Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Odesílatel:  kareboro

Datum:  05.03.2008 11:31

Dobrý den rád bych se zeptal i dalších lidí na jejich zkušenosti s parkováním na tomto sídlišti. Zaparkovat po 6 hodině se skoro nedá. Myslím si, že by město mělo už konečně začít řešit tuto krizovou situaci. ( nová parkovací místa )

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Josef Jarkovský

Datum:  14.03.2008 06:50

Jak to tady sleduji, brečíte všichni sice krásně ale na špatném hrobě. Nevím proč by město za naše peníze mělo řešit váš problém s parkováním. Dám jeden příklad: když má někdo rodinný dům a koupí si auto, taky neběží na městský úřad a nechce po něm, ať mu zařídí místo na parkování. Prostě si na svém pozemku postaví garáž. Takže dejte se dohromady z jednoho, dvou paneláků, kupte si pozemek a postavte si parkovací dům. Budete mít parkovací místo jisté, auto chtáněné proti škodám a před panelákem zbyde místo na to, aby tam mohla zaparkovat návštěva. Musíte si uvědomit, že mít auto neznamená jenom platit za benzín. A myslím, že už uplynulo dost času, abyste si uvědomili, že se musíte starat taky sami, nestačí jen křičet: já chci, já chci, úřade, státe, postarej se o mě.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em

Datum:  17.03.2008 14:28

Kdyz jedes do mesta nebo na navstevu, taky tam chces zaparkovat nebo jedes komunalem ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  14.03.2008 08:52

Takze podle Vas, pane Jarkovsky, kdyz bude potreba napr. piskoviste pro deti, tak maj´ maminy z cinzaku udelat sbirku, koupit pozemek a objednat si nakladak pisku?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ema

Datum:  23.03.2008 08:38

Tak přesně tohle,až na zakoupení toho pozemku,jsme udělali.Navozili písek,zrekonstruovali prolézačky,vše dali do pořádku.Za pár let,nám to město srovnalo se zemí.Nevím,jak to je,ale pochybuji,že prostory mezi paneláky město odprodá soukromým osobám.Jestli by to bylo možné,zamlouvám si ten plac uprostřed sídliště.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Josef Jarkovský

Datum:  17.03.2008 10:35

No a proč ne? Podívejte se např. na nové domy mezi Chrudimí a Markovicemi - chtěli hřiště pro děti, dali se dohromady (samozřejmě ti, co mají děti a tudíž zájem), zašli na městský úřad, sehnali si pozemek, upravili, dovezli písek a mají hřiště. Čili nevidím důvod, proč by to nešlo i jinde a třeba s garážemi. Chce to jen trochu vůle a ochoty a nesedět doma a nečekat, až to někdo udělá za mě. Ale ta iniciativa musí přijít od lidí, ne od města: takže milá(ý)Katatonie, založte občanské sdružení "Garáže u stadionu", obejděte lidi, navrhněte co chcete postavit a pak jděte na městský úřad vyjednávat o pozemku, který si koupíte a za své si na něm postavíte parkovací dům. Jedno stání za sto tisíc, kdo si zaplatí víc míst, může je pak třeba pronajímat. Možností je spousta. A to, že to zatím nikde jako soukromá iniciativa neproběhlo není argument, jen výmluva. Někdo s tím začít musí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  reason

Datum:  10.07.2008 21:08

Tak potom to město můžeme zrušit, že ano?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  25.03.2008 06:44

Někdo s tím začít musí?
S čím? S odkupováním pozemků na sídlištích od města do soukromého vlastnictví? Tak jestli by tohle bylo opravdu možné (a navíc za účelem stavby garáží), tak to by nemělo chybu, ale domnívám se, že jde o science-fiction, milý pane Jarkovský, a my bohužel žijeme v realitě Chrudimě.
Čekat, že někdo něco udělá za mě? Copak vy nevíte, že na chrudimské radnici jsou (alespoň pokud jde o sídl. U stadionu) koncepce na řešení problémů spojených s parkováním? Takže se jaksi počítá s tím, že na základě těchto koncepcí město (které samo iniciovalo debaty nad návrhy) začně něco realizovat?
K čemu nějaké pokusy o soukromé iniciativy - jakési pokusy o akce Z ohledně řešení parkování na sídlištích?
To musí a bude muset prostě vyřešit město, resp. vedení města, pseudonávrhy na soukromé iniciativy nemají šanci na úspěch!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  25.03.2008 20:41

A ta koncepce, prosím je k nahlédnutí kde? Zatím jediná koncepce, dle mého názoru, na radnici je taková: bez ohledu na lidi, bez ohledu na potřeby města, téměř bez jakýchkoliv ohledů , udělat pouze to z čeho má prospěch jen ten, kdo rozhoduje a jeho přátelé, případně přátelé přátel. Proto máme tolik koncepcí a z nich vyplývajících usnesení zastupitelstva, že se v nich již téměř nikdo nevyzná. Pan Jarkovský má pravdu. Buď butete čekat na kroky města (ty vyřeší nejvýše to, že soukromý investor postaví garážová stání, která bude pronajímat, případně prodávat), nebo vezmete iniciativu do svých rukou.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  26.03.2008 08:28

Koncepce? Město vyvolalo jednání s obyvateli sídliště U Stadionu na základě připraveného návrhu (koncepce), který měl např. sídlištěm protáhnout silnici....
Tedy město samo iniciovalo úpravy pro toto sídliště a k tomu následně svolalo občany....
To není koncepce, nebo alespoň její návrh?

