Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Nový supermarket u Píšťov

Odesílatel:  Lukáš Maier

Datum:  23.02.2008 11:08

Ve včerejším vydání MF Dnes jsem si přečetl článek o chystané výstavbě dalšího supermarketu a benzínové čerpací stanice u místní části Píšťovy. Tato informace mě velice zaskočila a nahnala husí kůži. Do Chrudimi jsem se přistěhoval před šesti lety. Nejsem tedy rodákem, ale k městu a okolí jsem si za tu dobu vybudoval určitý vztah. Jedno z prvních míst, kam jsem se v Chrudimi vydal s rodinou na procházku, byla cesta kolem řeky do Slatiňan. Také jsem zjistil, že to je prakticky jediné klidné místo, kam se dá vyrazit z města. Jako nadšenec běhání jsem litoval, že tabule zdejšího fit-okruhu nejsou k přečtení, ale situace se od té doby změnila a na začátku a konci okruhu vyrostly krásné, nové tabule s kresbami pana Miroslava Alexi. Také povrch hliněné cestičky se proměnil v asfaltovou cestu, kterou teď denně brázdí lidé na kolečkových bruslích, jízdních kolech nebo s kočárky. V okolí cesty byla vybudována odpočinková místa. Vždy jsem si říkal, že cesta kolem řeky je ideální místo, kam se pojedu projet na kole se svými dětmi nebo kde je budu učit jezdit na bruslích. Stačí jen přejít hlavní silnici a je klid. Začátkem cesty sice občas projede auto místních z Píšťov, ale pomalu a s rozumem. Pro někoho je možná příjemné, že mu do schránky každý týden přibude další kupa letáků, díky kterým si bude moci v hlavě spřádat plány na "výpravu" za superlevnými výrobky. Osobně si myslím, že obchodů v Chrudimi je dostatek a nevidím jediný důvod, proč ničit klidovou zónu v okolí Píšťov. Nedovedu si představit, jak při procházce či běhu míjím parkoviště pro 400 vozidel, benzínovou stanici a obchodní centrum. Už se "těším", jak po odběhnutí fit-okruhu, spatřím podvečerní slunce, které bude zapadat za budovu obchodního centra a kde jako stíny budou pobíhat lidé s nákupními košíky. A také budu doufat, že všechny další zimy budou tak mírné, jako ty v posledních letech a to z jednoho prostého důvodu. Jarní tání a povodně spolu s benzínovou čerpací stanicí by nám jistě přidali pár vrásek na čele. Ale možná, že se lidem, kteří stavbu plánují, řeka s duhovým nádechem bude líbit víc a za krmením kačen v řece si zajedou pár desítek kilometrů do ZOO.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em

Datum:  22.05.2008 10:58

Nejlepsi je, ze jeste loni na dotazy ohledne obchodaku v Pistovech bylo i tady na foru: "Ne, nic se stavet nechysta. Nektere obchodni retezce sice projevily zajem, ale je to jen ve fazi dotazu. "
A za pul roku se doctete: "...zahajena vystavba ..." a nejzajimavejsi "...uz nejde nic delat, protoze je to rozhodnuto uz v roce 2005 a vsechno bylo v uzemnim planu a vse se dalo pripominkovat a vsichni o tom vedeli a blableblu..". Takze to bylo upecene davno.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em

Datum:  22.05.2008 10:59

Koneckoncu - velkou samosku musite mit u hlavni silnice, aby se lidi chytli s autem, a u velkeho sidliste, aby se tam dalo skocit pesky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ivulet

Datum:  14.04.2008 08:22

Chtěla bych se zeptat, jestli tedy existuje již nějaká petice proti výstavbě obchodního centra u Píšťov nebo je již pozdě? Určitě bych ji podepsala a nemám strach, že by se nesehnalo dost dalších lidí, kteří by toto také podepsali. Úplně mě vyděsil názor někoho pod přezdívkou "Crosi" - tohle nemůže myslet vážně, prý je tu málo obchoďáků a už aby tu stál....???!!! Jestli tu má "Crosi" málo obchoďáků, tak se může přestěhovat někam, kde jich má vícÚsměv Můj názor je takový, že rozhodně Chrudim netrpí nedostatkem super-hyper-mega marketů - jen obyvatelé sídliště na Rozhledně jsou na tom poněkud hůř, těm bych tam nějaký market i přála, aby se nemuseli handrkovat pod kopec pro nákup a ti jedinci, kteří nevlastní auto, musí spoléhat na MHD anebo chodit do posilovnyÚsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Rostislav Vondra

