jsem, to nech prosím na mě. A takových magorů, jako ty, tam teď máme plno. A mají takovou cenu, že jich je dvacet do tuctu. Doufám, že po prohraných volbách nastane průvan a tací jako ty,vyletí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Darth Vader

Datum:  01.10.2008 13:59

Bravo, pane Zahrádko, teď jste to všem nandal. Nikdo vám nesahá ani po kotníky, máte erudice přímo na rozdávání. Jistě se na vašem nesmírném vzdělání podepsalo též vaše působení ve vysoce renomovaném časopise Astro či u pohotovostních pluků SNB, neřku-li několikaleté angažmá v KSČ. Ale jenom v dobrém, samozřejmě. Pohotovostní pluky i KSČ vám tehdy jistě umožnily profesní i osobnostní růst.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  02.10.2008 13:04

Pokud je mi známo pohotovostním plukem SNB prošel každý policajt v týhle republice kterýmu je teď něco kolem čtyřiceti roků a výše. Tedy každý druhý současný policajt včetně některých náměstků ministra, policejního prezidenta, krajskýho a okresního ředitele. Jestli dobře počítám, bylo Zahrádkovi kolem roku 1989 sotva 25 roků. Že by stihl za tak krátkou dobu nějakou kariéru hodně pochybuju. Ale má pravdu v jednom, že je to tady samej pomlouvačnej šmejd.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Darth Vader

Datum:  03.10.2008 12:34

V KSČ ovšem zvládl být již několik let. Pokud dobře počítám, tak do strany vstoupil někdy krátce po dvacítce. Ale nemějme mu to za zlé. Šlo mu pochopitelně především o kariérní růst. Z téhož důvodu určitě psal i bludy do časopisu Astro - aby poznal, jak nemá pracovat. V Deníku tedy již působil coby ostřílený a rozhodně nestranný a neovlivnitelný novinář.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Toman

Datum:  30.09.2008 22:04

Dalo to trochu práce, ale stála za to. Internet je k nezaplacení. Tak tohle bylo v Chrudimských novinách v pátek 30. května na straně 5. Podepsaný je pod tím opravdu "bývalý nadřízený" pana Zahrádky. Nepřipadá mi to sebemrskačské, spíše "vymrskávající". Pan Korbel prostě musel udělat to, co každý šéf: Vyžrat "sračky" svých podřízených. Dávám to sem proto, že mnozí možná nepochopili jednu z replik pana Romana Zahrádky.

Deník si musí zachovat nestranný pohled Chrudim - „Kauza“ nesmiřitelných politických a mocenských bojůvek uvnitř místního sdružení ODS v okresním městě zaměstnávala redakci Chrudimského deníku po několik měsíců. Nutno přiznat, že se nám nepodařilo udržet si pohled nestranného pozorovatele. Chrudimský deník se dokonce nerozpakoval označit dobré a problémové členy ODS, místo toho, aby čtenáři přinesl dostatek kvalitních informací a nechal úsudek na něm. Vše jsme odstartovali zprávou o podrazu a „kudle do zad“ zaražené starostovi Janu Čechlovskému, když se „lidem z okruhu předsedy chrudimské ODS Eduarda Beránka podařilo v primárkách zaříznout starostu“. Jenomže o kandidátce pro podzimní krajské volby rozhodoval Regionální sněm ODS, nikoliv „Beránkovi lidé“. Chrudimský deník pak hovořil o krizi v ODS. Mělo ji způsobit ultimátum a také výhrůžky vyloučením ze strany, pokud starosta Čechlovský neopustí placená místa v dozorčích radách dvou firem. Šlo o soukromé akciové společnosti International Power Opatovice a Vodárenskou společnost Chrudim, v nichž okresní město nemá žádný majetkový podíl. Místní rada ODS skutečně vyzvala Čechlovského k opuštění lukrativních postů. Jenže také přijala usnesení, že jde o morální apel, a potvrdila podporu Čechlovského jako starosty. Ale tato fakta jsme v Deníku nikdy neotiskli. Opakovaně jsme tvrdili, že nelze sehnat vyjádření „lidí okolo Beránka“. Naopak dostatečný prostor dostávali předseda oblastního sdružení ODS Ivan Pištora i starosta Chrudimi Jan Čechlovský. Chyběl nám dostatek úsilí získat informace od „problémových členů“? Možná. Proto jsem se rozhodl zasáhnout. Deník je seriózním médiem a nemíní porušovat novinářskou etiku. Požádal jsem Eduarda Beránka o jeho pohled a v plném znění jej dnes zveřejňujeme. Současně vybíráme z oficiálního dopisu, který členům ODS zaslali předsedové regionálního a oblastního sdružení. Tiskneme také názor poslankyně zaODSAleny Páralové. Předkládáme pouze fakta a názory zúčastněných stran, konečný úsudek je na čtenáři. Šlo o problematické vedení místního sdružení (MS), které si neuvědomovalo svou zodpovědnost? Nebo se jen regionální šéfové prostřednictvím Výkonné rady ODS zbavili nepohodlných lidí, a proto rada vzala licenci místnímu sdružení? Jan Korbel, šéfredaktor Deníku východní Čechy

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  01.10.2008 08:53

Článek pro veřejnost:

http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/chrudimska-ods-prisla-o-licenci-prestala-docasne-e.html

Výkonná rada ODS na svém pátečním zasedání (25.4.) v Pardubicích zrušila Místnímu sdružení ODS v Chrudimi licenci a organizace strany tak ve druhém největším městě Pardubického kraje dočasně přestala existovat.
Na další dotaz, kdy a jakým způsobem bude ODS v Chrudimi obnovena, (předseda oblastního sdružení ODS Ivan Pištora) odpověděl: „My jsme se v pátek večer dozvěděli, jak výkonná rada rozhodla, je to pro nás ještě příliš čerstvé. Musíme se teď poradit o dalším postupu”.


Článek pro veřejnost:

http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/ods-v-chrudimi-obnovila-po-vynucene-pauze-svoji-ci.html

“V reakci na rozhodnutí Výkonné rady ODS o odebrání licence se část členů bývalé chrudimské ODS rozhodla založit nové místní sdružení a sešla se proto v neděli večer 27. dubna na svém ustavujícím sněmu.“ … „Vedení nového místního sdružení vzápětí požádalo Výkonnou radu ODS o udělení licence. Oblastní rada schválila vznik nového místního sdružení v úterý 29. dubna.“


O čem se veřejnost nedozvěděla:

Informace o zrušení MS ODS Chrudim byla druhé části členů chrudimské ODS oznámena až ve středu 30. dubna 2008 (!) e-mailem od oblastního manažera ODS.