Shote, já nemám nic proti soukromé iniciativě a soukromému přístupu k řešení problémů s parkováním, ale jde o to, že na sídlištích v celé Chrudimi (pokud vím) patří pozemky kolem nich městu (zeleň, hřiště, atd) a tudíž je nutné, aby k tomu primárně město a jeho vedení zaujalo kladný postoj, nesypalo peníze např. do hřišť, když kolem těch hřišť všude, kde se dá, (na zeleni, chodnících, atd.)parkují auta bez ladu a skladu. Nejde jenom o to, že by lidé na sídlišti měli být nějak zvýhodněni oproti lidem v rodinných domech (tím, že jim město kolem domů zkvalitní a zvětší parkovací plochy), domnívám se, že jde především o bezpečnost a zkvalitnění života v rámci velkých bytových komunit!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  04.07.2008 18:20

A není to spíš tak, že město má pozemky což je pravda, a tedy s nimi může děla co chce město a ne co chcou majitelé aut? Nestačilo by abychom nebyli prasata a neparkovali na trávě a kolem hřišť, když se nám to nelíbí?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  07.07.2008 06:50

To je jako návrh řešení? (Chcou??????)
Aby majitelé vozů neparkovali na trávě a kolem hřišť?
A kde se má parkovat?
Stovky metrů od bytových domů?
Nechat si někde na zastrčeném parkovacím místě obrat, poničit nebo dokonce ukrást auto?
To může psát jenom někdo, kdo jezdí ve šrotu a nebo auto nemá.....
Potom ovšem nevím, proč takový člověk přispívá do diskuse o parkování.....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  08.07.2008 12:22

Náhodou auto mám, náhodou to není zas takový šrot, náhodou parkuju každý den na Šancích... Pořád neodpovídáš na základní otázku - kde je psáno, že každý musí parkovat u svého domu? No a taky mimochodem, když máš tak skvělý drahý auto, že se o něj musíš tak bát, tak máš určitě taky na pronájem garáže, a třeba i na taxi až domů od té garáže, kdyby to náhodou bylo domů stovky metrů.. Úsměv Má se parkovat tam kde je parkoviště, to je zákon, to je vyhláška. Vyčítáš mi že nepodávám rozumný návrh řešení - kolik jich tu bylo od tebe? Jedno - ať se postará město. ANO, je to řešení, neparkovat na trávě a kolem dětských hřišť.Mimochodem kolik těch aut se tam za noc zničí? Aspoň 20? Že bych si to někdy v nmoci zašel natočit...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  08.07.2008 12:57

Nemá cenu psát pořád dokola, jaké pravomoci, možnosti má město a jaké v porovnání s tím má jednotlivý občan...
Na akce Z typu družstev ve prospěch výstavby nějakých parkovacích domů věří leda tak snílek, víme, jak společné podniky na socio-bázi "efektivně" fungovaly za komárů.
Na tomto chatu to stejně není o žádném návrhu řešení, tady jsou to jenom takové řeči, stejně nikdo nic neudělá a 99% lidí čeká na to, co "samo" z iniciativy města se stane v okolí jejich bytového domu, to je v Chrudimi jistota!
A pronájem garáže? Copak jsou v okolí každého sídliště v Chrudimi vystavěné garáže a pokud ano, tak vždy volné bez problémů k pronájmu?
A na rovinu, vyhláška je vyhláška, zákon je zákon, to nikdo nepopírá, ale pokud přijedu ke svému domu a v jeho blízkosti nebude volné místo, ani mě nehne odvézt auto někam do p....e a nemít ho na očích, budu se vždy chovat jako ostatní (tráva, chodník)! Když město nic nedělá a soukromá iniciativa je utopie, není jiná volba, zloděje a vandaly si může podporovat ten, komu to nevadí!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  08.07.2008 14:05

Ano,takhle napsané to beru, narovinu, ale potom ať se nenadává na pokuty. Pokud se za každou cenu bude parkovat jen u svého domu, tak se vždy bude parkovat na trávě, na chodníku. Já osobně vždy parkuji tak, abych měl svoje svědomí čisté. Taky máme dvě auta v rodině, na jedno máme garáž a to druhé holt musí parkovat tam kde je místo... I když je to kousek dál než pod oknem a holt na něj nevidím... ano, garáže nejsou všude, a nejsou vždy volné, ale kdyby o ně byl zájem, on už by se našel někdo kdo by další postavil. Soukromých developerů je dost. Jinak ano, lidé z jednoho paneláku se zřejmě nedomluví, natož z celého sídliště, ale mně vadilo to řvaní že všechno má zařídit město místo přiznání vlastní neschopnosti nějak si to zařídit. Ano, když nebude místo, stůj na trávě nebo na chodníku, ale to místo je, jen ne hned vedle domu... A pokud budeš stát na trávě nebo na chodníku a někdo bude taková svině že zavolá MP i na chodník nebo trávu, počítej s pokutou a nečil se kvůli ní jako ostatí zde... Jsem rád, že je to napsané na rovinu - pokud nebude místo u baráku, vždy ten zákon poruším...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  08.07.2008 13:18

Ano,dotlačit město k prodeji pozemků na garáže a parkovací domy by bylo pro sídlišťáky moc složité, to radši budou držkovat na diskuzi a kritizovat město a čekat až za ně někdo parkování jejich aut vyřeší, nejlépe bez jejich finančního zapojení.A ohánět se komárama,kteří debilové už tehdy netušili,že sídlišťáci budou mít spoustu aut a nechuť se o ně sami postarat. Je 20 let po sametu, ale nemohoucnost se stále svádí na doby minulé.Co jste pro svá auta za tu dobu udělali?Byli jste se alespoň zajímat o možnost stavby park. domů a garáží?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  08.07.2008 13:46

Takže novodobé akce Z?
Krásná utopie........
Už vidím tu iniciativu na sídlištích, už vidím nějakého chudáka, jak shání jiné zájemce než se s něčím vůbec odváží na město přijít, dovedu si představit to žebrání prostř. různých výzev nebo obcházení bytů....
Ale to je o ničem, když někdo uvažuje stylem:"na auto máte a na garáž ne????", nemá cenu o čemkoliv diskutovat....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  08.07.2008 14:20

Je lepší křičet na diskuzi:Moje auto nemá kde parkovat,město postarej se!Já pro své auto nic dělat nebudu,bylo by s tím moc práce a ještě by to stálo moje peníze.Pokud nechcete sami nic dělat a investovat pro své auto,tak si nestěžujte.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  08.07.2008 14:38

Jinak, není důvod křičet, tráva a chodníky to jistí naprosto spolehlivě, v klidu a na pohodu dle příkladu ostatních.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  08.07.2008 14:31

Kecy, kecy, kecy....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  08.07.2008 14:16