Datum:  14.04.2008 16:52

Dovolte mi, abych na tomto místě prezentoval také svůj názor. Osobně se domnívám, že zde, lidově řečeno, děláme z „komára velblouda“. Sám rozhodně nejsem zastáncem překotné a bezhlavé výstavby nejenom obchodních center, ale v tomto případě výstavbu obchodního domu i s dalšími objekty a infrastrukturou plně respektuji. Ano, někdo může říci, že v našem městě je již dostatek staveb podobného typu, ale pro nás občany jenom dobře. Vždyť jde o konkurenční boj a z toho může mít běžný člověk jedině užitek. Navíc tento druh výstavby k podobně velkému a důležitému městu určitě patří. Tyto stavby naprosto přirozeně a logicky dotváří funkční koncept větších sídlišť, U Stadionu nevyjímaje. Nevidím nic proti, když u jednoho z největších (ne-li největšího) sídliště ve městě vyroste hypermarket. Vždyť lidé (zejména ti starší) tuto věc uvítají. Proč mají nakupovat v „Samce“ (pohrobku socialismu), anebo chodit do kopce do Plusu a vzdálenějších nebo se vozit půl dne MHD, když „překročí“ silnici a mají hotovo. Pořád se ošíváme nějakým sociálním soucítěním apd. a když se tedy máme projevit… tak nic. A co životní prostředí a procházky ? Neznám samozřejmě detaily projektu, ale co jsem měl možnost si přečíst, tak téměř ¼ plochy má být nezpevněná a nemyslím si, že zhruba stometrové sousedství komerční plochy a obytné zóny je tak nepřekonatelným problémem, jak tu někteří líčí. Myslím si také, že nebude žádná těžkost případně tuto plochu od cesty do Píšťov nějakým způsobem odstínit. A pak je vše jak má bít – bezproblémová a příjemná procházka podél řeky. Kdyby se takto někteří urputně starali třeba o Wiesnerův parčík, daleko cennější místo ve středu města, které by vedle rušné komunikace bylo ideálním odpočinkovým místem a vytvářelo proti ní jakousi přirozenou bariéru (nemluvě o stavu zdejších historických iluzivních bran). Ne, musíme chránit plevelem zarostlou plochu vedle napůlvytížené radiální komunikace. Proč napůl ? Protože si myslím, že i kdyby počet automobilů s touto akcí narostl – a to je nepochybně jisté - tato komunikace rozhodně nevytvoří dopravní kolaps podobný oblasti Svatojánského předměstí, jelikož zde nejsou problémy s tranzitní dopravou. A nakonec, nebuďme též sobečtí vůči českým dějinám a dopřejme archeologům využít této výjimečné příležitosti doplnit možný střípek do tajů naší historie. V pondělí po osmé nashledanou.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  14.04.2008 21:58

Ano, asi ty hyper a super markety patří k obrazu dnešní společnosti. Nic proti nim. Ale sám uvádíte, že lidé a zejména ti starší uvítají, že se nemusí plahočit do kopce či vozit půl dne MHD. No a zde jsme u problému. Lidé ze sídliště U Stadionu mají velku na výběr, nedaleko Plus, Peny, Kauflad, Hypernova. Obdobně obyvatelé sídliště u hasičárny. Ale co ti ostatní? Ti nejsou chrudimáci? Co Leguma, Rozhledna, Větrník. A co přilehlé obce, kam ani MHD nezajíždí a nebo velice sporadicky. Ti všichni musí nejen přes ulici, ale někteří navíc přes velmi frekventovaný průtah Chrudimí. Ti se již mohou někam plahočit či strávit příjemný půlden v MHD. A v tom je nekoncepčnost. Půlka chrudimáků bude chodit na nákupy na druhý konec města. Ať nikdo nevypravuje, že pokud v územním plánu bude místo pro občanskou vybavenost např. na Rozhledně, že investor odejde stavět svůj obchodní dům třebas do Lukavice, protože mu to U Stadionu město nedovolí. Navíc výstavba tohoto obchoďáku vyžaduje výstavbu nové silnice, přemostění žel. trati a to vše bude stavět a financovat město. A archeologové? Ti budou rádi bádat i jinde.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  14.04.2008 22:06

Napadlo tě někdy, že přemostění železniční trati u kasáren vyřeší v budoucnu (1. etapa obchvatu 2011) ucpanou křižovatku u Guláška ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  15.04.2008 20:21

