Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Městský park

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  02.06.2008 19:05

Se zájmem jsem sledoval přestavbu městského parku a už podle způsobu rekonstrukce jsem nedoufal v nějaké famózní veledílo.Vzhledem k tomu,že se park otevíral po přestavbě pozdě na podzim,nedalo se odhadnout jak kvalitně je provadené práce s osázením rostlin(jen namátkou jmenuji pěnišníky,brslen,tis atd.)Jaro a počátek léta odhalil odfušovanou práci,kdy plevel,kopřívy,smetánka,žabince a různé nálety hojně maskují a dost často i výškou přesahují vysázené okrasné rostlinstvo.Třešničkou na dortu je zahnívající voda pod vrstvou v nově zbudovaných okrasných jezírkách.I každé malé dítě ví,že pokud je stojatá voda,postupem času a nepoužije se kvalitní filtrace pokud možno s UV lampou pro odstranění tvorby řas,začne se voda kazit a zahnívat.Doporučuji toto dílo shlédnout na vlastní oči.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský park

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  johansson

Datum:  02.06.2008 23:44

Vy šibale... pěnišník je pták, ne? Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský park

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  04.06.2008 14:47

google je docela dobrá pomůcka.Každopádně se ta rekonstrukce trochu nepovedla.
http://primula.blog.cz/0804/penisnik-rododendron-rhododendron-sp
http://www.garten.cz/a/cz/406-rhododendron-praecox-penisnik-rany/

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský park

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Josef Jarkovský

Datum:  03.06.2008 07:38

Johansonne, pták je pěnkava, pěnišník je rododendron...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský park

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  johansson

Datum:  03.06.2008 09:34

To se mi nechce věřit... podle mých informací je pěnišník pták, domovem zejména ve Středomoří a na Balkáně. Ne nadarmo říkají Bulhaři příměr "zpívá jako pěnišník". Na Sardinii a Korsice ovšem pěnišníky chytají do sítí a připravují je dušené s mladou cibulkou. Pche.. prej rododendron... budete mi snad dokonce tvrdit, že žabinec není obojživelník??

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městský park

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em

Datum:  03.06.2008 11:13

ale rostlina i ptak maji shnilou vodu.
je to videt az se silnice

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.