Proč nemá cenu? Za majetek má nést odpovědnost jeho vlastník, ne město nebo kdokoliv jiný...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kareboro

Datum:  09.07.2008 16:32

Naprosto souhlasím s tím že za majetek nese odpovědnost majitel a ne město. Tak by mě zajímalo jak si majitel svého auta zajistí bezpečnost aby nepřišel k škodě. To má spát v autě aby případné vandaly chytl přímo za ruku? V pomdělí 7.7.2008 kolem 20:30 hod jsem byl svědkem, jak mladý floutek ještě s mokrým řidičákem v červeném eskortu se honil s ještě jedním po parkovišti Na šancích za jednotou až úspěšně nacouval zaparkovaného zeleného nissanu. Samozřejmně se snažil hned ujet, ale to by si přejel plastový nárazník, který si sám utrhl a patří mu hajzlovi, proto se ještě chvíli zdržel na místě než ujel. Ještě jsem zapomněl dodat, že ve voze měl dvě kamarádky a kamaráda před, kterými se asi potřeboval vytáhnout, jaký je machr. Jenom krátce závěrem i mně se stalo že, jsem přišel k autu a bylo nabourané samozřejmně bez nějakého kontaktu na viníka. Tak pořád nechápu proč lidi ze sídliště nemají nárok na klidné a bezpečné parkování, aby nemusel každý měsíc investovat tisíce do oprav auta.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  10.07.2008 01:06

Takovemu floutkovi bych bez pardonu dal přes držku řidičak zabavil a auto podpalil. Naprosto souhlasim s tim že si zasloužil i částečné poničení svého auta, a dokonce bych mu přál aby si ho opravdu zničil úplně. zajimalo by mně jak na to reagovala MP když jste jí to nahlásil?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bublina

Datum:  26.03.2008 13:57

Nemůžu nereagovat!Proč by měli být obyvatelé sídlišť zvýhodněni oproti majitelům rodinných domků?!Když si nastavíte auta v sídlišti pod okny,tak zase sousedi mající míň aut než vy budou řvát,že je málo zeleně-podle mě toto asi nemá řešení.Znám aspoň 20 rodin v sídlišti,kde mají minimálně 3 auta-to jim mají stát všechny pod oknama?Další místo mě napadá-před dlouhým žlutým místo nevyužívaného hřiště.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ema

Datum:  26.03.2008 18:21

S tím souhlasím.Jsou dokonce takoví,kteří si parkují se svými nepojízdnými vraky pod okny na parkovišti a ještě další dvě auta vedle. Jen si myslím,že srovnávat to s majiteli rodinných domků není dobré. To je jako srovnávat králíkárny s boudami pro psy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  27.03.2008 09:28

Já jsem to taky nechtěl srovnávat, jde o absolutně odlišný styl bydlení, ale oponenti v rámci diskuse pořád zdůrazňují, že pro majitele rodinných domů město nic neudělá (ohledně výstavby garáže a parkování), tak proč by mělo zvýhodňovat ty, kdo bydlí v panelácích???
Souhlasím, že srovnání není na místě, majitel rodinného domu je v odlišné situaci - nemusí zakládát sdružení pro garáže a hrát si na akce Z v soukromém duchu. Prostě buď si auto postaví na svůj pozemek za plot, nebo před dům na chodník (pochybuji, že by tam místo neměl - menší koncentrace lidí a vozů než na sídlištích) a nebo si postaví garáž.
Jaké možnosti má člověk v paneláku, když je počet míst na parkování omezený, nová místa se nebudují a množství vozů narůstá?
Nápad - možným řešením by třeba bylo to (tedy když se nevybudují nová místa), co mnohde funguje v USA - tam v rámci bytových komplexů má každý byt (z důvodu omezené parkovací kapacity kolem domů) jednu (či dvě např. pro návštěvu - krátkodobě) parkovací známku, kterou si nalepí za okno svého vozu a ta jej opravňuje k parkování ve vymezené lokalitě. Situaci pravidelně monitoruje odtahová služba a pokud v rámci vymezené lokality zjistí vůz, který známku nemá, bez milosti jej odtáhne a pokutuje. Tak je zabráněno možnosti, že někdo má na 1 byt více aut na limitovaném parkovišti a tím zabírá místo jinému bytu nebo tomu, že v rámci vymezeného prostoru parkují dlouhodobě vozy lidí, kteří v lokalitě nebydlí.
Je to pouze nápad, ale pokud město nechce nic vybudovat, tak ať se alespoň inspiruje nějakým řešením!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  28.03.2008 10:00

Možnost zakoupit pozemek mimo sídliště a postavit garáž má každý sídliťák. Každý kdo parkuje u rodinného domu to tak také musel udělat. Napřed musel sám investovat. Kdyby jenom čekal, asi by to za něj nikdo neřešil.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  28.03.2008 10:36

To je nápad, jasně, ty chytrá hlavo plná rozumných názorů, a takto se zachovají všichni lidé na sídlištích a problém se vyřeší, viď?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  28.03.2008 13:22

Hele, Katatonie, já tě nijak neurážím, takže klid. Jen hledám řešení. Ty jsi první srovnával s tím, že majitelé rodinných domů to mají jednoduché, a já říkám, že jednoduché to v žádném případě nemají.Když chtěli bydlet museli se postarat, když chtěli parkovat auto museli se postarat též. Majitel rod. domu a garáže k nim také nepřišel bez starostí, komplikací a nákladů. Kdyby se choval jako ty, a všude viděl a hledal jen překážky, které by musel překonat, myslím, že by do teď ani nebydlel, natož aby měl kde parkovat auto. Trochu víc sebedůvěry, odvahy, ale také vložení svých sil a investic - ne jenom čekat, až někdo vyřeší zdarma parkování pro vaše soukromá auta. Když se najde pozemek na obchoďáky, argumentoval bych tím, že na garáže a parkovací dům - třeba mírně mimo sídliště, by se měl přeci najít taky. To by ovšem sídlišťáci museli také chtít pro parkování svého auta něco investovat - jak peníze, tak starosti a práci a ne jen čekat s nataženou rukou a ještě si stěžovat, že to město nevyřešilo za ně.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  28.03.2008 13:39

Když se nad tím zamyslím, proč se sem pořád vnáší slova jako garáže a parkovací domy, když v rámci sídliště je plno volné plochy, která by za minimální náklad přinesla kýžený užitek? Prostě jenom vymezit plochu, udělat k ní asfalt přístup, na parkování pár kostek, a je hotovo, aha?

