Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  parkování v topolské ulici

Odesílatel:  martinn

Datum:  13.02.2008 18:48

Dobrý den, dostal jsem, tak jako mnoho dalších řidičů za stěrač předvolání, k řešení přestupku, za stání na chodníku. Na chodnících v Topolské ulici parkuje každý den cca. 30 aut, protože prostě není nikde u domu jinde místo. Kdyby raději Městská policie řešila možnosti, takto tam může chodit každý den a stejně nic nevyřeší. Byla by možnost udělat nové chodníky,ty staré stejně za moc nestojí, o kus dál a auta by mohla parkovat všude napříč, místo podélně a předešlo by se tak absurdním přestupkům. Co vy na to?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  04.07.2008 14:08

Tady se zase objevil ten problém - kde je řečeno, že se musí parkovat U DOMU ? Asi jsme všichni nemohoucí starší občané, napůl invalidní, že ten kousek nedojdeme? Absurdní přestupky? Ne, naše lenost. V devadesáti procentech přípádů jsou chodníky obsypané, ale velké parkoviště za prodejnou má ještě v 9 večer volnou jednu řadu na parkování...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  S@rk@

Datum:  07.07.2008 16:51

Vážený pane, parkoviště jsou plná, jinak by tam lidé parkovali.Bydlím ve zmíněné ulici a je skutečně problém široko daleko zaparkovat, takže není to o lenosti. Jsou tam také minimálně dvě auta, která nejsou schopná provozu a majitel si je tam zkrátka odložil, to se ovšem neřeší. Ale když nějaký agilní člověk nahlásí parkování na chodníku, je zle. A parkovat u obchodu?!! Jste blázen, ráno byste to auto měl vybrané nebo by tam nebylo vůbec.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  08.07.2008 13:22

Vážený pane, jsou plná, neříkám že ne, každý den tam také parkuji. Kolikrát vám tam to auto zničili? Jinak s těmi nepojízdnými křápy naprosto souhlasím, bez vyjímek. Jinak jsem blázen, parkuji tam pravidelně, a pořád ještě mám auto v pořádku a mám ho.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  08.07.2008 08:22

Pořiďte si garáž, založte družstvo, postavte parkovací dům.Čekat s nataženou rukou,až se město postará o Vaše soukromá auta a ještě za to město kritizovat,je nohoráznost.Tlačte na město,ať Vám prodá pozemky vhodné k tomuto účelu,a postarejte se o svá auta sami.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  S@rk@

Datum:  08.07.2008 09:12

Vážený pane, nikdo s nataženou rukou nečeká, ale také nečekám pokuty za stěračem. V dnešní době je snad každá rodina zadlužená a tvrdě splácí hypotéku. Čas, který netráví v práci, tráví se svými dětmi.Takže pochybuji, že by mohly investovat do garáže či pozemku. Pouze lidé, kteří si tímhle neprošli, mohou mít takový názor jako Vy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  08.07.2008 13:25

A proč by mělo město řešit že máte hypotéky, že nemáte čas na nic jiného než na děti a práci? Nic ve zlém, nejde mi o to že někdo zaparkuje na chodník nebo kouskem na trávu, no bože, svět se neposere, jde mi o ty debily kteří zřejmě bez mozku v hlavě parkují na křižovatkách, na výjezdech, všude tam kde by to rozumného člověka nenapadlo. Ti ať těch pokut dostanou třeba každej den 20.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  08.07.2008 13:05

Na auto Vám zbylo - na garáž už ne?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  08.07.2008 13:13

Souhlasím, krásná slova... A jak výjimečně pravdivá Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  S@rk@