Z uvedeného datování událostí je zřejmé, že šlo o předem dobře připravenou akci. Ta část členů, která podporovala a za předsedu MS ODS Chrudim volila pana Eduarda Beránka (tj. většina) byla tímto způsobem vyloučena z účasti na “ustavujícím sněmu” 27. dubna 2008.

Prachsprostý puč. Lidí, kteří jednají takovým ponižujícím a zákeřným způsobem, si nemohu vážit, ani je nemohu volit.

Jan Roček

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  01.10.2008 07:28

Nedá mi to, abych nezareagoval na článek o "nestrannosti" Chrudimských novin. Jestliže totiž skupina lidí, která stála okolo založení Chrudimské volby, chtěla publikovat své prohlášení o tom, že pro příště nechtějí,aby jejich jména byla nadále spojována s Chrudimskou volbou, pak za publikování svého názoru musela odkoupit 700 kusů (!) těchto novin. Následně ve stejně rozsáhlém článku pan Jelínek odpovídá ve stylu, že pan Baborák stejně neplatil příspěvky. Tento Jelínkův článek reagoval na náš (v podstatě insertní) příspěvek, ovšem uveřejněn byl zdarma. Už to naznačuje určitý rozpor v tvrzení pana Korbela.
pp.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Boban

Datum:  02.10.2008 00:36

Podmiňovat zmínku v novinách odběrem výtisků v řádech stovek je běžná praktika tohoto peridika. Dělají to tak i se školami a spolky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Tleskač

Datum:  30.09.2008 23:04

Celý ten blábol pana Korbela má jednu vadu- autor ve skutečnosti ví kulový, co všechno se dělo uvnitř chrudimské ODS. Zásah vedení strany nepřišel kvůli pár článkům v chrudimském deníku, ale proto, že se vedení místní organizace v Chrudimi zmocnili skuteční šílenci.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  01.10.2008 22:28

No a kdo ji vede dnes? Byli-li lidé vedoucí tehdy chrudimskou ODS šílenci, pak dnes tam jsou opravdu jen ti nejlepší z nejepších, ozářeni našim slunkem jasným, plni morálních zásad, přímého a čestného jednání. Podobně jako Tlustý Morava. Do takové stranické buňy se dobrovolně může přihlási opravdu jen šílenec.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Darth Vader

Datum:  01.10.2008 14:00

Otázkou je, zda je více žádoucí, aby Chrudim řídila klientelistická pištorovsko-kuštovská parta, nebo vámi zmínění "šílenci". Mimochodem, v roce 1968 jisté konzervativnější kruhy v KSČ pravděpodobně argumentovaly stejně jako vy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  01.10.2008 09:17

Pány Eduarda Beránka, Josefa Kálese, Ing. Josefa Zitka a JUDr. Aleše Korejtka delší čas znám, jsou to čestní a slušní lidé.

Jan Roček

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  05.10.2008 20:36

I slušný člověk může být šílenec. To mluvím o p. Kálesovi, Zítkovi a Korejtkovi. Pan Beránek je jiná kapitola. Kromě toho, že může být slušným člověkem je ještě neuvěřitelně neschopný. Sice se vypracoval z tělocvikáře na ředitele, ale podívejte se, kde je po jeho dlouhodobém ředitelování gymnázium dnes. A porovnejte jeho výsledky třeba s integrovanou školou, nebo strojárnou. Na gymnáziu se zastavil čas, neutěšené prostory, chabé vybavení atd. To přece vypovídá o jeho manažerské neschopnosti. A jeho ambice společensky povýšit na starostu by byla katastrofou pro naše město. A jeho zájem o věci veřejné dokládá i účast na zastupitelstvech. Mám pocit, že tam už dlouho nebyl ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  01.10.2008 22:30

Jenom potvrzuji Váš názor, pane Ročku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Edward

Datum:  01.10.2008 10:18

Pánečku to byl skok, přímo loměňákHAHAHA! )))))

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Toman

Datum:  01.10.2008 00:00

Buď jste málo pozorně četl nebo máme na text odlišný názor. Já to pochopil tak, že vedoucí zasáhl, aby učinil přítrž Zahrádkovu jednostrannému patolízalství a poskytl prostor i těm stranám, které pan Zahrádka o své vlastní vůli jménem novin vyhodnotil jako špatné a jejichž názor se mu stále "nedařilo" získat. Jinak si ovšem rovněž myslím, že na vnitřní vývoj politické strany neměly Zahrádkovy články žádný vliv, takovou moc dnes tisk nemá, a pan Zahrádka už vůbec ne.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Darth Vader

Datum:  03.10.2008 12:37

Ve skutečnosti měly vliv dost zásadní. Jedním z oficiálních důvodů zrušení místního sdružení byla prý mediální kampaň proti starostovi, kterou údajně rozpoutala skupina okolo Eduarda Beránka. Jenže nejvíce se dění v tomto sdružení věnoval Chrudimský deník (jmenovitě pan Zahrádka) a byla to spíš kampaň proti panu Beránkovi. Každopádně to ale byla negativní publicita, která jistě rozhodování výkonné rady ovlivnila.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  J. Káles

Datum:  30.09.2008 18:32

No možná by bylo dobré zmínit celou Vaši kariéru (myšlenu i tu předlistopadovou). Mámě se vůbec nedivím, že se brání, když taháte naši rodinu kanálem. Stejně tak očerňujte pana Beránka a Aleše Korejtka - velice slušné a inteligentní pány. Kdo je obeznámen se záležitostmi, o kterých píšete, musí skákat zlostí, jaké lži si dovolíte napsat. Vymýšlíte neskutečné konstrukce. Naznačujete, že jste nestranný. V tom případě by mě zajímalo, kdo byl vaším informátorem nebo kde ty nesmysly berete. Proč neřeknete, kdo byl vaším informátorem v ODS a poskytoval vám tak strašně "nestranné" informace? Proč jste se ani jednou nepokusil sehnat vyjádření mého otce, Josefa Zítka nebo Aleše Korejtka, o kterých jste psal? Asi by se vám takováto vyjádření do vašich tendenčních článků nehodila. Jako novinář byste si měl uvědomovat, že máte určitou zodpovědnost. Však zdá se mi, že vy toho jen využíváte k prosazení svých oblíbenců a jejich "pozitivních a negativních motivací".

