Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Odesílatel:  Alex

Datum:  13.01.2004 19:13

Mně se jeví jako Chaplin a ostatním ???

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Němec

Datum:  14.01.2004 10:24

Fotografii jsem bohužel neviděl, ale stejně je celkem jedno jak p. Lebduška vypadá. O to tu přeci nejde.
Je to jeho právo vyjádřit se k průmyslové zóně.
Naopak, docela jsem rád, že se v tom někdo šťourá, už jen kvůli tlaku na vedení města, aby se problematikou ekologie a dalších věcí souvisejících se zónou vážně zabývalo. Zřejmě není úplně nejjednodušší nalézt vůbec nějakého investora (dneska má kdejaké město svoji vlastní prům. zónu) a tak by se mohlo snadno stát, že město kývne každému zájemci, jen aby už konečně zónu zaplnilo.
Vytvoření prům. zóny stálo město desítky milionů korun a kdyby zůstala nevyužita, jistě by vedení města ovace a potlesk nezískalo. A čas běží ...
PS. Pokud tu fotografii ale někdo máte, pošlete mi ji na email lukas.nemec@chrudim2000.cz ;-)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška

Datum:  14.01.2004 11:11

Pane Němec, další článek vyšel také v Právu, shodou okolností ve stejný den a já nejsem jeho autorem.
Protože se domnívám, že máte co do činění s těmito stránkami, zkuste jej zde také otisknout.
Ať se zde objeví také jiný názor. Děkuji.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  14.01.2004 21:29

Kupodivu se mi včerejší článek z Práva podařilo nalézt:http://pravo.novinky.cz/minule/p010e10b.htmlSpor s Markovicemi neskončilSpor chrudimských radních s obyvateli Markovic, okrajové části města zastavěné rodinnými domky, o to, zda v nedaleké zóně chystaná výstavba keramického závodu italské firmy Colorobbia je z hlediska vlivu na životní prostředí přijatelná nebo neúnosná, rozhodně neskončil. Petiční výbor stále odmítá všechny uklidňující argumenty vedení města, které sdělil v polovině loňského prosince i starosta Chrudimi Ladislav Libý (ODS) Právu. "Obavy, které byly vzneseny pro údajnou hlučnost, prašnost, emise, dopravní zatížení kamióny a tak dále, považuji za vymyšlené.
Údaje udávané takzvanými znalci Markovických hodnotím jako zcela nevěrohodné a ničím neodůvodněné. Všechny hygienické parametry vyžadované v Evropské unii míní investor dodržet," řekl v prosinci Právu Libý. "Hodnotí-li náš pan starosta vznesené obavy jako vymyšlené a zcela nevěrohodné, má příliš krátkou paměť nebo nemluví pravdu stejně, jako když uvádí, že vznik petice proti firmě Colorobbia nebyl před investorem zamlčen. Zástupci firmy se o petici dověděli až od nás," obrátil se na Právo za petiční výbor markovických občanů František Korytář.
Obavy jsou podloženy fakty "Colorobbia vyrábí a následně zpracovává skleněnou fritu na bázi olovnatého skla. Dalším výrobkem investora jsou pigmenty, vyráběné z oxidů těžkých kovů a sloužící k barvení glazur. Veškeré vstupní suroviny jsou dodávány v sypké formě. Finální výrobek je rovněž sypký materiál velice nízké zrnitosti. Výroba skleněné frity je vysoce hlučný provoz dosahující hodnot 70 až 80 dB, probíhající z technologických důvodů v nepřetržitém provozu 24 hodin denně včetně sobot a nedělí. Plnění základních surovin do sil se provádí pneumatickou dopravou a vznikající hluk vně budov má hodnotu 60 až 70 dB," upřesnil do technologických detailů obavy Markovických Korytář. "S ohledem na umístění průmyslové zóny Chrudim-západ do těsné blízkosti obytné části, kdy k nejbližším rodinným domům je od hranice zóny sotva 50 metrů, považují obyvatelé přilehlých částí města firmu Colorobbia pro chrudimskou průmyslovou zónu za nepřijatelnou," zaujali jednoznačně odmítavé stanovisko k investici ve své petici markovičtí obyvatelé. Podepsali ji prakticky všichni.
Nezaměstnanost argumentem Vedení města Chrudimi upozorňuje na vyšší zájmy, na to, že umístění průmyslové zóny je v souladu s územním plánem a v minulosti obří Transporta ovlivňovala životní prostředí podstatně více. Především by Colorobbia byla prvním významným zahraničním investorem v zóně, který by mohl otevřít cestu pro další a poklesla by dnes desetiprocentní nezaměstnanost. "Přínos firmy Colorobbia ke snížení nezaměstnanosti v Chrudimi je mizivý, protože vůbec nevyužívá tradiční profese našeho regionu a zaměstná podle investora 100, výhledově 200 lidí," oponuje Korytář.
Zdeněk Seiner

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mafio

Datum:  14.01.2004 22:23

Sorry ale takhle to bude lépe k najití a co tu fotku tu tam nejde dát ??? Ta nabídka na cenu á 500,- pro typy na Lebdušku je velice lákavá hahahah. Co na to Administrátor ??