Datum:  10.07.2008 08:56

Tak z Vás mám pocit, že žijete v jiném světě nebo jste zapšklý důchodce. Nebo Vám uniká, že aby lidi mohli bydlet, musí mít hypotéku? Pokud nemáte zazobané rodiče či bohaté předky, jiné řešení není. Nebo si snad myslíte, že si na bydlení mají mladí našetřit? Pak si koupit auto, garáž a teprve potom vzplodit potomka? Pokud by to tak mělo fungovat, do důchodu by to většina nestihla. A kdyby si lidé měli vyřešit parkování, hřiště..... a sdružovat se do různých spolků, k čemu by potom byli radní, odvody daní a poplatků. Dle Vašeho náhledu na svět by nemusela existovat ani vláda,ani městská rada.... Prostě, ať si každý pomůže sám, je to jeho blbost a jeho starost nebo ať zazvoní u souseda a společně pak obcházejí ostatní sousedy a vše si vyřeší sami. Nezlobte se, ale nejste normální! A na dotaz, zda nemáme na garáž...Ne, nemáme. Auto máme proto, abychom mohli dojíždět do práce a stíhali vyzvedávat dítě ze školky. Autobusem se to časově nedá zvládnout a skloubit. Řešíte zelené plochy, a že se na nich povalují odpadky, to už Vám nevadí? Navíc by stačilo rozšířit o kousek silnici, po příkladu jiných měst a hned vznikne plocha na parkování a průjezdnější silnice. Jenže dle Vás nemám problémy chrudimáků a následné návrhy rozebírat na městských stránkách, ale u sousedů u kafe. Super, díky za radu!!! Jen se divím, že s Vašimi světobornými názory ještě nesedíte ve vládě!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  10.07.2008 23:37

Kecy,kecy,kecy. Duchodce opravdu nejsem, a dokonce žiju zřejmě bohužel i ve stejném světě. Jo, bohaté rodiče míti - to byl můj sen už od mala...Nepatří zrovna mezi ty které se mi splnili. Když nechám stranou půlku žvástu - která je jen výmluvami a rádoby omluvami - shrnu to asi takto: Znovu už poněkolikáté - jdemi především o ty z vás kteří v zájmu parkování pod svým oknem stojí tak že překáží provozu, nebo ho přímo ohrožují. magoři, co sou schopní zaparkovat půlkou zadku v křižovatce. Magoři, co postavěj dodávku v tý samý křižovatce u výjezdu na druhou stranu takže místo toho abych viděl jestli můžu vyjet koukám na hektar plechu... Tyhle lidi si tu pak stěžují že dostali pokutu za "stání na chodníku...". V této debatě je k vidění názor "pokud nezaparkuju pod svým oknem protože na parkovišti není místo - zaparkuju tam kde nesmim, ale pod oknem" takto to bere většina z vás, takže pokud nebude po vašem prostě porušíte zákon, proč by se vám mělo pomáhat? Takže když se mi to nelíbí, změňte to? Tenhleten alibismus mi vadí... Koloik z vás co si na t parkování ztady stěžujete a chcete aby to město vyřešilo každý den parkujete tak jak nemáte? Upravit púarkování? Ano, ale udělejte pro to něco... Podejte návrh městu, sepište petici, pokračujte v této diskuzi, snad si jí někdo z vedení všimne a dojde mu že něco se asi řešit bude muset... Odpadky na zelených plochách jsou problém, stejně jako to jestli jsou hřiště alespoň částečně využívána těmi pro které jsou. To ano. Ale Krušné hory jsou taky zdevastované a nevzhledné, tak bychom je mohli taky zastavit, ne? Takhle uvažujete? I když... Je to v pořádku, čím víc názorů, tím živější diskuze a více podmětů, jsk jsem psal, třeba si někdo kompetentní všimne...

Souhlasím, to parkování se bude muset řešit, nejspíš to stejně jednou (snad se dožiju) dopadne tak nějak jak navrhujete, ale štve mně to vymlouvání dostávám pokutu protože město se mi nepostaralo o parkovací místo pod oknem...

"Jenže dle Vás nemám problémy chrudimáků a následné návrhy rozebírat na městských stránkách, ale u sousedů u kafe" to jsem nikde nikdy nenapsal, naopak, rozebírejme je tu, budou víc vidět Úsměv Ale nesvalujte vinu na jiné, a nežádejte řešení bez vaší účasti...