Ale filku, kam potom pojedou? zpět ke Gulášku? Rozhodně jediné co uleví křižovatce u Guláška,a nejenom u Guláška, to je dokončení obchvatu kolem Chrudimi a Slatiňan. Jinak je už jedno zda auta pojedou do kasáren nebo od Guláška. Nakonec všechna pojedou kolem nemocnice a tam už pak nepřejde ani noha. Takže vykládat, že to uleví dopravě v Chrudimi, je nesmysl. Silnice má dále pokračovat mezi letištěm a nádražím a vyústit někde u Vaňkových školek (dokončení v nedohlednu). Takže po dokončení veškerá doprava do PZ západ půje tudy. Tak jákapak úleva. Jen se poté doprava od Bohemie přesune na Skřivánek. Asi tam mají moc velký klid a někdo jim ho závidí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  19.05.2008 19:59

Jdi si prohlédnout územní plán. Pak pochopíš.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Maier

Datum:  14.04.2008 12:49

PETICE je na světě!!! Kdo bude chtít pomoct, tak ať pošle na mail Maier.L@seznam.cz kontakt, nejlépe mobil a domluvíme se. Dnes jdu hledat podpisky na fiťák, a to cca. od 14:00 hod. do 16:00 hod. a pak snad i navečer. Poznávací znamení : světlé vlasy na ježka, in-line brusle, tm. kraťasy, černé triko nebo zeleno-šedá bunda + batoh

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Maier

Datum:  15.04.2008 12:08

** ELEKTRONICKÁ PODOBA PETICE K DISPOZICI NA ** :

http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detail.php?id=139

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Maier

Datum:  11.04.2008 19:01

Děkuji všem za reakce do diskuzního fóra. A to i ty pozitivní i negativní. Reakce -janka- mě navnadila k tomu, aby jsme oslovil našeho pana starostu a jsem zvědav, zda se zde objeví jeho názor na tento problém. 21.4.2008 v 08:00 hodin se na určitě půjdu podívat na veřejné zasedání na místě výstavby. Rád se zde setkám se všemi, kdo s výstavbou nesouhlasí a nebojí se vyjádřit svůj názor. Pokud se někdo myslí, že má smysl sepsat do 21.4. petici, ať se ozve, rád se připojím k sbírání podpisů.

Znění e-mailu:

Vážený pane starosto,
nikdy jsem neměl potřebu psát na úřady, radnice apod., ale když jsem se dočetl o chystané stavbě supermarketu a benzínové stanice v Píšťovech, tak Vám musím říct, že jsem byl přímo šokován. Je to jediné místo, kde se dá v Chrudimi v klidu zajít na procházku, proběhnou se, vyrazit s kočárkem či s dětmi na bruslích. Rozpoutal jsem tak diskuzi na http://chrudim.info/forum/allmsg.php3?id=10280#focus Byl jsem překvapen, kolik lidí je proti plánované výstavbě. Zkuste se, prosím, do fóra začíst a vyjádřit zde svůj názor a důvody, které Vás a ostatní radní k takové šílenosti vedou. Nás, normální občany Chrudimi, by velmi zajímalo, kdo z radních byl pro a proti stavbě. Pro mnohé občany by to byl signál, komu z radních na Chrudimi a jejím prostředí záleží a komu nikoliv. A hlavně koho v příštích volbách volit.

Děkuji za Váš čas, který jste věnoval tomuto mailu.

Lukáš Maier - Chrudim

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  janek

Datum:  14.04.2008 08:40

Lukáši udělal jste mi radost. Čím nás," svobodných bělochů" bude víc, tím hůř se bude vládnout všem těm, kteří v TOM už umějí chodit. Ovšem, pokud zde naleznu odpověď pana starosty-který se o vašem dotazu zde jistě dozví!!! půjdu se slavnostně zapsat do Sokola!!
Na veřejném projednání 21.4. v 08.00 hod. by neměl chybět nikdo, komu jde o naší věc. Jde o nás...Náš názor-názor voličů-by měli slyšet...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cona

Datum:  25.05.2008 20:23

Trocha patosu a lid už běží na barikády. Více vkusu Janku:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Maier

Datum:  15.04.2008 09:06

Předkládám zde dopis od pana starosty Čechlovského:

Přeji dobrý den.
Zkusím Vám odpovědět na otázku co nejstručněji, i když se asi rozepíši.
Nejprve obecně - supermarket a podobné objekty (ale obecně cokoliv) je možné
stavět pouze na místech, kde to umožňuje územní plán města, což je v
nadsázce řečeno "jeden ze základních zákonů města".
V lokalitě Píšťovy to územní plán umožňuje.
Takže kdybych to měl vzít velmi obecně - pro stavbu byla většina
zastupitelů, která v některém z předchozích volebních období hlasovala pro
změnu územního plánu v podobě, jaké je dnes (s vědomím, že tam může stát
obchodní dům).
Jinak chystaná stavba supermarketu není věcí novou - developerská firma měla
na tuto stavbu platné územní rozhodnutí již v roce 2006, v tomto okamžiku o
něj usiluje opakovaně.
Nevím, jestli jste viděl nějakou dokumentaci, proto se Vám pokusím laicky
popsat, jak je územním plánem a projektem členěno a zatíženo území Píšťovy:
Stojíte-li v ulici Na Ostrově čelem k okruhu Dr. Milady Horákové a tedy i k
poli v Píšťovech, potom si představte, že ulice Na Ostrově bude pokračovat
přes hlavní silnici (po násypu nebo navršeném valu) směrem do Píšťov - onen
násyp vytváří protipovodňové opatření a zároveň i bariéru, která rozděluje
území na dvě poloviny - v té levé z Vašeho pohledu (v územním plánu lokalita
82g) je a může být pouze zeleň, případně nějaké jednoduché sportoviště bez
plotů, staveb apod., protože se jedná o zátopové území; tato lokalita, kde
probíhá i dnešní "Fit okruh", zůstává stavbou zcela nedotčena;; - v té pravé
z Vašeho pohledu je (v územním plánu lokalita 33) je území určeno pro
služby, a tam je možné postavit onen supermarket a podobné "službové"
stavby, a o toto se území se tedy nyní jedná.
Pro Vaši informaci ještě - za lokalitou se supermarketem je další lokalita
(což je v územním plánu lokalita 82c), která je určena pro nízkopodlažní
rodinnou zástavbu, tedy sídliště s rodinnými domy, které by měly prorůst až
současné zástavby v Píšťovech.
Každá podobná stavba, jako je supermarket, s sebou samozřejmě přináší řadu
negativ, a asi o těch se předpokládám na "chrudim.cz" diskutuje. Nejsem
zastáncem rozvoje supermarketů a nebojuji za ně (stejně jako i v případech
jiných akceptuji znění územního plánu), ale do diskuse vnáším, že mohou
existovat i určitá pozitiva se stavbou související (aniž bych chtěl
hodnotit, zda je vše v rovnováze):
- vznik kruhové křižovatky právě na křížení okruhu a ulice Na Ostrově, která
přibrzdí dopravu na okruhu v tomto místě začátku sídliště a která mj.
přinese i bezpečnější (neboť s ostrůvkem) přechod pro pěší i cyklisty mířící
na Fit okruh
- úplné vyloučení aut z prvního úseku Fit okruhu (míněno od mostu až k první
rodinné zástavbě), kde se dnes do Píšťov jezdí a odkud by po případné
realizaci projektu měla auta úplně zmizet, a poté by stezka sloužila výlučně
pěším, cyklistům, bruslařům ...
- vybudování sítí, na které bude možné napojit nejen novou rodinnou zástavbu
Píšťovy, ale i tu stávající
- a jako bonus (především pro obyvatele sídliště U Stadionu) zakopání
horkovodu v úseku od okruhu k lávce ke sportovištím a otevření tohoto
prostoru nábřeží obyvatelům
Děkuji Vám za Váš dotaz a jsem - budu-li vědět - připraven Vám odpovědět na
případné další dotazy.
Přeji hezký týden.
S díky a pozdravem
Jan Čechlovský

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  mucr

Datum:  09.06.2009 07:13

Obchodní centrum Chrudim - Píšťovy:
Realizace stavby bude probíhat ve dvou fázích:
1. fáze - okružní křižovatka, veškeré komunikace, budova OC, parkoviště (do října 2009)
2. fáze - dostavba přilehlých obchodů a čerpací stanice (během roku 2010)

http://www.chrudim-city.cz/public/file/UPR_UP_OC_Pistovy_situace.PDF

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  mucr

Datum:  10.06.2009 10:05

Nejbližší stěna obchodního centra bude od řeky zdálená asi čtvrt kilometru.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Víšek