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  16.01.2004 10:10

Jak jsem již psal, když mi ji někdo pošlete na email lukas.nemec@chrudim2000.cz, tak ji tam mohu vložit.
Doufám, že se p. Lebduška neurazí a bude to brát s nadhledem a rezervou.
Není naším cílem někoho zesměšňovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška

Datum:  16.01.2004 15:43

Pane Lukáš já to beru jako docela bezva nápad. Tak ať se u toho taky trochu zasmějem. Neurážím se a byl bch skutečně rád, kdyby někdo dokázal vyhodnotit vítěze a já mu těch 500 skutečně dám. Aby nebylo pochyb, složím je u Vás v redakci, jenom nevím kde.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pp

Datum:  13.01.2004 19:56

On ten Charli byl taky v prvních snímcích bezva, ale pak brkal a padal čím dál tím stejně. A taky nevěděl, že 40 decibelů šustotu vydá i galuska na asfaltce. I to, že vlastně neexistuje nechemická výroba, neboť každou surovinu nebo materiál je možné přepsat do chemického vzorce. Jistá podobnost by tu tedy být mohla. Ale Charli byl prý čestný..., a pravdomluvný..., nebo ne?pp

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška

Datum:  14.01.2004 11:03

Pane Pavlíček, od Vás jsem očekával přeci jenom něco lepšího.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pp

Datum:  14.01.2004 23:22

Víte pane Lebduško, jestli někdo operuje tím, že je-li na hranici zóny garantováno 40 decibelů ale ke zdravému spánku je povoleno jen 30 decibelů, pak mi to připadá, jako argumentace za každou cenu. A trochu taky balamutění lidí, které je potřeba ovlivňovat.
A ještě něco - začal jste stavět vedle průmyslové zóny a nikoliv vedle národního parku. Věděl jste, že průmyslová zóna obvykle neprodukuje jen šepot květin.
A také to rušení výroby někde v Německu - samozřejmě, že se ta firma neruší kvůli ekologickým limitům ale kvůli ekonomickým limitům - až u nás bude plat 3000 euro, tak to taky zavřou a posunou někam do pryč... - prostě argumenty vítám, ale férový - tyhlety jsou pod pás.
Zdraví - PP.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška

Datum:  16.01.2004 08:50

Ty rány po pás jsou od Vás. Doporučuji Vám dojít si na stavební odbor, podívat se kdy bylo vydáno stavební povolení na náš dům a kdy vůbec vzniklo usnesení, že vznikla průmyslová zóna. Tak nebalamuťe.
A s ostaními údaji je to podobné. Vydáváte svoje domněnky za pravdy. Prosím, ověřte si nejprve fakta a pak je teprve pouštějte do etéru. Pokud si myslíte, že v některém údaji nemluvím pravdu napište v čem se mýlím a uveďte zdroj (normu, materiálový list, učebnici apod.), aby bylo možno Vaše tvrzní ověřit.
A znovu opakuji: Jsme proti jakékoliv továrně v průmyslové zóne která svou výrobou bude výrazně narušovat životní prostředí. Již dnes slyšíme hluk z areálu bývalé Transporty (zejména ojedinělé údery) a nedovedu si představit jak by to vypadalo při hlukové zátěži vyluzované uvažovaným investorem každou hodinu, 24 hodin denně, po celý rok. To by se již nejedná o zhoršení životního prostředí, to by se pak již jednalo o útok na zdravní okolních obyvatel. A to pomíjím další negativní vlivy. Vždyť i Vy žijete v Chrudimi a i Vy a Vaši blízcí budete zde dýchat vzduch se smogem a prachem, i Vy budte potřebovat občas přejít silnici a přepravit se z jednoho míta do druhého. Myslím, že některé naše argumenty opravdu stojí za přemýšlení.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mafio

Datum:  13.01.2004 22:29

Podle mně je podobný i někomu jinému, ale nechám to ještě uležet, jestli to napadne dříve někoho jiného.
:-)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška

Datum:  14.01.2004 11:00

Určtě je lepší vypadat jak někdo, než nemít podobu vůbec žádnou.
A pokud z této ankety vyjde vítěz - prosím administrátora zda je možné nějakého určit - rád mu osobně předám odměnu 500 Kč třeba v redakci těchto stránek. Alespoň konečně budu vědět, komu jsem podobný.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.