"Jen se divím, že s Vašimi světobornými názory ještě nesedíte ve vládě!" Hned jak se tam dostanu, slibuju : Ozvu se, dám o sobě vědět a jako první věc vyřeším parkování před vaším domem! Věřte mi, myslím to upřímně Úsměv !!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  10.07.2008 10:17

Ono diskutovat s někým, kdo má peníze a druhým předhazuje, že si k autu při bydlení na sídlišti v paneláku (kolem kterého žádné volné garáže nejsou) mají nebo měli pořídit ještě garáž, to je opravdu oříšek....když takové lidi člověk označí za "problematicky a obtížně uvažující", opřou se do něj, aby nebrečel, nenadával atd....
Dle takových lidí je vlastně na chrudimských sídlištích naprosto pohodová situace, to, že auta parkují bez ladu a skladu jim nevadí, hlavně, aby zastupitelé a vedení města náhodou nerozhodlo o uvolnění prostředků pro úpravu parkování na těchto sídlištích, kde žijí tisíce lidí tohoto města! To by se jim líbilo, když ti bohatí, kteří tam nežijí nebo už si ze svého koupili někde garáže, za to museli zaplatit ze svého!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  10.07.2008 11:20

Nikde netvrdím, že je vše v pořádku, tvrdím, že si ti, kteří nemají kde parkovat, mají dojít na město a ptát se po pozemcích, které jsou určeny na stavbu garáží a parkovacích domů. Schůdná je i cesta, že město postaví parkovací dům a bude prodávat nebo pronajímat parkovací místa. Ale pokud se má něco pohnout, je třeba na to město dojít a tlačit ho k tomu.Když se teď zabere část chodníků a zelených ploch kolem domů na parkoviště, další lidé si koupí auta a za chvíli budou požadovat zaasfaltování i toho zbytku co zůstane. Proč má jen město vynakládat prostředky a dávat pozemky na něčí bezplatné parkování? A ještě zaměstnávat policii hlídáním každého drahého auta zvlášť? Opravdu mi připadá divné jednání : Koupil jsem si auto, město postarej se mi o parkování.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  10.07.2008 13:05

Pochybuji, že takto ta rovnice funguje: záběr dalších ploch na parkování = automaticky nárůst počtu vozů (dle teze další lidé si koupí auta) = další nároky na záběr nových zelených ploch.
Lidé si nekupují auto dle toho, že je kolem domů volný prostor k parkování, hlavním důvod je především doprava někam.
Spíše funguje rovnice: nová upravená parkovací místa kolem bytových domů na sídlištích na základě vhodně zvolené koncepce elegantní formou = řádné a bezproblémové parkování vozů kolem domů stojících = spokojenost tisíců domácností na sídlištích bydlících

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  S@rk@

Datum:  10.07.2008 12:03

A co takhle město, koupil jsem si byt či dům, udržujte okolí paneláku či domu? Není to snad stejná situace? Nebo v tomto případě už Vám nevadí, že za Vás město seká trávu, zametá chodník od kamínku, zajišťuje posyp, vyhrnování sněhu, mytí silnic a zkrátka zajišťuje jiné služby? Není to stejná situace? Taky by jiní mohli prohlásit, v ulici je 10 domů, tak se se sousedy dohodněte na udržování okolí. Myslíte, že byste se s většinou svých sousedů dohodl? Prostě každý řeší to, co ho pálí. Ten, kdo má dům se zahradou a garáží neřeší to, co se děje za plotem, natož na sídlišti či ve městě. A tlačit na úřady.... už vidím, jak pracující člověk, který končí většinou okolo 17.00 běhá místo oběda po úřadech a dožaduje se změny nebo že bych tímto úkolem pověřila svého souseda důchodce či maminku na mateřské, která "jistě nemá co dělat"? Tlačit na úřady je jedna věc, ale hektická doba je věc druhá. Autor této diskuze chtěl prostě jen poukázat na panující problém a nejspíš nikdo z nás se nechtěl dočkat osočování a urážení v podobě: "nemáte mít děti", "garáž si kupte".Tato diskuze a posunula úplně jinam.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  14.07.2008 16:47