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  05.10.2008 20:40

Sehnat Vašeho pana otce je dost složité. Dokonce se to často nedaří ani jeho věřitelům.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  05.10.2008 22:48

Ale alespoň ty ostatní by jsi o vyjádření požádat mohl, ze ano? Nebo se bojíš?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Glen

Datum:  29.09.2008 18:28

Elektronický přepis dneska nebude?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  22.09.2008 15:16

Nemůžu si pomoc, Lord je hroznej krmič a šíří bludy. Je zjevný, za koho kope - za zkrachovalou beránkovsko-korejtkovsko-kálesovskou kliku. Tajemník Korejtko byl neviditelný tajemník, bez chuti a bez zápachu. Takhle nevýraznýho úředníka jsem dlouho neviděl. Je dobře, že zmizel z radnice. Myslím, že mu bylo dovoleno odejít se ctí. Je taky nejvyšší čas Lorde, abys nám předložil něco konkrétního, jinak nejseš nic jinýho než mizernej manipulátor.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  23.09.2008 12:49

Bludař jste především vy. Ten, kdo má být vidět, je starosta, nikoli tajemník. Že to náš pan starosta příliš nedokáže, je věc jiná. Tajemník má naproti tomu být právě tím úředníkem v pozadí. Jinak ten váš slovník je vskutku zábavný: "zkrachovalá beránkovsko-korejtkovsko-kálesovská klika". Ano, ano, jen houšť, ještě nějaké "ztroskotance a samozvance". Úsměv A co konkrétního přesně vyžadujete? Konkrétní by měl být spíše ten, kdo pana Korejtka staršího obvinil z absolutní nekompetence.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mia Farrow

Datum:  24.09.2008 02:15

No tak, Alešku, nepiš porád z toho mailu od soudu!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  22.09.2008 22:11

Hele a kdo tam je teď, že je tak výrazný a s chutí i zápachem. Ale jinak to na radnici opravdu zapáchá, nic proti stávajícímu tajemníkovi, a to docela hodně.
Ale musím ocenit, máš pravdu o té klice. Beránek ji má na dveřích, Káles je jeden čas i prodával, Lord jich bude mít ve svém sídle zcela jistě také plno. Vlastizrada jak vystřižená z humoresek Haška. Sleduj to dál, je to horká stopa.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Morning Star

Datum:  22.09.2008 22:08

No- Lord John je Korejko ml. a tím je řečeno vše. A má pravdu v jednom Úsměv Jeho otec nebyl odvolán, ale byl mu vší diskrétnosti nabídnut důstojný odchod po vzájemné dohodě. Protože ale jeho synek je magor a pošuk, tak okamžitě rozpoutal kolem odchodu svého otce stranické dusno, ve kterém sehrály roli právě ty vulgární smsky. Takže se všichni dozvěděli, že starého Korejtka vyhodili pro neschopnost. Tomu se říká medvědí služba Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  23.09.2008 12:51

Opravdu nejsem ten, kdo šíří bludy - tím jste vy. Vězte, že nejsem Korejtko mladší. Úsměv Mimochodem, můžete být prosím konkrétnější ohledně těch "vulgárních SMS"? Můžete zde nějakou z nich zveřejnit, nebo je to jenom vaše manipulace? Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  bandita

Datum:  23.09.2008 14:15

Přátelé,to opravu nevěříte,že s vámi někdo manipuluje??Na tomto Foru.Je to jen komedie-monitorovaná.R.Červenka+další.Je mě moc líto.Jsme asi opavdu stádo b....,.To má asi opravdu někdo moc velkou radost.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  23.09.2008 15:05

Co máš bandito pořád s tím Červenkou? To byla opravdu zábavná figurka bez patřičnýho vzdělání a s průmyslovou zónou neměla nic společnýho. Jak mohu soudit z tvých zmatečných úsečkovitých příspěvků seš vedle jak ta jedle...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Borat

Datum:  23.09.2008 07:04

Dost dobrý příspěvek!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  22.09.2008 22:16

Morning Srar? Spíše Drop Star, johanssone.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  johansson

Datum:  23.09.2008 09:00

Máloco mě tak vadí, jako když si mě bereš do huby

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  23.09.2008 21:32

Myslím, že by bylo horší, kdyby si tě někdo vzal do ruky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  21.09.2008 22:05

Nevím jaké a od koho má informace krmelec. Asi od vedlejšího pařezu. Ovšem mezi lidem chrudimským se mluví o zcela jiném důvodu odchodu p. Korejtka z radnice. Bylo to cosi o špatném žaludku a o tom, že se nenechá zavřít a proto odchází. Mám dojem , že ona šeptanda je blíže pravdě, než pravda krmelcova.
A k těm SMS. Krmelče, zveřejni některou, ať tě může p. Korejtko mladší žalovat za pomluvu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Morning Star

Datum:  22.09.2008 22:14

A ty jsi Korejtkova advokátka, že tady mluvíš o žalobách? Já osobně bych za takové smsky dal mladému K. po tlamě. Nehledě na to, že takovýhle zakomplexovaný labilní jedinec nemá v justici co dělat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  23.09.2008 12:54

Můžete prosím obsah nějaké z těch SMS zveřejnit? Docela by mě zajímal.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  johansson

Datum:  21.09.2008 23:17

Dneska byl takový den nahouby. Až shot mi pořádně spravil náladu.... pan emeritní tajemník byl tedy první člověk na světě, který dal výpověď tak, že se nechal vyhodit HAHAHA! To je kujón, panečku Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cona

Datum:  21.09.2008 18:02

A co Mrázek? Toho jsi zapomněl:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Virgilia

Datum:  20.09.2008 20:08

Propánakrále, nejde toho Lorda Johna nějak vyresetovat? Tvý vývody svědčí o jediným- že musíš být vůl jak anděl

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  21.09.2008 21:58

Andělské jméno je zde jen jedno.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  21.09.2008 14:44

Vážně? Můžete být prosím konkrétní? Který z těch vývodů je dle vás nesprávný a proč? Nebo mě chcete resetovat jenom z toho důvodu, že byste ráda měla příslovečný "klid na práci"?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Boban

Datum:  07.09.2008 20:48

Bude to trochu mimo téma, ale reaguji na to, že L. Libý odmítl vaši pomoc při volební kampani. Nepotřeboval ji. Jak jsem zjistil, když jsem se zajímal, "što takóje" Roman Málek, panu Libému při jeho parlamentní kampani pomáhal tento nadějný mladík (jak sám sobě s potěšením říká). Pomáhal mu poté, co spolupracoval s unionistou Kopeckým (který v duchu programu své strany chtěl legalizovat prodej měkkých drog) a předtím, než se stal zbožným představitelen KDÚ-ČSL.
To jenom k té Libého kampani.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Boban