Vážení přátelé, na soukromou iniciativu ohledně výstavby nějakých garáží v rámci sídliště nevěřím a také odmítám srovnání s rodinnými domy, to je absolutně irelevantní!
Kdyby se někde za silnicí vystavěly garáže, vydělají na tom opět jenom ti, kteří si nic nezaplatí a jenom využijí uvolněných míst pro další navýšení počtu vozů, a opět se v krátké době bude řešit další problém!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  30.03.2008 21:23

Ne, město přeci nemá řešit problémy s parkováním, tak jak si představuješ. Město má maximálně za poplatek vyhradit jedno místo na byt a potřebuješ další? Kup si garáž, zaplať si parkování v parkovacím domě, postav si dům s garáží. Anebo buď prvý na neplaceném parkovišti. Prostě máš jakoukoliv možnost. Zrovna tak, jako když přijedeš na náměstí. Buď zaplať, nebo si parkuj jinde. A Městská policie by naopak měla pokutovat a tvrdě, ty kteří parkují tam, kde se nemá, kteří blokují průjezd, stojí na vyhražených parkovištích.
A rozhodně je zvrácené chtít zrušit dětské hřiště jen proto, že ty nemáš kde parkovat. Co je prospěšnější, dětské hřiště, klid a nebo parkoviště? Navíc dle tvé teorie to, že pokud město za vás vyřeší problém s parkováním výstavbou nových parkovišť znamená, že ta se naplní a opět nebude kde parkovat

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  04.07.2008 17:20

Souhlasim, naprosto. Tvrdý postup za parkování - třeba na Šancích mám strach vyjíždět z plácku u baráku, pprotože to jak tam nkteří parkují - to je na odpis. Zavřít, zabavit řidičáky i auta a hned bude kde parkovat. Proč omezovat hřiště? Abyste nemuseli chodit par minut k autu? Neberu ani argumenty o bezpečí aut, když vám ho vykradou, aspoň bude mít MP na práci lepší věci než pokutovat vás za špatný parkování Úsměv Ne že bych vám to přál, i když některým skoro ano když vidim jak stojí...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  31.03.2008 06:57

Ne, město nemá nic řešit, ty nejchytřejší z chytrých na celém diskusním fóru, ono je tady stejně jenom na dvě věci, že?
Nejlepší je, když město nic neřeší a lidé parkují všude - hlavně po zeleni, na chodnících a nebo stojí částečně na chodníku a částečně v silnici, takže ohrožují bezpečnost silničního provozu, to je úplně nejlepší....Město tam může poslat MP a tak si přilepšit do rozpočtu, že?
A co to vyřeší? Ti lidé tam další večer mají auta znovu a kolotoč se točí dál....
Je zvrácené chtít rušit dh? Kdo mluví o jejich kompletním rušení? Mohou se zmenšit, upravit, dát kolem nich sítě apod. To je jenom otázka kvalitního konceptu řešení.
Ale nejchytřejší "střela" bude mít zase milion námitek, že?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  31.03.2008 21:31

Sneseš vůbec jiný náhled na problém, než ten tvůj? Nebo máš pocit, že každý majitel, který si pořídí auto má jít na úřad a tam mu bezplatně přidělí parkovací místo? Případně mu řeknou sorry , ale už vyjíždí buldozer rovnat plac? Je to problém města, nebo majitele auta? V některých zemích to řeší tak že nedají autu číslo (nepustí jej do provozu), pokud nemá parkovací místo, jinde nezkolaudují dům, není-li zbudováno alespoň jedno parkovací místo na každou bytovou jednotku, někde to neřeší vůbec.
Primární starostí města je to, aby byl na sídlišti pořádek. A zajistit, aby se k domům v případě potřeby dostali hasiči, sanitky apod. A to v současnosti špatně parkující auta znemožňují, jejich řidiči by za to měli být potrestáni.
Ano, situaci netřeba řešit. Něco by se rozhodně dalo vyřešit vhodnější úpravou, ale nemůžeš počítat s tím, že každý najde místo pod oknem. Jediné možné systémové řešení je, dle mého názoru, vybudovat parkovací dům, snad by mohl být i podzemní. Ten zabere nejméně místa, dá se vybudovat dále od obydlí, jen je otázkou, zda pro některé majitele by to nebylo příliš daleko.
Ve středu organizuje MěÚ diskuzi s občany ohledně podobných témat. Zajímá mne, zda se účastníš a zad tam budeš prosazovat svůj názor na řešení.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ema

Datum:  01.04.2008 15:12

Myslím si také, že místo dohadování by bylo lepší předkládat konkrétní návrhy řešení. Je jasné, že když se stavělo sídliště U Stadionu a Na Šancích, architekti nebyli tak prozíraví, aby navrhli k domům ještě parkoviště s dostatečnou kapacitou pro současný stav. Nemohli tušit, že lidé, kteří si sice stále budou stěžovat na svou nuzotu, budou nakupovat auta ostošest. Ale faktem je, že sídliště nafukovací nejsou a svoje miláčky prostě postavit někam musíme. Možná nevadí, že bychom pro ně chodili 200m, ale spíš mám obavy, že bychom je tam ráno nemuseli najít nebo by nás tam někdo praštil po hlavě, když si pro něj přijdu.Jinak parkovací dům ano.Nebo něco podobného, jak mají u nemocnice ty dva paneláky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  02.04.2008 20:17

Ano, předkládat konkrétní řešení je jistě vhodné. Je však třeba si uvědomit, že jsme na diskusním fóru - ne na místě, kde se věci skutečně vyřeší. Pokud na tomto fóru někdo očekával vyřešení problému parkování na sídlištích, čekal zřejmě něco nemožného.Zde můžeme maximálně napsat svůj názor, pokud má někdo potřebu řešit-musí se obrátit na patřičná místa a konat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  03.04.2008 17:56