Domnívám se, že Váš příspěvek má špatnou logiku. Ano město musí udržovat pozemky okolo paneláků. Ty pozemky jsou totiž majetkem města. Zrovna tak jako chodníky, různé komunikace a parky.
A každý občan, který si koupí auto se tedy stává majitelem toho auta a je to především jeho problém, kam jej zaparkuje a vůbec to není problém města. Naopak, město zcela v poklidu může vybírat poplatky za parkování na sídlištích (to by přibylo parkovacích míst), tak jako se vybírají na náměstí a nebo jak je vybírají v jiných městech. No a pak by se setřel problém mezi těmí co si postavili garáž a těmi co parkují na sídlišti. Všichni by platili, jeden za garáž, druhý za parkování a neměli by si co závidět.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  10.07.2008 12:13

ty pozemky jsou města, ať je seká a udržuje. Auto je Vaše soukromé - tak se o něj starejte.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  08.07.2008 13:41

Na auto zbylo a na garáž nezbylo??????
Pokud myšleno vážně, pak úvaha debila!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  08.07.2008 14:18

S prominutím ano, za toho tě začínám považovat...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  08.07.2008 14:33

Já jsem tuto "myšlenku" netvrdil, na to jsou tady jiní experti, dle kterých každý, kdo si pořídí auto, musí mít dalších 100 tis na garáž..
Takový "myslitel" je hovado non-plus ultra!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  08.07.2008 14:42

Nj,expert na nadávání.Nadávat na město,že se nepostará o jeho auto, a pak se ještě zmůže na nadávání tomu, kdo řekne, že se má každý postarat o své auto sám.Hlavně, že se cítíte na úrovni...Doporučuji hlavu používat na myšlení - ne jen na řvaní.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  08.07.2008 14:41

Ne, nemusí mít dalších 100 tis. na garáž, ale nesmí čekat že mu ji nahradí město z veřejných prostředků.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  08.07.2008 14:44

Na garáž za 100 tis nikdo nečeká, jde o využití volných ploch na sídlištích ve prospěch parkování - zatravňovací kostky, úpravy v rámci sídlišť, apod....
nevím, proč se zde pořád podsouvají nějaké garáže nebo parkovací domy, to jsou zbytečná a drahá řešení....
zatrav.kostky nejsou mega nákladem a město na ně určitě má, když může podporovat jiné záležitosti (nákup pozemků pro PZ, apod.).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  08.07.2008 15:35

žatravňovací kostky jsou dobrý návrh, ano, kolik lidí žije na sídlištích? A kolik z nich by s tímto souhlasilo? Proč se nedáte dokupy a nedáte tedy na město návrh na takovouto kultivaci sídlištních ploch? Pokud by se připjilo 5 lidí z každého domu, už je to síla dav a můžete to zkusit. garáže se podsouvají, protože máte strach o svá auta, která nechcete nechat parkovat někde mimosvoje okna pod širým nebem... Což mě zase přivádí na myšlenku: pokud takové parkoviště bude - zatravňovací kostky, úpravy v rámci sídlišť, apod... - když nebude pod vašimi okny, ale o dva tři domy dál - budete tam tedy parkovat, když to stejně nevyyřeší to že na auto neuvidíte?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  08.07.2008 14:54

Právě tím jde městu argumentovat,že na obchoďák se pozemek vždy najde, proč tedy ne na parkovací domy a garáže?Ale v tomto případě,jak je vidět je vše marné.Město zruš trávu,hřiště-my tam budem parkovat auta-hlavně,že to budem mít zadara - jak za komančů...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  08.07.2008 15:00

Přesně tak, fešáku, tohle je přesně to, co by se líbilo většině obyvatel sídlišť v Chrudimi, a to si nedělám legraci!
Přehodnotit využití ploch v rámci sídlišť a rozumným způsobem je přizpůsobit nově vzniklým nárokům jejich obyvatel (myslím hlavně pracující občany, kteří denně dojíždí za prací)!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  10.07.2008 23:45