Datum:  01.09.2008 00:28

Souhlasím a dovoluji si opakovat ".....A pak tutéž soudní moc kritizuje coby zmanipulovanou, jestliže jedenkráte v jeho prospěch nerozhodne. Snahu pana Zahrádky dodatečně pana Kuštu očišťovat tudíž považuji za hloupou. Anebo zaplacenou..." Vzpamatujte se, prosím. Zahrádkovi jde jenom o to, aby se zavděčil svým letitým chlebodárcům (nebo aspon chlebíčkodárcům), a aby prodal co nejvíc těch novin, ve kterých ho teď zaměstanávají!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Boban

Datum:  22.07.2008 23:53

Selfpromo? Citace sebe sama? PR na objednávku? Platí Milan Kušta nebo Láďa Libý?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Glen

Datum:  26.08.2008 13:33

Myslím, že je fajn, že se sem dostanou také informace z druhé strany.
Oponentovi děkuji za přetisk, Týdeník Pernštejn jsem neměl v životě v ruce Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  27.08.2008 10:49

Tak si ho kupte v kterémkoliv stánku v Chrudimi.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  23.07.2008 20:29

Mě se ta reportáž zdála neobjektivní a rád si počkám na jiný pohled. Ono nic není jenom černé, nebo bílé.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  01.08.2008 10:55

Milan Kušta: Město ani zastupitelstvo jsme nepotřebovali (2. část) - Týdeník Pernštejn

Chrudim - Mediální bublina kolem prodeje pozemků městu na průmyslovou zónu neustává ani po osmi letech. Minule jsme se proto jednoho z aktérů transakce, podnikatele Milana Kušty, dotazovali na okolnosti založení družstva Agrospol Eco, a proč vykoupilo pozemky právě u Transporty.
Možnost získat pozemky na zónu jste sondovali ve směru na Slatiňany a k Májovu, ale nakonec jste je vykupovali u Transporty, kde vás čekalo přesvědčit desítky vlastníků půdy. Proč tolik riskování?
„Máte pravdu. Když se podíváte na obchodování s pozemky, není snadné se někdy dohodnout ani s jedním vlastníkem. O to složitější bylo rozmotat u Transporty propletenec vztahů na 30 hektarech a domluvit se se zhruba 50 vlastníky a spoluvlastníky. Některé realitky by tím trávily roky práce. Nám v družstvu se ale podařilo připravit lokalitu takového rozsahu za půl roku. Stačilo, aby nebyl dohodnut jediný pozemek a celý projekt to mohlo prodražit, anebo pro nerentabilitu zcela zhatit.“
Neodpověl jste mi ale na otázku. Proč družstvo riskovalo, když nevědělo, zda od něj město pozemky koupí?
„Takhle je kauza prezentována od prvopočátku. Nepotřebovali jsme město, ani zastupitele. Myšlenka zcelit větší lokalitu nebyla nijak riskantní. V té době se blížil vstup ČR do EU a s tím předpoklad zvyšování cen nemovitostí. Veškeré výkupy pozemků byly tehdy kryty z vlastních zdrojů družstva, což na nás nevytvářelo tlak na jejich případný prodej. Byli jsme si dobře vědomi, že dříve nebo později se objeví vážný zájemce na takto připravené pozemky. V realitách totiž platí - čím déle prodáte, tím více vyděláte. Nemuseli jsme tedy pozemky křečovitě prodávat městu za každou cenu. Právě o tom lidé, kteří udělali z tohoto obchodu aféru, nemluví.“
Vyčítá se vám také, že jste původní vlastníky podvedli informací, že družstvo bude na pozemcích provádět zemědělskou výrobu a tím jste výkupní cenu výrazně snížili. Přitom družstvo zemědělství u Transporty nikdy neprovozovalo. Co mi na to řeknete?
„Znovu lež, kterou někdo záměrně šíří. Postupně vykoupené pozemky u Transporty jsme dále pronajímali na zemědělskou výrobu a dělo se tak i několik dalších let po jejich prodeji. Teprve během posledních dvou let zde došlo k ukončení pěstování zemědělských produktů a využití pozemků pro průmysl. Družstvo tak přísně naplňovalo svůj podnikatelský záměr, který prezentovalo i při vlastním výkupu pozemků.“
Média vás ale nařkla ze spekulativního nákupu pozemků. Nebo ne?
„Ano. Někteří redaktoři se tím vrátili před rok 1989. Tehdy bylo jako spekulace označeno obchodování za účelem dosažení zisku. Ta doba je naštěstí dávno pryč a dosažení zisku je podstatou svobodného podnikání.“
Často se hovořilo, že původní majitelé pozemků museli čelit vašemu nátlaku při výkupech. Opravdu?
„Prodávající jako oběť? To snad nemyslíte vážně. Prodal jen ten, kdo prodat chtěl a za cenu, kterou vyjednal. A dostal zaplaceno v hotovosti při podpisu smlouvy. Kolik dnes znáte takových obchodů? Kuriózní je případ rodiny Mrázkových. Pan Mrázek prodal svoji polovinu za cenu, kterou požadoval. Jeho příbuzní prodat nechtěli a nabízeli je později městu přes prostředníky za 2000 Kč za metr.“
Příště o dohodě, o níž se veřejně nemluví. (rz)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em

Datum:  04.08.2008 15:49

Já věřím Kuštovi z reportáže:
- družstvo navrhlo
- zastupitelstvo odsouhlasilo
- město koupilo
já jen radím, v podstatě o tom nic nevím.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  07.08.2008 13:42

Týdeník Pernštejn

Kušta: Místostarosta poškodil město o desítky milionů (3. část)