Shodou okolností včera proběhlo setkání obyvatel města v rámci programu Chrudim zdravé město - omlouvám se, ale přesný název programu nevím. Bylo organizováno městem a protože se zajímám o dění v našem městě, šel jsem tam hlavně ze zvědavosti.
Setkání bylo kupodivu velmi zajímavé. Přítomí občané měli možnost vyjádřit se k problémům, které jim ztěžují život a které by, dle jejich názoru, město a volení zástupci měli řešit. Bylo vybráno 10 problémů, které se přítomným zdály nejpalčivější.
Ačkoliv je zde veliká diskuze o parkování na sídlištích, kupodivu nikdo z přítomných na setkání tento problém nenadnesl.
Je jenom škoda, že diskuze probíhá jenom zde. Nebo opravdu všichni čekají, až to za ně někdo vyřeší?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  04.04.2008 06:29

Ale no tak Pepíku, oni to na radnici dobře ví, že na sídlištích není soulad mezi počtem vozů a počtem parkovacích míst, že by nevěděli o fungování městské policie a o informacích, které jim tato sděluje ohledně počtu výzev, které se týkají špatného parkování na sídlištích?
Tento problém už není nutné někde nadnášet a pořád jej opakovat dokola lidem z radnice, teď už je to ve fázi, kdy lidé očekávají řešení - jak bylo napsáno dříve, třeba konkrétně na sídlišti U Stadionu - tam už se město dávno sešlo s občany, už se diskutovalo včetně návrhů na úpravy v rámci sídliště........
Pepčo, to není o tom radnici neustále opakovat problém, který zde pořád existuje a o kterém ona dobře ví, to je o tom, jestli radnice pro řešení parkování (a nejenom toho) na sídlištích udělat něco chce a nebo nechce!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  04.04.2008 18:15

A znáte nějakou jinou cestu, jak dostat např. bod parkování do programu města, do rozpočtu atd? Jak jinak dát politikům, kteří zdávají práci úředníkům, najevo co by měli dělat? Jedině snad na takovýchto setkáních a na zasedání zastupitelů. Až bude pravidelně chodit skupina 50 občanů na zstupitelstvo a bude o tomm problému diskutovat, tak se možná ledy hnou.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  09.04.2008 08:55

Jak jinak, Pepíku?
Defenestrací jako za krále Václava IV.....joke....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  02.04.2008 06:50

Ano, souhlas, konkrétní řešení je lepší než debata, která nikam nevede, než reakce na lidi, kteří při náznaku řešení neustále opakují věty typu:
to by se lidem z paneláků líbilo nebo proč by mělo město zvýhodňovat lidi na sídlištích, ať si postaví sami.....
Je to přesně, jak Ema píše, komanči to neodhadli, hlavní bylo stavět byty za každou cenu bez ohledu na zázemí pro bytové domy, a tak tady nejen na CR sídlištích máme problémy nejenom s parkováním.
Co se týká sídliště U Stadionu, na radnici mají od občanů mnoho konkrétních nápadů a námětů, jak situaci řešit (jako výstup ze setkání s občany sídliště, které se týkalo koncepce úpravy tohoto sídliště), tak proč jim to pořád opakovat na nových a nových setkáních?
Nebo se to do nich musí natvrdo a nahlas prát všude, kde se setkají s občany, protože jinak nechají problémy vyhnít?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kareboro

Datum:  02.04.2008 13:01

Dobrá, když konkrétní řešení tak tady uvádím emailovou adresu speciálně založenou jenom pro tuto záležitost. chrudim.parkoviste@seznam.cz Na tuto adresu se mohou hlásit lidé, kteří by rádi začali řešit problém s parkováním v chrudimi i když to bude něco stát.

Docela se mě osobně dotýká, že se tady prezentují lidé z paneláků jako sociálové, že chtějí vše zadarmo a nic pro změnu nechtějí udělat. I člověk z paneláku může mít dost peněz, jako ty co se tady prezentují jako "já u baráku musím ,já,já,já ...........atd.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Daniela

Datum:  04.04.2008 16:50

Neodolám a musím se zastat "těch z baráku". Myslíte si snad, že se špatně parkuje jen na sídlišti? To jste na velkém omylu. V naší čtvrti na Novém městě také hledáte místo k parkování velice těžce, jelikož šíře vozovky Vám to mnohdy ani neumožní. Parkoviště tu totiž neexistují vůbec.... Stejně jako dětská hřiště. Ta se stavějí za spol. peníze také hlavně na sídlištích.Tak si tam hold musíme dojet.Ale čekat, že město Váš problém vyřeší za naše spol.peníze je velmi pohodlné.A svádět problém na minulý režim? Buďte rádi , že máte kde bydlet a aspoň nějaké parkoviště.Problémy se musí občané naučit řešit sami a ne zanadávat na internetu a sedět doma na zadku a čekat, jak to někdo zařídí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bublina

Datum:  28.03.2008 15:25

No to je konečně slovo! Zrušte všechny trávníky a nastavte tam auta,aby chudinky řidiči nemuseli chodit třeba do "cihelny" do garáže!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  28.03.2008 10:46

Nemusí se tak chovat, postačí, když si založí např. družstvo a postaví společný vícepatrový garážový objekt. Možná se dá postavit i na hypotéku. A to by snad i mohlo být řešení, které by nalezlo podporu. Vždyť je s tím skutečně potřeba něco dělat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  28.03.2008 11:24

Pane Lebduško, Vaší odvahy, s jakou se Vám podařilo záležitost ohledně Colorobie dotáhnou do zdárného konce, si vážím,tedy toho, jak jste zmobilizoval občany pro společnou ideu, ale skutečně si myslíte, že se lidé na velkých sídlištích vzájemně domluví? Že se opravdu dohodnou na jednotném a pro všechny akceptovatelném řešení?
Co když se zase objeví kontra petice proti využití pozemku potenciálně vymezeného městem pro stavbu garáží nebo nových parkovišť?
Myslím, že tohle musí opravdu vyřešit město, a bez dlouhých diskusí s občany - prostě je to potřeba, tak se zmenší hřiště, upraví se zeleň (kostky, kterými může prorůst tráva), atd.....aby auta na sídlištích konečně parkovala řádným a bezpečným způsobem a ne, kde se dá.


Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  14.03.2008 07:23

Co to je za názor? Už to někdy v Chrudimi proběhlo jako soukromá iniciativa? Tedy to, aby se několik paneláků skládalo na výstavbu parkovacího domu? O ničem takovém nevím a nepředpokládám, že by se to uskutečnilo. Do této doby vždy problémy s parkováním (výstavbu nových míst, údržbu stávajících, perzekuci špatně zaparkovaných vozidel, atd.) kolem paneláků řešila radnice města. Není možné srovnávat majitele rodinného domu s lidmi z paneláku, to je diametrálně odlišná záležitost. Majitel rodinného domu má vyřešený pozemek – je prostě jeho, takže si na něm po získání patřičného stavebního povolení může stavět, co chce. Jaké pozemky patří lidem kolem paneláků????????????????? Dále, jak efektivně se domluví třeba 300 lidí ve vztahu k výstavbě čehokoliv??????????????? Ten to chce, ten to nechce a neví, proč by na to měl jeho dům přispívat, tomu se nelíbí, kde by se to mělo stavět, město neuvolní žádný pozemek, atd…..
Velice prosím, abyste, než napíšete takovýto inteligentní názor, hodně přemýšlel o realitě současného stavu, pane Jarkovský!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  04.07.2008 16:55

A co je inteligentního na tomto příspěvku? Takže proto že jste neschopní se domluvit, na rozdíl od majitelů RD si nedokážete pořídit pozemek a přemýšlet o parkování už při nákupu bydlení, by se vám mělo postavit pod oknem a nejlíp za peníze nás všech? Jo majitel RD má vyřešený pozemek, ale taky si to musel oblítat, dohodnoput se a vyřešit si ho. Jinak na sídlištích je místa dost, když tam bude parkovat jedno auto na jednu rodinu. Pokud jich musíte mít víc, je to váš problém, ne problém všech. Tak si ho sami vyřešte.
Jistěže to vždycky řešilo město, tak možná přišel čas abyste se postarali sami. Stejnak jste na město vždycky jen nadávali, že tzo řeší špatně nebo vůbec, tak jsem zvědav na vás...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  07.07.2008 07:00

Prosím, to je pořád dokola, nelze srovnávat majitele RD a lidi, kteří žijí desítky let v bytových domech vybudovaných ještě za komárů bez ohledu na parkování kolem těchto domů.....to prostě nejde a je absolutní stupidita něco takového srovnávat...
Ano, souhlas, jedno auto na byt, ale to by musel fungovat trochu jiný systém a hlavně promptní odtahová služba (např. jako v USA) - tedy vydat majitelům bytů jednu parkovací kartu (bez možnosti jejího prodeje nebo půjčení jinému bytu) na parkování kolem jejich domu na jeden byt, tato bude nalepena za oknem vozu a odtahová služba toto bude namátkově a často kontrolovat s tím, že jakmile u takového domu zaparkuje auto bez parkovací karty či pohotov.důvodu (záchranka, havarijní služba apod.), bude okamžitě řešen odtah nebo pokuta a přeparkování (a např. 50 % z pokuty půjde rovnou té odtahovce)..... to by byla změna.....ale to je v našem post-socialistickém uspořádání pro naše príma politiky asi hodně silná kávička, že?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  qpc

Datum:  16.03.2008 17:40

Je mi divné, že lidi z paneláků by chtěli, aby jim město postavilo garáže, nejlépe bez jejich přispění, a blízko jejich paneláku-nejradši každému před jeho okny, aby to neměl daleko.Ten kdo bydlí v rodinném domě si musel zaplatit jak pozemek, tak stavební materiál, a garáž si musel postavit, nebo nechat postavit, za to taky zaplatil a platí z ní daň. Chtít po městě bezplatné parkování přímo pod okny svého bytu, mi přijde od sídlišťáků trochu neomalené. Na garáž u rodinného domu město také nepřiplácí. Vy požadujete parkování pro svá auta na městském pozemku, bez vlastního přičinění. Co se sami postarat?, zakoupit pozemek a postavit buď garáže, třeba dál od paneláku, tam kde je to možné?(každý svou garáž),nebo parkovací dům, ale za přispění toho, kdo tam bude parkovat, a ne zabrat auty i ty poslední zbytky trávy přímo v sídlišti a ještě to požadovat po městě. Kdo bydlí v rodinném domě a má garáž, se musel také přičinit sám. A že to v Chrudimi ještě neproběhlo jako soukromá iniciativa? 1) Ta auta jsou Vaše soukromá, tak se starejte. 2) Co nebylo - může se stát.Být městem, dám sídlišťákům šanci postavit si za své na pozemku,který si každý koupí garáže. Možná by byly garáže lepší, než další obchodní dům.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kocourek

Datum:  22.03.2008 18:47

Souhlasím s Vámi.Velmi dobře nasané.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  14.03.2008 09:00

Ale názor pana Jarkovského mi naopak připadá rozumný. Logiku má, pravda je trochu složitý, co se týče schopnosti lidí na sídlišti domluvit se na čemkoliv:) Spíš to vidím na prodej městského pozemku investorovi, který zainvestuje podzemní garáže.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  14.03.2008 09:11

OK, ale pak je to opět o primární aktivitě na straně města, které by mělo po investigaci zájmu s uvedením konkrétních lokalit, kde by parkovací dům měl stát, vypsat výběrové řízení a domluvit se s konkrétní firmou - a následně město uvolní pozemek, firma po domluvě se zájemci postaví parkovací dům, atd....
Není možné očekávat, že takováto aktivita bude evokována pouze občany panelových sídlišť, podpora ze strany města je více než žádoucí!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  hel

Datum:  18.03.2008 09:16

pokud se toho nechopí nějaké občanské sdružení ze sídliště, může přijít developerská firma. udělá průzkum trhu - kolik obyvatel by bylo ochotno dát x tisíc ročně za parkování v parkovacím domě. nebo nějakou firmu můžete oslovit sami. jen pořád nečekejte s nataženou dlaní, že Vám něco spadne do klína. mně když něco u baráku chybí, zkouknu účet, udělám průzkum trhu a buď si to pořídíme nebo ne. ale že bych šla brečet na MÚ mně ještě nenapadlo.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em