Jasný, chápu že kdo celý den pracuje a je pryč a jde mu jen o parkování, nezajímá jak to vypadá uprostřed sídlišť, jestli tráva nebo beton, protože to prostě nevidí, netráví tam ani chvilku... Ale proč vy nechápete nás? Kteří přijdeme z práce ve čtyři, v pět, a odpoledne si chceme s dětmi hrát a ne je vozit za město ukázat jak vypadá strom a tráva... Ano, jsou to krásná slova o elegantním koncepčním řešení, celkovém přehodnocení situace a využitelnosti ploch na sídolištích... Měl bych pro to vše dohromady jedno krátké synonymum : BETON. Myslím že už je ho až dost, zvlášť v sídlištích.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  11.07.2008 09:35

Ale kamaráde, ono by to s tím zabíráním zelených ploch, betonováním a asfaltováním nebylo zase tak katastrofické, jak se tady snažíš prezentovat...zbylo by dost jak na hřiště, tak na další plochy.....
jak napsáno dříve, jde o to udělat z ploch, kde již auta stejně stojí, standardní parkovací plochy, tak, aby takováto auta nestála na trávníku, ale na zatravňovací dlažbě nebo aby např. nestála na chodníku, který je tak pro chodce nevyužitelný, ale aby byl tento chodník např. o polovinu zmenšen se současným rozšířením silnice pro možnost stavět tam ta auta kolmo či podélně, atd.........
Ta auta tam parkují a parkovat budou tak jako tak, jde jenom o to, aby stála na plochách pro parkování upravených a nedevastovala trávníky a nezabírala celé plochy chodníků (a tím nutila obyvatele chodit po silnici nebo přes trávníky).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  S@rk@

Datum:  11.07.2008 09:34

Kdybych měla reagovat Vašimi slovy: "Dohodněte se se sousedy, založte družstvo, odkupte si pozemky a vysaďte si stromy, nečekejte, že to udělá město". A nebo by se se hodila také tato Vaše rada: "Kde je dáno, že musíte mít hřiště přímo u domu, můžete si dojet na vzdálenější a parků je v Chrudimi dost" a nebo si kupte dům se zahradou. Prostě každého pálí něco jiného.A místo rozumné diskuze a rozumných argumentů a řešení, se tu lidé pouze osočují a nadávají si. Když se nedohodnete tady, tak jak se chcete dohodnout s lidmi osobně, jak jste radil? Neříkám zabetonovat sídliště, stačí rozšířit silnici alespoň na jedné straně o metr. Auta budou parkovat stejně, ale průjezd bude bezpečnější. Co se týká Topolské ulice, auta neparkují na trávě ani v křižovatce, parkují maximálně na nepoužívaných chodnících, ostatní je bez problému průchozí a chodci se mohou bezpečně pohybovat. Kdyby navíc řidiči malých aut nezabírali místa na parkování jako náklaďáky, bylo by volných míst víc.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  08.07.2008 15:16

Pro někoho je smysluplné využití ploch parkoviště a pro jiné je to trocha trávy a hřiště.Pokud mohou auta zmizet např. v parkovacím domě poblíž sídliště(nebo uvnitř sídliště), jsem pro zachování trávy, stromů a hřišť.A jsem i pro to,aby se na výstavbě parkovacího domu podíleli ti, kteří tam budou parkovat, s tím,že parkovací místo bude jejich majetkem.Je mi jasné,že sedět, držkovat a čekat až se někdo postará je jednodušší.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  08.07.2008 16:03

Upřímně mě taky dosti děsí představa dětského hřiště obehnaného sítěmi a uvězněného mezi mraky aut... nicméně je také pravda že děti s hrát na hřištích třeba na Šancích jsem už dlouho neviděl.. .Spíš hulící výrostky, po večerech i s flaškou. Nicméně to neznamená, že by se neměli zachovat - děti dnešních obnyvatel jsopu ve věku kdy budou mít vlastní rodiny a ty hřiště budou potřeba... navíc je s prominutím určitě hezčí pohled na zeleň než na vaše auta Úsměv Úpravy sídlišť - proč ne, ale rozumně a s vkusem...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  08.07.2008 15:22