Datum:  09.06.2009 08:17

Pokud bude stavba realizována, tak jak na výkresu, potom se p. Čechlovský v příspěvku nad tím mýlí, protože uvádí:
"Úplné vyloučení aut z prvního úseku FIT okruhu ... míněno od mostu až k první rodinné zástavbě ... kde by měla auta úplně zmizet ..."
Pokud se podíváme na výkres, tak je sice pravda, že vyústění současné komunikace podél Chrudimky do ul. M.Horákové je plánováno pouze pro pěší a cyklisty, avšak do této "pěší" komunikace vyúsťuje jižněji jiná komunikace pro auta délky 64metrů a šířky 4m.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  15.04.2008 20:28

Opravdu děláno po chudimsku. U železniční trati a jednoho z plánovaných okruhů vystavět rodinné a obytné domy, a u rodiných domů udělat PZ (PZ západ). Do klidné lokality přivést dopravu...
Svět se u nás může učit a p. architekt Kaplický by měl přijet na exkurzi. Takovou chobotnici co máme na radnici, to zcela jistě ještě neviděl.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Maier

Datum:  14.04.2008 12:39

Zdravím. Já jsem dopis nejprve adresoval na radnici a poté jsem jej překopíroval sem, do diskuze. Pokud se dočkám reakce, samozřejmě jí sem dodám. Jinak dnes jsem vytvořil PETICI. Odpoledne vás možná potkám na FIT-OKRUHU (od cedule s plánkem okruhu - až po most u Janderova), kde budu oslovovat kolemjdoucí a také navštívím lidičky bydlící přímo v Píšťovech.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Eva Pol

Datum:  10.04.2008 11:02

Dobrý den, souhlasím zcela s názorem pana Maiera. Je mi líto, že by se tato oblast měla tak zásadně změnit k horšímu a jsem proti výstavbě. Už i kvůli svým malým dětem! Vždyť to je opravdu jedno z hodně mála míst v Chrudimi, kde se dá s dětmi v klidu procházet nebo si zasportovat v přírodě, aniž bych musela odjíždět někam daleko za město. Nejsem také rodačka, ale Chrudim jsem si i s jejím okolím zamilovala a tato její změna- to snad né!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bublina

Datum:  15.04.2008 07:58

Dobrý den všem.Zajímalo by mě,kdo z diskutujících viděl plány a ví,proti čemu vlastně protestuje.Já je taky neviděla,ale domnívám se podle dlouho neobdělávaného kusu,že se jedná o ani ne půlku celého pole.Čili odhadem o 100m(?)délky a potom už zase bude klidná zóna jako teď.Nevím,jestli se kolem toho nedělá větší humbuk,než to zasluhuje.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ivulet

Datum:  16.04.2008 06:54

To si tedy nemyslím, že se kvůli tomu dělá nějaký humbuk - lidé pouze chtějí mít v Chrudimi aspoň jeden kousek bez parkovišť a obchoďáků, kde se můžou zahledět do pole na uklidňující západ slunce místo toho, aby koukali na západ slunce zacházejícího za supermarket. Zdá se mi, že estetická stránka této věci se tu vůbec neřeší. Až si postavíte dům na pěkném místě s překrásným výhledem do krajiny a postaví Vám před něj nějaký obchod s parkovištěm a benzínkou, tak by se Vám to pravděpodobně také nelíbilo - jenže tady v tom případě se nejedná pouze o jediný dům ale o velkou část obyvatel Chrudimi, která se vypravuje stezkou kolem vody na poklidné vycházky, což jim nejspíš tyto stavby v budoucnu znemožní.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bublina

Datum:  16.04.2008 14:00

Ale ten obchoďák nebude stát podél celé řeky,ale jenom na začátku-pak dál se můžete procházet jak chcete.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  janek

Datum:  17.04.2008 09:10

Bublino, Bublino, Bublino......

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Maier

Datum:  16.04.2008 14:27

A Vám nestačí nakupování ve stávajících obch. domech? Nebo je v Chrudimi málo benzínek: Směr Slatiňany 2ks, 1ks v areálu ČSAD, 1ks ve směru na Čáslav, 1ks ve směru na Pardubice, Shell u bývalé Sladovny. To je jenom 6 benzínek v Chrudimi. A obchodech ani nemluvě. Asi je potřeba zlikvidovat poslední malé obchůdky, které v Chrudimi fungují.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bond