Datum:  17.03.2008 14:29

A bylo by tam parkovani levnejsi nez pres den ve stredu Pardubic ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  17.03.2008 21:13

Co takhle 10.000,-Kč ročně ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  14.03.2008 09:52

Souhlasím. Doufám, že si to starosta přečte:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  13.03.2008 13:35

Opravdu by mne zajímalo, zda se k problému parkování na chrudimských sídlištích vyjádří (i třeba zde na tomto třebaže anonymním fóru) někdo z vedení města.
A třeba i oficiálně na stránkách chrudim-city.
Nedávno psal Honza Čechlovský odpověď na dotaz nespokojené obyvatelky z centra Chrudimě ohledně perzekuce lidí, kteří zaparkovali vozidla (a běžně je tam takto parkují) takovým způsobem, že jim MP rozdala za stěrače lístečky o přestupku.
Takže je zřejmé, že o problému s parkováním na sídlištích ví - ale jak ho chce jako nejvyšší představitel města řešit?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  13.03.2008 14:32

Bylo by to fajn, kdyby nekdo z odpovednych lidi uz konecne rekl, co, jak a kdy bude. Treba na sidlisti u Husovky by mohlo byti resenim, mezi panelakama, tam co neni ten basketbalovej plac, vybudovat parkoviste. Zelen tam stejne zadna neni (maximalne kus travniku s psima h*vnama)a prckove s maminama si muzou jit hrat na hriste o blok dal. Tak, a ted se ozvou maminky a zeleni drijacnici, ze je to ouplnej nesmysl, ale s tim se pocita Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  05.03.2008 13:19

Tohle není problém pouze sídliště Na Šancích, to je problém všech chrudimských sídlišť (U Stadionu, Větrník, centrum za Borznou, atd.), tedy míst, kde je velká koncentrace obyvatel na malém prostoru, přičemž okolí při výstavbě vůbec nebylo přizpůsobeno jejich potřebám z hlediska parkování. Komanči totiž při výstavbě paneláků a bytových domů tenhle problém neřešili, auto bylo luxusem a rozhodně ne každá domácnost jej vlastnila.
Nicméně máme již skoro 20 let od revoluce a situace se změnila, auto je již běžnou součástí skoro každé domácnosti (někdy i více aut) a nová výstavba musí tento faktor brát v potaz.

Omlouvám se, za ten obsáhlý úvod, ale přijde mi, jako když o tom na chrudimské radnici vůbec neví a nebo spíše nechtějí vědět.

Jinak by tento zhoršující se problém již dávno (a hlavně rychle) řešili. Výsledkem této nečinnosti je to, že lidé parkují všude, kde se v okolí jejich domů dá – tedy chodníky a trávníky nevyjímaje. Ale ono je pak vlastně jednodušší posílat na problémová místa MP a lidi pokutovat, jistě to vyjde levněji! Perzekuce namísto řešení problému, heslo chrudimské radnice!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bublina

Datum:  05.03.2008 14:26

Jen krátce k parkování na sídlištích:
V sídlišti U stadionu je stále prázdné parkoviště proti garážím-ale každý chce mít asi auto pod okny,že?!
V sídlišti V.Nejedlého chtělo město udělat podzemní garáže a obyvatelé jim to zatrhli
Zkuste navrhnout lokalitu na parkování Na šancích-že by v povodňové zóně anebo nahořa na kopci?????

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  buldog

Datum:  26.06.2008 16:10

Naprostý souhlas s Bublinou, někteří naši spoluobčané by nejraději vjeli se svým autem až do obývacího pokoje. Viz pan Dušan Dvořák a příslušníci jeho rodiny, bylo by křivdou jmenovat pouze jeho protože takových lenochů je mnohem víc. A to si pan Dvořák říká fotbalista - sportovec a je líný udělat 50kroků na parkoviště. On se totiž vymlouvá, že parkoviště je obsazené, ale on v místě kde je parkování zakázáno se svými auty parkuje i v denní době kdy na prkovištích je spousta místa. A co na to naše slavná MP? nic, protože na benzínku kde rodina p.Dvořáka působí jezdí auta MP na kafe a na kus řeči, při které se i to omylem zasunuté oznámení o přestupku za stěrač pohodlně stornuje.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em

Datum:  13.03.2008 12:54

To parkoviste naproti garazim je pitome hlavne z toho duvodu, ze se clovek prodira na silnici serpentinou uzkych ulicek mezi auty a chodci. Chodnik od dopravy k prvnimu vezaku se resil uz pri stavbe nizsich domu ale nikomu asi nevadi, ze deti chodi od dopravy mezi auty. Ostatne, stejne vsude chodi po travniku - to jsme my pionyri nedelali.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kocourek

Datum:  06.03.2008 14:07

Máš pravdu bublino,ale lidem se těžka zavděčíš.Vždy se najde někdo komu se to nebude zamlouvat.U stadionu je opradu stále prázdné parkoviště naproti garážím,ale to by někdo musel jít třeba 2 minuty ke svému vchodu.Chudáček.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  06.03.2008 14:20

To není o 2 min chůze ke vchodu, to je o komplexním řešení parkovací situace na tomto sídlišti, opakuji o komplexním řešení, ne o odkazu na jedno volnější parkoviště (lokace bokem sídliště, zvýšené riziko poškození či krádeže vozu, apod).
Samozřejmě, kdo auto nemá a tento problém neřeší, může se vysmívat a používat termíny typu chudáček.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kareboro

Datum:  05.03.2008 15:32

Parkoviště U stadinou je opravdu většinou prázdné toho jsem si také všiml, ale asi to má nějaký podstatný důvod. Parkovat auto tam, kde skoro nikdo nechodí a lampy svítí jen sporadicky je docela risk. Auto zaparkované na tomto místě docela jednoduše přijde u újmně( poškrábané, vykradené ).