Chrudim - Podnikatel a člen družstva Agrospol Eco Milan Kušta (na snímku) v minulém čísle Týdeníku odmítl, že by potřeboval k prodeji vykoupených pozemků u Transporty město nebo jeho zastupitelstvo. Družstvo podle něj netlačil čas ani peníze. Mohlo zasíťované pozemky prodat daleko lukrativněji jinému zájemci než Chrudimi za 351 Kč za metr čtverečný. Zájemců prý bylo hned několik.
Chrudim ale od družstva pozemky vykoupila bez sítí. Družstvu bylo dáváno za vinu, že to byl další z podvodů na město. Jak to bylo?
„Jde o další názorný příklad záměrného překrucování faktů. Od začátku se totiž zapomíná na jeden důležitý moment celé transakce. Smlouva o převodu pozemků na město nebyla dvoustranná, nýbrž třístranná. Abych to vysvětlil - družstvo neprodávalo pouze vykoupené a zcelené pozemky. Velký kus práce odvedlo také při vyjednávání o infrastruktuře bývalé Transporty. Její tehdejší správce Jiří Wimmer se písemně zavázal, že pozemky nabídnuté městu budou bezúplatně napojeny na silnice bývalé Transporty a stejně tak bude umožněno napojení na inženýrské sítě.“
O tom se po celou dobu medializace této kauzy nehovořilo. Kdo všechno tedy podepsal smlouvu o převodu pozemků na Chrudim?
„Tyto dohody byly stvrzeny smlouvou mezi Městem Chrudim, družstvem Agrospol Eco a správcem konkurzní podstaty Transporty Jiřím Wimmerem. Z naší strany to byla ta nejvyšší přidaná hodnota, kterou družstvo zhodnotilo cáry dříve vykoupených pozemků.“
Proč nedošlo k naplnění této smlouvy a město kvůli tomu muselo záhy investovat desítky milionů do infrastruktury v průmyslové zóně?
„Když tehdejší správce konkurzní podstaty Transporty Jiří Wimmer (toho času ve vyšetřovací vazbě za stamilionové podvody) prodával inženýrské sítě a komunikace novému vlastníkovi (firma Onivon), na závazky vůči Městu Chrudim zapomněl. Proč tak učinil, můžeme dnes jen spekulovat. Tehdy ale pochybilo i město, protože se neohradilo a nevynutilo si plnění uzavřených smluv.“
Můžete být více konkrétní?
„Je velmi komické, že za tuto oblast byl v té době odpovědný dřívější místostarosta Jaroslav Trávníček, později jeden z nejhlasitějších kritiků nákupu pozemků na průmyslovou zónu. Jsem přesvědčen, že se tím snažil odvést pozornost od vlastní neschopnosti věci řešit a dotáhnout do konce. Možná i proto se v roce 2004 rozpadla koalice na chrudimské radnici.“
Myslíte to vážně?
„To, že nebyla uzavřená smlouva dodržena, byla velká škoda. Šlo o jediné pochybení, ale velmi významné. Vrhlo špatné světlo na lidi, kteří svoji práci odvedli dobře a zároveň poškodilo město. Družstvo už poté nedokázalo naplnění smluv s Transportou nijak ovlivnit. To bylo pouze v možnostech města. Vzniklá situace tak dala odpůrcům výstavby zóny v Chrudimi do rukou argumenty a z věci se stala okamžitě politická záležitost.“
Pokračování za týden. (rz)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  08.08.2008 14:22

Milý Oponente, je hezké, že zde také lepíš názor z druhé strany, čili vyjádření podnikatele Milana Kušty, toho času odsouzeného za pokus o daňový podvod. Tomuto vyjádření však osobně nevěřím ani ň. Krátce po prodeji pozemků v průmyslové zóně městu, když už bylo zřejmé, že tento prodej není zase tak výhodný, jak se předpokládalo (neboť pan Kušta původně tvrdil, že na tom vlastně nemá vůbec žádný zisk, protože mu jde především o rozvoj města Chrudimě - takový to byl "patriot"), a tehdejší starosta Libý byl nucen podat trestní oznámení na neznámého pachatele, pan Kušta kandidoval za Chrudimskou volbu do městského zastupitelstva. Podotýkám, že tehdy ještě nebylo všeobecně známo, že právě on stojí za družstvem Agrospol Eco. Proto si dovolil celkem drze v předvolebním letáku Chrudimské volby tvrdit, že tento prodej nebyl pro město výhodný, a kdyby býval Chrudim řídil, tak by se to takhle nestalo. Takže zde nyní máme dvě zcela protichůdná vyjádření páně Kušty. Vzhledem ke kontextu bych spíše věřil tomu staršímu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  10.08.2008 16:19

Pan Kušta je podle Vás démon, který stojí za vším, všechno řídí, všemi manipuluje. Spíš mnoha lidem leží v žaludku, protože v tomhle městě podniká a daří se mu. Podle mých informací bylo v družstvu pět dalších významných lidí. Z Chrudimi třeba p. Pavlíček, Ing. Bulíček, příbuzný p. Chudoby atd. Nevím tedy, z čeho dovozujete, že za tím stál. Je to ale jeden z mála, který se nebojí o věci mluvit. Ale to je vlastně také špatně, protože lepší je vymýšlet báchorky. On jim třeba někdo uvěří.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  11.08.2008 11:33

No jistě, aby se mu nedařilo, když bohatne částečně též na úkor městského rozpočtu, že? Vycházejme z rozsudku - pan Kušta se pokusil okrást stát o třicet milionů na daních. Je to tedy především podvodník. Nepovažuji ho za démona, který sám a sám manipuluje s nebohými osobami v Chrudimi veřejně činnými. Pohlížím na to spíš jako na bratrstvo - pan Kušta není jediný, je ale nejvýraznější (a kdo není slepý, vidí, že mu část radnice jde velmi na ruku). Stačí se navíc porozhlédnout jinde: rozhodně to není výjimka.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  11.08.2008 21:07

Ale Lorde, jakpak souvisí nějaký rozsudek o možném daňovém úniku (kde navíc nikomu nevznikla škoda, což jsou naše právní paradoxy) s rozpočtem města ? Jestli se děje něco špatného na úkor města, je vaší povinností to nahlásit polici a ať se to vyšetří. Jinak je to tlachání, házení špíny a obyčejná závist. A jestli máte jeho rozsudek, dejte ho na internet. Docela by mě to zajímalo. U takhle vysokých škod se zavírá na 12 let. Proč tedy dva roky a spodmínkou ? Asi to bylo dost slabý. Navíc podmínky se dávají obvykle za nedbalost a ne za úmysl. Nebo že by v tom s p. Kuštou jela i justice ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  12.08.2008 15:24

Naučte se prosím číst, milý pepine. Netvrdil jsem, že byl pan Kušta odsouzen za pokus o daňový únik v souvislosti se škodou, která městu vznikla. Naopak, tvrdil jsem pouze, že tento "bezúhonný podnikatel", jak je dosti často svými příznivci (placenou klakou?) prezentován, je ve skutečnosti odsouzený podvodník, ve světle čehož je nutno posuzovat jeho "úspěšné" podnikání. Vaše poznámka, že nikomu nevznikla škoda, je v tomto případě irelevantní. Stejně tak náš právní řád zná pojem "pokus o vraždu" - také nikomu nemusela vzniknout škoda, dotyčný nicméně může býti po právu odsouzen. Nevyznám se tolik v právních věcech, proto nejsem schopen posoudit, nakolik "to bylo slabé", ale domnívám se, že pokud by to skutečně bylo tak "slabé", jak se snažíte sugerovat, pan Kušta by pro nedostatek důkazů vůbec nebyl odsouzen. To, že odsouzen byl, znamená, že se skutečně chystal okrást stát na daních. Tolik fakta. Zbytek jsou jen vaše spekulace.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  15.08.2008 17:43