Fajn, chytrá hlavo, kde je možné se k tvojí iniciativě připojit? Založils sdružení pro garáže?
Prosím o informace, v opačném případě držkuješ stejně jako každý jiný!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  any

Datum:  08.07.2008 15:54

Nemám důvod zakládat sdružení pro garáže,já mám parkování zainvestováno a vyřešeno a nebrečím a nenadávám ani na město ani tobě, na rozdíl od tebe jsem se postaral sám.Pokud chceš dobře parkovat, postarej se taky.Sdružení pro gráže můžeš založit ty, ty máš problém se svým autem.Informací a kuráže máš jak je vidět už dost.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  09.07.2008 06:34

Já mám taky vyřešené parkování - 2 garáže vlastní a ještě jednu pronajatou, takže mě osobně parkování vůbec netrápí, any nebo qpc nebo kolik máš ještě přezdívek, ale líbí se mi živá diskuse k problémům v Chrudimi a k nim parkování 100% patří. Osobně nevidím důvod zakládat Sdružení pro gráže (zkopírováno), myslím, že jsou levnější a rychlejší řešení, ale diskutovat s někým, kdo za vším vidí jenom teze typu: "co by lidé na sídlištích chtěli, aby jim někdo něco udělal zadarmo a bez přičinění, a lidem z rodinných domů ne, to určitě, to by se jim líbilo, atd"; je naprosto irelevantní!
On je totiž trošku problém, že na těch sídlištích bydlí dle mého většina obyvatel Chrudimi..............

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  09.07.2008 08:15

Ano, problém je trošku jinde: zabetonujeme všechny volné plochy a uděláme z nich parkoviště pro auta, protože my ze sídlišť MUSÍME parkovat své auto nejlíp pod svým oknem, a proto město dělej s tím něco a honem.Mě ten přístup připadá nesmyslný.Když mám auto a nemám kde parkovat, musím vyvinout úsilí já, protože to auto je moje - ne ječet na město.A také existují jiní občani,než jen ti kteří mají auta a chtějí veškerý volný prostor schlamstnout pro svou potřebu.Existují chodci a děti.Když si děti budou hrát mezi auty-bude to vadit jak majitelm aut, tak rodičům těch dětí.Nesouhlasím s rušením posledních zbytků zelených ploch a chodníků ve prospěch parkovišť.Doufám,že je to pochopitelné. Demokracie upřednostňuje soukromé vlastnictví - tak ať se také majitelé aut soukromě postarají o parkování svých aut-nevidím v tom nic špatného.
PC používáme společně s manželkou, v době, kdy jsem u PC nebyl, přihlásila se ona, chtěla také něco napsat do diskuze, bohužel jsem si nevšiml, že je přihlášena ona, napsal jsem příspěvek a odeslal. Myslím,že to,že používáme dva jeden PC nevadí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  09.07.2008 09:12

Proč zabetonujeme a proč všechny volné plochy? Co to je za argumentaci? Takto to nikdo nemyslí, jsou elegantnější řešení, která vhodným způsobem z ploch, na nichž se stejně auta v současné době staví, aniž by tento povrch byl na to připraven (chodníky a zelené plochy), vytvoří nová standardní parkovací místa (přisunout chodníky blíže domům ve prospěch rozšíření komunikací v sídlištích tak, aby bylo možné parkovat auta kolmo, apod.).
Primárně je to o tom snažit se vymyslet něco v rámci toho, co již existuje a kde auta stejně již parkují (myslím plochy k parkování neuzpůsobené, ale na kterých auta stejně po večerech stojí).
Sekundární věcí je přehodnotit velikosti hřišť, zelených ploch apod. v rámci sídlišť, nicméně to je na širší diskusi....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  09.07.2008 09:25