Datum:  16.04.2008 19:09

Lukáši, máš naprostou pravdu. V tomto směru je Chrudim vykryta víc než dostatečně. Vydrž ve svém úsilí. Velmi se mi líbí Tvůj slušný projev a věcná argumentace. Přesto mám obavy, že tyto "molochy" dokáží převálcovat každého. To víš - prachy jsou prachy. Na Tobě je pozitvní, že jsi se o něco alespoň pokusil a určitě to není zbytečný. Čus.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  16.04.2008 14:49

Lukáši, snaha se cení, ale stejně to nedopadne a hyper tam stát bude, příroda nepříroda, prostě kšeft je kšeft - nová pracovní místa, růst konkurence a tlak na nižší ceny, atd....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Maier

Datum:  16.04.2008 14:19

A příště můžeme nechat postavit další rychlostojící kostku třeba u letiště, aby už tady nezůstala žádná volná zelená plocha. Bohužel, škoda V Chrudimi se holt přemýšlí totiž úplně jinak. Např. vyhazovat miliony za park u Městského úřadu, kde se můžete leda koukat na šnůru aut mířících do středu města. Ideální na posezení s knížkou či romantickou procházku. Podle pisatelky Bubliny nejspíš budeme plánovat procházky jen ve směru na Slatiňany, kdy tu krabici neuvidíme.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ivulet

Datum:  16.04.2008 14:19

No, to docela stačí, že bude stát na začátku, o tom jsem právě psala minulý komentář, že se spousta z nás nechce dočkat po vyčerpávajícím doběhnutím fit-okruhu pohledu na "poetický" západ slunce nad parkovištěm a budovou supermarketuÚsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ABC

Datum:  15.04.2008 08:50

podívejte se na :
http://www.chrudim-city.cz/public/file/pard8-6.pdf

je tam vidět, kde je obchoďák, kde RD, kde zeleň a zjistíte jak a co je rámcově. Jinak dnešní cesta do Píšťov bude po ukončení výstavby domů i obchoďáku jen pro cyklo a pěší.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Georgina

Datum:  10.04.2008 13:44

No, myslím, že už je "vyhulíno"...Bohužel, škoda

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=085&r=mfpardubice&c=951204

Zajímalo by mě, jestli se dají někde zjistit názory všech radních na tuto problematiku. Myslím, že by to třeba mohlo pomoci lidem rozhodnout se před dalšími komunálkami, protože tohle bude velkým trnem v oku všech a jen tak se to pod stůl nezamete...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  janek

Datum:  10.04.2008 12:49

Chrudim má tu smůlu-či štěstí, že je to spádová oblast směrem Hlinsko, Hrochův Týnec, kde žije dost lidí na to, aby v Chrudimi uživili ještě několik supermarketů. O tom, zda ano, či ne, my nerozhodujeme-dokonce ani o tom, kde budou stát. O tom rozhoduje radnice, TRH a prachy....bohužel...Máme, co si zasloužíme.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  10.04.2008 21:03

O tom ani tak nerozhoduje nikdo jiný, než pár úředníků ve spolupráci s některými radními. Protože jen a jenom územní plán určuje kde je co možné postavit. No a je-li jednou oblast schválena jako rekreační, pak se tam schválí bytová výstavba a nakonec něco superhypermulti, s přemostěním trati a vedením silnice k letišti a dále na Skřivánek, tak je nutno vždy změnit územní plán. A to se stalo docela nenápadně před nedávnou dobou. Směrem za Hypernovou k plánovanému obchvatu má být zase bytová výstavba. Takže vždy pár rodinných a obytných domů, průmyslová zóna, hypermarket a pak se hledá kudy k tomu cestička. To je územní plán Chrudimi. Dělaný ne podle plánu rozvoje města, ale zřejmě jediným kritériem je - kdo dá víc.
Jenom stále nevím, proč tomu přikyvují ostatní radní. Zda z hlouposti, lenosti či za peníze. Jak si to jinak mohu vysvětlit?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  janek

Datum:  11.04.2008 06:24

Na otázku proč tomu přikyvují ostatní radní, jste si odpověděl sám. Psát o tom, koho zastupují, kdo je tam delegoval, čí zájmy mají hájit, je volovina stokrát omletá. Když my (voliči) budeme mlčet-budou si dělat, co chtějí oni. Ve svém zájmu. A to úspěšně dělají. Musíme od svých zastupitelú vyžadovat práci pro nás! Od toho tam jsou! Měla např.nějaká pol.strana ve volebním programu super obchod?,,,,,,,,,atd....
Radnice by měla na svých stránkách zveřejnit mejly zastupitelů)-kontakty na radní máme-NIC nám nebrání se JICH ptát na všechno co nás zajímá! Oni jsou naši zaměstnanci.Strach a bázeň stranou-nám jde o místo kde žijeme o náš domov.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  26.03.2008 17:18

Oznámení zahájení územního řízení a pozvání k veřejnému ústnímu jednání "Obchodní centrum Chrudim - Píšťovy"

http://www.chrudim-city.cz/public/file/245-08.pdf


Co získá Chrudim supermarketem "Píšťovy"?