Mediální kampaň, která nemá na Chrudimsku obdoby (4. část) - Týdeník Pernštejn 33. týden

Chrudim - Člen družstva Agrospol Eco a místní podnikatel Milan Kušta, který stál za prodejem pozemků pro velkou průmyslovou zónu městu, vzpomíná po nedávno odvysílané reportáži ČT i na mediální masáž, kterou mu uštědřila MfDnes. Připomínala mu prý svou tendenčností spíš hon na člověka, než seriózní zpravodajství. Zvláště zvolené prostředky, aby z obchodního případu vznikla senzace, byly nadstandardní a nikdy potom se už ze strany MfDnes v regionu neopakovaly.
„Tehdy byla proti mně i bývalému starostovi města Ladislavu Libému vedena kampaň, která nemá v našem regionu obdoby. Schoval jsem si například leták, který MfDnes vydala jako upoutávku na vydání novin a který přišel do většiny schránek v Chrudimi. ´PODVOD S POZEMKY V CHRUDIMI...čtěte ve čtvrteční regionální příloze Pardubický kraj DNES´. Hned následující den nás v této příloze redaktor David Půlpán vykreslil jako zloděje a podvodníky. Možná z osobní zášti, možná z neznalosti, anebo ho někdo požádal. O tom dnes můžeme jen spekulovat. Důležité ale je, že se žádný podvod nestal. Na druhou stranu co je to platné, když si lidé pamatují právě takové titulky. Splnily svůj účel, kdy se tisíckrát opakovaná lež stává pravdou.“
Mohl mít někdo důvod kauzu zkreslovat?
„Spíše je potřeba se zamyslet nad tím, proč se z toho vůbec kauza stala. Příliš se nemluví například o tom, že v zóně bylo ještě dalších 12 hektarů pozemků, které tehdy držel stát a připravoval se je vydat restituentům. U průmyslových zón byla však povinnost převést pozemky za symbolické ceny na obce. Kdyby se ale podařilo zájemcům o tyto pozemky revokovat usnesení tehdejšího zastupitelstva, situace by se změnila, protože by si zajistili jejich vydání. Měli by 12 hektarů půdy, kterou město nezbytně potřebovalo a při běžné prodejní ceně 500 Kč za metr čtvereční by utržili 60 milionů. Držitelé těchto restitučních nároků většinou už nebyli původní vlastníci, ale tvrdí obchodníci, kteří věděli, jak své zájmy prosadit. Tenhle proud byl podle mě nejsilnější.“
Myslíte si, že to byl jediný důvod?
„Určitě ne, ale šlo o velké peníze a tudíž o dost silnou motivaci. Ti lidé byli velmi mocní a museli mít vliv na policii i státní zastupitelství.“
Dost odvážné tvrzení...
„Určitě ano. Jestliže ale nesmyslně podávaná obvinění dozoruje nejvyšší státní zastupitelství, je to důvod k zamyšlení. Určitě nejde o běžný postup.“
A ty další důvody?
„Politikaření na malém městě. Opozice chtěla manipulované situace využít a dostat se k moci. A také hlasitý křik dvou nespokojených prodávajících. Možná si řekli, že vydělali na prodeji pozemků dva miliony, ale mohli vydělat ještě víc. Měli tehdy příklad v paní Regecové, která dostala za hektar v Hranicích na Moravě 15 milionů jen proto, že ho investor potřeboval.“
Pokračování za týden. (rz)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  16.08.2008 12:40

Chudáček pan Kušta. Tak ona ho MF DNES vylíčila jako zloděje? To je tak smutné, taková zlotřilá kampaň regionálního média... A samozřejmě to celé je spiknutí, včetně rozhodnutí několika soudních instancí o tom, že pan Kušta chtěl stát okrást na daních. On chudáček nic, to všechno ti spiklenci, závistivci a vůbec. On má Chrudim rád. Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  janathan

Datum:  17.08.2008 02:04

Chudáček pan Zahrádka. V deníku ho přestali chtít a on neví, jak prodat noviny, které nikdo nekupuje, protože přinášejí jenom to, co už všichni četli někde jinde. Tak se snaží ohřívat vystydlou kaši a udělat detektivku z toho, o čem má soudný člověk už několim let svůj názor a co v podstatě už nikho nezajímá.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  19.08.2008 20:48

Fakt je, že Chrudimský deník je v posledních měsících těžký propadák. Možná dobře, že p. Zahrádka odešel a nemusí být se současnou prací redakce spojován. Tenhle stav je výsledek dlouhodobého působení pana Korbela. Tak ať si to vyžere sám.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  18.08.2008 20:31

Pokud vím, tak pan Zahrádka odešel z Deníku po dlouhých letech z vlastní vůle, protože se tam necítil svobodný. Nikdo ho nevyhazoval a odejít nemusel. Řada lidí mu jeho krok rozmlouvala. Takže nechápu janathane, kde na takové bláboly chodíte. Věřím, že vybuduje zase dobrý noviny. Dělal je před Deníkem, bude je dělat i po něm. Z vašeho příspěvku čpí zloba a neobjektivnost. O vaší soudnosti ani nemluvím. To, že dal slovo taky Kuštovi, je minimálně zajímavý a jsem zvědavý, jak se to bude vyvíjet. Nečtu to jen já, ale co znám, tak začalo i několik mých známých. Zatímco Deník, kdyby nevycházel, nic by se nestalo. Je v poslední době absolutně nezajímavý.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  19.08.2008 10:53

Ano, ano. A o erudici pana Zahrádky svědčí i jeho nové, mimořádně prestižní zaměstnání. To je hned poznat, jak se o něj potenciální zaměstnavatelé perou, takže si z mnoha nabídek mohl vybrat tu nejlepší.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cona

Datum:  19.08.2008 12:21

Nevím, co je prestižní zaměstnání. Vím, ale, že Chrudimský deník je po odchodu pana Zahrádky velká nuda a impotence. Zahrádkův týdeník je sice trochu bulvár, na druhou stranu docela vkusnej a s názorem.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  20.08.2008 13:06

Chrudimský deník byl nuda vždycky. Pokud tedy za úžasné nepovažujete tendenční články páně Zahrádky oslavující pana Kuštu či odkrývající spiknutí ztroskotanců a samozvanců přímo v chrudimské ODS. Proti gustu ovšem žádný dišputát, že? Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  reason