Je to na odbornou diskusi.Bohužel u nás už to dopadlo tak,že JSOU zrušené chodníky, a JE zaasfaltováno hřiště ve prospěch parkoviště.Je to bohužel konkrétní případ.Svůj názor jsem jasně řekl-každý máme svůj názor a mohli bychom diskutovat do nekonečna,nehledě k tomu,že zde na diskuzním fóru tento problém nevyřešíme myslím,že nemá cenu diskutovat dál.Ale ta nečinnost, křik, nenažranost a zaslepenost těch,kteří chtějí řešení SVÉHO problému po městě se mi nelíbí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  09.07.2008 09:46

Křik, nenažranost, nečinnost, zaslepenost????
Hmm, zajímavé termíny, jak je vidět, tak dle věty: "Bohužel u nás už to dopadlo tak,že JSOU zrušené chodníky, a JE zaasfaltováno hřiště ve prospěch parkoviště" se asi věci do pohybu dát mohou, ať proti tomu někdo křičí, jak chce......
Tak že by se konečně zadařilo i na dalších sídlištích v Chrudimi a dle slovníku některých by křik, nenažranost, nečinnost a zaslepenost zvítězily?????????

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  09.07.2008 09:53

pro toho,kdo hledí jen na svůj prospěch a na to, aby nemusel investovat to vítězství je.Pokud je pro vás vítězství zaasfaltované město,kde mají auta přednost před lidmi, pak to je také vítězství. O takových lidech si já myslím své...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  09.07.2008 10:19

Tak na svůj prospěch hledí dle mého soudu 99% lidí v naší zemi, o tom žádná, milý příteli.....
A co se týká myšlení si o někom něco, to samé mohu já tvrdit o někom, komu nevadí, že auta na sídlištích parkují bez ladu a skladu všude, kde se dá, a to bez ohledu na MP (po perzekuci v den první jsou v den druhý auta na stejných místech zaparkovaná opět), a majitelům těch aut je jedno, zda je tam značka zákaz stání, zda je tam chodník, zda je tam trávník, apod....
hlavně, že jsou prázdná zdevastovaná hřiště, od psů pokálené trávníky, o které se město stará minimálně, atd. holt nejsou peníze na úpravy sídlišť, když se kupují pozemky pro PZ.....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  09.07.2008 10:36

O těch,co jste popsala, si myslete co chcete milá přítelkyně, já k nim nepatřím, jak jste si mohla přečíst. Jen mám na řešení jiný názor něž vy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  08.07.2008 09:19

Souhlas, ten, kdo nemá auto (neřeší parkování) nebo jezdí v popelnici za pár tisíc (nebojí se poškození nebo krádeže), může střílet návrhy řešení od boku - stavte garáže, parkujte stovky metrů nebo kilometry od svých domů, porovnání s rodinnými domy,atd....
Kdo vychází ze současné aktuální situace na chrudimských sídlištích, ten ví, že součinnost města je více než nezbytná - vlastní plochy, řeší územní plán, hospodaří s veřejnými prostředky, ze kterých např. udržuje, buduje komunikace apod.....
Varianta s čistě soukromou iniciativou ohledně výstaveb dalších parkovacích kapacit v masovějším měřítku je čirá utopie!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  08.07.2008 13:19

Proč ten kdo s tebou nesouhlasí nemá auto nebo jen křáp? To jsou jen kecy, pořád to samé dokola, jednou jsou tu nějaké předpisy a zákony, tak se musí dodržovat. Je uplně jedno jaký má do auto, parkovat musí všichni. A když to někdo zvládne podle předpisů, proč je jiný tak blbý, že ne?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zizi

Datum:  13.02.2008 20:51

Zrovna dneska jsem při návštěvě rodičů v sídlišti v Topolské parkovala půlkou na chodníku - jinde se prostě nedalo. A to bylo dopoledne! Večer je tam parkování zcela nemožné.
Divím se, že jim není hanba za tohle dávat pokuty!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vutdream