1) výrazný nárůst dopravy, hluku a prachu v ulici M. Horákové. Další kamiony projíždějící městem (SNP, Palackého...)
2) zkolabování dopravy na křižovatkách "u Guláška" a u nemocnice
3) další nenávratnou likvidaci úrodné půdy
4) benzinovou čerpací stanici v záplavové zóně
5) romantické kouzlo klidné krajiny okolo řeky Chrudimky vybízející k odpočinku a relaxaci se změní na stresující beton, asfalt, puch a špínu.


Opravdu to chcete?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Maier

Datum:  27.03.2008 09:45

Takže do 21. dubna 2008 je načase proti plánu výstavby té dálší obludy něco udělat. Co takhle petice? Určitě se na veřejné jednání vydám. Zajímalo by mě kolik lidí bydlících v Píšťovech se stavbou souhlasí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vutdream

Datum:  27.03.2008 13:20

taky se mi moc nelibi tato vystavba na "zelene louce" copak neni dost jinych mist v Chrudimi, ktere jsou nevyuzity? to se musi stavet v takto pekne oblasti dalsi betonova kostka? bude-li petice chci ji podepsat!!!!!!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  26.03.2008 21:29

Ale chceme pane Ročku, zrovna tak jako jsme chěli slavnou PZ, předláždění Široké a jako chceme výstavbu biostanice v PZ. Nebojte, bude ještě hůř. Možná budeme jezdit na výlety do pardubické chemičky , nadýchat se čerstvého vzduchu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pepe

Datum:  26.03.2008 22:51

Jasně, že chceme. Pryč s odpornou zelení a čerstvým vzduchem, benzinek je v Chrudimi jen 5, a zácpy? V našem malebném, téměř venkovském městě přece nikdy nebyly.Plným nákupním košům a čerstvým výfukovým plynům třikrát hurá...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jezevec

Datum:  27.03.2008 07:44

Myslím si, že stavět Supermarket u Píšťov není dobrý nápad. Obchoďáků je dost, ale míst jako je cesta kolem řeky do Slatiňan ubývá. Tato lokalita slouží jako rekreační, supermarketem bude znehodnocena.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ema

Datum:  26.03.2008 18:23

Ne!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  04.04.2008 07:46

Ale radním a městským úředníkům se asfalt, beton a výfuky aut líbí! Zastupitelům také. Oni navrhli a schválili územní plán, který výstavbu v této lokalitě umožňuje.

Jak na to jdou v zahraničí? Inspirující nápady pro naše komunální politiky:
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/svetova-ekonomika/clanek.phtml?id=601451


Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  08.04.2008 22:26

Ale pane Ročku, jakápak inspirace. To by bylo jen přidání práce a navíc o všimném ani zmínky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pepe

Datum:  05.03.2008 22:30

....a aby toho nebylo v našem městě málo, tak dle nešní MF Dnes se můžeme těšit na další obchoďák mezi Kauflandem a nemocnicí i s fungl novou kruhovou křižovatkou

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pawouk

Datum:  29.02.2008 12:02

Uplne s Vami souhlasim. Je mi z toho smutno, jediny misto v Chrudimi kde se dalo relaxovat se zaleje betonem, udela se parkoviste a vypustime duchodce s kosiky, kteri tam mozna koupi maslo o korunu levbeji. Chce se mi blit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kwajdan

Datum:  29.02.2008 15:44

Proč se nový obchodní dům nepostaví místo sladovny,která není v povozu,nemusela by se stavět ani benzinka ta je hned vedle.Pak by zůstala příroda kolem Chrudimky tak jak je.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  crosi

Datum:  28.02.2008 14:53

Už aby to tam stálo.Kdo se má pořád mačkat v mrňavém Kaufu nebo Hypernově. Čím víc tím lépe,aspoň bude větší výběr. Nenadávejte na obchoďáky protože tam stejně všichni chodíte!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ivulet