Datum:  19.08.2008 18:59

Nejúžasnější jsou nadpisy pana Zahrádky a skvělé je, že když se někdo dotkne vedení Chrudimi hned je v tom vyřizování osobních účtů nebo závist. Poté pokračuje kampaň proti radničním škůdcům apod., prostě objektivní zpravodajství.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Sarema

Datum:  19.08.2008 21:54

No je fakt, že to je dost přestřelený Úsměv Od té doby, co z ODS vyfičeli piloti, Kálesovi nebo Sebestředný Doktor, tak aby radniční škůdce člověk hledal lupou Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  20.08.2008 13:07

Především už není v Deníku pan Zahrádka. On už by byl nějaké škůdce brzy našel. Chrudim si rozvracet nedáme. Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Yamba

Datum:  20.08.2008 12:12

piloti, Kálesovi nebo Sebestředný Doktor.....dost dobré a pravdivé!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  20.08.2008 13:08

Vzhledem k tomu, že nové místní sdružení ODS Chrudim má pouze polovinu členů toho původního, tak vám to jaksi nevychází. Čtyřicet lidí vám nějak přebývá.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Yamba

Datum:  20.08.2008 14:36

Nemyslela jsem počty, ale označení, to je více než trefné!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  21.08.2008 13:10

Čili to hádám na nějaké problémy se sebevědomím.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Yamba

Datum:  21.08.2008 13:46

"Sebestředný Doktor" = Lord John = potrefená husa se nám ozvala?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  22.08.2008 13:57

Obávám se, že nikolivěk, Yambo. To jste tedy netrefila. Jsem nicméně přesvědčen, že já jsem se s tím problémem se sebevědomím trefil do černého. Ale nebudeme se v tom dále pitvat. Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Yamba

Datum:  23.08.2008 14:21

Problém se sebevědomím rozhodně nemám, spíš naopak, nicméně já si naopak myslím, že jsem se trefila do černého, ono zapírat se na anonymním chatu může každý, ale vysledovat se dá hodně!
A sebestředný doktor, to je skutečně kapitola sama pro sebe - opravdu zářivá budoucnost "nejlepší" strany v republice!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  27.08.2008 15:13

Myslet si to můžete, faktem však je, že jste rozhodně do černého netrefila. Vaše analytické schopnosti patrně budou horší, než se domníváte. Co se týče anonymity - píšete snad vy pod svým vlastním jménem? Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  bandita

Datum:  21.08.2008 17:47

Byl jsem dlouho mimo ČR-Chrudim.Zahrádka?Co prováděl?
Vrchol nemožného.I Červenka-vrch.str.měst.pol.Již tenkrát málem ukončil svoji super kar.Zahrádka měl prý moc dlouhé ruce-přitom ho v Chrudimi policie neměla ráda.
Je pravda,že si měl Korbel najít asi někoho rozumějšího?Jistě si hrál na něco-někoho?Pokud dokáže super,tak to bylo vše kolem Libého-Kušty,pouze pomluva že?Každý pátek-porada+ měst.úřed co bude v novinách??Kde to žijeme?Co dál,

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  22.08.2008 17:09

Týdeník Pernštejn (34. týden)

Dokázal starosta zmanipulovat sedmadvacet zastupitelů (5. část)

Chrudim - Zmanipuloval bývalý starosta a dnešní poslanec Ladislav Libý všech 27 zastupitelů města, aby koupili od družstva Agrospol Eco pozemky na průmyslovou zónu? Podle nedávné reportáže ČT ano. Podle jednoho z šesti družstevníků Milana Kušty by to byl nadlidský výkon.
„Nejdříve, než budeme hovořit o bývalém starostovi, je potřeba si uvědomit, že v roce 2000 byla na Chrudimsku 10procentní nezaměstnanost a současně zkrachoval největší zaměstnavatel v regionu Transporta, kde pracovalo více než čtyři tisíce lidí. Budování průmyslové zóny byla pro město jediná možnost, jak se pokusit tuto situaci řešit. Podle mě udělalo správně. Podobnou cestou se vydala většina měst v České republice. Navíc se Chrudim o vybudování zóny pokoušela už několik let předtím za starosty Nového, avšak neúspěšně. Důvodem, proč se to nedařilo, byly vysoké ceny pozemků. Tehdejší nabídky činily 800 Kč, ale i více než tisíc korun za metr čtvereční v lokalitě Májov.“
Za nákup pozemků je ale teď kritizován bývalý starosta a Nového nástupce Ladislav Libý. Co si o tom myslíte?
„Za tou kritikou může stát jenom pokus o útok na jeho osobu nebo hloupost. Starosta, ač to zní absurdně, přece o ničem nerozhoduje. Pouze předkládá materiály radě a potom zastupitelstvu. Navíc tyto materiály ani netvoří. Má k tomu aparát úředníků.“
Jaká byla tehdy situace v zastupitelstvu?
„Pro nákup pozemků hlasovalo 26 zastupitelů ze sedmadvaceti. Pouze jeden, doktor Lacina z Unie svobody, se zdržel hlasování. Ta shoda, kdy s koalicí hlasovala i opozice, byla naprosto výjimečná. To je nejpádnější důkaz o tom, že obchod byl pro město výhodný.“
Někteří opoziční zastupitelé ale později tvrdili, že byli uvedeni v omyl.
„Ano, vím. Jde ale o obvyklý folklor každé opozice. Snaží se za každou cenu využít jakékoliv téma k získání vlastních politických bodů. Její tvrzení ale neobstojí. S cenami nemovitostí se setkávají všichni na každém kroku. Všichni zastupitelé proto dokáží dost dobře posoudit, včetně těch opozičních, co je dobrá cena a co nikoliv.“
Jak si tedy vysvětlujete změnu postojů lidí, kteří nákup pozemků nejprve odsouhlasili a teď jsou proti?
„Výstavba průmyslové zóny a její obsazení investory je vždy běh na dlouhou trať. Jde o velkou investici, všechno se musí tvrdě odpracovat a výsledky se dostaví až po delším čase. Tedy za více než jedno volební období. Myslím, že změna názorů je u mnohých dána populismem. Snaží se zalíbit voličům a přiblížit se tak vlastnímu zvolení. Projevují tím však jenom vlastní slabost a zbabělost. Projekty s delším časovým horizontem pro ně nejsou příliš zajímavé, chtějí okamžitý efekt. A právě v dlouhodobých projektech, jako je zóna, spatřují terč, do kterého se mohou snadno trefovat.“
Pokračování za týden. (rz)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  18.08.2008 16:45