Na Šancích by šlo zvětšit parkovište třeba za poštou, které ještě nedávno mělo nechvalnou pověst, kde se auta vykrádají, ale i přesto tam večer není možné skoro také zaparkovat a musím podotknou, že to nemám zrovna pod oknama!!!

Další parkoviště by se mohlo vybudovat třeba podél silnice na Topol. Pravda je, že by se trošku zmenšilo pole, ale další stovky lidí by byli rádi, že mají kde v klidu zaparkovat " i večer ". Na Větrníku by se určitě taky našel prostor na nové parkoviště. ( tedy pokud bude vůle ze strany města )

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bublina

Datum:  10.03.2008 09:53

Musím opět reagovat.Bydlím v U stadionu a byla jsem na setkání s architekty,kteří chtěli vyřešit parkování třeba i tím,že rozšíří plochy parkovací i z druhé strany domů(vycházeje z toho,že každý chce mít auto v blízkosti bydliště).Kdo jste tam byli,vzpomenete si na absolutně odmítavou reakci lidí.Parkoviště se snad plánuje i podél řeky,pokud to povolí Opatovice a povodí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  masa

Datum:  10.03.2008 19:16

Tak to doufam ze nepovoli.Je tam vedle pole tak at tam udelaj parkovaci plochu.Te rece a zivocichum i rostlinam to neprospeje.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  11.03.2008 07:08

Na tom vedlejším poli bude parkovací plocha určitě, když se tam plánuje obchodní centrum s benzínovou pumpou, takže o tom žádná....
A taky by mě zajímalo, kolik lidí si umístí auto na pakrkoviště, které je za hlavní silnicí a tudíž na něj absolutně neuvidí - ráj pro zloděje, vandaly apod.
Musí se hledat rozumné řešení kolem jednotlivých domů, není možné nedělat nic s tím, že pár lidí někde na schůzi odmítalo nové parkovací plochy v rámci sídliště. Ta auta tam budou stát stejně, jde jenom o to, jestli budou na k tomu určených parkovacích plochách a nebo kdekoliv bez ohledu na to, jestli jde o chodník nebo trávník.
A to je realita, před kterou nelze strkat hlavu do písku, že pánové a dámy na radnici?!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bublina

Datum:  11.03.2008 10:27

Pokud si parkoviště u domů "pánové a dámy na radnici" prosadí i přes odpor obyvatel,zase budou ti na radnici špatní,takže jak z toho ven?????

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  11.03.2008 11:32

Jasně, to chápu, politik (ať už lokální nebo na vyšší úrovni), pokud udělá jakékoliv rozhodnutí, bude určitou částí populace vnímán jako špatný.
Ale co je ve vztahu k parkování na sídlišti U stadionu lepší? Žádné řešení (tedy stávající stav, kdy parkovací plochy absolutně nekorespondují s rostoucím počtem vozů a tento fakt nutí majitelé vozů parkovat všude - bez ohledu na zeleň, chodníky, bezpečnost silničního provozu, atd.) a nebo alespoň pokus o to, jak špatnou situaci rozumným zásahem zlepšit?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  05.03.2008 15:14

Jen "krátce" reakce na Bublinu:
Na sídlišti U Stadionu nepovažuji jedno menší volnější parkoviště za jakýkoliv náznak řešení - pokud by se tam umístila část aut, která v tomto sídlišti parkují po chodnících nebo trávnících, bude okamžitě plné a co s tím zbytkem? Ten opět bude stát na trávnících, chodnících atd....jde o hledání nového dalšího řešení kolem všech domů v rámci tohoto sídliště (i kdyby to bohužel mělo vést ke zmenšení prostoru např. dětských hřišť - počet dětí již rozhodně není takový jako v 70.letech, kdy se toto sídliště stavělo).
A neberu řeči o tom, že to takto nejde, nevím, proč mít obrovská hřiště pro pár dětí a kolem auta na chodnících, trávnících bez ladu a skladu!
A neberu řešení stavět auto (často nejde o lacinou věc) několik set metrů od bytu a nemít o něm přehled, jak víme, ono se taky krade.......ale to snad nemusím vysvětlovat.
K těm Šancím, věřím tomu, že pokud by město na kopci nad Šancemi vystavělo další garážová stání, rozhodně o ně bude zájem a to i přesto, že si lidé ze Šancí budou muset vyšlápnout kopec.
Všechno je to o průzkumu radnice, který by se týkal parkování u konkrétních problémových domů. A na bázi takového průzkumu pak realizaci alespoň nějakého řešení.
V opačném případě, tedy pokud půjde jenom o perzekuci ze strany MP a žádné řešení těchto rostoucích problémů s parkováním, k čemu je obyvatelům Chrudimě vedení města, které se k problémům takto staví?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  SKAska

Datum:  04.07.2008 16:04

tak tento názor odmítám, už teď je parkoviště za prodejnou na šancích volné ještě v 9 večer se dá s přehledem zaparkovat, ale už od 3 odpoledne stojí auta po chodnících... Zákon je zákon a předpis je předpis, a má se dodržovat. Naprosto souhlasím s Bublinou, To že někdo "potřebuje" 3 auta v rodině, je jeho problém, a jen proto že je línej kousek dojít - no pardon, ale já jsem proti parkovišti.

Nevadí mi auta podél silnic, vadí mi že spousta lidí parkuje nebezpečně vůči ostatním. Co se řešení týká, když to lidé odmítnou, je to malá hrstka...
A kde jste byl s tou větší, když se tato záležitost probírala? Asi jste hledali místo k zaparkování ... Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em

Datum:  13.03.2008 12:57

Jak jsem psal - kdo bude z mista vedle silnice na silnici projizdet uzkou silnici pulkou sidliste?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ericson

Datum:  05.03.2008 12:07

Ano, musím jenom souhlasit, je to opravdu katastrofa na sídlišti Na Šancích parkovat! Co potom parkovat ve večerních (nočních) hodinách, když jedete z odpolední směny, to je potom umění zaparkovat!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em

Datum:  13.03.2008 12:58

V noci to neni umeni, ale drzost zaparkovat. Musite dat auto tam, kde nema nebo nesmi byt. Pak nemuze projet doprava, hasici a osobaky musi vycouvat ulickou hanby.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.