Datum:  14.04.2008 08:08

To si děláte legraci? V Chrudimi je supermarketů víc než dost, ale tam, kde by měly být, bohužel nejsou, např. na Rozhledně nebo na Větrníku - tam bych ten supermarket opravdu pochopila, ale u fitokruhu to nejsem schopná pochopit, tam se odjakživa chodilo na procházky s děckama, s pejskama a hlavně taky sportovat, potom nechápu, proč by tak klidné místo (myslím, že už bohužel jediné v Chrudimi) měl hyzdit další obchoďák - a ano, samozřejmě že chodíme taky do obchodu pro nákup, ale o tom se tu teď přeci nebavíme!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Maier

Datum:  28.02.2008 18:50

Jde vidět, že tě konzumní doba totálně pohltila. Ach jo.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  28.02.2008 15:15

Já osobně proti super hyper mega obchoďákům celkem nic nemám, velká nabídka zboží rozdílné kvality pod jednou střechou, co mi na nich (obdobně jako u průmyslových zón na zelené louce vadí) je ta skutečnost, že často zabírají kvalitní zemědělskou půdu, přičemž se brownfieldy nechávají svému osudu. Docela dost generací trvalo, než se ze stepi a pralesa stala úrodná pole, teď se tam postaví nějaká krabice z plechu, po dvaceti letech dojde k jejímu zastarání, a co s ní bude pak, pochybuju, že tam bude zase pole. Aby se nám (lidstvu) to jednou v budoucnosti nevymstilo.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zaba4

Datum:  24.02.2008 14:49

Neco jsem o tom taky slysela a nelibi se mi to ani trosku, uz dost Hypek a Kauflu, kdo chtel mohl si pro veci v akci zajet do Pic a nevidim jediny duvod proc se CHrudim musi obklopovat takovejma barabiznama...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zaba4

Datum:  29.02.2008 11:51

Na netu jsem nasla ze by se melo jednat o obchodni centrum, prej to uz melo byt pred 2 roky, ale nejak z toho seslo, taky se pry Chrudim postaralo o to , aby za Kuaflem uz nic jineho nestalo, aspon neco no...driv taky vsichni jezdili do Pardubic, a ja teda fakt nemam cas abych obihala vsechny superkramy a schanela v nich to nejlepsi,...ale obycejny lid asi proti tomu nic nenadela,

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jana K.

Datum:  28.02.2008 22:50

Určitě máte pravdu ale nejspíše bydlíte přímo u nějaké té barabizny.Bohužel tady na Rozhledně bychom nějaký ten pořádný obchod,který má otevřeno i o výkendu všichni brali.Je tady jenom malý obchůdek kde koupíme pouze základní věci .Takže mám návrh.Přestěhujte supermarket od Píšťov na Rozhlednu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pi5

Datum:  24.06.2009 14:10

Myslíte, že těch pár důchodců na Rozhledně by supermarket uživilo?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Vaklaf

Datum:  16.03.2008 12:17

Bydlím také na Rozhledně, a také mi chybí obchod na tomto sídlišti.
Ale, nutno si dát otázku - kdo by tam chodil??? Kolik lidí denně by obcho navštívilo a co by zde koupilo??
A pokud si na tuto otázku pravdivě odpovíš, tak přijdeš k závěru, že žádný ekonomicky uvažující subjekt na Rozhledně žádnou prodejnu nepostaví. Nikdo nepostaví obchod za pár desítek milionů, do kterého budou chodit lidé nakupovat pouze rohlíky a chleba. Je to smutní, ale bohužel je to tak.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pepe

Datum:  29.02.2008 10:20

Naprostý souhlas, Chrudim je markety už tak přehuštěná, ale na rozhledně a poblíž vůbec nic.Míst by se tu našlo jistě dost.Další barabizna i s benzinkou(těch je v Chrudimi fááákt nedostatek,jen 6) u Píšťov je podle mě nápad vymytého mozku.Jasně že tam lidi budou chodit, i ti co to kritizují,ale proč si zničit jedno z posledních klidných míst v našem městě přívaly aut a smogem...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Nový supermarket u Píšťov

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  davyy

Datum:  18.06.2009 16:30

nejhorsi na tom je to ze obchadaku v Chrudimi je fakt uz dost, ale prace tam moc neni, pouze dalsi zamer jak z lidi tahat prachy, ale aby prilakali nejakeho investora do prum. zony to ne ... navic uz je dost pozde a tezko nekoho tam nalakaji mimo jine zpusobeno silenyma tahanicema ... :(

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2020 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.