Já to vidím trochu jinak. Zatím jsem v novinách četl jenom jeden názor, ten proti Kuštovi. Kušta teď poprvé promluvil a je to docela zajímavé. Minimálně proto, že vychází najevo, kdo z celé kauzy mohl mít prospěch a kdo poškodil Město Chrudim.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  19.08.2008 10:59

Pan Kušta promlouvá dlouhodobě. Pan Zahrádka mu v Deníku vždy dával velký prostor a nevypadalo to, že by k němu přistupoval jako nestranný novinář. Je znát, že ho obdivuje.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Gabriel

Datum:  12.08.2008 17:49

Ale vyznáte, pane Korejtko :)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  13.08.2008 11:30

Obávám se, že nevyznám, neboť nejsem ani jeden z Korejtků. Zkoušejte to znovu, vy jeden mysliteli. Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Korejtko

Datum:  13.08.2008 16:15

Už jsem tady, nehledal mě nekdo?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  johansson

Datum:  13.08.2008 02:05

Ano, to byl dost naivní pokus Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  janathan

Datum:  12.08.2008 05:24

Rozsudek to sice není, ten asi nikdo k volné publikaci nešežene, ale aspon připomínka, o co tehdy u toho soudu šlo...
Odsouzený zastupitel rezignoval (čtk)
Chrudim - Podnikatel Milan Kušta se vzdá své funkce v městském zastupitelstvu Chrudimi. Svůj záměr oznámil na pondělním jednání volených zástupců města. „Příčinou rezignace je nedávné pravomocné odsouzení za daňový únik,“ řekl Kušta.
„Důvodem bylo to, že jsem byl v tuto chvíli odsouzen za daňový delikt. Ač mi to žádný zákon neukládá, neboť se jednalo o podmínečné odsouzení, rozhodl jsem se, že na funkci zastupitele rezignuji,“ uvedl podnikatel. Písemné rozhodnutí předá radnici.
Podnikatel se podle soudu pokusil o krácení daně. Družstvo Agrospol Eco, jehož byl členem, do účetnictví zařadilo tři falešné smlouvy, které souvisely s prodejem pozemků pro průmyslovou zónu v Chrudimi. Společnost tak podle soudu chtěla na daních připravit stát o dvanáct milionů korun.
Účetnictví vedla družstvu Agrospol právě jedna z Kuštových firem.
Trest dvou let vězení s podmíněným odkladem na tři roky udělil Kuštovi vloni Krajský soud v Hradci Králové, verdikt v lednu potvrdil Vrchní soud v Praze. V srpnu Nejvyšší soud zamítl Kuštovo dovolání.
Odsouzení souvisí se sedm let starým případem, kdy družstvo Agrospol Eco vykoupilo od lidí v Chrudimi zemědělské pozemky pod záminkou, že je potřebuje na pěstování zeleniny. Pak je prodalo městu na průmyslovou zónu. Chrudim po nákupu pozemků v roce 2000 zjistila, že za ně zaplatila cenu o více než třicet milionů korun vyšší, než kolik dalo družstvo lidem za pozemky. Policie od té doby Kuštu několikrát bezvýsledně vyšetřovala. Byl obviněn z nedovoleného podnikání a poté i z podvodu, ale pokaždé muselo být obvinění zrušeno. Nakonec byl odsouzen za chystaný daňový únik.
Kušta, který kandidoval do městského zastupitelstva za sdružení Chrudimská volba, má ve městě pověst schopného podnikatele.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Oponent

Datum:  10.08.2008 14:29

Ano, ten prodej nebyl výhodný. Pokud dobře čtete, párplovský varhaníku, zjistíte, proč nebyl výhodný a kdo to na radnici způsobil.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  11.08.2008 11:37

No jistě. Neschopný a zlotřilý pan Trávníček. Tehdy to tak ovšem pan Kušta neříkal. To je jeho nynější interpretace. Využívá toho, že už uplynulo příliš mnoho času a lidská paměť není dokonalá.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  johansson

Datum:  09.08.2008 02:26

Pořád mi ještě nikdo neřekl, v čem spočívá ta "nevýhodnost", když se město dostalo s finální cenou někam na 320,- kč/m2. Osobně jsem rád, že se tady objevují informace i z druhé strany, protože dnes už snad nikdo nepochybuje, že paní redaktorka z ČT tady v Chrudimi předvedla pouze prvotřídní manipulaci. Tedy pardón... nikdo kromě pár modrých svazáků z okruhu Kálese jr., kteří si focením chtěli vydělat nějakou tisícovku a pomstít se svým stranickým konkurentům.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lord John

Datum:  11.08.2008 11:35

Na to by ti asi nejlépe měli odpovědět ti nejpovolanější: pan poslanec Libý, který coby starosta Chrudimě podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro podvod při výkupu pozemků pro průmyslovou zónu, případně pan Kušta, sice podílník toho družstva, který však výkup kritizoval jakožto nevýhodný. Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  J. Káles

Datum:  09.08.2008 09:49

"Výsledkem bylo vyfocení fotografií z Modré hvězdy, za které jsme nebyli nijak finančně odměněni, jak slýchávám." - http://ichrudim.cz/chrudim/blogy/obcane/josef-kales/clanek-l-l/

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  24.07.2008 09:36

Ale nejste snad tak naivní, že čekáte, že pan Kušta řekne: Ano založili jsme družstvo, protože jsme, ač už jsme byli majetní před jeho založením, chtěli nějaký ty milionky, co se daly na průmyslové zóně trhnout. Vždyť město by je stejně zaplatilo, tak proč ne zrovna nám.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  23.07.2008 09:10

To je jedno. Je to docela zajímavý a jsem zvědavý, jak se to bude vyvíjet.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Boban

Datum:  19.07.2008 00:21

K Oponentovi: Kdo je autorem článku? A další otázka: Jak jste přišel k tomuto textu? Zmiňovaný týdeník, snad se nemýlím, nevychází v internetové podobě.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Filip

Datum:  19.07.2008 11:17

pan Roman Zahrádka

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  18.07.2008 19:39

To co uvádíte ale nevylučuje tu možnost, že Kušta udělal s pozemky u Transporty na město šméčko.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  johansson

Datum:  26.06.2008 22:50

Nechoďte tam... prý tam každý pátek teď bude číhat mladý pan Káles s foťákem ukryt ve chcacím kanálku....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tijereta

Datum:  27.06.2008 12:41

johansson - (samo)Libý???

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Yuki

Datum:  26.06.2008 22:49

Ten Lédl už neví, jak by do hospody přitáhl lidi ... :)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: průmyslová zona chrudim - reportáž ČT

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tijereta

Datum:  27.06.2008 12:40

To je sranda :-D ok!

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.