Datum:  18.02.2008 11:48

Dobrý den, chtěl bych se maličko zastat MP. Podobný problém je i Na Větrníku. Aut je tu více než parkovacích míst (ano vím objevil jsem ameriku :D) a tak se stojí i tam kde podle předpisů nemá. Dokonce se stojí i v zóně zákazu stání mezi "třema prsty". Auta tu naleznete kdykoliv (přes den pár, v noci je silnice olemovaná...). Jednou jsem se sem tedy taky postavil páč nebylo kde jinde. Ráno světe divse jsem našel lísteček. Na staré radnici jsem tedy byl vypořádat svůj přestupek a nedalo mi a strážníka jsem se zeptal jestli nad tím nejde přimouřit oko, že tam opravdu není kde stát. Bylo mi řečeno, že oni samozřejmě o tomto problému vědí a proto tam nejsou lístečky denně. Problém je jinde. Jde totiž o to, že když někdo zavolá, že tam stojej auta blbě tak oni musejí kůli tomu vyjet a řešit to. Takže není problém jenom v tom, že někdo někdy (nebo i teď) nemyslel na to že je málo parkovacích míst ale i pár individuí, které udávají :( bohužel i tací jsou mezi námi :(

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  masa

Datum:  19.02.2008 23:58

Ja myslim ze i na Sancich a i jinde je problem.A nekteri ridici jak parkuji ze zabberou misto pro dve auta a maji jen jedno a dalsi se tam nevejde je taky nenormalni.Kdyby kazdy pakoval ohleduplne tak se vsude vejde vic aut.Sice to neni reseni ale ohleduplnost.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  04.07.2008 14:05

Vsichni pořád řeší, že je hodně aut, málo míst... Je. Jasně že je. Ale proč? Denně vidím, jak rodina vyjde ráno ze vchodu, Tatínek nasedne do jednoho auta, Maminka do druhého, Děti do třetího a jedou do škol a do práce... druhá věc je že někteří parkují s prominutím jako PRASATA, a jestli chce někdo omluvu, rád se PRASATŮM omluvím... Když jedu po šesté hodině ulicí Malecká a Na Šancích, napočíám 200 přestupků. Když potřebuji vyjet od nás od baráku, ńevidim do silnice, protože některý inteligent postaví auto půl čumáku do silnice půl v křižovatce, druhý takový chytrák postaví obrovskej jeep i s vozejkem na druhou stranu výjezdu, a když vynechám že obyčejné auto se skoro nevejde ani aby projelo, tak stejně musím pomalu poslat někoho aby se mi kouknul jestli něco nejede, protože vidim jen boky aut těch řidičů chudáčků, kteří nemají kde zaparkovat....Sakra co si přestat stěžovat, zaparkovat auto o pár kroků dál a ten kousek dojít? Ne, radši zaparkovat a pak si stěžovat na pokutu... Oprávněnou.

Rád bych podoktnul, že výše zmíněné se netýká parkování podél chodníku nebo udávání, ale těch expertů, kteří opravdu stojí tak, že bych jim nejradši hodil hřebíky pod kola... Hypoteticky samozřejmě... A i ti MP by měli mít rozum a když je už někdo zavolá, tak ty pokuty napařit opravdu těm co jsdou za hranicí rozumu a slušnosti...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  14.02.2008 07:29

Policajti za to přece nemohou.To je a bude problém.
Za to mohou komančové.Nikdy je nenapadlo,že každá rodina bude mít 2-3 auta.Ale podle toho jak ovládají parlament,tak začnou ty auta znárodňovat.A bude to.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  martinn

Datum:  14.02.2008 19:12

Problém po komunistech to je ,ale rozšíření ulice a posunutí chodníků by umožnilo příčné parkování místo podélného. Stejně ta cesta za nic nestojí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: parkování v topolské ulici

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  13.02.2008 20:05

Prakticky každý den tu čtu stesky, jak MO nic nedělá a měla by se zrušit. Jste po dlouhé době první, který zde veřejně napsal, že MP něco dělá. Hodně štěstí při projednávání - mně to posledně stálo 300kč! Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.